Orchis red book Ruska

Orchis red book Ruska

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

orchidej

Orchis (Orchis) - vytrvalá bylina z čeledi Orchidaceae. To se nazývá les Violet. Jedná se o malý závod s dugonervnymi listyavi pokrývajících jediný květ šipku. spatřen jsme orchideje listy jsou pokryté tmavými skvrnami. Podzemní hlízy z těchto rostlin, oválný nebo pádla. Tenký nerozvětvený typ květenství konec kmenových ucho, přičemž velikost každé květiny pro každý přísně konstantní a je dána rozměry hnacího opylování hmyz. Květina v květenství má tři letáky a tři horní vnitřní plátky, z nichž spodní různou velikost a barvu, vytváří široký ret, opatřené ostruhou. On lila-bílá okvětní lístky okvětí jsou jako stopy červené skvrny. Kvete od konce května do července. Tento druh orchideje je ještě nalezený v otevřených lesích a na trávnících v evropské části Ruska. Postarat se o to! Obrázek zleva doprava: skvrnitých Orchis (O. maculata L.), krvavě červené orchideje (incarnata L. O.), Orchis helma (militaris L. O.).

„Hmyz Red Book“ - velký krásný motýl. Zubchatogrudy dřevorubec. Dragonfly ploché. Jediným zástupcem čínsko-himálajské fauně podrodu v Rusku. Beetle délce 31-61 mm. Včela. Beetle délce 15-27 mm. Externě podobně jako včely. Ohrožený druh. Jediný zástupce rodu v fauny Rusku. Dragonfly bytu patří do skupiny těchto vážky. Tesařík alpský. Na rozdíl od můry.

„Úvod do Red Book“ - které je třeba chránit. Po stránkách Red Book. Soudce v akci kluci. Hádanky. Biologie a literatura. Křížovky. Pravidla chování v přírodě. Účelem této lekce. Sněženky. Chráněni červených knih mnoho vzácných zvířat a ptáků. Chránit Zemi.

„Zvířata Červené knize Ruska“ - čáp černý. Definice. Bursch. Stav zachování. Ante. Candát východní. Borshi držet balení. Zvířata Russian Red Book. Muskrat. Šedá těsnění. Pták z čeledi čápa. The Red Book of Ruska. Hák-čichal těsnění. Číslo.

„Popis Červené knize Ruska“ - pravidla chování v přírodě. Zvířata a rostliny, které jsou již na Zemi. Snow Leopard. Kubánská krokodýl. Kavkazského kočka. The Red Book of Ruska. Red. Zvířat a rostlin, jejichž počet byl vždy malý. Strom, tráva a pták nemusí vždy vědět, jak se chránit. Tulipánu Schrenk. Jeyran. V naší zemi, červená kniha vyšla poprvé v roce 1978. Zvířat a rostlin, jejichž počet prudce klesá.

„Red Book“ - Vzácné a ohrožené rostliny ze Sibiře. Číslo. Historie Red Book. Red Book of Ruské federace. Lesser Kestrel. Kritérií. Systematické skupiny Red Book. Stupeň vývoje. Udržet Red Book. Informační a bibliografické zdroje. The Red Book. Kategorie. Rozhodnutí o zřízení Červené knize RSFSR. Role Red Book. Taxonů a populace. Prezentace Červené knize rostlin a hub.

„Hmyz z Červené knize Ruska“ - vzácný hmyz v potřebují ochranu. Krasotel aktivně ničí larvy lesních škůdců, čištění lesů a zahrad. Apollo. Ne, to není ptáky a masožravými zvířaty, které jsou také nedotýkejte Apollo. Major sociální hmyz, hustě pokryté chlupy. Perelivnitsa velký. Roháč obecný. The Red Book. Čmeláci se živí nektarem a jsou vynikající opylovačů. Extrakce střevlíků, housenky, hlemýždě, slimáky.

Všichni v „Červené knize“ 19 prezentací

vstavač vojenský

Vstavač vojenský L.

Kategorie a status: 3 b, d - vzácný druh.

Stručná charakteristika. Travní vytrvalá 15-45 cm vysoká., S velkým vejčitý pevné, jsou nahrazeny každoročně podzemních hlíz se světle zelené 4-6, eliptické listy, těsně vedle sebe na spodní části stonku. Květy v dubnu až květnu, v červnu rodit. Reprodukce s výhodou semena.

Distribution. V Rusku, rozsah druhu se táhne po celé zemi od západních hranic do Trans-Bajkal. Druh se vyskytuje v Belgorod, Brjanska, Vladimir, Volgograd, Voroněži, Irkutsk, Kaluga, Kemerovo, Kirov, Kostroma, Kurgan, Kursk, Leningrad, Lipetsk, Moskvě, Nižném Novgorodu, Novgorod, Novosibirsk, Omsk, Orenburg, Orel, Penza, Pskov Rjazaň, Samara, Saratov na západě, v Sverdlovsk, Smolensk, Tambov, Tver, Ťumeň, Tomsk, Tula, Ulyanovsk a Čeljabinsk a Jaroslavle regionu., v republice Altaj, Baškortostán, Buryatia, Marijské republice, Mord Vija, Udmurská Tatarstan, Tuva a Čuvašská Chakaské se Chanty-Mansi autonomní okruh, Altaj, Zabaykalkom, Krasnojarsk a Perm kraje. Počet ostrovních lokalit známých Arkhangelsk a Vologda obl., South Ural, Republic of South Saha (Iakutiia) (1,2). Menší část druhu sortimentu v Rusku jsou větší Kavkaz a pokrývá Krasnodar a Stavropol území, Republic: Adygejsko, Kabardino-Balkaria, Karachay-Čerkesská Severní Osetie-Alanie, Čečensku, Ingušsku a Dagestánu. Mimo Rusko, druhová řada pokrývá Evropu, Malou Asii, Írán, Mongolsko a severozápadní Číny (3-5). Izolovaná poloha existuje v severním Kazachstánu (2).

Rysy ekologie a fytocenologie. Roste na vlhkých nebo suchých luk, lesů světla, lesní paseky a mezi keři na louce horských svazích až do výšky 2200 m n. ur. m. Typ bývá vápenité půdy.

Číslo. To se vyskytuje sporadicky v malých skupinách.

Postavení místních obyvatel. Populace druhu v okolí. St. Petersburg vyhynuli na počátku 20. století (b). Řada lokalit v evropské části Ruska bude potvrzeno (7). Populace v Kavkazu mají sklon k degradaci.

Limitující faktory. Rekultivace, spásání, orba, rostoucí rekreační tlak. Dekorativní a léčivé rostliny trpí shromáždění.

Přijatá bezpečnostní opatření. On byl uveden v Červené knize SSSR (1978.1984) a RSFSR (1988). Druhy zařazené do Červené knihy a je chráněn ve většině subjektů federace, kde roste. Chráněny v 13 přírodních rezervacích Rusko (8), jakož i v Oka Reserve Terras (9). Druhy zařazené do přílohy II úmluvy CITES Mezinárodní úmluvu.

Nezbytná bezpečnostní opatření. Identifikace populací těchto druhů a organizace jejich ochranu. Zákaz sklízení rostlin.

Možnost pěstování. Úspěšně pěstuje v botanických zahradách v Rusku 4 (10). V kultuře, podle některých zdrojů (11,12), se vyvíjí normálně a květiny, na druhé straně - s dlouhodobými kultivačních pádu. S výhodou, podáváním ke kultuře množení osiva.

Zdroje informací. 1. Peshkov 1&79; 2. Oblasti léčiv. 1&83; 3. Neva, 1&35; 4. Meusel a kol, 1&65; 5. Soo, 1&80; 6. Red Data Book of Nature z Leningradské oblasti, 2000; 7. Aver'yanov, 2000; 8. Současný stav z roku 2003; . 9. Alekseev et al, 2005; 10. Rostliny Red Book. 2005; 11. Luque, 1&61; 12. JB Markovski, osobní sdělení. Sestavil L. Averyanov.

Orchis (Orhis, North orchidej)

family: orchideje (Orchidaceae).

Orchideje distribuovaných v mírných a subtropických podnebí severní polokoule. Nejčastěji to lze nalézt ve střední a jižní Evropě, stejně jako v Asii. Některé druhy orchidejí roste na severoamerickém kontinentu.

forma: hlíznaté vytrvalá bylina

Orchis, aka Orhis nebo sibiřské orchidejí - rod bylinných trvalek rodinného oridnyh. Ve světě existuje primerno100 druhy orchidejí, někteří čtyřicet z nich rostou na území Ruska. Některé druhy orchidejí jsou uvedeny v Červené knize Ukrajiny a Ruska.

Rostlina má hlízy (Salep) shromážděné v růžici listy kopinaté, rovný stonek a Spike-jako květenství. Květiny orchideje jsou velmi dekorativní, v závislosti na druhu, mohou mít jakékoliv odstíny bílá, krémová a světle růžové až tmavě fialové a fialové, mnoho členů rodu zvláštní skvrnité zbarvení. Orchideje kvetou od dubna do srpna. Druhy žijící v teplých oblastech, v nejteplejším období léta, se dostanou do stavu klidu, pak začne znovu kvést.

Některé druhy orhisov náročné složení půdy a upřednostňovat jednotlivé druhy půd, jiné jsou tak nenáročný, že se cítí pohodlně i na železničních náspů a netoxické skládek skal. Většina orchidejí preferuje dobře osvětlených prostorech nebo polupritenonnye - okraj lesa, lesy, louky. Být vzorky pacienta, vyhýbají blízkost dominantních rostlinných druhů. V případě, že konkurence nelze vyhnout, orchideje se vytvořil prostor pro dominantní, takže sám pohodlnější oblastí.

Populární název rostliny - „kukačka slozki“ - neidentifikuje rod yatryshnikovyh jako takový, je opotřebovaný a jiné rostliny, včetně nepatří do rodiny orchidejí ...

Představujeme nejobvyklejší a některé unikátní druhy orchidejí:

Orchis vyráběl, nebo Orchis chelovekonosny, Atseras chelovekonosny (O. anthropophora) - travní výška rostliny 20 -. 35 cm s přímým hrot dosáhl 60 cm silná posypané květy žluto-zelené nebo zeleno-hnědé odstíny s fialově hnědé hranami. Za čtyři roky závod vede podzemní život, jen se již pátým rokem je uvedeno nad zemí. Květy v červnu, po odkvětu je nadzemní část zemře.

Orchis male (O. mascula) - travní trvalý, páry (a vyměnitelné výměna), které hlízy jsou vejčité nebo kulovitý tvar. Kopinaté listy a na spodní části stonku jsou tomno- fialovopurpurová skvrny. Kolosovidnoe květenství válcový tvar složený z většího počtu světle fialové nebo fialové barvy. Doba květu června-července. Uveden v Červené knize Rusku, stejně jako řada zemí v Evropě a na Kavkaze.

vstavač vojenský (O. militaris). Květenství - orchis ucha tohoto typu na začátku květu má jehlanový, později - válcovitý tvar. Na něm hustě uspořádané květy jsou růžové, purpurové, fialové nebo hnědo-fialové odstíny s pěti okvětí, připomínající helmu. Dekorativní, kvete v květnu a červnu.

Orchis bledá (O. pallens). Několik světle žluté nebo zeleno-žluté květy orchidejí zástupce hustě roztroušeny horní část stonku rostliny, tvořit malé válcové bodec. Široce listy mají hladkou zelenou barvu. Orchis bledě výšky 10 až 35 cm, periodu květu - duben a květen.

Orchis tečkované (O. punctulata) velmi dekorativní. Jeho zářivě žluté nebo zeleno-žluté květy s tmavými skvrnami tvoří krásný, mírně řídké válcové květenství. Kvetoucí rostliny mají bohatou vanilkovou příchutí. Bloom Orchis tečkované v dubnu až červnu rodit v červenci. Je-li metoda šlechtění osiva potřebuje zvláštní symbióze s půdními houbami. V Červené knize Rusko patří do třetí kategorie (vzácných druhů).

fialové orchideje (O. purpurea). - Jeden z nejvýznamnějších představitelů yatryshnikovyh, výška rostliny mohou dosáhnout 80 cm se blíží kopinaté nebo eliptické listy mít jednotnou zelenou barvu. Velké, vanilka vonící květy jsou shromážděny v spike květenství. Perianths temná helma na světlé, narůžovělé nebo bílé květy s fialovým mramorování. Doba květu - duben až květen. Uveden v Red dat knihy řady států.

orchis opičí (O. Simia) - mírné, až 45 cm, bylinná trvalka. Několik bílé nebo narůžovělé květy s malými fialovými skvrnami tvoří husté krátké špice. Kvetoucí v dubnu až květnu. Uvedeny ve třetí kategorii Ruské Red Book (vzácný druh).

orchis spitzelii (O. spitzelii) - poddimenzovaný až 30 cm, v pohledu yatryshnikovyh. Spike květenství se skládá z malého počtu květů, zeleně v centru a fialové nebo červené směrem ke krajům s hnědým mramorováním. Doba květu: květen - červen. Zahrnuty v Červené knize Švýcarska a Německa.

Orchis bažina (O. palustris) dosahuje výšky 75 cm. Kopinaté listy trčí rostliny shromážděných v růžici. Květenství sestává ze široce rozložených fialové zbarvení. Většina orchidejí se liší v tom, že dává přednost nasáklé vodou, špatně provzdušněné, hnilobné rašeliny nebo kovů alkalických zemin. Kvetoucí v květnu a červnu. Provedeny ruského a ukrajinského Red Book.

Orchis Morio (O. morio) se vyskytuje v pobaltských státech, ve Skandinávii, v horských oblastech Ukrajiny a Moldavska. Květenství - nízká (10-15 cm) vzácné ucho obsahující 5-8 fialově purpurové květy. Preferuje mírně kyselé nebo neutrální půdy a dobře osvětlené oblasti, má nízkou hydrataci. Během dvou let po výsadbě vede podzemní život. Doba květu květen-červen. Uveden v Červené knize řady evropských zemí.

Orchis Caspian (O. caspia) Habitat yatryshnikovyh tento druh je omezené a jihovýchodní oblasti jižního Kavkazu, Dagestánu a Íránem. Jedná se o nízký, a to až do 30 cm, rostliny s lineárně kopinaté listy a spike květenství složené z řídce rozmístěných tmavě fialové květy. Doba květu duben-květen.

vstavač štěničný (O. soriorhora) dostal své jméno díky vyčlenit na květu dřevo specifickou vůni štěnice. Dává přednost humus bohaté, dobře navlhčený alkalické půdy a upozorní. Protáhlé válcové květenství obsahuje hustě uspořádané purpurově hnědý květiny. Doba květu květen-červen. Zahrnuty v Červené knize Ukrajiny a Ruska.

Orchis největší (O. maxima) je jedním z největších druhů yatryshnikovyh je jako fialové orchideje. To se vyskytuje na Kavkaze, na Kavkaze, Dagestánu, v horských lesích jihovýchodní pobřeží Černého moře. Velmi dekorativní díky velkým rozměrům a shromážděny do tlustého ucha bílé nebo narůžovělé květy s fialovým mramorování a purpurově-fialovými listeny.

vonné orchideje (O. fragrans) se vyskytuje na Kavkaze, v některých oblastech Ukrajiny, ve Středomoří, v Atlantiku Evropy, Malou Asii a Írán. Miluje dobře navlhčené půdy. Výška dosahuje 30-50 cm. Skvrnitý fialové květy s vanilkovým aroma shromážděných v kolosovidnoe květenství. Kvetoucí v květnu. Uveden v Červené knize Ukrajiny.

Orchis Farm (O. provincialis) úspěšně roste ve velmi suché, jemný písek, dobře větraném alkalické zeminy, preferuje světlo nebo lehce zastíněné umístění. Velké, ale málo světle žluté nebo bílé květy jsou shromažďovány v bodec květenství. Doba květu duben-květen. To se shoduje jak semeny a vegetativně. locus je třeba chránit orchideje oliv uvedené v Červené knize Ukrajiny a Ruska.

Orchis Fedchenko (O. fedtschenkoi) se vyskytuje pouze v Turkmenistánu, na svazích horských svazích Kopetdag. Roste mezi skalami, ve štěrbinách skal. Několik fialové květy, aby se pěkně tlustou ucho. Během kvetení a plodů - duben-květen. Jedinečný výhled, jsou uvedeny v Red Data Book Turkmenistán.

Orchis Shelkovnikova (O. punctulata schelkownikowi) roste pouze na Kavkaze, stejně jako ante a některých oblastech Kavkazu. Výška dosahuje 80 cm Květenství -. Tlustý bodec, skládající se z více (50 až 100), květy se silnou vanilkovou příchutí. Kvetoucí v dubnu až květnu. Tento typ uveden v Červené knize Arménie.

Výsledek získaný křížením mnoha přírodních hybridy orchideje.

Většina druhů orchidejí preferuje dobře osvětlené plochy nebo částečný stín, ale tam jsou, nicméně, a jeho stín milující druhy (vstavač vojenský). Orchideje, které rostou v mírném podnebí, není náročná teplotní podmínky, mrazovzdorné. Druhy žijící na Kavkaze a krymské (Orchis purpurová, Orchis opičí) termofilní.

Mnoho druhů orchidejí vybrat dobrý, ale ne přehnaně, vlhké oblasti s kypré půdy, ostatní (Marsh orchidejí) rostou na viskózní, ve vodě namočené půdě. Požadavky na orchideje složení půdy závisí na druhu rostlin, většina z nich preferuje vápnité půdy, stejně jako jiné typy alkalických zemin, jiní jsou více ochotni pěstovat na půdě bohaté na minerály. Některé druhy orchidejí daří na chudých půdách.

Orchideje - perfektní závod na zpracování polodivokých zahrádky. Formy, nenáročné na složení půdy, by se mohl stát efektní skalka dekorace. Tyto Orchis smíšené lůžka se používají zřídka - rostlina je obecně nižší než snadno umístit dominantní typ vegetace, s výjimkou mono lůžek.

Hlízy orchidejí používá v lidovém léčitelství pro léčbu nemocí dýchacích cest a zažívacího traktu.

V péči o orchideje téměř nepotřebuje, pouze rostliny, které byly vysázeny v otevřeném prostoru, možná budete muset mírný, avšak pravidelnou zálivku. Chyba péče stává kompostem hnojiva orchideje - změna kyselost půdy může vést k smrti rostlin.

Orchis mohou množit semeny, včetně náletových. Tento způsob složitosti, že rostlinná semena klíčí pouze v symbióze s houbou určitého typu, takže obrovské množství jednotek klíčit pouze semena.

Dalším způsobem, jak, vegetativní, přebírá pracovnu a otsazhivanie jednu hlízu. Oddělující první klubnekoren doporučené během pučící, pak 2-3 týdenních intervalech otsazhivayut substitučních hlíz.

Orchideje jsou extrémně odolné vůči chorobám a škůdcům.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 3 = 6