Ořešáku černého použití tinktura

Ořešáku černého použití tinktura

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Tinktura z ořešáku černého

Obyvatelé naší země rostliny, zvané ořešák černý, zatím je známo jen málo. Pouze malé množství něm lze nalézt v botanických zahradách, jakož i na území Stavropol a Krasnodar území. I když v podstatě černý ořech je blízký příbuzný z vlašských ořechů, pouze první silné inherentních léčivé vlastnosti, které jsou nyní používány v léčbě rakoviny. Jedním z nejpopulárnějších drog - tinktura z ořešáku černého.

Historická vlast rostlina je Severní Amerika a místní indiáni často používal k léčbě onemocnění různého charakteru. Reálnou možnost rostliny, vědci naučili mnohem později, po četných laboratorních studiích.

Na rozdíl od svých nejbližších příbuzných, plody černého ořechu mají univerzální léčebný účinek. To je důvod, proč lékárníci, stejně jako ti, kteří dávají přednost alternativní medicíny, tato rostlina je považována za skutečně unikátní.

 1. Nezralé ovoce obsahuje vitamin C je 50 krát více než v citrusových plodech.
 2. Obsahuje mnoho manganu, draslík, železo, vitamín B6, B2, křemíku, rostlinné tuky, draslík, bioflavonoidy.
 3. Plody obsahují vzácné minerály fosfor, selen, kobalt.
 4. Přítomnost juglon prvku připojena k matici antibakteriálními, protiplísňové účinky.
 5. Rostlina má výrazný anthelmintické vlastnosti, vypuzování parazitů z jater, střeva, krev.
 6. Juglon - přírodní antibiotikum, stejně jako přírodní konzervant, potlačuje růst škodlivých bakterií.

Oficiální medicína rozeznává následující léčivé vlastnosti rostliny:

 • antibakteriální;
 • antiseptikum;
 • ztužení;
 • antioxidant;
 • imunomodulační;
 • proti parazitům;
 • umožňující aktivní metabolismus.

Využívání rostlin v onkologii

To propagoval použití černého ořechu v onkologii Hilda Clark ve formě roztoku voda-alkohol, připojením s hřebíčkem a hořkost. V důsledku zdánlivě pozitivní účinek léčby, četné názory, že se používá k léčbě všech druhů systémových onemocnění, které dosud přineslo účinnou léčbu. Vytvořil lékařem, naturopath Triáda je široce používán k léčbě prostaty, děložní myomy, ovariální cysty, myomy a dalších nemocí, nejaktivnější dnes.

Nezapomeňte, že některé rakoviny mohou být léčeny pomocí léků, jako je tinktura oměj kořenů. Přečtěte si více v tomto článku.

Pokud užívání této drogy, podle pokynů, je možné zbavit se:

 • chronická únava;
 • bolesti hlavy, migrény, diabetes, vysoký krevní tlak;
 • střevní choroby: vřed, gastritida, kolitida;
 • kožní choroby: plísňová onemocnění, ekzém, lupénku, vyrážky, dermatitida, diatéza;
 • onemocnění jater;
 • bolesti svalů, kostí a kloubů;
 • slagging těla, nadměrné plnost;
 • všechny typy rakoviny.

V lidovém léčitelství se nejčastěji používá alkoholu tinktura z černého ořechu. Self-vaření to je nutné vzít celý nezralé ovoce, která není padlý od stromu. Vzhledem k tomu, všechny aktivní komponenty jsou umístěny v horní části pláště, pak rozbít to není nutné. Je nutné, mimochodem, víte, a to nejen, jak připravit tinkturu, ale i to, jak ho skladovat, jak pít. Jak udělat tinkturu?

Pro tento praní matice pevně dány ve skleněné nádobě a potom se nalije alkohol (40%) tak, že není vzdušný prostor. Jar pevně umístit v tmavém chladném místě.

Předtím, než budete pít tinktura z černého ořechu, je nutné přečíst návod, kontraindikace. Neméně důležité je kvalifikované odborné rady. Během léčby není možné měnit dávku sami.

 1. Chronická onemocnění - začít přijímat roztok se 5 kapek 0,5 šálku vody po dobu půl hodiny před jídlem. Každý den se dávka zvyšuje o 5 kapek přijímat až 30. Výsledný roztok doušky nápoj. Délka léčby 6-12 měsíců, a jednou měsíčně je týdenní přestávka.
 2. Rakovina - podle klasického schématu by měla začít přijímat roztok s 0,5 dílu L a zvýšit denní dávku 0,5 lžičky .... Pokud přijímáte velké dávky pozorovány závratě a žaludeční potíže nastat, to svědčí o dočasnou křeč cév. V takovém případě se počet infuzí najednou snižuje na 1 čajovou lžičku a pít třikrát denně.
 3. Léčba parazitů - příjem výchozí roztok s 0,5 díly L, a každý den zvýšení jednotlivá dávka 0,5 lžičky .... Během hromadného ničení parazitů v těle závratě související s intoxikací. Za zničení červů potřebovat další léky: hřebíček a pelyněk. Jsou přijímána ve formě prášku po dobu 1 hodiny. L.

Při léčení závažných onemocnění, jako je progresivní maligní tumory, je třeba, aby se zvýšenou dávku, po odkazu na kontraindikace a vymezující alergické reakce. Léčba by měla začít s 0,5 hodiny. L. pro příjem a postupně zvyšovat dávku o 2 krát. Nejvyšší dávka by neměla překročit 2-3 hodiny. L. pro příjem.

Je možné použít tinkturu ořešáku černého při léčení dětských nemocí. Při léčbě parazitů, stejně jako se zbavit zhoubných nádorů je třeba vzít tinkturu následujícím způsobem: 1 rok života - 1 kapku tinktury (pro děti - od 2 let věku). Léčivo je nutně ředí ve vodě (0,5 až 1) pohárku a přijímat 7-denní průběh, a pak udělat přestávku týden.

Pokud se alkohol tinktura užívány ve vysokých dávkách (1-3 h. L.), pak nemá kontraindikace. Následují kontraindikace dávek šoku:

 • těžké fázi onemocnění jater;
 • cirhóza;
 • Otevřete žaludeční vřed;
 • alkoholismus;
 • řízení vozidla.

Předtím, než začnete dostávat tinktura z ořešáku černého, ​​je nutné testovat na alergické reakce. Chcete-li to za pár dní drogy brát 1 čajovou lžičku. Při identifikaci nežádoucím reakcím roztok zlikvidován.

© 2014-2016, Webové stránky o tinktury: uplatnění, recepty, instrukce

Kopírování materiálů je povoleno pouze s aktivními a indexovaných odkazů na zdroje.

Tinktura z ořešáku černého: vlastnostmi a aplikací

Externě téměř dvojče ořech bezpečně skryl své léčivé vlastnosti pro pevné, tmavou pletí. Není možné ji žvýkat, ale tajemství, jak používat úžasnou kvalitu maticí pro lidskou spotřebu, jsou již dlouho objevil. Tinktura z ořešáku černého, ​​smetana, extrakt, tablety, šťáva, olej, populární potravinové doplňky se staly společné návrhy léčby doporučené folk a oficiální medicíny. Nejpopulárnější z moderních léků černá ořech recepty jsou různé tinktury zelených ořechů, listí, kůry stromů.

Mezi stávajících typů tinktur je považována za nejúčinnější alkoholu tinktura z ořešáku černého. Optimálně zachovány užitečné vlastnosti matice, umožňuje použití univerzálních přijímacích infuzí při léčení nemocí. Harmonické komplexní sloučeniny zahrnuty v kompozici jedinečné matice člen různé skupiny vitaminů, minerálů, třísloviny, silice, organických kyselin. Mezi ně zvláštní místo zaujímá látky zvané juglon, antibakteriální schopnosti, které bylo prokázáno, výzkumníky v 19. století. Juglon pomáhá vyrovnat se s nechtěnými mikroorganismy, parazity, obsaženými ve střevě, krve, jater, nemocnému. Jedná se o účinný přírodní antibiotikum, konzervační, nemá žádné toxické účinky na lidské tělo. Zápach jódu se z černého ořechu, potvrzuje obsah juglon. Látka má schopnost sebedestrukční rakovinných buněk jater, spoušť melanomu. Stimuluje imunitní systém nastaví na boj proti rakovině, zpomaluje rychlost dělení nádorových buněk. Vědci v Indii otevřely předběžné léčebnou metodu infuze, když je nádor není přístupné chemoterapií, zářením. Juglon, kvartsetin, kyselina ellagová obsažený v tinktury může poskytnout účinnou podporu pro tělo, zasažen leukémie.

Vysoký obsah tříslovin v závodě plní tinktura schopnost poskytovat efektivní protizánětlivý účinek na sliznici lidské kůže tím, že pomáhá hojení ran různého druhu.

Studium chemického složení ořešáku černého ukázala, že nezralé ovoce, listy obsahují nejvíce juglon se chová, vitamíny. Tuto skutečnost vzít v úvahu při výběru recept na tinktury užitečné. Lékařský název léku z tinktury „Nux“. Jmenování jeho produkují homeopatů, naturopaths.

Tinktura z černého ořechu se týká přípravků, s vysokou biologickou aktivitou. Lidé s nesnášenlivostí vůči jednotlivým částem tinktury neměl by používat bez porady s lékařem, lékařský test na alergii. Děti, těhotné, kojící ženy, osoby s duševním onemocněním v případě zhoršení, nepoužívejte tinkturu. Erozivní gastritidu, tromboflebitida neumožňuje použití tinktury. Ve stejné době, vysoký krevní tlak, gipotoniki jej použít jako bezpečné terapie.

Řešení šok dávka nemůže být použit v přítomnosti žaludečních vředů, alkoholismus, hepatitida, cirhóza jater. Způsobují nepříjemný pocit v oblasti žaludku, závratě. Strach z těchto událostí není nutné. Jsou vysvětleny intoxikaci organismu smrt parazita. Hodinu dávka snižuje. Často se doporučuje, aby se v průběhu léčby přípravky s obsahem Bifidus, vitamíny, stopové prvky.

Přípravy Ořešák univerzální Díky působení používané oficiální medicíny, tradiční léčitelé. Ve vlasti rostlin mezi severoamerické populace ji použít, jak se zbavit nemoci, účinky hadího uštknutí, hnisající rány, vředy, žaludeční potíže. Tinktura z ořešáku černého, ​​jeho používání, kontraindikace, které byly studovány mnoha odborníků je již dlouho součástí výzbroje často používaných přírodních léčiv.

Studium antiparazitární vlastnosti ořechů, H. Clark (USA), na základě mnoha pozorování pacientů, našel účinný účinek na nádory, cysty, uzly. Mnohé chronické nemoci, nemoci s nevysvětlitelnou etiologií, například některé typy rakoviny, psoriáza, roztroušená skleróza, jsou léčeny použitím tinktury z černého ořechu. Pro teoretický základ aplikace se předpokládá, že škodlivý účinek parazitů, intoxikace organismu, s nímž bojují hojivé elementy rostliny. Tinktura je považována za účinný nástroj při léčbě revmatismu, osteochondrózy, polyartritidy, artrózy. Doporučuje se k použití u fibroadenomu, prsu, mastopatie, nodulární gotiky. Často se doporučuje alkoholická tinktúra z černého ořechu k prevenci, léčbě následujících onemocnění:

 1. Onemocnění štítné žlázy. Postup léčby spočívá v postupném zvyšování počtu kapek tinktury. Vodný roztok se pije 20 minut před jídlem. Začněte s pěti kapkami na 100 ml vody. Denní objem použité tinktury se zvyšuje o pět, dosahuje maximálně 30 kapek. Pijou v malých douškách po dobu 12 měsíců. Každé čtyři týdny se uskuteční sedmidenní přestávka. Vzhledem k velkému obsahu jódu se doporučuje tinktury černého ořechu pro osoby trpící poruchami endokrinního systému.
 2. Nemoci nádorů. V případě aktivních procesů maligních nádorů se doporučují nárazové dávky tinktury. První příjem je poloviční malá lžíce, každý den se její částka zdvojnásobí. Maximální dávka je určena hmotností člověka, ale ne více než třemi malými lžičkami v jedné dávce, například u lidí o hmotnosti 90 kg.
 3. Infekce Glistovye. Léčivé vlastnosti se účinně vyrovnají s ničením vnějších, vnitřních parazitů. Jedná se o roztoče, červy, lamblií. Nejčastěji se doporučuje, aby se jednalo o jednu dávku, tři malé lžíce na hmotnost 90 kg, dvě v hmotnosti 70 kg. Začněte pít tinkturu a připravte roztok, který se skládá ze čtvrtiny malé lžičky rozpuštěné ve sklenici vody. Denně zvyšujte množství tinktury o tuto částku. Postupně přiveďte množství tinktury na dvě plné čajové lžičky. Takový mechanismus použití poskytuje dobrý účinek v boji proti virovým infekcím. Největší účinek v boji proti parazitům je pozorován při aplikaci tinkury z černého ořechu ráno po dobu šesti měsíců. Pro zvýšení účinku tohoto roztoku se doporučuje současně odebrat prášek z pelyněk, hřebíčku. Jsou přidávány do jídla. Současné užívání tří léků pomáhá zbavit se helminthů během tří týdnů. Tinktura může zničit téměř 100 druhů parazitů.
 4. Kožní onemocnění. Ekzémy, vředy, dermatitida, furunky, psoriáza se rychleji léčí v důsledku antibakteriálních, hojivých vlastností tinktury.
 5. Žaludeční vřed, gastritida. Efektivní tinktura s obalovou schopností snižuje nežádoucí účinek kyseliny chlorovodíkové na stěnách žaludku a kvality hojení ran vyléčí gastritidu, starý vřed. Dobrý vliv na motilitu střev. Je třeba vědět, že vysoký obsah tříslovin v tinktuře vede k vzniku zácpy. Abyste se jim vyhnuli, odborníci doporučují, aby společně s užíváním tinktury používali rostlinný olej mléčného bodláku, dýně. Olej se vypije na malé lžíci před jídlem. Tinktura má pozitivní vliv na motilitu střev a žaludku. Doporučuje se používat k různým onemocněním trávicího traktu, hemoroidům, cystitidě,
 6. Krvácení. Hemostatické vlastnosti rostlin pomáhají vyrovnat se s děložním hemorrhoidním krvácením. Sloučeniny typu taniny obsažené v tinktuře, spojují erytrocyty, zúží lumen cév, zastavují krvácení.
 7. Obezita. Tinktura účinně odstraňuje strusku z těla. Tyto vlastnosti pomáhají při obezitě, účinně dělí tuky, zabraňují rychlému stárnutí těla.

Chřipka, nachlazení, cukrovka, polycystická choroba ledvin, prostatitida, fibromy, adenomy, plicní tuberkulóza, mnoho dalších onemocnění je snadnější díky použití tinktury. Musí se vždy pamatovat na to, že maximálním účinkem léčby je pouze pozorování přísné dávky tinktury doporučené ošetřujícím lékařem. Pravidla pro užívání tinktury do značné míry závisí na typu patologie, věku, hmotnosti, stavu osoby v určitém okamžiku. Při nákupu hotové drogy jsou všechna pravidla uvedena v přiložených pokynech. Pokud byla tinktura provedena nezávisle, lze použít jedno ze tří základních použití:

 1. Vhodný pro osoby trpící onemocněním štítné žlázy, endokrinním systémem. Poprvé pije pět kapek tinktury, rozpuštěné ve sklenici čištěné vody. Dávka se zvyšuje o 5 kapek denně a přináší až 30 kapek. Pít jednou před jídlem.
 2. Metoda je účinná pro boj s parazity. Začněte s pěti kapkami na sklenici vody. Nastavte množství tinktury na tři malé lžíce, v závislosti na hmotnosti.
 3. Při onkologických onemocněních začínáme poloviční malou lžičkou a postupně přivádíme objem tinkury na tři čajové lžičky. Vypijte roztok před hlavním příjmem jídla v malých džbáních.

Tinktura černých vlašských ořechů je v lékárně jednoduše zakoupena v hotové podobě. Pokud chcete vařit sami, doporučujeme provést následující:

 1. Odstraňte nezralé ovoce ze stromu nebo si je koupte na podzim. V měkkém, nezralém skořápce zeleně se nachází velké množství aktivních, prospěšných látek.
 2. Celé ořechy důkladně opláchněte, sklápěte do skleněné nádoby a naplňte ji nahoru.
 3. Naplňte nádobu 50% alkoholem. Zabraňte tvorbě dutin v kontejneru, kontaktu matic se vzduchem. V opačném případě dochází k oxidaci hmoty, která není přípustná pro zachování léčivých vlastností. Doba infúze roztoku je dva týdny.
 4. Kontejnery jsou těsně uzavřeny. Jsou uloženy na tmavém místě. Léčivé vlastnosti tinktury přetrvávají již několik let. Výpočet objemu potřebného pro ošetření se provádí následujícím způsobem. Po dvaceti dnech léčby použijte 250 ml tinktury. V jedné malé lžíci obsahuje 4 ml produktu. Přibližně 20 kapek odpovídá 1 ml přípravku. Je-li to žádoucí, uložte hotovou tinkturu do oddělených nádob, musí být filtrována. Obalte nádoby tmavým papírem.

Navíc alkoholová verze drogy je známá kerosenová tinkturka černého ořechu. To se nazývá Todiklark. Připravte si ho jako alkoholovou tinkturu, ale nalijte ořechy leteckou kerosenkou, stojte 40 dní, filtr, nalijte na malé nádoby, uskladněte až tři roky. Je lepší použít hotový výrobek.

Tinktura z nezralého ovoce, slupky, listů cenného dřeva, je užitečné mít vždy v domácnosti lékařství hrudníku. Existuje mnoho případů, kdy je jeho použití užitečné, efektivnější než mnoho jiných přírodních přípravků.

Tinktura ovoce z černého ořechu

Místo narození černého ořechu je Severní Amerika. V Rusku se nachází v botanické zahradě Stavropol a Krasnodar. Blížící příbuzný všech slavných vlašských ořechů, rostlina se od ní liší v temné, téměř černé barvě kůry, stejně jako vyšší obsah látek užitečných pro lidské zdraví.

Tinktura černých vlašských ořechů má výrazné antiparazitární a baktericidní vlastnosti, tónuje, dilatuje krevní cévy, odstraňuje toxiny, stimuluje metabolismus. Používá se při léčení virových, houbových, onkologických onemocnění, používá se k čištění krve, posílení imunity, snížení krevního tlaku a snížení hladiny cukru v krvi.

Užitečné vlastnosti černého ořechu

Její terapeutické vlastnosti černý ořech je způsoben přírodním antibiotikem, nazývaným yuglon a bohatým na užitečné látky, chemické složení. Obsahuje vitamíny, minerály, esenciální oleje a mnoho dalších biologicky aktivních prvků.

Chemické složení černého ořechu

Pro výrobu léčivých tinktur se používá nezralé ovoce rostliny. V nich je většinou juglona. Navíc zelené ořechy obsahují velké množství následujících látek, které jsou užitečné pro zdraví:

 • vitamíny - C, A, B1, B2, B6., PP, E;
 • minerály - mangan, železo, draslík, křemík, hořčík, selén, kobalt, fosfor, jod;
 • bioflavonoidy;
 • taniny;
 • glykosidy;
 • éterické oleje;
 • alkaloidy;
 • organické kyseliny.

Yuglon má vysokou antibakteriální aktivitu a je hlavní účinnou látkou tinktury. Poprvé byla izolována v roce 1856 ze zelených částí rostlin rodiny skořápek. Přirozené antibiotikum ukázalo svou vysokou účinnost proti většině patogenů a aktivně se používalo v medicíně k léčení bakteriálních a parazitických onemocnění. Přestože juglon je víceméně nalezen ve všech rostlinách rodiny skořápky, najdeme jej především ve stromu s černou kůrou - černým oříškem. To je důvod, proč její tinktury má výraznější terapeutický účinek a je tak široce používán v medicíně.

Podle složení vitamínů má černá matice také analogy. Například množství kyseliny askorbové v něm je tak vysoké, že téměř 8krát převyšuje jeho obsah v černém rybízu. Existují také vitamíny skupiny B, nezbytné pro normální průběh metabolických procesů v těle, karoten a vitamín ženského pohlaví - tokoferol.

Kyselina lanolová je další látka obsažená v kůži černé ořechy, která je zvláště zajímavá. Faktem je, že se v lidském těle nevyrábí, ale hraje důležitou roli při rozštěpení tuku a snížení hladiny cholesterolu v krvi. Nedostatečné množství může vést k tvorbě aterosklerotických plátů na stěnách cév a dokonce k patologickým změnám jater.

Díky dostupnosti v juglonu z černého ořechu má tinktúra antiseptické vlastnosti, dezinfikuje a také zabíjí patogenní mikroflóru jak na kůži, tak i uvnitř těla. Vysoký obsah vitaminu C poskytuje matici s antioxidačním účinkem. Taniny přispívají k hojení tkání a bioflavonoidy zlepšují celkový stav těla, posilují imunitu. Účinek tinktury není omezen pouze na tyto vlastnosti. Bohaté chemické složení je opatřeno následujícími léčebnými vlastnostmi:

 • antispazmodický
 • svíravý
 • posilňující
 • antibakteriální
 • antiparazitární
 • krovoochischayuschee
 • antiscorbutic
 • antikarcinogenní
 • diuretický
 • tonikum
 • hemostatický
 • analgetikum
 • sedativum.

Tento všestranný účinek léku mu poskytla širokým uplatněním v medicíně k léčbě různých onemocnění.

Zajímavá je skutečnost! Původních obyvatel Severní Ameriky - indiánů, ořešák černý použity proti téměř všem nemocem. Chovají se k uštknutí, vředy a gastrointestinální poruchy.

V medicíně se nejčastěji používá 50% alkoholu tinktura z černého ořechu. Jeho použití dává vynikající výsledky při léčbě následujících onemocnění:

Protinádorový účinek tinktury je možná nejdůležitější z jeho vlastností. Droga se používá proti široké paletě benigních a maligních porostů. Kromě toho bude to pomůže k odstranění nedostatku jódu v těle, proto se doporučuje lidem s endokrinními poruchami. Tinktura se používá při léčbě obezity, protože podporuje štěpení tukových buněk a odstranění toxinů. Analgetický účinek léku se používá, jak se zbavit bolesti hlavy, kloubů, svalů bolesti. Obálkování pomáhá snížit škodlivé účinky kyseliny chlorovodíkové v žaludeční stěny a hojení ran - léčit úporné vřed nebo gastritidu.

Hojení ran a anti-bakteriální vlastnosti rostlin používaných v léčbě různých kožních onemocnění - psoriáza, vředy, ekzém, vředy, dermatitidu. Je dobře známo, antiparazitární účinek léku. S jeho pomocí se zbavit vnitřních a vnějších parazitů, jako jsou svědění roztočů, Giardia, střevních hlístů. Infuze také používají jako hemostatické činidlo pro hemoroidů a děložního krvácení.

Tip! Před použitím tinkturu doporučuji poradit se s lékařem, protože droga má nějaké kontraindikace pro použití.

Tinktura z ořešáku černého má své kontraindikace a proto se nedoporučuje používat tyto osoby:

 • lidé s individuální nesnášenlivosti na lék;
 • těhotné a kojící ženy;
 • děti;
 • duševně nemocný.

Není vhodné ji použít i v období akutního onemocnění a školní aktivity, které vyžadují vysokou koncentraci pozornosti, protože jeho složení obsažené v alkoholu.

Tak jak připraven ořešák černý, nebo spíše, tinktura? Vaření doma tento preparát není obtížné a přístupné každému. Chcete-li to, vzít nezralé ovoce ze stromu, se shromáždili na konci srpna - začátkem září, dát je do banky, hustě utrambovyvaya že mezi nimi měl tak málo volného prostoru, a pak nalít 50% alkoholu a korku pevněji uzávěr nebo víčko. Můžete si vzít jen slupky ořechů, vyjmutím s nožem. V tomto případě je také nutné k utěsnění ve sklenicích a nalít alkohol.

Lék se vaří po dobu dvou týdnů v chladu a temnu a použity pro jiné účely. Kontejnery držel daleko od světla a tepla. S výhradou všech podmínek skladování, tinktura zachovává své léčivé vlastnosti po mnoho let.

Vypadá to, že ořešáku černého, ​​a to, co má léčivé vlastnosti, lze nalézt v tomto videu:

Vy - jeden z těch milionů žen, které se potýkají s nadváhou?

Ale všechny své pokusy zhubnout byla neúspěšná?

A už přemýšlel o drastických opatření? Je to pochopitelné, protože štíhlá postava - měřítkem zdraví a důvodem k hrdosti. Kromě toho, že je alespoň lidský životnost. A skutečnost, že člověk ztrácí „extra váhu“ vypadá mladší - axiom vyžadovat žádný důkaz.

Proto doporučujeme, abyste si přečetli příběh o ženě, která se podařilo zhubnout rychle, efektivně a bez nákladných postupů. Přečtěte si článek >>

Nezabývají se vlastní diagnostikou a samoléčby! Ujistěte se, poraďte se svým lékařem!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 4