pláč moruše

pláč moruše

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Charakteristické rysy smuteční odrůd moruše

Pláč Mulberry - moruše ovoce. Rostlina je členem dekorativním druhu. Mulberry hybridy několik set, ale přirozené odrůdy, tam jsou jen asi 17.

Stam moruše má jedinečný vzhled a tvar jejich koruny. Výška jednotlivých odrůd je menší než 3 metry, zatímco jiné stromy rostou do 10. kulturu název „pláč“ byl kvůli své dlouhé, tenké větve, které visí dolů. Externě, reprezentativní odrůdy podobá vrba nebo vrba.

Mulberry k nám přišel z Číny a Asie. V domovině výšky stonku je obvykle až 20 m vysoký. V našem území, v mírném výšku druhů podnebí je obvykle menší než 5 metrů. Zároveň domácí zahrádkáři jsou také všechny dostupné prostředky a metody se snaží „redukovat“ rostlinu. Koneckonců, s malými stromky pohodlnější a jednodušší sbírat ovoce. V prvních letech života kultury aktivně roste, a tento proces zpomalí v průběhu času.

strom listy mají tmavě zelené barvy, které jsou uspořádány střídavě. Na konci větví agentur obvykle pevné, ale ty, které se nacházejí v blízkosti kmene, mají více ostří. Listoví pádu stává slámové barvy, který rozlišuje závod na pozadí stálezelených smrků, jedlí a TUI.

Květy kultura v pozdním jaře - počátkem léta. V polovině letní ovoce na stromech jsou aktivně dozrát. Navenek „bobule“, připomínající ostružiny, ale nejsou ve středu plodolozha.

Pláč řadu velmi esteticky vzhled: lesklý na slunci plody účinně vyrazil větve a zelené listy. Listy mají neobvyklý tvar: existuje celá a „dyrchastymi“. U stromů charakteristických rovný kmen, který dělá „plakuchest“ ještě výraznější. Dokonce i v zimě, bez listí, zvláštní druh nýtování vypadat ladné větve ohýbat.

Často pláče moruše forma je používána v krajině design. Taková aktivní moruše zasadil v rekreačních parcích, v blízkosti pavilonů, stejně jako v soukromém sektoru. Vypadá to velkolepé jako stand-rostoucí jednotlivců, a ty zasadil do skupin. Někdy se zástupci stupeň tvoří „živý plot.“

Videa „představuje plačící moruše“

V tomto videu se dozvíte o funkcích odrůd moruše.

Rostoucí podmínky a pravidla péče

Moruše Pendula (pláč) nevyžaduje speciální kultivační podmínky a zvláštní péči. Vynikající kultura roste na půdách různého složení: jak kyselinu a písku a hlíny. Mohou být zasazeny v podobě moruše stromů nebo keřů.

Aby se umožnilo koruna pláč strom je dobře tvarovaná, je nutné dodržovat určité vzdálenosti mezi jednotlivci rostliny. Mezi řádky muset opustit 4 metry, a jednotlivci zasadit každý 5. Nicméně, zahradníci často rostou jen pár morušovníků tolik tvorbu postelí nepotřebují.

Při sázení v podobě moruše keře, vzdálenost mezi nimi, na rozdíl od jednotlivců dřevitá formulář musí být jen půl metru. Jediný způsob, jak se dostat do křoví.

Výsadba je nejlépe uplatnit na jaře by nejvíce osvětlena slunečním místě. Koneckonců, v tlačenici moruše vyvíjet špatně, plně tvořil jednotlivec nemůže dělat: svěží koruna nebude tak významná sklizeň.

Při sázení kořeny narovnat na malém kopci v centru předem vyrobené otvory. Rostliny jsou velmi křehké kořenový systém, takže budete muset velmi opatrní událost. Dále je nutné, aby posypeme kořeny s půdou a přidejte hnojivo do půdy komplexu. Potom se půda zhutní a hydratuje. Je rovněž možné provádět mulčování.

Všechna výše uvedená pravidla se vztahují pouze na sazenice, kořenový systém, který není chráněn při nákupu. Koupí sazenice v kontejneru, neporušenost jeho kořen nemůže starat. Krmení byly přidány do země kapacity. Z tohoto důvodu, aby se vešly dostatečně „příčný“ obsah nádoby do jámy.

Pokud jde o údržbu, poskytuje řadu obvyklých procedur. Napojena moruše stojí pouze při nedostatku vody. To je obzvláště důležité dodržovat doporučení vlhkosti v červnu. Koneckonců, dostatek tekutin na začátku léta, závod přinese velký pokles v atmosférické teploty.

„Bonus“ Její jednoduché chutě ve prospěch kultury. Mulberry je často označován jako „zařízení pro líné lidi“. Pozorné péče je potřeba pouze v prvních fázích života jedince. Zvláště důležité pro moruše zalévání. Ale po vytvoření kořene a zvlhčování může odpadnout.

Prvních několik let hnojení sazenic nepotřebují. All jednotlivec může získat živiny z půdy. Dospělý tvarovaný strom vyžaduje hnojivo jen v nejkrajnějším případě: v případě, že rostoucí půda je velmi chudá. To se vysvětluje skutečností, že v průběhu svého vývoje rostliny tvoří rozsáhlý kořenový systém, jehož prostřednictvím přijímá všechny potřebné chemické prvky. Pro průměrného „věku“ stromů dost aplikace pružina dusíku, a na konci vegetačního období - draslík a hnojení fosforu.

Mulberry je dvoudomá rostlina. To znamená, že počet osob jsou ženy, a druhá - muž, který netvoří ovoce. Nicméně, také nemůže být dosaženo pouze ženy výsadbu stromů plodin. Určete rostlin, které náležejí k té či oné „sex“ může jen čekat na ovoce.

Nicméně, tam jsou rostliny, které mají jak samčí a samičí květenství. Takové kopie se nazývají monoecious. V tomto případě, a to i s jediným stromem může dostat úrodu.

Reprodukce moruše plačící odrůdy obvykle provádí semeno obsažené v ovoci. Nicméně, proces získávání osiva není jednoduché, avšak tento způsob je obecně používán genetiky a chovatelů. Proto, šíření semen se provádí za účelem získání ledvin nebo řízky, stejně jako zvykat na podnebí mladé moruše určitém území.

Osivo před výsadbou je potřeba je třeba rozložit. Nebo se alespoň vysazeny na jaře, pre-namáčení jim po dobu 3 dnů.

Fanoušci jsou často používány při pěstování naroubován moruše jednotlivce.

Jako kultuře roubování řízků nebo pupeny obvykle používají smuteční bílé moruše.

Kdy by se sázení moruše dodržovat stanovené standardy (které jsou rovněž charakteristické ovocné stromy), protože pak můžete sklidit po pěti letech. První plody mohou být sbírány rychleji, pokud vštípit všem jednotlivcům. O deset let později, moruše přinese asi sto kilogramů plodů.

Za účelem získání požadované výšky smuteční moruše a tvoří její korunu právo, prořezávání by měl strávit „extra“ větve. Moruše na kmenech tvořil asi jeden a půl metru vysoká. Tímto způsobem je možné vytvořit korunu ve formě koštětem nebo koule.

Zvláštní pozornost by měla být věnována mladé výhonky, tenkou krustou, která je nejvíce ovlivněna změnami teploty. V zimě, větve jsou zmrazeny, a v létě jsou vyčerpaní z nedostatku vlhkosti. V tomto případě je nutné ho oříznout. Zvlášť, to nemá vliv na kvalitu a množství úrody.

Takže dnes, převislá moruše není jen estetickou hodnotu. To je široce používán v potravinách. Jednoduchost pěstování a údržbu, originální vzhled, schopnost množit závod v různými způsoby a chutné ovoce a bobule - to jsou hlavní součásti kultury popularitě mezi zahrádkáři.

Video «Výsadba a péče o smuteční moruše“

V tomto videu se dozvíte, jak pěstovat a jak se starat o moruše.

Dekorativní moruše dát zvláštní kouzlo na váš web

Dekorativní moruše - je nejen užitečná, ale také krásný strom, který každý den dostane širokou popularitu mezi zahradníky. Pěstují okrasné odrůdy moruše nejen pro využívání svých chutné a zdravé ovoce, ale i pro zdobení vnitřní pole.

Pěstovat tento strom je zcela reálná samostatně. Pokud pečlivě provádět všechny agrotechnických opatření, je možné získat pravidelnou a hojnou úrodu.

Dekorativní moruše - opadavý strom, jehož listy mohou dosáhnout délky 10-30 cm On shatrovidnaya nebo široce tvoří korunu .. Semenáčky jsou velmi rychle získává výšku a pak se zastaví jejich růst. Životnost stromu asi 200 let. Ale v praxi existují stoletých, kteří se podařilo nést své ovoce až 300 a 500 let.

Listy jsou střídavé. Jsou jednoduché, tvar ostří, zubaté hrany. Na stejných listech stromů mohou být různých tvarů a velikostí. Ovoce komplex se skládá z peckovice. jahodové barvy mohou být různé: smetana, bílé, červené nebo černé barvě. Jsou velmi chutné a sladké, ale stále mají neuvěřitelnou chuť.

Květy jsou unisexual, může bílý nebo bílo-zelené barvy. Hlavy mohou být různé, všichni jsou v podpažní hroty. Kvetoucí okrasné moruše v období od dubna do května. Ale můžete sklidit v červenci. Květy jsou opylovány větrem. Pomazánka z semena ptáka, kteří se živí na hroznech.

K dnešnímu dni existuje asi 400 druhů okrasných moruše. Ale nejoblíbenější jsou:

 1. pláč. Výška této moruše dosáhne 5 m. Charakterizuje visí dolů na zem větve.

Pěstování okrasných moruše začíná s tím, že ona bude muset rostliny. To by mělo být provedeno v dubnu, ale ještě nezačala vlastní pohon. Dokonce i sazenice mohou být zasazeny v září-říjnu, ještě nezačala období dešťů. To je nejlepší zvolit podzimní výsadbu. Když se závod bude moci přežít zimu, bude mu umožní žít dlouho.

Ona nemá rád suchou a písčitou půdou a fyziologický roztok a zamokřené půdy. Udržujte byl výskyt podzemní vody není vyšší než 1,5 m. (V tomto případě, vypouštěcí čerpadlo může být použita pro zalévání zahrady). Pokud vysázeny stromy s samčích květů, pak se očekávat, že ovoce není nutné. Ale zjistit pohlaví svého sazenic může být pouze v 4-5 roky. Aby se zabránilo nepříjemným překvapením, které potřebujete koupit 3-letý závod, který dal vrh.

Ve videu - jak pěstovat moruše:

Před výsadbou semenáčků je třeba připravit v předstihu pit. Jeho velikost závisí na kořenový systém rostliny. Všimněte si, že stromek musí mít možnost zůstat v drážce. Průměrná velikost jam 50h50h50 cm. A tady je, jak na výsadbu krokusy v pádu na zem, zde uvedeno.

Pokud štíhlé pozemní části, jáma musí být větší hloubky, protože na jeho dně dát 5-7 KG rozloží hnůj spojený se 100 g superfosfátu. Po hnojiva byly naskládány, jejich pritrusit vrstva zeminy. Nedovolte, aby se do kontaktu s továrnou na hnojiva.

Po 14 dnech se sazenice mohou být zasazeny moruše. Kořeny máčené v jámě, narovnejte a prikopat. Kmen musí být lehce třást do země bez dutin. Po přistání půdu v ​​kmenech stromů zhutněných, vodní vědra zavlažování 2. Jakmile je kapalina absorbována, pak mulčovací kmeny stromů.

moruše sazenice výsadba pružina algoritmus se nijak neliší od pádu. Jedinou výjimkou je, že musíte sáhnout prohlubně na podzim. Dali úrodnou podklad a nechat až do jara. V dubnu, můžete přejít k přistání.

Péče o ozdobnou moruše vyžaduje dodržování standardních opatření, která musí být přičítány zalévání půdy, kypření to, hubení plevele, prořezávání a ochranu před škůdci a chorobami.

Aby se minimalizovalo riziko vzniku chorob a škůdců, budete potřebovat čas provést preventivní ošetření dřeva a kolem-kufru kruhu. Pro tyto účely zahrnují insekticidy a fungicidy.

To je nejlepší držet podobné akce na začátku dubna, kdy ledviny ještě probudil. Další zpracování se provádí v říjnu, kdy kultura přestal vegetace. V boji proti chorobám a škůdcům lze použít roztok 3% tekutého Bordeaux nebo Nitrafena.

Pro zpracování vynikající pružina 7% roztoku močoviny. Díky němu se nepodařilo zastavit i ty parazity, kteří přes zimu v kůře stromu a půdy. Jak se vypořádat s hmyzem a larvami. Kromě toho je léčivo sytí půdu dusíkatých hnojiv.

Bude také zajímavé vědět, jak se zasadit vrba větvičku v zemi.

Také by vás mohlo zajímat, co nemocí fialek plíseň

Aby se zvýšila odolnost proti chladu a moruše, pak to musí být napojena. Aktivně tak učinit od jara až do června, protože tam je příliš teplé počasí. Ale další zalévání stop. Když moruše možné deštivé jaro není k zavlažování. A tady je, jak systém zavlažování v zemi, vlastníma rukama, pomůže pochopit toto video.

Ve videu - jak se starat o strom:

Počínaje od časného jara až do července dekorativní moruše potřebuje obvaz. Jarní strom vyžaduje dusíku produkty, ale v létě - fosfátů a draselných hnojiv.

Pěstovat dekorativní moruše dnes může být prakticky jakýkoli dvorku. Je důležité, aby plně postarat se o rostliny a jsou v souladu se všemi nuancemi při výsadbě stromek. Pokud se budete blížit tento proces zodpovědně, pak po chvíli současný šperk, který je stále schopen vás potěší lahodné plody se objeví v zahradě.

 • Loading.

Informační portál o krajinářské architektury. Úkolem našich autorů říct podrobně, s fotkami a video instrukce, jak vytvořit webové stránky.

Moruše - strom, vrací mládí

Po celém světě existují zástupci tajemné rodiny moruše. Ficus, guma dřevo, kráva strom, chlebovník, a konečně, moruše - všichni z rodiny. Obrovské stálezelených a listnatých stromů, vinné révy, trvalky formy obývají velkou plochu na zemi. V jižních oblastech a středním pásu Rusku a SNS je všudypřítomný moruše nebo morušovník, jejíž plody se používají v potravinách a krmivech moruše listy, „červy“, jejichž kokony jsou využívány pro výrobu přírodní hedvábí. Ve střední Asii, král volal moruše strom a king-jahodové pro své léčivé vlastnosti. V zemích Střední Asie a Číny moruše bobule se suší pro budoucí použití a rodiči krmných starý prodloužit jejich zdravý život.

Bílá moruše (Morus alba). © vlasta2

Obsah užitečných látek v moruše

Mulberry ovoce v jejich složení vám milovníky zdravotní chutných plodů. Obsahují glukózy a fruktózy, organické kyseliny. Patří mezi ně vitamíny C, E, K, s vitamíny skupiny „B“ a karoten. Široce zastoupeny v bobulích, „periodické tabulky prvků“. Řada makrobuněk (vápník, sodík, hořčík, fosfor, draslík, atd.) A stopových prvků (zinek, selen, měď, železo) zahrnuty v celkové ovoce moruše. King-bobule vynikající dietní výrobek. Obsah v ovoci, nejsilnější přírodní antioxidanty - karoten, vitamin C a E, selen, eliminovat stárnutí organismu z různých onemocnění, má proti stárnutí vlastnosti.

Použití moruše k léčebným účelům

Oficiální medicína používá moruše ovoce při léčbě chudokrevnosti způsobené gastritidu (vysoká kyselost). V lidovém léčitelství, čerstvé šťávy, bylinné čaje, nálevy - nepostradatelný nástroj při léčbě bolesti v krku, angíny, stomatitida, žlučových cest, trávicího traktu, zápal plic a zánět průdušek s doznívající kašle a mnoho dalších nemocí. Mulberry kůra v podobě odvaru je silný anthelmintikum. Infuze z bobulí pomáhá při kašli a listy - při hypertenzi.

Moruše ovoce. © Fanghong

Moruše - listnatý strom, sahat 10-35 m na výšku s výkonným rozvětveným kořen. Doba trvání života se pohybuje v rozmezí 200-500 let. Generuje silné šíření korunu. Listy jsou jednoduché ozubené dlinnochereshkovye s jiným umístěním pro všechny výhonky. 4-6 roků života tvoří sklizeň plodů. Jedlé plody, stonky prezentovány peckovice, skryté v zarostlé masitých listenů. Délka ovoce 2-5 cm, bílé, růžové, tmavě fialová. Chuť jahody sladké a kyselé, sladké, sladký-sladké s příjemnou jemnou vůní. Na lehkých půdách vytváří dodatečné náhodné kořeny, zpevnění půdy.

pěstování moruše v domácnosti

Moruše (Morus, poté, moruše) je zvýrazněna v samostatném rodu, která je reprezentována asi 20 druhů, ale v domácí kultivaci se nejčastěji používají, jsou 2 typy: moruše černé a bílé moruše.

Biologické vlastnosti černé moruše

Hlavní distribuční oblast černé moruše je považován Afghánistánu, Íránu a na Kavkaze. Tato vysoká (až 15 m) stromy s různými rozložení korunových nahnědlé hnědé barvy kosterních větví. Vytrvalé větve krátké, mnoho, tvoří hustý růst mladých výhonů uvnitř koruny. Listy 7-15 cm, v podstatě ve tvaru srdce s hlubokým zářezem na základně, tmavě zelená, kožený. Pouhým stisknutím horní listy hrubě drsné, spodní stranu - myagkovolosistaya. Stromy jedno a dvoudomé. Plody jsou tmavě červená nebo černá, fialová barva, vynikající, sladké a kyselé chuti.

Morus nigra (Morus nigra). © Roberto Pla

Biologické vlastnosti bílé moruše

Domov pro bílé moruše je Čína, ačkoli to roste ve všech asijských zemích. Bílá moruše dosahuje výšky 20 m. Bole kůry barvy, na rozdíl od černé moruše, hnědá s velkým počtem trhliny. Mladé větve šedavě zelené, někdy hnědý, taky. Crohnova dost silná na množství mladých výhonků. Listy měkké, travnatou. Jako externí tvarem liší. Listy jednoduché nebo tří až pěti laločnaté s pilovitými hranami dlinnochereshkovye. Řapík jsou pokryty jemnými chloupky. Na jaře av létě je tmavě zelená barva listů a pád - slámově žlutou. Dvoudomé stromy, dvoudomé. Bobule jsou velmi velké (až 5,5 cm), bílá, červená a černá, sladký-sladké.

Bílá moruše (Morus alba). © Emilian Robert Vicol

bílé moruše odrůdy mají užitek nejen bílé, ale také červené a černé. Jeden z těchto odrůd „Black Baroness“ formy brzy (červen-červenec) s vysokým výtěžkem z velkých sladkých bobulí s slabou vůni. Odolat krátké mrazy na teplotu -30 ° C,

Nádherná černá moruše Různé domácí chov „Shelley №150» krásné ozdobné listoví kultury. Třídit zobrazena v Poltava regionu liší obrovské listy, které společně s dříkem mohou dosáhnout hodnoty 0,5 m. Jahody až 5,5 cm s vysokým chuťových kvalit. Dospělý strom generuje až 100 kg ovoce.

Neobvyklá chuť a barvu různé bobule odrůdy „bílý něhy“ a „Luganochka“. Bílé a krémové růžové plody až 5,0-5,5 cm.

Volba místa pro výsadbu

Mulberry patří stoletých. Z tohoto důvodu je třeba na zahradě, aby si vybral místo, které po mnoho let byla kultura zatím růst a rozvíjet se. Moruše stromy mohou dosáhnout výšky 30-40 metrů, ale v omezeném prázdninových domů přilehlých částí nebo praktické vytvářet kulturu, a to zejména ve středním pásmu, ve formě keře nebo nízké (2-4 m) strom. Světlo-vyžadující kulturu, není náročný na půdní podmínky. Dobře vyvinutá forma větvení kořenového systému zavádí písčitou půdu, tvořit řadu dalších adventivních kořeny. Moruše, na rozdíl od mnoha kultury mohou růst na slaných půdách, bez snížení kvality plodů a listů (bílé moruše) se používají pro krmení bource morušového housenky. Nelze tolerovat zamokření.

Kvetoucí moruše. © mauroguanandi

Doma, nejvíce pěstované stromy jsou monoecious, který nezabírá příliš mnoho místa, ale v případě, že plocha pozemku umožňuje další sada dvoudomých rostliny jsou zasazeny - mužské a ženské strom. Je-li kultura vytvořena ve stromu se rostliny umístí ve vzdálenosti 2.5-3.5 m od sebe. Spray forma se vysráží 0,5 do 1,0 m. Výsadbu otvor je připraven na podzim. Hloubka a šířka jámy z poklesu 50h50h50 cm, pružina může být prodloužena a zapuštěné do kořenového systému sazenice. Nejlepší čas k výsadbě - na jaře, ale v jižních oblastech přistání sazenic a strávit podzim. Vytěžená zemina smíchá s humus nebo zralý kompost (0,5 kbelíků) se přidá nitrofosfátového draselný hnojivo fosforno- (2 krabičky na zápalky na sazenice). Kořeny sazenic jemně narovnat hrbolek půdy zemi na dně jámy a pokryté připravené půdy. Buďte opatrní! Moruše kořeny jsou křehké, aby nedošlo k poškození těsnění půdy. Podle sazenice se nalije do nádoby s vodou a mulče půdě (rašeliny, slámy, suché plevelů a jiných materiálů).

Zavlažování moruše potřebuje 4-5 let. Dospělé rostliny, které mají hluboko pronikajícího kořenový systém, poskytne se samotnou vodou a ve zvláštním zalévání není nutná. Během prodlouženého sucha, plody nejsou rozdrceny, stráví zalévání 1-2. Zalévání se provádí v první polovině léta a byla zastavena v druhé dekádě července. Je nutné, aby stromek měl čas zrát před mrazem, jinak hrozí zamrznutí mladých výhonků letniček.

Zdroj začíná mladého sázecí moruše s 3 let věku dítěte. Krmení mladé sazenice se provádí pomocí organických a minerálních hnojiv pod závlahou, následovaný mulčování kolem-kufr kruh, nebo na půdu kolem horké kaše. Normy a typy hnojiv jsou stejné jako u ostatních zahradnických plodin.

Mulberry v parku na ně. Gorkij, Odessa. © Jurij Kvach

Pro vytvoření moruše ve formě dovolené shtamb 0,5-1,0 m, výška řezu na všech postranních výhonků. Kulový tvar koruny, ve tvaru misky nebo koštětem ne více než 4,2 m vysoké. Začátečníci v zahradnictví pro formování koruny moruše lepší pozvat odborníka.

Formování prořezávání účelné uspořádat pružiny pupen, ale za teploty od -10 * C Omezit růst do výšky, centrální natáčení každé 2 roky je zkrácena na 1 / 3-1 / 4 délky. Je-li koruna vytvořen do koule, na spodní straně se nechá kratší závity (1/3 řezu) než je průměr (1/4 řez). A do poloviny příštího míče zkrátit v obráceném pořadí. Při formování pouzdra s korunou v podobě koštětem neizoluje centrální uniknout, a ořezávání se provádí ve stejné výšce. Bush je typicky vytvořen z kořenových výhonků, takže 3-4 nejsilnější výhonky.

Sanitární prořezávání (odstranění staré, nemocné, suchý, rostoucí uvnitř koruny) výhonů a větví na podzim poté, co list 1. jednou za několik let. V případě, že nový růst neměl čas dozrát, to může být přímo řezat nebo doleva na jaře sanitární prořezávání.

Pro vytvoření plačící formy, nitě se nařežou na spodní straně a ledvin (nitě ohne směrem dolů). Při vytváření formu těžkou prořezávání neublíží okrasných stromů, ale výnosy budou nižší kvůli řídnutí koruny.

Bílá moruše, pláč tvar. © Glmory

Obnova prořezávání na moruše provádí mletím plody a snižuje výtěžek. V tomto případě jsou všechny větve zkrácena na stejnou délku (asi 1/3), řídnout korunu řezáním nejstarší (1-2 větve).

Moruše množí osivo, vegetativní (kořenových výhonů a vrstvení), zelené řízky, roubováním.

Doma, nejracionálnější způsob množit vegetativně moruše, oddělující Na jaře mladé výhonky z mateřské rostliny. Na jihu, reprodukce je možné provádět a střílí na podzim. Dlouhé teplé období umožňuje mladé rostliny jsou dobře zakořeněné.

Naroubován na stejném stromě může být vytvořena melanžový úrodu. Neobvyklý strom je bílá, červená, černá, růžová bobule.

Moruše bobule dozrávají postupně, takže sbírka se opakuje. Selektivně sklizeny ručně nebo základ odstín filmu a setřást zralých plodů. Sklizeň, v závislosti na odrůdě, dozrává od třetí dekádě května do konce srpna.

Mulberry ovoce černá. © Santi

Používání Mulberry designu

Na ulicích, v parcích a zelené výsadby přes klidové moruše často používají soliternyh a skupinové výsadby v podobě živých plotů. Ve skupině výsadba často používají pyramidový tvar a zdobí chodníky a sedací kout - plačící. Mimořádně dekorativní větve s velkými listy a bobule, které teče dolů k zemi. Jeho okrasné stromy zůstávají i v zimě, překvapující umělecký figurální řezání starých a mladých větví. Parková rabatok naposledy použili nízkou strom s kulovým korunu.

 • Nejstarší moruše pěstování v klášteře na poloostrově Brittany. Crohnova 200 let starý strom má ve zvyku více než 600 čtverečních metrů
 • V Petrohradě, první pěstování moruše objevil na počátku dvacátého století. Přistání zůstalo 1 strom, jehož stáří je více než 100 let.
 • V botanické zahradě v Kyjevě roste morušovníků které jsou zasazeny Petera.
 • Mulberry dřevo se používá na výrobu hudebních nástrojů.
 • Každoročně na Kypru uspořádalo festival věnovaný bource morušového. Unikátní housenka, slepý a není schopen létat, pro svou schopnost produkovat hedvábné vlákno, má kipryan velkou čest a úctu.
 • Caterpillar můra 1 měsíc zvyšuje jeho hmotnost 10 tisíckrát, ale mizí během tohoto období čtyřikrát.

Bource morušového na moruše černá. © Gorkaazk

 • Pro získání 1 kg surového hedvábí, je nutné přivádět o tunu listů bílé moruše bource morušového 5,5 tis.
 • 3 až 4 dnů bource vytváří kuklu hedvábného délky závitu 600-900 m. Pro vytvoření 1 metr hedvábí vyžaduje 2,8-3,3 tisíce zámotků bource morušového.
 • Testy ukázaly, že 16 vrstvy přírodního hedvábí udržuje kulku z Magnum 357 s olověným jádrem.

16 komentáře

Vítejte! Bydlím na Sibiři - Ťumeň. Rozhodl jsem se zkrotit moruše do našich klimatických podmínkách. Prompt rady, jak jej chránit před zničením v našich podmínkách. Možná, že někdo má zkušenosti, prosím podělte se semena odeslané z jihu - šli nahoru. V prvním roce pěstování v místnosti. Sazenice vysazeny v zahradě ... vzrostl o 60 cm - teď .. není know-how nejlépe udělat, aby rostliny z naší divoké zimy.

Galina, zeptejte se na internetových stránkách Guardian (IT https://www.botanichka.ru/members/admin/ strana). Vyroste. I Vy zažít to. Přijedu na jaře řízky také nastaví)

Galina, „brankář místa“ je manažer ve službě a byl (v tomto okamžiku - Nejsem) není zdaleka všechno ví. Je lepší se zeptat autora materiálu nebo na fóru.

Pokud sdílíte (s kusem sazenic) na zasedání říci Maxim t. [...]

Můžete vrátit s největším počtem násilných přežije odeslat.

I Mulberry - černé bobule. Jsem si koupil před 2 lety, tak nějak nevím. První rok to bylo 3-4 plody, chutné plody. A loni už více bobule na větví smuteční vrbou. A může mi někdo podskazhet..u půl převislými větvemi na stromě a nesl ovoce, a polovina šla nahoru. Je to dva stupně v jednom?

Jedná se o mutaci, pokud si koupíte běžnou moruše. Nebo šel pod větvemi štěpu, pokud jste si koupili smuteční moruše tvar. Ve druhém případě je udržet okrasných dřevin, všichni vyrůstají větve odstranit.

Oksana, dnes opět zkoumal strom nebo dvě větve, které mají snížit, za rok výrazně vzrostl. Nebolí to strom, když jsem jejich odstranění. A co by se stalo, kdyby se nepřerušuje. Není účelem dekoračním moruše pro mě. Ale bude jahody a zbytek stromu, které vzrostly po očkování? Pokud ano, pak bych nechtěl odebrat.

Mulberry se nebojí prořezávání. Kolik se ho nepřerušuje - to je aktualizován a nové pobočky dává větší plody (jsou-li tříděna).

Ale je třeba vědět, že mastek - větve, které přicházejí, kolmo k zemi, rovnoběžně s hlavni - nedávají výnos za první rok, ale se zpožděním několika let. Je to z tohoto důvodu (čerpat mízu ze stromu, ale žádné ovoce), jsou obvykle odstraněny.

Pokud nechcete snížit moruše - nic se s ní, jen růst ještě vyšší, a to bude obtížné sklízet.

To, co roste pod místě očkování se bude lišit na kvalitu plodů, tak bych poradit, aby ji oříznout.

Dobrý den! Snažím příliš krotký k našemu Mulberry klimatu- Ťumeň .... Sazenice byly získány setí semen od jihu. vystoupil bez problémů ... V posledním roce zůstala přes zimu. podmerzli bit, natažené přes léto ... v letošní zimy, tvrdší mrazy, neví, co bude, doufejme, že uvidíme, pak psát.

Ukazuje se, že plačící formulář - není to tak nějak, ale ořezávání?

Typicky, pláč forma roubované na zakrslé podnože nebo slaboroslyh. Plakuchest - to je jen mutace, která se používá pro dekorativní účely. A udržet tuto elegance, řezat všechny zbytečné!

To je to, co jsem si vždycky myslel. Ale v tomto článku říká: Aby bylo možné vytvořit tvar plačící, řezat větve na spodních a bočních pupenů (větve ohne dolů). Při vytváření formu těžkou prořezávání neublíží okrasných stromů, ale výnosy budou nižší kvůli řídnutí koruny. Možná proto si plačící formu, nebo ne?

ahoj Pláč moruše viděli přítele nebo lidově zvané moruše deštník, rostoucí 3 roky nezabírá mnoho místa a výšce 2 m. Moje otázka je následující příroda, chtěl jsem se vysadit na místě podél vnitřních dílů 10 ve vzdálenosti 2 m od základny. Založení hlavního města, ale existují pochybnosti o tom, zda v budoucnosti kořeny mít devastující účinek ve vztahu k domu. Také v případě, že deštník strom kořen součástí bude i nadále silná, jako by to byl obvyklý moruše. Díky předem!

Máme čtyři pláč moruše transplantovány tento rok (v případě potřeby), ale má silný kořen. A ve starých exemplářů v parku také je jasné, že kořen silný. Takže myslím ...

Napiš svůj komentář zrušení odpovědi

Novinkou v „zahradnictví“

Většina hybridy superpuchkovyh a paprsek okurky

Časté chyby při pěstování sazenic

Musím pošlapat sněhu kolem ovocných stromů?

Výběrem dobrou úrodu okurky bez nemocí a neúrodné květin

Saze „Prolamované“, a bude o to „in-date“!

„Válečníci“ - vlajkové lodi v řadách sladké papriky

Lahodný velkém petúnie „carská rodina“

Nejchutnější rajčata! rajčata série „Vkusnoteka“ ze zemědělského podniku HLEDÁNÍ

 • záznam Gennady

Chufa - mleté ​​mandle

Mole Cricket - hliněná rakovina

viz též

Jak sbírat a uchovávat sklizeň jablek?

 • Rostliny z lesa zveřejnila Xenia Kapustkina

Připojte se do našeho volného týdenní informační bulletin. Při odesílání můžete očekávat:

 • Nejlepší nové materiály
 • Populární články a diskuse
 • Zajímavá témata fóra

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 2 = 5