Plot z kovu

Plot z kovu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Instalace plotů z kovového profilu - spolehlivá a hospodárná

Jednou z prvních úkolů, které má letní majitel řešit v uspořádání území, je instalace plotu. Nejvíce praktickou možností je instalace plotu z vlnité lepenky. Na co je třeba věnovat pozornost a jaké jsou nuance při stavbě stavby? Plot z vlnité lepenky je charakteristický rychlostí montáže. Existují póly, příčníky a profily. Produkt slouží svým majitelům po dlouhou dobu.

Výhody vlnité lepenky pro ploty

Hlavní výhodou je rychlost instalace. Plot můžete postavit velmi rychle. V tomto případě se zdá, že plot je spolehlivý. Dokonale chrání svého majitele před cizími pohledy a je poměrně silná.

Výška výrobku se pohybuje od 2 do 5 metrů. Je obtížné se podívat přes plot. Materiál dokonale ztlumí zvuky. Můžete instalovat bez použití speciálních nástrojů, vybavení a pracovníků. Můžete postavit erekci sami, pokud máte stavební dovednosti a nástroje.

Zařízení plotu z vlnité lepenky nevyžaduje zvláštní dovednosti a složitý nástroj

Široká škála barev umožňuje zvolit správnou variantu výzdoby. Životnost profilovaného plechu je 20 let. Pokud ho pokryjete polymery, bude trvat ještě déle.

Před spuštěním instalace je nutné skladovat všechny prvky. Plot z vlnité lepenky se skládá z:

 • přímo z plechů z vlnité lepenky (C21 nebo C18);
 • kovové trubky (používané jako rám, mohou být kulaté nebo čtvercové);
 • lag - trubky z kovu s průřezem 40x20 (nutné k upevnění podpěr mezi sebou);
 • Upevňovací prvky (na nich je vlnitá deska upevněna na dřevo a podpěry). Jaká je hloubka základů plotu?

Materiál pro plotové zařízení z vlnité lepenky

Příprava základů plotu

Než začnete kopat příkop pod základem, měli byste vzít v úvahu rozchod plachty, stejně jako rozměry. Plnění je o 15 centimetrů nižší než mrazící okraj půdy, ale ne více než 0,7 milimetrů. Nejlepším řešením je poloměr. Šířka základny může být libovolná, ale ne menší než 20 cm.

Aby nedošlo k ohýbání listů, měl by být výkop vykopán co nejrovnoměrněji. Je důležité vyznačit značení - na okrajích jámy jsou použity kolíky z dřeva nebo kovu. Pak vytáhněte závity!

Je-li rozhodnuto, že se tyče z cihel, šířka nadace bude 1 cihla. Při použití čtverce trubky nebo kovového materiálu musí být spojeny s podkladem pro vyztužení.

V případě, že výkop má hloubku půl metru, v místě instalace sloupů je nutné vykopat otvory o průměru 30 cm.

Bednění musí být spolehlivé, jinak by ji beton jednoduše zničil. Horní spoje a postranní podpěry jsou pevné. Při uchycení bednění na hladký povrch uvnitř musí být základna natřena. V tomto případě plot bude trvat déle. Podle norem musí mít bednění více než 5 cm základů.

Nalévání betonu probíhá v několika etapách. V některých případech je kompaktní, aby se vyloučil vzhled prázdných míst. Pro plasticitu se do betonu přidávají plastifikátory. Můžete si koupit speciální produkty nebo přidat obvyklé tekuté mýdlo. Přítomnost plastifikátorů umožňuje rychlé promíchání látky, pokládka bude hustší. Celé vytvrzení betonu trvá 14 dní.

V horkých dnech musí být povrch betonu navlhčen, aby nedošlo k vzniku prasklin. Pokud prší, bednění je pokryto filmem. Umístění brány a brány je určeno i ve fázi nalévání základů.

Kolik mrazuvzdorných bazénů jsou uvedeny v tomto článku.

Hloubka vrtů pro sloupy by měla činit až 30 centimetrů v rohu místa. Je nutné vytvořit pískový polštář - jeho vrstva by měla dosahovat 3-5 centimetrů. Trubka je umístěna svisle ve středu fovey. Fixace jde do betonu.

Pro tento účel se používají stavba a olovnice. Můžete posunout příspěvek pomocí 2 podpůrných prvků na obou stranách, které by měly být nakloněny. Stavba stožárů trvá asi 3 dny. Chcete-li se dostat přesně, do potrubí kolem obvodového roztahovacího lana. Mezi sloupky je vzdálenost 2,5 metru.

Rám je často vyroben z profilované kovové trubky. Prvky se řeznou pomocí brusky, spojují je svařovacím strojem. Předběžně jsou potrubí očistěny od hrdze, odmaštěny rozpouštědlem a základem. Pak mohou být řezány a vařené.

Materiály pro oplocení z vlnité lepenky

Profilist je připojen k protokolům. Existují dva způsoby upevnění - na nýty nebo samořezné šrouby.

Jak vypadá čerpadlo pro čerpání vody z bazénu v předmětu.

Jak umýt písek filtru pro bazén, můžete se dozvědět z tohoto článku zde: http://2gazon.ru/voda/bassejny/filtry/pesochnyj-nasos.html

Jak postavit plot bez problémů?

Plot z vlnité lepenky lze dodat bez svařování. V tomto případě se pro upevnění na příčné nosníky používají speciální desky.

Žurnály jsou umístěny ve vzdálenosti 30 centimetrů od okraje listu. Středová příčka by měla být vystředěna. Do sloupku jsou příčné nosníky fixovány širokou stranou. Jako upevnění se používají speciální desky. Profilist může být namontován z obou stran.

Plot z vlnité lepenky bez svařování

Jaké jsou náklady na oplocení vlnité lepenky s vlastními rukama?

Profily se vám budou stát 900 rublů pro produkt. Cena kovových sloupků se mění na základě jeho průměru, čím větší je, tím dražší je potrubí. Standardní produkt stojí asi 500 rublů - délka 2,5 metru.

Cena dříví je stanovena na základě typu barvy a typu sekce. Nejlevnější zaostávání o délce 2,5 metru stojí asi 200 rublů.

Upevňovací prvky (držáky zámků) vás budou stát 70 rublů apiece. Při výpočtu celkových nákladů byste měli vzít v úvahu náklady na další materiály - barvu, základní nátěr, cement. Pro porovnání ceny nákladů na cihlový sloup pro plot je, můžete se naučit z tohoto článku.

Na videu můžete vidět hlavní etapy instalace plotu z kovového profilu vlastními rukama

Takže kvalitní a spolehlivý plot vyrobený z vlnité lepenky může být proveden sami. Práce se provádějí postupně a v souladu s normami. Použití speciálního vybavení není nutné. Volání profesionálů není nutné. Náklady na hotový plot, vyrobené sami, budou stát asi 2krát levnější než instalace odborníky.

 • Stáhnout.

Informační portál o designu krajiny. Úkolem našich autorů je podrobně popsat pomocí fotografických a video návodů, jak můžete tuto stránku vybavit.

Plot z kovového profilu s vlastními rukama. Vlastnosti instalace

Oplocení soukromé oblasti je považováno za jeden z primárních úkolů mezi těmi, které by měl vykonávat vlastník webu.

Plot z kovového profilu s vlastními rukama lze vyrobit pomocí technologie, která bude popsána níže. Zpočátku bude nutné určit čáru podél obvodu úseku, podél kterého budou instalovány póly, příčky a upevnění profilovaného plechu. Tento design může mít působivou výšku, která se pohybuje od 3 do 5 metrů. Bude sloužit takový plot po delší dobu, výrobce poskytuje záruku až 20 let a více. Toto období závisí na technologii instalace a na provozních podmínkách. Aby materiál mohl trvat déle, měli byste zvolit list, který má povlak ve formě polymerů.

Příprava materiálů a nástrojů

Pokud se rozhodnete, že z kovového profilu vytvoříte své vlastní ruce, měli byste připravit trubky, které se stane pilíři, stejně jako potrubí potřebné pro zpoždění. Je důležité koupit písek, štěrk a cement. Bude to vyžadovat stavbu, lano, základ, svařovací stroj, vrtačku a vrtačku. V arzenálu jakéhokoliv mistra se nachází nádrž na míchání cementové malty. Bez ní to také neudělá. Je důležité zakoupit samořezné šrouby pro kov nebo nýty. Při výběru sloupků můžete upřednostňovat ty, které jsou vyrobeny ze dřeva nebo z azbestového cementu. Pokud se rozhodnete zůstat na první volbě, musí být před zahájením manipulace s elementy ošetřeno antiseptikem. Část, která bude pod zemí, by měla mít víc působivou sílu, může být ošetřena foukačkou a po - asfaltovým základním nátěrem.

Pokud se rozhodnete vytvořit plot z kovového profilu vlastními silami, pak v první fázi byste měli udělat značku, umožní vám určit místo, kde se budou nacházet brány, póly a branka. Podpěry by měly být od sebe odděleny o tři metry. Aby bylo možné určit množství materiálu, je důležité rozhodnout, jakou výšku má plot.

Vytvoření plotu z kovového profilu vlastními rukama použijete pilíře, protože mohou být použity trubky s kruhovou nebo čtvercovou částí. V prvním případě může být průřez 76 milimetrů, zatímco ve druhém případě by tento parametr neměl být menší než 50 x 50 milimetrů. Horní díry se vaří, aby se zabránilo vniknutí vody dovnitř.

V další fázi, kopání jám, jejichž hloubka může kolísat od 1 do 1,5 metru. Šířka by měla být 150 milimetrů. Můžete použít ruční vrtačku, která urychlí práci. Prohloubení nosníků bude záviset na výšce plotu. Čím vyšší má plot vytvořit, tím působivější hloubka by měla být umístěna na podpěrech. Příchytky by měly být dobře fixovány, protože plot bude vystaven větru. V dolní části by měla být vyplněna středně štěrkovitá štěrk, vrstva se může měnit od 150 do 200 milimetrů. Po namontování sloupů a naplnění prostoru cementovou maltou.

Při instalaci plotu z kovového profilu vlastními silami by měly být podpěry namontovány co nejvíce svisle, pro to byste měli použít olovnatý bob. Pro vysoce kvalitní fixaci je možné použít technologii, která zahrnuje svařování obou stran ocelových tyčí a prohloubení do země. Po zaplnění sloupů cementovou maltou musí být ponechány po dobu 3 dnů, dokud beton úplně neztuhnul.

Před provedením plot plechů s rukama, měli byste být obeznámeni s prací technologie. Po založení ztvrdne, můžete přistoupit k instalaci zpoždění. K tomuto účelu je průřez kov by měl být nastaven pro uchycení plechového profilu. Pro zpoždění lze použít profilový úsek trubky je rovna 40 x 25 milimetrů.

Počet zpoždění v každé sekci, bude záviset na výšce plotu. Pokud je rovna 1,7 m, bude to docela zpoždění 2, zatímco ve výšce 2 m nebo více by měla nastavit zpoždění v počtu tři. Musejí být rozmístěny po celé výšce. Horní a dolní výstupky namontován ve vzdálenosti 4 cm od spodní a horní části. S cílem zajistit bezpečné uchycení, pomocí elektrického svařování. Chránit záznamy ze rzi, stejně jako sloupy, speciální nátěr. Léčba by měla být provedena před instalací listů, tak jak pracovat se směsí sloupku není příliš pohodlné.

Abstrakce zařízení plechů s vlastníma rukama vyžaduje analýzu půdy před prací. V případě, že půda je dostatečně měkký, některé části plotu, což platí zejména pro jarním období, může klesat. To se stane s nohami, které jsou instalovány v takové půdě. Máte-li pracovat s takovou zemi, se doporučuje vybudování základny pásky pro instalaci podpěr. Produkující práce by měl být tak. Podél podpěrách na dně potřebu opatřit pásku box. Jeho výška by měla být rovna 20 cm. V zájmu zajištění jeho pevnost, desky jsou upevněny drátu nebo tyče. Po vrstvě je položen podél stěn a naplněný hydroizolační betonem. Je-li půda kolem podpěr by být rozmazané, bude páska základna poskytne stabilitu a pevnost sestavy.

Pokud uvažujete o tom, jak postavit plot plechů vlastníma rukama, dalším krokem je začít upevnění fólie. Chcete-li to provést, použijte šrouby o délce rovnající se 35 milimetrů. Vzdálenost mezi nimi by měla být 500 mm. K posílení žebra vzájemně překrývají potřebu.

Při montáži plotu je téměř nemožné odstranit škrábance na listech. Jsou poměrně snadno odstranit, pomocí spreje. Je doporučeno, aby koupit pár plechovek, které mají barevný odstín. Mimo plot bude vypadat jako pevnou stěnu, která je bez švů.

Plot z plechů vlastníma rukama, která je vypočtena tak, aby vyrábět prostě musí usadit, počínaje od brány a vrata. By se měl pohybovat v opačných směrech. Budeme-li toto pravidlo ignorovat, že v konečné fázi instalace, můžete narazit na problém, který je potřeba zkrátit listy. To může zůstat nevyplněná část o bráně a bráně. Mají nakonec uzavřít prostor kusu, který má malou šířku. Vypadá to, že plot železnici, která se skládá z náplastí.

Pokud usazování kovového profilu plotu s rukama na základech, to je také důležité používat vodováhu a metr, a to navzdory skutečnosti, že země byla provedena za použití stejných stavebního nářadí. Jakmile jsou šrouby zašroubovat s vrtačkou, by měly být zbytky materiálu odstranit nůžkami nebo kovovými brusek.

Když kovové profilu plot s jejich rukama bez svařování, je třeba správně vypočítat množství materiálu potřebného. K tomu, změřit další plot kolem obvodu. Dále, jedna šířka plechu je přijata. První hodnota se vydělí druhé, nakonec mít možnost získat počet listů, které musí být koupeny. Je však důležité přidat k výsledné hodnotě 10% pro překrytí a ořezávání, který bude ještě v zařízení pracuje.

Jak udělat plot plechů

kovový profil je jedním z nejoblíbenějších stavebních materiálů. Vzhledem k jeho dostupnosti, trvanlivosti a snadné postavit plot plechů s jeho vlastních rukou, zcela reálná.

 • Profil plechu;
 • Plotové sloupky pro budoucnost;
 • potřebné upevňovací;
 • nůžky nebo pily na kov a bolgarka (jako vhodný nástroj).

Před zahájením stavebních prací je nutné určit pořadí, jaký druh kovovým profilem na plotě.

Pod kovovým profilem plechu se rozumí, pozinkovaného ocelového plechu s určitou v rozmezí od 7 do 1,5 mm. Se zabývala určitým profilem a výšky kroku. Profil aplikace na plech potažený speciální polymeru dodává dodatečnou pevnost stavebního materiálu. To znamená, že plechy z plotu nebo střechy bude trvat dlouhou dobu bez nutnosti častého opravy nebo výměny jednotlivých vrstev materiálu.

Kovové profily mohou být několika typů:

 • ložiskového kovu profil Má skvělé vlastnosti: tloušťka ocelového pozinkovaného plechu povlečeného na výšce profilu vlny.
 • těžkých stěna kovový profil Jedná se o „střední cesta“ ze všech odrůd tohoto stavebního materiálu. To má vlastnosti, které jsou dostatečné k použití profilu těžkých stěn a střešní krytiny, a oplocení.
 • profile wall Je to nejkřehčí ze všech. Nejčastěji se používá pro stěny a není vhodný pro oplocení.

Jak se dostat do plánování budoucích překážek, je třeba přesně změřit obvod v místě, aby bylo možné řádně výpočtu množství plechového profilu je vyžadováno. Nicméně, to dává smysl koupit stavební mater několik jednotek víc.

Stožáry pro plotu mohou být buď pevné zděné sloupy a dřevěné tyče impregnované, ocelové trubky: duté nebo předem uvařená otvory pro ochranu proti vniknutí vody do potrubí, což může nepříznivě ovlivnit tuto část plotu.

Vzdálenost mezi sloupky by neměla být větší než 2-2.5m, jinak plot plechů být nestabilní. První set rohové sloupky - a pak, v závislosti na vzdálenosti od jednoho rohového sloupku na straně druhé, určuje průměrnou vzdálenost mezi zbývajícími pilíři. K plotu jejich kovový profil byl plochý, po instalaci úhlových prvků oplocení, je třeba vytáhnout kabel, a již přijaté linku instalovat zbývající póly.

V závislosti na druhu základové půdy sloupů pro budoucnost plotu může být volitelná.

Například, když je sestava oplocení na svahu vyžaduje zarovnání základu.

Pro každý sloupec je třeba připravit hloubku otvoru nejméně 80-120 cm. Dno každého otvoru v půdě zhutněného. Pak se do otvoru nalil krádeži písek nejméně 20 cm tlusté. To vypouští vodu a opět silně zhutní. Po instalaci do zbývajících částí kolem sloupku na příslušném místě pilířů je naplněna štěrkem nebo rozbité cihel, a pak se vyplní betonovou maltou.

Velmi důležité je množství cross oplocení. Je-li výška plechů 3 na jejich počet musí být nejméně tři, jeden ve středu výšky plotu, další dvě - v 30-40 cm od spodní hrany a horní skříně. U dřevěných kůlů příčce upevněna pomocí speciálních dílů; na ocelové potrubí - svařované.

Upevňovací prvky pro oplocení: kovovým profilem je upevněn na sloupky pomocí šroubů, osazený pryžovým těsněním. 1-plechové desky se musí používat alespoň 6-8 šroubů k plotu není jen přiložit půdu, ale také odolat větru, sněhu a jiným povětrnostním jevy.

Při montáži plotu plechů, je někdy nutné k oříznutí profilovaných ocelových plechů podle potřeby. Za tímto účelem, bulharská nebo ručními nůžkami.

Jak se staví plot, a jaké chyby číhají při snaze o nízké ceny, můžete vidět na následujícím videu:

A nic z mlýnku na 5 mm od řezu pálí zinek?

Et-Vilaine! Děkuji za váš komentář. Vysvětlili jsme v článku, že bulharský se používá jako pomocný nástroj.

Copyright © 2012-2018. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je povoleno pouze s přímým aktivním odkazem.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

27 + = 32