Plot z plechů vlastníma rukama

Plot z plechů vlastníma rukama

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Plot z plechu ručně. Speciální funkce

Oplocení soukromého vlastnictví je považována za jednu z hlavních priorit mezi těmi, kteří měli provádět na majitele příslušných stránek.

Plot z plechů s rukama může být vyroben technologií, která bude popsána níže. Zpočátku bude nutné definovat čáry na obvodu, na kterém bude instalace podpěr, příčných vzpěr a upevnění plechového profilu. Taková konstrukce může mít působivý výšku, která se pohybuje od 3 do 5 metrů. Sloužit plotem poměrně dlouhou dobu, výrobce poskytuje záruku 20 let a více. Toto období bude záviset na montáž technologie a provozních podmínkách. Aby se materiál vydrží déle být zvolen vrstvu, která má povlak z polymeru.

Příprava materiálů a nástrojů

Pokud se rozhodnete, aby se plot plechů vlastníma rukama, je nutné připravit trubku, která bude opěrných pilířů a potrubí potřebné k zpožděním. Je důležité si koupit písku, štěrku a cementu. Musíme stavitele úrovni, řetězec, primer, svářečku, vrtačku a vrták. Arzenál jakéhokoli mistra existuje míchání malty. Bez něj také nebude dělat. Je důležité si koupit šrouby na kov nebo nýty. Výběrem sloupce, můžete si vybrat ty, které jsou vyrobeny ze dřeva nebo z azbestu. Pokud se rozhodnete zůstat v prvním provedení jsou prvky, které mají být zpracovány antiseptikum před manipulací. Ta část, která bude pod zemí, by měly mít více impozantní sílu, to může být léčeni letovací lampa, a poté, co - bitumen primer.

Pokud se rozhodnete, aby se plot plechů s rukama, pak je prvním krokem k vytvoření značky, bude to určit místo, kde bude umístěn sloupky brány a vrata. Podpěry musí být odstraněny od sebe tři metry. Za účelem stanovení množství materiálu, je důležité se rozhodnout, jaké výšce bude mít plot.

Produkující plot plechů vlastníma rukama, budete používat podpůrné pilíře, protože mohou uplatnit trubice s kruhovým nebo čtvercovým průřezem. V prvním případě úseku může být rovna 76 mm, zatímco v případě, tento parametr musí být menší než asi 50 x 50 milimetrů. Horní otvory jsou přivařeny, aby se zabránilo vniknutí vody dovnitř.

V dalším kroku vykopané jámy hloubku, která se může lišit od 1 do 1,5 m. Šířka by měla být rovna 150 mm. Můžete použít ruční vrtačku, který zrychlí práci. Prohloubení podpěry, bude záviset na tom, co výšce plotu. Čím vyšší je plot má provést, působivější hloubka by měla být umístěna ložiska. Sloupce by měly být dobré opravit, protože plot bude vystavena větru. Ve spodní části by měla vyplnit srednefraktsionny štěrkové vrstvy se může pohybovat od 150 do 200 milimetrů. Poté, co jsou umístěny póly, a prostor je vyplněn cementovou maltou.

Při instalaci plotu plechů s rukama, musí být nohy ve svislé poloze v co největší míře, neboť to byste měli použít olovnice. Pro spolehlivou fixaci mohou být použity techniky, který zahrnuje svařením dvou stranách ocelovými tyčemi, prohlubuje do země. Po sloupce jsou vyplněny cementovou maltou, musí odjet do 3 dnů před okamžikem, kdy beton není zcela ztvrdnout.

Před provedením plot plechů s rukama, měli byste být obeznámeni s prací technologie. Po založení ztvrdne, můžete přistoupit k instalaci zpoždění. K tomuto účelu je průřez kov by měl být nastaven pro uchycení plechového profilu. Pro zpoždění lze použít profilový úsek trubky je rovna 40 x 25 milimetrů.

Počet zpoždění v každé sekci, bude záviset na výšce plotu. Pokud je rovna 1,7 m, bude to docela zpoždění 2, zatímco ve výšce 2 m nebo více by měla nastavit zpoždění v počtu tři. Musejí být rozmístěny po celé výšce. Horní a dolní výstupky namontován ve vzdálenosti 4 cm od spodní a horní části. S cílem zajistit bezpečné uchycení, pomocí elektrického svařování. Chránit záznamy ze rzi, stejně jako sloupy, speciální nátěr. Léčba by měla být provedena před instalací listů, tak jak pracovat se směsí sloupku není příliš pohodlné.

Abstrakce zařízení plechů s vlastníma rukama vyžaduje analýzu půdy před prací. V případě, že půda je dostatečně měkký, některé části plotu, což platí zejména pro jarním období, může klesat. To se stane s nohami, které jsou instalovány v takové půdě. Máte-li pracovat s takovou zemi, se doporučuje vybudování základny pásky pro instalaci podpěr. Produkující práce by měl být tak. Podél podpěrách na dně potřebu opatřit pásku box. Jeho výška by měla být rovna 20 cm. V zájmu zajištění jeho pevnost, desky jsou upevněny drátu nebo tyče. Po vrstvě je položen podél stěn a naplněný hydroizolační betonem. Je-li půda kolem podpěr by být rozmazané, bude páska základna poskytne stabilitu a pevnost sestavy.

Pokud uvažujete o tom, jak postavit plot plechů vlastníma rukama, dalším krokem je začít upevnění fólie. Chcete-li to provést, použijte šrouby o délce rovnající se 35 milimetrů. Vzdálenost mezi nimi by měla být 500 mm. K posílení žebra vzájemně překrývají potřebu.

Při montáži plotu je téměř nemožné odstranit škrábance na listech. Jsou poměrně snadno odstranit, pomocí spreje. Je doporučeno, aby koupit pár plechovek, které mají barevný odstín. Mimo plot bude vypadat jako pevnou stěnu, která je bez švů.

Plot z plechů vlastníma rukama, která je vypočtena tak, aby vyrábět prostě musí usadit, počínaje od brány a vrata. By se měl pohybovat v opačných směrech. Budeme-li toto pravidlo ignorovat, že v konečné fázi instalace, můžete narazit na problém, který je potřeba zkrátit listy. To může zůstat nevyplněná část o bráně a bráně. Mají nakonec uzavřít prostor kusu, který má malou šířku. Vypadá to, že plot železnici, která se skládá z náplastí.

Pokud usazování kovového profilu plotu s rukama na základech, to je také důležité používat vodováhu a metr, a to navzdory skutečnosti, že země byla provedena za použití stejných stavebního nářadí. Jakmile jsou šrouby zašroubovat s vrtačkou, by měly být zbytky materiálu odstranit nůžkami nebo kovovými brusek.

Když kovové profilu plot s jejich rukama bez svařování, je třeba správně vypočítat množství materiálu potřebného. K tomu, změřit další plot kolem obvodu. Dále, jedna šířka plechu je přijata. První hodnota se vydělí druhé, nakonec mít možnost získat počet listů, které musí být koupeny. Je však důležité přidat k výsledné hodnotě 10% pro překrytí a ořezávání, který bude ještě v zařízení pracuje.

Jak udělat plot plechů

kovový profil je jedním z nejoblíbenějších stavebních materiálů. Vzhledem k jeho dostupnosti, trvanlivosti a snadné postavit plot plechů s jeho vlastních rukou, zcela reálná.

 • Profil plechu;
 • Plotové sloupky pro budoucnost;
 • potřebné upevňovací;
 • nůžky nebo pily na kov a bolgarka (jako vhodný nástroj).

Před zahájením stavebních prací je nutné určit pořadí, jaký druh kovovým profilem na plotě.

Pod kovovým profilem plechu se rozumí, pozinkovaného ocelového plechu s určitou v rozmezí od 7 do 1,5 mm. Se zabývala určitým profilem a výšky kroku. Profil aplikace na plech potažený speciální polymeru dodává dodatečnou pevnost stavebního materiálu. To znamená, že plechy z plotu nebo střechy bude trvat dlouhou dobu bez nutnosti častého opravy nebo výměny jednotlivých vrstev materiálu.

Kovové profily mohou být několika typů:

 • ložiskového kovu profil Má skvělé vlastnosti: tloušťka ocelového pozinkovaného plechu povlečeného na výšce profilu vlny.
 • těžkých stěna kovový profil Jedná se o „střední cesta“ ze všech odrůd tohoto stavebního materiálu. To má vlastnosti, které jsou dostatečné k použití profilu těžkých stěn a střešní krytiny, a oplocení.
 • profile wall Je to nejkřehčí ze všech. Nejčastěji se používá pro stěny a není vhodný pro oplocení.

Jak se dostat do plánování budoucích překážek, je třeba přesně změřit obvod v místě, aby bylo možné řádně výpočtu množství plechového profilu je vyžadováno. Nicméně, to dává smysl koupit stavební mater několik jednotek víc.

Stožáry pro plotu mohou být buď pevné zděné sloupy a dřevěné tyče impregnované, ocelové trubky: duté nebo předem uvařená otvory pro ochranu proti vniknutí vody do potrubí, což může nepříznivě ovlivnit tuto část plotu.

Vzdálenost mezi sloupky by neměla být větší než 2-2.5m, jinak plot plechů být nestabilní. První set rohové sloupky - a pak, v závislosti na vzdálenosti od jednoho rohového sloupku na straně druhé, určuje průměrnou vzdálenost mezi zbývajícími pilíři. K plotu jejich kovový profil byl plochý, po instalaci úhlových prvků oplocení, je třeba vytáhnout kabel, a již přijaté linku instalovat zbývající póly.

V závislosti na druhu základové půdy sloupů pro budoucnost plotu může být volitelná.

Například, když je sestava oplocení na svahu vyžaduje zarovnání základu.

Pro každý sloupec je třeba připravit hloubku otvoru nejméně 80-120 cm. Dno každého otvoru v půdě zhutněného. Pak se do otvoru nalil krádeži písek nejméně 20 cm tlusté. To vypouští vodu a opět silně zhutní. Po instalaci do zbývajících částí kolem sloupku na příslušném místě pilířů je naplněna štěrkem nebo rozbité cihel, a pak se vyplní betonovou maltou.

Velmi důležité je množství cross oplocení. Je-li výška plechů 3 na jejich počet musí být nejméně tři, jeden ve středu výšky plotu, další dvě - v 30-40 cm od spodní hrany a horní skříně. U dřevěných kůlů příčce upevněna pomocí speciálních dílů; na ocelové potrubí - svařované.

Upevňovací prvky pro oplocení: kovovým profilem je upevněn na sloupky pomocí šroubů, osazený pryžovým těsněním. 1-plechové desky se musí používat alespoň 6-8 šroubů k plotu není jen přiložit půdu, ale také odolat větru, sněhu a jiným povětrnostním jevy.

Při montáži plotu plechů, je někdy nutné k oříznutí profilovaných ocelových plechů podle potřeby. Za tímto účelem, bulharská nebo ručními nůžkami.

Jak se staví plot, a jaké chyby číhají při snaze o nízké ceny, můžete vidět na následujícím videu:

A nic z mlýnku na 5 mm od řezu pálí zinek?

Et-Vilaine! Děkuji za váš komentář. Vysvětlili jsme v článku, že bulharský se používá jako pomocný nástroj.

Copyright © 2012-2018. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je povoleno pouze s přímým aktivním odkazem.

Instalace plot plechů - spolehlivě a ekonomicky

Jedním z prvních úkolů, které je třeba řešit prostřednictvím Chalupáři na regeneraci území, je instalace plotu. Nejpraktičtější možností je považována instalace plotu vlnité lepenky. Co je třeba hledat, a jaké jsou nuance konstrukčního řešení? Plot z vlnité lepenky je odlišná rychlost montáže. Dal tyče, křížové vzpěry a ocelový plech. Produkt slouží svým pánům po dlouhou dobu.

Výhody vlnité oplocení

Hlavní výhoda - rychlost instalace. Dal plot může být velmi rychlá. V tomto případě plot otočí spolehlivé. Je dokonale chrání své nositele před zvědavýma očima a je poměrně silný.

Výška produktu se pohybuje v rozmezí od 2 do 5 metrů. Podívejte se přes zábradlí těžké. Materiál dobře tlumí zvuk. , Montáž možná bez speciálního nářadí, zařízení a pracovníků. Spustit konstrukci může být vlastních rukou, pokud máte stavební dovednosti a nástroje.

vzorkovací zařízení z vlnité lepenky nevyžaduje speciální dovednosti nebo nářadí komplex

Široká paleta barev umožňuje zvolit vhodnou možnost pro odbavení. Trapézový plech životnost - 20 let. Pokud ji pokrýt pomocí polymerů, bude trvat ještě déle.

Před zahájením instalace je třeba zásobit na všechny prvky. Plot vlnité lepenky se skládá z:

 • přímo z vlnitých plechů (C21 nebo C18);
 • kovové trubky (používané jako lešení, může být kruhový nebo čtvercový průřez);
 • MAS - trubky z kovu s části 40h20 (nutné pro upevnění podpěry k sobě navzájem);
 • upevňovací prvky (jsou podkladové desky upevněny na nosníky a podpěry). Co je hloubka založení pod plotem třeba uvést v tomto článku.

Materiál pro pořizování zařízení z vlnité lepenky

Připravte základ pro plot

Předtím, než začnete kopat příkop pro nadaci, aby vzít v úvahu index plachty, stejně jako velikost. Výplň je 15 cm nižší, než okraj zmrazení půdy, ale ne více než 0,7 mm. Nejlepší volbou - půl metru. Šířka základu může být jakýkoliv, ale alespoň 20 cm.

Aby nedošlo k ohnutí listů, výkop by měl být vykopán co nejrovnější. Je důležité, aby značení - na okrajích boxů použitých kolíčky ze dřeva nebo kovu. Poté vytáhněte nit!

Rozhodne-li se provést pilíře cihel, šířka nadace je rovna 1 cihel. Při použití čtvercové trubky nebo z kovového materiálu, musí být připojen k základně pro vyztužení.

V případě, že příkop má hloubku půl instalace měřiče, na místě z pilířů nutných sáhnout do vybrání 30 centimetrů.

Bednění musí být spolehlivé, nebo beton ji prostě zničit. Pevná a horní spojovací a boční zarážky. Při připojování hladký povrch uvnitř barvy bednění založení objektu. V tomto případě bude plot trvat déle. Podle norem bednění musí být větší než 5 cm základech.

Lití betonu je v několika etapách. V některých případech, se stlačení eliminovat výskyt dutin. Pro plasticity v konkrétních změkčovadel jsou přidány. Můžete si koupit speciální nástroje nebo přidat obvyklou mýdlo. Přítomnost změkčovadla umožňuje rychlé promísení materiálu, kterým se tak bude hustší. Plně vytvrzený beton trvá 14 dní.

V horkých dnech je betonový povrch bude mít za mokra, aby nedošlo k nějaké praskliny. Když prší, bednění naopak pokryta film. Umístění brány a vrata je určen další licí fázi založení.

Jak moc jsou mráz umyvadla popsané v tomto článku.

Hloubka důlků na sloupy by měla dosáhnout 30 cm v rozích pozemku. Je nutné provést do pískového lože - to by mělo dosáhnout vrstvu 3-5 cm. Trubka je umístěna svisle ve středu otvorů. Fixace je na beton.

Pro tento účel použít úrovně budov a kolmo. Srovnejte příspěvek je možné, pomocí dvou podpěry na jedné straně toho, měly by mít tendenci k němu. Stavba stožárů trvá asi 3 dny. Chcete-li získat ještě, k trubkám kolem obvodu tažného lana. Mezi pilíři je vzdálenost 2,5 metru.

Rám je často tvořena profilovanou kovovou trubkou. Prvky jsou vyříznuty prostřednictvím brusek, spojit je pomocí svářečky. Předčištěné potrubí od rzi, rozpouštědlo se odmastí a základním nátěrem. Potom lze řezat a vařit.

Materiály pro zařízení plotu vlnité lepenky

Trapézový plech je upevněn na trámy. Existují dva způsoby upevnění - na nýty nebo šrouby.

Co je čerpadlo pro čerpání vody z bazénu uvedené v článku.

Jak umýt pískového filtru pro bazénu, můžete vidět z tohoto článku zde: http://2gazon.ru/voda/bassejny/filtry/pesochnyj-nasos.html

Jak postavit plot bez problémů?

Plot vlnité lepenky může být dodáván bez svařování. V tomto případě platí zvláštní poznávací značku pro upevnění na břevno.

Zaostává umístit ve vzdálenosti 30 cm od okraje plechu. Průměrná paprsek by měl být střed. Pro přidání příčka pevně širokou stranu. Jak se používají speciální montážní desky. Ocelový plech může být namontován na obou stranách.

Plot z vlnité lepenky bez svařování

Kolik bude plot z vlnité lepenky s rukama?

Profilovaný plech vás bude stát o 900 rublů pro daný výrobek. Náklady na kovových sloupků se liší, pokud jde o jeho průměru, tím vyšší je, tím dražší trubky. Standardní náklady o produktu 500 rublů - délka 2,5 metru.

Cena kulatiny je stanovena v závislosti na typu a barvy cut-typu. Nejlevnější polena o délce 2,5 metru stojí kolem 200 rublů.

Spojovací prvky (lag chytí) vás bude stát 70 rublů kus. Ve výpočtech, celkové náklady je třeba brát v úvahu náklady na dalších materiálů - barvy, základní nátěr a cement. Pro srovnání, jaká je výrobní cena cihlové pilíře pod plotem je, se můžete dozvědět z tohoto článku.

Ve videu můžete vidět hlavní fáze instalace plotu plechů vlastníma rukama

Tak kvalitní a spolehlivé plot z vlnité lepenky může být dělána s vlastníma rukama. Práce se provádí v několika fázích a v souladu s pravidly. je nutná aplikace speciálního vybavení. Zavolat profesionály není nutné. Cena plotu, dělal jeho vlastní rukou, bude stát asi 2 krát levnější než instalace svých specialistů.

 • Loading.

Informační portál o krajinářské architektury. Úkolem našich autorů říct podrobně, s fotkami a video instrukce, jak vytvořit webové stránky.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

39 − 29 =