Pokud jsou nařezány skloněná maliny

Pokud jsou nařezány skloněná maliny

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Tajemství velké úrody užitečného a milého maliny Jak oříznout malina na jaře. Rostou skloněná maliny: správné prořezávání (video)

Maliny - to je neobvyklý keř, který nese ovoce chutné a zdravé plody.

Pěstování malin na místě se zabývá každý chalupník, ale na tento nový obchod se často potýkají s problémy kvůli nedostatku znalostí.

Nejprve je nutné pochopit, co malina ovoce na dvouleté výhonky, které uhynuly bezprostředně po rození. Nové výhonky rychlý růst v prvním roce a druhým rokem se začínají nést ovoce. Prostřednictvím prořezávání maliny je třeba vzít v úvahu zvláštnosti Bush.

Jak oříznout malina jednou rodících odrůdách

Prořezávání malina se provádí v pozdním létě po sklizni nebo v časném podzimu. Prvním krokem je odstranit všechny výhonky otplodivshie, pak pečlivě prozkoumat Bush a odstraňte všechny slabé a polámané větve.

Provádět prořezávání je nutné odstranit všechny další zahušťování a roční výhonky, které zahustit pouzdro zabraňuje výměnu vzduchu. Jeden metr postele odjíždějí z 8 až 12 letých výhonků.

Všechny ořezaných větví je nutné spálit, aby se zabránilo infekci zdravých keřů houbovým chorobám.

po zimě Raspberry prořezávání, během kterého zkrátit vrcholky výhonů. Tento postup přispívá k zastavení růstu mladých stonků a řídí všechny síly křoví na květních pupenů, takže můžete získat vysoký výtěžek malin v létě. Je pravidlem, že výhonky se prořezávají do 10 cm.

Někdy zahradníci prořezávají malina výhonky při různých Din, která dává postupné zrání bobulí. Proto plodící keře úsek, který produkuje bobule od začátku července do konce srpna. Trávit zahradnické výhonky rozdělení do tří skupin:

• První skupina shoot apex zkrácena na 15 cm;

• střílí druhou skupinu je snížit o polovinu;

• Třetí skupina výhonky jsou řez u kořene, přičemž až 10 cm.

Takové prořezávání malina pružina vytváří postupné zvyšování Bush.

malina Bush oříznutí aby se zvýšil výtěžek

Někteří zkušení zahradníci uchýlili zdvojnásobit oříznutí malin, který umožňuje zvýšení výtěžku v důsledku tvorby bočních plodové větví.

Trávit prořezávání na začátku června. Letorostů špetka ven na 5 cm odstraněním špičky. Pro sezónu probudit postranní pupeny, které tvoří další větve. Na jaře příštího roku, všechny další postranní výhony prořezávat až 10 cm, což umožňuje, aby jim získat dobrou úrodu.

Jakékoli začátečník zahradník je třeba si uvědomit, že snížení výdajů na zlepšení Bush dává mošt. Hlavním pravidlem při prořezávání - aby se zabránilo zahušťování malin. Pravidelná sanitární prořezávání a ztenčování Bush zvyšuje výnos o prodloužení plodů a umožňuje pěstovat maliny zdravé.

Při pěstování malin na podzim dva roky, je nutné provést všechny potřebné práce pro úspěšnou zimoviště keř.

1. Po prořezávání maliny je třeba odstranit všechny listy z křoví. Odstřelovat se nedoporučuje, protože může dojít k poškození ledvin. Provádět postup jednodušší rukavice výdaje zdola nahoru podél křoví. Všechny listy spadnou. Opustí maliny v zimě s listy nemůže, protože budou hnít a „obozhgut9raquo; ledviny.

2. Veškeré nečistoty pod keři je třeba odstranit a spálit, Pod zimní škůdci scházejí.

3. Zkušení zahrádkáři se doporučuje provádět prigibanie maliny v zimě. Po důkladném čištění rostlinné výhonky muset sklonit co nejblíže k zemi. Tento postup umožňuje větve ne vymerznut zimu. V případě, že v zimě sníh na maliny nestačí, je třeba dodat.

4. plechovka semeništěm naplní keře slámy vrstvou, která bude poskytovat další ochranu před hlodavci. Sláma vrstva by neměla být menší než 20 cm.

Pokud jsou všechny práce se provádí správně, maliny úspěšně přenést zimu, rychle obnovit a ocenit dobrou úrodu.

Jak oříznout skloněná maliny (video)

Zkušení zahrádkáři se doporučuje před ořezem nutné zjistit, jaké druhy patří keř. Skloněná malina odrůdy potřebují speciální prořezávání. Nesprávný postup může být ponecháno bez plodiny.

skloněná odrůdy malin - je relativně nové typy, které umožňují přijímat úrodu plodů dvakrát za sezónu. V prvních letech po výsadbě, péče skloněná maliny nejsou odlišné od obvyklé. O dva roky Bush potřebuje včasné zavlažování, hnojení a okopávání půdy. Po prvních plodová výhonky jsou odstraněny, zbývající výhonky produkují plodiny následující rok.

Když je prořezávání provádí skloněná maliny

Trim těchto odrůd malin by měl ihned po sklizni druhé plodiny. V pozdním podzimu řez kompletní nadzemní část keře. Všechny výhonky jsou spáleny, aby se zabránilo vzniku nemocí. Mělké semeništěm uvolnit a hojně zalévat. Tento postup poskytuje silný roční výhonky na jaře příštího roku, který bude zrát větší úrodu.

V zimě dobře zdobené maliny sněhem přístřešek, který vám umožní rychle obnovit ledviny brzy na jaře. Oříznuté výhonky neumožňují škůdců na zimu, takže malina méně nemocné.

V regionech s drsným podnebím a malým množstvím sněhu křoví potřebuje spolehlivý úkryt na zimu.

Jak se dostat časnou sklizeň maliny skloněná

Pro dřívější sklizeň malin na jaře by měly být očištěny od sněhu a uniká skrýt svou černou film, který zajistí rychlé oteplování Země. Tyto výhonky začínají růst mnohem dříve, což sklidit dva týdny před plánovaným termínem.

Péče o malin není jednoduchá věc, ale pokud se provádí správně, můžete získat dobrou úrodu brzy. Léčivé vlastnosti maliny nesrovnatelné s jakýmikoli tablety pro nachlazení. Proto se musíme snažit rostou maliny na místě.

Shrneme-li: kdy a jak snížit maliny

Péče o maliny a ořezávání - to je docela jednoduchý proces, ale je to velmi silný vliv na produktivitu Bush. Zanedbání ořezávání, zahradník rizika zůstat bez sklizně.

Provádět dvouletý plodinu malin je nutné na jaře a na podzim, ale mnoho dělat ne. Ořez malina jednou, je ztluštění pouzdra a výtěžek redukce.

Hlavním úkolem zahradníka na podzim - je udržet pouzdra až do jara, vytvořit komfortní podmínky pro jeho zazimování. K tomu, výhonky jsou vyňaty z přebytku, který se konal ořezávání keře a větve prigibanie. To přispívá k akumulaci živin.

Účelem jarní sklizní - tlak na růst mladých výhonů. Po oříznutí pouzdro může podávat dusíkaté hnojivo. Jarní prořezávání umožňuje bobule se zvětšují, zvyšuje produktivitu Bush.

Chování malina plodina je nutné v souladu s jeho odrůdy. Skloněná druh malinové, kteří potřebují kompletní prořezávání výhonků na podzim. Péče o takové malin se neliší od běžných odrůd. Je důležité mít na paměti při prořezávání že skloněná výnosy malinové plodin na jednoletých výhonů. Proto malina letní prořezávání po prvním plodící provedena přesně.

© 2012-2018 „Dámské názor.“ Při kopírování materiálů - odkaz na zdroj je povinná!

Šéfredaktor portálu Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Kontaktujte nás na adrese: +7 (965) 405 64 18

Skloněná maliny - oříznutí a problémy

Zároveň tam byly otázky spojené s řezání skloněná malinyna zimě nebo na jaře, kdy a proč. Když na podzim prořezávání nové výhonky, máme jen jednu sklizeň, podzim - rostliny nést ovoce v ročním cyklu, na výhonky běžného roku, po kterém se řez u kořene.

Výhonky rostou substituční skloněná malina s ledvinami podzemní části trvalka výhonky. Přísavky vzniká z náhodných pupeny na horizontálních kořenů. Stávají se nové rostliny, které jsou spojeny s jedním z rodičů kořenový systém.

U dvou sklizní řezané na podzim je třeba, ale brzy na jaře se praktikuje přídělový systém - nekonditsiyu odstranění a zkrátit vrcholy v květnu současného růstu rok.

Skloněná maliny a oříznutí - vše je jen otázkou množství plodin?

Ve skutečnosti, pěstitelé nemají zájem v tomto procesu - je to jednoduché a známé. Jde o to, množství a kvalitu úrody. Co je lepší - kolekce podzim, ale velký, nebo dva, ale mírný? Ukazuje se, že kromě objemu existuje mnoho nuancí.

Na fotografii Na jaře mladé výhonky malinovou skloněná - oříznutí bylo na podzim, část natáčení se vlevo - to je špatně: řežeme kořeny

Háček je, že hrubý výtěžek v plodu dvakrát denně, je rozdělen na dvě části - na úseku, a celkový objem výroby se nezvyšuje. Naopak zhoršení kvality chuť, což je důležité pro zahradníka, a prezentace, hodnotou - což je důležité pro zemědělce. To platí pro většinu odrůd, které by neměli slíbil reklamy.

Kromě toho, když je léto podzim rodit odloženo po dobu 2-3 týdnů, bobule nemá čas dozrát, mělké kvůli oslabení rostlin předchozím. Proto se často pěstuje oba druhy, včetně léto mít potrubí čerstvých plodů v průběhu sezóny.

To má právo na život toho názoru, že odložení akce na jaře budeme vyhrát v produktivitě a kvalitě ovoce, některé ztráty z hlediska.

Kromě toho, na jaře prořezávání je racionální v jižních oblastech. Skutečnost, že mírná zima, no frost, obleva může probudit kořenových pupenů, a roztržení náhlé mrazy zničí je bez výjimky.

Kromě toho, podle vyjádření profesora IV Kazakova, v severních oblastech Ruska, Ukrajina produktivita na jaře prořezávání je velký, a dále na sever, tím lépe.

V odpovědi na obvyklé otázky, kdy malin plodin skloněná - v zimě, na podzim nebo na jaře - chcete odrazit banální: kolik plodiny, které chcete dostat? Metoda prořezávání závisí na počtu plánovaných poplatků - tj plodin. U dvou sklizní v červenci a na podzim, v srpnu a září, nebo do sbírky, která začne v srpnu, který pokračuje až do mrazu. Když definován, pokračujte Jak - jak trim malinovou skloněná - pro jednu plodinu a pro dvě osoby.

Vzhledem k tomu, schopnost dát bobule na výhonky v běžném roce, a dvouletého dělat výběr. Zvážit nevýhody dvakrát rodící.

 • První z nich - ne příliš mnoho, jako druhý, celkový objem je rozdělen do dvou částí.
 • Výnos spadá do období sucha a tepla. Je nutné kapkové závlahy v plantážích nebo časté zalévání, aby stín.
 • podruhé - posunuty, a zaručuje 100% Stárnutí v druhých chladných oblastech je malá, typicky 75-90%.
 • Dává Elektrárna úspory plodů a druhý malý počet, velikost a kvalitu bobule utrpení.
 • Vyčerpané půdy, potřebují intenzivní výživu.

A co je nejdůležitější, kromě produktivity, je otázkou zimní otužilost. Naproti tomu plodina přístřeší opravy maliny vysokým podílem lidské práce na podzim - není úniku, a žádné problémy. Jediná věc ponechat část natáčení pro dvojitý fruktifikaci výhodný v jižních oblastech, kde je malina dříve tvoří poprvé na vaječníku a dozrávají na podzim.

 • Velké výnosy, kvalitnější bobule.
 • Dřívější data vaječníku.
 • Méně škůdců - fáze aktivita hlavních škůdců se nekryjí s fázích vývoje kultury. Výsledkem je, že jsme se ušetří na pesticidy, tedy na jejich vlastní zdraví.
 • Pokrývající odrůdy nebo v severních oblastech, které potřebují ochranu: půda přechovávání agrovoloknom, rostlinný kompost za účelem, aby se zabránilo namrzání kořenů. To eliminuje problém mrazu, díky němuž je možné pěstovat remontantov na severu, od Uralu po Sibiř.

A jednoduchá pravidla. na tom, kolik daní chceme dostat, jsme si vybrat. Za prvé - ořezaný na podzim na úroveň terénu, dát bobule na natáčeních tohoto roku. Pro dva - není řez na podzim, na jaře stejného věku špetka ven vrcholy ke zvýšení postranní větvení.

Jediné slovo odrůd s vlastnostmi skloněná - Indian Summer, Kostinbrodskaya, žlutá obra. Dávají druhý podíl na špičkách výhonů.

Proto pseudo skloněná malina plodiny v zimě kořen nepřijímá: zahradník zbavit sami o letní kolekce a pohybuje se na podzim, který se bude účastnit v zimě. Na podzim odstranit tu část, která byla pokrytá bobulí, a ve zbývající části natáčení na příští rok budou tvořit dobrou úrodu.

Kolik výhonky na keři, jak vypočítat zatížení - na první otázky, které by měly starat zahradník. Od čeho závisí na ocenění?

 • Z vlastností jednotlivých odrůd pobegoobrazovatelnoy schopnosti, rychlost růstu růst síly. Některé rostliny jsou poháněny hodně zeleně, a jídlo nestačí vaječníku a stárnutí, jiní mohou krmit téměř celý meziroční nárůst. Naučte se vlastnosti určité platové třídy - vše individuálně.
 • Na množství hnojiv. Land-sestra nebude nic, co by rostly na něm podpořit. Přesněji řečeno, ke krmení, ale s výsledkem spokojeni, pokud jsou suché Zhmenka bobule bude dosaženo s ochuzeným keře se spoustou větviček?
 • Z hustoty výsadby - viz předchozí bod. Tato oblast je přímo úměrná ke krmení elektrárny: husté výsadby vyžaduje více krmení a nedostatek nárazu je velmi, velmi negativní.

Tendenci nechat 6-7 až 8-12 výhonů, v závislosti na odrůdě, zvyku Bush, od plánovaného hospodářství. Zbytek nesnížili třesoucí se ruku - není třeba krmit parazity, jsou odebrány místo na slunci v doslovném i přeneseném slova smyslu za pokročilejších protějšků.

Prořezávání skloněná maliny v létě - důležitou agro s cílem zvýšit ovoce a větvičku, vaječníků, respektive, založený na boční větve rozrůstají - zkrácení vrcholků. Proveďte postup v květnu, aby se dosáhlo výšce rostlin 90 cm - 1 m.

Kromě toho, větší počet Výhonky vytvořené v kořenovém adresáři rostoucí bodu polevou.

Trochu špatně, méně náchylné k útoku skloněná maliny - prořezávání šetří, snižuje infekce pozadí, odebere část přezimování škůdců. Nicméně - to je úplně jiný příběh. A po dokončení všech sklizených rostlinných zbytků, aby nedošlo k dát šanci na patogenní bakterie a larvy škůdců úspěšně přezimují. Shromáždit stonky, hrabat listí a zničit nemocné - před nádražím. Bohatou úrodu!

Prořezávání maliny skloněná pro velkou sklizeň

Mnoho zahrádkářů nyní skloněná maliny. To je způsobeno tím, že podzimní úroda malin ještě začínající zahradníky zcela vytěžené. Samozřejmě, že to bude těžké, ale můžete zkusit. Ale ne příliš brzy radovat, myslí, že vše je snadné a jednoduché projít. Za pěstování malin mají své nevýhody. Pěstování a ošetřování je poměrně specifická, že ne každá nováček ji vytáhnout.

V prvním roce po výsadbě sazenic malina růst mladých výhonků, které jsou pokryty květy v červenci a bobulí - v srpnu. Letorostů bez nutnosti opustit pro příští rok. Je třeba je zkrátit na tři centimetrové pařezy. Nebuď líto, a nechat je. Je nezbytné pro budoucnost plodu a dobrou úrodu. Zpravidla je třeba zkrátit výdaje v říjnu nebo listopadu. To znamená, že v době, kdy se celá úroda již sklizena.

Prořezávání podzim skloněná maliny jsou nejen ovlivnit budoucí úrodu z pozitivního hlediska, ale také chrání křoví před různými nemocemi, škůdci, virů, to je docela možné přezimovat na natáčeních.

Není sypkých kořeny rostliny! To nemůže být provedeno vzhledem k tomu, že kořeny jsou blízko k povrchu. Aby nedošlo k objevit plevele, mulčování půdy. Maliny by měly být napojena od března do listopadu.

Pro sklizeň byla velká, musí být keře krmena komplexních hnojiv na jaře a před květem a v pozdním podzimu pro zpracování fosfátů a draselných hnojiv.

Pro prevenci plísňových maliny může být ve středu pružinové Bordeaux kapaliny.

Jak můžete vidět, pečovat skloněná maliny na podzim a na jaře je poměrně jednoduché. Vzniká však všechno otázka, zda je nutné snížit maliny a některé ořezávání obvod může produkovat největší vliv.

Video „Jak oříznout malina“

Rodící se vyskytuje na jejích 2-letých a 1-letých výhonků - prirostkah. Ale jak remontantka tráví hodně úsilí na zrání letních plodů a na tvorbu výhonků na podzim, musíme správné prořezávání malina na jaře a na podzim.

Zpočátku, sazenice rostou slabé výhonky, které budou pokryté květinami na první pohled, a ovoce v pozdním létě. Nepotřebují k odchodu, ale je třeba snížit. Broušeného útěk nebude mrznout a nenapadají maliny. Skloněná malina plodiny na podzim konečně má jít, protože pak sklizeň je u konce. Podzim prořezávání velký vliv na výtěžek a chrání keře z nemocí, které mohou do režimu spánku. V případě, že v zimě není sníh, konopí je mnohem jednodušší ohřát na závod nezamrzla. Na jaře, aby se právě dezinfikovat keře.

Řezat pouze ty výhonky, které pomerzli první zdravou ledvinu. To se nejlépe hodí pro tento dubna na pupeny nabobtnat o nejjednodušší způsob, jak určit, který z ledvin je zdravá.

Přesto ne každý ví, jak správně řezat maliny. Takže teď vám řeknu.

Prořezávání skloněná maliny na podzim děje takto: Nechte krátkou délku stonku 10-15 cm kořenů, protože více křehký a stopka může dodávat energii do velkého chladu .. To musí být provedeno pro všechny maliny. Ale také je třeba odstranit květní stonky o overwintered a mladé výhonky.

Zpočátku veškeré úsilí by mělo být zaměřeno na rozvoj kořenů a křoví. Ale ve druhém roce, aby se aktivně snížit konce výhonků. Jarní silné kořeny hod stonky, kde to bude zrát dvojí úrodu. Mnoho zahrádkářů promazané pramení ne úplně.

Ale to je otázka vkusu. Grade Žlutý obří když ukazuje svou skloněná, ale většina z tvarů v obilí na staré stonky. Proto se nepřerušuje a střílí kravatu. V létě tato odrůda dozrává velmi brzy a téměř nikdy nemocné.

Podzimu prořezávání bude užitečná pouze do oblastí s mírnými zimami, protože tam rajčata s skloněná oni živoří na dlouhou dobu. Pokud se po pádu vybrání za posledních 2 měsících, země nezamrzá, může to být předčasné klíčení ledviny, což je velmi špatný vliv na produktivitu. Jarní prořezávání je vhodnější pro oblasti s tuhými zimami. Počkáte-li zárodku a dokonce pak oříznutí, maliny objeví v požadované látky, které se mohou objevit pouze v nových listů a rostliny potřebné pro zrychlení růstu. Na severu je životně důležité, protože čím dříve rostlina se probudí, hojnější úroda může počítat zahradník.

Video „Jak pečovat o maliny“

V tomto videu uvidíte, jak se dělá péči o malin.

Připomínky a dotazy

tak zmatená napsáno, odstranění všech malina keře na podzim na zem nebo ne? V loňském roce, střih, schoval se na jaře otevře o práci, byla krmena, grass-zamulchirovat růžových keřů jsou dobré, ale ne kvete, to je do konce srpna, plody maliny ne net.Ranshe řez na zem plodin byl 2. Co je třeba udělat v letošním roce?

Dobrý den. V letošním roce v našem regionu balo hodně sněhu a moje malina zlomil pod jeho tlakem. Musel jsem ji řezat na jaře téměř u kořene (vlevo 10 centimetrů od země, kde ještě méně), myslím, že tam bude sklizeň. Ale naopak hodně sklizně. Pokles o téměř nemají oříznout, t.k.na keře hodně bobulí (jak to mám, a listy v zimě s klastry)

Hello) Jsem nováček zahradník a skloněná maliny provozována výhradně intuice - intuice), a to: na začátku dubna veškeré informace o malin místě snížit téměř o kořeny, a když jsem šel do nových výhonků, klíčky, aby mě hned potřebovat, bude vyplňovat prázdná místa) výsledek: do konce srpna malin hojně kvetl av září začal přinášet výsledky ... teď října a pořád sklizeň) a ze zelených plodů kurzy jednoduše ohýbat - jak doufám, bude mít čas zrát vše) závěr: internet není všelékem - učit se výhradně na jeho zkušenosti a Na základě zkušeností z těch, kteří znají osobně), že ne dříve a pochybuji) všechny bobule hojnosti!)

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 52 = 57