Princip proudové čerpadlo z provozu

Princip proudové čerpadlo z provozu

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Vyhazovač - co to je a jak to funguje?

Vyhazovač - co to je a jak to funguje? Přesnou odpověď na tuto otázku je známý jakýmkoliv inženýr hydrauliky, pochopit podstatu přeměny energie mísení proudu tlaku v potrubí. Nezasvěcený ve složitosti inženýrské vody pro spotřebitele z dostatečně dobře pochopení skutečnosti, že sestava tlaková zařízení umožňuje, aby čerpadlo k čerpání vody z hloubky 15-20 metrů. Ale pokud chcete vybudovat vyhazovač rukama, zlepšit své čerpadlo, budete potřebovat pochopení podstaty tohoto nástroje je ve skutečnosti na inženýrské úrovni. A tento článek vám pomůže vypořádat se s tím, co je vyhazovač, jak to funguje a jak vytvořit takovou jednotku samostatně.

Jaký je vyhazovač a jak to funguje?

Z hlediska procesu fyziky ejektoru - typické vyhazovače, je tlak v potrubí natlakuje linie. Pracuje ve spojení s sací čerpadlo, krvácet vodu ze studny nebo vrtu.

Vyhazovač je spárován se sacím čerpadlem

Podstatou tohoto uzlu je v vhazovací potrubí nebo pracovní komora tekutiny proudového čerpadla se urychluje na vysokou rychlost. Kromě toho, zrychlení se provádí průchodem plynule na zužující se části. V důsledku rozdílu rychlostí hlavního proudu a proudu směšovací sestavy komory vytváří zředění oblast, zvýšení sací síly v potrubí.

Podle tohoto principu práce a vzduchového ejektoru a vyhazovači kapalného média a kapalina-plyn jednotky. Ve fyzice, mechanici práci těchto jednotek je popsal Bernoulli formuloval v 18. století. Nicméně, první pracovní vyhazovač podařilo shromáždit jen v 19. století, přesněji v roce 1858.

Jet čerpadla - princip a očekávaný přínos

Moderní vyhazovače rozptýlit tlak v potrubí, náročné přibližně 12 procent z čerpaného proudu. To znamená, že v případě, trubkou půjde do 1000 litrů za hodinu, pro efektivní provoz ejektoru je nutné emise při 120 l / h.

Čerpadlo podporuje následující princip ejektoru:

 • Potrubí za výstupem čerpadla zhroutil.
 • Odstranění vody z toho se přivádí do cirkulačního potrubí ejektoru.
 • Sací potrubí ejektoru je připojen k potrubí, je spuštěna do vrtu, a tlakové přípojce - vstupem do pracovní komory čerpadla.
 • Na spuštěn do vrtu je nutné namontovat zpětný ventil blokuje pohyb dolů vody.
 • Nástřikový proud do cirkulačního potrubí se pohybuje vysokou rychlostí, což vytváří podtlak v sací vyhazovače zóny. Za působení síly se zvyšuje podtlak sání (stoupající voda) a tlaku v potrubí, které je připojeném k čerpadlu.

Je vybavena vyhazovači čerpadlo začne volit vodu ze studny hlubší než 7-8 metrů. Bez vyhazovače, tento postup není v zásadě možné. Obnažil uzel typu sací jednotka je schopna zvýšit voda jen v hloubce 5-7 m. Dýza Čerpadlo čerpá vodu z hloubky i 45 metrů. V tomto případě je účinnost takového tlakového zařízení je závislá na druhu použitého vyhazovače.

Různé vyhazovačů - podle klasifikace umístění

Princip Ejektor účinku, který jsme popsali výše, je namontována pouze na povrchu čerpadel. Kromě toho existují dvě instalační program:

 • Vnitřní ubytování - to je, když se vyhazovač zabudován do skříně čerpadla nebo někde poblíž.
 • Externí umístění - v tomto případě se vyhazovač je uložen v jamce, kde kromě hlavní potrubí se stále obíhající pobočku.

Uvnitř ejektor 100% záruku bezpečného provozu vyhazovače. V tomto případě je chráněna před mechanickým poškozením a zanášení. Kromě toho je vnitřní montáž snižuje délku cirkulačního potrubí. Největší nevýhodou tohoto systému - k mírnému nárůstu v hloubce sání. Vnitřní vyhazovač - co to je a co vám dává výhody jsme již bylo uvedeno výše - povrch umožňuje čerpadlo čerpat vodu pouze z hloubky 9-10 metrů. Ani jeden z nich 15-40 metrů pak nemůžete sen. A budete muset honit zvuk vody bijící do oběhu bydlení postavený zařízení.

Vnější vyhazovač umožňuje, aby výběry z velkých hloubek

Externí ejektor pro čerpací stanice slibuje takové výhody jako prakticky bezhlučný provoz (zdroj tep je v jamce) a generuje značný podtlak dostatečné pro zvedání vody ze studny do hloubky 45 metrů. Tím nešťastné nevýhody tohoto systému jsou, za prvé, je účinnost pokles tlakového zařízení kolem třetí, za druhé, že je třeba pro primární filtrační sestavy regulující průtok (tento uzel je strach sedimentace).

Nicméně, pokud se chystáte navrhnout vyhazovače s rukama, nejdostupnější možností je jen vzdálený hostitel. To je to, co se díváme na a pod.

Nezávislá produkční: krok za krokem průvodce

Pokud se rozhodnete, aby se vyhazovač s rukama - vy nemusíte kresbu jako zjednodušený model externí zařízení mohou být sestaveny ze standardních odpališť, spojek a armatur a dílů pro vodu. A jako nástroje mohou být použity pouze dva nastavitelné klíče, a spotřebního materiálu je užitečné pro vás jen FUM pásku.

Úplný seznam komponent pro improvizované vyhazovače je následující:

 • Montáž s vnějším závitem a kartáčem pro montáž hadic. Ten bude hrát roli trysky, ze které emitovaného vysoký průtok vody.
 • Tričko s vnitřním závitem, jehož průměr se musí shodovat s vnějším závitem armatury. Tento prvek slouží jako plášť.
 • Tři držáky se závitovými konci a upínacího pouzdra. Pomáhají regulovat oběhové těsnění, sací a tlakové potrubí.
 • Dva nebo tři kleštiny kadeření nebo vybavení, s nímž poskytnout potrubí připojení. A poslední možnost vyžaduje použití dalších nástrojů - Crimp key

Skutečný build proces začíná s přípravou svazu. S ním brousit šestiúhelník, vystupující nad závitové. Další ošetřených zašroubován do tee tvarovky s průchozím kanálem, čímž se získá základ pro cirkulačním potrubí. V tomto případě je konec s kartáčkem (Unie) nesmí přesahovat odpaliště. Pokud se tak stane, bude muset kácet.

Podrobnosti pro montáž vyhazovače

K dokončení instalace potrubního odpaliště cirkulace, po montáži, na závit čepu držáku se závitovými konci, načež se volná část prvku je navinutých jeden roh, čímž se získá ve tvaru písmene U s okolním koncovka. Je to kování bude připojeno cirkulační potrubí od čerpadla.

Dalším krokem - příprava výstupní konec. Za tím účelem je volný konec skrz odpaliště (umístěn nad dobře vybavené cirkulujícím kohoutku) armatury našroubován s vnějším závitem konce a kleštiny. Tato kleština je namontován na potrubí ejektoru čerpadla.

Poslední etapa - vybavení konec sací. V tomto případě jednoduše zašroubuje do montážního rohu výstupní straně Tee s vnějším závitem a Push-terminál na druhém konci. Kde objímka má dívat se dolů na stranu cirkulačním potrubí. A to šroubení je připojeno sací potrubí, položil na dno studny.

Úspěch Secrets - Jak zvýšit efektivitu self-made designy

Za prvé, cirkulující průměr potrubí musí být menší než dvojnásobek velikosti tlakového a sacího potrubí. Díky této vlákno dostane vysokorychlostní o přístupu k tekoucí vodou Vyměňte trysku.

Za druhé, sací potrubí je lepší jít dolů až na dno jámy - musí být umístěny v nejméně metr je odstraněn. A ještě lépe - ve vzdálenosti 1, 5 metrů ode dna. Takže se můžete vyhnout zanášení.

Za třetí, na konci sacího potrubí, je nutné šroub zpětný ventil, který řeže odtokovou vodu dolů, a za ventilem by bylo zbytečné, aby hrubý filtr. To zvyšuje efektivitu a snižuje riziko vyhazovače zanesení stavby.

Úplné nebo částečné kopírování informací z webu, aniž by aktivní odkaz na ni je zakázáno.

Jet čerpadla: typy zařízení, provozní principy

Vyhazovač čerpadel dodávat vodu do prostor, kde v okolí neexistuje žádná centralizovaná vodovodní přivaděč. Tyto jednotky mohou zvednout vodu z větších hloubek - až 50-ti metrů.

Zvážit, jaké jsou ejektor, jaké mají výhody ve srovnání s jinými typy čerpacích systémů, a jak fungují. Také brát v úvahu nejdůležitější okamžiky v jejich práci a instalace.

Čerpadla tohoto typu se dělí na modely s vestavěným vyhazovače a externí. Zabýváme každý podrobněji.

Taková čerpadla pro přívod vody, musí být snížena hlouběji do vrtu nebo studny. Ejektor čerpadlo má dvě vnější trubky. Podle jednoho z nich pod určitým tlakem tekutiny, přiváděné do ejektoru. To vede k tomu, co se vyrábí určitý druh sací trysky.

Čerpadla s vnějším vyhazovače svým vlastnostem výrazně horší než modely s integrovanou-in vyhazovače. Vše se děje ve specifickém designu.

Sestava obvod dva typy čerpadel vyhazovače

To znamená, že vzdálená čerpadlo typu ejektoru je „strach“ znečištěná voda a přístupu vzduchu struktura. Jeho účinnost je mnohem nižší, ale vzdálená Ejektor má velkou výhodu - může být umístěno uvnitř bytu.

Vnitřní Vyhazovači odstředivka čerpadlo zvyšuje vody pomocí vakua vytvořeného umělými prostředky.

Z důvodu vlastností konstrukce, vyhazovač čerpadlo je mnohem dražší než běžné zařízení tohoto typu, jak je schopný zvednout vodu z větších hloubek dokonce až do 50-ti metrů.

Vysoký výkon, ale poněkud kompenzováno velkým hluku během provozu.

Proto vyhazovače čerpadla jsou instalovány pouze ve sklepích a zadních místnostech domů.

Moderní elektrický parní tryska vakuum - dobré řešení pro systém zásobování vodou ve velkých podnicích a pro zavlažování velkých ploch s vegetací.

2 Výhody, provozní zásady a montáž jemnosti

Povrch čerpadlo s externím ejektorem má následující výhody:

 • Práce s velkými hloubky až 50 metrů, a;
 • malé rozměry a hmotnost stanice;
 • přátelskost součet vody do objektu;
 • schopnost pracovat v extrémních podmínkách - při teplotě v rozmezí od -20 do + 130 stupňů.

Design a fungování vnitřního vyhazovače

Samozřejmě, že ne každý parní proudové čerpadlo se může pochlubit všechny výše uvedené výhody. Například, některé modely mohou pracovat v podmínkách hořké zima, zatímco jiní - ne.

Parní tryska má čerpadlo poměrně jednoduchý princip fungování - malé množství vody, které je umístěno ve zvláštní nádrži zařízení použitého pro zatažení pomocné kapaliny. Princip fungování jednoduchý, ale velmi efektivní.

I když takový systém nemá žádný závažný výkon. Ale nikdo dosud vynalezl nový čerpací systém, který může čerpat tekutinu z větších hloubek. Z tohoto důvodu se vyhazovači čerpadlo na vodu, je dnes tak populární.

Ejektor čerpadla je vždy snížena na požadovanou hloubku - přívod vody a čerpací systém je namontován na povrchu - pro snadné použití a nastavení přívodu vody systému.

2.2 Princip činnosti vyhazovače (video)

2.3 Co je třeba vzít v úvahu, když se připojíte?

Electric vakuum vyhazovač (nezáleží na tom, že je čerpadlo s vnějším vyhazovačem nebo zabudovanými) musí být instalovány v souladu se všemi doporučeními (jsou-li v pokynech pro konkrétní model zařízení).

Například, po požadované výstupní potrubí, aby se zpětný ventil. Ten zabrání provozu stroje na „volnoběh“. Trubka čerpá voda, musí být umístěna v hloubce alespoň 1 m. Průměr vrtu, a tím, nesmí být menší než 12 cm. V průměru.

Pokud jste si koupili drahé ejektor, můžete také upravit - nastavení automatizace. Bude automatizovat provoz systému, stejně jako být schopen výrazně prodlouží životnost vašeho přístroje.

Povrch čerpadlo s externím vyhazovačem, a vyhazovač čerpadlo s vnitřním typu, jsou uloženy pomocí dvou dalších pohybů:

 1. Pro recirkulační potrubí musí být namontován na speciálním těsněním. To vyčnívá z vyhazovače do tlakového potrubí. Pak se do ejektorového čerpadla je připojen k zařízení sací otvor.
 2. Zásuvka - vodní filtr a zpětný ventil, musí být podobně namontován na sacím potrubí ejektoru.

Připojení ejektor

Pokud je to nutné, výše popsaný systém recirkulace je dále vybaven jeřábem tinktur. Je třeba, aby v případě, že voda ve studni je na úrovni vysoko nad úrovní, při které je zařízení určeno.

Tlak vody v ejektoru lze upravit zvýšením tlaku v systému zásobování vodou. K dispozici je i zařízení, které má „tenké“ podrobnosti o nastavení tohoto parametru. Obvykle se tento údaj podrobně popsána v dokumentaci k jednotce.

2.4 Odstředivé čerpadlo s vyhazovačem - dělají samy

Pro vlastní montáž jednotky je třeba připravit:

 1. Tričko s konců - na základě našich domácích produktů.
 2. Svítidlo - streaming průvodce.
 3. Ohýbá a spojek - pro montáž vyhazovače.

Dále, působící v následujícím pořadí:

 1. Vezměte odpaliště (musí být určen pro montáž s vnitřním závitem).
 2. Šroubováním na dno tee tvarovky (potrubí musí „vypadat“ nahoře). To znamená, že výstup musí být v zařízení. V případě, že trubka je příliš dlouhá, pak to musí být snížena, pokud je krátký - zvýšení. Vzdálenost od trysky k odpališti, musí být menší než čtyři milimetry.
 3. Do horní části odpaliště s dvojitým připevněte spojky. Jeden konec z toho je pak namontován na podkladu, a druhé je sloužit jako armatura pro potrubí.
 4. Druhý kování je připevněn ke spodní části odpaliště, na montáži. Bude hrát roli odvodnění, a to bude „visel“ recirkulační potrubí.
 5. odpaliště Boca vybaven kleštinou na konci. Je nutné dále připojit přístroj na vstup potrubí.

Důležité! Všechny spoje na závitu budete potřebovat další těsnící polymerů. Máte-li potrubí z PVC, pak jako kleštiny kování vystoupí speciální krimpovací trubku pro PVC.

Hnací zařízení a princip fungování domácí vyhazovač čerpadla

Jakmile je montáž zařízení je dokončena, to únavné spojit se systémem domácí zásobování vodou. Pokud máte systém s externím vyhazovače, je nutné připojit další tři zkumavky:

 1. Po boku odpaliště. Vzhledem k tomu, že budou odeslány ke dnu, musí být vybaven volitelným filtrem vody.
 2. Do spodní části odpaliště. Tato trubka je následně spojen s tlakovým systémem. Že vytváří průtok vody.
 3. Do horní části odpaliště. Se zobrazí na ploše, a pak připojen ke vstupnímu otvoru čerpadla. Zvyšující se tlak kapaliny.

Vyhazovač - silný a oprávněná zařízení. On je schopen jakéhokoliv stavebního dostatečného tlaku vody a její vybavení - chrání zařízení před prací „volnoběh“, přehřívání a napěťové rázy.

Tato jednotka bude „pravda, že“ po celá desetiletí. Ale pouze za podmínky plného souladu se všemi doporučeními, využití a systematické údržby.

Použití a provoz nasucho relé

Výběr a použití oleje pro vývěvy

Podobné a doporučené výrobky

Přidat komentář zrušení odpovědi

© 2018 Portál čerpadel · Kopírování materiálů bez souhlasu je zakázána

Výhody použití ejektor

Mnoho majitelů rodinných domů či zahrad často myslet na uspořádání autonomního systému zásobování vodou. Nicméně, ne každý ví, jak to udělat co nejlépe.

Mnoho odborníků doporučuje používat uspořádání tryskové čerpadlo pro zásobování vodou.

nezávislý vodovod lze instalovat prakticky v jakémkoliv soukromém domě a při jakýchkoliv zahrádky. Jediným problémem v tomto případě by bylo hloubku, v níž uložen voda. V případě, že voda v předem připraveného otvoru v hloubce sedmi metrů, pak by neměly vzniknout žádné potíže s jeho kořist. V tomto případě je čerpací jednotka je vhodná naprosto každý model.

Design a fungování vnitřního vyhazovače

Zcela odlišný je tomu v případě těch jamek, kde je voda na hlubší úrovni. V tomto případě mohou být použity pouze s dálkovým vyhazovače čerpadlem. Překážkou pro fungování vyhazovače vodního čerpadla bude atmosférický tlak úroveň o síle jednotlivých prvků vodního čerpadla do vyhazovače.

Pro provádění procesu získávání vody z velkých hloubek, které se použijí tzv parní tryskové vakuové čerpadlo, jinak několikrát pro zvýšení velikosti nebo hmotnosti vodního čerpadla povrchu s externím ejektorem. To však může vést k poškození vodního čerpadla z parního ejektoru systému.

2. Princip činnosti vyhazovače pro čerpání vody

Vyhazovač čerpadla mají velmi jednoduchou konstrukci. Skládají se z těchto prvků:

Tryska zařízení ejektor je tryska má úzký konec. Princip činnosti vodního čerpadla do ejektoru je okamžité zrychlení z odpadní vody z trysky. V souladu s fyzikálními zákony vodního toku, který má vysokou rychlost, má nejmenší dopad na atmosféru. Voda proudí z trysky do vnitřního mixéru, kde se oddělí podél hranic. V důsledku tohoto rozdělení do tohoto zařízení začne dodávat z vodní komory.

Poté, odstředivé proudění vody přivádí difuzoru dále potrubím. To znamená, že ve vodě sání ejektorového zařízení pracuje přenos energie z prostředí, které mají nejvyšší míru, do média, které má nejnižší rychlost.

Vyhazovač je část potrubí, která se rozprostírá od ústí vrtu k čerpadlu. Část vody, která byla zvýšena na povrchu jamky v průběhu času začíná proudit zpět do jímky, a to, ejektoru, přičemž tvorba cirkulačního potrubí.

Poté, co se vynořil z trysky při vysoké rychlosti, voda stáhne spolu s částí vody z vrtu, čímž se v systému pro odstranění vody za předpokladu více. V důsledku toho čerpadel vynaložit mnohem méně energie zvednout vodu z hlubin.

Sestava obvod dva typy čerpadel vyhazovače

Vzhledem ke speciálním ventilem umístěným na tzv cirkulačního potrubí může být proces přizpůsobení objemu vody, který je veden zpět do sacího systému vody, a tím poskytuje další účinnosti pro přítok vody systému.

Přebytečná voda nepodílí na procesu oběhu, vyhazovače čerpadla přenáší na spotřebitele, tedy stanovení úrovně produktivity celého ezhektornoynasosnoy stanici. To pomáhá řídit motory s nejnižší úrovní výkonu, a alespoň část masivního příjmu vody.

Kromě toho, vyhazovače pomoci významně usnadnit proces spouštění čerpací systém, díky nim, a to i malé množství vody, může způsobit, že systém klepnutím dostatečného vakua, čímž se zahájí proces počáteční příjmu, systém nefunguje, co se nazývá, marně.

2.1 Princip činnosti vyhazovače (video)

3 zařízení a varianty ejektor stanice

Ejektory pro přívod vody jednotky se může montovat 2 způsoby. První předpokládá, že vyhazovač je jedním ze základních prvků stavby čerpací stanice. V druhém případě, vyhazovač je externí jednotka. Volba konkrétní varianty bude záviset především na požadavcích, které se vztahují na instalaci příjmu vody.

Tato volba znamená, že vytvoření tlaku pro vyhazovače se provádí v samotném závodě. Díky tomu je možné výrazně snížit rozměry čerpací jednotky. Čerpací stanice s vestavěným ezhektrom jsou téměř nepropustná pro stanovení obsahu vody v různých druhů jemných částic.

To znamená, že při filtraci vody není nutné. Tento typ zařízení pro odběr vody používané zejména pro přívod vody z hloubky, která je větší než osm a půl metru. To vám umožní vytvářet tlak potřebný výkon, aby zajistila část zahradnictví velkého rozměru, kde se používá voda hlavně pro zavlažování.

Odpojte připojení čerpadla

Čerpací stanice s integrovanými vyhazovači však mají takovou nevýhodu, jako je zvýšená hladina hluku během provozu. Z tohoto důvodu se nedoporučuje instalovat tento typ přívodu vody v bezprostřední blízkosti obytné budovy.

Nejlepší je, pokud je tato instalace namontována v samostatné místnosti. Elektrický motor pro tento typ čerpací jednotky by měl být vybrán takovým způsobem, aby mohl zajistit potřebný cirkulační systém vody.

Při použití externího vyhazovače musí být instalována přídavná nádrž na odběr vody odděleně od systému přívodu vody. V takovém tanku bude vytvořena hlava potřebná pro provoz systému a přídavné vypouštění, což výrazně sníží stupeň zatížení čerpací jednotky. Externí vyhazovač by měl být připojen k ponořené části vodovodního systému.

Aby bylo zajištěno běžné ovládání externího vyhazovače ve vrtu, bude nutné položit dvě trubky, což však může způsobit určitý druh omezení na přípustném průměru. Toto konstrukční řešení, a to navzdory skutečnosti, že snižuje účinnost koeficientu kohoutku systému asi o třicet pět procent, umožňuje čerpání vody z hloubky až padesáti metrů nebo výrazně snížit hladinu hluku při provozu čerpací jednotky.

Stanice pro přívod vody s externím ejektorem může být umístěna přímo uvnitř soukromého domu. Například v různých druzích prostor suterénu. Vzdálenost od studny může být od dvacet do čtyřicet metrů.

Pokud jde o účinnost, nemá to žádný vliv. To je přesně to, co vysvětluje širokou popularitu této odrůdy přijímacích stanic vody mezi obyvatelstvem. Všechna zařízení jsou umístěna na jednom místě, což výrazně prodlužuje provozní dobu, značně zjednodušuje proces provádění různých preventivních prací a úpravu vodovodního systému.

Pokud používáte interní vyhazovače, to znamená, že je jedním ze základních prvků návrhu přívodu vody stanice, proces instalace systému je prakticky se neliší od instalace instalace přívodu vody bez vyhazovače.

V tomto případě, bude stačit pouze připojit vody ze studny do sacího otvoru, pak provést uspořádání procesu tlakové potrubí s odpovídajícím zařízením v podobě akkummulyatornyh baterie, stejně jako dalších automatizačních přístrojů, které jsou nezbytné pro provoz systému.

Pokud pomocí instalace pro přítok vody s externím ejektoru nebo sacího odpadních vod, ve které musí být vnitřní vyhazovač stanoví odděleně, pak se přidá další dvě etapy výše uvedeného spojení postupu:

 1. První etapa spočívá v položení dalšího potrubí, které je nezbytné pro cirkulaci vody z tlakového potrubí přívodu vody na vstup do vyhazovače.
 2. Ve druhém stupni je připojeno zvláštní odbočné potrubí s hrubým filtrem a vratným odbočkovým potrubím ke sacímu otvoru přijímací stanice vody.

Pokud je potřeba cirkulace vody, může být vytvořen speciální ventil, který je určen pro nastavení systému. To bude výhodné, pokud hladina vody ve vrtu překročí hodnotu, pro kterou je instalace přívodu vody navržena. Je možné snížit výkon hlavice přiváděné do vyhazovače, čímž se zvýší tlak ve vodovodním systému.

Některá zařízení stanic pro přívod vody mají pro toto nastavení předem zabudovaný ventil.

Stavební zkušenosti: 13 let

Zeptejte se

Osobně bych vám doporučil vzít čerpadlo s sebou do obchodu a ukázat to konzultantům. Musí zvolit vhodnou verzi tlakového spínače a otestovat kompatibilitu přímo na místě.

Můžete vidět kompatibilitu některých modelů na internetu, existuje mnoho fór, kde jsou diskutovány tyto problémy.

Kluci, ale jak zvolit kompatibilní reléový tlak na konkrétní čerpadlo? Obávám se, že při nákupu udělám chybu.

Zkontrolujte si ochotu uspořádat příběhy sami

Leave a Comment

Your email address will not be published.

5 + 5 =