Pro elektrické lázni

Pro elektrické lázni

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Elektrická pec pro lázně. Electric sauna: průvodce, recenze, cena

Pro některé uživatele, není nic lepšího pocitu tepla, které pochází z praskajícího ohně v lese. Ostatní majitelé darovat ruské sauny atributy a preference pro funkčnost a pohodlí. V tomto případě, je nejlepším řešením je elektrická pec pro lázeň. Nepotřebují přiložit dřevo, které nekouří nebo uzené, díky lehkosti a kompaktnosti interiéru malé parní kabiny mohou být velmi atraktivní.

Pozitivní zpětná vazba od uživatelů

Máte-li zájem o elektrické pece pro koupel si můžete vychutnat celou řadu výhod, které mají tato zařízení. Liší se v tom, že zabírají omezený prostor pro takové jednotky, není nutné uspořádat komín provádět montážní práce, které by stálo drahé. Instalace je levnější ve srovnání s manipulací, které mají být vyráběny s jiným sporákem. Mimo jiné, elektrický ohřívač má široký rozsah teplot.

Elektrická pec pro lázně představuje další obrovskou výhodu. Jak již bylo uvedeno ze strany uživatelů, je čistota - přístroj nevytváří saze a prach. Moderní pece pracující na elektřinu, odolnější a silnější ve srovnání s konvenční. Mimo jiné, že patří mnoho dalších výhod, a to snadnost použití, možnost instalace kdekoliv v parní místnosti, stejně jako bezpečnost pro lázně.

Uživatelé nyní okamžik, který začal přístroj bude muset tlačit jedno tlačítko, bude to připravit postupy koupele. V případě potřeby můžete použít napětí 220 nebo 380 voltů. Podle odborníků, že rozšiřuje rozsah použití této jednotky. Získat tento stroj, co můžete, jak ve středu a stěnou. Zařízení je dobře promyšlené cykličnosti a automatické zařízení má možnost připojení topných těles v případě potřeby.

Elektrické pece pro vany jsou velmi populární i dnes. Řada modelů, jejichž cílem je udržovat určitou teplotu v místnosti bez dodatečných energie. Kupující poměrně často volí možnosti, které jsou k dispozici s externím elektronickým řídicím systémem, který je velmi uživatelsky přívětivé funkce. Avid lázeňský dům přednost elektrickým sporákem, z toho důvodu, že mohou být dostatečně rychle ohřívat parní lázeň a teplo za účelem získání jednotné a měkké.

Elektrická pec pro lázeň, jsou výhodné, který je vyjádřen v možnosti rychlého odpojení zařízení v případě potřeby.

Volba modelu objemu parního

Na prodej dnes najdete mini-Electric, která má různé verze. Tato zařízení jsou pohodlné a kompaktní. Při výběru byste měli v první řadě se řídit podle množství páry. Potřebný výkon vypočítá pomocí vzorce, který zahrnuje použití jednoho kilowatt elektrické energie na 1 metr krychlový objemu tohoto prostoru. Po provedení takového výpočtu by měla brát v úvahu energovozmozhnosti místnost, která bude eliminovat okruh a plenit dopravní zácpy.

Odborníci doporučují věnovat pozornost k dispozici napětí. Během instalace, jak radu zkušených hrnčířů, je třeba zajistit, aby došlo ke vzdálenost mezi povrchy místnosti a samotného troubě. Vzhledem k tomu, tyto parametry lze nalézt čtením pokynů k instalaci. Přesná vzdálenost je třeba definovat technické vlastnosti ohřívače.

Elektrické, návod k obsluze, které je třeba si přečíst před okamžikem nákupu zařízení bude řídit určitým způsobem. Měli byste zvážit, který způsob je pro vás vhodnější - dálkové ovládání nebo vestavěný panel. Pomocí dálkového ovladače, budete moci udržovat určitou teplotu stiskem jediného tlačítka.

Pokud se rozhodnete koupit elektrickou pec, recenze, které jsou poměrně pozitivní, musíme vzít v úvahu, že tam může být jiný typ topného tělesa. Tato možnost svým uživatelům, je nejdůležitější. To znamená, že mohou být ohřívače elektrické ohřívače, sdružené nebo páska. První typ je také nazýván trubkové. Jsou schopni vytápění místnosti až do 800 stupňů, ale takový model, podle kupující, nejsou příliš trvanlivé kvůli křehkosti vnitřních komponent.

Spotřebitelé se doporučuje, aby získat pec, ve které jsou vložené topné prvky drahé, vyrobený ze slitiny nerezavějící oceli. Poté, co jsou schopny odolat tepelné zatížení být násobkem. Pokud se rozhodnete koupit elektrickou pec pro sauny a přejeme, aby mohl poskytnout rychlou dosažení požadované teploty, pak byste měli zvolit model s pásového topného tělesa. Podle zkušených hrnčířů, je ekologický a ekonomický. Mělo by však být připraven na skutečnost, že její povrchová teplota je nižší, takže to není tak rychle ohřívá vzduch. Mimo jiné se tato verze bude mnohem déle. Elektrický sauny je opatřen kombinovaným topným tělesem, což naznačuje přítomnost PETN a pásku komponent. Tyto volby jsou sice dražší, ale budou moci zahřát parní lázeň rychleji.

Návod k instalaci

Před nákupem elektrické pece pro koupel, měli byste se seznámit s složitosti systému. Výrobce upozorňuje na nutnost zemní smyčky ve vaně. To by mělo být samostatným vlastní cestu, spíše než nulový vodič s oddělenou rozvodny. Mimo jiné si přečtěte pokyny, měli byste se ujistit, že ohřívač má uzavírací zařízení nouzového který bude schopen pracovat s přehřátého vzduchu a nouzového okruhu.

Připojení přístroje mohou být vyrobeny s použitím vodě odolný kabel, který má ještě má vlastnosti tepelné odolnosti. Electric s cenou 20.000 rublů a více se doporučuje instalovat dveře. Teprve potom se nebude zasahovat do uspořádání regálů, a proud vzduchu bude velmi intenzivní z otvoru pod dveřmi.

Pro elektrické lázni bude pracovat s vysokou účinností v případě použití podle pokynů k zařízení. Kameny v zařízení by měly být stanoveny tak, aby pokrývaly elektrický ohřívač bude chránit buňky proti vodě. Kameny se nesmí pokládat v blízkosti, musí projít vzduchem, začne proces konvekce.

V domácím prostředí se trubková otopná tělesa běžet po dobu 5 let. Pokud mluvíme o komerční sauny, tato lhůta se zkrátí na 3 roky. Aby se prodloužila doba, aby správně položit kameny vyloučit vody zaplavení elektrickým ohřívačem, při montáži zařízení na potřebě předpětí koncové výstupy.

Výběrem elektrickou pec, je třeba vzít v úvahu názor, že by neměl hořet kyslíku. Mimo jiné, důležitější a úspory energie. Například výrobce „Politeh9raquo, pracující v Rusku vyrábí pece, které podle názoru uživatelů, úspory energie o 12% na úkor životnosti baterie.

Vy samozřejmě můžete koupit modely zahraničních výrobců, ale oni jsou nejvíce často liší instalace technologie a jsou dražší. Nicméně, konstrukce z těchto možností je velmi neobvyklé, což je důvod, proč mnoho milovníků estetiky vybraných datových řešení. Samozřejmě, že volba je na vás, a široká škála elektrických zařízení do koupele vám pomůže vybrat, co budete potřebovat.

Elektrický sporák pro sauny - to je lepší než ostatní + Jak si vybrat a nainstalovat?

Pro některé, není nic lepšího, než vůni praskajícího dřeva od ohně a smysl pro současnost, přirozené teplo, ale někdo naopak, je ochoten obětovat atributy nativní ruské lázně a dávají přednost pohodlí a funkčnost. V tomto ohledu elektrické pece pro lázně - dokonalá: nepotřebují přiložit čas palivo do doby, oni se však uzené a nekouří, ale protože jejich kompaktnost a jednoduchost interiéru, a to i velmi malé parní kabiny mohou být velmi atraktivní.

Moderní elektrická pec pro lázně jsou dobré nejen v tom, že zabírají málo místa - nepotřebují uspořádat komín, takže jejich instalace je bude stát mnohem levnější než jakýkoli jiný troubě. Kromě toho, pouze elektrického ohřívače poměrně širokém rozmezí teplot. A za třetí, kolem elektrické pece jsou vždy dokonale čisté: žádný popel, žádný prach, žádný smog.

Výhody oproti jiným elektrických pecích

Moderní elektrická pec pro lázně je mnohem silnější a odolnější než běžné dřevo. A ještě řadu výhod docela příjemných:

 • Velmi snadné použití - stačí stisknout tlačítko a můžete připravit postupy koupele.
 • Případně můžete použít sílu jednotlivých fází nebo 220V nebo 380V.
 • Uvedení takového troubu v parní lázni může být kdekoli - dokonce u zdi, alespoň ve středu.
 • Moderní elektrická trouba je zcela bezpečný pro vany: je dobře promyšlené cyklický provoz, automatizaci a bezpečnostní odstávku svých topných těles.
 • Mnoho modelů těchto pecí jsou určeny k udržení požadované teploty v parní lázni nemá žádnou další energii.
 • Většina současných modely mají vestavěnou elektrickou troubou, nebo dokonce vzdálenou ústřednou, což je velmi pohodlné.
 • S tímto trouba pára ohřívá rychleji, teplo je jemná a rovnoměrná.

Vodicí volba?

Volba těchto kompaktních a uživatelsky přívětivé kamen ke koupelím je dnes obrovská. A neudělat chybu a vyzvednout svůj oblíbený kluk dokonalý stroj, je důležité věnovat pozornost na následující parametry:

Obvykle se vypočítá požadovaný výkon z elektrické pece podle následujícího vzorce: 1 metr objemu prostoru parního = 1 kilowatt elektřiny krychlový. Po tomto výpočtu je třeba ještě zvážit energovozmozhnost prostory - to se nestalo a není sraženy obvod zátky a dostupné napětí - 220V je, nebo 380V.

Druhý důležitý fakt - jak je pec pod kontrolou. Konkrétně - postavila svůj panel nebo dálkový ovladač, který tady má někdo vhodnější. Je důležité používat dálkové ovládání může být ohřev lázně, aby udržoval teplotu požadovanou dobu a ve stejném lisování mimo jeho tlačítek.

Tato varianta je elektrická pec - nejdůležitější. To znamená, že ohřívače může být páska, nebo kombinace elektrických ohřívačů. Ohřívače, nazývané také trubkové, pára je schopen k vytápění místnosti na 800 ° C, ale krátké trvání, vzhledem ke své křehkosti. Proto je lepší, aby se lázeň pec pouze u drahých topných těles ze slitiny nerezavějící oceli, která odolá opakované tepelné namáhání.

Ale rychlejší dosažení požadované teploty poskytne pásové topné těleso. Je to ekonomičtější a ekologičtější než elektrickými přímotopy, ale jeho povrchová teplota je mnohem nižší, takže to není jako spalovací vzduch. A to je mnohem delší než trubky.

Kombinovaný sporák, které kombinují a pásky a ohřívače TENovye, jsou mnohem dražší, ale pára se velmi rychle zahřeje a v nejvyšším bodě, který jediný může být dosaženo.

Moderní pece pro koupel - elektrický - mohou být různých tvarů a velikostí. Tento elektrický ohřívač pro střed páry, a roh pece pomocí speciálního držáku.

Koupel sama o sobě může být krásné kovové a obloženy přírodním kamenem. A obkladového kamene - a to může být talkohlorit a serpentin a Talkomagnezit, což samo o sobě je nejen estetický, ale také:

- v přímém infračerveného záření ochrany;

- absence teplotních rozdílů konvekce;

- dokonalé pozadí single tepla v parní lázni;

- příznivý vliv na lidské tělo.

A konečně, při nákupu elektrické pece pro koupel být jisti, požádat o osvědčení pro produkty a certifikát pro jeho požární bezpečnosti.

instalace nuance elektrická pec

A, pokud je to možné nastavit troubu skutečný elektrikář, je lepší použít - proto ruské stavební normy vyžadují. Ale v extrémních případech je důležité, aby prostě zapomenout na těchto bezpečnostních pravidel:

 1. Lázeň musí být v přítomnosti zemních smyček, s vlastním samostatným cestě, ne jen nulového vodiče z rozvodny. Pokud se tak nestane, bude nutné, aby se „mizející“ - připojit neutrální svorku rozváděče s drátěným elektrickou zemí. Za druhé, elektrický ohřívač, musí být opatřeny upravenou pro nouzové vypnutí zařízení, takže to přesně fungovalo při zkratu či přehřátého vzduchu.
 2. Elektrická pec může být připojen pouze prostřednictvím tepelně odolné a odolné proti vlhkosti kabelu, který je schopen odolávat teplotních podmínek.

To je všechny detaily. Je-li elektrická pec byla nainstalována správně a bezpečnost - je trvalé, můžeme pouze těšit na příjemné teplo sauny. Koneckonců, v péči o eletro peci má velmi pěkný Plus - bez komínů a čištění!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

Příběh Banja © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Kopírování je povoleno pouze s použitím aktivním odkazem na tomto místě.

Elektrická pec pro lázeň: výhody elektrické sporáky

To je nemyslitelné bez této ruské lázni lázni pece. Klasický sporák ohřívač běží na dřevo, a mnoho rozhodnout je to proto, že kamna na dřevo - nepostradatelný atribut vanou, ale jeho použití není vždy spojena s komfortem. Je to z toho důvodu lidé kupují koupel pec s předponou „Electrical“, což je více snadno ovladatelný a nezpůsobuje žádné nepohodlí.

Hlavní výhody elektrických pecí pro koupele

Pokud jde o elektrické instalace pro lázně je také velmi jednoduché, není nutné instalovat komín, bude instalační proces nebude tak nákladné, stejně jako elektrická pec má široký rozsah teplot a nepřítomnost škodlivých emisí kouře.

Samozřejmě, že neexistuje žádný zápach ze dřeva a ohně, ale nemusíte neustále načtení paliva, elektrické sporáky, na rozdíl od klasického kamene, Jsou charakterizovány svou kompaktností. S touto volbou, budete mít možnost diverzifikovat vnitřek sauny v něčem země zajímavé z důvodu větší prostor v něm.

Na rozdíl od klasické, elektrický sporák koupelna odolnější, a dokonce i jejich život mnohem více. Je také možné rozlišit následující výhody designu:

 • Maximální snadnost používání jednotky - jedna dotyková tlačítka vám umožní nastavit požadovanou teplotu v parní lázni a budete moci začít postupů;
 • schopnost používat různé fáze (220 nebo 380 V);
 • flexibilita při výběru umístění ve vaně, elektrické peci může být ve středu nebo na stěnu;
 • Bezpečnostní design: poskytuje vynikající cyklickou činnost, působí na stroji, a to je možné vypínací prvky elektrické ohřívací pece;
 • Řada modelů lze udržovat požadovanou teplotu bez dodatečných zdrojů energie;
 • dostupnost některých modelů nebo vestavěné dálkové dálkové ovládání;
 • elektrická trouba umožňuje, aby se zahřál místnosti rychle a rovnoměrně distribuovat teplo.

Co je v návrhu elektrické pece

Elektrické topné těleso pro lázeň je struktura z kovu, který se skládá z vnitřního a vnějšího pláště. Na domácí půdě jsou trubkové elektrické ohřívače, dali speciální kameny až 8 cm každý.

Vnější část jednotky Jedná se o dekorativní prvek, a slouží jako chladícího média pro vnitřní. Ve čtyřhře v interiéru, je nutné nainstalovat speciální obrazovky, díky čemuž je chráněn dřevěné části vany z vyhřívaných prvků elektrickým sporákem.

Trubkové elektrické ohřívače jsou jedním z klíčových prvků návrhu pece, dělají to tak bezpečný, jak je to možné, a umožní rozšířit rozsah svých funkcí. Tyto ohřívače se může zahřívat na 800 °, a pokud je to nezbytné energie páry se může zahřát na téměř 100 stupňů méně než jednu hodinu.

Také ke zlepšení fungování jednotky použité nízkoteplotní pásové spojky. Jsou schopni prodloužit životnost elektrické peci. Při zalévání kameny ve vaně, kde je trouba v provozu na těchto deskách je třeba nejprve pečlivě zkoumat všechny operační doporučení.

Vlastnosti zařízení a instalace elektrických pecí pro lázně

Hlavní výhodou elektrického sporáku při jeho instalaci ve vaně - to není potřeba předem konstrukce základu pod ním. Pece jsou obvykle umístit do rohu parní lázně vedle vchodu na keramické podložce.

chránit vytvoření zvláštních ploty, aby se zabránilo náhodnému kontaktu s troubou. V opačném případě vám může být zle spálen.

Elektrické pece jsou:

Trouba, kamna značky na základě nerezové oceli, který se nebojí koroze. Ale není-li kamna, musí existovat speciální ventilátor, který pomáhá rovnoměrně teplý vzduch v místnosti lázni.

U bytových elektrických pecích použití kovů, jeho vnitřní část obsahuje ohřívače a materiály pro tepelnou izolaci. Horký vzduch proudí ventilačními otvory, které jsou umístěny ve spodní části pece, a to také pomáhá distribuovat teplo rovnoměrně.

Před připojením troubu na elektřinu, musíte nejprve ověřit integritu svého pultu a elektroinstalace. Existuje celá řada modelů, které jsou vybaveny automatický systém nouzové vypnutí, pokud je elektrické vedení poškozeno.

Jak si vybrat elektrickou pec pro lázně

Ve specializovaných obchodech elektrický volba je tak obrovský, že se rozhodnout nesmírně obtížné. Takže, jaké možnosti byste měli dávat pozor při koupi takového zařízení:

 1. Objem parní lázeň - pec s kapacitou vypočítá jako „jedna ku jedné“. To znamená, že za krychlový metr prostoru bude vyžadovat kilowattů elektřiny. Vzít v úvahu také možnost umístění - síťové napětí. Pokud to není zohledněna, může se stát, uzávěr a posílá korek.
 2. Management - věnovat pozornost k řídicímu systému. To může být buď vestavěné nebo dálkové ovládání, v závislosti na tom, jak bude pohodlnější použít. Ale je důležité používat dálkový bylo výhodné pro řízení procesu ohřevu a udržuje požadovanou teplotu uvnitř vany.
 3. Topné těleso - jak bylo uvedeno výše, který může být použit ohřívač, nebo trubkovnicí pás. Také, tam je kombinovaná verze. Potrubí může teplá koupel intenzivní, ale mají omezenou životnost, s výjimkou trubek ze slitiny nerezové oceli, která dokáže odolat i ty nejvyšší zatížení.
 4. Ohřívače band umožňuje tepelnou parní lázeň rychle, ale bude teplota nižší, a to bude trvat mnohem déle, než první verze. Kromě toho jsou ekonomičtější a bezpečnější trubková otopná tělesa.
 5. Vzhled - vybrat podle svých preferencí. To může být jako rohová kamna, a. Elektrická pec může být vyroben z kovu, a lemované pomocí přírodního kamene. Toto obložení - není to jen otázkou estetiky, ale také jako prostředek pro ochranu pece z infračerveného záření, a udržování společné pozadí tepla v parní lázni.
 6. Certifikát - s nákupem elektrické pece od prodávajícího nutně vyžaduje certifikát pro bezpečnost výrobků a požáru.

Užitečné tipy, kteří chtějí nakupovat elektrickou pec pro koupel

A konečně, aby vám užitečné tipy týkající se instalace a používání elektrických saunových kamen:

 • Při nastavování konstrukce je lepší využít služeb odborníka, a neinstalujte troubu sami;
 • ve vaně musí být zemní smyčky, přičemž by mělo být soukromé, nikoli neutrální vodič;
 • Pokud není k dispozici takový obvod, pak připojit neutrální vodič s vodičem v samotném peci;
 • Vyberte si model, který je vybaven pro nouzové zastavení, která je spouštěna zkratu nebo přehřátí;
 • žáruvzdorné a odolné proti vlhkosti kabely se používají pro připojení trouby;
 • lázeň pro jeden příjem nalít na kameny velmi velkým množstvím vody, protože voda se musí odpařit na kameny, spíše než k topení pece, podstatně se snižuje jejich výkon;
 • Větrání místnosti Pára každou půlhodinu, jako trubková otopná tělesa může spálit vzduchem.

Je důležité, aby byl instalován elektrický pec Podle všech pravidel jeho provoz a požární bezpečnost. To vám umožní, aby se zabránilo všechny druhy problémů v budoucnu a zapomenout na problémy. A samozřejmě, budete moci rychle zahřát místnost a pozvat jejich hosté mají velký čas v sauně není s to pro zahřátí enormní úsilí.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

12 − = 3