Pro začátečníky, elektrická, horizontální, vertikální švy videa

Pro začátečníky, elektrická, horizontální, vertikální švy videa

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Video: jak vařit pro elektrické svařování

K utěsnění otvor v ocelové trubce, aby se základ plotu nebo štítu do síně kovu, je třeba mít svařování dovednosti. To videostatya vám pomůže pochopit, jak správně vařit elektrického svařování. Zde najdete videa podrobně a jasně i pro začátečníka chápe každý druh práce.

Volba elektrod, pravidel a PPE TB, připojte svářecí kabely, výběr intenzity elektrického proudu v závislosti na průměru elektrody, příprava obloukové metody zapálení - to vše v následujícím záznamu:

Vy nevíte, jak provést tupý spoj nebo vařit podrobnosti 2 stranách? Sledovat video níže. Kromě jiného se naučíte, jak ovlivnit povlaku elektrody na výsledek svařování, co noha šev a více:

Následující video ukazuje, jak vytvořit kvalitní šev, jak se dělá svislých a vodorovných spár, mluvil o současných způsobů svařování a dalších funkcí této technologie:

Další video z svařovací techniky ve tvaru trubky v různých polohách:

Pokud předchozí video o tom, jak vařit náměstí potrubí a obdélníkový průřez, je trubka na tupo svařovat kolo:

Trubky se někdy objeví nežádoucí otvory, zjistit, jak se jim dělat:

Jak vařit elektrického svařování?

Nákup potřebného vybavení - důležitá příprava na úspěšnou realizaci svarů. Hlavní zařízení pro jejich vytvoření je svářeč. Jeho variace lze ovládat jak z DC a AC. Při práci na svářečky je nutné získat elektrody.

Existuje několik zařízení pro svařování:

 • transformátor. S ním elektrické energie dodávané do sítě, se převede na střídavý proud potřebný pro svařování. Pokud si vyberete tu nejlevnější variantu, že je možné se dostat těžký přístroj, který povede k problémům v dopravě, stejně jako vysokou stálost oblouku a ztrátu stresu při práci.

Úspěšné použití těchto zařízení závisí na správnou polaritu konceptu. Pokud jste zvolili přímou polaritou drát s „minus“ je elektroda a „plus“ - ke svorce „země“. Když přepólování bude i nadále prováděno naopak.

Mastering svařování začíná školení o nežádoucích kovových dílů. Lépe zásobit na vodní nádrže, je-li najednou kvůli nezkušenosti oheň se tak stane, bude možné rychle eliminovat požár. Na prvních kroků musí být opatrní a ostražití, a to i v případě, že odrazit trochu jiskra, to bude stačit, aby oheň:

 • Vybrané zařízení je testována izolace kabelu, správnou náplň do držáku.

Po tréninku může pohybovat svařit dva kusy kovu.

Správné provedení svislého sváru (video)

Příklad videa ukazují, jak lze provést vertikální šev na tenkém kovu o tloušťce pouze 2 mm.

Korejský používá pro svářecí elektrody o průměru 2,6 mm. Typicky takové švy provést dopředu úhel, ale protože profil se používá, v němž je vytvořena malá mezera, bude provoz probíhat kolmo nebo s mírným sklonem pultu. Pro srovnání švy první poloviny mezera vaří při 45 ampérech, a pak se na 60 a 70. Přes filtr je možné vidět, že svařování se provádí s menším profilem. Výsledkem je svar 2. Jak vidíte, na 70 zesilovačů je to více elegantní a upraveně.

Jak vařit stropní elektrický svar? (Video)

Tento druh svaru se provádí na příklad tenkých desek, které se používají UONI základní obalených elektrod.

Zde jsou pokyny pro svařování:

 • První pohyb elektrody je „rybí kost“, budete muset provést drobné pohyby oscilační. Při vaření strop svařovací proud 85 ampér je aplikován, je proveden bez přerušení. Další provedení tohoto švu je pohybovat mírně zadní elektrodu, a pak dopředu.

První šev, získaný „strom“, nemá žádné vady. Druhý spoj s počtem najetých kilometrů dopředu vypadá spíše opatrně, i když, a má malé póry v počátku. Koutové svary, přestože udělal dvěma různými způsoby, podívejte se pozorně a prakticky stejná.

Video tutorial ze svarů pro začátečníky

Schopnost vařit kloubů charakterizované svou krásu a kvalitu. Pro splnění těchto požadavků, musíte mít určité dovednosti. Ty lze zakoupit pouze s praxí. Začátečník se autodidakti svářečky ne lepší výhody, než je profesionální video, které vyložil na policích, jak správně a bezpečně vařit klouby.

Vzdálenost mezi trubkami se rovná 2 mm. Tavení trubky provede separace pomocí elektrod potažených rutil. Svařování se provádí zpět úhel, dot-pracovní elektrodu, na stejném místě, dokud to má válec. Skutečný proud v přístroji bude asi 110amper. Postup svařování a prokázána pomocí filtru v denním světle. Před provedením svaru elektrody potřebu ohýbat trochu, že byla výhodná vařit. Při zvažování svar z lehké filtrem poté, co porazil struska je vidět, že vytváří hladký spěch, jen na místě hradu válečkem zvyšuje její další pokles.

Po zakoupení potřebné nástroje a správné provedení přípravných prací může samostatně provádět v článku švech. A správnost jejich tvorbě lze ovládat ve srovnání s příkladů uvedených v video lekce z odborníků svařování.

Jak se naučit vařit, elektrická - fotografie a video lekce

Svařování - to je nejspolehlivější připojení neoddělitelné součásti. V každodenním životě, to je široce používán při výrobě plotů s oky-síťovina, skleníkových rámů, kamna na koupele a garáží nebo různých kapacit nutných v příměstských oblastech. Osoba, která vlastní schopnosti svařování, je schopen vytvořit na svých dějových skutečné mistrovské prolamované ploty, přístřešky pro střechy a další potřebné věci v každodenním životě.

Svařovací ukázalo spolehlivé: základy svařování:

Na základě vytvoření trvalých spojů, svařování zaujímá přední místo. Toho je dosaženo zahříváním slitiny různých kovů s použitím elektrického oblouku, což vede k plastické deformaci použitých materiálů. Proto existuje vzájemný průnik elementárních částic v elektrodové struktury materiálů jsou spojeny. Výsledkem je molekulární spojení s ultra vysoce pevné.

U moderních inovativních technologií, je nyní k dispozici možnost využít laserového svařování a e-paprsky, ultrazvuk a plamen plynového hořáku. Ale pro svařování v domácím prostředí stále nejoptimálnější obloukové svařování napájecí zdroj pro vytvoření elektrického oblouku, které jsou svářecích strojů různých typů, včetně měničů.

Než začnete svařovat

Následující metody svařování:

 • Gazopressovaya, použitím atsetilkisloroda plamen. Výhodou tohoto typu svařování ve výkonu. Z tohoto důvodu, to je široce používán v průmyslu ropy a zemního plynu, a to zejména při budování potrubí pro přepravu ropy a zemního plynu, jakož i ve strojírenství.
 • kontakt, provádí elektrický proud o relativně nízké napětí, při dostatečně vysoké pevnosti proudu. Tento způsob zahrnuje následující odrůdy: svařování na tupo, švů a bodové.

Kromě toho, v některých případech, válcového a elektrostruskové svařování, tření a termity, a řady dalších druhů.

Výběr správného vybavení

Rozhodnete-li se zvládnout techniku ​​svařování, je třeba svařovací techniky. Můžete si pronajmout nebo koupit. V současné době prodejny nabízejí svářečky jsou vybaveny zařízením, které jim umožňuje zvýšit nebo snížit proud. Fanoušci dělat vše, co vlastníma rukama, může svářečka z autovraků. V každém případě, budete potřebovat jeden z následujících měničů elektrické energie:

 1. Transformátor pro převod síťového přívodu elektrické energie ve potřebný proud pro svařování. Volba jednotky tohoto typu, na paměti, že nejlevnější modely nebudou schopni zajistit potřebnou stabilitu elektrického oblouku. Vyznačují se „prosazhivanie“ napětí. Kromě toho, že jsou příliš těžké.
 2. Usměrňovače. Tento přístroj, který převádí střídavý elektrický proud dodávaný spotřebiteli ve stálé síti. Na rozdíl od transformátorů, tyto jednotky poskytují dostatečnou stabilitu elektrického oblouku, což zvyšuje kvalitu svaru.
 3. Střídač. Převádí AC napájení v domácnosti, požadovaný konstantní, v požadované kvalitě pro svaru napětí. Tento přístroj je kompaktní a lehký, snadné zapálení, rychlý účinek a vysoký výkon.

Svařovací práce nebezpečné popáleniny a škodlivých plynů

Jak si vybrat elektrody pro svařování

Pro nejčastější jsou zapotřebí obloukové svařovací elektrody, které jsou určeny k shrnout proud do svaru. Ve většině případů, to je - vodič se skládá ze speciální tavení prášku. Ale pro ty, kteří byli poprvé konfrontováni s svářečských prací, je lepší použít elektrody ve formě tuhých tyčí se vztahuje spotřební složení. Umožňují i ​​začátečník vydat hladký šev. Optimální průměr tyčové elektrody pro tuto kategorii svářeče - 3 mm. elektrody menší průměr, se používají pro připojení tenké plechy, a pro použití

Balení svařovacích elektrod

elektrody s větším průměrem potřebují vyšší výkon zařízení.

Bezpečnost svařování (sváření)

Sváření doprovázena jasné emise světla a množství spreje horkého kovu. Z tohoto důvodu, svářeč musí postarat o ochranu své kůže a poleptání očí. Pro tyto účely vyžaduje speciální štít a masku. Ale nejen obličej a oči musí být chráněny. Hand popáleniny od exponovaných tavení kovových postříkání létání dál. Z tohoto důvodu, rukavice z plátna nebo semiše - nezbytným prostředkem k zajištění bezpečnosti. Ideal - přítomnost kabát nebo oblek ze silného plátna nebo pogumované textilie.

svařovací masku chránit oči před popáleninami a ztrátě zraku

S cílem zajistit požární bezpečnost v oblasti svařování být nádoby s vodou nebo jinými prostředky pro ochranu proti ohni v kontaktu s několika náhodných jisker.

Podrobný průvodce svařovacího úkolu
 1. Povrch svaru musí být pečlivě chráněny. Nemělo by být nečistoty a rez.
 2. Před provedením svářečských prací, musíte vložit elektrodu do držáku zařízení pro svařování a pro vytvoření elektrického oblouku. K tomu je nutné vyvolat elektrický proud ve svařovací zóně. Pro provádění způsobu může, nápadné kovové tyče elektrody nebo dotykem jim povrchu obrobku v podobě poklepáním.
 3. Jakmile oblouku, je třeba pro vytvoření mezery mezi ním a lepené plochy. Tato mezera musí být konstantní a v rozmezí od 3 do 5 mm.

 1. Úhel sklonu tyče by měla být 70?. Ale to může být změněn tak, aby bylo zajištěno pohodlí svářečských prací.
 2. Neméně důležitá je stabilita elektrického přívodu proudu. Uvědomte si, že příliš mnoho ze své síly způsobí pronikání kovu a nízký oblouk kalení nastane.

Jakmile zvládnete techniku ​​provedení svarovou housenku můžete přejít přímo k provedení trvalé spojení. Práce začíná vytvořením oblouku. Pak svářeč jede přímo do spojovacích dílů. Nicméně, jeho ruka by měla oscilovat od jednoho prvku k druhému. Svar (pohyb trajektorie) může být konfigurován jako rybí, závěsy, klikatě, atd Na konci práce potřebné k vyčistit šev tvořený struskou.

Poté, co jste zvládli základní dovednosti svářečských prací, můžete jít do provádět složitější operace, takže zadek a T-spoje, stejně jako překrývání a úhel pohybující se v různých směrech. Jakmile se ruka dostane důvěru, můžete začít dělat více komplexních produktů.

Různá provedení svarových spojů

Video - manuální obloukové svařování pro začátečníky

Leave a Comment

Your email address will not be published.

50 − 40 =