Prořezávání jabloní na podzim

Prořezávání jabloní na podzim

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Pokyny a tipy pro podzimní prořezávání

Každý pěstitel by měl vědět, co dává prořezávání jabloně. Jabloně jsou velmi rádi, když požíval velké množství světla, což je důvod, proč je někdy nutné řídnout koruně stromu, na vnitřní straně pouzdra nebyl vytvořený stagnující vzduchu a měl dobrý obohacení světla. Prořezávat stromy, je nutné, aby je anti-aging, a vytvořit co nejlepší podmínky pro jeho rozvoj. Také, když je řezací zařízení, můžete zlepšit vzhled koruny, a předat ji před škůdci.

Oříznout, budete potřebovat tyto nástroje a vybavení:

Snad každý zahradník, a ještě více tak, nováček v této věci, zajímalo - jaký čas prořezávání jabloní nejvhodnější? Mohu snížit jablko na podzim? Když jablko plodiny na podzim? Jak snížit jablko na podzim?

Řidičské prořezávání stromu, v závislosti na věku

Nejzajímavější je, že na podzim a na jaře - nejpříznivější období pro prořezávání jabloní. Na jaře tohoto postupu je nutné odstranit větve, které podmerzli zimu, stejně jako pro vytvoření koruny stromu a v dobrém výtěžku. Je lepší to udělat, dokud se pupeny na stromech, to znamená, dokud nezačala tok mízy.

Někdy je nutné zkrátit strom, a v létě, ale to přijde až na vrchol, tlusté části, za účelem zlepšení pronikání světla do ovoce. Také je možné provádět prořezávání v zimě period- lehkou volbu, zatímco stromy jsou spící. Ale to může být provedeno v jižních, teplejších oblastech, protože mráz stromové kůry křehne a může být velmi škodlivé.

Mohu snížit jablko na podzim? Odpověď je jednoznačná - ano. Musíme to udělat v pozdním podzimu, kdy listí spadla.

Je třeba řezat staré, rozbité, zkažené nebo shnilé větve. Takto si správně připravit na zimní sezónu.

Má jablko podzim snížit, a když k řezání jablko na podzim? - pozdní podzim, kdy listí klesly ze stromů - ideální čas pro prořezávání.

Cut potřebovat těch poboček, které se nacházejí „uvnitř“ strom. Také v případě, že jsou malé výhonky, které rostou pod určitým úhlem, a ty, které rostou v paralelně se opět obnovily pobočku - Také je třeba odstranit. Je třeba odstranit ty větve, které se navzájem dotýkají nebo propleteny, a to navzdory skutečnosti, že bude v různých úrovních stromu.

V takovém případě budete muset vybrat staré, suché nebo bolest větev. Můžete se s ní již byla popraskaná kůra. Je třeba řídnout na vrcholu stromu, a to zejména pokud se jedná o tloušťce. Tam může být stejně tenké větvičky, které jsou již vzdaluje od kmene stromu, a všechny druhy velké a staré, odstranit všechny, které zasahují. Proto je nezbytné promazávání pro všechny malé větvičky, rozbité a popraskané, děvko.

Řidičské prořezávání ovocných rostlin závisí na jeho věku. Je důležité, aby zvážila. Začíná řezání jablka na podzim a až šťáva začne pohyb.

Jabloň, jehož věk po dobu pěti let, a je považován za být vytvořen na ní se začínají objevovat off. Je také důležité vědět, že plod se začne objevovat na starších větvích na prvním místě. V průběhu let větve hromadí dostatečnou pevnost, aby odolaly ovoce, takže když provést ošetření stromů, péče musí být čistý. Nejméně polovina všech větví stromu - starý a zralý.

Spodní část mladého stromu, kde se mladí pupeny, nemusíte se ho dotknout, a prořezávat Shears pouze špičku hlavního stonku - zejména pro dobře-tvořil korunu stromu, do budoucna. Prořezávání mladých stromů by měla dělat s zahradnické nůžky, a když starý strom - pouze dobře nabroušený pilu.

Tupé nástroje nelze použít, protože poškozují stromy, takže velké části a sruby, a oni budou mít zpoždění mnohem déle. Rozhodnete-li se přemalovat malovat úseky, použijte barvy, na bázi oleje a jiné druhy nátěrových hmot spálených stromové kůry. Také některé používají k „léčit“ a dezinfekční směs vápna plátky síranem mědi v poměru deset ku jedné.

Ale rozhodně je třeba co nejdříve můžete zvládnout jen starý kufr vědí, že i v případě mladého stromku - je nutné počkat na den. Zakrýt plátky jablek, abyste se ujistili, že je nezbytné, aby se zajistilo, že neztrácí svou šťávu.

Mladé větve by měly být sníženy jakmile zasadil strom, protože kořenový systém ještě není vyvinut a nebude schopen dodávat rostlinný dostatek tekutin.

Obecné zásady prořezávání ovocných stromů

Prořezávat jednou po výsadbě, v průběhu příštích tří nebo dokonce pět let, nemůže podříznutí. Nebere v úvahu případy, kdy větve začali suché, poškozené nebo se staly dlouho - pak stačí zkrátit.

Je důležité snížit mladé větve. Když strom po dobu dvou let, můžete provést podříznutí z větví, přičemž dvě třetiny jejich délky. Ledviny, zůstávají na větvích, by měla vypadat „venku“, ale ne vnitřek stromu. Je také důležitým faktorem při tvorbě správného a krásného vrcholu.

Takže jsme zjistili, že je možné snížit jablko na podzim. Zde je návod, jak to udělat správně.

Prořezávání na podzim se dělí na tři upravené schématu:

Schémata Prořezávání jabloní na podzim

Také samostatný druh prořezávání jablečné podzimu je považován za samostatný druh - odstranění odumřelých větvích.

U mladých stromů je ideální slabá úroda. V tomto případě je třeba snížit nové výhonky, které rostly v jednom roce. V těchto místech, na jaře bude mít nové výhony, které tvoří krásnou korunu s náležitou péčí.

Stromy, jejichž stáří pět - sedm let, když přišel podzim, takže průměrnou úrodu ve zralých odvětvích s cílem vytvořit větší počet ovocných. Silné větve potřebují prořezávání jednu třetinu celé své délce.

Odstranění odumřelých větvích. Výhonky, které jsou suché, by měly být odstraněny. Poblíž kolem kmene a větví nelze vyjmout, jinak může spadnout mrtvý uzel a tvoří dutý, protože by dojít k poškození zařízení. Aby k tomu nedošlo, učinit řezané-off větve na první pupeny (z kmene stromu), a poté jemnými zuby pily je třeba podat tvoří „pařez“, směrem k vrcholu, počínaje od základny. Po tomto procesu „léčení“ řešení. Pokud je to mokré a deštivé počasí, to stojí za to opakovat této rutiny.

Schéma systém řídce vrstva pro vytváření jablko korunu

Při prořezávání jabloní na podzim je silná, pak je snížit o polovinu délky větví. To se provádí na ředění mezi větvemi na ovoce zralý lépe.

Existuje mnoho různých odrůd jablek, v závislosti na regionu, ve kterém rostou. Způsoby pěstování a ošetřování stromů může být také odlišná v regionech.

Například, aby se růst v oblasti Uralu jablka, musí být mrazu a pozdní odrůdy, protože tam je dlouhá a mrazivá zima. Doporučuje se zvolit řadu místních výběrem pro pěstování ovoce v dané lokalitě. V první řadě, z toho důvodu, že jsou přizpůsobeny pro klima.

V Moskvě na podzim prořezávání se provádí obvyklým způsobem, protože formování koruny stromu. K dispozici je trpasličí forma jabloní, které potřebují snížit na podzim, vytvořit rovnováhu mezi biologické úrovni korun stromů a kořenový systém. Tento druh charakteristické malým rozměrům a velmi chutné. Jsou také velmi důležité sledovat tvorbu koruny a větví.

Individuální pozornost sloupcovité jabloně. Kolem jejich kmenu růst kolchatki, boční střílí je téměř není potřeba trochu, takže sloupovitý jablko plodina.

Doufám, že tyto tipy vám pomohl a vy už víte, jak snížit jabloň na podzim a v podzimní apple plodiny.

Lekce prořezávání ovocných stromů od pěstitele se zkušenostmi Nicholas Rabushkou.

Prořezávání jabloní: kdy je lepší na podzim nebo na jaře?

Všechny zahradní stromy potřebují hodně péče a pozornosti, která je potřebná k zajištění pilní zahradník vysoké úrovně sklizně. Dnes pojďme mluvit o prořezávání jabloně. Uvažujme všechny klady a zápory na jaře a na podzim oříznutí schématu řádné stříhání větví stromů, a kdy je lepší dělat prořezávání jabloně. Zvažte také funkce péče o mladých i starých jabloní.

Vše, co potřebujete, je vědět o prořezávání jabloní

Pravidelné prořezávání jablko stromy větve stimuluje nejen správný růst stromu a tvoří krásnou korunu. Také vzhledem k ročnímu obřízka mladých jabloní můžeme stimulovat tvorbu velké krásné ovoce.

Tak, vzhledem k prořezávání jabloní můžeme dosáhnout různých cílů. Je třeba poznamenat, že režim a funkce směrový výrazně prořezávání závisí na stáří stromu a mohou být zaslány na adresu:

 1. Prořezávání jabloní, které by byly nejen krásné a správné, ale také vhodná pro sklizeň;
 2. Posílení a správný růst mladých větví, odstraňování konkurentů;
 3. zvýšení počtu poboček, které budou produkovat ovoce, suché a odstranění zbytečných poboček;
 4. koruna vakuum za poskytnutí požadovaného množství ovoce slunečního světla;
 5. prořezávání staré, poškozené a odumřelé větve, které se střetávají s vývojem nových;
 6. příprava jablka nástupem zimy.

Je důležité si uvědomit, že jablko plodina se obvykle provádí na podzim nebo na jaře, alespoň v létě. Volba ročním období pro tento typ péče o ovocných stromů bude záviset na tom, jaké cíle chcete dosáhnout pomocí prořezávání.

Přečtěte si prosím také naše články

Kdy je lepší odříznout jabloní na podzim nebo na jaře?

Ve většině případů doporučujeme prořezávání na podzim a na jaře, kdy neexistuje žádný tok míza. Omlazení postup se provádí na jaře, protože úseky budou delší zpoždění. Na dalších cílů prořezávání se provádí na jaře a na podzim. V prvním případě se zmrazené odstraněna větev, a tam je tvorba koruny, a druhá - odstranění zkažených větví a příprava na zimu.

Prořezávání jabloní na podzim

Ke stříhání čas pádu postupu se určuje podle pravidel:

 • Počínaje po odlistění;
 • Dokončit před mrazem.

V případě, že řez se nehojí do mrazu, může to mít vliv na zmrazení všeobecného zhoršení stromu. Proto se důrazně nedoporučuje provádět tyto práce v chladném období. V zimě, všechny stromy jsou ve vegetačním klidu, takže nemohou zapojit do procesu utahování i malé poškození.

Na podzim můžete vyrábět několik typů prořezávání, v závislosti na věku jablka:

 • Pro mladé jabloně (prořezávání slabé). Odstraněny 1/4 z větví, které rostly v období od jara do podzimu.
 • U jablek 5-7 let (průměrný podíl). Odstraněny 1/3 část získaných poboček pro sezónu.
 • U starých stromů, a za účelem řídnout korunní (těžkou prořezávání). ½ část odstraněna z větví, které se pěstují v průběhu celého roku.

Přečtěte si prosím také naše články

Na jaře by měla začít prořezávání před toku mízy, růstu nových výhonků a vzhled pupenů. Obvykle k tomu dojde na konci března - začátkem dubna. Při provádění doporučený postup k odstranění:

 • Větve rostoucí ve vnitřní části koruny;
 • Zlomené větve a větvičky;
 • Páření vlákna, která zabrání dalšímu růstu ve zbytku koruny;
 • Slabé výhonky, které nenesou ovoce.

V létě větví obřízky může nastat ve vzácných případech. Obvykle je to nezbytné pro profylaktické a hygienické účely. Je také dobré, aby korekci koruny. Když jsou všechny větve pokryté listím, hodně přesně, který odstín se výhonky a rostou ve špatném směru.

Jak strávit pozdní podzimní úrodu

Před začátkem práce je třeba připravit zahradní nářadí. Zvláštní pozornost by měla být věnována léčebných zasadil rány na stromě. To je nejlepší, aby pomohla strom vyrovnat s obnovou poškozeného úseku konvenční olejové barvy. Při použití jiného typu barviv může způsobit nenapravitelné škody na jabloni. V některých případech dokonce smrt závodu.

 1. Pruner. Nazývají to dokonce i na stříhání. Dobře se hodí pro odstraňování tenkých větviček.
 2. Zahradní pilka na kov. Poradí si se silnějšími větvemi.
 3. Motorovou pilou. To urychlí práci s velkými větvemi. Bude poskytovat hladké a rovnoměrné ostříhání.
 4. Zahradnické rukavice. Pomáhají chránit ruce z řezy a píchnutí zahradní nářadí suché větve.
 5. Ochranné brýle. Poskytují ochranu očí při práci s motorovou pilou nebo pilkou.
 6. Jediné, co potřebujete, aby začala pracovat po jabloň defoliace. V tomto okamžiku, strom je ve fázi zimního spánku, ale stále schopen léčit rány z prořezávání. Když první mráz by měl okamžitě zastavit práci. Zmražené řezy jsou utaženy velmi těžké. Obracejí do hnijících ran, bude strom je velmi obtížné se dostat z takového postupu. To je důvod, proč se v zimě prořezávání nedoporučuje.

Důležité! Všechny nástroje používané při řezání dřeva, musí být dobře brousit. Tím se zamezí „tržné rány“ a nesrovnalosti v sekcích. Čím přesnější řez, tím rychleji a snadněji stromu přechází proces hojení.

Prořezávání stromů jablek dospělí

U dospělých stromů je vystaven silným bočním větví, tvarování a řídnutí korunu jablka. Shrbený do levého ramene na zem a natáhl příliš by měla být zkrácena jako mono. Ukolonovidnyh jablečný opustí jeden hlavní kmen. Můžete zanechat a silnější výhonky, pokud jsou vytvořeny.

Když se na jaře prořezávání vypouští zdravé a dlouhé výhony mohou být ponecháno na naroubovat na Wilding - divoké jabloně s malými plody, ale s vyšším výkonem ve vztahu k kultivovaný. Co je zajímavé, existuje několik případů roubování jabloně na hrušky a naopak. V důsledku jediného kmene roste dva stromy: jabloní a hrušní.

Manipulace by měla být držena v době odpočinku, při teplotě, která není nižší než deset stupňů: podzimní - po pádu z listů, a pružina - před Sap a otok ledvin. Jarní prořezávání je zaměřena na odstranění podmerzshie pro zimní větve tvoří obchod stromů a zvýšit produktivitu. Podzimu prořezávání zahrnuje přípravu jablka na zimu. Odstranění být staré a poškozené větve. Někdy prořezávání se provádí v letních a zimních měsících. Strávit léto polevou výhonky a řídnutí koruny. Zimní prořezávání se provádí pouze v oblastech s teplým klimatem, protože když mrazy ora křehne a zvyšuje riziko poškození.

Ořezávání větví, snažte se opustit pařezy: oni rot po usušení, které tvoří dutý. A je-li řez příliš blízko k trupu, bude tvořit otevřenou ránu. Správný střih provést tak, že linka je jeho linka byla přesně příliv ring.

Silné větve ořezat dále od stonku, aby nedošlo k sexu.

Snížit větve úzký pilou s častými zuby, to ukládají seshora, takže na konci práce nebyla narušena kůrku.

Obecné zásady prořezávání ovocných stromů

Lekce prořezávání ovocných stromů od pěstitele se zkušenostmi Nicholas Rabushkou.

Lunární kalendář sazenice výsadbu pro rok 2018

Jaký druh květin zasadit sazenice v únoru?

Cibule rostou na parapetu

Sazenice v hlemýždě a plenky Julia Minyaeva

Julia Minyaeva - není jen okouzlující žena, skutečný guru na výsadbu a ...

Podzimní prořezávání jabloně v detailech

Mnozí zahrádkáři se dohadují o tom, kdy je nejlepší, aby se Prořezávání jabloní - jaře nebo na podzim. Zkušenosti ukazují, že s ohledem na typ stromů jádrové užitečné a vhodné oříznout na jaře nebo na podzim.

V tomto článku se budeme uvažovat o postup stříhání jabloní na podzim v detailu: Naučte se vše o načasování, cíle a způsoby akce, odhalí všechny detaily a analyzovat všechny chyby vzniklé v průběhu tohoto postupu.

Proč podzim prořezávání jabloně

Za prvé, prořezávání - je proces, jehož cílem je vytvoření krásné, správný tvar koruny stromu, jakož i ke zvýšení výkonu jeho výtěžku. Správné odstranění starého suchého dřeva stimuluje růst nové a zdravé, omladit závod a snižuje riziko vzniku dutin a rozpadu. Ředěný koruna dobře a rovnoměrně osvětlené a vyhřívané sluncem, což umožňuje ovoce současně a rovnoměrně růst a zrání. Tato koruna také usnadňuje proces zahrádkáře sklízet a péče o strom sám. Podzimu prořezávání, mimo jiné připravovat stromy pro pohodlnou přezimování.

Optimální časování pro podzimní plodiny

Prořezávání jabloní na podzim by mělo spadat do jistých podmínek. Nejlepší doba k tomu - rozpětí od okamžiku, kdy všechny listy odpadly, před prvním mrazu hit. Během tohoto období strom se nachází v klidné, „spící“ stavu, a řezání nezpůsobuje stres k němu.

Obvykle spadají prořezávání se provádí v některém z teplých slunečných dnů měsíce listopadu.

Sada zahradního nářadí pro práci

V zájmu snížení zbytečné vše od jabloň koruny, budete Budete potřebovat následující:

 • strojky na stříhání;
 • nůžky;
 • neupřímný člověk;
 • pily na kov nebo pila.

Nůžky bude snadné řezat tenké větve a viděl nebo pilové nutné odstranit silné větve.

Režim ořezávání apple v závislosti na věku

Ozdobné stromy, každý věk má své vlastní důvody a jemnosti. Proto při definování schématu, je třeba zvážit, kolik z vašich jabloní let.

Utváření budoucnosti dospělé koruně stromu vyskytuje hlavně během prvního plodinu po výsadbě. Proto při prořezávání mladých jabloní na podzim, systém je poměrně jednoduchý, nejčastěji to je voláno „Slabá“.

Silně opět obnovily a ošklivé vyčnívající větve jsou sníženy o jednu čtvrtinu, což jabloň symetrický, elegantní tvar. Pokud centrální pobočka vytvořena „soupeři“, které musí být odstraněny - zavazadlový prostor má být jedním. V případě, že koruna mladých stromů je příliš protáhlý tvar, by měla být špička zkrácena, aby se zastavit růst jabloní vysoko - to by zkomplikovalo proces vám záleží a sklizeň zralé stromu. Můžete také zavěsit závaží spodních větví, režie prudce vzhůru, takže se vodorovné polohy, a aby bylo snazší jich dosáhnout v případě potřeby.

U ovocných stromů prořezávání má převážně znak probírka. Pokud vidíte, že koruna je příliš zhoustne, že brání plné osvětlení a větrání všech svých pobočkách, v zimě to musí být jisti, řídnout, aby se předešlo těmto problémům v příští sezóně.

Odstraněné větve, které rostou hluboko do koruny, suché, stejně jako ty, které zabírají mnoho místa, pokrývající zbytek. Hlavní věc - pro otevření přístupu tepla a světla do centra. Opět platí, že v případě, že strom se rozrostla příliš vysoko - její horní část musí být zkrácena a přímý růst do šířky. Hlavním pravidlem obřízky - Odstraňuje větve „v kruhu“, která je, aniž by museli opustit pařezů a roztrhané sekce, aby se zabránilo hnití. A vždy na paměti, že se začnou výbava náklady s velkým nechtěné poboček, a pak bude snazší zjistit, zda je potřeba trochu ořezávání. Dříví snadno a rychle přenášet větší ztrátu, než mnoho menších.

Řidičské prořezávání starých jabloní na podzim hlavně sestoupí k nim omlazení. S věkem, jabloň ztrácí úroveň produktivity, jeho větve se stárnutím, suché a nepřináší ovoce. Chcete-li tento problém odstranit a jak životnost a plodící strom může být prodloužena na dobu delší, všechny suché, nemocné, staré větve jsou oříznuty nebo odříznout. Řezy hojí rychle, a vytvořil nový život na jejich místo.

Hustě zalesněné jsme zdecimovala a upravit tvar koruny. Všechny malé větve, které rostou v ostrém úhlu, také podléhají odstranění. Ze dvou složek rostoucí v blízkosti snížit ten, který vypadá slabší.

Poté, co jste nastavili tvar koruny, strom zachránil ze suchých a nemocných větví, ředit a omlazuje svou jabloň, tam přijde zpracování plátek času. Obvykle se používá pro tento účel zahradní Var. Je účinným prostředkem blokování otevření „rány“, ne dávat strom ztratit prostřednictvím svých životních šťáv. Var obvykle vápenné mléko s přídavkem síranu měďnatého v poměru 10 až 1. Když se blíží zima, mějte na paměti, že stoupání, podmerznuv může odlupovat z povrchu dřeva. V tomto období je lepší použít olejové barvy jako prostředek k manipulaci sekcí.

Stále si pamatuji, že místo, kde se říznete staré a suché výhonky, je lépe zvládnout, a ty, kde byly ještě zelené větve a rány dostat „mokrý“, je lepší sušit na jeden den před zahájením léčby.

To je vše, co potřebujete vědět o prořezávání jabloní na podzim, provést postup správně - nepoškozovat strom a zvýšit počet svých plodin pro příští sezónu. Jak vidíte, není to nic složitého, hlavní věc - dodržovat jednoduchá pravidla a své jabloní po mnoho let potěší vás svými zdravými a lahodná jablka.

Někdo už vzal pro sebe jen tak https://www.neoform.su/teplitsy-kremlevskie/lyks/ skleníku? Chci dodat.

Rád růst karafiát. Koupit semena této květiny mohou být v dobrém obchodě, zde :.

Proč Obilné šrotovníky Niva není uveden? Jsou to nejlepší!

mnoho biologických a geologických chyb: například napsal, že jíl je typicky acidifikace, nicméně.

Výborný článek, spousta skvělých tipů! Nyní jsem v Thajsku a rozbil si hlavu, pokud to má smysl.

 • © 2018 Agronomu.com
 • diskrétnost

Použití jakýchkoli materiálů obsažených na těchto stránkách je povoleno s odkazem na agronomu.com

Redakce portálu nemůže sdílet stanovisko autora a není odpovědný za jakéhokoliv materiálu chráněného autorskými právy na přesnosti a obsahu reklamy

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 51 = 60