Řez žula doma

Řez žula doma

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Řezání žuly: 8 druhů materiálu

Nejoblíbenější materiál pro dokončení podlahy dnes je žula Kdo je z keramického granitu nebo žula? Jedná se o umělý kámen na dokončování. Toto, především, keramické dlaždice s mírně modifikovaným složením suroviny (živce a slídy). Deska, kalcinuje při vysoké teplotě asi 1200 ᵒS a pod vysokým tlakem.

Jak snížit kameniny dlaždice v domácnosti

Porcelánové dlaždice - je to vynikající dokončovací materiál, který v sobě spojuje ty nejlepší vlastnosti keramické a přírodního kamene. Materiál tvrdší žuly, trvanlivý a odolný vůči agresivním médiím. Dlaždice vyráběné různorodé průmyslu.

Než začnete řezání žuly, je lepší nejprve seznámit se s jeho názory

 • Technická žula;
 • prosklené;
 • matný;
 • leštěné;
 • Strukturovaný nebo vzorovaný žula;
 • matnice;
 • Antique;
 • Thin - Slim.

Porcelánová podlaha dlažba lze řezat jakýkoliv tvar a uspořádání v domácnosti. Žulové dlaždice jsou často používány v konstrukci podlahy, schodiště, verandy, stěny a sokly domů. Přestože je materiál velmi tvrdý, často zanechává řez není čistý prasklý. Druhy stříhání žulové dlažby doma - pomocí brusky s diamantovým ostřím (diamant), Deska skla řezačky, skládačky, řezání vodním paprskem (řezání jen průmysl profesionální vybavení).

Bulharský s diamantovým kotoučem - to je často jedinou možností, jak snížit kameniny dlaždice. Ale při práci s tímto známým nástrojem, tam jsou některé nuance. Faktem je, že když je dlaždice řez, práce je spojena s uvolněním velkého množství škodlivého prachu, nepříjemný zápach z hoření a divoké hluku. Proto při práci s bruskou je nutné chránit oči ochrannými brýlemi a také nosit respirátor.

Když se provádí řezání dlaždic, je třeba vědět, že diamant kolo by mělo být rovné, bez pohybu a přesně sledovat linii, která se koná na zadní straně dlaždice.

Chcete-li pracovat s diskem je nutné pečlivě nést kotouč podél čáry, překročil čáru řezu pro 2-3 mm od čáry ve směru čipů. Rovněž klepněte na nástroj musí být silný a přenést ji do potřebného klidu, s velkým tlakem. Pokud tomu tak je, aby řez, pak řez budou přesné, tříska-free. Zatím je tam jeden kus poradenství při práci s žulou. Porcelánová podlaha dlaždice musí být pevně stanovena, je třeba upnout a šroubové svorky na pevnou plochu, jako je například stůl. Skutečnost, že musí být provedeno v souladu s bezpečností - protože řezný nástroj na potřebě příliš tlačit.

Porcelánové dlaždice krásné jako spolehlivý dokončovací stavební materiál. Zvláště se používá pro konečnou úpravu podlah ve veřejných budovách s vysokou propustností, například jako jsou burzovní parkety supermarketů a obchodů, hotelové haly, podlahoviny na nádražích a letištích. Jaké jsou rozměry dlaždice porcelánové dlaždice?

Pro řezání žuly je nutné použít speciální nářadí

Rozměry Porcelánová podlaha dlaždice (cm):

Poslední velikost porcelán kameniny dlaždice patří do takzvaného jemného porcelánu kameniny, která se nejčastěji používá na opravy prostor. Zvlášť je to krásné ve výzdobě stěn a podezdívek fasád rodinných domů. Tam je další způsob, jak snížit porcelánové dlaždice, ale malé množství práce - je dílem skla frézy.

Jakým způsobem a jak snížit kameniny dlaždice pro podlahy

To je nejlepší, aby viděl, kameniny dlaždice na podlaze, pomocí mlýnku s diamantovým kotoučem. Ale je třeba používat osobní ochranné prostředky před prachem a hlukem.

Řezání dlaždice je ideální pro profesionální Elektrické

Osobní ochranné pomůcky při práci s bruskou:

Odborníci dát pár tipů pro začátečníky při práci s bruskou, pokud chcete, aby viděl, kameniny dlaždice na podlahu, protože tato deska má větší tloušťku. Pod dlaždice je třeba dát pěnu, které na pevný a rovný povrch. Chcete-li snížit počet žetonů na rány na dlaždici na přední straně, je nutné držet krycí pásky a mají horní část pásku put tužkou ustřihneme.

Dlaždice se musí řezat pouze na přední straně.

Na velké tloušťky desky, ke sledování přesnosti řezu, je nutné použít kovové stavební plocha je připojena k svorky dlaždice na přední straně, a tak je možné správně řezat dlaždice.

Komplexní tvar řezání žula

Velmi často se v porcelánové dlaždice řezat složené řezy. Například pro zakřivené stadia otvoru v dlaždice pro trubky nebo trubek. Jak to chcete udělat?

Pomocí mlýnku, že je možné vyrobit složité tvarové řezání žuly

To je ale způsob, jak zvolit obrazně snížit porcelánové dlaždice:

Jaký odborné poradenství v těchto případech? Díra pila - potýká s problémem, kdy je třeba, aby se kulaté otvory v porcelánu kameniny. Ale běda, funguje pomalu, ale opatrně. Baletka - je také na tento úkol snížit kruhové otvory v dlaždici, ale to je velmi chaotický, okraje jsou nerovné a často mají dokončit ruční stříhání a nevyhnutelné. Bulharský - to je tou nejlepší volbou, když se zakřivenými úseky.

Při řezání dlaždic, musí projít řezačka trochu pod čáry řezu 2-3 mm ve směru čipů.

Tak je možné korigovat nerovnosti mezní mlýnku. Sander pracovat „samy od sebe.“ Všechny konce dlaždic je třeba přebrousit bruskou nebo brusným papírem. Dále přichází škrty ozdobné dlaždice - je nutné, aby brusku pomocí ohebné brousicí kamínek №80-100.

Jednoduché řezání žula keramická

Potřebujete zjistit, jaké jsou dlaždice frézy. Typy dlaždice - ruční a elektrické (stroj stojí). Ve skutečnosti, principy fungování elektrických a ruční dlaždice jsou téměř totožné. Ale liší se v ceně.

Rychle a snadno řezat dlaždice je možné pomocí Tile

Elektrické dlaždice mají větší pohodlí a kvalitní dlaždice řezání ve srovnání s manuální dlaždic frézy, ale elektrický dlaždice fréza má dostatečně vysokou cenu, nikdo nedává v pronájmu, a má vysokou energii. Ale kvalita samozřejmě vynikající. V provozu, téměř žádný prach z dlaždic, protože řezání voda dodávána na disku a ochladí se.

Zpracování žula doma (video)

Je jasné, že dělení kameninových dlaždic je dost těžké. A ze všeho nejvíc, začátečníci by měli požádat o radu odborníků. Mají speciální nářadí a zkušenosti.

Řez žula v domácnosti?

Dělá opravy v koupelně: došlo k chybě při pokládání porcelánové dlaždice na podlaze. Když to přišlo, aby se vešly vyvstala otázka: co řezat keramogranit.Proboval řetězec s povlakem karbidu wolframu - velmi pomalu prodvigaetsya, někde v hodině 12-14 cm všechno, a já jsem řezat 15 metrů (dlaždice 330h330mm) .Plitkorezom (s stanochek váleček) se snažil, aby to všechno rozpadá, ale zvěsti net.Hotya a dlažba namočené a válečkem lisované dost těžké opustit hluboké drážky, ale výsledek net.Sovetovali bruskou s kotoučem z kamene, ale v veprvyh nemám to, vo druhý dům - to je nereálné (brusný prach, hluk).

Možná, že tam je nějaký způsob, jak víc? Já prostě přímých řezů.

Toto téma bylo zde diskutováno. Zkuste hledat.

Mohu jen říci, že ruční váleček dlaždice řezat doslova v létě. To je v pořádku. Minimální šířka segmentů - 5 cm.

kotouč bruska kámen,

V veprvyh nemám svůj druhý domov - to je nereálné (brusný prach, hluk).

Dobrý důvod ke koupi nástroje.

Ano, prach. Ano, hluk. Můžete jít ven. Oči, uši, ústa a nos - ochranné pomůcky.

Snažil jsem se, je to nepohodlné.

A právě nedostane odříznout. Pravděpodobně kvůli nedostatku dovednosti.

2flat077 můžete koupit levná čínská mlýnek na 115 disk. Je to levné, myslím, že 600-800 rublů. Nebo plitkorezny stroj - in "Obi9quot; Náklady na dopravu z 1900 rublů. Řezací diamantový kotouč.

A právě nedostane odříznout.

a klouby jsou obvykle uzavřeny obkládaček, takže nemusí být ideální střih)))

Minimální šířka segmentů - 5 cm.

Snadno zkrátit na 2 cm. Deska je nejjednodušší, čínský za 400 rublů.

Snadno zkrátit na 2 cm. Deska je nejjednodušší, čínský za 400 rublů.

Závidím! Mám ruční dlaždice fíkový nefunguje, se přestěhoval do mokrorez.

Řez žula v domácnosti?

Člověk by si myslel, že v bytě škrty obkladač v průmyslovém prostředí.

To není můj případ

Mám méně než 5 cm ne, bohužel.

Přerušila jsem všechny žula mlýnku da špinavý zaprášený hlučný, ale bez hemoroidy a rychle, i když ssykotno, a když bylo třeba, aby mě řezat dlaždici 50 cm dlouhá 12 cm širokými pruhy a-ach, jak němý to bylo udržet

Rozsáhlé zkušenosti v řezání žuly nebyl, jen snížit Shakhtinsky, není příliš silný. Deska úspěšně řešeny, ačkoliv žulové zdivo bylo pod karpichnuyu. 10 procent, stále vilyushki byly srovnány na stříhání.

Deska (stanochek s kladkou) se snažil, takže je to všechno rozpadá, ale to nebylo

Takže Skutečností je, že nemůžete příliš tlačit. Dostatek světla škrábance válec. Čím silněji stisknete, tím horší ránu. Tam jsou řemeslníci, kteří absolvují několikrát. 2 cm vylomeny když lehkým zatlačením.

Člověk by si myslel, že v bytě škrty obkladač v průmyslovém prostředí.

Pokud se vám nelíbí znění, na lesom.Kto zájem pomáhat, aby všichni pochopili, co to je.

2Yuber Skill. Byl jsem zde několikrát popisující jeho speciality v tomto ohledu.

Se může pokusit zlomit dlaždice / g na jehle.

Co a jak snížit kameniny dlaždice na podlaze - vybrat a pracovat s nástroji

Vzhledem k vysoké pevnostní charakteristiky umělého dokončovací keramický během instalace je často celá řada problémů: cut kameninové dlaždice pro podlahy a stěny, zda je jeho řezání doma, aby se zabránilo co nejvíce? V závislosti na kvalitě dlaždice a jejích parametrů na základě doporučení liší, ale je možné identifikovat řadu nástrojů a technik pro práci s nimi, aby se dosáhlo optimálních výsledků při řezání žuly.

Možné nástroje pro řezání žuly ↑

Mezi nástroje, které se dokáže vyrovnat s tvrdým kameninové dlaždice doma, jsou následující:

 • bruska (Bulharská);
 • Deska manuální;
 • Elektrické dlaždice (mokrorez).

nástroj pro výběr závisí na objemu budoucí práci, tloušťka dlaždic nebo kamene, v požadované kvalitě, typ řezu (přímé nebo zakřivené) a materiál je k dispozici stavitele. Každý nástroj má řadu silných a slabých stránek, protože věděl, že velitel může rozhodnout o potřebě jejich použití.

Technologie řezání keramogranit mlýnek ↑

Jedním z nejčastějších nástrojů na podporu, která, pokud je to nutné, uchylovat řezání kamene, brusky. Při uplatňování řezu a přítomnost vysoce kvalitní diamantové nože pravou technologii, můžete dosáhnout dobrého výsledku. Pozorně si přečtěte pokyny, jak snížit kameniny dlaždice v bulharském domácích podmínkách.

Požadavky a výběr disku pro brusky ↑

Jednou z hlavních složek úspěchu řezání žulu brusku bez třísek je kvalita disku. Vzhledem k tomu, tento druh panelu je považován za velmi trvanlivý materiál, který, pokud jde o tvrdost překračuje i přírodní žuly, protože je nutné použít řezné diamantové kotouče.

Doporučení pro výběr diamantového ostří:

 • vyberte písmeno jednotky pro materiál, který se bude řezat (pevné žula, pevné keramické, porcelánové dlaždice lze zapsat na disk);
 • disku musí být kontinuální s řezným břitem;
 • čím tenčí je disk, tím nižší je pravděpodobnost výskytu třísek při řezání;
 • čím větší je výška diamantového segmentu, tím delší je jednotka v provozu;
 • koupit, co potřebujete vědět parametry Bulharů, a to: jaká velikost (vnější průměr) disk pro stroj, průměr otvoru, non-compliance s těmito parametry je nepřijatelné;
 • musíte dávat pozor na doporučenou rychlost během provozu, porovnat tyto údaje u brusek.

V souvislosti s výskytem na trhu nových typů výrobců keramiky žulových dlaždic je stále obtížnější vytvořit jednotku, která bude vyhovovat stejně dobře v rámci všeho druhu, takže se často stává, že k dosažení optimálního výsledku mistr musí vyzkoušet několik možností.

Klíčové úvahy pro práci s bruskou ↑

Při práci s bruskou musí dodržovat bezpečnostní opatření, takže musíte nejprve koupit prostředky ochrany:

 • brýle;
 • respirátor - při provozu produkuje velké množství prachu, které při vdechnutí, je uložen v plicích;
 • oděvy, pokrývky hlavy;
 • sluchátka, špunty do uší.

Nezanedbávejte obranu, i když budete muset sdílet část jedné dlaždici.

Mnoho lidí se ptá na otázku, zda řezání žuly brusku bez pokud je to možné? Bohužel, tyto čipy vždy, ale jejich počet a velikost skutečně minimalizovat dodržováním některá doporučení.

Pokyny pro řezání keramických bruska kamene ↑

Technologie a kamenictví keramického granitu pravidla:

 1. Položte dlaždice na rovnou plochu pod ním (aby se zabránilo poškození povrchu) pro uzavření pěnu, nebo jiný materiál, penoplex;
 2. Pre-strike linka, která bude řezat.
 3. Chcete-li snížit pravděpodobnost štěpkování v místě řezu se doporučuje držet maskovací pásky a mají udělat tlustou čáru na ní.
 4. Na snížení prašnosti na pracovišti, má smysl používat vysavač, který bude okamžitě ji čerpat.
 5. Řezání žuly provedena z přední strany, protože výstupní disk dává největší počet žetonů.
 6. Pro přesné řezání husté porcelánu lze použít úhel kovu, který je upevněn podél linie řezu svorky, provádí podél něj řezání mlýnku.
 7. Řez není nutné dělat dobře na předem potažené linie, a mírně doprava, linka zůstala viditelná, možné nepravidelnosti pak semlít označené linie, čímž se získá požadovaná velikost dlaždice.
 8. Bruska by se měl pohybovat ve směru „já.“
 9. Pokud není potřeba dokonale rovný střih, nebo tenká deska, je možné, aby to viděl až do konce a učinit propylovou, pak rozbít na rysky.
 10. Aby nedošlo k odlupování, je důležité, aby se řez v jednom průchodu.
 11. Po řezání konců roztřepené lze brousit.

Video: Řezání kamenný mlýnek na doma

Možné problémy a jejich řešení ↑

Při řezání žulu mlýnek doma na řezu mohou být vytvořeny malé třísky. S pomocí broušení lze dosáhnout efektu virtuálně snížit továrny. Ideálně se hodí pro tento úkol, diamantové ohebné brusné kotouče, které se nazývají „chyby.“ Různé chyby na velikosti částic uložen diamantový prášek.

Leštění je obvykle dostačující, aby se disk zrnitosti №80-100, ale proto, že kvalita kameninových dlaždic je jiná, můžete zkusit chybu s různou zrnitostí.

Chcete-li použít bug potřebné bolgarka s regulací otáček, průměrná doporučená počtu otáček - 3000 ot / min, při vyšší rychlosti disku mohl odletět nástroje.

Také pro broušení malých čipů to dává smysl, aby se pokusili použít brusný papír a pro finální leštění - houbu s diamantovým povlakem. Pro Výsledná promytá dolů dlaždice v úhlu 45 °, je také možné použít chybu.

Výhody a nevýhody použití brusky ↑

Mezi výhody použití brusky na řezání slinutých lze identifikovat následujícím způsobem:

 • Dostupnost: téměř každý má doma bulharský, a je-li styl a řezání žula není profese, není nutné kupovat další nástroj;
 • schopnost provádět přímé i zakřivené linie, řezy v úhlu 45 stupňů;
 • schopnost pracovat s již přilepený žuly.
 • spousta prachu;
 • hluk, který může způsobit neschopnost použít v bytových domech;
 • Nebezpečí úrazu.

Self-řezání žuly ruční dlaždice ↑

Jedním z nejoblíbenějších nástrojů pro rychlé řezání porcelánu s vlastníma rukama, můžete zvolit ruční dlaždice fréza. Kvalita jako dlaždice a nástroje se liší, ale tato doporučení, můžete si vybrat nástroj, který tuto práci.

Jak si vybrat manuální dlaždice fréza pracovat s žulou ↑

Princip fungování všech mechanických Deska je téměř stejný, ale stojí za to věnovat pozornost k prvkům, které mají vliv na kvalitu:

 • tloušťka řezacího prvku: čím silnější deska silnější musí být silnější a průměr řezacího válce;
 • Rám: tloušťka kovový rám musí být takové, že základna a tuhý v průběhu provozu není flex a nezpůsobuje vibrace během dělených dlaždice;
 • vedení a podpora by měla být silná;
 • pero - silnější, silnější paže;
 • Vozík nemá žádnou vůli, na vůli vozíku v přítomnosti řezu nesmí dostat hladký, tam oblouk;
 • hladký cestovní vozík opatřen speciálními ložisky, které nejsou přítomny v každém modelu, ale jejich přítomnost je žádoucí řezání tvrdý kámen.

délka nástroje nemá vliv na kvalitu práce, je tato možnost zachází každý umělec, v závislosti na osobní potřeby. Nekupujte krátký dlaždice, takže se sama omezuje v možnosti, že je vždy lepší mít univerzální nástroj, který bude řez materiál různých velikostí, nesmíme zapomenout ani na častou potřebu snižování diagonálně. Je to také stojí za zvážení, že v dlouhodobém oblouku Tile pravděpodobně více.

Mnohé modely mají zvláštní vlastnosti, které nemají vliv na kvalitu řezu, ale velmi funkční ve vaší práci?

 • side plot, který vám umožní vytvořit sérii přímek a diagonál se žádná značka na každé dlaždici, což značně zjednodušuje a zrychluje proces;
 • Přístup pro leváky.

kvalitní díly a nástroje pracují přezkoušení před nákupem. V obchodě, za nástroj, se snaží snížit dlaždice. Deska i stejný model se může lišit kvalita zpracování, takže pokud máte na výběr, zkontrolovat všechny.

Video: Jak si vybrat a použít ruční dlaždice

technologie řezání kompaktní žula keramická ↑

ruční dlaždice technologie řezání jakéhokoli materiálu je stejný:

 1. Instalace nástroj na rovnou plochu;
 2. Dělat značky na dlaždici.
 3. Položte dlaždice na základním rámu tak, aby se čepel válec shodovat s cílovou linii.
 4. Udělat řez jednoduchý pohyb vozíku „od sebe“ s mírným tlakem.
 5. Snižte kliku a zlomit dlaždice pomocí řezů.
 6. V případě, že řez změnil na malé třísky, obroušen brusným papírem nebo houbičkou s diamantovým povlakem.

Technologie s manuálním dlaždice není žádný velký problém, ale v případě, že zkušenost je zanedbatelná, strávit přípravu před dokončovací práce.

Podívejte se na video o tom, jak zacházet s ruční nástroj pro řezání dlaždic s žulou.

Video: Jak snížit keramický

Výhody a nevýhody ruční dlaždice při práci s žulou ↑

Mezi výhody lze identifikovat následujícím způsobem:

snadná a bezpečná manipulace;

 • ve srovnání s mlýnkem - žádný hluk a prach;
 • za to, že je třeba elektrické energie;
 • vysoký výkon rychlosti;
 • možnost nahradit kladku (kotouči);
 • Dobrý Tile dává jasný řez.
 • pokud keramoganita žebrovaný povrch nebo plátek padá na lepicím okrajem, může se stát, během štěpení trhliny;
 • neschopnost snížit proužek od okraje menší než 0,6 cm;
 • řezání žula ruční dlaždice je často možné pouze v přímém směru, zakřivené linky nebo pro srážení hran, je nutné použít další nástroj;
 • cena - kvalitní nástroj, který je vhodný pro řezání kamene, nebude levné.

Elektrické dlaždice fréza pro řezání žuly ↑

Kromě brusky a ruční dlaždice fréza snížit kameniny dlaždice na podlahu, můžete použít elektrické nůžky dlaždice. Stejně jako u brusky, řezací prvek nástroje působí diamantový kotouč, který závisí na kvalitě hladkosti a rovnoměrnosti řezu. Při práci na suché bruska pro Elektrické voda, která se dodává na disk v provozu a ochlazuje jej.

 • žádný prach, prakticky žádný hluk;
 • nepřítomnost lidského faktoru „třes rukou“;
 • možnost kudrnatých čar;
 • schopnost odříznout okraj dlaždice je menší než 0,6 cm.
 • dobrý elektrický nástroj stojí několikrát víc než i ten nejdražší ruční nástroj;
 • pokud se práce provádí na ulici v chladné sezóně, pak od získání vody na ruce jsou velmi mrznoucí;
 • trvalá potřeba výměny vody v nádrži;
 • některé stroje pracují velmi rozptýlené vody.

K lepšímu využití žuly mokrorezy s horní pohon posuvu, ale mezi Elektrické jsou cenově dostupné možnosti s nižší hřišti, které mnoho lidí používá doma pro řezání žuly.

V takovém případě byste měli dlaždici položit s předním povrchem na desce.

Chcete-li snížit kamínek mokrorezom potřebují mnohem více času ve srovnání s použitím ručních přístrojů, ale i přes to, že umělci s malou zkušeností raději mokrorez jako střih tohoto nástroje je možné provést, i když těžší, ale lepší.

Profesionální řezání vodou

Stává se, že z kamene je nutné vyřezávat prvky takové podoby, s nimiž se všechny výše uvedené nástroje nemohou vypořádat. V tomto případě může město hledat příležitost k řezání vodním paprskem - řezání kamene, vodní paprsek s abrazivní částice pod tlakem.

Díky této technologii může být keramická žula řezána nejen přímočaře, ale také vyřezává všechny umělecké prvky pro výzdobu. Tato technologie poskytuje kvalitní hranu, která obvykle nevyžaduje další zpracování.

Video: Technologie řezání vodním paprskem

Kvalitní umělá žula je jiný, není vidět materiál, i ty profesionální magisterském těžké říci, lepší snížit kameniny dlaždice na podlahu bez sekání. Pokud byla potřeba porcelánové dlaždice potřeba, a doma se to nedá provést, obraťte se na organizaci, která provádí řezání vodním paprskem.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

61 − 52 =