Šablony pro carving

Šablony pro carving

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Skici pro carving šablony, vzorníky pomoc pro začátečníky i mistry vyřezávané případových

Řezbářství - zajímavý a vzrušující hobby, které je k dispozici mnoho. Je možné použít k výzdobě interiérů, pro upomínkové předměty, nábytek a okenní rámy. Toto vlákno, dělal jeho vlastní, ozdobí domů a zahřát na duši. Nutně být ani umělec a být schopen sestavit, naučit se snížit stromu různé ornamenty. Pro začátečníky i zkušené mistry v tomto manuální práce pomoci miniatury pro řezbářské práce. Chcete-li to, budete muset zvládnout základy řemesla a znát plány pro řezbářství, jak používat šablony - v tomto případě vytvořit nový a jedinečný položka nebude příliš obtížné.

Většina umělců vykonávajících produkty s jejich vlastních rukou, inspirovaný prací druhých. Při pohledu na grafy a obrázky v mé hlavě již vytvořeného obrazu vlastních budoucích výtvory.

Práce s šablonami pro řezbářství

Rytmický řezání nestačí jen kopírovat někoho jiného obrazu: je třeba přizpůsobit ji pro sebe, správné místo na obrobku a samozřejmě pečlivě postupovat vlákno vzor.

Jak, aby se vešly skicu pro řezbářství, aby vyhovovala vašim potřebám

Nejprve je potřeba najít na internetu, knih nebo jiných zdrojů vhodných ornament. Pro začátečníky to dává smysl pro zjednodušení konstrukce a nižší příliš malé složité detaily. Kromě toho za použití jakékoli úpravy Chcete-li změnit velikost na požadované. Velikost a frekvence vzoru závisí na parametry, jako je velikost a účelu povrchu má být dekorován. Pokud jde o zábradlí na schodech, můžete si vytvořit větší vzorek, aby byl viditelný a pochopitelný z dálky. No, box nebo rám musí být vyrobeny s malými okénky krajky, že chce být považován tak dlouho, jak je to možné.

Dalším krokem bude tisknout šablona pro vás vhodný.

Jak převést šablony pro vyřezávání dřeva

To lze provést několika způsoby.

 • Přeložit pomocí karbonový papír
 • Dát výtisk na obrobek, aby vpichy v rozích a v zatáčkách, a pak pospojovat tužku
 • Cut lepenky šablony, řez kolem něj na cestě.
 • Připojte šablonu ke stromu, pak střih přímo na ní router nebo skládačka

Šablony pro geometrické řezbářství

Ploskovyemchataya geometrický carving - nejjednodušší formu, která by měla začít s tréninkem. Kromě výše uvedených metod převést šablonu do stromu, tady je ještě jeden. Jestliže jednoduchý vzor, ​​může být raschertit mu přímo na dřevěném disku. Není divu, že tento styl řezbářské práce se nazývá geometrická!

Prvky tohoto stylu je možné použít k vytvoření krabice, rámečky, řezání desky a další věci k vytvoření domácí atmosférou. Než se ponořit nůž do stromu, by mělo být jasné, kde na šablony konvexity, a kde - vybrání. V tomto případě práce by neměla mít žádné problémy.

Prolamované carving skládačky nebo směrovače: geometrické plány, šablony a triky pro začátečníky

Prolamované nebo štěrbinové závit, který se vyznačuje nedostatkem pozadí: on proříznout. Ve specializovaných obchodech, komerčně dostupné kovové šablony provést drážkované nit. Prostě se připojí k obrobku, a nebudou vám nástroj na snížení přebytku. Provést celou řadu shodných prvků, např při výrobě vnějších obalů pro okna, tito asistenti jsou nezbytné, ale pokud budete potřebovat šablonu jen jednou nebo dvakrát - je to ztráta. Na různých internetových zdrojů, najdete obrovské množství kreseb, fotografií a skic k routeru. Je důležité mít na paměti, že velikost a proporce můžete kdykoli upravit, aby vyhovovala vašim potřebám.

Technika obrys řezbářské

Závit obrys je poměrně jednoduchý: je důležité zjistit, jak snížit drážky určité tloušťky a hloubky. Za tímto účelem různé šikovný sekáč. Výhodou tohoto stylu řezání, které si můžete vzít téměř jakýkoli obrázek a zkopírovat strom. Nicméně, existuje mnoho ready-made šablony pro ty, kteří chtějí vyzkoušet sami v tomto tvar závitu. Úspěšně se podívat na tuto techniku, živočichů, květinové dekorace, a dokonce i krajiny.

Po řezání výrobků v této techniky, obecně, vnitřní část drážky barevné pruhy. V tomto případě, vzor jasně viditelné a vypadá hezčí.

Šablony pro letadlo-Threading

V tomto druhu trochu složitější. Na rozdíl od ploskovyemchatoy nití, kde pozadí hlubokých jam řez, zde naopak, pozadí je zapuštěné, je to, jako by úleva. Sam obvykle zaovalivaetsya úlevu - to znamená, aby hladký přechod s souboru nebo brusným papírem. Dosavadní stav techniky buď hladký, nebo je mírně texturou. Carvingové být opravdu krásné, žádná šablona je také nestačí.

Skici pro řezbářství. Vytváření přenos obrazu do obrobku. proužků technologie ready-obrys

Umělecké řezbářství pro začátečníky se může zdát docela složitý. V zásadě platí, že způsob, jak je to na první pohled, ale co zvládli základní techniky a metody zpracování obrobku, můžeme postupně zlepšovat své schopnosti, vytvářet pokaždé mnohem sofistikovanější dekorace.

Samozřejmě, že to vyžaduje celou řadu nástrojů, a jejich počet je rozhodně stojí za to včetně šablon, šablon a schémat pro řezbářství. Master, zvládnout techniku, bude mnohem snazší soustředit se na konečném výkresu, zkuste improvizovat.

Naučte se, jak vytvořit jednoduché náčrtky ozdob může každá

Obecné informace o skic a šablon

Před zahájením procesu zpracování dřeva, musíme se rozhodnout, co budeme řezat. Ornament pro carving mohou být velmi odlišné, ale pokud jde o vytvoření epizodě (ploché nebo objemové), seznam dostupných možností je v zásadě nekonečná.

Hotové ozdoby, které jsou vhodné pro začátečníky

To je důvod, proč odborníci doporučují nejprve zvládnout techniku ​​vývoje šablon a šablon, a teprve pak zabírají dláto.

Síť lze najít celou řadu skic, ale šablony pro carving pro začátečníky, tj není složité, tam jsou také poměrně vzácné.

Častěji autoři vyložit programy pro ruční průměrné úrovni, ale měli by jej používat pouze ke zvládnutí základních technik.

Když výroba skica je nejlepší sledovat tento algoritmus:

 • Zpočátku vybrat obrobek a rozhodnout, co budeme vyříznout z ní. Začátečníci by měli dát přednost závitu v letadle nebo na výrobu jednoduchých čísel.
 • Potom vytvořte obrys náčrt budoucnosti, zdůrazňující hlavní části, a všímat si místa, kde bude použita ornament.

Lepenkové šablony pro vytváření kontur

 • V další fázi s pravítkem a kompasem přenést skicu na milimetrový papír. V případě, že položka bude dostatečně velká, pak na milimetrový papír může být opuštěn ve prospěch pauzovací papír, což pro pohodlí klademe masivní rošt.
 • V případě, že ornament existuje několik duplicitní položky, pak mohou být provedeny samostatné šablony ze silného kartonu, vystřižené části obrysu.

Šablony pro mlýn kovové

Měli bychom se také zmínit o technologii mechanizovaných závitů pomocí frézek. V zásadě se jedná o řezací umožňují vzorek na značení, ale nejčastěji pro výzdobu plochých dílů používají kovové nebo plastové šablony pro vyřezávání router. Omezují pohyb břitu, a tak prakticky eliminuje lidský faktor.

Tyto produkty jsou poměrně složité, aby se, protože cena jejich odpovídající.

Takže koupit nimi je pouze v případě, že budete muset provést velké množství podobných obrázků.

Takže už máme vzor nebo návrh, je nyní třeba pochopit, jak se posunout obraz na obrobek.

Instrukce zahrnuje použití několika technik:

 • Šablony pro vyřezávání router použít nejjednodušší způsob - dost pro zajištění desky na povrchu výrobku tak, že drážky jsou přesně opačné umístění ornament.
 • Lepenkové šablony je také snadno ovladatelný: Použití je na značení tužkou a jemně upozornit na obrys.

Vytáhnout okruh pro další práci

 • Při přenášení jednoduché geometrické tvary, mohou být použity na odstraňování bitů techniku. K tomu, abychom opravit skicu o detailech a jehlu / šídlo představit všechny klíčové body. Pak značení na dřevo spojit přímky.
 • A konečně, můžete použít karbonový papír: klade skicu a čerpat z čáry na obrázku, přenášet obraz na stromě.

Foto snímky přenést pomocí karbonový papír

proužků technologie ready-obrys

Kdy bude výkres převeden en obrobku, přichází těžší část práce - a sice, zpracování dřeva.

Porušení počínaje průchozí závitové otvory

 • -Li naším úkolem je přes závit, je nejprve nutné, aby každý prvek počátečního otvoru. To se provádí pomocí vrtáku s vrtačkou, jehož průměr odpovídá šířce web používá pilou nebo skládačky na dřevo.
 • Po té se vloží do otvoru pily a kus dřeva se neodstraní. Potom se okraj otvoru jsou zarovnány buď s nožem nebo pomocí souborů a brusiva.

Ploché a objem carving zacházet odlišně:

Začínáme s řeznou smyčkou

 • Zpočátku, ostrý nůž s drážkou obrysy budoucích depresí.

Je žádoucí udržovat řeznou čáru na vnitřní části obvodu, protože obvykle, když část léčené oblasti poněkud zvýšena.

 • Potom se břity nebo sloupek provádět centrální vybrání nejhlubší části. Potom se začne tvořit drážky výběru dřeva mezi obrysem a středovým vybráním.
 • Jemné detaily a textury tvořit s dlátem. V ideálním případě by to mělo stačit, aby řezat materiál bez použití paliček ostré, ale někdy (zvláště pokud máte snížit dub, buk nebo javor) bez dodatečného úsilí je nezbytné.

Vzorek podle základních vybrání skici

 • Hluboké drážky vhodně zvolit dláta se zakřivenou čepelí - tzv kljukarzy. Je třeba pokusit se získat ostří není ponořen pod nastavenou úroveň.

Řezbářství vlastních rukou bude mnohem jednodušší dát ve vývoji, v případě, že počáteční fáze práce budete používat vhodné skici a šablon. Porozumět složitosti při uplatňování těchto nástrojů, jsme si jisti, aby pečlivě přezkoumat video v tomto článku.

Prorizna závit (jemné) a šablony

Fotogalerie: Prorizna závit (jemné) a šablony

Vyřezávané ze dřeva a překližky mohou být vyrobeny jako dekorační předměty a užitečných věcí, to je pošetilé omezit rozsah prací. Ve skutečnosti to může být naprosto vše, co dost fantazie: krabice, kryty, dekorační a collectible knihy, stínítka, desky, okenice, nábytkové prvky, Architrávy, římsy ... Ale nejvíce atraktivní při tvorbě exkluzivních děl, které je splňují, každý může který si přeje, když uděláte určité úsilí.

Štěrbinová řezbářství: fotografie, kresby a náčrtky

Hlavním klíčem k úspěchu při tvorbě zajímavých věcí se štěrbinovou šroubu - je výběr obrázku. Je to ten, kdo pošle celkovou koncepci a estetický udává tón pro daný výrobek.

Nejjednodušší způsob, jak pro začátečníky, vystoupí vzory geometrických tvarů, jako na fotce.

Vyřezávané figurky květinové a animální motivy - klasické ozdoby pro každou aplikaci.

Nápisy - moderní verze aplikace řezbářství a překližky. V tomto případě, výkresy a návrhy, budete jen stěží mohli najít na netu - musí být velmi přizpůsoben pro jednotlivé požadavky na velikost, písmo, slova.

Nicméně, na rozdíl od štěrbinových nápisy na překližce obrazů s rostlin, živočichů a fantasy tématikou lze nalézt v síti. Tak neváhejte a vyberte si svou oblíbenou šablonu na albu, a nápady pro kreativní dost dlouhou dobu!

Nejjednodušší vzory jsou vhodné pro školení v samém počátku při výrobě výrobků, a stanou samostatné prvky složité konstrukce. Například tak, aby se na vyřezávané domu.

Složitější modely vyžadují určité dovednosti a trpělivosti, ale výsledek stojí za to. Takové obrázky mohou sloužit jako samostatný produkt, dokonce i dárek.

Celá kompozice s myšlenkou a smyslem jsou obvykle dílem každého jednotlivce, nebo tvoří základ práce.

Nástroje pro drážkovaným závitem: skládačky nebo router

Nicméně, výběr z výkresu - je to jen třetina úspěch. Dalším důležitým aspektem, který by rozhodně zvážit, než začnete pracovat sám. Konkrétně - výběr nástroje, které budou vyřezávané ze dřeva nebo překližky.

Záleží na vybavení:

 • jak tenká nit vůle;
 • složitost obrazů;
 • rychlost řezání;
 • přesnost práce.

Z tohoto důvodu je důležité posoudit všechny klady, zápory, možnosti a omezení každého z tradičních nástrojů pro řezání:

Jig - zařízení pro vyřezávání dílů z obr. Ruční nářadí pro práci poměrně zdlouhavý, ale umožňuje provádět velmi přesné řezání ve výkresu. Elektrické nářadí může rychle vyrábět tvarované výrobky z překližky, ale vyžaduje opatrnost.

Fraser - nástroj, jehož prostřednictvím roviny s drážkou nit dostane tenčí a skončil vzhled. S jeho pomocí se ukazuje kolem okrajů, odstraňte třísky, aby záclonky, provádět nejtěžší ránu.

Teoreticky by router může vykonávat stejnou práci jako to skládačky, a ještě víc, ale ve skutečnosti takový nástroj léčba s sebou nese rychle selže, častou výměnu z vlysů.

Materiály pro štěrbinové Závit

Ve většině případů je tento druh práce je zvolen překližka - je rovnoměrně tenká, má příjemnou barvu a strukturu, to nevede k dalšímu využití nebo skladování, na rozdíl od masivního dřeva. Je to volba materiálu se stává třetí velryba úspěšná práce.

Moderní trh je plný různých druhů materiálů, tak snadné a zmatené. Pro takovou práci by měla být vybrána:

 • překližka FC - neškodný pro člověka a životní prostředí, trvanlivý, snadno-to-cut, praktická;
 • překližky FB - jak je bezpečný pro lidi, ale je odolný vůči agresivním prostředím, protože podstoupí zvláštní zacházení a dostane ochranný povlak, protože to, co se může stát mnohem víc.

Dávejte pozor! V žádném případě nevybírejte pro vnitřní překližka WBP třídě - je zpracován karcinogenních konzervačních látek a je povoleno používat pouze čerstvý vzduch - mají velkou místnost nebo dům je pokryt na vnější straně.

Pro Rusko je to zvláště důležité jako příkop vyřezávané fasád budov. Od nepaměti ornamentů vyřezaných na kůře a jiných podobných materiálů, zdobí dům, lázně, kostely, které ukazují barevné obrázky.

Video frézování dřeva ruční router

Pokud jste se právě rozhodli vyzkoušet svou ruku v kudrnaté drážkovaným závitem, je užitečné vidět video z hlavní třídy. To vám pomůže lépe pochopit, jak vytvořit výkresy, a jak tam je takový dům, beauty.

© 2018 strana-sovetov.com "země Rad"

Články, překlady, obrázky a ochranné známky jsou majetkem jejich autorů a vlastníků. Při částečném dotisku materiálů potřebných Dofollow hypertextového odkazu na „zemi sovětů.“ Materiály místě Kopírování Země rady v plném rozsahu je zakázáno.

Porušení těchto podmínek bude považováno za porušení zákonem chráněných práv k duševnímu vlastnictví a práva na informace.

Web používá cookies. Pokračováním v procházení této webové stránky, souhlasíte s využitím cookie. Mapa stránek

Leave a Comment

Your email address will not be published.

2 + = 12