Saskatoon berry

Saskatoon berry

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak užitečné Irgi bobule

Saskatoon - keř z čeledi růžová, druh jablek. Botanický název druhové Amelanchier (amelyanchier) pochází ze slova provensálské nebo podle jiné verze je keltský jazyk, který znamená „med-ochutnávka“. Je známo 19 druhů irgi, nativní do severní Afriky, Severní Americe, Japonsku, v centrální a jižní oblasti Evropy, stejně jako na Kavkaze a Krymu.

Kvetoucí keř přichází na konci května - začátkem června a trvá asi dva týdny. Do konce července začne dozrávání plodů, které jsou peckovice, velikost 5-15 mm. Zralé plody, v závislosti na odrůdě, může být tmavě modré nebo červené. Od nich připravit džemy, kompoty, domácí víno a likéry, stejně jako spotřebované čerstvé.

irgi Bobule - 10 užitečných vlastností

Nasycen vitamíny a stopovými prvky

V ovocných rostlin existuje velké množství celulózy, cukry, třísloviny, pektin, flavonoidy, kyselin. Maso ovoce je bohaté na vitaminy C, P, B, semena obsahují mastné oleje. Jíst irgi umožňuje tvořit rovnováhu vitamínů pro beri-beri a brání rozvoji onemocnění jater a selhání ledvin.

Pozitivní vliv na srdce a cévy

V bobule irgi zjištěno vysoké hladiny antioxidantů, které hrají důležitou roli v prevenci kardiovaskulárních onemocnění, mrtvice, srdeční infarkt, aterosklerózu a rakovinu. Vitamin P posiluje stěny cév a kapilár, zajišťuje jejich pevnost a pružnost. Kumarin a fytosteroly snížení srážlivosti krve, což zabraňuje tvorbě krevních sraženin. Vodka infuzích irgi květiny pomoci stimulovat srdce a snížení krevního tlaku.

Snížená těla po nemoci

V čínské medicíně od irgi bobulí pro speciální recepty připravené léčivé elixíry, zlepšuje krev a naplňte tělo životní energií. Domorodé obyvatelstvo Severní Ameriky již dlouho používají listy, stonky a květy rostlin pro pivovarnictví čaj, který pomáhá obnovit těla po nemoci a podporuje hojení ran. Ochucený nápoj otpaivali těhotných žen, kteří ztratili mnoho krve.

Léčit nemoc gastrointestinálního traktu

V irgi ovocná dřeň obsahuje enzym schopný blokovat aktivitu cyklooxygenázy, což způsobuje bolesti při zánětu gastrointestinálního traktu. Analgetický účinek a má infuzi kůry rostlin. Adstringentní bobule umožní zastavit průjem případů otravy a jiných gastrointestinálních poruch. Takto upravena trávení a normalizuje složení střevní mikroflóry. Irgi šťáva ředí na polovinu s vodou, může být skutečnou spásou pro osoby trpící žaludku. Léčba se provádí za účelem zlepšení stavu pacienta, optimální dávkování - 50 ml nápoje před každým jídlem.

Zdravější a omlazení organismu

Všechny části rostliny obsahují velké množství polyfenolových sloučenin, které pomáhají zabránit poškození DNA a zpomalují proces stárnutí. V irge našel široké spektrum flavonoidů: quercetin, delfinidin, maldivin, kyanidin, a petunidin pelargonidin. Vědci se domnívají, že tyto sloučeniny jsou účinnými činidly, které jsou schopné neutralizovat aktivitu volných radikálů, který je prevence mnoha onemocnění, včetně rakoviny.

Odstranit toxiny a snižují hladinu cholesterolu v krvi

Pektin obsažené v bobulích irgi zvýšit schopnost jater odečíst toxické látky, normalizaci práci ledvin a močového měchýře, který je prospěšný pro práci všech vnitřních orgánů. Užitečné kyselina regulovat hladinu cholesterolu, brání tvorbě cholesterolu plaků.

Jsou používány pro prevenci očních chorob

Vitamin A, který je také bohatá na plody této rostliny je nezbytným prvkem při podpoře zdraví očí. Pravidelná konzumace ovoce irgi pomáhá předcházet šedého zákalu, chrání orgány výhledu z různých zánětlivých procesů. Kromě toho, pleťové vody na infuzích kůra remove únavy očí, odstranění zarudnutí a hnisající oční víčka.

Irgi bobule, jíst čerstvé nebo v podobě odvary a nálevy normalizovat nervový systém, pomáhá zvládat stres, zlepšení celkové tělesné tón. Sklenice teplého čaje ze sušených plodů, opilý v noci, přispěje k rychlému usnout. Stejný efekt bude, pokud budete jíst před spaním hrst čerstvého ovoce.

Zmírnění zánětu v dutině ústní a hltanu

Čerstvá šťáva irgi ředí v poměru 1: 1 s převařenou vodou, se doporučuje kloktat s anginou pectoris. To stejné složení dokonale eliminuje záněty v ústech s stomatitida. Zbavit krvácení a posílení dásní s paradentózy, léčitelé doporučuje vypláchnout ústa dvakrát denně s teplou odvaru z kůry keře. Čaj, vaří ze sušených listů a větviček irgi, příznivý vliv na stav průdušek a plic.

Čerstvé listy irgi, má antiseptické vlastnosti, může být aplikován na oděrek a škrty k úlevě od bolesti a aby se zabránilo růstu mikroorganismů.

Rány hojí rychleji, když umýt kůry odvar z sušených listů. Pro přípravu léčivého roztoku, je třeba 2 polévkové lžíce syrové, vařené v 1 litru vody po dobu 10 minut.

Saskatoon pomáhá léčit popáleniny. K urychlení hojení postižených oblastí kůže, je nutné, aby se na ně vztahují 30-40 minut několikrát denně gázou namočenou v bobule šťávy.

Přes mnoho pozitivních vlastností a zřejmých výhod irgi, ovoce pití může poškodit lidské tělo.

 • Nenechte se unést jíst bobule pro lidi se sklonem k obezitě a diabetu. Vysoký obsah sacharidů v ovocné dřeně může způsobit skoky hladiny cukru v krvi a vést k přibývání na váze.
 • Strava malých dětí irgi bobulí je třeba podávat s opatrností, aby se zabránilo alergické reakce. Totéž platí i pro dospělé osoby s predispozicí k kožní vyrážky.
 • Plody tohoto keře jen přinést největší přínos pro osoby, pokud jsou shromažďovány v ekologicky čistých oblastech, daleko od průmyslových podniků a dálnic. irgi bobule mají schopnost absorbovat toxické látky, včetně mikročástic těžkých kovů.
 • neměli jíst čerstvé ovoce rostliny v kombinaci s mléčnými výrobky. Vzhledem k vlivu taninů irgi na mléčné bílkoviny, rychle zhroutí. To způsobuje poruchu trávicích procesů a v důsledku toho, žaludeční obtíže, doprovázené průjmem.

Co víc užitečné?

V této kategorii

Všechny tipy jsou informativní ošetření, poraďte se s lékařem.

Užitečné vlastnosti bobulí irgi a kontraindikace, je třeba mít na paměti,

Francouzský - skalní medlar, Němci - skalní hruška, v ruštině - Saskatoon. Tato rostlina se šíří v šestnáctém století a nyní se botanici známo 25 druhů, původem z mírných šíří.

Ale stále existují lidé, kteří si to nikdy nezkoušel a ani neuvědomují, jak to vypadá. Ale plody jsou nejen chutné, ale také užitečné vyrovnat se s nemocí lépe než léků.

Jaké jsou léčebné a prospěšné vlastnosti bobulí irgi a kontraindikace, které mohou být připraveny z jejího ovoce a čemu oni nalezený v lidovém léčitelství? První věcí, první!

Již názvy rostlin studovat myšlenku chutné léčbě. Takže Saskatoon patří kmeni a rodině růžového jablka.

Botanický název Amelanchier, Podle výzkumníků, že pochází z olivového Amelanche, což znamená, že na medové chuti.

V našich zeměpisných šířkách, zřejmě více oceňují dřevo této rostliny. Slovo je přeložen z mongolského jazyka jako „tvrdé dřevo“.

Tam je také jiný název - rybíz, přiřazen k podobnosti ve formě sušených rozinek.

Kultura je keř nebo malý strom s jablky podměrečných modročerné nebo červeno-fialové odstín potažené glaucousness o průměru 10 mm. Plody - sladké se zakysanou, dozrávají v červenci a srpnu.

Většina vitamíny a užitečné vlastnosti čerstvé, sušené, sušené irge. Chcete-li snížit ztrátu vitaminů, ovoce je hřiště s cukrem a skladovat v chladničce.

Léčit a přípravky z rybízu - například alkoholátu. Od sklizně je víno vyrobené, kteří ocení nejen chuť, ale také léčivé vlastnosti.

dietní Ovocné šťávy obsahují nabídku půst dní.

Víte, co je užitečné, výtok pro lidské zdraví? Odpověď na tuto otázku se podívat na náš článek.

Na léčivé účinky a kontraindikace cherry listy, si můžete přečíst v další publikaci.

Výhody a rizika lněného oleje se objeví od příštího přezkumu.

Výše jsem se zmínil o léčivé vlastnosti bobulí irgi. Ve Spojených státech, kde se rodí kultura, odstraní stovky hektarů půdy.

Výrobek obsahuje takové užitečné látky:

 • organické kyseliny, včetně kyseliny jablečné;

 • taniny (kůra v drti a);

 • vitaminy C, P, skupina B část;

  O obsahu kyseliny askorbové je lídrem v rodině Rosaceae.

  V buničině žádné tuky a bílkoviny - pouze sacharidy (12 g na 100 g). Kalorický produkt je asi 45 kcal.

  Saskatoon zlepšuje trávení, posiluje střeva, eliminuje zánět trávicího traktu, účinný játra a ledviny.

  Používá se jako prostředek multivitamin s nedostatkem států. Čerstvá šťáva opláchněte krku s infekcí.

  Použitelný produkt pro nemoci srdce a cév, k prevenci infarktu myokardu, křečové žíly.

  Mezi další efekty - normalizaci srdeční činnosti v průběhu selhání orgánů, snížení krevního tlaku, snížení hladiny „špatného“ cholesterolu.

  Nabídka skalní hruška patří lidé po 60 letech, proti Alzheimerově chorobě, normalizovat spánek, posílení organismu.

  Jaké jsou přínosy pro muže, ženy, děti

  pro ženy. Američtí lékaři se domnívají, že Saskatoon pomáhá tělu zotavit po porodu.

  Co jiného je použití Saskatoon pro ženy? Ovoce zápasí s křečovými žilami, které ženy jsou postiženy častěji než muži, vzhledem k obsahu vitaminu P.

  pro muže. Jako míra úmrtnosti mezi muži z kardiovaskulárních patologií vyšší než u žen, by měly věnovat pozornost bylinný produkt.

  K čemu je bobule irgi pro děti? To je jeden z mých nejoblíbenějších dětských zachází. Ale i přes všechny pěkné vlastnosti byste neměli dát dětem mladším jednoho roku. Potom se zavede v potravinářských bobule jemně, ne více než 50 g za den.

  Dělat Saskatoon berry užitečné na těle těhotné ženy a jakým způsobem? Není-li žádná alergie, produkt může nahradit mnoho léků:

  • mírně snižuje tlak, který se zvyšuje u těhotných žen;
 • Zastavuje průjem, pracuje podobně jako loperamid;

 • snižuje riziko vzniku křečových žil;

 • omezuje vliv elektromagnetického záření, takže užitečných nastávající maminky, kteří neměli odmítají pracovat na počítači;

 • bojuje zánět ústní sliznice, určité formy anginy pectoris;

  Ale dříve, než nahradit irgoy léky, měli byste se poradit se svým lékařem, tak, aby nedošlo k poškození buď pro sebe, ne pro budoucí dítě.

  Pro použití léčby a jiných částí rostlin - kůry, květy, listy.

  kůra. Vývar je pevná, má stahující účinek, léčit zánět žaludeční sliznice, který se používá na popáleniny a hnisající rány.

  květiny. Infuze květin je považován za účinný prostředek pro snížení tlaku v závislosti hypertenze a srdečního selhání.

  olistění. Přidal se k čaji, k nasycení nápoj s vitamíny.

  semeno. Se používá k přípravě je mastný olej.

  Saskatoon je používán ve vaření marmelád, kompotů a džusů, vína,. Vzhledem k nevýrazné chuti sladké vyžaduje přidání kyselých složek - bílého nebo červeného rybízu v poměru 2: 1 kyseliny citrónové.

  Od kaše vařit dezert - želé, ovocné nápoje, želé, marmelády.

  Prášek ze sušených irgi přidán do omáčky, a čerstvé plody se používají jako náplň do koláčů.

  Technologie pro výrobu šťávy se liší od tradičních, To zabere více času a úsilí. Skutečnost, že je nemožné, aby připravit šťávu z čerstvě irgi.

  Zralé plody jsou rozdrceny a vymačkejte šťávu. Výsledná kapalina se přefiltruje, ohřeje se a vlije se do skleněné nádoby. Pak již naplněné láhve nebo plechovky pasterizuje dobu 15 minut (0,5 L lahví) nebo 20 minut (banky, 1 litr).

  Co si myslíte, co je využití zdravotní lněných semínek? Řekneme! Hodně užitečné a zajímavé - v našem článku.

  Na blahodárné vlastnosti nejsou příliš odlišné papriky říci naší publikaci.

  Každý ví o výhodách želé. A co konkrétně je to podrobněji v tomto materiálu.

  Z irgi připravit džem. Vařené cukerného sirupu - 1 kg irgi se 500 g cukru. Promyté bobule se vybělí dobu asi 5 minut, zalijeme sirup, zahřívá k varu, pak se ochladí, nechá se stát po dobu 8 hodin.

  Pak vroucí opakované přidanou kyselinou citrónovou (1 g na 1 kg). Banky jsou sterilizovány, zalijeme uvíznutí roll. Vzhledem k tomu, nádobí vychladnout, je přenesen k trvalému uložení do spíže.

  V tomto videoklipu uvidíte proces vaření džemu:

  Berry Blanch po dobu 2 minut, pak brousit v mlýnek na maso. Na 1 kg protlaku se přidá 1 kg cukru a míchá až do úplného rozpuštění krystalů cukru. Hmota se rozšířila do banky a poslat v chladničce.

  Saskatoon - silný alergen. Z tohoto důvodu je tendence k alergii těla vstoupit výrobku do potravin postupně, po malých částech.

  To by se měly zdržet používání gipotonikam - lidé s nízkým krevním tlakem. Ovoce je kontraindikován u onemocnění spojených s nedostatkem srážení krve - například pro hemofilie.

  Také nepoužívejte jej před chirurgickým zákrokem.

  Rybíz s mlékem způsobuje zažívací potíže - toto jídlo kombinace nejsou tolerovány.

  Po jídle zákusky nebo přípravky na bázi irgi neměli okamžitě usednout za volant, obsluhovat stroje, a plnit úkoly, které vyžadují maximální koncentraci.

  Saskatoon drží, a proto sklon k zácpě to nedoporučuje. Další závod Nebezpečí spočívá v tom, že pohlcuje škodlivé látky z okolního prostředí.

  Shromažďování k lidské spotřebě a nakládání se provádí v ekologicky čistých oblastech. V případě nepříznivého terénu se Bush se pěstuje jen jako okrasná.

  Berry nedoporučuje, aby se zapojili, protože to může vést k přibývání na váze, zvláště pokud budete jíst sušené ovoce, konzervované potraviny.

  Použití tradiční medicíně

  použity národní recepty čerstvé a sušené Saskatoon, listí, kůry.

  Infuze normalizuje činnost srdce, krevní tenčí, To zabraňuje vzniku krevních sraženin, a zlepšuje trávení s různými poruchami.

  Sušené ovoce se nalije vroucí vody (1 polévková lžíce suché suroviny - 200 ml vody), trvají půl hodiny. Pít jako čaj vitamín.

  Lžíce květiny nalije 200 ml vroucí vody, čeká po dobu 2 hodin. Pít při stejné dávce jako kůry odvaru. Infuze snižuje krevní tlak, zlepšuje stav v případě nedostatečnosti funkce srdce.

  Pour 500 ml horké vody 30 g prášku suchého kůry, vaří po dobu 20 minut, čerpat dalších 30 minut. Pít vývar 2 lžíce třikrát denně.

  Opravy, úplety, pomáhá při zánětech žaludeční sliznice. Také se používá jako pleťová voda pro popáleniny a hnisající rány.

  Pokud jste zvědaví, jaké jsou léčivé vlastnosti rakytníku, přečtěte si náš článek.

  Na blahodárné vlastnosti a kontraindikacích červeného kalina číst zjistit v naší recenzi.

  A pokud jde o léčivé vlastnosti divokého třešňového kůry lze nalézt v následujícím článku.

  Připravovat tinkturu, v půl litru kelímku se nalije bobule, náplň 75% objemu, a pak se ke krku je vyplněn vodky. Trvejte na tom, o tři dny.

  Vezměte jednu lžičku 4krát denně. Posiluje imunitní systém, odstraňuje nedostatek vitamínů.

  Dozvědět více o tom, co je užitečné Saskatoon a jak ji použít, v tomto videu:

  Doba sběru, zpracování a skladování

  Saskatoon roste v mírných zeměpisných šířkách. Kultura se vyznačuje dobrou přizpůsobivost a vynikající zimní otužilost, se pěstuje na své letní chatě, kde také slouží jako okrasná rostlina.

  Keře jsou šířeny bazální klíčky, semínka. V prvním případě, že plody se objeví v 2-3 let, ve druhé - na 4-5.

  Vyberte si dobře osvětlené místo, jako stín Saskatoon nebyl plně dozrát.

  Keřové ovoce v pozdním létě. Sběr se provádí v 2-3 etapách, protože plody dozrávají postupně.

  V případě, že plody nakupují na trhu, by mělo být byli v tmavě modré, bez poškození. prodávat plody rostlin obou druhů na trhu - Kanada (větší a sladké) a obyčejný.

  Nesmí být zaměňována s aronia irgu, měli byste vědět, rozdíly mezi nimi. Takže jeřáb tvrdé listy, s pistolí na zadní straně. Dozrává později, má stahující chuti, pevné na dotek.

  Irgi strom vypadá štíhlejší. Listí - tenká, měkká. Plody jsou menší, ale šťavnaté a sladké-and-sour, když stisknete výbuch a nechte šťávu.

  Zmrazené, rozšiřuje v jedné vrstvě na podnose, a nalijeme do sáčku znovu a poslal do mrazáku.

  Skladování je běžné v sušené formě. Bobule jsou uloženy v jedné vrstvě na drát ve stínu, a počkat, až jsou suché.

  Používáte-li sušičku nebo troubu, teplota nesmí překročit 60 stupňů.

  Stejně jako článek? Rychlost a sdílet s přáteli na sociálních sítích!

  Hodnotit tento článek na 5-bodové škále -

  Odebírat novinky na e-mail:

  Dejte vědět svým přátelům! Řekněte nám něco o tomto článku se svými přáteli ve své oblíbené sociální sítě pomocí tlačítek pod článkem. Děkuji!

  Jak užitečné Saskatoon: Vlastnosti, kontraindikace, recepty a recenze

  Saskatoon, užitečné vlastnosti a kontraindikace, které jsou uvedeny v článku - je to keř až 5 metrů, roste v celém Rusku. Roste rychle, aby se ovoce může být 4 roky po přistání. Velmi výnosy, v červenci a srpnu, můžete sbírat velké množství nejen chutné, ale také užitečné bobule.

  Stojí za zmínku, že plody lásky k použití v potravinách ptáků, proč zkušení zahradníci pokrytí strom v období rození. Rostlina může žít v jednom místě po dobu 40 let, nenáročný péči, má rád slunečné místa, kvalitu nenáročné půdy. Je odolná vůči mrazu, zachovává negativní teplotu nad -40 stupňů. Existuje mnoho druhů, z nichž každý ve své vlastní zdravé a chutné. Jak užitečné Saskatoon? To se dozvíte po přečtení článku.

  Saskatoon - chutné a užitečné bobule

  Výhody berry je již dlouho známo, tak to je široce používán v lidovém léčitelství při léčbě obrovský seznam chorob a preventivní účely. Kromě toho tento lék chutná! Jaký dopad na těle mají irgi bobule? Užitečné vlastnosti a kontraindikace této bobule byly studovány po dlouhou dobu. Výsledkem je, že to vyšlo najevo, že po všech těch užitečných vlastností mnohem více než kontraindikace. Pojďme diskutovat o tom.

  Vhodné jsou všechny součástí tohoto nádherného závodu: květiny, jahody, listové části kůry. Irga obsahuje velké množství vitamínů, kyseliny listové a organická pektinu. Používá se:

  • s nedostatkem vitaminů, a pro posílení imunitního systému;
  • pro prevenci infarktu, ateroskleróza, mrtvice, rakoviny, posilují cévní stěny;
  • zlepšují vidění, prevenci šedého zákalu;
  • onemocnění s anginou pectoris;
  • hnisavé rány (aplikován obvaz nasáklý džus);
  • ke snížení hladiny cholesterolu, hladiny cukru v krvi;
  • s zažívací potíže (průjem a kolitida);
  • pod tlakem, zmírnit nervové napětí, poruchy spánku;
  • s stomatitidy a paradentóze. Opláchněte vývar eliminaci symptomů těchto nemocí;
  • pro normalizaci krevního tlaku a pro obohacení vitaminu těla;
  • ke snížení vysokého krevního tlaku.

  Irgi bobule, užitečné vlastnosti a kontraindikace jsou dobře známy, zejména stoupenci zdravého životního stylu, obsahují velké množství vitaminů, stopových prvků v jeho složení. Zde jsou některé z nich:

  • Karoten pomáhá zvýšit imunitu a snižují na minimum riziko nákazy infekčními chorobami, snižuje účinky nepříznivých faktorů životního prostředí.
  • Pektin pomáhá zbavit tělo těžkých kovů a škodlivých látek produkovaných člověkem při používání potravin. Pektin také pomáhá při křečových žilách a zlepšuje činnost srdce.
  • Vitamin F má schopnost posílit stěnách cév.

  Saskatoon je užitečná pro tělo, čtenář je již známé. Nyní je čas si pamatovat a kontraindikace. Je třeba poznamenat, že spotřeba ovoce v malých množstvích irgi poškození plodu v těle nepřinese, ale je lepší vědět předem vše, co by mohlo vést k negativním důsledkům:

  • Lidé, kteří trpí nízkým krevním tlakem, měli byste odstranit ze svého jídelníčku tohoto bobule, příjem zhorší stav pacienta.
  • Má uklidňující účinek, a řidič před cestou by měly být odstraněny irgu ze své nabídky, jinak to bude snížit koncentraci a pozornost.
  • Spotřeba ovoce je kontraindikován u některých forem cévní dystonie.
  • Výstřednost. Alergické reakce se mohou vyskytnout po požití okamžitě, např. Bolest v krku.

  Aplikace irgi, navzdory mnoha příznivými vlastnostmi, nemoci bude doplňkem k základní úpravě, takže se člověk necítí dobře, je lepší nejprve se odkazovat na odborníky a post-testu, aby se infuze a odvary z irgi ovoce.

  Jak užitečné Saskatoon? Díky svým příznivým vlastnostem sami mohou pomoci při léčbě mnoha nemocí.

  • Pro profylaktické účely: 1 lžíce Bobule nalije 250 ml vroucí vody, po dobu jedné hodiny. Brát jako vitamín čaj a příznaky gastrointestinální poruchy.
  • Pro zlepšení imunity: 2 lžíce sušené bobule nalít 500 ml studené vody, vařené, vlevo pro infúzi po dobu 8 hodin. Přivede se k varu a nechat další 2 hodiny. Pít půl šálku 2 krát denně. Účinně pomáhá zvyšovat imunitní systém a zlepšuje noční vidění.
  • Při zvýšeném tlaku: vyplněných půllitrových jar irgi květin, nalít vodku. V temném a chladném místě, aby trvat 2 týdny, pak okapat. Vezměte 1 polévková lžíce 3-4 krát denně.
  • Pokud krvácení z dásní 1 lžička .. sušené bobule irgi nalijte 250 ml vody, vaří po dobu 20 minut. Odvar vypláchněte ústa 2-3 krát denně.

  diabetes užitečné vlastnosti irgi následující:

  • Třísloviny, které tvoří plody pomáhají při hojení ran a popálenin (což je u těchto pacientů je velmi obtížné léčit).
  • Vzhledem k velkému množství vitamínu P může provádět prevenci srdečního infarktu a křečové žíly.
  • Plody mají sedativní účinek a normalizovat spánek, což přispívá k tiché, jemné spánku.
  • Obsah velkého množství vitamínů pomáhá diabetikům zbavit beri-beri.
  • Saskatoon má anti-edematózní a protizánětlivé vlastnosti, což je rovněž důležité pro pacienty.

  Pankreatu průjem u pacientů, mohou být odstraněny následovně: 2 polévkové lžíce sušené listy přidá 0,5 litru vařící vody. Vyluhovat v termosce asi hodinu. Akceptovat vařené znamená 3x denně bez ohledu na jídlo.

  Krvácení z dásní a poranění léčeni infuzí kůry nebo listy irgi. Abychom to uvedli do termosky 1 lžíce listy lžičku (kůra), 40. Strain nastavat minut.

  Bobule, infuze a odvary z plodů irgi používá u pacientů s diabetes mellitus při léčbě mnoha nemocí.

  Již dlouhou dobu je známo, že lidé Saskatoon bobule. Ale přesto všichni zájem podle názoru lidí, kteří zažili své léčivé vlastnosti na sebe. Koneckonců, mnohé z těchto plodů s radostí konzumují v čerstvém stavu, jsou nádherné kuchař džem, kompoty, rosoly a cukroví výroba, vymačkat šťávu, výrobě vína. Saskatoon dokonale mražené a vysuší. V medicíně používají květy, listy, kůru a plody.

  Ti, kteří zažili akční irgi na sebe, prohlašovat, že to pomůže u mnoha chorob. Bobule jsou velké zasushivat a použity v kterémkoliv ročním období, a to zejména v zimě, kdy se oslabil tělo potřebuje vitamíny.

  Tento zajímavý keř roste v zemi. Mnoho zahrádkářů tvrdí, že je nenáročný a výnos ze stromu. Plody jsou šťavnaté, sladké a plné vitamínů. Velmi užitečné pro diabetiky a lidi, kteří mají nadváhu.

  Děti milují tuto Berry. Nevědí, co je užitečné Saskatoon, ale na vědomí, že plody jsou chutné a sladké. Navíc, v souladu s rodiči, které jsou bohaté na vitamíny a stopové prvky.

  Hosteska dvojnásob spokojeni s plody. Nejen, že jsou užitečné, tak i džem a kompot získat jednoduše božské.

  Pouze negativní, což podle mnohých je skutečnost, že zneužívají bobule jsou za to nestojí.

  • V případě hroznové šťávy bobule potřebují trochu vyschnout na chladném a tmavém místě. Stávají se mnohem voňavé a chutné.
  • Plody dozrávají nejsou ve stejné době, takže je třeba vyzvednout v několika fázích.
  • všechny části keře mohou být použity v lidovém léčitelství.
  • Pro ochranu proti ptákům při rození použít pletivo nebo pletivo.

  Že takový je nejen chutné, ale i léčebné Saskatoon berry. Užitečné vlastnosti, recepty, stejně jako kontraindikace byly předloženy ke čtecímu zařízení v tomto článku. Doufáme, že tyto informace jsou užitečné pro vás. Dobrou chuť a být zdravá!

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  90 − 88 =