Saskatoon fotografie berry

Saskatoon fotografie berry

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

hlavní

Zpět na hlavní stránku

Všechny materiály jsou shromážděny na jednom místě, jdi!

jahody, květiny, mladé a dospělé rostliny

To, co je projekt, a proto jsme rádi Saskatoon

e-mail us - máme rádi

Foto irgi - Kanadský Saskatoon, Saskatoon Lamarck, jahody, květiny, listy.

Zde jsme získali ty nejlepší fotografie z článků z našich webových stránek a fotografií, které ještě nebyly zveřejněny z různých důvodů. Fotografická sbírka show - Saskatoon vypadá v různých ročních obdobích.

Jahody (ovoce) irgi

Popisy velkoplodých odrůd zde.

Popisy okrasných odrůd jsou

Vypadá to, že Saskatoon v různých obdobích roku

16 ročník botanické nákresy různých druhů irgi (zdroj).

Cute keř s zdravé plody - Saskatoon

Od dávných dob, lidé ocenili léčivé vlastnosti zelených rostlin. Mezi nimi jsou nejroztomilejší pouzdro - Saskatoon bobule, kůra, a listy, které mají celou řadu užitečných vlastností.

Tento opadavý keř roste v celé severní polokouli. To může být nalezené v severní Africe a Americe, na Dálném východě, na Kavkaze a Krymu. Často roste v lesních mýtinách v horách a mezi houštiny různých keřů.

Saskatoon cítí skvěle v každé půdě, s výjimkou bažinatých oblastech, kde jsou stojaté vody. Hlavní věc je, že tam je dostatek světla pro zrání. Za takových okolností, plody se získají velké, šťavnaté a zdravé. To platí zejména pěstovaných odrůd. Průměr každé z kaše může být sestavena do 15 kg ovoce po celou dobu zrání.

Obecný popis Bush a jeho výhodné vlastnosti

Opadavý keř Saskatoon sebevědomě se čestné místo v příměstských oblastech milovníky zeleně. Vypadá to zvláště atraktivní závod na jaře. Když se větve se objeví první listy, Bush pokryty delikátní vlákna. Zvenčí to vypadá, že má na sobě stříbrnou šálu, která dává rostlině jedinečné kouzlo. Na fotografii můžete vidět spoustu irgi krásných květin, které zdobí jarní keř. Přicházejí v růžové nebo bílé.

Jsou-li květenství začíná klesat spolu s nimi zmizí i jemný klků, které byly potaženy se zelenými listy. Často plech Bush může být olivový nebo narůžovělou barvu.

Kůra kmene je většinou šedé nebo hnědé s narůžovělou nádech. Na dotek ní - lehce sametové.

Výborné léčivé vlastnosti mají listy a kůru keřů. Jsou důkladně vysuší, drtí a uloženy v chladném místě. Užitečné látky skladovány po dobu 2 let.

Rostlina se vyznačuje hustou korunou jednoduchých zelené nebo namodralé listy. Během období rození křoví může být viděn na miniaturních sudy s růžovými ovoce shromážděných na jedné straně. Nezralé plody jsou malovány barvu krém, a když dozrají, vzít na fialovou nebo purpurovou.

irgi bobule mají příjemnou chuť. Jemná sladkost a šťavnatost plodů láká malé děti i dospělé. Milují jíst a zahradní ptactvo, pak se rozšířil ze semen irgi v celém kraji.

Plody by měly být odebrány z keře, stejně jako zralé. V opačném případě dojde ke ztrátě jejich léčivé vlastnosti.

Složení každé ovoce přichází obrovské množství živin:

Každý z těchto prvků má blahodárný vliv na lidský organismus.

Užitečné vlastnosti irgi jahody se objeví, když se používá pro:

 • posilovat střevní stěnou;
 • zlepšení trávení potravy;
 • při onemocnění cév tam srdce;
 • s nedostatkem vitaminů;
 • proti bolesti v krku nebo zánět mandlí;
 • udržovat dietu;
 • jako sedativum.

Často je šťáva z plodů tohoto keře je připočítán se seniory, pro dobro srdce. Tinktura z květenství pomáhá normalizovat spánku a tlaku. Na svých vnějších rysů fotky předložené irgi plody jsou jasně viditelné.

Při vaření, ovocné pouzdra se používají pro přípravu různých nápojů, džem nebo marmeláda. Syrové plody používá jako náplň do koláčů, tartlets a dokonce i dorty. Produkují voňavé fialová marmelády a marshmallow.

Ovoce se suší při zachování vitamín set. V zimním období je možné připravit odvar k posílení imunity.

Chcete-li získat maximální užitek z využití nádherných plodů je třeba zvážit kontraindikace a užitečných vlastností irgi. Například, jestliže osoba trpí špatnou srážlivost krve - ovoce může ublížit. To platí především pro ty, kteří pracují s celou řadou nebezpečných nástrojů. -Li zraněn, zastaví krvácení bude mnohem těžší.

Berry je také užitečné jako sedativa, ale často jeho použití vede k pomalé reakci. Je to stojí za to přemýšlet řidičů automobilů, které jsou v neustálém napětí. V rozhodujícím okamžiku mohou ztratit ostražitost a trpět. Je proto rozumné držet se zlaté principu - lepší trochu jinak, než uvíznou na jednoho.

Aby nedošlo ke ztrátě plodin zralé plody na keři, je žádoucí instalovat strašák odstrašující. V opačném případě vitamin dodávka dodá ptákům, kteří mají rádi fialovou ovoce irgi, a lidé budou odešel s prázdnou.

Seznámení s celou řadou stupňů

Pretty zelené rostliny, které zdobí venkovské domy a vily, přitahuje pozornost zahradníků. Na fotografii je Saskatoon Bush zobrazen na pozadí jiných kultur parku jako jeho jasně zvýraznit. Podle některých zpráv, existuje asi 25 druhů této rostliny. Některé z nich se vyznačují zvláštním krásy.

Půvabné odrůdy na území severních zeměpisných šířkách - Amelanchier canadensis. Někteří to vědí jako víno hroznové bobule nebo seveřanů. Ze své nádherné ovoce připravit zázračný nápoj, který je podobný vínu.

Keř může růst až 7 metrů. Jeho protáhlé stonky tvoří hustou korunu široký ovál. Bush listy jsou vejčité, neobvyklé barvy. Když jen rostlina kvete jsou nahnědlou v létě - modro-šedé, a na podzim - červeno nebo zlatá.

V soft touch plechem s měkkým dolů lehce drsný. Květy pozdní jaro keř velké bílé květy, které jsou sestaveny v půvabné ruce.

Plody divoká růže keře se podobají. Kulaté světle růžové „jablka“, jak zrání zisk zpočátku modré a purpurové barvy. Zralé plody jsou pokryty voskovým povlakem. Chuť - sladká, jako součást Berry je trochu kyseliny a hodně cukru.

V přírodě existují různé druhy keřů. Popis tříd irgi kanadský bod ke všem krásám tohoto užitečné rostliny:

 1. břidlice. Takový Amelanchier canadensis je velké černé plody, které mají zvýšenou sladkost. Bush roste až 2 metry a je ozdoben širokým korunou šedých převislými větvemi. Na jaře jsou listy malované v zelené a na podzim se stávají jasně červené.
 1. Mundy. Zvláštností tohoto druhu - zaoblené sladké bobule, někdy zploštělá. Bush má šíření korunu a dorůstá až 3 metry.
 1. Baletka. Vyšlechtěné odrůdy chovatelé. Až 6 metrů na výšku v dospělosti. Feature - barva listů. Za prvé, budou z bronzu a nakonec rozpustit zelená. Na podzim vzít na fialový odstín.

Bílé květenství v hroznech, které se vyvíjejí tmavě červené plody. Jako zrání se stávají téměř černé.

Chcete-li pěstovat keř v městském prostředí, „Baletka“ přináší skvělý zplynováni. Tak plody nejsou hromadí škodlivé látky.

Opadavý keř velký - Saskatoon Lamarck dosahuje až 5 m na výšku. Odlišný zelené oválné listy s zoubkovaným rámem.

Květenství malé, bílé. Na keři objevují ve velkých množstvích, to vypadá velmi hezky. Ovoce irgi Lamarck vykazují užitečné vlastnosti, takže je široce používán v vaření.

Úrodné vzpřímený keř vyroste do 3 m. Má širokou korunu, která se skládá z tenkých větvích. Oni nejprve stříbro, ale s věkem brát v hnědé barvě. Na špičkách mladých výhonků tvoří corymbose květenství, které se podobají hvězdy. Pupeny jsou většinou bílé s narůžovělou nádech. Bloom asi 10 dní. Během tohoto období se Bush vypadá zvláště přitažlivá na pozadí ostatních zahradních rostlin.

Saskatoon obyčejný může růst na jednom místě po dobu asi 15 let. Nebojí se silné větry, sucho nebo mráz.

Léčivé plody se objeví, když se Bush není menší než 4 roky. Jejich velikost je o něco menší než odrůdy vyšlechtěné umělými prostředky. Barva - tmavě modrá, téměř černá s bělavým květu.

Opadavý keř yard - Amelanchier ovalis dosahuje 4,5 m na výšku. Jeho mladé výhonky mírně snížila. Jsou vymalované ve světlé hnědé barvě.

Z ocelového plechu, v průměru - 3,5 cm širokých a 4 cm na délku. Horní část je malován v tmavě zelené, spodní - bělavé barvy. Na podzim se stává šarlatový a jasně žluté barvy. Tvoří ve tvaru elipsy, oválu špičkou. Orámování ozubený list.

Květenství se corymbose kartáče 10 bílé květy, žluté nebo krém. Bobule na Bush poprvé objeví zelená, pak šarlatový. V plné zralosti získání tmavě modrá, téměř černá. Každý plod je jiný šedý květ. Mají užitečné vlastnosti, lehce nakyslou chuť. Dozrávají postupně, počínaje v červenci.

Bush svého druhu v době květu připomíná voňavé třešně. Jedná se o kompaktní verzi dekorativní výšce rostlin od 2 do 6 m.

Saskatoon laskavec má oválné listy s malými zářezy. Během kvetení jsou prakticky neviditelné v důsledku různých bílé nebo narůžovělé květenství. Později Bush pokryta bobule kurativní neobvyklou sladkou chutí.

Představitelé tohoto druhu dožívají 30 let. To jim dává vůdce v porovnání s jinými ovocnými keři.

Irga laskavec ohnutý mrazy mohou nést více než 15 stupňů, neboť si uvědomit, že obyvatelé Sibiře.

Obeznámený s krásnými rostlinami, lze vidět, že dvojité prospěch z něj. Tento originální šperky předměstské oblasti, a zásobárnou živin na dosah ruky. Je moudré ignorovat nádherné zahradě irgi? To stojí za zvážení.

Užitečné vlastnosti irgi

shadberry Je nenáročná rostlina z čeledi růžové. Tento strom je nízká u nás neprávem uvržen výhradně jako okrasná rostlina, kvete krásně na jaře. Ačkoli to má velké množství vitamínů a dalších prvků nezbytných pro tělo. Léčivé vlastnosti jejích plodů je známo, že lidstvo po dlouhou dobu, navíc Saskatoon - skvělé jídlo.

Popis, distribuce a vzhled irgi

Středně velký keř, který má malé plody fialovo-modrou barvu, Saskatoon velmi nenáročný a může se objevit prakticky kdekoli na naší planetě. Typicky, Saskatoon - nízký strom nebo keř, který má kulaté nebo oválné letáky: jako světlé a tmavé barvy. Na podzim listy stromu se tmavě červený odstín.

V naší lokální Saskatoon je často používán jako okrasný strom. Na jaře je pokryta malou bílou nebo světle mléčně bez zápachu.

Mezi nejoblíbenější místa šíří irgi následující země:

V lesích Saskatoon často roste jako divokých keřů naklíčených ze semen. Jakási „distributorů“ z jeho semen - pták.

Hrubé semena irgi nepoškodí, rozštěpí střeva ptáků a tedy distribuovány na dlouhé vzdálenosti.

Existuje více než 19 typů irgi, přičemž každý z nich se liší tvarem a stínu listů, plodů a velikosti zrání.

Zde jsou jen některé z jeho odrůd:

 1. Amelanchier ovalis - nejpopulárnější odrůda, která se nachází v naší zemi. Jedná se o nejvýznamnější svého rodokmenu. Má velké listy a masivní kulatý tvar a přímé větve. Plody této rostliny mají fialovou barvu a lehkou sladkou chuť.
 2. Saskatoon - jedná se o multi-pocházel keř, dosahující výšky 5 metrů keř kufru má hladkou tmavě hnědé kůry a listí. - Oval. Na podzim listy stala irgi jasně žluté barvy. Velké plody této odrůdy mají purpurově a velmi sladkou chuť.
 3. Amelanchier canadensis - velká (až 8 m) strom s tenké nitě, směrem dolů. Čerstvé listy irgi liší růžové, fialové nebo měděné barvy, s nástupem podzimu jsou tmavě červenohnědé nebo oranžové. středně velký plod má tmavě růžové maso.

V Rusku, strom roste, obvykle v ploty. Užitečné vlastnosti své ovoce pěstitelů a zahrádkářů podceňovat marně. Saskatoon - to je úžasná rostlina, která v sobě spojuje neobyčejně sladké bobule a zdravotní výhody.

Terapeutický účinek je vzhledem k jejich irgi bobule bohaté na vitamíny a minerály obsah.

 • přírodní cukry (asi 13%);
 • celulózy, pektiny, barvení a třísloviny, organické kyseliny a antokyany;
 • vitamínů skupiny B, vitamin E a vitamin C;
 • beta-karoten;
 • minerální látky, jako je měď, kobalt, železo a mnoho dalších.

Pro léčebné účely, listy irgi lépe shromažďovat v pozdním jaře, kůra z keřů nejužitečnějších na podzim. irgi ovoce se sklízí v době splatnosti, obvykle je to uprostřed léta.

Pro lékařské účely dary keř použít jako:

 • sedativní, spánek zlepšující a posílení imunity;
 • otravy prevenci kardiovaskulárních chorob a chorob zažívacího traktu;
 • prostředky pro posílení cévní stěny, zvyšuje pružnost vazů;
 • prostředky pro zlepšení vidění;
 • při snižování krevního tlaku.

Pro terapeutické účely se používá jako Saskatoon:

 • infuze svezhesobranyh, mražené a sušené ovoce;
 • infuze květy a listy;
 • odvary z kůry.

Při vaření, Saskatoon neoprávněně používá méně často než jiné plody. V podstatě jeho plody jsou používány při výrobě marmelád, nápojů, zákusků a náplní pro pečivo. Irgu může být jeden a čerstvé - bobule, nebyly podrobeny tepelnému ošetření, zachovat maximální počet prvků potřebných v lidském těle.

Jak efektivně zhubnout?

Mezi nejčastější léčba je použití vývar irgi bobule a ovocných keřů čerstvé. Pravidelné používání jejích dárků umožní léčit a předcházet mnoha nemocem.

K dnešnímu dni, jsou známé léčivé vlastnosti bobulí irgi následující:

 • snížení cholesterolu v krvi;
 • prevence jater a ledvin choroby;
 • prevence kardiovaskulárních onemocnění a ateroskleróza;
 • prevence křečových žil;
 • Snížení rizika infarktu;
 • úlevu od bolesti v případě otravy, střevní poruchy;
 • reliéf angína (krku kloktadlo nápoj);
 • léčení hnisavých ran (v nápoji překrývající navlhčených obvazy);
 • Likvidace parodontóze a stomatitidy (ústní voda plody vývar).

Kromě bobulí obrovským přínosem k tělu přinášet listy, květy a kůra irgi provozní doby lépe než speciálních přípravků:

 • Infuze květin pomůže vyrovnat se selháním srdce a krevního tlaku;
 • infuze z listů pomáhá léčit zánět slinivky břišní, doprovázené průjmem;
 • listy irgi dobře hojit rány - je nutné uložit na rány obvazem namočeným v tinktury;
 • odvar z kůry, můžete dezinfikovat hrdlo nachlazení, zmírnit popáleniny a nemoci zažívacího ústrojí - v závislosti na onemocnění, odvar se používá interně i místně, aplikací náplasti.

Zahájením léčby bobule irgi by měla usilovat o radu svého lékaře nebo jiného lékaře. Protože kromě prospěch Saskatoon má také seznam kontraindikací, self keřové ovoce může způsobit tělesnou újmu. To má velký význam a způsobu použití bobule.

Aplikace ovoce irgi může mít vliv na tělo takto:

 • Výskyt alergií - bobulovin jsou silným alergenem, že by neměl být používán pro lidi, kteří jsou náchylní k alergickým reakcím a dětí do dvou let;
 • porucha střev - při použití svezhesobranyh irgi bobule s mlékem;
 • pomalá odezva a období klidu - s nadměrným bobulí použití nebo příliš často jejich aplikací.

 • hemofilie;
 • nízký krevní tlak;
 • alergie;
 • výstřednost;
 • Dětský věk - až na dva roky.

Mnozí lidé milují irgu pro své neobvyklé, svěží a sladké chuti. Chuť a uchování vitamínů a bobule po tepelném zpracování. Získaný z plodů velmi chutných marmelád, nápojů, pudinky, marmelády a jiné dezerty.

Budete potřebovat následující ingredience pro vaření kompot:

cukrového vodě a přivedeme k varu. Ve varu sirup, aby čerstvé nebo zmražené plody irgi několik minut, snížit teplotu. Podávejte chlazené kompot. Je možné přidat k hotové kompot 1 g kyseliny citrónové.

vařit ovocný nápoj, umývat požadovaný počet plodů, hníst je a zmáčknout šťávu z cedníku. Nalít vytěsnění vody a vaříme po dobu několika minut. Ředí odvar získanou šťávu, přidáme cukr podle chuti. Nechá se stát a sloužit, v závislosti na vkusu, teplo i chlad.

potřebovat následující ingredience pro jam:

Pečlivě třídit a prát bobule. Nalít cukr vodu a dát na oheň. Připravené jahody naplnit vroucí sirup a vaříme na mírném ohni.

Irga dobré a v kombinaci s jinými plody, například s černou nebo červeného rybízu. Mix z bobulí lze vařit lahodný džus nebo želé. Irgu může přidat a pečivo.

Wonderful Saskatoon berry zachovat vitamíny po uvaření. To znamená, že potraviny a nápoje z ní bude také přinést velký přínos pro tělo.

Navzdory přítomnosti kontraindikací, bobulové by neměly být ze stravy zcela vyloučit. Hlavní věc - je vždy a všude dodržovat opatření. Pamatujte: Tajemství zdraví spočívá nejen v právu, ale také v pestré stravy. Zneužití ovoce irgi nestojí stejně jako jakékoliv jiné ovoce a bobule.

Teď už se nebojím o nadváhy!

Tohoto efektu lze dosáhnout během několika měsíců, a to bez diety a vyčerpávající cvičení, a co je nejdůležitější - zachovat efekt! Je čas, abyste vše změnit. Nejlepší hubnutí komplex rok!

Přidat komentář zrušení odpovědi

kategorie

Spolupráce, prosím, e-mail: [email protected]

© 2016 Všechna práva vyhrazena. pomoc ženám při hubnutí Hudeem911.ru

Kopírování materiálu je možné pouze s aktivním odkazem na web.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 3 = 4