Self-tier s vlastními rukama

Self-tier s vlastními rukama

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Dřevěná židle s vlastními rukama. V našem domě vytváříme útulnost

V současné době je na prodej k dispozici jakýkoliv nábytek, takže není obtížné pohodlně vybavit dům. Ale přesto přináší až do současnosti výrobu různých nábytkových doplňků s vlastními rukama. Například výroba takové užitečné věci, jako knihovna ze dřeva. S vašimi rukama to může být provedeno doslova večer. Ale v každém domě je otevřený roh, který může být zdoben takovou policií.

Potřebné nástroje a materiály

Pro výrobu rohových dřevěných regálů budete potřebovat:

 • listy překližky (tloušťka 6 mm);
 • pravítko a tužka pro značení;
 • řezné nástroje;
 • brýle;
 • šrouby;
 • lepidlo PVA.

Nejprve změřte úhel v místnosti, kde bude poloha umístěna. Tato měření se přenášejí na list překližky, který bude sloužit jako polotovar pro polici. Změřte úhel v &09deg;, a pak z jeho vrcholu je vytvořen oblouk, který tvoří čtvrtinu kružnice, jejíž poloměr je například 250 mm.

Na jedné ze stran budoucích zásuvkových schodů, do kterých budou vloženy stojany. Pak jsou jejich strany pečlivě uloženy. Při obrábění obrobku jsou na druhé straně vyříznuty stejné drážky. Takže bude nutné sestavit všechny police, jejichž knihovna se skládá ze dřeva. S vlastními rukama vytvořte šablonu pro zbytek police pro stejný vzor.

Chcete-li vytvořit druhou police, hotová šablona se aplikuje na další list překližky a zašroubuje se tužkou a pak se proškrtne toto označení. Konce všech stran police jsou pískové.

Police by měly být umístěny na vertikálních regálech. Jedná se o druh rámce, ze kterého je knihovna složena. S vlastními rukama vyrobenými z dřeva je to snadné. Jako obrobek pro stojany lze použít stopky z lopaty. Pro polici se třemi policemi se vejdou stojany o délce 0,5-0,6 m. Označení se provádí na přední straně.

Na regálech si všimněte umístění polic, a pak je povrch obojího důkladně brousen a teprve tehdy jsou vytvořeny značky pro otvory pro šrouby.

Postupně se začne tvořit dřevěná police. S vašimi rukama můžete vyrobit polokruhový tvar přední strany regálů, zpracování obrobku ručním mlýnem (průměr - 6 mm). V takovém případě byste měli být opatrní - obrobky by měly být dobře uchyceny a mít stabilní polohu. Poté se povrch znovu pískuje brusným papírem.

Nakonfigurujte svislé sloupky na drážky vyříznuté na regálech, je třeba použít kruhovou pilu. Pro pohodlí jsou všechny police uloženy dohromady a v několika podgónách jsou kombinovány s drážkami. Modifikace drážkování se provádí pomocí dláta.

Nyní byla knihovna vyrobená z dřeva, vyrobená ručně, připravena pro závěrečnou montáž. Nejprve jsou stojany vedeny do střední police. A lepidlo pro upevnění ještě nepoužívejte a spravujte jednu šroub. Horní a spodní police jsou upevněny šrouby (délka - 50 mm). Po připojení všech prvků se knihovna zkontroluje o stabilitě a konečné uložení se provede.

Pak se šrouby odšroubují a celá konstrukce se rozebere. To se provádí za účelem rozmazání všech drážk s lepidlem PVA. Pak znovu shromáždí vše, našroubujte šrouby a tady je - police! S vlastními rukama z dřeva, aby to bylo velmi jednoduché. Nyní zůstává pouze nadbytek lepidla. Po úplném vyschnutí odstraňte dláto a připravenou polici je třeba lakovat. Nejlepší je akrylový lak.

Podlahový stojan díky své jednoduché, ale velmi pohodlné konstrukci může být užitečný nejen v obývacích místnostech. Bude to skvělý doplněk k interiéru chodby a kuchyně, nemluvě o vhodnosti dřevěných skříní pro koupelnu. S regály, podnosy a háčky bude skvělým místem pro uložení různých doplňků do koupele, parfémů a detergentů.

Navíc je toto skromné ​​nábytkové příslušenství kromě funkčnosti také estetické. Koneckonců, může být docela zajímavé zdobit. Vypadá skvěle v interiéru knihovny ze dřeva vyřezávaného, ​​protože dřevěné výrobky, zdobené řezbářství, nikdy nevypadají z módy.

Nyní víte, jak můžete samostatně vytvořit knihovnu, stačí jen trochu představovat a vynaložit úsilí.

Jak vytvořit knihu dřeva s vlastními rukama. Super snadné!

Za prvé, je to módní. Za druhé, je mnohem pohodlnější než použití skutečného žebříku jako stojanu. A co je nejdůležitější: už dnes večer učiníte tento bookstack!

Nikdy nepracoval se stromem? Tento pokyn je pro vás!

Ano, v obchodě byste mohli koupit téměř stejnou poličku, ale i v "IKEA" to bude stát víc. A kolik dokážete dům naplnit standardním nábytkem - ne, uděláme sami sebe vlastními rukama!

Chcete-li vytvořit regálový žebřík, budete potřebovat:

 • desky nebo tlustá překližka;
 • dřevěné šrouby;
 • vrtačka;
 • tužka a pravítko;
 • Univerzální těsnicí lepidlo nebo lepidlo na dřevo;
 • brýle;
 • barva nebo azurová na dřevo (vždy pro vnitřní práce).

Poličky s regály mohou mít libovolnou velikost. Stačí vzít tužku a pásku, označit bod požadované výšky knihovny a změřit vzdálenost od bodu k podlaze. Přemýšlejte o tom, kolik polic a jakou šířku chcete. Podívejte se na desky správné velikosti: potřebujete 2 nohy a správné množství polic.

Odhadněte, v jaké vzdálenosti od sebe budou police a značky na jedné noze s tužkou. Můžete měřit všechno pečlivě pravítkem, ale můžete to udělat oko - hlavní věc, pak přesně přenášet známky z jedné nohy do druhé.

Vzpomínáme si, že náš "žebřík" bude připojen ke zdi, takže je nutné připevnit regály pod úhlem tak, aby byly pak rovnoběžné s podlahou. Umístěte nohy na zeď s pohodlným svahem a nakreslete řady upevnění polic, jak je znázorněno na fotografii. Spodní část nohou, s největší pravděpodobností, budete také pohodlnější řezat v úhlu - tak, že police se neskládá.

Před šroubováním šroubů je lepší vyvrtávat otvory nejdříve vrtačkou. Ujistěte se, že je vše správně vypočteno, namažte klouby lepidlem na dřevo a šrouby našroubujte. Všechny drsnosti zacházejte brusným papírem.

Přejeme k obrazu.

Nátrat dřevěný nábytek: 3 rady z Belinka

Chci polici, stejně jako u fotografického použití neprůhledné barvy, například univerzální smalt pro povrchy v interiéru a exteriéru. Alternativně můžete strom živit speciálním olejem - kvůli účinkům nenatřeného dobře upraveného dřeva. Nebo "změňte druhy stromů" tónováním stromu vnitřním azurou.

Často se nás dotazuje, zda je nutné předložit strom. Pokud se má výrobek používat pouze v suché místnosti, není nutné. Ochranné vlastnosti kvalitního oleje, laku, azury nebo barvy na dřevě budou stačit.

Pokud se dostanete zmate, jak malovat něco dřevěného, ​​přečtěte si pokyny na webových stránkách Belinka.ru nebo položte otázky přímo našemu odborníkovi: v sekci "Otázky a připomínky".

Nechte barvu dobře vysušit. Hotovo! Zhotovte si fotografie o tom, co se stalo, a chválejte se o nás!

Mimochodem, toto schodiště-schodiště bude skvěle vypadat vedle pohovky a stolu, který jsme udělali v minulých mistrovských kurzech.

Klikněte na tlačítka sociální sítě, abyste se vyhnuli této instrukci!

Jediná věc, kterou nemohu najít pro sklo.

Dřevěná podlaha s vlastními rukama

Podlaha je docela obyčejný kus nábytku v moderních ruských rodinách. Na něj můžete dát téměř všechno. To se liší od obyčejné skříně v tom, že nemá stěny. Zde jsou nohy, na které jsou připevněny police. Nejčastěji tento nábytek z dřeva. Dnes to bude jen o tom, jak vytvořit knihu dřeva se svými vlastními rukama.

Nejprve je třeba určit nástroje a materiály, které budete potřebovat k práci. Seznam je docela působivý, i přes to, že bude nutné udělat tak jednoduchý design. Nebojte se, není to nutné, protože vše, co je uvedeno níže, může být již v domě.

- pila nebo elektrická pila. S těmito nástroji můžete snadno řezat materiál;

- vrtačka, která umožní vrtání otvorů do obrobků;

- samořezné šrouby a šroubovák. Namísto šroubováku v tomto případě můžete použít šroubovák;

- bruska. Můžete použít bulgark s příslušným kruhem, ale můžete upřednostňovat obvyklé nazhdachke;

- lak a štětec pro nanášení dekorativního nátěru.

Nejprve musíte připravit všechny prvky knihovny. Nebude mnoho z nich, ale je velmi důležité, aby byly správně provedeny, takže v procesu montáže a následného provozu nejsou žádné problémy. Takže, abyste si vyrobili knihu dřeva se svými vlastními rukama, určitě byste měli udělat následující manipulace.

Na začátek můžete řešit nohy. mohou mít různé délky. V tomto případě použijeme tyče o rozměrech 40 * 40, které mají délku 2 metry. To zajistí dostatečnou sílu a spolehlivost. Dále je třeba připravit horizontální tyče, které budou upevňovat police. Mohou mít velmi rozmanitou velikost. V tomto případě se používají tyče 20 * 40, které mají délku 30 cm. Pokud jde o samotné police, budou vyrobeny z desek. Tyto rozměry jsou jen příkladem, takže v praxi můžete použít jakékoliv geometrické možnosti, které jsou ideální pro umístění čtečky. Než odříznete materiál, musíte nejdříve provést všechna potřebná měření. Všechny řezné dráhy by měly být drženy v pravém úhlu. Tím budou všechny polotovary co možná nejsladší.

Předtím, než se dostanete přímo k sestavě konstrukce, je nutné brousit všechny prvky konstrukce. Musí být hladké, aby nedošlo k žádnému poškození. Jak již bylo zmíněno výše, pro práci je možné použít brousicí stroj nebo běžný brusný papír.

V případě, že povrch je zpočátku velmi hrubý, pak musí být nejprve zpracována za použití nazhdachki, který je hladký zrnitost 40. Dále je možné, aby se do méně hrubý štěrk brusného papíru 80. Konečně mají hladký povrch, musí být zpracovány za použití brusného papíru 200. Výsledkem je téměř ideální Plochý povrch pro všechny polotovary podle potřeby.

Nyní zbývá jen shromáždit všechny konstrukční prvky se do jednoho celku, aby se dřevěný regál. V tomto případě je práce je nutné používat vysoce kvalitní elektrický šroubovák nebo vrtačku. Neobejde bez šroubováku a šroubů. Za prvé, je třeba vyzvednout nohy, ty, které jsou 2 metry. Jsou propojeny vodorovnými pruhy. Předem je třeba vrtat, a můžete okamžitě šedě pomocí šroubovák šrouby. Poté, co všechny položky byly úspěšně propojeny, můžete přistoupit k instalaci samotných polic.

Toto je následováno krokem nanesení laku. To lze provést přímo na sestavené regálu, nebo můžete předem analyzovat ji. Druhé provedení je mnohem praktičtější, protože umožňuje zbavit se různých skvrn. Takže knihovna rozebrána. Po tom, vyzvednout štětec a barvy. Aplikovat lak měl velmi pečlivě. lepší detail dříve vystaveni papíru nebo jiného materiálu, který chrání podlahu z různých nečistot. Před použitím lak, nezapomeňte zkontrolovat integritu všech konstrukčních prvků. Musí být absolutně žádné vady. Po zaschnutí laku, můžete začít sestavovat police. Vše se provádí stejným způsobem jako předtím. Nyní můžeme s jistotou říci, že práce je zcela dokončen, a proto, kdo ví co ještě, můžete začít používat. To dokonale zapadá do téměř každého interiéru.

1.) Aby se rychle vysušit laku, pomocí tónovaná na bázi vody. To vám umožní zkrácení čekací doby, lak vysychá. Pokud tak neučiníte, a dát přednost jinému provedení materiálu, budete muset čekat dlouhou dobu na nátěr vyschnout. Naším hlavním úkolem je urychlit tento proces co nejvíce.

2) Pro co nejlepší využití jehličnatého dřeva. Vyznačují se vysokou pevností a spolehlivostí. Náklady takového materiálu je minimální, takže police by stálo velmi levné. Ve srovnání s cenami obchodě lze vyhrát zhruba pětinásobek nákladů.

3) Pro co nejlepší využití ne smirkový papír a dát přednost bruskou. Dnes standard bulharský je přítomen v téměř každé rodině. Jen budete muset zakoupit brusné kotouče typu s vhodnou velikostí zrn. Práce v tomto případě, je to radost, a trvá nejméně času.

4.) Při řezání dřeva je skvělá není obyčejná pila, puzzle, to stojí za to, a používat k práci. Skládačky, protože jeho struktura a struktura umožní, aby se co nejpřesnější a přesné řezy, a to je nutné získat prázdné výstup maximální přesnost. Nemají se pak dále upravovat.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

70 + = 79