Shdmay kabel

Shdmay kabel

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Zvolte HDMI-kabel

HDMI - přenos technologie drát digitální signál, který se následně převádí na obrázky, videa a zvuku. V současné době je nejčastější varianta převodovky a používá se téměř ve všech výpočetní techniky, která poskytuje výstup videa - od chytrých telefonů k počítačům.

Port má 19 pinů ve všech variantách. Konektor je také rozdělena do několika typů, na základě kterých chcete koupit požadovaný kabel nebo adaptér pro něj. K dispozici jsou následující typy:

 • Mezi nejčastější a „velká“ je typu A a B, které lze nalézt na monitory, počítače, notebooky, herní konzole, televizory. B-typ je potřeba pro lepší přenos;
 • C-Type - menší verze předchozího portu, který je často používán v netbooky, tablety, PDA;
 • Typ D - je velmi vzácné, protože má nejmenší velikost všech portů. Používá se zejména v malých tablet a smartphony;

 • E-type - port s tímto označením má speciální ochranu proti prachu, vlhkosti, změnám teploty, tlaku a mechanickým vlivům. Vzhledem ke své specifičnosti je instalován palubní počítače v automobilech a speciálních vozidel.
 • typy portů lze odlišit od sebe navzájem ve vzhledu nebo speciální označení ve formě dopisu (není na všech portech).

  Pro spotřebitele prodávaných kabelů HDMI až 10 metrů na délku, ale může se objevit až 20 metrů, což je dost pro průměrného uživatele. Různé podniky, datových center, IT firmy pro své potřeby může koupit kabel 20, 50, 80 a dokonce více než 100 metrů. Pro domácí použití, neměli byste mít kabel „s rezervou“, to bude dost možností až 5 nebo 7,5 m.

  Kabel pro domácí použití jsou vyrobeny převážně ze speciální mědi, což není problém držet signál na krátkou vzdálenost. Ale přehrávání kvalita je závislá na druhu mědi, ze kterých je kabel, a její tloušťka.

  Například modely speciálně upravené mědi označení „standard“, má tloušťku asi 24 AWG (průřez se rovná přibližně 0,204 mm 2 ) Může přenášet signál na vzdálenost 10 metrů do 720 x 1080 obrazových bodů s obnovovací frekvenci 75 MHz. Podobný kabel, ale také v závislosti na technologii, „vysoká rychlost“ (High Speed ​​může splnit označení) o tloušťce 28 AWG (průřez plochy 0,08 mm 2 ) Je již schopen vysílat signál jako 1080 × 2160 obrazových bodů s frekvencí 340 MHz.

  Dávejte pozor na obnovovací frekvenci v kabelu (je uvedeno v technické dokumentaci nebo napsané na obalu). Pro pohodlné sledování videa a her pro lidské oko postrádá asi 60-70 MHz. Proto usilujeme o počtu a kvality výstupního signálu je nutná pouze v případech, kdy:

  • Monitor a grafický nosná deska 4K rozlišení a chtěli byste využít své schopnosti na 100%;
  • Pokud máte co do činění s editaci videa a / nebo 3D-rendering.

  Délka závisí na rychlosti a kvality přenosu, tak to je nejlepší koupit kabel s malou délkou. Máte-li z nějakého důvodu potřebují delší modelu, to je nejlepší věnovat pozornost možnosti označených:

  • CAT - umožňuje přenášet signál na vzdálenost až 90 metrů bez znatelného zkreslení v kvalitě a frekvenci. Tam jsou některé modely, které byly napsány v charakteristice, že maximální délka přenosu je více než 90 metrů. Pokud jste V případě, kdy se setkal takový model, je lepší opustit nákupu, protože kvalita signálu bude trpět trochu. Toto označení je verze 5 a 6, které mohou ještě index dopis, faktory nemají vliv na vlastnosti;
  • Kabel vyrobena technice koaxiálních, se skládá z konstrukce s centrálním vodičem a vnější, které jsou odděleny izolační vrstvou. Vodiče jsou z čisté mědi. Maximální délka přenosu tohoto kabelu může dosáhnout 100 metrů, a to bez jakékoliv ztráty kvality a obnovovací frekvenci na videu;
  • Optických kabelů - je nejdražší a nejlepší volbou pro ty, kteří potřebují přenášet video a audio obsah na dlouhé vzdálenosti, aniž by došlo ke ztrátě kvality. Nalezeno v obchodech může být obtížné, protože silná poptávka, nemá nyní v důsledku určitých charakteristik. Schopné přenášet signál na vzdálenost větší než 100 metrů.

  Díky společnému úsilí šesti velkých IT firem v roce 2002 přišel HDMI 1.0 verzi. V současné době prakticky všechny další zlepšování a rozvoj konektoru se zabývá americká společnost Silicon Image. V roce 2013 přišel nejmodernější verzi - 2,0, což není kompatibilní s jinými verzemi, takže je nejlepší koupit HDMI-kabel tato verze pouze tehdy, pokud jste si jisti, že port na počítači / TV / monitor / jiných vozidlech, také má tuto verzi.

  Doporučená verze koupit - to je 1,4, který byl propuštěn v roce 2009, protože je kompatibilní s verzí 1.3 a 1.3b, který vyšel v roce 2006 a 2007 a jsou nejčastější. Verze 1.4 má určité změny - 1.4a, 1.4b, což je také kompatibilní s nemodifikované verze 1.4, 1.3, 1.3b.

  Vzhledem k tomu, že se doporučuje ke koupi verzi považujeme za více. Existuje pět odrůd: standardní, High Speed, Standardní s Ethernet, vysokorychlostní s Ethernet a Standard Automotive. Uvažujme každý z nich podrobněji.

  Standard - pro připojení zařízení nenáročné domácí použití. Podporuje rozlišení 720p. To má následující vlastnosti:

  • 5 Gb / s - maximální hranice šířky pásma;
  • 24 bitů - maximální hloubka barvy;
  • MP 165 - maximální přípustná šířka pásma.

  Standardní s Ethernet - má identické vlastnosti jako standardní analogové, jediným rozdílem - je zde podpora pro připojení k internetu, který je schopen přenášet data rychlostí až 100 Mbit / sv obou směrech.

  Vysokorychlostní nebo vysoké otáčky. Má podporu pro technologii Deep Colour, 3D a ARC. Ta by měla být považována za podrobněji. Audio Return Channel - umožňuje přenos videa se zvukem a v plné výši. Dříve, aby se dosáhlo vynikající kvalitu zvuku, například na televizoru připojeném k notebooku, bylo nutné použít volitelnou náhlavní soupravu. Maximální provozní rozlišení je 406 × 2160 (4K). Má následující požadavky:

  • 5 Gb / s - maximální hranice šířky pásma;
  • 24 bitů - maximální hloubka barvy;
  • MP 165 - maximální přípustná šířka pásma.

  K dispozici jsou vysokorychlostní verze s připojením k internetu. Rychlost přenosu dat Internet je také 100 Mbits / sec.

  Standard Automotive - používané v automobilech, a může být připojen pouze na HDMI E-type. Údaje v tomto druhu jsou podobné standardní verzi. Jedinou výjimkou je vyšší stupeň ochrany a integrovaného ARC-systému, který není ve standardním drátu.

  Na kabel tvorba je ovlivněna nejen svými vlastnostmi, materiál při výrobě, ale i kvalitou montáže, která není nikde napsané, a je obtížné určit, na první pohled. Pomocí těchto tipů trochu ušetřit a vybrat nejlepší možnost. Seznam doporučení:

  • Tam je mylná představa, že kabely s pozlacenými kontakty, je lepší poslat signál. Není, zlacení je aplikována pro ochranu kontaktů před vlhkostí a mechanickým vlivům. Proto je lepší zvolit vodiče s niklu, chromu nebo povlakem titanu, protože poskytují lepší ochranu a levnější (výjimka - titanový povlak). Pokud použijete kabel doma, to dává smysl koupit kabel bez dalších kontaktů ochrany;
  • Ti, kteří jsou povinni k přenosu signálu na vzdálenost 10 metrů, se doporučuje věnovat pozornost spolupráci s vestavěným zesilovačem pro zesílení signálu, nebo si koupit speciální zesilovač. Dávejte pozor na průřezové oblasti (měřeno v AWG) - menší jeho hodnota, tím lepší bude signál přenášen na velké vzdálenosti;
  • Snažte se koupit kabelů se stíněným nebo zvláštní ochranu v podobě válcových vyboulení. Je určen na podporu optimální kvalitu přenosu (chrání proti rušení) dokonce i na velmi tenkých kabelů.

  Chcete-li učinit správné rozhodnutí, je třeba vzít v úvahu všechny charakteristiky kabelu a vestavěného HDMI portu. V nesouladu kabelu a portu muset buď koupit speciální adaptér nebo vyměnit kabel.

  Další článek na toto téma:

  Sdílet tento článek na sociálních sítích:

  Na ránu rozpacích, proč není vidět kabel je moje verze 2 právě teď, bude kontrolovat, zda televizní potderzhivayu

  Ať se jedná o domov 2 HDMI kabelů pájet ten, který by zvýšily délku pro připojení PC k televizoru?

  Anonymní: 20 ledna v 19:09

  Počítání sloupec Částka v aplikaci Microsoft Excel pravděpodobně moje odpověď je již není relevantní pro vás))) Ale měl jsem stejný problém - ukázalo se, že je nutné ..

  Anastasia V .: 20 leden v 18:47

  Yandex nastavení prohlížeče Přečtěte si tento článek: Jak poslat zprávu na Instagram s PC ..

  Anonymní: 20 ledna v 18:31

  Yandex nastavení prohlížeče, jak psát zprávy v instogrami firem ..

  Anastasia V .: 20 leden v 18:05

  Yandex Browser Nastavení Dobrý den, pokud jste vizuální kartách, že toto nemůže být provedeno ..

  Natalia: 20 ledna v 17:15

  Yandex nastavení prohlížeče jako SCOREBOARD kombinovat více záložek.

  Xenia: 20 ledna v 17:11

  VK Coffee pro Android Lze říci více o avtostatus funkci? Byl bych velmi vděčný ..

  Anton: 20 ledna v 17:03

  Materiály kopírování stránek je povoleno pouze při zadávání aktivní, přímý odkaz na zdroj.

  Vše o HDMI kabel: za to, co je nezbytné, verze zařízení, tento systém používat

  Technologie HDMI je dnes zcela běžné a je používán v mnoha elektroniky a počítačové techniky vzorků. Relativní novinkou v oblasti technologií vyvolává řadu otázek pro průměrného uživatele, odpovědi na které nelze vždy najít sílu každého. Vzhledem k těmto faktorům, rozhodli jsme se publikovat tento článek na 1fleshka.ru, čímž se zjednoduší úkol najít informace pro naše čtenáře.

  Proč je potřeba konektor a kabel HDMI

  V angličtině HDMI (High-Definition Multimedia Interface) je "High-Definition Multimedia Interface (HD)". V jednoduchém ruském jazyce je hlavním cílem rozhraní - je přenos vysoce kvalitního videa se zvukem (Audio). (. Na svém televizoru, laptop, smartphone, atd) konektor slouží k připojení kabelu a kabel - pro přenos multimediálních souborů z jednoho zařízení do druhého.

  Výrobci moderní elektroniky staly masivně přidat toto rozhraní ve svých zařízeních. Z tohoto důvodu byla synchronizace domácí elektroniku. Například, že jste chytrý držák telefonu a natáčel domácí triumf v HD kvalitě. Máte touhu ukázat video na své příbuzné. To lze provést kliknutím na Play ve svém telefonu, nebo se připojit smartphone k televizní show a video již na velkém plátně.

  [Box style = »zelená»] Klíčovým prvkem je HDMI digitální audio a video prostřednictvím jediného kabelu, že to nebude mít žádný takový rozhraní. [/ box]

  Proč potřebujeme HDMI - pochopili jsme, teď pojďme mluvit o tom, jak to vypadá konektor (vstup) a propojovacím kabelem. Pokud jde o mě povrchně se podobá kabelový konektor USB se sraženou spodních rozích.

  Železná část přístavu mohou být jak kovové a zlaté barvy. Práce není ovlivněna, jen někteří výrobci zvolit zlatou barvu, zatímco jiní - více než obvykle - kov.

  Tak, aby všechny detaily nejsou malovat v této dílčí kategorie, doporučujeme vám vidět řadu fotografií. Tam může vizuálně vidět, jak vypadá HDMI kabel a konektor.

  Použijte kabel HDMI-velmi snadné. K tomu, nemusíte být pokročilých IT kvalifikací nebo kvalifikovaných hackerů. Vše, co potřebujete - je:

  • televize/ Monitor (s potřebným konektorem US) - pro příjem obrazu a zvuku;
  • počítačový/ Notebook / tablet / smartphone / herní konzole, atd. - pro vysílání signálu;
  • drát délku dostatečnou k připojení těchto zařízení.

  Jeden konec drátu až do konce, vložené do „Překladatel obrázky a zvuk“, dalším v "Receiver". Děláme nezbytné úpravy a používání. Jak můžete vidět - nic o tom složitá.

  Schéma HDMI kabel zařízení, a

  Stejně jako ostatní dalších kabelů, jsme se skládá z několika žil na obrazovce a pláštěm, a to:

  1. Vnější izolační plášť;
  2. Stínící ochranu jako opletení z měděných drátů bez izolace pro pájení;
  3. Hliníková fólie stínění;
  4. Vnitřní plášť z kvalitního polypropylenu;
  5. Kategorie 5 twisted pair se stíněním a odporem 100 ohmů pro příjem dat a synchronizace;
  6. Kroucený pár bez štítu pro uložení SDA a SCL signálů;
  7. Samostatné přívodní vodiče a kontroly příjem signálu.

  dráty lze vidět na fotografii celé schéma.

  Značení, šířku pásma a maximální rozlišení

  On tam dnes 5 typů kabelů HDMI, z nichž každý je použit pro určité typy zařízení.

  [Box style = »zelená»] před pořízením drátu důrazně doporučujeme, aby prozkoumala konektorů HDMI na přístroji pro výběr správného kabelu. [/ Box]

  Níže, pojďme se blíže podívat značení a definovat vhodnou volbu.

  standard HDMI kabel. To je nejčastější řešení pro připojení domácí zařízení. Bezpečně přenáší 720p a maximální rozlišení 1080p HD videa. Takové povolení se používá v kabelové a satelitní TV, stejně jako v digitální HD vysílání a DVD přehrávače.

  standard HDMI kabel s funkcí Ethernet. Podporuje stejné funkce jako předchozí značení, ale má funkci Ethernet CHANNE která umožňuje výstupních zařízení k Internetu. Důležitou vlastností je, že obě zařízení musí podporovat tuto funkci pro přístup k síti.

  automobil HDMI kabel. To se zlepšila spolehlivost, protože je určen pro pokládku v autech s palubních systémů HD. Působí v těch nejextrémnějších podmínkách, a také odolává vysokým výkyvům teplot a vibrací od motoru.

  High Speed ​​HDMI kabel. Zvýšila komunikační kanál pro přenos obrazu s vysokou rychlostí. Racionálně, tento typ drátu používá v rozlišení videa 1080p. V přívěsku ke všem tento druh spojovací techniky podporuje takové pokročilé video, jako například:

  Takže, pokud používáte zobrazení / TV s příponou 1080p a překladatel signál předává ho v tomto usnesení, pak je lepší, aby ušetřit na kabelu a koupit možnost vysokorychlostního.

  High Speed ​​HDMI kabel s Ethernetem. Podporuje stejné funkce jako předchozí vysoké drátů, ale má funkci Ethernet KAN, která umožňuje zařízení přejít do režimu online. Důležitou vlastností je, že obě zařízení musí podporovat tuto funkci pro přístup k síti.

  Doufáme, že tento materiál je vhodný pro vás a budete vědět, proč tam je HDMI kabel se všemi důsledky. Máte-li dotazy - napište do komentářů a objednat aktualizací, nebude chybět nic nového.

  Vítejte! Mám dotaz ohledně HDMI kabelem s ethernet. Píšete, že obě zařízení musí podporovat funkci pro přístup k Internetu. Mám WI-FI doma. Laptop přes WI-FI připojením k internetu. Chci si koupit televizor používat, a to zejména, a jako monitor. Co by mělo být ve vašem televizoru tak, že jej připojíte k notebooku pomocí HDMI kabelu, mohl jsem sledovat videa z internetu Online? A být si jistý, zda v tomto případě nákupu HDMI-kabel s Ethernet, nebo se můžete dostat standardní HDMI-kabel?

  Jak si vybrat kabel HDMI pro připojení digitálních přístrojů

  Vítejte! V oblasti informačních technologií světě, čas není v klidu a rychle postupující, a není divu, že mnozí lidé se zajímají o otázku: (. Smart TV, notebook, tablet) Jak si vybrat kabel HDMI pro připojení zařízení? Správně se orientovat ve velkém rozsahu a více verzí kabelu HDMI na kupujícího často není snadné. Jaký je nejlepší HDMI kabel pro připojení více zařízení, budu se snažit, aby vám složitě říct v tomto článku.

  Navzdory skutečnosti, že HDMI je již pevně zavedený v našem životě, někteří uživatelé stále ještě zeptat na takovou otázku: proč potřebujeme kabel HDMI, a to, co se skrývá pod touto zkratkou?

  HDMI (High Definition Multimedia Interface - High Definition Multimedia Interface) - umožňuje přenášet digitální video a vysokým rozlišením multi-kanálové digitální audio signál s ochranou proti kopírování.

  Je třeba říci, že HDMI má několik významných výhod oproti Digital Video Interface DVI. První HDMI je menší, a za druhé rozhraní je chráněn technologií ochrany proti kopírování. Naneste kabelu HDMI připojit počítač k monitoru, TV, projektor; digitální videokamery do počítače, TV; DVD přehrávač k televizoru, stejně jako pro připojení Blu-ray přehrávače, herní konzole (PlayStation, Xbox) a jiných digitálních zařízení.

  Myslím, že mnozí z vás se ptali: Jak dlouho jsou kabely HDMI? na standardní maximální délky kabelu HDMI deseti metrů. Specifikace maximální velikost „krajky“ HDMI informace není splněna, ale délka standardní velikosti, může být 0,75, 0,8, 1, 1,5, 2, 2,5, 3, 5 a 10 metrů. délka kabelu, což je více než 10 metrů standardů není regulován. Tak, jak bylo stanoveno HDMI délka kabelu není vždy nutné dodržovat pravidlo provést inventuru. Například délka kabelu 10 metrů je možné zkreslení a útlum, což v konečném důsledku vliv na kvalitu obrazu.

  Nicméně, kvalita přenosu signálu je nejen velikost, ale i na materiálu, ze kterého vyrábí kabelu. Například, HDMI kabel kategorie "Standart" (verze 1.4, rozlišení 720 x 1080 p, 75 MHz) z bezkyslíkaté mědi 24 AWG silný (0,205 mm čtverečních.), A kategorie kabelové "High Speed" (verze 1.4, 1080 x 2160 s, 340 MHz) z pevné mědi 28 AWG (0,081 mm čtverečních.). Tato čísla ukazují, že kvalita přenosu dat silně závisí na materiálu, ze kterého jsou vodiče.

  Stojí za zmínku, že v případě, že HDMI kabel kategorie „Standart“ vyrobený kvalitativně, je schopen maximálně v rámci svého druhu vysílat signál až 15 metrů. Pokud by délka kabelu překročí 15 metrů a poté budou sledovány digitální ztráty konektivity kvality obrazu, v tomto případě doporučuje použít zesilovače signálu. Jak víte, kabelová problém s vysokým rozlišením zprostředkovat všechny potřebné informace od zdroje k přijímači bez zkreslení signálu. Podle určitých výrobců HDMI, ve kterém jsou drahé kovy, má vyšší rychlost přenosu dat a méně rušení.

  Avšak přítomnost drahých kovů a celková kvalita výroby vliv na konečnou cenu. Proto je při výběru kabelu HDMI by měl vycházet z povinnosti, které pro něj uložit určitou částku peněz. Pokud plánujete kabel pro přenos dat ze zařízení (DVD, satelitní přijímač), kde tok informací není velká, pak by mělo stačit a levná HDMI kabel. Ale vidět video prostorový (3D), kde tok informací je velmi vysoká, výrobci doporučujeme použít kabel HDMI z kvalitních a drahých materiálů. Stojí za nákup kabel z drahých kovů, nebo ne, budeme diskutovat v závěrečné části článku.

  Při vývoji rozhraní HDMI se zúčastnilo několik významných společností (Thomson, Philips, Hitachi, Sony, Philips, Silicon Image) a výsledkem jejich společné práce byla první full-length standard v roce 2002. Vzhledem k tomu, HDMI, je vzít slušné výklenek v digitálním světě a stal se pevně zakotvena v našich životech. Jak si dokážete představit, toto rozhraní se neustále vyvíjí se zlepšuje každá následující verze pro vývojáře. Získat informace o specifikacích, který projde jedním nebo jinou verzi HDMI kabelu, můžete druh mini recenze.

  Fragment dvou stránkový mini recenze můžete vidět na obrázku výše. Informace o průzkumu je převzat z veřejných zdrojů, jsem editoval a zabaleny ve formátu PDF. Všechny budoucí aktualizace budou přidány do rozhraní HDMI v popisu.

  Vzhledem k tomu, rozhraní HDMI 2.0, získává na síle (kompatibilní s předchozími konektory) a specifikace verze 1.4 (kompatibilní s verzí 1.3) je relevantní pro dnešní den, nechal ji vzít v úvahu.

  Specifikace vysokorychlostního HDMI kabelu je definováno pět typů kabelů, standardní, vysoká rychlost, standardní s Ethernet, vysokorychlostní s Ethernet a Stansart Automotive.

  Standard (Standart) - Podporuje rozlišení videa 1080i nebo 720p, a je určen pro připojení každé domácnosti zařízení s nenáročnými možností (DVD přehrávač, satelitní TV přijímače, plazmové a LCD panely.). Možnost rozpočet na konvenčních zdrojů signálu a přijímačů. Vhodné pro ty, kteří nepotřebují vysoce kvalitní obraz a zvuk.

  • Maximální propustnost 4,9 Gbit / s
  • Maximální šířka pásma: 165 Mpx (přenos proud)
  • Maximální hloubka barev: 24 bit

  Vysoká (High Speed) - Podporuje téměř všechny video formáty, včetně Deep Colour a 3D (čtěte zde o tom, jak 3D technologie na televizoru). Podporuje technologii Audio Return Channel (Zpětný zvukový kanál), díky němuž je možné přenášet zvuková data bez použití jakýchkoli připojení zvuku S / PDIF (bez přídavného kabelu). Jistě lze připojit zařízení (TV, domácí. Divadlo) by měla podporovat tuto technologii. Někdy jsou tyto přístroje představují zkratka ARC, takže lze snadno identifikovat. Je určen pro připojení vysoce kvalitní zařízení (Blu-ray a HDD-přehrávač, plazmové a LCD panely, satelitní TV přijímače). Je schopen přenášet obrazové signály s vyšším rozlišením a 1080p (4K x 2K - 4096 x 2160).

  • Maximální propustnost: 10,2 Gb / s
  • Maximální šířka pásma 1080 Mpx
  • Maximální hloubka barev: 48 bit

  Standardní c Ethernet (Standard s Ethernet) - Má všechny výhody HDMI Standart typ kabelu a má navíc Ethernet HDMI datový kanál. Poskytuje obousměrný přenos dat rychlostí až 100 Mbit / s. Tato funkce kabelu bude k dispozici za předpokladu, že spojovací zařízení podporuje Ethernet HDMI.

  Toto spojení umožňuje, aby zařízení pro příjem internetového připojení vysokorychlostní a zároveň k distribuci obsahu přijaté od jiných síťových zařízeních připojených pomocí HDMI. Stojí za zmínku, že na rozdíl od typu kabelu Standart podporuje technologii Audio Return Channel.

  High c Ethernet (High Speed ​​s Ethernetem) - Zpětně kompatibilní se všemi typy kabelů uvažovaných, že má všechny vlastnosti kabelu a má High Speed ​​Ethernet HDMI rychlosti datového spoje až 100 Mbit / s. Tento univerzální kabel s maximální kapacitou, která je HDMI 1.4 specifikace.

  Standardní Car (Stansart Automotive) - speciální typ kabelu, který umožňuje připojení externího zařízení HDMI k systému automobilů médií. Nejčastěji používají profesionálové z instalaci autorádia.

  Takže jsme zjistili, že čím více pokročilé technologie ve všech parametrech Typ High Speed ​​se specifikací Ethernet 1,4 a teď mluví trochu o stávající konektory HDMI kabelu. Podle typů specifikace HDMI konektory jsou označeny odkazovými značkami latinské abecedy (A, B, C, D, E), nebo slova mini a mikro.

  • Typ A (standart HDMI) - standardní konektor, který je nejvíce často nalezené v digitální technologii.
  • Typ C (mikro HDMI) a typ D (mini HDMI) - Snížená typy se obvykle vyskytují na deskách, kamery, notebooky, videokamery a různých mobilních a přenosných zařízení.
  • Typ B - má prodloužený video kanál pro přenos obrazů s rozlišením více než 1080p (méně populární než předchozí typy).
  • Typ E - konektor má zámek, který zajistí bezpečné usazení a spojovací objímky v době provozu zařízení (pro multimediální zařízení složených vozidla).

  Doporučení kabelového výběru HDMI.

  Na internetu můžete najít různé tipy a rady týkající se výběru HDMI kabel, ale budu se snažit, aby vás upozornil na hlavní body, které, jak doufám, vám pomůže vybrat kvalitativní šňůru. Jak víte, kabelové vlastnosti jsou přímo závislé na materiálu, z něhož je vyrobena, ale podívejte se na jeho fyzikální vlastnosti prakticky nemožné. Ukazuje se, že pokud si koupíte HDMI kabel spoléhají na svědomí výrobce, a pak to vyzkoušet sami a vyvodit závěry o kvalitě hry má osobní oschuscheniy.Odnako existuje několik bodů, které by měly zostřit svou pozornost a zároveň zachovat určitou částku peněz.

  1. Existuje názor, že jsou konektory s pozlacená lepší zobrazení video a audio informace. Ve skutečnosti je použita zlato chránit kontakty z tvorby oxidu plaku (koroze), což značně zvyšuje odolnost a přispívá ke špatnému signálu. Ale tato ochrana a poskytnout další katody (nikl, chrom) kovový povlak, což jsou odolnější k častým zásuvky extrakce, a zlato díky své měkkosti relativně rychle vymazány.

  Nemůžu říct, že se 100% jistotou, ale myslím, že ze seznamu kontaktů HDMI konektoru jsou nyní zlacení není použita, a zakrýt nitridu titanu. Potažené nitridu titanu kontakty ve vzhledu je obtížné odlišit od zlaceného a svým vlastnostem je silnější, a proto jeho použití je docela rozumné. Takže pokud máte v úmyslu použít kabel v některých vlhkých podmínkách, pravděpodobně jste měli koupit napájecí kabel s kontaktním povrchem, a je-li taková potřeba existuje, můžete si vzít i jiný kryt na signál, protože nemá vliv.

  2. Digitální signál je obecně není tak náročný na kabelu (signálu buď pokračuje ve zcela plné kvalitě, nebo selže v žádném případě - bez voleb), ale takzvané artefakty může dojít v důsledku porušení technologie (např průřez vodiče není pravda), nebo v případě, že přenos signálu přes zesilovače signálu na dlouhé vzdálenosti nejsou používány. Specifikace nespecifikuje, jaká by měla být maximální délka kabelu HDMI, protože různé velikosti „tkaničky“ mohou stejně tak dobře přenášet signál v závislosti na kvalitě výkonu a designu.

  Například aktivní jednosměrné kabely HDMI 40 metrů jsou postaveny opakovač pro zesílení signálu, a při použití běžného kabelu přes 15 metrů (není-li zvuk nebo špatná image), odborníci doporučují použít ekvalizační zesilovač HDMI. Kvalita signálu závisí na průřezové ploše vodičů. Například, je kabel kategorie „Standart“ je 5 metrů jsou vyrobeny z vodivé plochy průřezu 28 AWG (0,081 mm2), zatímco pro zlepšení tvorby a použití vodiče 24 AWG délky (0.205mm2) šňůra na maximální efektivní přenos signálu může být 12-15 metry.

  Obecně platí, že čím delší je kabel budete používat, tím silnější musí být průměr vodiče. Obvykle je průměr určený podle American Wire Gauge AWG (vyšší hodnota, tím tenčí vodiče). Z různých zdrojů jsme zjistili, že je lepší řídit se následujícími hodnotami:

  To rozhodně není pravidlem a je možné, že tato čísla vám způsobí pochyb, ale myslím, že poměr délky a kalibru všechno stojí za to se zaměřit na ty čísla.

  3. Screening kabelu HDMI pomáhá chránit jej před vnější a vnitřní hluk. Na obrázku je optimální screeningové metody. Zásadou kroucené dvojlinky (specifikace kroucený pár), každá dvojice signál (dva vodiče - pozitivní a negativní) se prolíná s „země“ celého vodiče. Tento přístup umožňuje promítání na snížení rušení signálu vodiče sám. A na ochranu před vnějším hlukem a rušení se používá screeningový fólie a plášť.

  Nic se bude stejné, je-li přítomna ve formě feritových prstenců nebo válců kabel. To je další vnější filtry se používají k potlačení vysokofrekvenční vnější interference. A nakonec, pokud jsou všechny vodiče mají normální průřezovou plochu, a screening obecně je kvalitní, dobrý HDMI kabel nemůže být v zásadě být tenká. Optimální tloušťka kabel v milimetrech je uvedeno výše.

  Doufám, že tato publikace vám pomůže vybrat kabel HDMI k televizoru, počítač (čtěte zde, jak si vybrat LED TV s 3D funkcí) nebo jiného digitálního zařízení. A pokud máte něco na doplnění materiálu a chtěli byste se podělit o své zkušenosti s námi, jste vítáni, aby se vyjádřil. Přihlásit se k nové publikace, tam je ještě hodně zajímavé. Bye!

  Pokud najdete chybu, prosím vyberte nějaký text a klikněte na tlačítko Ctrl + Enter.

  Jak kontrolovat rychlost blesku číst a psát

  Co mám dělat, když můj počítač nevidí USB flash disk?

  Která třída paměťová karta je lepší zvolit - revize formátů SD

  Jak si vybrat hůl při vysoké rychlosti a spolehlivé paměti

  Jak si vybrat? užitečných rad

  Opouštět komentář: 1477

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  44 − 42 =