Šroubovák lithium-iontová baterie

Šroubovák lithium-iontová baterie

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Lithiové baterie pro šroubováky

Namísto tradičních nikl-kadmiových baterií pro výkonné šroubováky mnozí výrobci stále více dávají přednost vybavit své výrobky s lithiovými bateriemi, které mají řadu výhod.

Třídy, klady a zápory lithiovými bateriemi

Tyto šroubováky jsou tři hlavní třídy lithium-ion (Li-Ion) baterie, jiné než složení materiálu katody: lithium kobalt LiCoO2, založené na lithium-mangan spinelu LiMn2O4 a lithium ferrofosfatnye LiFePO4. Lithium-iontové baterie příznivě na nikl-kadmiových baterií, nízké samovybíjení, téměř bez paměťového efektu, bez údržby. Po eliminaci použití kovového lithia baterií tohoto typu staly prakticky úplně v bezpečí.

Jejich hlavní nevýhodou - nízká odolnost proti přebíjení a zvláštní požadavky na bezpečnost. Brání nabíjení takového akumulátoru při nízkých teplotách.

Charakteristika lithiové baterie

Technické parametry do značné míry určují kvalitu mnoho spotřebitelů šroubováku: jeho kapacita, provozuschopnost, uživatelsky přívětivé funkce.

 • Napětí jedné baterie v různých modelů od 3,0 V až 4,6 V;
 • Obsah energie: 100-230 Wh / kg a 250 až 400 Wh / l;
 • samovybíjení 4-6% za 1 měsíc, nebo 10-20% za rok;
 • Kombinovaný režim nabíjení;
 • dobu od 40 minut do 2 hodin nabíjení.
 • Vnitřní odpor: 5 ... 15 miliohmů / H;
 • zatěžovací proud vzhledem ke kapacitě (C): DC - až do 65 ° C, puls - až 500 ° C; nejvhodnější: až 1C;
 • počet vybití nabíjecích cyklů: 500-1000 krát;
 • doba uchovávání 3-5 let;
 • ztráta energetické náročnosti (stárnutí), o 20% za rok.

Drtivá většina lithiových baterií vyrobených v hranolovou bydlení, ale některé modely mají válcovitý tvar. V těchto válečkové prvky se používají elektrody a separátory. Materiál pláště je hliník nebo ocel. Při kontaktu s kladným pólem výstupu přes izolátor na víku krytu. Prizmatický baterie, elektrody jsou obdélníkové desky naskládané na sobě. Opačně nabité elektrody jsou odděleny z porézního separátoru polypropylenu. U bezpečnostního řešení poskytuje řídicí procesy zařízení v přístroji a normálně uzavřený elektrický obvod v případě mimořádných událostí. To je také používáno pro tento účel a vnější elektronické ochrany. Utěsněný kryt zabraňuje úniku elektrolytu a pronikání kyslíku a vodní páry. nosič náboje lithiových iontů jsou schopny proniknout do krystalové mřížky z dalších prvků.

Mnozí výrobci elektrického ručního nářadí s cílem zlepšit kvalitu spotřebitelů svých výrobků, kteří se snaží zlepšit design baterie připojené k přístroji, za použití jejich původní výrobní technologie.

Produkty společnosti Bosh ECP využívá technologii, která umožňuje kontrolu nad vybití baterie, zabraňuje přehřátí na jakékoliv úrovni výkonu, automatické spouštění jej. V případě, že tyto baterie také otvory pro chlazení. Technologie Hyper Charge je navržen tak, aby urychlila proces nabíjení a použití síly 4All sjednocuje baterií pro různé nástroje.

společnost Makita Své výrobky dodává čip Makstar, analyzovat mnoho výkon lithium-iontová baterie (teplota, doba užívání, počet nabití a vybití, procento vypouštění), které umožňuje zvolit optimální režim nabíjení a zkracuje dobu jeho realizace. V důsledku toho se zvyšuje životnost baterie. Má vyztuženou trup, který chrání proti vibracím a nárazům. platí jeho technologie a společnost Hitachi. Ty vám umožní zbavit váhu baterie, snížit jeho velikost, aby se zabránilo přehřátí, zlepšit proces nabíjení a nakonec, aby se nástroj jednoduché kompaktní a snadno ovladatelný.

Šroubovák s lithium-iontovým akumulátorem: popis, provoz a opravy

Vzhledem k tomu, šroubovák se stala nástrojem, který lze nalézt v arzenálu jsou nejen profesionální stavitel, ale i domácí dělník, otázka výběru tohoto zařízení se stává stále důležitější. Tento přístroj může být síťové nebo baterie. Nejnovější odrůda je populární v případech, kdy mají často pracovat v místě, kde není možnost připojení elektřiny.

Klady šroubovák s lithium-iontová baterie

Toto zařízení je velmi dobře, takže se baterie v něm nemá paměťový efekt. To znamená, že poplatek budete moci pokračovat v dosud ne zcela vybitá baterie, zatímco jeho kapacita se nezmění. V praxi to znamená, že lithium-iontová baterie lze dobíjet kdykoli si budete přát, čekat na úplné ztrátě poruše zařízení, není potřeba.

Jako hlavních rysů provozování činů, které rostlina na nulu baterie není nutné. Plně vybitý akumulátor neměli. Docela často, spotřebitelé porovnat zařízení tohoto typu se zařízeními vybavenými nikl-kadmiových baterií. První z nich má důležitou výhodu, který je exprimován v nepřítomnosti samovybíjení efekt.

Opouštět šroubovák s lithium-iontovou baterií a nepoužíváte delší dobu, nebudete čelit skutečnosti, že je mrtvý. Je zde možnost použít poměrně jednoduchý princip, který je, že zařízení může být nabita a dát do skladu, a znovu přijmout okamžitě začít používat v případě potřeby.

Aniž by ztratil náboj šroubovák může zůstat po dobu šesti měsíců nebo déle. Je však třeba uvědomit, že tyto baterie by neměly být skladovány při nízkých teplotách.

Nevýhody šroubováky s lithium-iontových baterií

Šroubovák s lithium-iontovým akumulátorem, klady a zápory, které budete muset naučit, než si zakoupí zboží, je zařízení, které je schopno provádět různé úkoly. Nicméně, baterie časem podléhá stárnutí, a každé zařízení vyžaduje použití pouze originální nabíječky.

Třetí nevýhodou je poměrně nízká odolnost pro práci v podmínkách s nižšími teplotami. A opravy baterií šroubováky realizovat vlastní neexistuje žádný způsob. Kromě toho mnozí spotřebitelé odmítnou kupovat takové zařízení z toho důvodu, že jeho cena je poměrně vysoká.

Popis šroubovák značky Metabo PowerMaxx BS Basic

Chcete-li vybrat šroubovák s lithium-iontovým akumulátorem, je možné dávat pozor na modelu, který byl výše uvedené. Jeho cena je 6800 rublů. Zařízení má zabudovaný-in světla, který pomáhá při práci se špatným osvětlením. Přítomnost konzol umožňuje přenášení zařízení na opasku. Tento model je dodáván v případě, že řeší problém transportu a skladování. Operátor bude moci rychle provádět výměnu zařízení, této příležitosti poskytované přítomností rychlosklíčidlem.

Uživatel bude moci dát možnosti nástroje 1 z 20 krouticího momentu. V závislosti na úkolu, můžete použít také režim vrtání. Tento šroubovák s lithium-iontová baterie má krátký pokyn, který popisuje konkrétní použití. Zařízení má vřeteno s vnitřním šestihranem, že je zaručeno, že pracovat bez šroubováku. Indikátor napájení je praktické dost, s ní můžete kontrolovat nabití baterie stupeň. Výrobce dodává technologie, moderní zařízení Ultra-M, která poskytuje nejvyšší možnou kapacitu, optimální využití energie, mírné cvičení a dlouhou životností.

Technické vlastnosti modelu

Model popsaný výše má napětí šroubovák baterie 10,8 V. kovu můžete udělat otvor 10 mm, přičemž dřevo - 22 mm. Přístroj díky motoru kartáče. Měli byste si být vědomi toho, že výrobek není funkční úder, ale tam je obrácený postup.

Souprava je dvě baterie, je funkce brzdění motorem a zajištěním hřídele. Maximální kroutící moment je 34 Nm. Navíc operátor může pracovat v jednom ze dvou rychlostí. Počet kroků je 20. Zařízení moment váží pouze 0,8 kg, což je velmi výhodné pro nepřetržitý provoz.

Popis vrtačky značky Dewalt DCD 790 P2

Máte-li zájem o cvičení s lithium-iontové baterie, měli byste zvážit vlastnosti a charakteristiky modelu DeWALT DCD 790 P2, který stojí 21.000 rublů. Toto zařízení má střídavý motor, který působivě zlepšuje zdroj. Podsvícení umožňuje práci při slabém světle nebo ve tmě.

Zařízení je kompaktní, takže nástroje, které lze použít v uzavřeném prostoru. Spolehlivý a pohodlná obsluha rukojeť poskytuje ergonomické držadlo s pogumovaným povrchem. Nosit zařízení a udržovat ji můžete za zvláštní případ, který je součástí dodávky. Nástroj je lehký a kompaktní. Pro nepřetržitý provoz sada obsahuje dvě baterie.

Recenze značky šroubovák Bosch GSR 1440-LI

Šroubovák s lithium-ion baterií Bosch dnes těší velké oblibě. Model lze považovat za příklad je uvedeno výše. Jeho cena je 6400 rublů. Dle přání zákazníka, zařízení zvládá úkoly instalace spojovacích prostředků a vrtů. Přílohy mohou být nahrazeny poměrně snadno a rychle pomocí pouze jednou rukou, protože zařízení má rychloupínací sklíčidlo.

Kupující, jako je skutečnost, že mají příležitost v procesu vybrat jeden z 25 režimů točivého momentu v závislosti na kvalitě a hustotě materiálu. Výhody zjistí také možnost seriálu utahování šroubů, protože přístroj má funkci motorovou brzdu. Souprava obsahuje dva silné baterie, napětí, z nichž každá je 14,4 V. Tvrdí se, údržbář, poskytuje kontinuální dlouhodobý provoz. Zařízení váží jen 1,3 kg, rozměry jsou kompaktní, takže práce s tímto šroubováku je velmi pohodlné.

Tyto šroubováky s lithium-iontových baterií, které jsou komentáře jen ty pozitivní, obvykle mají pohodlný klíč „Pusk9raquo;, která může být použita pro nastavení rychlosti operační nástroje. Spotřebitelé rádi i za přítomnosti speciálních otvorů ve skříni, které mohou být použity pro ukládání náhradní zařízení.

Opravy a provoz akumulátorový šroubovák „Interskol ANO ANO-18ER“

Pokud jste si zakoupili šroubovák s lithium-iontová baterie „Interskol9raquo; je třeba dodržovat některá pravidla pro jeho fungování. Například provozovatel musí používat osobní ochranné prostředky, nosí brýle, respirátor, bezpečnostní obuv a rukavice. Před použitím stroje zkontrolujte pevnost upevnění pohyblivých částí.

Jídla by měly být prováděny výhradně bateriemi, které mají speciální označení. Pokud se baterie nepoužívá, by mělo být skladováno odděleně od jiných kovových předmětů podle typu:

Šroubovák s lithium-iontová baterie „Interskol9raquo; může selhat. V případě, že přístroj nezapne, zkontrolujte baterii. Pokud nemohl být realizován náboj, znamená to, že akumulátor nebo nabíječku. Pokud se baterie nedosáhne požadovaného poplatku, může to znamenat problém s nabíječkou baterií nebo snížení kapacity baterie. V posledním případě se opravit baterie šroubováků je nejlepší ponechat na profesionály.

Dokonce i poté, kdy se uživatel rozhodl, že potřebuje akumulátorový šroubovák, často nemůže rozhodnout, co dávají přednost baterie - nikl-kadmiových nebo lithium-ion. První typ je provozována při nízkých teplotách, ale má paměťový efekt a brzy vymizí. Ale pokud dáváte přednost šroubovák s lithium-iontové baterie, baterie nebude mít žádný paměťový efekt a nedochází k samovybíjení nebude fungovat v chladu. Poté, co vyhodnotil souhrn charakteristik, mnozí spotřebitelé stále dávají přednost nářadí s lithium-iontových baterií.

Lithium-iontové baterie pro šroubováky

Potřeba autonomie elektrických mechanismů, jako je šroubovák, strojírenství myslel vede ke vzniku lehké a dlouhé provozu baterie.

Zdroj proudu opakovaných kroků, které mají v podstatě hromadění náboje a převod - chemické procesy s názvem baterie. To vratnost reakce - výboj a náboj, nejvíce atraktivní pro použití v přenosných baterií a zařízení malých rozměrů.

Obecně platí, že skladovací agregát, představuje dvě bipolární elektrody umístěné v elektrolytickém médiu. Několik zdrojů připojených k řetězci, aby se baterie.

V malých a ručních nástrojů vybavených elektrickými motory jsou používány Nikl-kadmium nebo Lithium-iontové baterie.

Nikl-kadmiových baterií pro šroubovák

Zdroje Ni-Cd, je elektrolytem KOH a působí jako reakční složky kadmia a hydroxidu niklu. Záporná elektroda je zpracována a kadmium má velké rozměry požadované pro absorpci vodíku, se vyvinul během redox reakce. Kapacita baterií se vypočítá z objemu kladné niklové elektrody.

Významnou nevýhodou niklkadmiových konstrukce je patrné hmotnost zařízení, že pro přenosné elektrické nářadí má významný nedostatek. Používání kadmia jako činidlo také podporuje popularitu těchto baterií. Kadmium je považován za prvky druhé skupiny nebezpečí pro lidské zdraví.

Tyto zdroje jsou dobré, v případě, že nástroj bude použit na případ od případu.

Lithium-iontové baterie pro šroubovák

Elektrolyt v zdrojem, Li-Ion, podává lithné soli rozpuštěné v bezvodém aprotickém roztoku. Hlavním rysem tohoto řešení je jeho majetkem nevytváří rozpadu sloučenin bez kladných iontů vodíku.

Anoda je vyrobena z oxidu kobaltu a uhlíkatého materiálu katody - koks nebo grafit. elektrody mříže umožňují ionty lithia volně pronikat do struktury a uvolnit z nich. Odstranění poplatků z kladné elektrody se provádí přes hliníkovou sběrač proudu, negativním sběračem proudu z měděného plechu.

Ochrana proti požáru lithium přebití nebo zkratu provádí dodatečné žetony řadiče.

Konstrukce Li-Ion baterie

Varianta výrobu lithium-iontových baterií může být hranolový, válcové nebo eliptické ve formě spirály.

 • Prizmatické baterie fungovat jako stoh elektrod oddělených separátoru polypropylenu. Prizmatické EP má vysokou hustotu, avšak má nízkou kompresní síly.
 • Pro zvýšení tlačné síly, působící na elektrodách, použít sestavu spirálový jako podlouhlý elipsy. Sestava ve tvaru elipsovité spirály umožňuje uložit hustotu balení a zvýšit tlakovou sílu.
 • Válcové baterie - elektrody položen separátor, svinutý. Separátor z porézního nevodivého materiálu, jako je Celgard a impregnován elektrolytem. Pozitivní Sběrač proudu je připojen ke svorce na krycím prvku, negativní - kovovým krytem.

Sestavený konstrukt pečlivě uzavřeny, aby se zabránilo expozici pro vodní páru nebo kyslíku ve vzduchu elektrodami a elektrolytem, ​​což může vést ke zničení baterie.

uchovávání energie pro šroubovák shromažďují převážně z několika válcového VC zapojené do série.

Konstrukce nutně zahrnuje řídící a monitorovací deska (DCCH).

Charakteristika Li-Ion baterie

Hodnota závisí na technických parametrech elektrochemické baterie obvodu.

 • Maximální napětí jednotlivých bateriových prvků, které slouží k ochraně desky - až do 4,2 V.
 • Minimální napětí nechá řídicím systémem - 2,5 V.
 • Jmenovité napětí - 3,6 V.
 • Hustota energie - do 230 W x h / kg.
 • Počet vybití / nabíjecích cyklů až do výše 20% ztrátě kapacity baterie - 2500 ÷ 4500.
 • Vnitřní odpor - 6 ÷ 14 MOhm / A x 1 h.
 • Trvání poplatek - 0,4 ÷ 1 h.
 • Secure za teploty - 0 až 50 ° C
 • Optimálně přijatelné proud vzhledem zatížení kontejneru - 1C.
 • Přepínání aktuální vzhledem zatížení do nádoby - 500C.
 • Trvalý zátěžový proud s ohledem na kapacitu - 65 C.
 • Velikost samovybíjení při 20 ÷ 25 ° C - 3% kapacity za měsíc.

Pozitivní a negativní aspekty lithium-iontových baterií

Technologie baterií se neustále aktualizují a zdokonalují. Například nyní široce otevřené použití lithium-ferrofosfatnyh katod namísto cobaltate a lithium nickelate pozměňuje určitých vlastností baterií k lepšímu a snižuje cenu zboží.

 • Vysoká hmotnost a objemová hustota energie.
 • Napájení jednotlivý prvek (3.6) je vyšší než u baterií na bázi olova nebo niklu.
 • Rychlé nabíjení proces pro 0,5 ÷ 0,6 hodiny, asi 90% kapacity.
 • Reálné zdroj 1000 vybití / nabíjecích cyklů.
 • Spontánní výtok ne více než 5% kapacity v uplynulém měsíci.
 • Konstrukční materiály chemicky bezpečné v provozu a likvidaci.

Negativní aspekty návrhu zařízení

 • Rychlý rozvoj stárnutí baterie 5 let dramaticky změnila vlastnosti horší jak v aktivním užívání a za normálních podmínek skladování.
 • Pomocí sofistikované řídicí systémy a řízení akumulátoru, což vede k vyšším cenám za zboží.
 • Mechanické poškození baterie nebo provozu bez ovládací desky může způsobit výbuch.

Jako každá jiná technická zařízení, baterie je láska péči a starost. Čím vyšší je teplota uskladnění, tím více je charakteristika degradace skladování lithium ion, optimálně při skladovací teplotě 0 ÷ 20 ° C Nabíjení jsou doporučené baterie, příliš, jen při nulové teplotě.

Zanechat komentář pomocí VKontakte

vyhledávání

Nedávné komentáře

 • Nahrávání proinstrumentinfo.ru nástroj Kraftool. Žlutozelená kvalita
 • Vladimir nahrávání nástroj Kraftool. Žlutozelená kvalita
 • Sasha psát řetězové pily Jak vybrat cenu a kvalitu?

Všechna práva vyhrazena © 2018 Proinstrument. Vše, co potřebujete vědět o stavebního nářadí

Vaše hodnocení bylo přijaté a odeslané na správce.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

43 − = 35