Šroubování s lithium-iontových baterií

Šroubování s lithium-iontových baterií

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Lithiové baterie pro šroubováky

Namísto tradičních nikl-kadmiových baterií pro výkonné šroubováky mnozí výrobci stále více dávají přednost vybavit své výrobky s lithiovými bateriemi, které mají řadu výhod.

Třídy, klady a zápory lithiovými bateriemi

Tyto šroubováky jsou tři hlavní třídy lithium-ion (Li-Ion) baterie, jiné než složení materiálu katody: lithium kobalt LiCoO2, založené na lithium-mangan spinelu LiMn2O4 a lithium ferrofosfatnye LiFePO4. Lithium-iontové baterie příznivě na nikl-kadmiových baterií, nízké samovybíjení, téměř bez paměťového efektu, bez údržby. Po eliminaci použití kovového lithia baterií tohoto typu staly prakticky úplně v bezpečí.

Jejich hlavní nevýhodou - nízká odolnost proti přebíjení a zvláštní požadavky na bezpečnost. Brání nabíjení takového akumulátoru při nízkých teplotách.

Charakteristika lithiové baterie

Technické parametry do značné míry určují kvalitu mnoho spotřebitelů šroubováku: jeho kapacita, provozuschopnost, uživatelsky přívětivé funkce.

 • Napětí jedné baterie v různých modelů od 3,0 V až 4,6 V;
 • Obsah energie: 100-230 Wh / kg a 250 až 400 Wh / l;
 • samovybíjení 4-6% za 1 měsíc, nebo 10-20% za rok;
 • Kombinovaný režim nabíjení;
 • dobu od 40 minut do 2 hodin nabíjení.
 • Vnitřní odpor: 5 ... 15 miliohmů / H;
 • zatěžovací proud vzhledem ke kapacitě (C): DC - až do 65 ° C, puls - až 500 ° C; nejvhodnější: až 1C;
 • počet vybití nabíjecích cyklů: 500-1000 krát;
 • doba uchovávání 3-5 let;
 • ztráta energetické náročnosti (stárnutí), o 20% za rok.

Drtivá většina lithiových baterií vyrobených v hranolovou bydlení, ale některé modely mají válcovitý tvar. V těchto válečkové prvky se používají elektrody a separátory. Materiál pláště je hliník nebo ocel. Při kontaktu s kladným pólem výstupu přes izolátor na víku krytu. Prizmatický baterie, elektrody jsou obdélníkové desky naskládané na sobě. Opačně nabité elektrody jsou odděleny z porézního separátoru polypropylenu. U bezpečnostního řešení poskytuje řídicí procesy zařízení v přístroji a normálně uzavřený elektrický obvod v případě mimořádných událostí. To je také používáno pro tento účel a vnější elektronické ochrany. Utěsněný kryt zabraňuje úniku elektrolytu a pronikání kyslíku a vodní páry. nosič náboje lithiových iontů jsou schopny proniknout do krystalové mřížky z dalších prvků.

Mnozí výrobci elektrického ručního nářadí s cílem zlepšit kvalitu spotřebitelů svých výrobků, kteří se snaží zlepšit design baterie připojené k přístroji, za použití jejich původní výrobní technologie.

Produkty společnosti Bosh ECP využívá technologii, která umožňuje kontrolu nad vybití baterie, zabraňuje přehřátí na jakékoliv úrovni výkonu, automatické spouštění jej. V případě, že tyto baterie také otvory pro chlazení. Technologie Hyper Charge je navržen tak, aby urychlila proces nabíjení a použití síly 4All sjednocuje baterií pro různé nástroje.

společnost Makita Své výrobky dodává čip Makstar, analyzovat mnoho výkon lithium-iontová baterie (teplota, doba užívání, počet nabití a vybití, procento vypouštění), které umožňuje zvolit optimální režim nabíjení a zkracuje dobu jeho realizace. V důsledku toho se zvyšuje životnost baterie. Má vyztuženou trup, který chrání proti vibracím a nárazům. platí jeho technologie a společnost Hitachi. Ty vám umožní zbavit váhu baterie, snížit jeho velikost, aby se zabránilo přehřátí, zlepšit proces nabíjení a nakonec, aby se nástroj jednoduché kompaktní a snadno ovladatelný.

Šroubovák s lithium-iontovým akumulátorem: popis, provoz a opravy

Vzhledem k tomu, šroubovák se stala nástrojem, který lze nalézt v arzenálu jsou nejen profesionální stavitel, ale i domácí dělník, otázka výběru tohoto zařízení se stává stále důležitější. Tento přístroj může být síťové nebo baterie. Nejnovější odrůda je populární v případech, kdy mají často pracovat v místě, kde není možnost připojení elektřiny.

Klady šroubovák s lithium-iontová baterie

Toto zařízení je velmi dobře, takže se baterie v něm nemá paměťový efekt. To znamená, že poplatek budete moci pokračovat v dosud ne zcela vybitá baterie, zatímco jeho kapacita se nezmění. V praxi to znamená, že lithium-iontová baterie lze dobíjet kdykoli si budete přát, čekat na úplné ztrátě poruše zařízení, není potřeba.

Jako hlavních rysů provozování činů, které rostlina na nulu baterie není nutné. Plně vybitý akumulátor neměli. Docela často, spotřebitelé porovnat zařízení tohoto typu se zařízeními vybavenými nikl-kadmiových baterií. První z nich má důležitou výhodu, který je exprimován v nepřítomnosti samovybíjení efekt.

Opouštět šroubovák s lithium-iontovou baterií a nepoužíváte delší dobu, nebudete čelit skutečnosti, že je mrtvý. Je zde možnost použít poměrně jednoduchý princip, který je, že zařízení může být nabita a dát do skladu, a znovu přijmout okamžitě začít používat v případě potřeby.

Aniž by ztratil náboj šroubovák může zůstat po dobu šesti měsíců nebo déle. Je však třeba uvědomit, že tyto baterie by neměly být skladovány při nízkých teplotách.

Nevýhody šroubováky s lithium-iontových baterií

Šroubovák s lithium-iontovým akumulátorem, klady a zápory, které budete muset naučit, než si zakoupí zboží, je zařízení, které je schopno provádět různé úkoly. Nicméně, baterie časem podléhá stárnutí, a každé zařízení vyžaduje použití pouze originální nabíječky.

Třetí nevýhodou je poměrně nízká odolnost pro práci v podmínkách s nižšími teplotami. A opravy baterií šroubováky realizovat vlastní neexistuje žádný způsob. Kromě toho mnozí spotřebitelé odmítnou kupovat takové zařízení z toho důvodu, že jeho cena je poměrně vysoká.

Popis šroubovák značky Metabo PowerMaxx BS Basic

Chcete-li vybrat šroubovák s lithium-iontovým akumulátorem, je možné dávat pozor na modelu, který byl výše uvedené. Jeho cena je 6800 rublů. Zařízení má zabudovaný-in světla, který pomáhá při práci se špatným osvětlením. Přítomnost konzol umožňuje přenášení zařízení na opasku. Tento model je dodáván v případě, že řeší problém transportu a skladování. Operátor bude moci rychle provádět výměnu zařízení, této příležitosti poskytované přítomností rychlosklíčidlem.

Uživatel bude moci dát možnosti nástroje 1 z 20 krouticího momentu. V závislosti na úkolu, můžete použít také režim vrtání. Tento šroubovák s lithium-iontová baterie má krátký pokyn, který popisuje konkrétní použití. Zařízení má vřeteno s vnitřním šestihranem, že je zaručeno, že pracovat bez šroubováku. Indikátor napájení je praktické dost, s ní můžete kontrolovat nabití baterie stupeň. Výrobce dodává technologie, moderní zařízení Ultra-M, která poskytuje nejvyšší možnou kapacitu, optimální využití energie, mírné cvičení a dlouhou životností.

Technické vlastnosti modelu

Model popsaný výše má napětí šroubovák baterie 10,8 V. kovu můžete udělat otvor 10 mm, přičemž dřevo - 22 mm. Přístroj díky motoru kartáče. Měli byste si být vědomi toho, že výrobek není funkční úder, ale tam je obrácený postup.

Souprava je dvě baterie, je funkce brzdění motorem a zajištěním hřídele. Maximální kroutící moment je 34 Nm. Navíc operátor může pracovat v jednom ze dvou rychlostí. Počet kroků je 20. Zařízení moment váží pouze 0,8 kg, což je velmi výhodné pro nepřetržitý provoz.

Popis vrtačky značky Dewalt DCD 790 P2

Máte-li zájem o cvičení s lithium-iontové baterie, měli byste zvážit vlastnosti a charakteristiky modelu DeWALT DCD 790 P2, který stojí 21.000 rublů. Toto zařízení má střídavý motor, který působivě zlepšuje zdroj. Podsvícení umožňuje práci při slabém světle nebo ve tmě.

Zařízení je kompaktní, takže nástroje, které lze použít v uzavřeném prostoru. Spolehlivý a pohodlná obsluha rukojeť poskytuje ergonomické držadlo s pogumovaným povrchem. Nosit zařízení a udržovat ji můžete za zvláštní případ, který je součástí dodávky. Nástroj je lehký a kompaktní. Pro nepřetržitý provoz sada obsahuje dvě baterie.

Recenze značky šroubovák Bosch GSR 1440-LI

Šroubovák s lithium-ion baterií Bosch dnes těší velké oblibě. Model lze považovat za příklad je uvedeno výše. Jeho cena je 6400 rublů. Dle přání zákazníka, zařízení zvládá úkoly instalace spojovacích prostředků a vrtů. Přílohy mohou být nahrazeny poměrně snadno a rychle pomocí pouze jednou rukou, protože zařízení má rychloupínací sklíčidlo.

Kupující, jako je skutečnost, že mají příležitost v procesu vybrat jeden z 25 režimů točivého momentu v závislosti na kvalitě a hustotě materiálu. Výhody zjistí také možnost seriálu utahování šroubů, protože přístroj má funkci motorovou brzdu. Souprava obsahuje dva silné baterie, napětí, z nichž každá je 14,4 V. Tvrdí se, údržbář, poskytuje kontinuální dlouhodobý provoz. Zařízení váží jen 1,3 kg, rozměry jsou kompaktní, takže práce s tímto šroubováku je velmi pohodlné.

Tyto šroubováky s lithium-iontových baterií, které jsou komentáře jen ty pozitivní, obvykle mají pohodlný klíč „Pusk9raquo;, která může být použita pro nastavení rychlosti operační nástroje. Spotřebitelé rádi i za přítomnosti speciálních otvorů ve skříni, které mohou být použity pro ukládání náhradní zařízení.

Opravy a provoz akumulátorový šroubovák „Interskol ANO ANO-18ER“

Pokud jste si zakoupili šroubovák s lithium-iontová baterie „Interskol9raquo; je třeba dodržovat některá pravidla pro jeho fungování. Například provozovatel musí používat osobní ochranné prostředky, nosí brýle, respirátor, bezpečnostní obuv a rukavice. Před použitím stroje zkontrolujte pevnost upevnění pohyblivých částí.

Jídla by měly být prováděny výhradně bateriemi, které mají speciální označení. Pokud se baterie nepoužívá, by mělo být skladováno odděleně od jiných kovových předmětů podle typu:

Šroubovák s lithium-iontová baterie „Interskol9raquo; může selhat. V případě, že přístroj nezapne, zkontrolujte baterii. Pokud nemohl být realizován náboj, znamená to, že akumulátor nebo nabíječku. Pokud se baterie nedosáhne požadovaného poplatku, může to znamenat problém s nabíječkou baterií nebo snížení kapacity baterie. V posledním případě se opravit baterie šroubováků je nejlepší ponechat na profesionály.

Dokonce i poté, kdy se uživatel rozhodl, že potřebuje akumulátorový šroubovák, často nemůže rozhodnout, co dávají přednost baterie - nikl-kadmiových nebo lithium-ion. První typ je provozována při nízkých teplotách, ale má paměťový efekt a brzy vymizí. Ale pokud dáváte přednost šroubovák s lithium-iontové baterie, baterie nebude mít žádný paměťový efekt a nedochází k samovybíjení nebude fungovat v chladu. Poté, co vyhodnotil souhrn charakteristik, mnozí spotřebitelé stále dávají přednost nářadí s lithium-iontových baterií.

Jak nabít šroubovák Li-Ion baterie

Přinesl pár týdny 6 makitovskih Přístroje pro opravu.

4 šroubovák, skládačky a 1 1 bruska.

Jen box. Těžký.

vyjádřil jsem cenu opravy. Ukázalo se, že pouze jeden šroubovák také ekonomický smysl se zotavit. Zbytek šel do částí.

Obecně platí, že samo o sobě, že je čas na výměnu ručního akumulátorového nářadí park.

Že okamžitě koupil u všech nových Vstupy šroubováky s lithium-iontových baterií.

Lidi používané na Ni-Cd akumulátorů a Li-ion vyžadují zcela jiný přístup. Vpravo do extrému.

A samozřejmě, protože to není jen o tom, jak nabít šroubovák Li-Ion baterie. Pokud je to špatně, že bude plnit a / nebo obchod - příliš málo dobré vůle pro něj.

Proto jsem sledoval několik desítek stránek a pár hodin videa.

Hodil všechny slupku a udělal velmi „na sucho“, aniž by „voda“ squeeze.

Jak nabít šroubovák Li-ion baterií a další důležitá pravidla pro svůj provoz

 1. pamatovat -Li-ionodlišné naopak podanáni-CD!
 2. Dal Li-Ion pro nabíjení i když je zbytkové poplatků 20-50%.
 3. Důležité! Nelze se umožnilo vypuštění Li-ion níže 10-20%. Toto je kritická hodnota. Čím nižší je číslo, tím déle Li-ion bude fungovat -
 1. Li-ion pracuje optimálně v rozmezí od -10 do + 45 ° C. Nabíjení při teplotě od +10 do + 30 ° C
 2. 1 každý čtyři měsíce stráví plné nabití vybíjecí cyklus pro kalibraci snímače hladiny náboje v řadiči baterie. To znamená, že vypouštění téměř 100% a dát na starosti po dobu 12 hodin.
 3. Zachovat Li-ion je nutné nabíjet 40-60%.

Store účtováno 100% Li-ion nemůže, protože je v tomto případě trvale ztratí 20% své kapacity během 3 měsíců.

Je-li správně uloženy - za poplatek 40-60% - Li-ion nenávratně ztracen pro stejné 3 měsíců až 1% kapacity.

 • Je-li šroubovák vybaven dvěma Li-ion, pak poplatek až do výše 40-60% a uložit jej jako záložní. Jednou za měsíc, použít ji jako práci - až do výše 100% nabití, vybití až 40-60%, a opět nechte pro skladování.

  Druhá Li-Ion - hlavní pracovní. Pracovali jsme dobře - na konci každého dne, dát to na nabíjení, i když je vypouštěna méně než 10%.

 • Reserve Li-ion platí v případě, že primární operační Li-ion je vypouštěna jako výsledek tvrdé práce a není čas čekat na to, aby poplatek.

  To je všechno. Nyní víte, jak k nabíjení Li-Ion baterie pro šroubovák.

  Dal jsem každý tesař, ale stále visel v obchodě na nástěnce.

  A přesto to může být otázka - proč jsem šel do Ni-Cd na lithium-iontových akumulátorových šroubováků?

  Zde jsou výhody lithium-iontových baterií na Ni-Cd:

  • nejméně 2 krát vyšší specifickou kapacitanci;
  • samovybíjení je menší než několikrát;
  • bez paměťového efektu, což umožňuje pre-poplatek kdykoli;
  • Tvrdí v průměru dvakrát tolik cyklů nabití „vybíjení“, to znamená, že žijí dvakrát tak dlouho.

  Existují nějaké nevýhody?

  No, jako Ni-Cd věčný, nebo co? Příliš starý.

 • z Li-ion nízkým odporem při provozu za nízkých teplot.

  To vše v minulosti. Nyní Li-ion dělá tak, že pracují, a při teplotě -10 ° C stopudovo. A v některých zdrojů naznačují, že při teplotě -30 ° C, mohou pracovat;

 • Li-ion vyžadují použití pouze originální nabíječky.

  A co je na tom špatného? Všechny šroubováky jsou prodávány v obou případech s původním nabíječkou součástí.

 • Li-ion vysoké náklady.

  Ano, to by neměl řekl. Nedávno jsem šel do obchodu. Ni-CD baterie pod 1 TR neviděli. A na aliexpress, můžete si koupit šroubovák s Li-ion 3 tr

 • A konečně, pokud budete pracovat s šroubovákem profesionálně - není pochyb o tom, zvláště - to bude rozpadat spolu s Li-ion baterie. Takže koupit samostatně Li-ion baterie pravděpodobně není nutná.

  Jen nevandalnom rozumné využití pro pár let by mělo stačit šroubovák.

  A, ano, ještě jedna důležitá pravidla. Ne šetřit na elektrické šroubovákem. Odpovídá napětí baterie. Vezměte lithium-iontová baterie je 20 voltů nejméně. Spin je jako šelmy.

  Slabý buy - bude mít malou pomocí od něj, a radost z úspor centu nebude stejná.

  Vlastně jsem zaznamenal šroubováky s lithium-iontových baterií na 25 voltů. Vstupy do ne zcela ocenit. Zvláště po Ni-Cd na 14 voltů.

  Stejně jako všechno. Máte otázky, nesouhlasí s něčím - napište do komentářů.

  PS: Chcete být informováni o nových článcích na tomto blogu? Klikněte na toto tlačítko:

  P.P.S. Takhle? Chcete se o něj podělit s vašimi přáteli? Klikněte na své oblíbené sociální sítě:

  P.P.P.S. Po přečtení článku, mám dotazy, připomínky, námitky? Zapsat je v komentáři níže. Pokusím se odpovědět na všechny.

  Za nahrávku „Jak nabít šroubovák Li-Ion baterie“ 14 komentáře

  Ve skutečnosti je problém s baterií je velmi zajímavé, bez ohledu na to, pro který má být nástroj nebo dokonce telefon. Je obtížné nalézt spolehlivé informace, jak účtovat. A na Ni-Cd, měli byste mít také dlouholeté zkušenosti. Psát?

  Kdo by neměl koupil akumulátorový šroubovák, z toho důvodu, že nové baterie v pořizovací ceně v blízkosti ceně šroubováku. „Toy“ pohodlné, ale není praktické.

  Myslím, že teď, daný aliexpress i doma, můžete si vzít šúry. Můžete setkat s 3 tr Je-li „domácí“ a právo, jako je tomu v článku popisuje použití baterie 5-7 let bude stačit.

  Dlouhá doba použití lithium-iontové baterie je téměř všude tam, kde je to možné. A neobtěžují nabíjení pravidla. A zdá se, že marně! Sakra, to je takové „překvapení“ číst. Lepší pozdě než nikdy. Témata a utěšoval!

  Prompt jako při nákupu Srewdriver nebo něco jiného, ​​aby určil, zda byl správně skladován a co vlastně kapacita baterie v současné době.

  No, už jsem vám řekl, že současný stav nabití, můžete vidět světla na šroubováku. Ale v jakém stavu nabití byl umístěn pro skladování - je obtížné určit. To nemusí být ani možné.

  Je možné stanovit takové věci podle jejich vzhledu, nebo pouze přístroje?

  Na šroubováky s Li-ion obvykle jsou indikátory, které ukazují přibližnou zbývající energie.

  Hlavní je mít na paměti hlavní pravidlo - nedávejte baterie vyčerpá. Všechny ostatní položky jsou popsány v článku, mohou být ignorovány, nejsou kritické. To platí pro všechny přístroje s datovými poli.

  Souhlasím s tím, ne šetřit na elektrické šroubovákem. Za práci, kterou jsme právě zakoupili Li-ion baterie a je 20 voltů. Je veškerá naděje funguje. Chci se zeptat: co by se stalo, pokud je baterie zcela vybitá? zda má být účtován v tomto případě? A je-li to nutné, zda je možné koupit baterii zvlášť?

  Ano, můžete si ji nabít znovu. Ale její život bude snížena více, než kdyby jste byli propuštěni až o 90%. Baterii lze koupit. Všichni výrobci je také prodávají samostatně.

  Koupil jsem si šroubovák s 2 bateriemi 10,8 LiIon v.Zimoy neplánují pracovat. Během vybíjení akumulátorů až 50% a pro uložení napětí odpovídající 50% dávky? Děkuji!

  Můžete kroutit tam a zpět v kuse vrutů. Podle přepsat poplatek - zaměřit se na indikátoru nabití na šroubováku.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  74 − = 65