Stříšky nad verandě polykarbonátu

Stříšky nad verandě polykarbonátu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Hledí z polykarbonátu na verandě svého domu

Vrchlík nad vstupními dveřmi do domu nebo hledí, chrání nejen proti povětrnostním vlivům, ale také slouží jako důležitá součást vzhledu fasády budovy. Výroba z polykarbonátu baldachýnu přes verandu sát nijak složité. A jak to udělat tento druh vzorů, rychlé článku.

Základní požadavky na hledí

Stříšky a markýzy na verandě polykarbonátu, jakož i z jakéhokoliv jiného materiálu, musí splňovat následující požadavky:

 • Mít spolehlivý tuhost. Bude muset vydržet poměrně těžkých břemen. Tento tok vody a sněhu a silný vítr. Tak aby struktura dostatečnou stabilitu, to produkovalo speciálního rámu nebo základ, na kterém je upevněn polykarbonát nebo jiných látek. Zároveň největší cena v tepaného rámu, který dát domu aristokracii, a vchodem, aby se slavnostní a elegantní.

Tip: Pro klasický exteriér bude nejlepší pro odstín z průhledného polykarbonátu, orámovaná elegantní tvářené.

 • Správně identifikovat oblast hledí. Ideální velikost jsou považovány za takové, když je clona zcela pokrývá přední dveře a přibližně 40 cm Celá oblast podél jeho obvodu. A rozšířením vrchlíku na příjezdovou cestu, takže auto v dešti nebudou muset běhat po domě. Rozšiřování verandy vrchlíku a vrchlík se může získat v průběhu celé terasy. Ale v tomto případě je potřeba pro další podporu.
 • Chcete-li mít optimální tvar clony. Kromě řádné hygieny, padák by měl být v souladu s celkovým řešení architekturou fasádě domu.

Tip: Vezmeme-li formu přihrávkou, je třeba okamžitě poskytnout pro instalaci drenážního systému, který povede ke zlepšení ochrany před deštěm.

Před provedením hledí polykarbonát na verandě, je seznámit se s jejich názory.

Základní konstrukce uvedené v následující tabulce:

Pro normálního toku dešťové vody a rozpuštěného sněhu, to je sklon přibližně 30 °. Střecha vrchlík je přímý nebo ohyb.

To není tou nejlepší volbou pro průzory z polykarbonátu.

Pokud existují dvoje dveře, konstrukce má podobu protáhlého dome, jak je vidět na fotografii.

Rozměry odpovídají celkové velikosti konstrukce používá polykarbonátových desek. Vrchlík, který zahrnoval tři nebo více z listu se nazývá rozšířený klenutá.

Výhody polykarbonátové hledí krytu jsou:

 • Průsvitná struktura rozptyluje sluneční světlo, aniž by byly překryty veranda;
 • Na povrchu hledí netvoří formu a houby;
 • Odolnost proti mechanickému poškození;
 • Vysoká plastičnost, která umožňuje, aby se z ní zorníků složitý tvar;
 • Trvanlivost. Nerozloží nebo koroze, dokonale brání všechny možné přírodní faktory, je provozní teplota pohybuje v rozmezí od (-60ºS) na (+ 100 ° C);
 • Za rozumnou cenu;
 • Nízká hmotnost. S tímto snadno hledí a samotný rám může být vyroben z tenkého hliníkového profilu;
 • Požární bezpečnost. Materiál je vypnutý, nepodporuje hoření;
 • Polykarbonát je k dispozici v mnoha barvách, což vám umožní vybrat barvu, která bude v souladu s celkovým stylem domu.

Nevýhodou polykarbonátu - původní barva povlaku je možné změnit pod vlivem ultrafialového světla.

Tip: Chcete-li tento materiál neztratil své estetické kvality, povrch by měl být pokryt ochrannou vrstvou.

Způsoby výroby clony

Před provedením baldachýn přes verandu polykarbonátu, stojí za to poznat, jak můžeme rám pro něj.

To lze provést jedním z následujících způsobů:

 • Nejběžnější - svařovací rám pro hledí kovové trubky. Navzdory jednoduchosti konstrukce, vypočtené zatížení větrem a sněhem na hledí. To je důležité zejména pro přímé přístřešcích, kde sníh přetrvává. To je nejlepší aplikovat základy trubce rámu nebo 60h60h3 40h80h3 pro soustružení: 40h20h2 nebo 40h40h2 mm;
 • Tito mistři mohou zfalšovat rám vyrobený z kovu. Takové návrhy jsou výrazně dražší svařované, ale milost a krásu těchto padácích zaplatí za každou cenu. Objednat Kované clony může být v kovárně. To může být dokončena v průběhu verandy průzory z polykarbonátu nebo objednat prostřednictvím svého projektu;
 • Pro ploché markýz může být používán bezrámovou verzi. V tomto případě se pevné polykarbonátové desky jsou zavěšeny na speciálních držáků a výztuh. Toto provedení může být použit na nosné stěny, která není schopna těžký zámečnictví nebo svařovaný kovový rám.

Jak vyrobit hledí z polykarbonátu na verandě s rukama?

Postupujte takto:

 • Určete tvar struktury;
 • Vyberte materiál pro rámu;
 • Určete způsob připevnění ke zdi. Je třeba vzít v úvahu materiál nosné konstrukce stěny. Konzoly a rozšíření jsou upevněny kotevními šrouby. Hledí kopule na stěně pomocí šroubů obvodu okenního rámu.

Různé verze přístřešky z polykarbonátu lze vidět na fotografiích a videu v tomto článku.

Tvorba víčko přes verandu

Instrukce práce nabízí tento postup funguje:

 • Vypracovaná na baldachýn nad verandě polykarbonátového kresby zobrazující všechny požadované rozměry budou uvedeny. Návrh typ je určen opláštění vypočítá množství použitých materiálů.

Při vývoji tohoto výkresu jsou brány v úvahu:

Tip: Clona je stojí za to dělat trochu větší, aby poskytují dobrou ochranu verandě. Ale předtím, než učiní rozhodnutí, je třeba znát množství dešťových srážek ročně.

 • Připravené stavební materiály a nástroje, které potřebujete:
 1. Tloušťka polykarbonát ne menší než 1 cm;
 2. Profilované kovové trubky;
 3. bulharská;
 4. pro svařovací přístroje;
 5. šroubovák;
 6. elektrická vrtačka;
 7. ruleta;
 8. tužka;
 9. level budovy;
 10. Šrouby s thermowasher, k upevnění polykarbonátu;
 • Nade dveřmi na stěně označí instalaci bodového podpěr pod kapotou;
 • Vyrobeno svařovanou rámovou konstrukci;
 • Rám zesílený žebra, jejichž počet závisí na délce konstrukce;
 • V rámci vyvrtané díry, alespoň čtyři, pro připevnění na stěnu domu;
 • Rám je upevněn na stěně;
 • Zpracované primer;
 • Tvorba víčko přes verandu polykarbonátu končí zbarvení všech povrchů.

Při instalaci polykarbonátové desky je nutné dodržovat určitá pravidla:

 • V koncové části těsnicí pásky je instalována;
 • Mezi listy polykarbonátu je ponechána malá mezera pro tepelné roztažnosti materiálu;
 • Montáž může být provedena oddělitelných profilů, sestávající z horního víka a spodní částí;
 • K ochraně verandu dostat vodu na tom, zdi společného prostoru a víčka jsou utěsněny;
 • Na konci montáže polykarbonátu ochranné fólie se odstraní.

Tvorba víčko přes verandu s nosnými sloupky

Hlavní výhodou je víčko na podpěry mohou být vyrobeny z různých materiálů.

Postup instalace se skládá z několika fází:

 • Namontovaný podporu. Mohou být nastaveny dva, za zdmi domu asi jeden nebo dva metry. Nejlepší možnosti: dát stojan vyrobený z cihel, nalil beton nebo instalaci kovových trubek.
 • Nastavit krokve. Ve stěně vybrání se provádí pro nosníky 200 mm hluboké. Jeden konec nosníku položené na nosiči, a druhý - vybrání. Stříška nad dvoranu polykarbonátu s rukama na podpěrách připevněny šrouby a maticemi a podložkami.
 • Zvýšené krov část hledí. Střecha markýza může být byt nebo dům.
 • Hledí z polykarbonátu na verandě pečlivě opláštěné listy.

Clona kruhový oblouk

Tento materiál má mnoho barev, takže si můžete vybrat odstín materiálu vhodného pro nejběžnější styl budovy. Proto hledí z polykarbonátu po dlouhou dobu a verandy jsou schopny účinně provádět praktické funkce, a stát se harmonickou dekorativní Navíc vstup do domu.

Hledí z polykarbonátu - velmi praktická volba pro domácí dekoraci z kroků fasády a ochrana proti vlhkosti - déšť, tající sníh v zimě (! Po mrazu, dokonce ani nejsilnější, kroky na schodech zase do kopce), a dokonce i barvy, můžete si vybrat, které chcete. Nehoří, nehnije, odolný - stát ještě před krupobitím, flexibilní - můžete ohýbat jakýkoliv tvar, transparentní - schody prostor je vždy osvětlené a cenu cenově dostupné. Musím poznamenat, že je možné, aby zamorochitsya pro výrobu takového hledím, aspoň se něco užitečného dělat během víkendu.

Objednat hledí z polykarbonátu, produkt přijal jeho včas, velmi spokojeni s výsledkem. Shade ukázalo jen nádherný, když chytře přidal přední dvířka. Děkuji vám za vaši práci, plánujeme provést další objednávku na hledí. Důležitou skutečností - cena není příliš vysoká, ale kvalita je skvělá.

Stavitel cestovatel. Po ukončení studií (Novocherkassk Jižní-Ruská Státní Technická univerzita) pracoval v Rusku a Společenství nezávislých států, jakož i v Polsku a Německu.

Architekta. Celková stavební praxe za posledních 24 let. Vystudoval Státní univerzity v Novosibirsku architektury a pozemního stavitelství (Sibstrin). Zkušenosti z práce z mistra na vedoucího projektové kanceláře. Také v obchodní činnosti. V současné době v důchodu.

Inženýr. Zkušenosti za 3 roky. Vystudovala Saint-Petersburg State University katedry Civil Engineering (FGBOUVO) Architektura a Informační systémy a technologie. Myslím, že je to dobrý projekt doma můžete ušetřit nejméně 30.000 materiálů sám

Jak se staví baldachýn přes verandu s rukama - myšlenky a krok za krokem

S potřebou vybudovat baldachýn přes verandu se často setkávají majitelé soukromých domů. Typy a modifikace architektonických detailů tolik - z půvabných markýzy nad vchodem do domu na prostornou zastřešenou terasu podél celé fasády. Postav si jednoduchou konstrukci pod silou i začínajícího stavitele. Hlavní věc - vybrat si ty správné materiály a kreslení, stejně jako dotáhnout stavbu domu, takže není zhroutil pod tíhou sněhu v zimním období.

Co je třeba preferovat - přístřešek nebo clona

Ačkoli tyto dvě struktury jsou si velmi podobné, ale tam jsou některé technické rozdíly. V případě, že vrchlík je obvykle instalován vertikální paprsku-podporu, hledí je připojen přímo ke stěně domu. Proto je třeba věnovat pozornost nejen na tvaru a materiálů samotných příloh, ale také k tomu, ze kterého postavena hlavní budovy a je možné bezpečně připevnit rám na zeď nebo potřebují dodatečnou podporu.

Je třeba vzít v úvahu, a pokud máte v plánu umístit přídavek, a co je důležitější pro vás - estetiku nebo funkčnosti. Po krásné a elegantní tepaného železa baldachýnem může vypadat z místa u vchodu do hozblok a objemné dřevěném přístřešku krachu vnější přední dveře domu. Také při plánování předem zkontrolovat, zda zvolené velikosti designu, a zda je k dispozici pro výstavbu prostoru.

Výběr spolehlivých materiálů pro stavebnictví

Pokud jde o otázku, jak vytvořit baldachýn přes verandu, první věc, která se bude muset rozhodnout - jaký materiál je vyroben rám a že využití střechy. V domácím konstrukcí pro rám často berou dřevěnými trámy a kovové trubky nebo profilu, ale každá varianta má své výhody a nevýhody:

 • Dřevěný rám je snadno vyrábět, je snadné připevnit na stěnu domu, ale cena je poměrně malý. Ale strom - materiál krátkodobé, a to i po speciální úprava taková stavba by měla být pravidelně opravit nebo vyměnit.
 • Kovové konstrukce pevné a trvanlivé. Ale pro práci s kovem požadované: Speciální vybavení (svářečky), speciální upevňovací prvky a dovedností pro práci s tímto materiálem.

Vhodné pro střešní krytinové polykarbonátové železo, kov, vlnité, Onduline, břidlice, sklo - prakticky jakéhokoliv dostupného materiálu. v domácím stavebnictví často i hledí přes verandu s využitím zbytkového materiálu, který překrývá střechu. Stojí za to poznamenat, že na střešní krytinu, závisí na hmotnosti celé konstrukce, a proto - a způsob uchycení.

Jak se staví dřevěný přístřešek nad veranda s pilíři

Dřevo - jeden z nejvíce dostupných materiálů. Kromě toho, že je snadné použití a při správném zpracování konstrukce dřevěných trámů se může stát skutečnou ozdobou domu. Není divu, že mnoho majitelů, kteří se rozhodli pro instalaci baldachýn přes verandu sami zvolit právě dřevo pro stavbu.

Výkresy a výpočty pro dřevěné kůlny

Před jeho vlastní rukou, aby baldachýn přes verandu dřeva, je nutné připravit výkresu a vypočítat všechny rozměry dílů. Je důležité předem ověřit všechny úhly a délky paprsků, jak je v procesu stavby i malá chyba povede k silnému nerovnováhy.

Rozměry rozšíření jsou kalkulovány individuálně. Výška budov by měla být dostatečná pro dospělý člověk mohl stát na verandě, ne ohýbání. Úhel sklonu střechy by mělo být v rozmezí 25-35 °. Při výpočtu délky a šířky struktury by se měla řídit velikostí verandy - mohou být přidány k původním rozměrům 50-60 cm na každé straně a na volném okraji.

Rada. Pro objasnění velikost vrchlíku může být rozšířena břidlice nebo vlnité lepenky na zemi, s přihlédnutím k překrývání a měření výsledné obdélník. To bude velikost prodloužení střechy.

Materiály a nástroje pro stavebnictví

Pro stavbu baldachýnem nad verandě je třeba připravit následující látky:

 • ošetřené dřevěné trámy 15x15 cm podpěry a nosníky;
 • dřevěné trámy 75x75 mm a 25 mm deska pro soustružení;
 • střešní krytina (břidlice, vlnité, pozinkované oceli);
 • Kotevní šrouby, svorky a šrouby pro připevnění vodní kámen;
 • šrouby a hřebíky břidlice;
 • rýč, pilkou na železo, šroubovák, kladivo, barva, svinovací metr a olovnice.

Před připojením kůlny u domu, je třeba vytvořit prostor pro budovy, všímat si umístění instalace podpor a procesních asfaltem nebo jiným složením dřevěných dílů pro ochranu proti vlhkosti a hnilobě.

Krok za krokem k budování dřevěný markýza přes verandu

Montáž nosníku na stěně verandy:

 1. Na stěně označit místo upevnění opěrných nosníků.
 2. Pomocí olovnice a provádí ruleta rovinnou vodorovnou čáru.
 3. Kotevní šrouby k zajištění dřevařském stěny 10 cm. Je možné předem zářezy v něm otvory pro připojení krokví, a může být namontován na horní části základny vaznice paprsku nebo sponkami.
 4. Pokud je šířka verandy na přední straně více než 2 metry, je nutné na horizontálních okrajů nosníku nainstalovat další svislé podpěry.

Instalace svislé podpěry:

 1. Dřevěné kůly zapuštěny do země do hloubky 40-50 cm.
 2. Wells s podpěrami do betonu.
 3. Po ztuhnutí pólů řešení prolínají do požadované výšky a dát je na druhém nosníku.

Rada. Na sněhu nezůstával na střeše kůlny, odborníci doporučují, aby výška volného okraje vzorce - 10 cm na metr délky. To znamená, že v případě, že délka veranda 2 m, je stěna stavební výška musí být 20 cm výše, než na volném okraji.

 1. Na nosných trámů zajištěna krokve (75x75 mm paprsku).
 2. Vzdálenost mezi krokvemi nesmí být více než 80 cm, protože střecha může být značně deformována pod tíhou sněhu v zimním období na vyšší stupeň.
 3. Krokve upevněny na nosníky v drážkách nebo úchyty.
 4. Kolmo k vazníku položeny desky soustružení.
 5. Vzdálenost mezi deskami musí být takové, že každý list z břidlice nebo vlnité lepenky uplatňovaným na 3 místech - horní vrstvy, spodní a střední.

Pokládání střešní krytina:

 1. Po rámové lišty je připravena, je vhodné malovat nebo léčit kompozice proti hnití.
 2. Břidlice je umístěn na volném okraji. Upevněné střešní břidlice hřebíky.
 3. Ready baldachýn může „vylepšit“: instalace Ozdobné zábradlí nebo pochvy šindel strany.

Dřevěná stříška nad verandou

Další možností je, aby baldachýn přes verandu s rukama - postavit dřevěnou stříšku. Malý design je snadno sestavit sami a pak opravit verandu na stěně. Takové clony mohou být různých tvarů - Bouda, oblouk, štít, kudrnaté. Ale pro začínajícího mistra je lepší se rozhodnout pro jednoduchou uni-rámu.

Před stavbou výkresu je nutné vypočítat velikost všech detailů. šířka fasáda by měla být 50 cm větší než je šířka verandy, a délky svahu - ne méně než 70 cm pro konzoly a příčníky vyžadují dřevěný nosník s úsekem 75x75 mm, který je vhodný pro regálové tenčí přepravek. - 40 až 50 mm. Úhel svahu hledí lépe na přibližně 30 ° C. Všechny díly před montáží je nutno ošetřit lakem nebo barvou.

Konzola rámu se skládá ze tří tyčí:

 • Je připojen na svislou stěnu a základnu pro upevnění vzpěry a horizontální příčku;
 • na horizontální příčka je připevněna přední nosný profil vaznici;
 • ortéza slouží jako ohnisko celého vrchlíku.

Nosná tyč Zadní je připojena ke koncům svislých tyčí. Pro upevnění latě mohou být vybrány mezi trámy drážek nebo jednoduše řezané do požadovaného úhlu a upevnění konců tyčí na šrouby v horní části krokví. Přepsat přesah mohou břidlice, pozinkované železo nebo Ondulin podlahy. Chcete-li snížit hluk z deště pod střešní krytinu se doporučuje laické krytiny nebo minerální vlny.

Pro upevnění dřevěné vrchlíku na zeď pomocí kotevních šroubů. Stojí za to poznamenat, že upevňovací prvky musí být nejméně 2/3 jeho délky vstoupit do zdi - pak vrchlík se neodchýlí od zdi a pevně připojen k fasádě. U trvanlivého fixace je lepší se připojit ke zdi nejen ke konzole, ale také horní příčník podporující latě.

Baldachýn z polykarbonátu - jak si vytvořit svůj vlastní rukou

Konstrukce z polykarbonátu vyniknout nejen pro krásu. Je odolná, spolehlivá a odolná konstrukce, která je snadná montáž, i nezkušení stavitelé. Není divu, že mnozí majitelé soukromých domů chtějí instalovat stříšku nad verandě polykarbonátu místo staré dřevěné vrchlíku.

Co je potřeba k hledí polykarbonátu

Chcete-li připojit vlastníma rukama vrchlík vyrobený z polykarbonátu, vyžadují taková zařízení a materiály:

 • kreslení rám (rozměry dílů předem vypočítat na jeho měření);
 • kovové trubky nebo rohy na výrobu kostry;
 • polykarbonát střešní překrytí;
 • svářeč bolgarka vrtačku;
 • šrouby, konzole, kotevní šrouby.

Rozměry hledí polykarbonátu by neměla být příliš velká, stačí, když střecha bude působit na každé straně verandy 25-30 cm. Polykarbonát pro klenuté převis je lepší, aby se buňky z 6 mm. Monolitický polykarbonát je vhodnější pro přímé vzorů. polykarbonát rozměr listu vypočítá velikost rámu - střešní materiál by měl být rozšířen po stranách 10-15 na volném okraji - 20 cm.

Etapy montážní klenutý přesahu polykarbonát

Aby jejich vlastní hledí z polykarbonátu na kovovém rámu snadné. Hlavní věc - mít potřebné vybavení a zkušenosti s svařování. Rám se děje na zemi, a teprve potom se umístí přes verandu.

 1. Připravený podle výkresu, kterou chcete řezat díly rámu a označit je.
 2. Pro výrobu oblouků na trubkách mlýnek v pravidelných intervalech, aby se hluboký zářez na ¾ průměru, pak ohnout položky oblouk.
 3. Připojte oblouk příčníků. Stačí 4-5 cross - připojení dvou oblouk hranu, zbytek rovnoměrně po celé délce.
 4. Po celé délce tuhosti svařovaných dvou dlouhých trubek, na volném okraji oblouku místo trubky může být instalován kované vzorované prvek.
 5. Vertikální konzola je připevněna k okraji parietálních obloukové svařování nebo spojovacích oblastí.
 6. Předat pevnost rám z volného okraje klenby vyztužené konzoly musí nainstalovat vzpěry.

Před opláštění rámu krytiny, budete muset rozhodnout o tom, jak připojit vrchlík do zdi domu. Pokud máte v úmyslu použít kotvu na molech a hrana oblouk konzole potřebné vyvrtat otvory pro šrouby, nasaďte rám na přední straně si všimněte místa připevnění na zeď, pak vyvrtejte zeď na etiketě.

Pro montáž držáků na fasádu označuje místo kop v dané lokalitě, držák a nechat opravit rám.

Byl poslední dotek - polykarbonátové pouzdro. Tento materiál je dobře ohnutá, je snadné připojit sami. Polykarbonát připevněna k extrémním a střední příčky thermowasher pomocí šroubů. Odborníci doporučují dělat otvory pro vruty 5 mm větší než průměr spojovacího materiálu - aby se zabránilo narušení trhu a deformace hledí.

Možnosti upevnění markýzy na stěnu

Informace o tom, jak stavět baldachýn přes verandu, by byla neúplná, pokud nechcete vzít v úvahu výstavbu zařízení na zdi domu. Z pravé strany rámu připevnění na stěnu závisí na spolehlivosti větší rozšíření a její životnosti. Několik možností:

 • přivařeny k vestavěnému přípravku;
 • držák;
 • upevnění nosníku na stěnu s kotevními šrouby.

S integrovaným ventilem je jednoduchá - segmenty ocelové trubky nebo tyče položil do stěny při stavbě domu, a mít je svařovaný rám. Ale i další možnosti by měly být považovány za podrobněji, protože to je jejich nejčastěji používá pro lehký baldachýn přes verandu. Níže uvedená čísla ukazují, jak svázat markýzy přímo na zeď již postavených domů.

Obrázek (C) ukazuje, jak připojit krokve připevněný k nosníku upevněného na stěně dlouhé kotevní šrouby. Obr. (A) je znázorněna ve tvaru písmene U držák se používají pro lehké markýzy. Obrázek (b) - diagram vazníky upevnění v drážkách základního nosníku (1 - nosník 2 - krokve vrchlík 3 - kotevní drážka základní nosník 4, ​​5 a 6 provedení krokve upevňovacího čepu a hřebík).

Důležité! V případě, že převis je delší než 2 m nebo neexistuje žádná záruka, že stěna může nést hmotnost střechy, pod nosníku nutně Tyče.

Nápady na stavbu markýzy a baldachýny - obrazárna

jsou považovány nad příklady z nejjednodušších markýz. Nicméně, tyto struktury může být složitější. Fotografie ukazuje, že konstrukce přístřešků ve dvoře v závislosti na jejich určení - k obchodním účelům (skladování dříví, seno) vybrat jednoduché tvary, ale i pro odpočinek a zvýšit dekor jsou skutečnými uměleckými díly.

Stříška přes verandu - to není jen ochrana hlavního vchodu před povětrnostními vlivy. Je také dekorativní prvek, který klade důraz na architektonický styl budovy. Elegantní a masivní kovová a dřevěná, plastová a zámečnictví - konstrukce přístřešků v soukromém domě na fotografii je různorodá a závisí pouze na fantazii mistra.

Jak můžete vidět, což baldachýn přes verandu s rukama v platnosti i nováček master. Ale pokud si nejste jisti, ve vlastní schopnosti, nebo chceš exkluzivní verzi hledí, je vždy možné obrátit se na odborníky, kteří nejen vypracovat projekt pro vás, ale také pomoci s instalací hotového vrchlíku.

Proč potřebujete koupel cihel? Ve všech, a to i ve velmi malé stavební obchodě, ani nemluvě. dále

Když na své letní chatě téměř nic zůstane z postele odstranili úrodu, je čas. dále

Zde je to, co kiwi plantáž: Ovoce roste dobře v běžných městských bytech. Nejlepší čas. dále

Tymián - jeden z nejpopulárnějších členů rodiny mincovny. Je to bylina nativní izSredizemnomorya, a lidé tam říkají. dále

Wormwood - velmi silný nástroj pro rychlé přinést pacientům v pořádku. Léčba pelyněk čistí tělo od všech. dále

Ve skleníku se cín (ze sleďů nebo jiné), provedeného ve spodní části otvoru. Od schepochek Kindle dovnitř. dále

Ukazuje se, že květiny mohou růst mílovými kroky, a za to vám prostě by měl krmení pro. dále

ještě více nápadů:

V březnu ti o sezónních prací tento měsíc, aby se vaše zahrada v perfektním stavu

Jak vytvořit baldachýn přes verandu

 • 1 Účel
 • 2 Odrůdy
 • 2,1 Polykarbonát
 • 2.2 z kovu
 • 2.3 v plastových
 • 2.4 z vlnité lepenky
 • 2.5 z kovu
 • 2.6 ze stromu
 • 2,7 tvárné
 • 3 Výroba Jednotný hledí
 • Arch clona 4 Výroba z polykarbonátu
 • 5 Příprava sedlovou konstrukci
 • 6 Videa
 • 7 Fotografie
 • 8 diagramy

Vstupní dveře v soukromém domě / chatě je vystavena agresivním vlivům prostředí. Clona je částečně chrání dveře před zničením. Existuje mnoho možností pro instalaci těchto struktur. V tomto článku se dozvíte, jak vytvořit baldachýn přes verandu, takže to bylo příjemné a snadné výzdoba domu, řádně vykonávat své základní funkce.

Hlavní funkce píku:

 • Chrání dveře před deštěm a sluncem.
 • Poskytují komfort pro majitele domu. Například pro otevření zámku příjemná pod stříškou, a to zejména ve špatném počasí.
 • Zdobení exteriér domu.

Nejčastěji majitelé soukromých domů udělat pořádek průzory. Pokud jste také nemají čas na výrobu tohoto návrhu můžete udělat totéž. Ale, je-li to nezbytné, aby zachránit rodinný rozpočet, a můžete odstín s rukama nad hlavou. Ať to bylo cokoli, aby odstín jste měli vysoce kvalitní a relevantní pro vaše potřeby, doporučujeme, abyste se seznámili s odrůdami clon a jejich vlastnosti.

Hledí Polykarbonátové jsou dnes ve velké poptávce mezi spotřebiteli. To není překvapivé, protože tento materiál má několik výhod:

I když existují materiály, které pokryjí hledí a levnější, ale výkonové charakteristiky polykarbonátu plně odůvodnit své náklady. Níže bude uveden návod na výrobu obloukovou stříšku tohoto materiálu.

Chcete-li pracovat s svařování kovu stroje a potřebuje nějaké dovednosti při práci s ním. Ačkoli kov levnější polykarbonátu, ale pracovat s ním mnohem složitější. Bypass svařování je možné, za použití standardní mechanické sloučeniny kovových prvků pomocí šroubů a matic.

Mezi výhody kovu stojí za zmínku:

 • Spolehlivost.
 • Cenová dostupnost.
 • Trvanlivost (za předpokladu, že bude okamžitě zpracována antikorozní prostředky).

Je to proto, že je třeba pro pravidelnou údržbu kovu, mnozí spotřebitelé odmítají výroba hledí na něj.

Pro instalaci polykarbonátové hledí stále máte to pod kovovou základnou. V tomto případě, výhody polykarbonátu Ještě, protože rám pod ním trvá až 30% celé struktury, vzhledem k snadnosti krytiny. Pokud clona kryt konstrukce vyrobena z kovu, bude to vypadat a rám a střecha.

Plastové desky vhodné pro sluneční clony zařízení je dražší než PVC, který se používá pro interiérové ​​aplikace. Proto se náklady na PVC krytinu není tak malý, jak bychom si přáli. Externě, tyto desky se podobají polykarbonát.

Plast může být namontována na rámu jakéhokoliv tvaru. Můžete si koupit bílý talíř a držet se jich natáčet požadovanou barvu, nebo koupit jim již vložen.

Dnes profilované velký zájem mezi spotřebiteli. Prodeje lze říci, že přijal vedoucí pozici na trhu. To se používá pro výrobu plotů a střech. Mezi nedostatky materiálu by mělo být poznamenáno, nestabilitu vůči mechanickému poškození. Dokonce i nejlehčí dent již bude patrné v podlahových krytin.

Pokud se rozhodnete koupit vše pro hledí tuto variantu pokrytí profilovaná koupit kvalitnější a silnější. Práce s ním je mnohem jednodušší než s kovovou dlaždice a kovu.

Pokud se rozhodnete, aby se vrchlík kovu, zapamatujte si jeho barvu a strukturu musí být v souladu s krytinou střechy. Rozdíly v barvě a struktuře, i ty bezvýznamné, bude velmi znatelný.

Dělat vrchlíku kovu nejlepší na jevišti, pokrývající domu nebo jiné budovy na dveře, ke kterému jste se rozhodli, aby se hledí. V takovém případě budete muset provést baldachýn kovových zbytků ze střechy na střechu.

Jako střešní krytina pro hledí může také působit jako je pásový opar nebo jiné podobné střešní krytiny, střešní krytiny a dokonce i domácí výrobce.

To předpokládá výrobu dřevěného rámu. Ve střešní krytina může být špatně stejné polykarbonát, kov, plech, břidlice a podobně. D. U starých typových domů hledí nejlépe vyhovuje. Kromě toho je počet objektů, které jsou vhodné pro venkovní dřevěné konstrukce vrchlíku - domov protokolu obnovené chaty a zařízení, vyrobený v hrázděné stylu.

Nejlepším řešením by bylo navrhnout hledí, rám je vyroben z kování. To bude sloužit jako hodnou ozdobou domu. Nicméně, tento návrh bude vás stát hodně peněz. Kované clona může být kombinován s střešních krytin, jako je polykarbonát, dlaždice, a dokonce i plast.

Kované hledí je poměrně těžká, tak aby sloužil jako opravdu dlouhou dobu, je třeba jej správně nainstalovat.

Kování se hodí prakticky žádný návrh, jak se může skládat z obou hrubé a jemné prvky. V případě, že pozemek je již kované prvky, pak clona by měla být prováděna ve stejném stylu s nimi.

Vyrobit jednu clonu

Pro výrobu takové konstrukce, budete potřebovat seznam materiálů:

 • Římsová lišta.
 • Okap.
 • Kovové rohy.
 • Planck dotykové plochy.
 • Pipe.
 • Barů.
 • Palubky / šindele.
 • Tyto kotvy, šrouby a vruty.

Z nástrojů bude užitečná takto:

 • Svářečka.
 • Měřicí pásky.
 • Rámová / bulharština.

Před zahájením výroby víčka muset načrtnout miniaturu. Pro stavbu zcela specifické hledí udělat nějaké měření, jako například šířku a délku verandy. K tomuto údaji přidat dalších 60 cm. To bude šířka vašeho návrhu. Pro délku hledí je třeba změřit vzdálenost mezi předními dveřmi na konci verandy, čímž se toto číslo ještě o 15-20 cm. Výška píku je vypočtena v závislosti na domu architektury.

Sklon digestoře by měla být asi 20 °.

S těmito údaji je možné nakreslit náčrtek na papíře nebo ve speciálním programu na počítači v měřítku.

Making rám

V souladu s projektem cut kovové rohy. Délka krokvemi rohů se rovná výšce rampy. Z rohů také třeba, aby se rovnátka a stěnové nosníky. rámové prvky navzájem spojeny pomocí svářecího přístroje. Rám je upevněn na verandě.

Zamkněte nosník stěny. To se provádí pomocí šroubů vyrobených z nerezové oceli a kotvy se používají k upevnění vzpěr. Proveďte latku z tyčí a položte ji na krokve. V případě, že střešní krytina pro použití v vlnité lepenky, mezi lamely by měly být ve vzdálenosti 30 cm. Šindele připravit kontinuální vaznici. Poté se na ni položí střešní materiál.

Jednobarevné hledí

Flexibilní dlaždici můžete upevnit pomocí samořezných šroubů. Flexibilní šindele se zapadají do klína, nikoli do zadku.

Nyní musíte upevnit kovový pásek opěrky k horní části rampy. Na spodní straně je třeba připevnit lištu a následně připojit a nainstalovat žlab a trubku.

Výroba obloukového štítu z polykarbonátu

Učinit takovou konstrukci nebude těžké ani pro nezkušenou osobu ve výstavbě. Hotový rám je možné zakoupit na stavbě nebo postavit samostatně.

Stejně jako v předchozím případě je třeba před zahájením práce na výrobě obloukového štítu provést měření a nakreslit náčrt.

 1. Vytvořte rám ze čtvercové trubky 12-16 mm nebo z hliníkové trubky. Ohněte trubku podél poloměru klenby. Budete potřebovat 2 stejné oblouky.
 2. Spojte oblouky s přímými segmenty trubek z obou konců. Kreslení oblouku bylo tuhší, svařte jej na vnitřní straně spojovacího nosníku.
 3. Pak svařte oblouky k zadnímu oblouku. S jejich pomocí bude visor upevněn ke stěně domu.
 4. Nyní vyčistěte rám rzi a měřítka. Předložte ho a zbarvíte ho.
 5. Namontujte obloukovou konstrukci nad verandou pomocí šroubů.
 6. Upevněte šrouby z polykarbonátu samořeznými šrouby.

Chovatelská stanice pro arch

Pokud vytváříte baldachýn nad verandě podlahy domu, udělat to tak, aby okraje byly okapy přes verandu 20-30 cm. Bude tedy vyloučit možnost vniknutí vody / sněhu na hledí na místo upevnění na zeď, která bude prodloužit jeho životnost.

Výroba konstrukce štítu

Dvojité hledí je obtížnější. Poskytuje však nejlepší ochranu proti šikmému dešti. A pokud ho potřebujete vyčistit od sněhu, bude to jednodušší. Dvoustěnná clona je tužší než její protějšky, takže má vysokou úroveň ochrany proti větru.

Nejprve musíte provést měření a provést skicu. Poté byste měli vypočítat velikost trojúhelníkových konzol a přepravky.

Konečný výsledek výroby štítu je zcela závislý na přesnosti měření. Tato fáze práce by tedy neměla být brána lehce.

Zrcátko s dvojitým povrchem

 • Vytvořte 2 závorky. Mohou být kovové nebo dřevěné. Za tímto účelem spojte dva vzájemně kolmé nosníky a zajistěte je pomocí úhlu 45 až 60 °.
 • Upevněte držáky ve vzdálenosti, která odpovídá šířce štítku. Svislé nosníky výsledného držáku se připevňují ke stěně, vyrovnávají úroveň a zajišťují 3-4 šrouby z nerezové oceli.
 • Pokud by visko mělo být podpůrné, nemusíte vytvářet závorky. Místo toho musíte instalovat kovové / dřevěné sloupky. Vykopněte jámy pod pilíři v požadované vzdálenosti od sebe. V jámě udělejte pískový polštář a utáhněte jej. Chcete-li písek se smršťovat, lehce namočte vodou. Namontujte stojan a vylejte beton. Horní konce sloupků jsou spojeny nosnými nosníky.
 • Krovy vyrobené z dřevěných tyčí / okrajových desek. Je-li visko malé, pak stačí pro dva páry krokví. Opravte nohy krokve dohromady. Poté fixujte krokve na horní nosníky konzol a nainstalujte hřeben.
 • Vytvořte bednu. Může být vyroben z desky / dřeva / překližky. Volba materiálu je dobrovolná.
 • Nainstalujte háčky pro instalaci žlabů.
 • Pokládejte materiál střechy podle pokynů výrobce. Nyní je nutné nainstalovat tyč a příklepové přípojky přiléhající ke zdi k přední části střechy štítu. Budou mimo jiné chránit strukturu před vlhkostí a sněhem.
 • Nyní je třeba nainstalovat žlab a závěsnou tyč. Nezapomeňte, že dolní okraj lišty musí být spuštěn uvnitř žlabu. Zajistěte odtokovou hadici.

Před instalací dřevěných konstrukčních prvků musí být každý z nich ošetřen antiseptiky, což výrazně zvýší jejich životnost.

Takže v závislosti na typu čočky a na vašich schopnostech pracovat s nástroji uvedenými v článku, můžete si udělat sami sebe. Pokud jste si po přečtení pokynů uvědomili, že tyto práce jsou pro vás příliš těžké, měli byste si objednat hotové hledí. Máte nějaké dotazy ohledně tohoto tématu? Zeptejte se je na našeho odborníka. Své zkušenosti můžete sdílet v komentářích k článku.

V poskytnutém videu se můžete dozvědět o komplikacích vytváření hledí přes verandu:

V této fotogalerii uvidíte spoustu zajímavých nápadů na vytvoření štítu:

Dřevěná clona

Kov

Na balkoně

Kout přes verandu

Nad vchodem

Původní tvar

S kovací prvky

Krásný štít

Malá velikost

Dekorativní

Pokud se rozhodnete udělat sami, pak schémata nastíněná níže vám pomohou navrhnout svůj vlastní vzhledový model:

Kreslení visí

Kresba klenutého tvaru

Schéma obloukového hledí

Dřevěný baldachýn

Gable

Konstrukce clony

Visor s podpěrami

Schéma kovového krytu

Stříška přes verandu

Ploché hledí

Jednoduchá konstrukce

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 1