Svorky pro dráty

Svorky pro dráty

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Svorky pro připojení kabeláže: typy a jak se připojit

Zdá se, že svorky pro připojení vodičů - je univerzálním lékem. A na jakost upínacích svorek bude přímo záviset na tom, jak dlouho a spolehlivě bude provozovat různé systémy.

Pro připojení vodičů je zde množina všech možných metod - to může být pájení, lisování, svařování, pájení, a, samozřejmě, se svorkami (obr 1.) v nařízení elektrické vedení zařízení (zkráceně PES) se říká, že zapojení je zakázáno silně použít. jednoduchým otočením. Tak tomu je třeba Twist vytvořen potřebou neustále nosit čepici z plastu se speciální pružinou. To bude poskytovat spolehlivé fixaci drátů a dělat kontakt nejvyšší kvality.

Obr. 1. Různé provedení sloučenin

Nejkritičtější svarové nebo pájení kabelu. Ale spíše objem zařízení potřebná pro takové manipulace. Právě tak často, jsou požadovány určité podmínky pro vytváření vysoce kvalitních spojů. A pájení napájecí vodiče musí být použito poměrně velké množství pájky a po dlouhou dobu. Byli z toho, co je spojení vodičů pomocí svorek dopadá velmi drahé.

Samozřejmě, možná použití stlačování drátů - to dává vynikající kvalitu a zaručuje spolehlivost. Ale takové manipulace vyžadují nejen profesionální nástroj, ale také jistou dovednost. Proto, na rozdíl od všech výše uvedených sloučenin s koncovými bloky je nejjednodušší. A zároveň splňuje všechny potřebné specifikace.

Takže to, co je terminál? Jedná se o speciální zařízení pro připojení kabelů a vodičů. Svorkovnice (svorkovnice) má ve své struktuře dvě nebo více kovových kontaktů, které jsou vybaveny upevňovacím drátem. A to vše je v případě materiálu nepropustného na elektřinu.

Postupně, ale velmi věří koncovky byly výměně pájených spojů. Když si je porovnat, možná zjistíte, že jsou téměř stejné ve své spolehlivosti. Ale ve stejné době, svorkovnice je ekonomicky i ekologicky žádoucí zařízení.

Způsob připojení vodičů ke svorkovnici

Prostřednictvím spojovacích drátů prostřednictvím svorkovnice se izoluje následující klasifikace:

 • svorka se šroubem - v tomto případě je šroub vyvíjí tlak na drát a svorkovnici, a to vytváří spojení (obrázek 2).

Obr. 2. Šroubové svorky

 • svorkou pružinou - jsou také nazýván stisk, že kolík je vytvořen pružiny zapadne na své místo. Teď tam jsou vyspělejší modely těchto přístrojů, které jsou charakterizovány tím, samosvornosti. To znamená, že plně zajišťuje automatické fixaci (obrázek 3).

Obr. 3. Pružinová svorkovnice

 • nůž s klipem - v tomto případě kontaktní pomocí speciálního vodivého nůž, přerušil izolaci vodiče a opírá se na jádro (obr.4).

Obr. 4. Nůž svorky

Výhody šroubových svorek zahrnují jejich schopnost poskytovat vynikající kontakt na větší plochu, mezi vodičích a svorkovnice. Toho je dosaženo relativně velké upínací síly. Další výhodou šnekového terminálu je schopen rychle poskytnout odpojování vodičů.

Ale to všechno není růžové. Tento typ zařízení má značné nevýhody, které jsou následující. Aby byla zajištěna co nejvyšší kvalitu připojení pomocí šroubových svorek je třeba mít určité schopnosti a dovednosti. Kromě toho často potřebuje trávit čas více než pro svorky s pružinou. Další velkou nevýhodou této sloučeniny je její uvolňování v důsledku vibrací. Jen nezkušení mistři problém často setkáváme ve formě ztráty upínacího šroubu, v důsledku nadměrné kroucení ji. Zatímco ve skutečnosti, všechny tyto problémy mohou být vyřešeny, a nemá vliv na spojení (obr. 5).

Obr. 5. Terminál dobré rozhodnutí

S ohledem na pružinovými svorkami, které poskytují schopnost poměrně rychle provést požadovanou sloučeninu. Zároveň je kvalita vytvořeného spojení nelíbí, nemá vliv na lidskou zkušenost a schopnost ji realizovat.

S ohledem na vibrace, pružinové svorky jsou stabilnější. Nevýhodou je cena, která je značně vyšší než šroubových svorek, a menší hodnota přípustného proudu.

Rostoucí popularita nabývá samosvorným terminály. Tím se automaticky upnutí vodiče, bezprostředně po jejich zavedení do svorkovnice. Jeho použitím, jsou terminály - znovu použitelné nebo jednorázové.

Většina návod k použití je vzácné terminály s nožem svorkou. I když umožňují rychlé připojení. K tomu, stiskněte na svorkovnici s použitím kleští (nebo použít speciální nástroj).

Často se používá následující klasifikace podle typu připojení. Je to nejlogičtější a odráží v detailu.

Mezi nejoblíbenější typy terminálů:

 1. Bariéra - z různých úhlů má můstek a spojení pro pájení (obrázek 6).

Obr. 6. Ochranné svorky

 1. Průchodka - slouží k žili sloučenin s vhodnými různých stranách (obrázek 7).

Obr. Feedthrough svorky 7.

 1. Cross-in - připojené paralelně více řádků (obr 8).

Obr. 8. Cross-řadové svornice

 1. Konec - vodiče jsou vhodné na jedné straně (na obrázku 9.).

Obr. 9. Koncové svorky

 1. Rozebíratelný - z různých stran mají terminální spojení, a s druhým koncem (Obrázek 10.).

Obr. 10. Nástrčná svorkovnice

Materiály, které tvoří svorky

U materiálu, které tvoří svorky, za použití mědi nebo jejích slitin. Většina kvalitativní kontakty, které jsou předem cínování vystavena, to znamená, že je potažen tenkou vrstvou cínu nebo jeho slitin.

Svorkovnice s kontaktní pružinou je vodič deska z pocínované mědi. Pružina je vyrobena z pružného materiálu. Nejlepší je, když je to - chromniklová ocel.

Pro výrobu těleso svorkovnice používá dielektrický materiál. To je nejvíce ze všeho - porcelánu a plastu. Důležitou podmínkou pro tento materiál je jeho požární odolnost a retenční tvar při změně teploty.

Oxidace a koroze svorek

Oxidace, který se vyskytuje v kontaktních bodů mezi materiálů vede ke zvýšení přechodového odporu. Proto se v zařízení, které je povinen poskytnout co nejmenší odpor, použijte speciální pastou. Aplikuje se na kontaktní svorky, pomáhá odstranit film oxidu dráty a zabraňuje následnému vzniku oxidace. Výrobce svorkovnic, který si myslí, že o jeho image, že často způsobuje pastu ke kontaktním terminálům vyrobených.

Často se stává, že z důvodu různých materiálů, ze kterých jsou vyrobeny z drátu, v kloubech kontaktu dochází koroze. To vše je známé a nastane mezi měď a hliník. Chcete-li tomu zabránit, je třeba velmi pečlivě s pokyny o požadavcích, které musí být splněny ve vztahu ke svorkovnici. Při kontaktu s kontakty uvnitř terminálu, by měly dodržovat přísná pravidla, která musí být ze stejného materiálu.

Všichni nejspíš někdy cítil v kloubech drátů, teplo generované. Proto, aby se tak nestalo, je třeba dát přednost svorkovnici, ve kterém bude přípustný trvalý proud hodnota přesáhnout maximální okamžitá hodnota proudu v připojené zátěže skrz. To bude poskytovat nejen spolehlivost kvalitu spojení, ale také, aby se zabránilo vzniku případných mimořádných situací.

Doporučení pro sdělovací kabely

Často, vysoce kvalitní a spolehlivé kontaktní závisí nejen na použitých koncových bloků, ale také z těchto manipulací, které je potřeba provést jeho instalaci:

 • k pásu vodiče by mělo být provedeno s využitím speciálních nástrojů, které poskytují největší důkladné čištění, aniž by došlo k poškození samotné jádro;
 • oxid film musí být nutně odstraněno z drátu;
 • s lanko, výběr vložky musí být správný;
 • drát do terminálu by měla začít, na izolační vrstvě;
 • vytvořil pevnost spoje je nutné zkontrolovat;
 • Při instalaci je nutné mít přívodního kabelu;
 • terminály v krabici (Obr. 11) Měli bychom být co nejdále od sebe.

Obr. 11. Terminál v krabici

Typy terminálů pro připojení vodičů: Tipy pro výběr

Aplikovány v okamžiku pravidel pro instalaci zakázat používání zvraty drátů jejich připojení. Moderní trh elektrických výrobků nabízí širokou škálu příslušenství používaného pro instalaci elektrické kabeláže. Vedoucí pozice jsou obsazeny svorky - jejich použití výrazně zvyšuje rychlost montážních prací, takže spojení s spolehlivé a trvanlivé.

Obsluhovat terminály je poměrně jednoduché a nebude těžké i pro nezkušeného elektrikář - co je nejdůležitější, aby pochopili, jak fungují, a znát jejich zařízení.

svorky - elektrické spotřebiče používané pro připojení kabelů a vodičů. Konstrukce svorek obsahuje mezi 2 a nad kontakty vodivého kovu, který je vybaven úchyty na vodiči. Skříň svorkovnice, aby nedošlo ke zkratu nebo úrazu elektrickým proudem, vyrobený z dielektrického materiálu.

Vodivé desky jsou vyrobeny z mědi nebo slitin na jeho základě. Minimální odpor je cínování, to znamená povlékání pocínovaného plechu nebo cín slitinové vrstvy. Odrůdy svorkovnice vybavená pružinami, s trolejovým drátem, měděnou desku, samotná pružina je obvykle vyrobena z chromniklové oceli.

Jako materiál izolačního tělesa používají plastové nebo porcelánu. Materiál je zvolen s ohledem na odolnost proti deformaci a vysoké temperaturam.Ispolzovanie montážní svorkovnice byl široce rozšířilo a pájecí drát postupně ustupuje do pozadí, přičemž místo koncových připojení. Použití svorky ekonomicky výhodné v porovnání s pájením, a podstatně spolehlivější. Svorky ukázaly jako účinné při připojení kabeláž měděné a hliníkové vodiče, které poskytují kvalitní připojení a brání kabelu před mechanickým poškozením během instalace.

Typy svorek pro připojení vodičů

Svorkovnice jsou uvedeny na trh několik druhů, z nichž každý je použit za určitých podmínek. Přes možnost nahrazení typy terminálů, se doporučuje používat výrobky, které jsou vhodné pro specifické podmínky - jediný způsob, jak dosáhnout jmenovitého kvalitu a spolehlivost připojení.

V současné době je jedním z nejpopulárnějších designů. Vyznačují se vysokou spolehlivost a jednoduchost. Šroubové svorky slouží k připojení zásuvek, instalace kabelů a tak dále. Kabel je upnut v terminálu pomocí šroubů. Která zajišťuje spolehlivé připojení.

Jeden typ šroubových svorek používaných ve vozidlech - měď nebo přívodními vodiči jsou připojeny k baterii. Používání olova pro výrobu svorky motoru vzhledem k obsahu kyseliny z baterie, které způsobují rychlé oxidaci mědi.

Jako dielektrikum v šroubové bloky použité materiály na bázi polypropylenu nebo polykarbonátu. Ve vzácných případech, polyamid nebo lisované polyethylen - použití materiálu závisí na konkrétní výrobce a model svorkovnice.

To se nedoporučuje používat šroubových svorek pro připojení hliníkové dráty - křehký hliník může být snadno zničen, silně držel vodiče pomocí šroubů. Z tohoto důvodu, šroubové svorky by měly být použity pro kabelové připojení z mědi nebo ze slitin mědi. Některé modely mají speciální svorky pro připojení pozemních podložky - obvykle kolečkem v těchto zásob označené zeleně. Kontaktní vložka místo není plochá, ale s malými hroty, což zvyšuje spolehlivost drátového třmenu.

Produkty také volal bodných svorkovnice, a slouží k připojení silových kabelů, jejichž průřez je větší než 2,5 mm, a maximální výkon vedení proud není vyšší než 24 ampér. Maximální Terminál napájecího napětí - 5 tisíc voltů .. Nepoužívejte tento typ příslušenství pro připojení za silnějších elektrických systémů. Konstrukce krimpování umožňuje připojit až 8 jader současně, což výrazně zvyšuje rychlost instalace. Jádra mohou být upnuty do terminálu, nebo automaticky s ručním síly pojistných událostí. V souladu se všemi předpisy a jmenovité napětí a proud Zamačkávací svorky bezchybně sloužit po dlouhou dobu.

Vzhled podobný jednoduchým plastovým víčkem, s výjimkou materiálu, ze kterého jsou vytvořené produkty - se aplikuje na výrobu nehořlavé tepelně odolný polymer.

Má se za to, že OOP je nutné pouze pro ochranu sloučeniny z ohně, ale s tímto terminálem může zvýšit kontakt na křižovatce. Izolační svorkovnice je našroubována na kroucení, chrání před vnějším nárazu, a slouží jako dielektrický materiál upínací vodičů pomocí speciálních pružin.

Když sisal může pomoci propojit různé dráty:

 • mědi, s různými úseky;
 • mědi, přičemž stejné části;
 • hliníkový drát s mědí, bez ohledu na úseku žil;
 • hliníkové vodiče se stejnými a různými částmi.

Tento typ terminálu má více těžkopádná a složitá konstrukce. Mohou být použity pro připojení jak mědi a hliníkové dráty za vysoce výkonné elektrické systémy. Svorky jsou namontovány na lištu DIN nebo na montážní desce, a slouží k připojení vodičů o průřezu jádra 300 mm2. Kontaktní deska svorky z mědi, a dále zpracovávat cín nebo jeho slitiny. S cílem zvýšit přítlak a spolehlivost kontaktů pomocí speciálních kónických podložek.

Často označované jako Push, díky speciální konstrukci. Vodiče v nich jsou upnuty do jara, a jejich spojení nevyžaduje dodatečné nástroje. Stripovaný vodič je jednoduše zasunut do konektoru, dokud se nezastaví, a pak Trvalý pružina. Současné modely těchto svorek jsou vybaveny vlastním upínacím funkce, který zajišťuje spolehlivý kontakt vůbec během provozu.

Na rozdíl od nich, uplatňovat rozdílné klasifikaci lépe odráží funkci terminálů:

 1. bariéra terminál. Skokan na bocích a přípojek pro pájení.
 2. komunikující. Používá se pro montáž na kabely připojené z různých úhlů.
 3. Cross-ins. Jejich zapojení paralelně, který poskytuje možnost připojení více řádků.
 4. konec. Jsou použity pouze pro jednosměrný vedení.
 5. oddělitelný. Na jedné straně - v svorkovnice, a druhý je speciální konektor.

Správně zvolit typ terminálu je třeba vzít v úvahu všechny nuance instalačních prací, počínaje umístění terminálů:

 • namontována jednotka (při montáži lustry);
 • instalace v krabici;
 • instalace automatických vypínačů pro.

Dávejte pozor! To se nedoporučuje, aby byl zcela pokryt přístup svorkovnici (činí více než, opláštění, tapety pasty, atd.) - by měla zajistit snadný přístup k mixu.

Pak bychom měli definovat typ vodičů:

 • počet připojených bydlení;
 • drát materiál;
 • Průřez a zapojení zátěže.

Pružinové svorky se liší snadnou instalaci a všestrannosti - téměř všechny typy látek používaných v každodenním životě, můžete s nimi dělat. Kromě toho, že nevyžadují povinnou montáž spojovací skříňky, která zrychluje pouze proces.

V případě, že volba padla na šroubových svorek, ty jsou žádáni, aby získání vhodného šroubováku. Lanka by měla být předem byly usazeny na mosazné objímce - tím se zabrání jejich oddělení, a výrazně zlepšit kontakt.

Užitečné rady pro sdělovací kabely

Kvalita připojení závisí nejen na použitý při instalaci doplňků, ale také na dodržování pravidel při práci:

 1. S jádrem a obalem je třeba odstranit pomocí speciálního nástroje, a odizolování bez poškození vodiče.
 2. Oxid fólie pokrývající dráty musí být odstraněn - jinak nebude možné dosáhnout vysoké kvality kontaktu.
 3. velikost boty by měla být zvolena při použití lanek.
 4. Nebylo přijatelné opustit holé vodiče mimo svorkovnici.
 5. Po instalaci je nutné zkontrolovat spolehlivost připojení.
 6. Mělo by být ponecháno kabel marže.
 7. Uvedení vodiče do krabice, svorkovnice, zředěné v maximální vzdálenosti.

Bez ohledu na typ terminálu by měla věnovat velkou pozornost způsobu jejich výběru na stejné úrovni - nesprávně vypočítá zátěž může vést k elektrické požáry. Vzhledem k nejistotě v sil by mělo být svěřeno zkušeným mistrem, který bude vykonávat všechny potřebné práce účinně a v krátkém čase.

Zpětnou vazbu, prosím, vyplňte formulář na stránce Kontakt

Všechny materiály na tomto webu - autorská práva. Kopírování bez aktivního odkazu je přísně zakázáno!

Co je to terminál pro připojení vodičů a jak jsou používány

V prvé řadě je nutné definovat takové zařízení. Svorkovnice s názvem speciální elektrické zařízení, který vypadá jako blok, nebo šroubové svorky. Používá se k pevnému spojení kontaktů žili pro různé účely. Tato metoda je považována za dostatečně bezpečné a účinné, aby zhodnotila hliníkových a měděných vodičů. Takový hardware se obvykle používá, aby se předešlo zbytečnému uvedení mechanické namáhání kabel samotný.

Existuje mnoho typů terminálů. Šroubové svorkovnice. Pomocí upevňovací šrouby zdaleka nejpopulárnější design. Je to jednoduché a spolehlivé. Pomocí šroubových svorek často používané k ředění elektroinstalace a výstupy pro jednotlivé připojení. Pracují na principu upnutí.

Tento typ svorky může sloužit pro plus a mínus svorek akumulátoru (baterie a vozidla) pro připojení skupiny osvětlovacích prvků a dalších zařízení. Terminály autobaterie mohou být vyrobeny z olova. To je způsobeno tím, že baterie obsahuje kyselinu elektrolýzu. Často šroubové svorky jsou vyrobeny z polykarbonátu a stabilní polypropylenu. Ale mohou také polyamid nebo lisovaný polyethylen. Materiál může záviset na typu terminálu a jeho výrobce.

Šroub přístroj není vhodný pro připojení hliníkových kontaktů, protože jsou příliš křehké a může dojít k poškození při upevnění kontaktů. Jsou určeny pro použití s ​​měděnými vodiči. Často takové terminály mohou být s ohledem na potřebu pro připojení k uzemňovacímu drátu. K tomu, že je možné najít ozubené zeleně. Na tomto místě je třeba shrnout do země. Má také malé zuby, které zlepšují přilnavost.

Zamačkávací svorky. Tento typ konstrukce slouží pro připojení napájecích kabelů, které průřez nepřesahuje 2,5 mm, a proud 24 ampér. Lisování terminálů schopny odolávat zatížení až 5000 voltů. Pokud běží výkonnější zařízení, potřeba sloučenin jiným způsobem. Krimpovací konstrukce umožňuje současné připojení až 8 jader. Pro každý z nich má samostatný slot. To umožňuje zvýšit instalaci elektrického zapojení rychlosti. Klipy lze automatizovat, což okamžitě připevněné vložen do kontaktu zástrčky, mechanické a co dělat sami. Pokud nechcete překročit přípustné zatížení na trubku, má dobrou úroveň spolehlivosti.

Izolační (PPE). Tento druh spojovacích prvků může být ve formě konvenčního plastovou krytkou. Vyrobeno z tepelně odolného materiálu - polymeru, který není vystaven ohni. Předpokládá se, že to slouží k ochraně vedení od ohně, ale PPE může poskytnout dobré a spolehlivé mechanické kontaktní vodiče. Zvláštní Twist navinout drát kontakty. Tak jejich pružinové svorky, která zlepšuje spojení. V případě, že otočná rukojeť sám speciální pasty, je možné, aby se zabránilo oxidaci kovu. Prostřednictvím této konstrukce lze snadno připojit nejen dráty s jednotným průřezem, ale také měď a kontakt hlinitý.

Odděleně, je třeba poznamenat, skupinu výkonových svorek. Mají více těžkopádný a složitý design. To je v důsledku skutečnosti, že je možné, aby napájecí kabely s různou tloušťkou průřezu, odlišné síly a spojit měděné dráty s hliníkem. Používají se, když to není na tenkých drátů a kabelů, je příčný průřez, který může být až do 300 mm 2. Jsou připojeny k montážní desce nebo na DIN lištu. Kontaktování deska z mědi a potažen slitiny cínu. S kuželovitý tvar podložky sloučeniny není narušena.

Univerzální a bariérové ​​terminály. Liší od ostatních v tom, že jejich design má malý kovový proužek. Jsou od sebe odděleny izolační vrstvou. Lze jej použít k úplnému odstranění kontaktu sousedních drátů. Vyrobeny s vysokou kvalitou, mají zvláštní šrouby pro další bezpečnou montáž. Můžete začít hliníkových vodičů. Hliníkové kontakty v těchto terminálech oxidují mnohem horší.

Karbolitovye terminály mohou také pracovat se dvěma typy průřezů. Jsou vyrobeny z určitého slitiny pro tyto účely. Nenahraditelný materiálem je keramika, ze kterých je možné spojovací struktura, včetně pásu.

Video „typy terminálů pro připojení vodičů“

S pomocí svorky pro připojení silových kabelů je důležité vědět, jak se k němu připojit. Velmi často slouží k upevnění víření hlavy šroubu. Při styku plát se rozkládá holého kordu, a sám pak zašroubován upevňovací prvek. Poškození prvek může být plynule posouvat na šroubu, ale sloučenina sama o sobě je velmi spolehlivý.

Tyto průchozí hřebeny nebo bloky mají speciální ochranné kroužky, které je kladen na šňůru. Pak druhý konec je připojen k elektrické skříně nebo jiného zařízení. Zásoby také šroubové svorky. Polštářky jsou levné dost připojení a je k dispozici v každém specializované prodejně. Při použití svorek WAGO dost vytáhnout páčku pro spuštění nebo odstranit kabel. Tato technika je vhodná pro připojení Wago zámku pouze v případě, že je k opakovanému použití.

Při použití jednorázového připojení zařízení Wago by se měla uskutečnit v době, protože drát stažen zpět selže. Chcete-li to, bude muset snížit použitím nůžky na drát nebo ostrý nůž.

K dosažení kvalitní připojení svorkovnice Wago potřeba vyčistit vodič zateplení asi 1 centimetr. Pak zvednete páku, a učinit z něj dovnitř, pak pokles klip. Jarní mechanismus bude pevně upevněte průřez vodiče 2 až 4 mm.

Velmi často se v elektrickém práci soukromého domu nebo bytu majitele použít metody zapojení jsou obvykle kroucení, a zřídka používá pro montáž pájení. Tento způsob připojení se postupně začínají vytlačit speciální designy - vycpávky a terminály. Nejsou drahé na výrobu a cenově dostupné. Jejich spolehlivost je mnohem vyšší než domácí hoře, a spolu s nimi, můžete snadno a rychle udělat výlet na konstrukci, vyměňte kabel. Při použití podložky nebo konektor Wago schopen udělat takovou práci i začátečník. S pomocí uživatelsky přívětivé a jasný design není těžké a nebere moc času.

Výrobce Wago upevňovací prvky vyrobené tak podrobně ještě jednodušší - upínací pákou, která zajišťuje spolehlivé spojení hliníkových a měděných kabelů.

Aplikační WAGO svorek udělá elegantní spojení, bez vyčnívajících kontaktů, a aby se ušetřilo místo v rozvaděči. Wago spojení dostatečně malé, aby montáž účinné jako s jedním jádrem a vícežilový kabel.

Co to je a jak používat, se dozvíte z videa, které jsme pro Vás připravili.

Děkuji moc!

Zcela náhodou jsem narazil na tento článek. Budete muset jít do obchodu a koupit si tyto terminály. Často jsem musel dělat zapojení vodičů prostřednictvím standardních valivých kontaktů, a nemohl dělat pájku, jak se nic nestalo.

Nyní přesně rekonstrukci elektroinstalace a připojen je přes svorkami.

Velmi pohodlné - jsem chtěl vzal drát a změněn na jiný, a nemusí nařezané kusy s pájkou. A hliníkových vodičů Mám jiný příběh dohromady ... Napájecí kabel z elektrického vedení je z něj, a na křižovatce trvale oxiduje v rozvaděči.

Co se vám líbí na nich poprvé, co slyšíš?! Běžné podložky, samozřejmě, není příliš atraktivní, ale terminály jsou často používány při instalaci elektrického vedení.

Koupil jsem si tyto náhradní díly pět. Co země potřebuje připojit kabel pro připojení z domu do sklepa ze dvou silného drátu. Mám „standard kroucení“ by neměl být důvěryhodný pro cokoliv!

Díky za informaci. Já určitě dávat pozor na typ koncového upevnění. Všichni jste tak popsány je nyní k dispozici, a zdá se, že všechny základní a jednoduché.

Doufejme, že jsme prodali tyto terminály tyto WAGO. Docela na svém jmenovitém výkonu, pro jistotu. Je dobré, že mohou být z hliníku a mědi důl strike. Mám starý dům ještě kus staré elektroinstalace, kterou je třeba vyměnit. I když jsem se všechno změní, aby se spojení s ní)

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 34 = 42