Těkavé septiky vypovídat bez čerpání

Těkavé septiky vypovídat bez čerpání

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Těkavé septiky bez čerpacích: výhody a nevýhody

Mezi komerčně dostupné septiku s výhodou nachází v chaty netěkavých zařízení bez čerpání. Mnozí věří, že to je nejlepší dát septik pro svou vysokou účinnost a relativně levnou instalaci. Takový septik bez čerpadla vhodný pro instalaci v místech, kde není možné provádět pravidelnou údržbu. Jsou jedním z nejodolnější. Jejich životnost je minimálně 50 let.

Septiky jsou bez čerpací stanice, který je určen pro hloubkové čištění. Nevyžaduje elektřinu k provozu. Postačí poskytnout přívod vzduchu. S tímto úkolem dokonale zvládnout speciální kompresor. Po zpracování odpadu produkovaného může být použit jako hnojivo. A voda, která se vytvoří po zpracování, se používá pro zalévání květin či jiné účely spojené s prací pro letní chaty. Některé systémy poskytují chlorování. Tato funkce umožňuje k čisté vodě vyrobené po recyklaci. V důsledku tohoto chlorování vody se stává vhodný k vaření a pití.

Klíčovým rysem septiků bez čerpání, kromě nedostatku poptávky po elektřině je často není třeba provádět údržbové práce. To je dost provádět složité jednoduchých kroků pouze jeden čas za půl roku. Takový nonvolatile septik na sběr a recyklaci lze snadno sestavit. To vám umožní ušetřit na instalaci septiku na zahradě.

Septiky bez čerpání se skládá z několika prvků:

 • 2 nebo 3 kontejnery, které jsou vzájemně propojeny;
 • roura spojující všechny kontejnery.

Každá nádrž má otvor.

Princip fungování těchto systémů je poměrně jednoduché. Kontejner 1 s betonem padají odpadu. Po určité době se vytvořila sraženina, v dolní části nádrže, který je podroben zpracování bakterií. Rozklad odpadu. Plyn je produkován při rozkladu, který vystupuje z nádoby prostřednictvím průduchu. Vzhledem k procesu rozkladu není rychlý, nemůžete slyšet nepříjemný zápach v této oblasti. Když je nádoba naplněna do úrovně trubky, tekutina se pohybuje do druhé nádoby. Vzniklá voda vstupuje hlaveň s otevřeným okrajem na spodní straně. Díky speciální polštář recyklované kapaliny rovnoměrně absorbována do půdy.

Je třeba zdůraznit hlavní výhody těchto systémů recyklace:

 1. Jednoduchost designu.
 2. Nízké náklady na instalaci.
 3. Spolehlivost a efektivitu.
 4. Úspory energie.
 5. Snadná údržba.
 6. Dlouhá životnost.
 7. Není potřeba pravidelné odvádění nahromaděného zbytku na dně nádoby.

Nicméně, septiky bez čerpání, kromě výhod, mají některé nevýhody, které měli vědět před výběrem systému pro zahradu. Zejména instalace těchto systémů je nutné pravidelně Sací cisterny služby. Tato potřeba je z důvodu nedostatku půdy po zpracování, jakož i nedostatečnou kvalitu čištění odpadních vod. Léčba Self-stupňová se nedoporučuje provádět, protože v tomto případě je problém recyklace látek, které byly vrácena zpět. Přijaté po vlastní čerpací látky nemůže být použit jako hnojivo. To vyžaduje další zpracování.

Nejprve je třeba správně zvolit místo. Septiky bez čerpání sadu do předem vykopané jámy. Jeho velikost musí odpovídat velikosti a množství tanků. Pokud máte v úmyslu navrhnout stavbu železobetonových prstenců, je důležité vzít v úvahu jejich tloušťky. V opačném případě budete čelit, že je třeba rozšířit jámu později.

Po vyhloubení výkopu se provádí, kterým se kanalizační trubku, která je potřebná pro pohyb kapaliny v dalších nádržích. Aby bylo zajištěno dostatečné bezpečnosti při provozu septiku, budete muset vykopat příkop. Jeho hloubka by měla být alespoň 1 metr. Příkop by rozhodně dělat polštář. Pro tyto účely je nutné vybrat kvalitní izolační materiál. Také pro výstavbu polštářů zapotřebí písku a štěrku. je zapotřebí Tato poduška pro zajištění účinného infiltraci recyklované kapaliny v zemi.

Je důležité mít na paměti, že pro normální fungování septiku bez čerpání odstup ode dna 1. stupeň nádrže do potrubí by měla být alespoň 1,5 m. V opačném případě se nádoba bude naplněna příliš rychle, bez poskytnutí potřebného množství času, aby se rozložil odpad. Plastové septiky bez čerpání zahrnují betonáž dna před montáží. Eliminovat zkreslení v zimním období je nutné vybudovat rámec betonu. Poslední (druhý nebo třetí), zahradní septik, které mají být instalovány na nepromokavou podložku.

Těkavé septiky bez čerpání: Princip fungování

V současné době spotřebitelé jsou stále více populární non-volatile septik. Alternativně, takové zařízení může být považována za „Tank9raquo;, který má vysokou produktivitu a přizpůsobivost dači podmínek. Objemový model kapacita „Tank-19raquo; To je 1,2 m 3. Stejně jako u jiných designem od tohoto výrobce, „Tank-19raquo; To může být klasifikován jako non-volatilních nastavení pro čištění domovních odpadních vod. Model má vysokou účinnost a nízké náklady. Pokud jste stále ještě není rozhodnuto, zda ke koupi takového zařízení, je třeba se podrobněji seznámit s principy jeho fungování.

Netěkavé septiky, obvykle mají stejnou strukturu. To má podobu plastového kontejneru, o průměrné velikosti 1200 x 1000 x 1700 mm. Uvnitř nádoby je rozdělen na 3 části. První slouží k akumulaci nečistot a srážení nerozpustných sraženin. Těžší prvky jsou uloženy na spodní části, zatímco vyčištěná kapalina proudí do další komory, kde se usadí a zbaví suspendovaných vměstků.

V dalším kroku se odpadní voda přiváděna do nádrže s plovoucí. Má válcový tvar, a že je zde, že dojde k biologické postupy čištění. Načítání hraje důležitou roli - čistí kapaliny z hrubých nečistot. V závislosti na složení nečistot a nákladu, výstup může přijímat vodu, která procento čištění se může měnit od 50 do 70%.

Těkavé septiky patří nutnost filtrace půdy. V dalším kroku je kapalina podrobena procesu. Instalace septický větrání rozvíjející jsou oblasti, které mají řadu drenážních trubek. Díky nim se kapalina vstupuje do písku a štěrku vrstvu, a poté - v půdě.

Nicméně, může uživatel řídit a typické řešení, které jsou určeny pro venkovského domu. Takové návrhy neposkytují na přítomnost filtračních polí, ale jsou dokončeny Infiltrátor. Takové přísady jsou plastové nádoby, bez dna. V vzhledu se podobají krychli, jejíž objem je 400 litrů. Provádí omezenou roli: kapalina hromadí v místě, kde se nachází zařízení, a postupně prochází přes filtrační vrstvu písku, štěrku a zeminy.

Princip fungování konkrétního přepadu septik

přepad septik lze provést sami. Jeho pracovní princip je téměř neliší od toho, co bylo popsáno výše. Pokud vezmeme v úvahu jeho zařízení, se skládá ze dvou jamek, z nichž jeden se usazují z kapalných frakcí a pevné látky procházejí hniloby procesu. V tomto zálivu je betonové dno, přes které kapalina nemůže proniknout do půdy. Druhá přihrádka má dno vyrobený z drceného kamene. Tato vrstva je absorpční a filtrování.

Resorpce budou podrobeny předem vyčištěn od velkých a pevných prvků kapaliny. přepad septik poskytuje pravidelné čištění první jamce, tam bude muset eliminovat přebytečného kalu. Není to nemožné, aby po ruce - bude muset použít auto assenizatorskaya. Aby se v menší míře využívat služeb sanitárních pracovníků, první dobře být přidány biologické produkty, které umožňují rozbití pevných prvků.

Nabízí přetečení beton septik

Nad betonovou septiku bylo popsáno, ale tato konstrukce mohou být vyrobeny z různých materiálů. Přepadové struktury často vyrobeny z betonových kroužků, ale neměli bychom zapomínat na pozadí stoupacího potrubí, které je umístěno na střeše. Je nutné pro intenzivní větrání. Takové systémy jsou vzdáleny od pití studní a vrtů po dobu nejméně 15 m.

Pokud se rozhodnete používat konkrétní kruh, víte: jsou vhodné pro nepříliš velké domy, kde se denně spotřebovaných asi 1500 litrů vody. Substrát štěrku být nevyvinuté tak, že množství použitého materiálu byla 3 m 3 nebo více. Je důležité vzít v úvahu, že je třeba pro utěsnění spár mezi kroužky.

Beton septik má své výhody a nevýhody, mezi posledně můžete zvýraznit potřebu vysoce kvalitní hydroizolace. Někdy to může přidat váhu, bude lepší, ale síla a imunitní systém je k dispozici ke korozi.

Princip činnosti netěkavé systému pro značku čištění odpadních vod „Topas9raquo;

Chcete-li koupit non-volatile septik bez čerpání, stojí za to věnovat pozornost k jinému řešení - „Topas9raquo;. Toto zařízení čistí odpadní vody pomocí speciálních mikroorganismů, tzv anaerobní bakterie. Pod jejich vlivem dekontaminovat organické sloučeniny se rozkládají a v další fázi se zpracovávají na yl.

Odpadní voda vstupuje do první instalace komory, kde první krok čištění. To odstraňuje velká část přes leteckou přepravu vody vstupuje do aktivační nádrže, která je druhý sektor. On je hlavní součástí instalace, která obsahuje aktivní bakterie. Je zde, že zničení kontaminujících látek, které prošly první fázi.

Princip fungování permanentní septiku „Topas9raquo; To spočívá v tom, že se kal vznikající při zpracovávání odpadních vod, hraje roli pojiva pro částice obsažené ve vodě. Kapalná fáze potom proudí do třetího sektoru, který se nazývá pyramida. Je tam yl usadí s toky, spodní a vodní konečně další čištění. Stejně jako ve výše uvedeném případě je kal filtr by být odstraněny z času na čas.

Likvidace kalů je poměrně jednoduchá, nevyžaduje přítomnost odborných spotřebitelů. Co je ještě dobré, jako volatile septik? Podle reakcí, recykluje při jejich provozu yl dokonce může být použit jako hnojivo.

Autonomní zařízení a charakteristiky septický

Autonomní septik - speciální zařízení, které umožňuje hluboký hnisavý čištění nádrží. Tento mechanismus je schopen řešit problém znečištění odpadních vod a splašků. Velmi populární tam, kde není těsnění centrální kanalizace. Tyto mechanismy jsou určeny pro venkovský dům nebo vilu. Naším úkolem je seznámit s principy fungování přístroje a správnou funkci.

Hlavní charakteristiky septický Autonomní

Specifické rozdíly v konstrukci zařízení pro čištění závisí na značce a modelu s funkcemi, které jsou charakteristické pro továrny - výrobce.

Ale my se obecné schéma:

 • Přijímací komůrka - místo, kde je primární ošetření;
 • Biologický reaktor - s speciálního nástavce se zabývá rozkladu organického odpadu;
 • Provzdušňovací nádrž - mechanismus, který se podílí na dokončení procesu rozkladu látek;
 • Aerobní reaktor - složku, která poskytuje proces oxidace;
 • Sedimentační filtr - tank, který sbírá zbytky tuhých odpadů, které nemohou být zpracovány.

Hlavním rysem septiku je, že výkon závisí na počtu kamer. V důsledku toho je velikost zařízení je přímo úměrná množství odpadu v plánu. Není přinutit uživatele provádět výpočty tvůrci modelů léčby na obalu uveden počet rodin lidí na tomto mechanismu.

Co to je v septiku stand-alone a jak to funguje?

Nejčastěji se jedná o plastový obal, který je rozdělen do tří komor. tílko má otvor, kterým odpadní voda dostat dovnitř. V dolní části je výstupní trubka, kterou se působí tekutina vyčerpaný.

Komory navzájem spojeny speciálními otvory, které jsou umístěny v horní části stěn. Každý oddíl má větrání pro výstup plynu.

Princip mechanismus je poměrně jednoduchý. Podle kanalizace kanalizace spadají do prvního oddělení, kde se bránili. Pevné složky spadají ve sraženině a kapalina prochází do druhé komory, kde je upřesněn a čistí. Po všech upravené vody se nalije do třetího sektoru, kde přístupný fermentační proces, suspendované částice převedou do kalu a kapaliny skrz pole filtrační jde do půdy. K dispozici je také systém, v němž používá bakterie.

Druhy stávajících septiků stand-alone

K dnešnímu dni existují tři druhy z nich, hlavním rozdílem, že akce v zásadě:

 • Pohony. Je uzavřená nádoba, která se hromadí do kanalizace. Pro ně dělat pravidelné čerpání.
 • Septiky s kyslíkem bez fermentace. Tam drény jsou tvrdil, a sraženina přístupný fermentačního procesu v důsledku provozu anaerobních bakterií. Tato metoda může být čištěn na 60 až 70% nečistot. Pro konečné procesu obnovy vody v filtrování půdy.
 • Hloubkové čištění stanice biologické složky. Zde jsou napojeny na anaerobní bakterie - aerobní, což zvyšuje účinnost procesu.

Porovnání těchto druhů místě, protože jejich cílem je odlišná.

PS: Instalace jakéhokoli druhu vám pomůže provést mnoho řemeslníků, kteří budou pracovat pod klíčem.

Těkavé a netěkavé septik: výhody a rozdíly

Nejprve je nutné zvolit kritéria, podle kterých těkavé septiky jsou odlišné od non-volatile:

 • Cena. Septik bez elektřiny levnější než volatilní. To je vzhledem k sadě zařízení: kompresory, čerpadla, ventily. Ventily a hadice.
 • Hlavním smyslem. Permanentní mechanismus pro čištění vody a do určité státní vratné odvodnění do půdy. Zatímco druhá - vyčištěné odpadní vody do maximálně až 98%, takže může být použit pro zavlažování a jiné účely.
 • Závislost na elektřinu;
 • Stupeň péče. Zvolíte-li energetickou septik, je třeba připomenout, že bude nutné vytvořit všechny potřebné bakterie životní podmínky: vzduch, voda, teplota.

Tip! Doporučujeme, aby instalaci septiku energeticky nezávislou na klíč, protože to může být provozován v zemi a domov, nebát kolísání napětí a elektrických poruch, jakož i ušetřit peníze.

To, co je třeba při výběru septik samostatný?

Vyberte si nejlepší přístroj je velmi obtížné. Chcete-li provést rychlou volbu, je třeba odpovědět na otázky:

 • Jaká operace? Je nutné určit: užívání domu, kde se požadované nastavení; Zda rodina je neustále; chata nebo dům, atd.
 • Spotřeba vody. Určil se počet osob v domě nebo chatě, a sadu sanitární keramiky.
 • Charakteristické rysy půdy. Například, v případě, že půda je jíl nebo vysoký výskyt vody, pak existují problémy filtrační konstrukce.
 • Příležitosti část pro umístění septiku. Je nutné zvolit místo, podle všech hygienických norem.
 • Přítomnost vchodu do assenizatorskaya stroje.

Varování! Existují omezení vzdálenosti od studny do septiku, nesmí být menší než 30 m od domu (ne méně než 5 m), a další. Pro malé požadavky na plochu je nereálné provést, proto byl výběr zastaví na zakladač stanici nebo biologického čištění. Je lepší, aby hledali pomoc od odborníků, kteří budou instalovat systém na klíč.

Důležité rady při výběru septik

Prvním krokem je vyjasnit režim provozu. Pokud se jedná o dům s trvalými vlastníky pobytu, klíčem k optimální řešení má nastavení stanice bioremediation nebo septik s anaerobní fermentace. Pokud jde o skladování, pak takový nákup je nesmyslné, protože jeho služby vám bude mít hodně peněz.

Tip! Ideálním řešením by bylo nákup vysoce výkonné septiku na několik domů, a mistr budete nastavit a konfigurovat klíč.

Pokud se jedná o chaty, dostanete se z času na čas, pak koupit vysoce výkonný stroj, neměli byste. Pro tento případ bude dostatek paměti nebo instalovat malý fotoaparát.

Nejoblíbenějším modelem autonomních septiků

Podívejte se na některé oblíbené modely samostatného přístroje a stanice Bioremediation:

 • Tank - volatile model, který má robustní tělo, které nebude plavat. To má mnoho druhů, takže si můžete vybrat ten správný přístroj pro každé domácnosti. Úroveň čištění - 75%.
 • Cedar - model má válcový tvar, rozdělený do několika komor. Úroveň čištění dosáhl 70%.
 • Triton a Triton-mini. První systém má tvar nádrže, který se vyznačuje tím, anaerobní čištění. Druhý systém - to je velmi kompaktní model pro chaty, který zpracovává až 1 tisíc litrů denně ..

Tip! Všechny tyto modely vyžadují terciární ošetření půdy, takže výrobce dokončí své infiltrators.

Nyní zvažovat nejznámější biologické stanici pro čištění:

 • Topaz - odvodnění tohoto druhu zakládá své provozu na provoz mikroorganismů, které se živí na organických látek vstupujících do odpadu. Princip činnosti je kontaktování odpadní vody do přijímací komory, kde aerobních mikroorganismů, aby se proces čištění.
 • Topol - zcela nový systém, který má vynikající výkon a umožňuje získat na výstupu procesní vody. Tento model má dva stavy zatížení: větrání a čerpací čistírenských kalů. Kromě toho, že je vybavena vypouštěcím čerpadlem, které výstupem čištěné vody
 • Tver - tento model má následující výhody: je nyní rodiny až pro 5 osob, mechanismu objem 2 krát vyšší, voda teče samospádem záruka na kompresor je 3-10 let.
 • YUNILOS - není jen typický chata septik, kompaktní domovní odpad odpadních vod aerobní způsob, který je nejúčinnější. Výkon zařízení - 60 metrů krychlových kontaminované vody mozků, což je přibližně o 300 zákazníků.

Tip! Při nákupu zařízení pro místní kanalizace, je nutné provést všechny výpočty a nesnažte se koupit nejlevnější možnost. Pokud si to správně, bude váš počítač sloužit věrně. Také dávat pozor na kritérií, jako jsou půda, rozlohy, počtu lidí, kteří žijí v domě, stejně jako počet splaškových odpadních vod. Máte-li problémy, obraťte se na správce, bude mít zásadní klíč.

Kopírování materiálů je možné pouze s aktivní a není uzavřen indexování odkazy na zdroje.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

52 + = 57