To, co se liší od elektrické varné desky indukční

To, co se liší od elektrické varné desky indukční

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jaký je rozdíl mezi indukční a elektrické sporáky

Každá žena chce mít v kuchyni je nejen funkční, ale stylové a moderní technologie. Naštěstí dnes existuje spousta z čeho vybírat - rozsah prezentovány na trhu je obrovská. Budoucí uživatelé přemýšlel: Tak kdo je lépe připraveni - elektrický nebo indukční varné desky? Obě desky jsou práce ze sítě - na to vše podobnost končí. Pochopit rozdíl, a učinit správné rozhodnutí, co potřebujete vědět, jak se liší.

Co varné desky bude vypadat lépe v kuchyni - elektřina nebo indukce? Rozdíl mezi nimi spočívá v těchto nuancích:

 • rysy zařízení;
 • Pomocí vhodného nádobí;
 • jistota pracovního místa;
 • rychlost zahřívání;
 • úsporný rozvlákňování proces;
 • snadná údržba.

Hlavní rozdíl - akce obou principu zařízení. Electric nejprve teplo sám, a teprve potom se přesune na teplo nádobí uspořádány na to. Indukce implicitní v oboru stejného jména, běh diametrálně: pracovní plocha varné desky je umístěn naviják, aktivaci magnetické proud přímo v pánvi. To vede k tomu, že teplo pouze hrnce a pánve, nemůžete se bát, aby se spálil. Tam je rozdíl, a mnoho dalších faktorů.

 1. Předchozí indukční kontrastní deska ukazuje Používání některých pokrmů, který má vlastnosti magnetů. vhodné feromagnetické a nálepky, které jsou „tvarované“ na existující domácí potřeby pro rozpočtové úspory. Ale elektrický „příznivý“, na všechny typy hrnců a pánví - mohou být pokryty jak hliníku a smaltu.
 2. Indukční vařič více bezpečnější obvyklý - to se nezapne, dokud se nezjistí jídla. Ten musí být kompletní.
 3. Další významnou konkurenční rozdíl - rychlost vaření. Tam určitě vyhraje možnost indukce. Odpověď je opět v zvláštností práce: panel není nutné na dlouhou dobu k zahřátí na požadovanou teplotu, díky působení elektromagnetického víru, všechno se děje mnohem rychleji.
 4. Vzhledem k tomu, oba typy přístrojů napájených ze sítě indukční způsob vaření je mnohem úspornější. Výpočty ukazují, že v tomto případě strávil 1,5 krát méně energie. Další podrobnosti týkající se spotřeby elektrické energie kamen zde.
 5. Pokud se na povrchu přístroje dostane jídlo v pozdní sklizně v budoucnu, jak se zbavit stop vaření bude mnohem těžší.

To znamená, že indukční varná deska se bude lišit především jako když to může znít divně, svůj názor. To bude alokovat právě tolik tepla podle potřeby zahřát nádobí požadovaný průměr.

Proč chtěli elektrické sporáky

Takový kuchyňské spotřebiče provedení je způsobeno nejen zvykem. A zatímco všichni kolem mají tendenci se stěhovat do nové etapy vývoje varných desek, sporáků ve standardu je stále mnoho stoupenců. A to všechno díky významných výhod.

 1. Připojte zařízení je možné bez použití průvodce, na vlastní pěst.
 2. Nejmodernější modely mají elektrické sporáky úsporný režim.
 3. Elektrovarianty relativně bezpečné použití (hlavní věc - postarat se o dobré kabeláže).
 4. Při použití takové techniky by neměly být vytvořeny z produktů spalování, které budou poskytovat Čistý vzduch v kuchyni.

Nevýhody indukční technologii

Jaké jsou nedostatky zjištěné v práci takové techniky? S elektrickým jasné: tady a dlouhou dobou ohřevu, jeho nerovnost, vypalování nebezpečí. Je to nemluvě o spotřebované účty zdrojů. Na pozadí indukční soupeř tak dobře, a vyhnout se těmto nástrahám, se zdá být prostě perfektní. Ale tam jsou některé nevýhody.

 1. Studie potvrzují, že jeho zdraví škodlivý Dopad na jiných domácích spotřebičů. To je obzvláště patrné, když je umístěna vedle.
 2. Také, tam je mýtus o negativních účincích na lidský organismus. Nicméně, dosud nebyl potvrzen tyto předpoklady.
 3. Náklady na hypermoderní zařízení je několikanásobně vyšší, než je obvyklé volby. Ale pro ty, kteří chtějí držet krok s trendy pokroku, taková drobnost nezáleží.
 4. V případě, že model má společnou frekvenční generátor, který běží na více hořáků, je možné, ztrátový výkon Při zapnuté současně.
 5. Často, když tato technika je náklad na drát, a pokud je kabeláž také stará, její použití je nebezpečné.

Jaké materiály se používají při výrobě strojů

Výběr toho, co je nejlepší z obou návrhů bude vypadat v kuchyni, je třeba hledat a vzhled technologie. Toto pravidlo je důležité nejen z hlediska designu a soulad s interiérem, ale také z hlediska praktičnosti ovládané zařízení. Pro výrobu zařízení běžně používané smaltu (Nebo z nerezové oceli). A kromě toho, že se liší od konvenčního indukčního elektrického panelu - je možnost být vyrobena ve zcela jiném materiálu - keramiky.

Vzhled již ukazuje uživatelské všechny krásy a inovace tohoto vynálezu. Ve skutečnosti je tento panel s malovanými kroužky na něm. Topné prvky jsou skryty uvnitř ní, ale zahrnuty Hob nutně zvýrazní, takže to funguje opatrnější. Tento povlak má řadu srozumitelného logické vysvětlení.

 1. Estetická složka. Ano, tento panel je mnohem krásnější, než je obvyklé plotýnkami. Stylový povrch úspěšně hodí do jakéhokoli interiéru.
 2. Síla. Podle výrobce, sklo je schopen odolat pádu dvou kilogram zatížení (např hrnce) s výškou 15 cm. Tento stav je indikován evropskými normami výroby. Samozřejmě, že účelná údery kladivem určitě bezva.
 3. v Ovládacích panelech mohou být jak mechanické a dotek. V druhém případě je vhodnější čistit za ním.

Poslední bod vyžaduje otevřené a hlavní tajemství používat indukční zařízení - stojí za tabu o používání abrazivních látek. Bezprostředně následuje úklidu rozlité obilí a cukr (může tato hůl). V opačném případě může narušit integritu horní vrstvy, což vede k poruše zařízení.

Myšlení o tom, co by mělo být v kuchyni - indukční nebo elektrická varná deska, by se měla zaměřit především na jejich vlastních finančních možností - nákup modernějších modelů bude levné potěšení. Je-li kladné rozhodnutí o této otázce je dát přednost, samozřejmě, indukční nástroj, který při správném umístění v prostoru kuchyně umožní rychleji vařit jídlo, a dokonce i úspory energie ve stejnou dobu.

Hodnocení z nejpopulárnějších a vysoce kvalitní plynový sporák s plynovou troubou v roce 2017. Technické parametry plynová varná deska, trouba, funkce další možnosti. Porovnat ceny, výhody a nevýhody jednotlivých modelů.

Co odlišuje indukční varnou desku od sítě? Výhody a nevýhody těchto zařízení

Každý hospodyňka sní o krásné kuchyně vybavené nejmodernější technikou. Proto mnozí z nich dříve či později vyvstává otázka, co je odlišné indukční varná deska od elektřiny. Po přečtení dnešního článku se dozvíte o hlavních výhodách a nevýhodách obou desek.

Nabízí indukční varnou desku

Navzdory tomu, že tyto produkty jsou velmi populární v evropských zemích, které nejsou velmi populární mezi našimi krajany. To je vzhledem k obrovskému množství mýtů o nebezpečí a nevýhody těchto ploch. Chcete-li zjistit, jestli mají něco společného s realitou, a pochopit rozdíl mezi indukční varnou desku od přívodu energie, je třeba zvážit všechny výhody těchto desek.

Bezpečnost těchto pracovních ploch potvrzených v mnoha studiích. To znamená, že elektromagnetické pole, které se vytváří během provozu běžného vysoušeč vlasů, téměř stokrát větší než ten, který vzniká v provozu indukčních. Vaření na sporáku je vhodná pro téměř jakékoliv kuchyňské nádobí, včetně hliníku a smaltu.

Během operace je deska vyhřívané nádrže používané namísto samotný panel. To minimalizuje riziko opaření a pálení potravin. Navíc většina současných modelů mají další bezpečnostní systém, který zabraňuje spotřebič v případě, že nemá správné nádobí průměru.

Nevýhody indukčních ploch

Přes řadu těchto výhod v těchto desek, a existuje několik nevýhod. Aby bylo možné lépe pochopit rozdíl mezi indukční varnou desku od elektrické sítě, je nutné dále zkoumat tento aspekt.

Bohužel, ne každý model může být umístěn na trouby, pračky nebo myčky nádobí. Takže před zakoupením je nutné pečlivě vybírat umístění, ve kterém bude zařízení.

Indukční sporáky muset kupovat pokrmy, které mají feromagnetické vlastnosti. Koneckonců, nebude to fungovat, pokud to dalo pánev, jehož spodní část není magnet. Čištění těchto desek se doporučuje zavést použití speciálních čisticích prostředků, které nejsou smýt vodou. Kromě toho tato zařízení musí být chráněna před kontaktem s cukry.

Výhodou elektrických modelů

Tyto desky jsou běžné v naší zemi. Podle popularity, nejsou horší než plynových protějšky. Pochopit rozdíl mezi elektrickým sporákem indukce, je nutné dále zkoumat jeho přínosy.

Mezi hlavní výhody těchto zařízení zahrnují širokou škálu vzorů a barev. Vzhledem k této rozmanitosti, můžete snadno vyzvednout volby, mísí se dokonale s nábytkem a obecné styl kuchyně.

Elektrická povrch lze snadno čistit běžnými čisticími prostředky. Vyznačují se poměrně rychlé a plynulé vytápění. Kromě toho, zbytkové teplo účinek udržuje teplotní režim hotových jídel.

Stejně jako všechny ostatní produkty, na data modely jsou nejen výhody, ale i nevýhody. Aby bylo možné lépe pochopit rozdíl mezi indukční varnou desku od přívodu energie, je třeba zkoumat další nevýhody druhé.

Je třeba poznamenat, že tyto desky mají vychýlení. Pokud by náhodou rozlít přebytečnou tekutinu, pak to bude rozložena na celou pracovní plochu, a to přinese další čisticí práce. Kromě toho, že musí být chráněny proti vniknutí látek, v jehož rámci je přítomen cukr.

Elektrické panely jsou omezeny hmotností, které jsou schopny odolat. Kromě toho, pro normální fungování těchto produktů vyžaduje nádobí, jejichž průměr je srovnatelný s oblasti pracovního povrchu.

Indukční a elektrické varné desky: Rozdíl

Jen vědomí, že oba modely musí být připojen k elektrické síti. Hlavní rozdíl mezi těmito zařízeními je, jak fungují.

Zájemci o rozdílu mezi indukční varnou desku od moci není na škodu vědět, že tento může být zahříván, i když nejsou k dispozici žádné nádobí. S ohledem na dostupnost dalších možností, například teleskopických kolejničkách, konvekce, gril nebo blokování, jsou přítomny v obou verzích.

Po přezkoumání všech základních odstínů, lze dospět k závěru, že jak indukce a elektrický sporák, rozdíl mezi nimi je nejen princip práce, ale také v ceně, jsou stejně dobré. Oba typy zařízení jsou rozděleny do samostatné, vložený a pracovní plochy. Proto bude každý uživatel schopen najít optimální model, splňovat všechny požadavky. Nicméně, zaneprázdněný ženy v domácnosti, kteří nemají čas na úklid, je lepší se rozhodnout pro druhou variantu, protože tyto produkty nevyžadují zvláštní péči.

Kromě toho je elektrický panel je mnohem levnější modely indukce. V případě, že první druh je možné zakoupit za $ 220, cenou za sekundu nejméně dvakrát tak vysoká. S ohledem na bezpečnost a ekonomiku, je výhodnější koupit indukční varné desky, protože jsou efektivnější a spotřebovávají méně energie.

Co je odlišný od elektrického indukční varnou desku a jak si vybrat

Varná deska je neodmyslitelnou součástí každé kuchyni, takže její volba by se mělo přistupovat s nejvyšší opatrností. Tím se výrazně zlepší účinnost pečení, jakož i pravidelně k úspoře energie. Kdo je nejpopulárnější a koupil elektrický indukční varné desky, které mají zásadní rozdíly. Tento materiál bude věnován otázce, jak si vybrat varnou desku: elektrické nebo indukce.

Důležité: Okamžitě musíme poznamenat, že jedna a ostatní panely jsou napájeny elektrickým proudem, a ve skutečnosti oba jsou elektrické. Ale princip činnosti (topení) mají velmi odlišné.

Jaké jsou panel podle způsobu vytápění

All topná plocha rozdělena do tří velkých skupin, v závislosti na způsobu vytápění:

 1. plynový. Používají se v bytech a domech vybavených systémy zásobování plynem a jsou velmi úsporné. Všechny hořáky dodávány s plynovými sporáky, který slouží k ohřevu potravin. Zahřívání probíhalo rychle, a stupeň ohřevu může být řízen ručně, zvýšením nebo snížením tlaku plynu.
 2. elektrický. Může být litiny, ve formě několika palačinek, a může být jediný keramický povrch s různými topnými tělesy pod ním. Spotřebuje hodně elektrické energie, a to zejména v provedení z litiny. Jsou ekologicky dokonalé. Ekonomické jeden elektrický indukční desky je jejich druh.
 3. kombinovaný. Obvykle se používá ve spojení se zemním plynem a elektrickou varnou deskou. Jejich vztah se může lišit. Takové struktury jsou užitečné v případě, že jsou období bez plynu.

Kombinovaný sporák, elektrický indukční a jsou modernější. To, že takové desky vybavené apartmány v novostavbách.

Příklad kombinace deska s plynovými a plotýnek

Závislý a nezávislý panel

Varné desky jsou klasifikovány jako následující typy:

 1. Závislý na přiloženém troubě. Obvykle prodává ready-made kit od jednoho výrobce. Ovládací panel je umístěn zpravidla na troubě.
 2. Nezávislý z trouby. Pohodlný v tom, že si můžete koupit bez panelu trouby nebo trouby založit další výrobu. Správa takového panelu je přímo u hořáků.

Jak vybrat varnou desku, a to na základě těchto druhů? Pokud již máte pec, to je nejlepší zvolit samostatnou volbu. Tento panel bude fungovat sám. Budeme-li koupit vybavení od základů, kompletní balík může být levnější, a bude vypadat lépe.

Electrolux indukční deska s troubou

Materiál z varné desky, topné články

Varné desky různých výrobních materiálů:

 • lak. Tento levný modely, které jsou vyráběny v několika barevných provedeních. Povrchy se nebojí vysokých teplot, ale smalt je strach tahy, které by mohly vést k odlupování výskytu. Při desky aplikován horký smaltování a práškové lakování polymeru. Partikulární polymer není tak křehký, ale ne příliš trvanlivé. Kromě toho, že má strach z expozice vůči kyselinám.
 • hliník. Je také levná deska má odolnost. úspěšně Krycí odolává vysokým teplotám a mechanickému namáhání. K čištění povrchů nedoporučujeme používat abrazivní prostředky, protože mohou zanechat škrábance.
 • nerez. Mezi nejčastější variantou, která má dlouhou životnost a odolnost vůči všem druhům vlivy. Mají nízkou cenu. Může být lesklý nebo matný. Ty jsou mnohem praktičtější.

Elektrická varná plocha z nerezové oceli

 • sklokeramická. Nejdražší panely. Vypadají krásné, snadno se čistí, ale je to velmi křehké. Z účinků cukru, mohou se na povrchu sklokeramické sůl a abrazivní škrábance. Roztavený cukr může způsobit změnu ve struktuře povrchu.

  sklokeramická varná deska

 • Rozdíl mezi topnými elementy:

  1. kovové placky s elektrospiralyami umístěn uvnitř. Long zahřát a vychladnout.
  2. Rapidnye hořáky. Používá se na sklokeramické desce. Jedná se o obvyklé spirála, které produkují teplo. Doba ohřevu 10-12 sekund.
  3. Hi-Lite hořáky. Heatertape použitý v azbestu základně. Plynule nastavitelná, vyhřívaná rychlejší rapidnyh po dobu 5-7 sekund.
  4. halogen plotýnka. Kromě hlavního spirály hořáku přítomen halogenové lampy, umožňuje rychle zahřát celý panel. Výhody - velmi rychlý ohřev za pouhých 1-2 sekundy. Nevýhoda - lampy mají krátkou dobu výkonu práce, často vyžadují výměnu.
  5. indukční varné desky. Cívka generuje indukční proud, působící pouze na spodní části pevného dílu nádobí. Hořák se neohřívá.

  Odlišnosti od elektrické indukční varnou desku

  Pojďme se podívat na rozdíl mezi elektrickou indukční varnou desku z.

  Topné prvky jsou vytápěny elektrickým vystavení desky na elektrický proud. Po zahřátí již vlastní topné prvky uvolňují teplo všechny objekty v kontaktu s varnou deskou.

  Výhody elektrického panelu:

  • nemohly být produkty hoření, jako je například na plynovém hořáku;
  • tichý provoz;
  • pohodlí a snadnost použití;
  • obrovský rozsah umožňuje zvolit nejen typ topného tělesa, ale i zbarvení, počet hořáků, druh kontroly;
  • rozumnou cenu;
  • To má setrvačnost, již za studena. Po zakázání nějaký čas pokračuje ohřát jídlo.

  Nevýhody elektrických povrchů:

  • zvýšená spotřeba elektrické energie, neboť topné desce zahřívána na 400 °;
  • deska sama o sobě se zahřeje, čímž by mohl spálit při dotyku na desku;
  • dlouhá doba ohřevu. Sheer plotýnka zahřeje na 4-5 minut, v závislosti na jeho typu. Nachází se v misce vody může vařit až po 10-12 minut.

  Abychom pochopili, co je nejlepší varné desky - elektrické nebo indukce, představíme princip indukční varné desky.

  Její práce se zásadně liší od toho hořáků vytápěných elektřinou. Deska má zabudovaný ve cívku, kterým prochází střídavý proud cirkuluje. Výsledkem je magnetické pole, ve kterém jsou proudy působící na nádobí namontovaných na varnou plochu. Nicméně, ne všechny. Nádobí musí mít dno s určitými feromagnetické vlastnosti. Takové dno se zahřívá, ohřívá nádobí, a potraviny v ní umístěn.

  Princip fungování indukční vařiče

  Výhody indukční varné desky:

  • malá spotřeba elektrické energie. Plotna se zahřeje pouze na 60 stupňů;
  • při zahřívání nádobí varná nezahřívá;
  • bezpečnost. Kromě toho, že panel se nezahřívá, takže to není zahrnuto v práci, pokud nainstalován na to nádobí neužívejte více než 70% z varné zóny. To znamená, že nedopatřením dostal do desky příbory nebude provokovat zahrnutí panelu;
  • To má řadu provozních režimů;
  • Přítomnost na talíř prázdný talíř nádobí nebude fungovat, nebo se automaticky vypne, když vroucí vodě;
  • vytápění dochází velmi rychle, protože energie není zbytečná na ohřev topné prvky a povrch vaření. Pokrmy schopen zahřát po dobu 1 minuty a voda v něm vařit po dobu 2-3 minut.

  Indukční varná deska nevýhody:

  • v procesu vytváří malý hluk z chladicího ventilátoru;
  • To má vyšší hodnotu;
  • kuchyňské potřeby vyžadují speciální magnetické dno.

  Samy rozhodnout, jak nejlépe vybrat sporák - elektrický nebo indukční, vzít v úvahu všechny pozitivní aspekty těchto ploch, a to vždy při zohlednění nákladů na výrobky. Pokud jsou některé z nevýhod, které máte pocit, jsou velmi důležité, zvolte možnost bez nich.

  Tip: Můžete to udělat, aniž by nákup speciální nádobí pro indukční varnou desku, pokud si koupíte adaptér, který bude klást obvyklé nádobí. Tento adaptér je magnetická. Bude se zahřát a zahřát nádobí stojí na něm.

  Před výběrem elektrický sporák, nejlépe se zeptat jeho typ kontroly. To může být mechanické nebo touch:

  • mechanické ovládání. To je nejjednodušší a nejspolehlivější způsob, jak zapnout nebo vypnout varnou desku. K ovládání stačí otočit knoflíkem plotýnku nebo stiskněte a zase;
  • dotykové ovládání. Jedná se o moderní verzi, která může zvyknout rychle. Na nějakou akci s deskou, prostě přejeďte prstem na konkrétní senzor. Tento typ řízení je dobré, že řídící plocha je velmi výhodné pro praní, na rozdíl od mechanických knoflíků.

  s dotykového ovládání deskou

  Některé užitečné doplňky mohou zvýšit komfort a bezpečnost varné desky:

  • automatické odpojení kapaliny při varu nádobí;
  • práci na programu. Časovač poskytuje signál v průběhu času, a také schopný lámání desky;
  • Přítomnost zámku funkce malých dětí zvýšit bezpečnost používání desky;
  • ochrana proti přehřátí se aktivuje, když je maximální povrchovou teplotu;
  • Digitální displej provoz každé varné zóny zvýší pohodlí používání kamen.

  Zbývá rozhodnout, která společnost si vybrat varnou desku. Vybrat model může mít různou kvalitu. Máme seznam nejpopulárnější výrobce takového zařízení, dělit ji libovolně do tří kategorií kvality:

  • elitní Série vyrábí značky jako AEG, Miele, Küppersbusch, Gaggenau;
  • mid-range modely s ideální rovnováhu mezi kvalitou a cenou, vyrábí společnost Whirlpool, Zanussi, Siemens, Bosch, Electrolux, Gorenje;
  • Řada rozpočet Ariston je Produkty společnosti, Hansa, Ardo. Nicméně, kvalita i low-end modely jsou obvykle na vysoké úrovni.

  Tip: V prodeji se objevily varné desky, kombinující indukční hořáky a topné články elektřinu. Oba typy fungují na elektřinu, takže můžete použít správné-hořák, protože je to výhodné. Pokud nemůžete určit volby, pak kombinovaná verze bude ideální pro vás.

  Rozhodněte se, které rada zvolit elektrický nebo indukční měl každý člověk individuálně. Po zvážení jejich požadavky na tyto panely, jakož i jejich finanční možnosti, je možné učinit správné rozhodnutí.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  24 + = 25