Tření ji

Tření ji

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Ubrousek LCD monitor

Jakákoliv technika vyžaduje léčbu, péči a prevenci. A tím více času a pozornosti věnujeme provést nezbytné postupy, tím déle bude tato technologie nás potěší svým vynikajícím výkonem.

Na displeji LCD monitoru počítače nebo notebooku není výjimkou. Čas od času se na naše „oknem do světa internetu“ je třeba udělat „koupel den“. Navzdory důkazům o použití speciálních nástrojů, mnoho uživatelů, pokud nevíte, co můžete vymazat LCD monitor, riskují, že by došlo k poškození jeho majetku. Otřením monitoru normální houbičku na nádobí, improvizovaných prostředků nebo chemických produktů, čištění oken může způsobit nenapravitelné škody na LCD monitoru.

Lidového umění je plný nádherných doporučení či případy života. Jediní lidé, kteří nejsou třít své monitory ... sklo čistší, mytí nádobí, alkohol nebo vlhkým hadříkem. Chtěl bych věřit, že tato exotická a zůstává exotické. A otázka „než utírat LCD monitor“ bude jasná a správná odpověď.

Začněme s body, které většina uživatelů nevěnují pozornost:

1. Na monitorech obvykle přítomny technologických otvorů / větrací mřížkou. Jsou kategoricky nedoporučuje blízko.

2. Je vhodné pravidelně kontrolovat čistírna. Domácí prach je všudypřítomný - jde odnikud a je uložena tam, kde je ani teoreticky nemůže být. Se s tím vyrovnat, můžete použít speciální nádobku se stlačeným vzduchem, což je speciální vysavač pro výpočetní techniku ​​nebo obyčejné domácí vysavač, pracující v režimu foukání vzduchu.

3. Při práci s počítačem musíte dodržovat základní hygienická pravidla: nefungují mastné ruce, nesnažte se používat klobásu jako ukazatel na monitoru, aby se minimalizovalo, kde je to možné, kontakt rukou s plochou obrazovkou LCD.

Nyní se domnívají, že se vztahuje přímo k monitoru v čistotě. Začneme od času „KAK9raquo; otřel, a pak pokračovat do bodu „ChEM9raquo; otřete LCD monitor. Tento přístup nám dá plný a jasný obraz.

• Před čištěním proces nezapomeňte odpojit / laptop napájení monitoru;

• K čištění okraje obrazovky, technologické a větrací mřížky pomocí vatové tampony;

• Při čistění nerozprašujte čisticí roztok přímo na obrazovku. Nejprve musíte navlhčete a pak vlhké (v žádném případě ne mokré!) Hadříkem nebo hadříkem otřete povrch monitoru;

• Otřete by měly být výhradně ve směru od shora dolů. Dalšími oblastmi, které nejsou používány.

• Používejte pouze čisté materiály. Sebemenší prach, hrudky nebo cizí předměty na povrchu tkáně, může způsobit poškrábání obrazovky;

• Materiály, ze kterých chcete vyčistit monitor by měl být velmi měkká. Hrubá struktura materiálu pro léčbu (Terry, tkaniny, juta, papírové ubrousky, utěrky a podobných materiálů), může dojít k poškození horní vrstvy nebo anti-reflexní nanášení monitoru;

• Nikdy nepoužívejte hadřík nebo textilie s NAP;

• Nepoužívejte fyzickou sílu, tlak, nebo tlaku na povrch, který má být čištěn. Váš Přílišná horlivost může způsobit mechanické poškození a poškození monitoru;

• DŮLEŽITÉ. K čištění povrchu LCD obrazovky nepoužívejte alkohol, čisticí prostředky na okna, abrazivní čisticí prostředky nebo chemická rozpouštědla. To může způsobit nenapravitelné škody na monitoru a poškodit trvale.

• sledovat Dávejte pozor pouze nástroje a materiály, které jsou navrženy speciálně pro tyto účely.

Pár slov o tom, co k otření LCD monitor v situacích, kdy neexistovaly žádné speciální nástroje na dosah ruky.

Možnost 1: Budete potřebovat obyčejnou vodu a dva ručníky „mikrofibra9raquo;, který lze získat například v obchodě, který prodává optiku. Namočená vodou a dobře jej vyždímejte první ubrousek. No, otřete vlhkým hadříkem monitorem, pak jednou za sucha.

Varianta 2: Pokud nemáte možnost 1 načíst (vlevo mastné skvrny, není úplně odstranit nečistoty) - snaží se přidat k procesu čištění jeviště světlo mýdlovou vodou (můžete použít obvyklý „děti“ mýdla). Sekvence vašich akcí:

1. vlhčené ubrousky;

2. Mokrý utírat zvlhčený lehký mýdlový roztok;

Jak vymazat počítačový monitor

V důsledku každodenního použití na jakémkoli monitoru počítače se objeví vrstva prachu, špíny a skvrny různého původu. Pokud se na obrazovce se snaží otřít vlhkým hadříkem, bude přítomen jako rozvodů a nečistoty z tkaniny. Aby bylo možné se ho zbavit, je třeba opatrně a pečlivě, aby čištění monitoru.

Dnes jsem vám ukážu, jak to udělat doma, aniž by došlo k poškození zařízení.

Musí být odpojen od obrazovky počítače. Odpojte napájecí šňůru, nebo jednoduše vytáhněte ji ze zásuvky. Je-li monitor vypnutý, prach a špína na tom je lépe vidět, a zabránit zkratu vlivem vlhkosti uvnitř. Umýt plastové pouzdro může monitorovat s teplou mýdlovou vodou nebo hadříkem namočeným v čisticím prostředkem na okna.

Není nutné použít stříkací malých kapiček fondů padají na obrazovce a mohou jej poškodit. V případě, že plastový rámeček je velmi špinavá, můžete použít jedlá soda jej vyčistit. Použít jedlá soda by měla být velmi opatrní, protože pokud se dostane na obrazovku, bude to určitě poškrábat. Odlehlých místech, jsem čistit hadrem omotal kolem zápasu nebo párátkem

Moderní počítačové monitory mají velmi jemný povrch. Jeho snadno poškrábat nebo poškodit pixelů, takže čištění by mělo být provedeno s maximální pečlivostí. Prát na obrazovce se měkký, nový ubrousek z mikrovlákna nebo jiného nepouští vlákna materiálu. I použití v domácnosti utěrky mikrovlákno, které jsou levnější než ty prodávané ve specializované prodejně. Vhodné pro tento účel a automobilový ručníky.

Soft, kruhový pohyb odstranění prachu z hlavního monitoru suchým hadrem. To musí být provedeno opatrně, téměř dotýkal tkaninu na povrch. Poté, co jste oprášil prach navlhčete hadřík s destilovanou vodou, zmáčknout a třít obrazovky, jak se zbavit rozvodu, ulpívající nečistoty a skvrny. Čištěná voda by měla být přijata, aby zůstala na povrchu povlaku. Můžete pro tyto účely používají speciální ubrousky pro monitory, ale v žádném případě běžné vlhčené ubrousky, které obsahují agresivní čisticí prostředky.

Po bahno se odstraní znovu chodit po povrchu suchý a čistý hadřík

Hlavní pravidlo - opatrně a rozumně

Stiskněte tlačítko na obrazovce, a se snahou, aby prohledali místo při čištění monitoru v každém případě je to nemožné! To způsobí neopravitelné poškození povlaku. Velmi úzkou spolupráci, budete nejen dělat to pohodlnější a příjemnější práci na počítači, ale také prodloužit životnost drahého vybavení.

Ubrousek LCD monitor - metody a doporučení

Stejně jako u jiných technologií, LCD monitory vyžadují péči. Zde jsou některé nuance a jemnosti. Pojďme je podrobně prohlédnout.

Ubrousek LCD monitor před prachem

Nejčastěji je nutné odstranit prach z obrazovky. Tření je v tomto případě? Několik způsobů, vyberte:

  • Oprášit jedné z dostupných metod - vysavač, dát na vyfukování, gumovým balónkem, který je aktivně stlačování, dostanete úzký směrový proud vzduchu, atd. Jen si dejte pozor, aby se nedotýkejte částí zařízení obrazovky ..
  • Můžete použít metla, která byla dlouho, měkké chloupky (jako volba - banda měkké peří).
  • To může být otřít suchým nebo mírně vlhkém měkkým hadříkem bez chlupů (flanel, mikrovlákna a kol.).

Ubrousek na LCD monitoru otisky prstů a barevnosti

Někdy se stává, že na obrazovce je nejen prach, ale také otisky prstů nebo sušený rozprašováním. Pak rozšleháme nebude řídit. Ubrousek LCD monitor v této situaci? Opět platí, že můžete použít několik nástrojů:

  • Nejviditelnější a jednoduché řešení - otřete obrazovku měkkou flanelovou hadříkem namočeným ve vodě. Pouze voda by měla být měkká a mít pokojovou teplotu. Poté, co se povrch otřít vlhkým hadříkem, otřít do sucha kusu téhož materiálu. Tato metoda dává dobré výsledky a nezanechává skvrny.
  • Pokud budou odstraněny všechny body, můžete použít jeden ze speciálního spreje. Jen tu a tam jsou nuance: nestříkejte na monitoru. Spray sprej potřebný na suché a měkkým hadříkem bez chloupků. Namočený ve vozidle s hadříkem k očištění obrazovky a opakujte manipulaci s látkou napuštěnou vodou, pak - za sucha.
  • Místo toho můžete použít látkové ubrousky, které jsou prezentovány v poměrně velkém rozsahu. K dispozici jsou komerčně dostupné a soupravy, které mohou zahrnovat čisticí tekutiny, tkáně a / nebo kartáč.
  • Jako další prostředek pro obzvláště odolných skvrn, můžete zkusit navlhčení hadřík na čistý líh (můžete koupit v železářství, supermarket a na trhu). Pak se používá voda / suchý hadřík.

Jedna z těchto metod musí pomoci. Ale je vhodné, aby se vždy začít s nejšetrnější - LCD monitor věc jemné a křehké, takže zacházet opatrně - i ty drobné opravy kalkulace slušnou částku.

1. Tkanina vybrat měkkou-free, ale absorbuje vlhkost. Perfektní flanel nebo mikrovlákna.

2. Před zahájením čištění odpojit monitor (odpojte napájecí kabel a nemačkejte tlačítko).

3. plastový rám a zadní povrch obrazovky otřít hadříkem jiný, to může také navlhčit vodou nebo neutrálním čisticím prostředkem k použití, ale je třeba pozorně sledovat, nedotýkejte se obrazovky a aby se voda nedostala dovnitř. Vzhledem k tomu, látka by měla být mírně vlhký, ale ne mokrý.

4. Otřete obrazovku v jednom směru, zdola nahoru nebo shora dolů.

5. V žádném případě nemněte nebo aplikovat tlak na obrazovku. Dělat vše pečlivě.

6. používání rozpouštědel, čistících a pracích prostředků může dojít k poškození LCD monitoru.

7. Pro lepší zobrazení použijte dobře osvětlené místo, můžete změnit úhel displeje, aby získali lepší povrch vzhled.

Nyní, když víte, co můžete vymazat LCD monitor. Doufáme, že se můžete těšit na světlé barvy a ostrý obraz na dlouhou dobu. Ale snažit, aby se ujistil, že to není ukazovat prstem a pokusit se chránit před postříkáním - čím méně se dotknete povrchu, tím delší životnost spotřebiče, a přemýšlet, než utírat LCD monitor není nutné.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

91 − 83 =