Třešeň strom fotografie

Třešeň strom fotografie

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

9 nejlepších druhů obyčejných třešní

Naši předkové také zasadili v blízkosti domu třešeň. A nejen proto, že krásně kvete a vyzařuje nádhernou vůni. Během kvetení se strom uvolňuje do vzduchových phytoncides, které mají katastrofální účinek na patogenní bakterie. Bylo věřeno, že pokud stojíte ve stínu stromu, můžete nemoc vyděsit. Podívejme se blíže na odrůdy obyčejné třešně a pole její aplikace.

Lidové rysy spojené s rozkvětem ptačího třešně

Kvetoucí strom v květnu nebo na začátku června. Květy, shromážděné v podlouhlých květech, příjemně voní a přitahují včely. Pták třešeň je vynikající medová rostlina. To je další důvod, proč se snažili připravit v blízkosti domů nebo soukromých pozemků. Strom nebo keř je široce rozšířen v celém Rusku: od evropské části na Sibiř a na Dálném východě. To je důvod, proč spolu s břízem lze považovat za symbol střední ruské nížiny.

Pták třešeň v květu

Nejběžnější druh ptačího třešně je obyčejný, nazývá se také karpální. Vyhodí štětce bílých květenství. Z 20 odrůd dřeva na našem území se pěstuje 7. Z nich jsou rozlišovány dekorativní druhy. Jejich neobvykle krásné květenství, od žlutě pestrobarevné až po froté růžové, se používají v krajinném designu pro zdobení zahradních a parkových kompozic a domácích pozemků.

Ale pro většinu lidí, vonné kvetení symbolizuje obnovu přírody a jarní optimistickou náladu.

Kromě známé ptačí třešeň, chytil bobule třešně. Tato krásná rostlina se stěhovala ze Severní Ameriky.

Strom roste až 15 metrů. Na rozdíl od carpal třešeň, s černým ovocem, jsou panenka bobulí malované v tmavě červené barvě. Květy s bílými květenstvími. Obzvláště účinná je rostlina na podzim. Listy jsou burgundově červené. Dobře snáší horké počasí a zimu. Má rád vlhké půdy a světlo. Propaguje ze semen a kořenových procesů. Virginie ptačí třešeň má několik odrůd, ve formě ovoce (černá, žlutá, světle červená). Podle tvaru stromu je krátký a s větvemi dolů (plačící ptáci-třešeň).

Spíše jako keř, protože dosahuje výšky až 5 metrů. Neobvyklé listy, namalované na jaře v odstínech fialové a červené, zima zeleně v létě. Na podzim se listy opět zčervenájí. Ale rostlina je obzvláště krásná v období kvetení. Svěží růžové květy s jemnou vůní mandlí. Klíčky a kůra mají také fialový odstín. Zahájí výhonky z kořene, takže se násobí snadno. Miluje vlhkost, světlo, dobře snáší zimu. Stejně jako většina druhů třešní ptáků je náchylný k jarním mrazům. Čerstvé plody dozrávají v srpnu.

Hlavní lokalita Severní Ameriky, ale usadil se v mírných zeměpisných šířkách naší země. Výkonný strom s dobře vyvinutou korunou až 20 metrů . Světlé zelené listy v létě se stávají žluto-červené v podzimním období. "Pozdní" se nazývá, protože kvete 2 týdny později, koncem května nebo začátkem června. Černé kulaté ovoce dozrávají koncem srpna. Plody jsou dvakrát větší než ty, které se vyskytují ve společné třešňové třešně, šťavnatější a neobsahují žádnou přívalovou chuť. Stále se říká "rum třešeň", díky dezertnímu chuti. Vyrábí lahodné tinktury. Strom má vysokou soběstačnost, dobře snáší zimu, má silný kořenový systém.

Úžasný Bush se silnými kořeny může žít až 200 let . Ne náročné na půdu, může růst na kamenitých svazích. Rodinou je Blízký východ a Evropa. Hodnota této odrůdy spočívá v tom, že je dokonale vhodná pro zakořenění třešní, švestek. Protože třešeň je švestková rodina. Bush se používá k posílení rozpadajících se svahů. Kůra křoviny obsahuje kumarin, voňavou látku, která se používá v parfumerii. Malé bílé květenství pokrývají celý kousek během kvetení a dávají příjemnou vůni. Plody jsou malé, černé.

Dobře se usadil ve středních a severních šířkách. Rozlišuje bohatý kvet. Tmavě hnědé ovoce mají sladkokyselou a slanou chuť. Vysoký výnos a ranní zralost, zimní odolnost činí strom vhodný pro pěstování v chladném klimatu. Strom až 5 metrů vysoký dává až 15 kg bobulí.

Samoplodnaya a Sakhalin (sibiřské třešně)

Časné zrání odrůdy, bobule dozrávají v červenci, vyvedené sibiřských chovatelů. Perfektně snáší mrazy. Dávají stabilně dobrou sklizeň do 20-22 kg . Odolný vůči nemocem. Snadné tolerování jarních mrazů. Stromy s mohutnou korunou až 8 metrů rozkvétají velké bílé květenství. Odrůdy se liší v chuti bobulí.

Amanogov (sakura)

Nejkrásnější kvetení je Amanogovská sakura. Pták se odkazuje na rod švestek, podle druhu charakteristického pro třešeň. Proto, slavný japonský třešňový květ, to je také třešeň. Malý pila Amonogov okrasný strom je kopulovitý. Terry květiny bílé a růžové barvy pokrývají celý strom. Neobvykle krásný květ a jemná vůně oslavila Sakuru jako jedno z divů vytvořených přírodou.

Ssori (Dálný východ, Ainu)

Krásný mohutný strom, dosahující vysokých 10 až 20 metrů. Distribuční oblast Kurilských ostrovů a Sachalin. Když květy rozkvétají, jsou namalovány červeně a fialově, později bílé. Délka květenství je až 15 centimetrů, s krásnou zvonovitou květinovou podobou a jemnou vůní. Velké bobule až 12 mm.

Léčivé vlastnosti rostlin, které se nacházejí v kůře, listí a bobulích, byly známy léčitelům ve starověku.

Proto se aktivně používá k léčbě:

 • phytoncides, které jsou obsaženy v kůře stromu, používané ve formě vývarů nebo zhotovených tinktur. Kolejte kůru v tenkých proužcích na pružinu. Používá se jako protizánětlivá, antiagregační a cukrárna. Dobrá tinktura pomáhá s revmatismem.
 • s plicními onemocněními odšťavňování listů a květin je užitečné. Infuze květin léčí sliznice očí. Kůra se používá k léčbě revmatismu;

Odvar z ptačího třešně

 • ovoce - sklad vitaminů a užitečných prvků. Vitamíny R, tzv. Flavonoidy, posilují stěny nádob. Amygdalin (B17, nejčastěji v kostech) se používá jako protinádorová a protirakovinová látka. V ovoci se nacházejí cukry, kyselina citronová, kyselina askorbová, kyselina jablečná, esenciální a mastné oleje (v kostech), minerální prvky včetně molybdenu a titanu. Proto se používají jako náhražka pro mnoho onemocnění žaludku, nachlazení. Tanniny a adstringenty z ovoce jsou používány pro boj s průjmem;

Díky těmto vlastnostem se včelí třešeň našla uplatnění v medicíně a domácí kuchyni.

Široce použitá třešeň ve vaření. Podle chuti jsou bobule nižší než příbuzní - třešeň, třešeň a švestka kvůli trochu přísavné chuti a kyselosti, ale jsou prospěšné tělu a jsou voňavé.

Sušené bobule jsou mleté ​​na mouku. Používá se jako přísada do pekařských výrobků. Pečení přebírá jemnou vůni.

 • z želvové mouky pečení koláč;
 • udělejte lahodnou třešňovou kvasu;
 • na jeho základě vyrábí tinktury, likéry;
 • čerstvé bobule jsou nádherné náplně na koláče;
 • vyrobit želé, ovocné nápoje, sirupy;
 • mladé listy mohou být použity pro saláty;
 • dělat čaj;
 • uvíznout.

Zvláště cenná ptačí třešeň pro severní regiony, kde mohou plody, které mohou být pěstovány v mírných zeměpisných šířkách, nemohou dozrát.

Pšeničná třešeň je široce rozšířena po celém území naší země. Potěšuje se s květem a jemnou vůní. Používá se v lékařství a vaření. Zahradníci zasadili odrůdy nového chovu. V krajinářské zahradě se používají dekorativní typy stromů. S teplem a láskou psali básníci a spisovatelé o ptačí třešně.

Vepřová třešeň: druhy a odrůdy, způsoby pěstování a rozmnožování

Bird cherry je rostlina, která se stala populárně známou jako "krásná nevěsta".

Toto jméno je spojeno s kouzlem bílého květinového oblečení, ve kterém je strom oblečen na jaře.

Bird cherry je považován za lesní uspořádaný a používá se také v lidové medicíně.

A listy a bobule této rostliny vyzařují silnou vůni s phytoncidními vlastnostmi. Umožňuje vyhubit hmyzí škůdce a patogenní mikroorganismy.

Popis ptačího třešně: jaký strom vypadá a jaké bobule má

Včelí třešeň roste ve formě stromu nebo velkého keře, patří k růžičce. Průměrná výška rostliny je často asi 6 m a maximální - až 15-17 m.

Popis kmene třešní je následující: často má zakřivený (obloukovitý) tvar se sklonem k zemi. V průměru je často asi 0,4 m. Kůra, na kterou je pokryta, má tmavě hnědý odstín, matný, mírně popraskaný a na povrchu pokrytý hnědými a rezavými skvrnami. Pokud jsou větve ještě mladé, jsou pokryty lesklou, částečně pýřitou kůrou, na níž lze pozorovat prodloužené čočky s bělavým odstínem a silným hořkým zápachem.

Listy třešní jsou obdélníkové. Jejich délka může být od 6 do 25 cm, šířka cca 7 cm, řapíky - délka od 1 do 4 cm. Barva listů závisí na jejich věku: staré mají matný zelený odstín a mladí mají zelenožlutou barvu.

Po pohledu na listy ptačího třešně na fotografii uvidíte přesnost výše uvedeného popisu:

Rostlina má hustou a širokou korunu, klesající větve. Vznikající pupeny jsou pokryty váhy, které jsou umístěny drobným způsobem. Jejich tvar je kuželovitý, úzký, délka je asi 12-13 cm, na ledvinách není puberta.

Květy ptačího třešně se objevují v posledním květnovém týdnu a zůstávají na stromu prvních 10 dnů v červnu. Jsou malé, silné voňavé aroma, malované v bílé, červené, růžové barvě (v závislosti na odrůdě). Shromažďují se v krásných kartáčcích, jako jsou větve, např. Asi 12 cm dlouhé.

Oceníte krásu hojné barvy různých druhů třešní na níže uvedených fotografiích:

Rostlina má rozptýlené cévní dřevo. Zabolon světle žlutá barva, jádro - hnědá. Vyrábí řadu řemesel používaných ve farmě, protože má vynikající elasticitu, viskozitu.

Bird cherry tree dává jedlé ovoce, období zrání, který je v srpnu a září. Bobule v A suší a mele na mouku použity ve stavu, jak je vaření pro vyplnění koláče a dorty, když jsou přidány do těsta na chléb. Z nich uvařit kompot a želé, likérů, brandy a domácí víno, který se používá v lidovém léčitelství.

Plody jsou kulaté, masitou strukturou, maloval v černé, červené (v závislosti na odrůdě) mají lesklý lesk, jejich průměr je 0,8 cm. V případě, že strom je velký, nejplodnější rok může poskytnout asi? n ovoce. Na otázku, jaké chuti třešeň bobule, odpověď zní: sladká, s nádechem hořké a trpké chuti.

Rozšířený pták třešeň na Sibiři (s výjimkou krajní severovýchodu), Amur region, ruském, Sachalin, Kamčatka. Roste v evropské části Ruska.

Druhy a odrůdy divoké třešně na předměstí s lahodnou jedlé plody: fotografie, název a popis

Celkem je zde asi 20 druhů třešní, jejichž celkový počet v zemi lze nalézt pouze 4. Jeden z nich - to je pták třešeň, která je předmětem tohoto článku a popisu, který jste mohli vidět v předchozí části. Je třeba poznamenat, že tato rostlina je známá také pod jmény dvou - střemcha a zápěstním. Tento druh je považován za nejoblíbenější se zahradníky, protože jiný nenáročný péči, mrazuvzdornost, rychle roste a nabízí nejbohatší sklizně.

Chovatelé odvozené odrůdy jako pták cherry s lahodnými plody:

něha: zobrazeno na krymském poloostrově. Typickým znakem - malé květy jasně červené barvy, do velkých kartáčů. Výška stromu nepřesahuje 3,5 m v průměru Crohn - .. Ne více než 4 m větve mají vysokou hustotou, jako je koruna pyramidy. Color „Tenderness“ vyzařuje příjemná vůně odolné. Blíže k době namísto vypadnutí to červené stává růžovo-bíle. Plody této rostliny je průměrný, má sladkou chuť. Tento třešeň miluje vlhkost naložené půdy, dobře zakořenit v zastíněných oblastech, mrazuvzdorné. Používá se v krajině designu jako dekorace uliček.

Měkkost třešeň ptačí druhy uvedené na fotce - oceňují jedinečnost této rostliny:

svítání: zahájené chovatelé na území Sibiře. Proto je hlavním rysem tohoto závodu - je velmi vysoká úroveň odolnosti proti kruté zimy. Roste low - její maximální výška je 3 m, v souvislosti se sklizní získat od něj je docela pohodlné. Je to také cherry jedlé plody odrůdy Dawn Černý, sladkokyselou, s mírným nádechem trpkostí. Načasování zrání kultury se týká řady dříve.

Jak rostlina a její plody, můžete vidět na fotografiích předložených vaší pozornosti:

Paměť Salamatova: strom je známý pro svou anti-freeze, brzy zrání ovoce a vysokém výtěžku. Jeden zralou rostlinu schopnou poskytnout asi 40 až 45 kg plody s průměrnou hmotností 1 g každého. ovocné odrůdy Cherry Memory Salamatova lahodné, med, bez stínu trpkostí. Dávejte pozor na obrázek a nechte pro sebe, jak vypadají na zeleném stromu.

Kolorata: Tato odrůda je známý pro svou prolamované zaoblené koruny, poseté fialovými listy, které mají sklon ke změně odstínu do zeleno-hnědé a růžové barvy s omamnou vůní mandlí. Rostlina může růst jako keř nebo strom ve formě asi 7 m. Má vysokou úroveň otužilost. Zrání bobulí se vyskytuje v první dekádě srpna. Plody jsou malé, lakované v barvě černé, chuť je sladká, ale s nádechem trpkostí.

Naučte se vlastnosti vizuální prezentaci a popis různých wild cherry Kolorata k fotografii:

Kromě kultivarů s jedlými plody, chováni a dekorativních forem ptáků třešně, které se používají výhradně pro účely registrace zahradě květinovou výzdobu v oblasti krajinářské architektury.

Patří mezi ně formy třešní, fotografie a stručný popis je uveden níže:

 • pláč (nitě má pokleslé typu);
 • pestrý (listy pestré rostlin: bílá se žlutá skvrnitost);
 • Terry (květiny zdobí světla mahram);
 • rozovotsvetnaya (nasycený barva má růžový odstín);
 • zheltoplodnaya (bobule, barva žlutá světlý odstín);
 • pyramidový (koruny rostliny je vizuálně připomínající pyramidy).

Všechny výše uvedené formy dekorativních střemcha vhodných pro předměstí. Zde jsou pěstovány a bird cherry odrůdy Tenderness, Red Tent, fialová svíčka.

Kromě ptáků třešeň, obyčejný v Rusku jsou stále tři druhy kultury:

panna: liší od běžných tím, že má výrazně nižší odpor vůči těžkým zimním chladem. Výška stromů tohoto druhu se rovná průměru 5 m, a v případě, že rostlina se vyvíjí ve formě pouzdra, jeho výška není vyšší než 4 m. Se objeví barva mnohem později než předchozí varianty, což znamená, že není vystaven porážce vratnou pružinou primorozkov , Bobule odrůdy Virginia střemcha velké, malované v tmavých odstínech červené, nemají trpkost, nejsou náchylné k rozbití a může zůstat na větvích až do začátku ledna. Nejvíce přirostla grade virgin třešeň je považován Schubert. Mezi další ozdobné formy je izolován podsaditý, pláč, fialová Loosestrife, s nepravidelnými listů.

Formy tohoto druhu ptáka třešní s oficiálními názvy, viz foto:

pozdě: název druhu obdržené v souvislosti s pozdějším časováním vzhledu barvy - na konci května. Květy bílé barvě, nikoli vylučovat žádnou vůni. Stromy dávají přednost bohaté půdy. rychle vzroste na 20 metrů na výšku, mít vydatnost typ korunu. Dobře reagují na prořezávání, jsou necitlivé vůči mrazu. Tento obecný popis později střemcha odrůdy, jako Plotnokistnaya, samoplodnye, Sahalin stabilní a jiní. Dávají černé jedlé plody, které mají hořkou pachuť. Ozdobné formy rostlin jsou zrnité, pyramidální, pláč, chrupavčitý, fialová Loosestrife, Terry.

Maak: všechny formy a odrůdy pták třešní tohoto typu jsou dekorativní a dát nejedlé plody, které raději hodovat na ptáky, a medvědi. Plody jsou velmi malé, maloval v černé barvě. Rostliny mají maximální výšku asi 7 m, otevřený prostor, jako jsou odolné vůči suchému klimatu. Crohnova oni pyramidální, bílý a bez zápachu, podlouhlé kartáč. Díky těmto vlastnostem třešní patří k řadě nejkrásnější. Používá se v městské krajiny.

Hlasování o fotografii, jak neobvyklé vypadat některé druhy a formy bird cherry maak druhů v tandemu s jehličnanů:

Popular Tserapadus - hybrid produkoval přes divoká třešeň Maak Maximova a třešně.

Mají představu o vzhledu, účelu a vlastností běžných v ruských a odvozených typů v jejich sortimentu odrůd divoké třešně je snadné se orientovat při výběru strom pro svůj vnitřní pole.

Rostoucí třešeň: výsadbu a péči o stromy na jaře, v létě a na podzim

Pěstování běžné třešeň ptačí - business jednoduché. Hlavní věc - nezapomeňte klíčové pravidla pro výsadbu a aplikovat je v praxi. Pak stromy a keře potěší vás bohatou sklizeň a dekorativní vzhled.

 1. Rostlina je velmi dobře přežívá a vyvíjí solární a prostorné důvodů.
 2. Chcete-li získat maximální počet chutných plodů, je nutné vysadit v místě, několik odrůd plodin, kvetení zároveň s cílem poskytnout příležitost pro opylení.
 3. Při sázení několik sazenic divoké třešně ve stejnou dobu, po kterou je třeba udržovat vzdálenost mezi nimi je menší než 5 m.
 4. Půda pro rostliny je třeba zvolit mírně kyselé nebo neutrální. vlhkosti půdy by měla být nízká.
 5. Otvor pro strom je nutné vykopat takové míry, že se vejde i oddenek.
 6. Je doporučeno zavedení minimálně minerálních a organických hnojiv. Je-li překročena povolená objem, což má negativní dopad na stav kůry.
 7. Výsadba divoké třešně a další péči o něj vyplývá správnou organizaci zavlažování. Při přistání se musí sazenice hojně zalévat, a dále v průběhu vegetačního období zavlažovat ne více než 3 krát. Častější zálivka je nutná pouze v suchých podmínkách.
 8. Zavedené rostliny by měly být uzavřeny mulčování, as, která může sloužit jako rašeliny nebo pilin.
 9. Po výsadbě se doporučuje střih kmen stromu odchodu do výšky 50 až 70 cm.

pamatovat: bird třešeň výsadby se provádí na podzim nebo na jaře. Vzhledem k tomu, většina z odrůdy jsou odolné vůči mrazivých zimách, není třeba pro ně útulku v případě pádu přistání.

Zvláštní péče nevyžaduje obyčejnou třešeň. Je však důležité nezapomenout dělat sanitární pletí půdy kolem rostliny na jaře, v létě a na podzim, k odstranění plevele. Zároveň to pomůže, aby se uvolnily půdu, poskytovat k němu přístup kyslíku.

Ve spojení s periodickým vyčerpání půdy by měla být provedena Backstrap stromů a keřů. To může být kořen a listové. Může být přidán do organické hmoty a minerálních hnojiv s kopání, a to je možné v průběhu zavlažování. Krmit vhodné pro hotové směsi ovoce a bobulí, k dispozici v sortimentu jakéhokoli specializovaného obchodu.

Pěstování divoké třešně a neustálou péči vyžaduje boj s zahušťování. Za tímto účelem, v létě se určitě provádět pravidelné odstraňování kořenové výhonky. Frekvence ošetření se stanoví podle stupně a rychlost opětovného růstu výhonků.

Oříznout divoké třešně na jaře a na podzim

Dalším aspektem péče o rostliny - pravidelné prořezávání.

Ptačích třešní je tváření a anti-aging (nebo zdraví):

 • První provádí, aby se vytvořily koruny rostliny na jaře a na podzim. To by se mělo začít ihned po výsadbě sazenic v zemi. Jak je uvedeno výše, je strom řez do výšky 50-70 cm Tím se usnadní vrtání kosterních větví prvního řádu. - nutné ponechat více než čtyři dobře vyvinutými bočních výhonů, které jsou umístěny v jednotné vzdálenosti. O rok později se závod bude třeba snížit ve výšce 50 až 70 cm od úrovně první stupeň z hlavních větví, čímž se získá možnost generovat za sekundu. Podle tohoto principu zdobené strom na třetím roce po výsadbě tvoří třetí vrstvu.
 • Druhý druh prořezávání třešní se provádí na podzim pro dospělé dospělé ročně. Na koruně odstraňte větve, které jsou uschlé, nemocné nebo zlomené. Na místech řezání se používá zahradní var.

Včelí třešeň na jaře a příprava místa na podzim

Další důležitou otázkou, která vyžaduje pozornost, je transplantace stromu nebo keřu ptačího třešně z jednoho místa do druhého. Tento postup se doporučuje provést brzy na jaře, ale příprava na to by měla začít koncem podzimu.

Za prvé je nutné vykopat jámu potřebné velikosti, nechat ji až do jara, aby se půda usadila.

Když teplota klesne na +5? C, a tato teplota se stabilizovala, musíte obkopat kolem kmene závodu, který je naplánován ke změně na jaře, to hojně zalévat, aby oddenek odešla do stavu klidu v zimě primorozhennoy půdy.

Při příchodu jara je třeba dbát na to, aby se půda příliš rychle nezmrazovala. K tomu je půda pokryta sněhem, který je stále vlevo, pytlovina a piliny jsou umístěny nahoře.

Podzimní třešňové replanty, připravené na podzim, se vyrábějí, když se sníh úplně roztaví. Rostlina je vyhloubena tak, aby nepoškodila oddenku, přemístila ji hnojem země do jámy pro výsadbu. Aby nedošlo k rozpadu půdy, je lepší posypat kořeny vodou a spojit je žíněmi. Nemůže být ani během vysazování odstraněn - nebude se stát překážkou růstu kořenového systému a v nezbytném okamžiku se rozpadne.

Dále je nutno fixovat transplantovanou rostlinu pomocí drátěných vazeb k rozkročeným kolům. Aby se kov nedotýkal kmene, vytvořte obložení z lepenky, látky, břízy.

Že transplantovaný strom nebo keř není ztracen, je nutné vytvořit pro ně stín, zalévání rostlin je s přidáním stimulantu pro vývoj kořenů.

Reprodukce třešní s řízky, kořenovými výhonky a vrstvami

Každý zahradník má příležitost získat semenáčky pro následnou výsadbu v půdě, protože třešně jsou dobře reprodukovatelné.

Existuje několik způsobů, jak to provést:

 1. Z kořenu stromu: pomocí této metody je nutné odříznout klíčky v jarním období z děložního pouzdra. Při nástupu podzimu je nutné určit, které z nich jsou nejživější a silnější. Musí být vykopány a přemístěny na místo trvalého růstu.
 2. Z odřezků: Optimální období pro řezání řízků je období, kdy výhonky přestanou růst. Řezy po délce by neměly přesáhnout 15 cm. Musíte odstranit listy z nich, s výjimkou 1-2 listů v horní části. Řezání se doporučuje brzy ráno, kdy nastane mračné počasí, ale bez deště. Dále, aby se včelí třešeň rozmnožila s řízky, musí být včelí namočená ve vodě po dobu jednoho dne, můžete do kapaliny přidat regulátor růstu. Následujícího rána je třeba spadnout pod film - v mini-skleníku s zavlažovací instalací "mlha". Půda musí být výživná. Ve svém složení by měla zahrnovat rašelinu, humus, říční písek. Hloubka výsadby odřezků je asi 3 cm. Také vodu ručně. Chcete-li to provést, potřebujete napájecí nádobu, ve které jsou buňky malého průměru. Potřeby je třeba napájet až 9krát za slunečného počasí a až 4krát - v zamračeném dni. V posledních dnech září jsou odrůdy transplantovány do otevřené půdy pro kultivaci. Budou potřebovat plevely z plevele, zalévání, nanášení dusíkatých hnojiv. O rok později - příští podzimní sezóna - budou připraveni sazenice, která mohou být vysazena na trvalém místě.
 3. Z vodítka: pružina musí být správné množství malých jam, jejíž hloubka by se měla pohybovat od 10 do 12 cm. To je třeba sáhnout studny tak, že se rozbíhají radiálně na obou stranách třešeň ptačí. V každém z nich je třeba utéct a připoutat pomocí kolíků z dřeva nebo kovu. V procesu vertikálního růstu typu výhonků by se měla provádět uzemnění 1/3 pomocí živin půdy (dva nebo tři operace v rámci jednoho léta). S nástupem podzimu by měly být výhonky odříznuty od mateřského křoví. Pokud jsou výhonky vytvořené na výhoncích silné, je přípustné přistání na místě trvalého růstu. V opačném případě, stejně jako řízky, musí být vysazeny až do příštího podzimu.

Reprodukce semen ptáků: jak můžete pěstovat strom z kamene

Reprodukce třešní s obyčejnými semeny: tato metoda je nejobtížnější. Musíte sbírat zralé plody kameny, nenechte vyschnout, aby pád v suterénu (chladničky komory) do nádoby s vlhkým pískem, zasít je v zemi na konci září. Maximální hloubka výsevu je asi 1,5 cm, vzdálenost mezi bránami je asi 15 cm.

Díky podzimnímu výsadbě je možné na jaře získat bohaté výhonky. Musí být odstraněny, přičemž mezi sousedními sazenicemi zůstávají vzdálenosti 7 cm. Sazenice by měly být transplantovány do místa trvalého růstu nejdříve o dva až tři roky později. Další možnost, jak můžete z kostí vyrůst ptačí třešeň - použít ty semenáčky, které byly vytvořeny pod stromem kvůli klíčení padlých bobulí ze stromu.

Reprodukce třešně volně žijících ptáků očkováním: jak rostli

Reprodukce ptačích třešní očkováním: ideální čas pro kopulaci (roubování řízků) - zimní nebo časné jaro. Pokud se upřednostňuje očkování (transplantace ledvin), postup by měl být proveden v polovině července a na začátku srpna. Suroviny mohou být sazenice různých odrůd divoké třešně - jsou dobře zavedeny na všech ostatních odrůdách této rostliny.

Pro kopulirovki - .. R e roubování řízků - v ideálním případě nezbytné, že podnož a potomek jsou stejné tloušťky. Musí být proříznuty, navzájem spojeny, pečlivě obvazovány izolačním materiálem. Pokud má štěp větší průměr než podpatku, je lepší použít očkovací látku "při štěpení". V tomto případě je spodní stonky by měly být sníženy tak, že tvoří ostrý klín a na podnož, je nutné, aby řez ve středu asi 10 cm, a dát do rozštěpu štěpu ostrý klínu. Místo očkování by mělo být také izolováno.

Když začínající třešeň ptačí - .. Tj ledvin štěp - oko s ledvinami, musí vstoupit do řezu provedeného v kůře stromu, který je očkován. Tato zóna by měla být také pevně bandážována a zanechána do zimy. Je však důležité mít na zřeteli, že tato metoda je účinná pouze v těch oblastech, kde nejsou žádné mrazy a opakované mrazy.

Pokud se berou v úvahu doporučení, jak správně vysadit ptačí třešeň, je míra přežití rostlin dosaženo v 98% případů.

Bez ohledu na výše uvedené metody chovu bude výsadba vyžadovat pečlivou péči - zalévání, plevel, hnojení s dusíkatými látkami.

Nemoci a škůdci ptačích třešňových listů: fotografie, názvy a ošetření rostlin

Tato rostlina se ve srovnání s mnoha plodinami na bobulích a ovoce vyznačuje vysokou odolností proti výskytu onemocnění a napadení škůdci. Nicméně je třeba vědět, jaké jsou hrozby pro ptačí višní a jaká je léčba.

Kapsy z bobulí a barvy: klíčovou příčinou výskytu je nadměrné namočení a hlavním rysem je změna barvy ovoce na hnědou, tvar - na podlouhlá s výrazným vrcholem v nepřítomnosti semen. Vnější povrch bobulí je pokryt plakem, který se skládá z pytlů houbových příčin. Pokud nemoc ovlivňuje barvu, pak ovoce není vázané. Chcete-li vyhubit houbu, je nutné odstranit postižené bobule, a pak - zpracovat rostlinu s medesoderzhaschimi léky. Jako preventivní opatření je nutné ošetřit ptačí třešeň takovým způsobem, a to ještě před rozpuštěním pupenů - na počátku jara.

Pachová plíseň: také houbové onemocnění, které postihuje listy. Hlavním příznakem je vzhled na povrchu plakety ve formě bělavého stínu. Je nutné odstranit a zničit všechny listy, které jsou opalem, a během léta stříkat samotnou rostlinu základem nebo směsí Bordeaux 2-3 krát.

Červená skvrna: Výskyt tohoto onemocnění listů v třešňových ptácích je vyznačen velkými červenými skvrnami na obou stranách listu. S příchodem podzimu se stávají hnědými a způsobují předčasné spadnutí z rostliny. Léčba je stejná jako plíseň.

Cercosporesis: kvůli mokrému létě se na obličeji listů objevuje mikro-nekróza bílé a šedé a hnědá na zadní straně. Když onemocnění postupuje, jednotlivé body se spojují do jedné a postižená oblast prostě spadne. Léčba je stejná jako plesnivka a červená skvrna.

Rust: na listí se objevují malé pustuly hnědočervené barvy a s příchodem podzimu jsou doplněny výskytem fialových a karmínových pustul. Infekce listů nastává během vegetativního období. Zraněná rostlina musí být ošetřena vitriolem, posypat v blízkosti rostoucí jedle (houbové sazenice), zničit jejich kužely.

Cytospores: rozvíjí se na listí, kmeni, větvích, vede k úplnému smrštění. Hlavním příznakem je vznik malých humumoky, z nichž se za mokrých povětrnostních podmínek objevují červené nitě. Je nutné oříznout postižené oblasti, vyčistit středisko plísní a opláchnout je roztokem mědi a mýdla, dezinfikovat a ošetřit zahradním kouřem.

Dřevo hniloba: důvodem je pronikání a množení houb v dřevu (například rozbitými větvemi), což je důsledkem předčasného stárnutí a smrti rostlin. Dotčená rostlina by měla být vykořeněna co nejdříve, a jámy spálily.

Podívejte se na příznaky ptačích ptáků popsaných výše na fotografii s jmény, abyste mohli problém včas rozpoznat:

Kromě chorob jsou také ptačími lodymi postiženy škůdci, z nichž nejčastěji patří následující hmyz:

 • šťávy z rostlin (chyba, kokcid, listová blecha);
 • jíst listy (housenka motýlů, larvy pilulek, listový brouk, třešeň ptáků);
 • horníci rostoucí uvnitř listu;
 • gely (plst a žalud);
 • intrauterinní škůdci (kůrovci, dřevokazní).

Chcete-li hubit hmyzem, musíte dvakrát zpracovat rostlinu s karbophosem nebo kinmixem. Pokud je strom velmi zasažen, může být potřeba třetí léčba.

Pro mladé sazenice se doporučuje dát přednost státním, nikoliv chemickými prostředky: stříkání roztok mýdla a tabákového extraktu. Tato léčba přístup a jako prevence škůdců - na jaře a po květu.

Bird cherry se může stát ozdobou na každou zahradu a zdroj uzdravení a chutných plodů, aniž by bylo nutné pečlivý péči. Hlavní věc - držet se hlavních doporučení a lze vyhnout obtíže.

třešně

Od dávných dob, Bird cherry byl symbolem něhy, mládeže, čistoty a lásky. Patrona milenců, jejich delikátní aroma Bird cherry bránil nejenom svá tajemství, ale i hojení ran.

Existuje mnoho legend, které vyprávějí o vzhledu třešní na světě. Podle legendy, strom se stala dívka trpí nenaplněné lásky k mladíkovi. Její srdce rostla za studena, takže v době, kdy Bird třešňové květy, přicházejí chladné noci a dny.

Slované věřili strom posvátný a chráněna, postaráno, chráněné před zlými duchy.

Lid Bird cherry měl mnoho jmen: Cheremshina, Glotuha, Kolokolushka a další.

Jeho současný název stromu přijatých přes barvy barel.

Slovo „Bird cherry“ má své kořeny v dávné slovo „CHERMEN“, což znamená „tma.“

První popis tohoto voňavého stromu se objevil v staré ruské literatury v XV století.

Latinský název třešně „střemcha obecná“ má arabské kořeny a ve skutečnosti znamená „střemcha obecná“.

Příbuzní třešně - švestky a třešně, takže stromy jsou tak podobné. Podobnost je patrný zejména během kvetení.

Třešně vypadá jako keř nebo vysoké kvetoucí strom s hustou zeleň, výšky 10 až 18 metrů. Tloušťka kufru - až půl metru.

Zelené listy od dna - tmavě šedá. Plody jsou černé, lesklé, chutnají sladce a zároveň pletení.

Kvetoucí třešně s ničím nelze zaměňovat. Jeho výrazné aroma se šíří v lese stovky metrů.

Kůra je tmavě šedá a středně hladká, pupínky.

Třešně začíná nést ovoce v 4-5 letech a může žít až 100 let.

Pták třešňového dřeva má zajímavou cross-zrnité textury a neobvyklé vzory v různých částech barelu

Nejběžnějším typem dřeva - „střemcha obecná“ nebo „Fist Bird cherry.“ Roste v celém Rusku, zejména v evropské části a na Sibiři a na Dálném východě. Rostlinné druhy nalezené v zemích střední a východní Asie, Afriky a dalších zemí.

Třešně přednost mírně vlhké a bohatou půdu. Roste podél řek, v blízkosti povodí, v křoví, našel na okrajích.

Existuje asi 20 druhů ptáků třešeň.

Květů je nádherný strom každý rok v květnu - červnu. Černá, připomínající jemnou cherry ovoce dozrává v červenci nebo v srpnu.

Bird třešňové květy hojně každý rok, bílé vonné střapce s výraznou vůní, ale rodit je často přerušován mrazu, nemoci a všechny druhy škůdců.

Třešeň ptačí plody obsahují vápník a draslík, těkavý, vitaminy E, F, G, cukry, organické kyseliny, těkavé oleje a taniny. Navzdory bohaté složení, nekontrolované konzumace ovoce může vést k nepříjemným důsledkům.

Aby bylo možné použít léčivou kůru, listí a ovoce třešně.

Díky adstringentní vlastnosti, plody jsou vynikající způsob, jak bojovat proti průjmu a střevní poruchy.

Těkavé obsažené v listech a kůře třešeň ptačí, který je schopen pro dekontaminaci vzduchu.

Odvar z kůry mají tonikum a uklidňující účinek, a jsou uvedeny pro lidi s onemocněním srdce. Odvar se používá také k odstranění bolestí zubů a jako diuretikum.

Vývar, šťávu a želé z ovoce je výborným nástrojem v boji proti beri-beri a kurděje.

Vzhledem ke svým antibakteriálním vlastnostem, šťáva z dužiny ovoce je dobrá na hnisavé rány, modřiny a kusy.

V lékárnách prodávají ovoce třešně, adstringentní a protizánětlivé účinky.

Květiny a pták cherry větve jsou použity pro hubení hmyzu. Nicméně, to není doporučeno nechat třešně v místnosti po dobu delší než 30 minut.

Těžký a robustní dřevěné ChergMouchy používané při výrobě držadel bicích nástrojů. Nicméně, vzhledem k pružnosti, dřevo je často používán v truhlářství pro výrobu ohýbaných dílů. Za starých časů v páře tyčí vyrobených obruče a koše rámeček na saních.

Dřevo je vysoce odolný vůči vlhkosti, tak brzy, protože to bylo děláno „výložník“ pro mačkání prádla.

Robustní dřevo a hustá struktura umožňuje jemné vlákno.

V moderní medicíně, Bird cherry se používá jen zřídka, protože její členské alkaloidy může způsobit otravu. Všechny části, než je ovocných rostlin, obsahují těkavá, které jsou rozděleny do kyanovodíku.

Kůra střemcha se používá k výrobě přirozenou zelenou nebo fialovou barvu.

Roztřepené plody se používají při vaření a přidává do mouky při výrobě tradiční sibiřské koláče. Z ovoce a vařené pudink a kompotů.

Cherry ovoce jsou kontraindikovány pro těhotné ženy, protože mohou mít vliv na plod. Těhotné ženy také nemůže vdechovat vůni ptačí třešňové květy.

Pití velkého množství ptáků cherry mouky může způsobit otravu, takže vaření je nejlepší používat plody extrahované kosti.

Květiny bird cherry - voňavé a krásné dekorace v domě. Zároveň mohou způsobit, že skutečné otravu. Ve snaze zbavit hmyzu a dezinfekci prostor, dostatek půl hodiny držet kytici květin nebo pobočkami střemcha ve středu místnosti.

V naší zemi existují tři řeky s názvem „Bird cherry.“

aroma zdroj na třešně jsou malé žlázy umístěné na rukojeti.

Za starých časů, jak se zbavit myší v místnosti vlevo kytici třešní.

Archeologické výzkumy prokázaly, že plody třešní používané člověkem v době kamenné.

jiné stromy

Díky své práci, budou lidé mít možnost seznámit se blíže s přírodou, to vidět na vlastní oči, objevovat nové aspekty.

Uložte dobrodružství, vzpomínky, zážitky. Vyplnit prostor lesnictví příběhy!

Poukazem na místo na mapě, budete pomáhat druhým seznámit s přírodou a dozvědět se o nových míst.

 • učit se
  • rostliny
   • stromy
   • byliny
   • determinant
   • růst
  • houby
   • jedlý
   • jedovatý
   • determinant
   • kuchař
  • zvěř
   • zvěř
   • ptactvo
   • les maličkost
   • skladeb
   • determinant
 • vytvořit
  • Nahrát fotografie
  • psát historie
  • Řekni mi o tom místě
 • inspirovat
  • Atmosféra Atmosférická fotogalerie
   • seasons
   • lidé
   • zvěř
   • rostlinný svět
   • zeměpis
   • nálada
   • architektura
 • cestovní
 • chránit
 • literatura
  • poezie
   • Seasons
   • nálada
   • počasí
   • rostliny
   • zvěř
   • pozemky
  • historie
   • psát historie
   • Vede deník, určené příběhy v knihách, vázané na místo, kraje, rostliny, zvířata, i když vidí tisíce lidí!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

65 − = 57