tymián foto

tymián foto

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Tymián (tymián) - popis s fotografií rostlin; Jeho pěstování (výsadba a údržba); byliny a léčivé vlastnosti kontraindikace; přínosy a škody tymiánu; jeho použití při vaření a léčbě; recepty

Kalorie: 276 kcal.

Sacharidy: 63,94 g

Thymus (mateřídouška) - přeloženo z latiny znamená „Manly.“ Tymián je členem rodiny Lamiaceae, je zelený keř s malými podlouhlými listy a fialové květy (viz. Foto). Keř rostoucí v blízkosti silnic, mezi skalami, na slunné paseky.

Mezi nejznámější odrůdy:

Tymián byl znám již od starověkých civilizací. Ve starověkém Řecku byla tradice se vykoupat v infuzi tymiánu získat sílu. Římští vojáci zalité tymiánu vývar, bude ještě odvážnější. Také to bylo použité jako koření, dodává trávu k jídlu.

Ve starověkém Egyptě, tymián byl použit namísto parfému dát tělu příjemnou vůni. Tymián je také široce používán v Egyptě k balzamování.

Tymián může růst na své letní chaty. Keř se pěstuje ze semene. Semena mohou být zasazeny do země na jaře a na podzim. Výsadba se vyskytuje tymián na teplý den. V souvislosti skleníkových semena klíčí během dvou týdnů. Péče trpasličích keřů je snížen na pravidelné zalévání. Tymián je používán nejen v kuchyni a v tradiční medicíně, ale také v designu krajiny. Tymián květiny a jasně zelené zakrslé keře zdobí jakoukoli oblast.

Tymián můžete pěstovat na okenním parapetu. Doma keř se pěstuje metodu nebo semínka sazenic. Tymián je nutné zvolit hrnec velký, ale pod podmínkou, že kořeny rostlin budou moci dostat na zem, jinak zahyne tymián. Tymián má ráda sluneční světlo a netoleruje zamokřené - to je to, co by měl mít na paměti, o pěstování trpasličích keřů. Pokud jste roste tymián o zeleň, je nutné ji snížit častěji a ne trpaslík keře kvetou.

Léčivé vlastnosti mateřídoušky jsou známy již dlouhou dobu. Moderní vědecké výzkumy prokázaly, že tymián je efektivní baktericidní. Keř bylo zjištěno, esenciální olej, který je hlavní látkou „thymol“, a také třísloviny, vitamíny, kyselinu olejovou, hořkost.

Silice (a jeho hlavní složkou - thymol) je vynikající antibakteriální činidlo. Akce podobné akce thymolu fenolu, ale ne jako toxické pro tělo. Thymol nedráždí sliznice. Esenciální olej vyrobený z dílčího keře země.

Široké spektrum účinku tymiánu lze použít jak diuretikum, analgetikum, sedativum. Tymián pomáhá trávení těžkých jídel, má choleretic vlastnosti. Bylina je považována za dobrou krev čistící prostředek.

V dávných dobách, polštáře na spaní plněná tymián, protože věřili, že to přináší dlouhý a zdravý spí na její osobě. Uklidňující aroma tymiánu za předpokladu, zdravý spánek a klid.

Odvar z tymiánu je účinný při zánětu vedlejších nosních dutin a rinosinusitidy. Také, odvar z rostliny ošetří bolest v krku a kulhavky. Baktericidní účinek tymiánu přispívá k dezinfekci ústní dutiny, odstranění zápachu.

Když vnitřní příjem tymián normalizace tepové frekvence, autonomní poruchy zmizí, se zvyšuje účinnost. Men oslavit obnovení sexuální funkce.

Při vaření, tymián našel uplatnění jako pikantní aromatické koření. Jeho hořká chuť a příjemné aroma směs dobře s mnoha masitých pokrmů. Kalorie sušené trávy je 276 kilokalorií na 100 gramů. Tymián Store je třeba v pevně uzavřené nádobě k vysokému obsahu esenciálních látek. Pro ochucení pokrmů pomocí sušené listy rostliny.

Tymián se přidá při vaření fazole a hrachu polévky a čočku. tymián chuť se dobře hodí zeleninových jídel i jídel zelí a brambor. Hořkost, která je přítomna v sušených listů rostliny, dobře zdůraznit grilované maso. Tymián je široce používán pro hru na vaření, což je vynikající chuť. Kuchaři doporučují přidávat tymián při vaření masa paštiky domácí prasečí játra.

Trochu tymián jsou někdy dát do pekařských výrobků, se zlepšuje chuť koláče, buchty. Na průmyslové úrovni tymián přidává uzeného masa a ryb, stejně jako produkty na bázi nich. Tymián je použit v moření zeleniny: okurky, dýně, rajčata. Čerstvý tymián listy přidány do salátů, omáček a marinád.

Tymián má silnou chuť, tak chuť jídel je třeba docela dost. Doporučená frekvence je 1-2 g čerstvého tymiánu nebo 0,2 - 0,3 g sušených bylin v jedné dávce. Recepty s tymiánem moc. Koupit koření plechovku v supermarketu v oddělení koření, nebo připravit sami. V případě potřeby můžete nahradit rozmarýn tymián.

Použití tymiánu (tymiánu) a léčbě

Použití tymiánu již dlouho známo, tradiční léčitelé. To bylo používáno k léčbě různých neuralgie, neurózy, s vědomím subshrubs uklidňující účinek. Známý a čaj s tymiánem, který je opilý při nachlazení.

Pacienti dostali odvar z rostliny, po které si poznamenali nárůst síly. Pravidelné používání Tymián pomáhá při bolestech v žaludku. Tymián zlepšuje trávení, snižuje plynatost, normalizuje mikroflóra díky střevní k desinfekčním vlastnostem. Tradiční medicína používá odvar z tymiánu jako anthelmintika.

V moderní medicíně platí odvar tymiánu pro léčení nemocí horních cest dýchacích. Bylina má vykašlávání dopad, zkapalňuje hlen, pomáhá snižovat zánět. Tymián používá k přípravě různých sirupy proti kašli tablet, pasty. Na základě tymiánu produkovat přírodní lék „Pektusin“, který se používá k léčbě závažné kašle u dětí.

Při revmatoidní artritidě, ischias, bolesti kloubů, modřiny široce použité balení tymiánu. Při aplikaci lokálně tymián být také účinné při zánětu očních víček, nehojící se rány, vředy.

Léčivé koupele tymián pomáhá při kožních onemocnění, lupů, bolesti kloubů, jako obecné tonikum. Vana s tymiánem by stačilo naplnit kbelík vroucí vodě 50 g suché trávy.

Tradiční léčitelé jsou široce používány tymián pro léčbu závislosti na alkoholu. Terapeutický účinek v důsledku působení éterického oleje tymiánu. Pro léčbu alkoholismu je třeba svařovat ve vodní lázni po dobu 15 g tymiánu v 1 šálek vody. Po 10 minutách varu mozků infuze a zředí se vodou na původní objem. Infuze tymiánu dát alkoholiků několikrát denně na 50 ml, pak se dá půl sklenice vodky. Při vysokých dávkách thymolu tělo reaguje s nevolností a zvracením, a to v důsledku terapeutického účinku činidla. Průběh léčby je 1-2 týdnů, během této doby se pacient odpor k alkoholu.

Harm tymián a kontraindikace

Tymián je kontraindikován u těhotných žen, protože má vysoký obsah thymol. Tato látka zvyšuje tonus děložní svaly, že bude mít negativní vliv na těhotenství.

Tymián poškození těla může způsobit onemocnění ledvin, to je kvůli nějaké toxicity thymol, který může vést ke špatné pacienta.

Tymián: terapeutické vlastnosti a kontraindikacích foto

Užitečné hořkost, pryskyřice a éterické oleje obsažené v tymiánu, dát jedinečné aroma surovin a poskytují zvláštní výhody. Po celá staletí k léčbě bronchitidy a kašle použité tymián (tymián, Bogorodsk tráva). Její léčivé účinky, kontraindikace a vnější známky je užitečné znát všechny stoupence bylinné medicíny.

Tymián - společný závod, ale dnes se pěstuje zejména proto, že poptávka po něm je velmi vysoká: z trávy připraví homeopatické léky, kosmetika, použitý ve vaření. Tymián lze nazvat neatraktivní vzhled, jak je znázorněno na fotografii. Ale tato skutečnost nemá vliv na terapeutické vlastnosti a kontraindikace. Roste jako chudých zemí, a mezi lučních trav. Malá růžovo-fialová květenství někdy ztratit v množství listí, ale zúčastnit shromáždit dostatečné množství surovin potřebných k dosažení úspěchu.

Jsem si jist, že mnozí viděli jako součást multi-tymiánu koření. Ale málokdo ví, jaké úžasné vlastnosti má. Taková koncentrace, která je k dispozici v koření, není příliš vysoká, mluvit o terapeutickému účinku. Ale Bogorodskaya tráva je možné zakoupit v lékárně nebo připravit sami. Sklízení jde dál po celé léto, i když považuje za nejlepší lék, shromážděné v červnu. Řez u kořene, a suší se ve stínu. Pro léčebné účely, používají listy a pupeny.

Léčivé vlastnosti vzhledem k větší koncentraci tříslovin a flavonoidů a kontraindikace malé. Foto rostliny, stejně jako souhrn jeho léčivé vlastnosti jsou k dispozici v tomto článku. Používá se k přípravě čaje a čaje, samostatně nebo v kombinaci s jinými fitosredstv. Tymián může být použita k léčbě kašle u malých dětí, neboť v nepřítomnosti kontraindikací není na škodu nebude přesný.

Vysušený surový materiál použitý pro přípravu léčivých lázní a stlačuje při bolestech kloubů a revmatismu. Tymián má příznivý vliv na pokožku, zabraňuje zánětlivé procesy, urychluje hojení ran. Mezi dalšími funkcemi:

  • Bronchodilatační účinek - takže rostlina produkuje dobré výsledky při léčbě infekcí dolních cest dýchacích;
  • expektorans - účinné při léčbě kašle, včetně alergické;
  • křečím - odstraňuje žaludeční křeče, zlepšuje trávicí funkci, uvolňuje svalové napětí;
  • tonikum - ve formě čaje v dopoledních hodinách bude dobrý začátek dne a dá veselost. Bylo konstatováno, že lidé, kteří pijí čaj s tymiánem, méně náchylné k apatii a mají vysokou kapacitu pro práci;
  • imunomodulační - fitosredstv doporučuje jak při nachlazení, a pro jejich prevenci.

Tymián zabraňuje fermentaci ve střevě, má desinfekční a sedativní vlastnosti. Řešení pro máchání založené Bogorodskaya trávy se používá k léčbě zubních onemocnění a odstranit zápach z úst.

Výčet kontraindikací užívání tymiánu opravdu skromné. Alergické reakce a výstřednost jsou velmi vzácné. Mezi další kontraindikace:

  • některá onemocnění endokrinního systému;
  • onemocnění ledvin a jater.

Opatření by měla být přijata bylinných přípravků během těhotenství. Lékaři doporučují, aby nepodnikaly žádné fitosborov dovnitř, nicméně, k léčbě některých chorob Bogorodskaya bylina lze použít externě. Například, ke zlepšení spánku vysuší surovinou je dostatečná k vyplnění plátěnou tašku a dal v čele postele. Mají sedativní účinek lázně tymián. Extrakt se suší zařízení nebo může být přidán k páře inhalátory pro ošetřování nemocí horních a dolních cest dýchacích. Pokud lze doporučit silný čaj s tymiánem kašle ve slabé koncentraci, jak bylo dohodnuto s lékařem.

Tymián může trvat podporu laktace. Nicméně, nějaký lék, včetně bylinný, by měla být použita opatrně, vzhledem k vysoké pravděpodobnosti výskytu alergických reakcí u dětí.

Pro prevenci onemocnění mužského reprodukčního systému se doporučuje na základě čajem tymián, oregano a máty. Výrobky jsou přijímána ve stejném poměru. 50 gramů RAW připravovaných se vroucí vodou (1 litr) a namočené v termosce. Vezměte sklenici čaje denně.

Pro léčení bronchitidy připraví následující infuzi: lžíce tymián vaří šálek vařící vody, nechá se stát po dobu asi tří hodin. Vzít třikrát denně po jídle lžíci. Děti infuze nabízejí lžičku třikrát denně.

Tymián na fotografii s ničím nelze zaměňovat

  • Zobrazit obraz v plné velikosti

Tymián na fotce

Tymián na fotce

Mnoho tisíc let lidé používají tymián jako mystický závod Vratná zdraví nebo dokonce život. Je známý pro úžasnou schopnost bylin pro zlepšení chuti potravin, které bude léčit mnoho nemocí, pozitivně ovlivňují energetický prostor.

Tymián fumigovány prostor za účelem vyhánět zlé síly a zlé duchy kouř z doutnajících závod je schopen odstranit strach z dítěte. Voňavé snítky tymiánu přinést dar bohů naši vzdálení předkové-Slovany.

Moderní věda říká, že schopnost rostliny zotavit se a vyvolávat pozitivní emoce, stejně jako poskytování psychologický dopad na lidi nejisté, nervózní, přehnaně citlivé. Od té doby, Avicenny semen spolu s kozlík tymiánem, celer, máta, petržel a česnek v kompozici nalezeno zázrak léčiv připravených na med, olej, alkohol nebo octová bázi.

Village hosteska a teď váží suchou větvičku božskou bylinu, že po úspěšných krav sestra-otelení a vykouřit samotnou místnost a mléčné hrnce. Antiseptické vlastnosti této rostliny není pochyb, spolu s analgetickým, protizánětlivým, křečím, expektorační a bronchodilatační vlastnosti.

Malý polštářek s odběrem bylin s přídavkem tymiánu, aby spánku hlubší a uvolněnější. Clear organismus od červů se vývar voňavé tymián, a přidá se do lázně s znázorněné kloubních a svalového revmatismu, pohmoždění, pro léčení infekční povahy vyrážky.

Tymián obsahuje éterické oleje bohaté na minerální hořkosti a taniny, pryskyřice, minerální soli, vitaminy C a B, kyselin: octové, jablečné a omanolovoy a karoten, flavonoidy a thymol.

Vidět tymián na fotografii zblízka, pak je těžké, aby si ve volné přírodě. Tymián (Bogorodskaya bylina tymián vonící) - na dlouhou dobu známou rostlinou. Lidé od pradávna znám spoustu způsobů, jak můžete použít tymián.

Kromě léčiva, tymián používán ve vaření a v páchání magické rituálů. Dnes Tymián se velmi aktivně používá v tradiční a lidové medicíně. Samozřejmě, sušený tymián bylina je možné zakoupit v pravidelném lékárně, ale je lepší sbírat, procházka v lese. Vzpomenout, co je mysl tymiánem k fotce, najít závod nebude těžké.

Tymián je trvalka keř s plíživé stonky, Woody na dně, s četnými kvetoucích listové větvičky. Malé, bilabiate květy purpurově-červená barva se shromažďují v hlavě a velmi aromatické. Listy jsou malé podlouhlé nebo oválné.

Kvetoucí tymián ve druhé polovině června se v posledních srpnových dnech. Ovoce - matice 4 na zbývající šálku. Roste na písčitých půdách, mezi keři, borové lesy, to courtines jasně viditelné během období květu.

Harvest Tymián při plném květu, úhledně odříznout nadzemní části. Vytáhnout rostliny z kořenů není možné, protože se pomalu zotavuje, odvodnění své rezervy. Sušené koření tymián na stinném větraném prostoru.

Antiseptické, baktericidní vlastnosti, tymián podporuje hojení ran, je nepostradatelný při léčbě onemocnění dýchacích cest (zánět průdušek, kašel, černý kašel, zápal plic, a to i tuberkulóza).

Tymián obsahuje zinek, pozitivní vliv na mužské sexuální funkce, předcházení prostatitis. Infuze bylin používaných jako čajů s přídavkem oregano a máty. Dobrá prevence impotence jsou sedací koupele s odvar z mateřídoušky nebo masírovat oleje do hráze.

Pro přípravu léku tymiánu naplněné obvyklým olivový nebo rostlinný olej, trval nejméně měsíc. Tvarování potřebnou dávku, filtrovat. Dalším způsobem, jak se podobá proces vaření: suroviny melou, trval na vodu a směs se destiluje. Používá se pro stimulaci biologicky aktivních místech uvnitř a aktivační energie.

Tymián éterický olej může být použit v lékařských masky pro regeneraci vlasů a za intenzivního jejich ztrátu. Při dostatečně vši sedm kapek tymiánu oleje, 20 g každého šamponu k mytí, nebo mohou být lubrikovány hřeben vlasy hřeben.

Jez, tymián eliminuje kvašení a hnití ve střevech jevy, nadýmání, pomáhá trávení potravy. Množina receptů lze nalézt na vaření s přidáním tymián jako koření. Tymián je kontraindikován u žen porodit dítě, které může zvýšit svalový tonus svalů dělohy. Ale u kojících matek čaj s tymiánem zlepšuje laktaci. Obecně prospěšné vlastnosti této rostliny je obtížné seznamu - to je opravdu zázrak přírody.

  • Přihlášení nebo možnost psaní komentářů se přihlašte

Zajímavý přes zahradu a zahradu

Fórum je otázka nezodpovězená, pomoci účastníkům, a oni vám pomůže.

žít teď

(C) 2012-2018 MegaOgorod.kom - Journal of letních obyvatel a zahrádkáře.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

78 − 77 =