U jednoděložných obavy

U jednoděložných obavy

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Ještě jeden krok

Vyplňte, prosím, bezpečnostní kontrolu přístupu znanija.com

Proč musím dokončit CAPTCHA?

Dokončení CAPTCHA dokazuje, že jste člověk a poskytuje dočasný přístup k webové službě.

Co mohu udělat, aby se zabránilo v budoucnu?

Pokud jste na osobní spojení, jako doma, můžete spustit kontrolu anti-virus na svém zařízení, aby se ujistil, že není infikován malwarem.

Pokud jste v kanceláři nebo sdílené síti, můžete požádat správce sítě ke spuštění skenování přes síť hledá nesprávně nakonfigurovanými nebo infikovaných přístrojů.

Cloudflare Ray ID: 3e0126b4c0886397 • Vaše IP: 5.189.134.229 • Výkon & Zabezpečení pomocí Cloudflare

Monocots: původ a vlastnosti třídy

Monocots na planetě Zemi se objevila téměř ve stejnou dobu jako dvoudílný: od té doby uplynulo více než sto miliony let. Ale nad způsobem, jakým se to stalo, botanici neexistuje jednotný názor. Zastáncové argumentují o jednu pozici, že jednoděložné rostliny jsou pocházející z nejjednodušší dvoustranného. Oni se vyvíjejí ve vlhkých místech: v rybnících, na březích jezer a řek. A zastánci druhého názoru věří, že monocots pocházejí z nejprimitivnějších členů své stejné třídy. To znamená, že se ukáže, že formulář, před moderních barvách mohl být travní.

Palmy, tráva a ostřice - tyto tři rodiny byly vydány a distribuovány na konci křídového období. Ale bromeliads a orchideje, snad nejmladší.

Jednoděložných patří do skupiny krytosemenných, druhý největší. Připadá na ně asi 60 000 druhů, rodů - 2800, a rodiny - 60. Z celkového počtu kvetoucích rostlin jednoděložných je čtvrtý díl. Na hranici 20-21 století botanici zvýšily tuto třídu vzhledem k roztříštěnosti několika předem vybraných rodin. Tak například, distribuovaný lilie. Nejpočetnější rodina orchidejí objevily, následuje trávy, třtiny, palmy. A nejmenší počet druhů má Araceae - 2500.

Konvenční, široce používán po celém světě klasifikace systémových jednoděložných kvetoucích rostlin vyvinutých v roce 1981 botanikem z USA - Arthur Cronquist. On rozbil všechny jednoděložných pět podtřídy: kommelinidy, aretsidy, zingiberidy, alismatidy a liliidy. A každý z nich stále se skládá z několika řádů, jehož výše se liší.

Monocots jsou Monocotyledones. Klasifikační systém vyvinutý firmou APG a uvede se název skupiny pouze v angličtině, to odpovídá třídě jednoděložných rostlin.

Prezentovány především jednoděložné byliny a v menší míře - stromy, keře a popínavé rostliny. Mezi nimi jsou mnozí, kteří dávají přednost bažiny, rybníky chovné žárovky. Zástupci této skupiny jsou přítomné na všech kontinentech světa.

Ruský název monocots obdržel počtem cotyledons. I když tento způsob stanovení není ani dostatečně spolehlivé, ani snadno přístupné.

Poprvé rozlišovat mezi jednoděložných a dvouděložných navržených v 18. století anglický biolog John. Ray. Byl identifikován následující vlastnosti první třídy:

- Stonky: málokdy rozvětvený; zavřené cévní svazky; cévní svazky jsou umístěny náhodně na řezu.

- Listy: většinou amplexicaul bez palistů; obvykle úzký tvar; obloukový nebo paralelní žilkování.

- Kořenový systém: vláknitý; náhodné kořeny velmi rychle nahradit embryonální kořen.

- Cambium: Ne, v tomto ohledu není zahuštěný stopku.

- Květiny: okvětí se skládá ze dvou, maximálně - tři dlouhodobé zájmy; stejný počet tyčinek; tři pestík.

Nicméně, individuálně, každý z těchto atributů, nelze jasně rozlišit mezi dvoustranné i jednoděložných rostlin. Pouze oni jsou považováni v kombinaci, aby bylo možné přesně nastavit třídu.

To se odkazuje na jednoděložných

Pro monocots jsou

část domácí úkol otázka Jaké rostliny se nazývají jednoděložných rostlin? zeptejte plakát ETS @ Kurkaeva nejlepší odpověď "Monocots třída krytosemenných rostlin kvetoucích rostlin. Vyznačený tím, že embryo je opatřen pouze jedním děloh. Stonky zřídka větvení, úzké listy bez palistů většinou amplexicaul květiny postavené na! triple typu. Patří sem Alismataceae, třtiny, trávy, dlaněmi, Araceae, Liliaceae, zázvor, atd Orchidaceae. " INFA převzaty z Yandex-slovníku))

V monocots jeden cotyledon v semeni. Obiloviny rodina, Liliaceae.

Tradiční ruský název monocots je dána tím, že embrya většina členů skupiny mají pouze jeden cotyledon, na rozdíl od dvoudílný, které mají své obvyklé dva.

Monocots jsou monophyletic skupina, která vznikla na úsvitu dějin krytosemenných rostlin. Nejstarší fosilní rostliny, které mohou být klasifikovány jako jednoděložných rostlin, jsou věk nástupu křídového období (to znamená, že asi před 115.000.000rok).

Ptá se, co se rozumí pod pojmem "Odnodolnye9quot, a poté, co jsou příklady jednoděložných rostlin.

Monocots: tulipán, konvalinky, lilie, pšenice, lilie, cibule, žito, aloe, palm (Seychellois date-and etc ...), česnek, ananas.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

33 − = 31