Ve kterém patře je lepší, aby se v bytě

Ve kterém patře je lepší, aby se v bytě

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak položit podlahy v bytě

Podlaha bytu je nejdůležitější součástí. Za prvé, na podlaze instalován nábytek a většina vybavení, pračka, sporák, vana, sprchový kout, WC a další instalatérské práce. Na podlahách je člověk neustále v kontaktu, chodí na něj často naboso. Někdy je nutné položit na zem, ani spát. Podlaha by měla být dobře přizpůsoben k čištění, jak to padá odpadky, rozlité tekutiny, zbytky jídla. Pavel nás odděluje od lidí, kteří žijí v dolním bytě a pohodlí bytu závisí na tom, jak dobře to je zateplený.

To znamená, že kromě sílu má bránit bytu od cizích zvuků a cizím prostředí. To je kompletní, dobře provedený patro dává Byt ensemble kompletní.

sex přístroj - není levná událost. Přesto, Různé materiály a metody pro jeho zařízení umožňuje vytvořit dostatečně pohodlné a estetické podlahy počínaje skromný rozpočet.

To znamená, že podlaha bytu má následující funkční zatížení, které by měly být vzaty v úvahu ve své struktuře:

Podlaha bytu namontovat na horní plocha mezilehlé podlahy a se skládá ze dvou hlavních vrstev:

V nejjednodušších případech, například v Chruščevova bytě mezivrstva no. Podlaha v něm, nejčastěji PVC, dlažba, linoleum nebo parkety besshplintovye tenké proužky přilepeny přímo na horní povrch betonové desky z litého asfaltu, latex nebo PVA lepidla.

V nejlepším případě je horní povrch desky před lepidla byla vyhlazené na tenké vrstvě potěr. Není divu, že v těchto bytů a slyšitelnost tepelné vlastnosti opustí hodně být požadovaný. Vodorovnost rovině podlahy v těchto bytech je také daleko od ideálu.

V moderních domácnostech mezhkvartirnye přesahem jsou komplexní železobeton nebo kovových konstrukcí, opatřeny vrstvami tepla, vlhkosti a zvukové izolace. V rámci-monolitické konstrukce překrývají často vylít keramsit - krásný izolační materiál. V těchto případech, mezivrstva by měla být namontována izolační vrstvy, je-li izolační vlastnosti jsou nedostatečné překrývají.

Dřevěný trámový strop může také obsahovat teplovlagozvukoizolyatsiyu. Nejčastěji je minerální vlna, položen mezi nosníky. Může být poskytnut hydroizolační vrstvy. Již na nosnících namontován mezilehlou vrstvu, která může sestávat z zaostává podkladů, izolační vrstvy izolace a těsnění, pokrývající, a na horní straně podlahové krytiny je položen. Dřevěné podlahové desky, které v důsledku cotter-pin je nedílnou textilie mohou být uloženy přímo na trámy. Jsou-li paprsky umístěny daleko od sebe, Na nosníky jsou připevněny k nosníkům.

Přesah může být vynechán, například ve sklepě nebo sklepní místnosti. V tomto případě, podlaha je namontován na potěru, který se týká specificky připravený polštář, skládající se z vrstvy zhutněného písku a štěrku, ležící na zemi.

Podlaha bytu, na rozdíl od individuálního domu, uspořádané na stávající překrývání „od stavitelů v novém domě nebo trámovými stropy ve staré. Z tohoto důvodu, než položit podlahy, musíte opatrně prozkoumat překrytí. Ve starších domech je třeba zvýšit staré podlahové a stropní trámy provést zkoušku. Nahradit nebo posílit poškozené trámy nebo je nahradit novými. Nejlepším řešením je nahradit pokrytí železobetonový nosník.

Překrývají v nových domovech, v závislosti na Stavba technologie, To může být z vyztuženého betonu podlahové desky nebo v licí dřevěných domů - pevného lehkého kameniva.

Jak lze použít nosníky:

 • dřevěné trámy;
 • železobetonový nosník;
 • kovový profil (T-bar, nebo I-nosník nebo železnice).

Nosníky jsou instalovány v průběhu výstavby přímo do zdi, buď umístit do zdi z betonových nosníků.

Nosníky mohou být vyrobeny ze dřeva a betonu. V Chruščova domech jako překryv často používán duté jádro panelu, které sloužily jako základ pro podlahy na jedné straně a druhý strop.

Souběh jiné než stavitelů povrchové vady mohou mít sklon. Proto se překrývající oblast je pokryta potěr, který řeší dvě otázky:

 • To je dostatečně hladký povrch pro podlahové krytiny postavení;
 • To dělá vodorovnou plochu.

Nejjednodušší typ potěru - cementu. Řešením je zaplnit připraven 400 značka cementu a říční promyje a prosety písek. V současné době komerčně dostupný připraven Míchej suchá směs. ale můžete vařit na vlastní pěst. Složení směsi:

 1. Písek - 3-4 kusů.
 2. Cement - Část 1.
 3. Voda - a to natolik, že řešení se podobalo krém.

Sekvence pro montáž potěru:

 • vyčistit překrývající se oblast od zničeného, ​​betonu s trhlinami;
 • důkladně očistí od nečistot a prachu;
 • generování odchylku měření a výpočet požadované množství roztoku;
 • stanovit složení roztoku směsi pro přípravu připravené k použití, nebo;
 • Míchá se a přidá se roztok vody v míchačce na beton nebo nádrže s elektrickým šlehačem na míchání;
 • Pro nastavení úrovně majáky a průvodců;
 • Roztok se rovnoměrně rozptýlením o podlahové ploše Pour, zatímco vyglazhivaya zpravidla na vodítku na požadovanou úroveň.

Po dokončení všech prací, vytvrzení po celou dobu, co potřebujete každý den zvlhčovat povrch odlévání, kropení ji vodou. Možné zachovat vlhkost položit povrch polyetylénu výplně.

Termín z dosazovacích a sušení potěry 28-29 dní.

V posledních letech se stala rozšířená metoda polosuché potěru. Hlavními výhodami jsou:

 • krátká doba tuhnutí směsi dostatečné pro pokládání podlahové krytiny;
 • žádné riziko úniku do přízemí;
 • tažnost potěr a jako důsledek - trhliny po kalení;
 • přídavné tepelné a zvukové izolační vlastnosti.

Složení směsi pro úpravu rány potěr se podstatně liší od mokré dolní Obsah vody. Kromě toho, tento roztok se přidá velké množství změkčovadla - skleněného vlákna drží spojku krakováním.

Složení směsi je:

 1. Čistý stavební písek, jemnost modul = 2,0; Frakce 5 mm - 2 díly.
 2. Cement značka 400D20 - 7 dílů.
 3. Vodě - 1. část.
 4. Fiber - 700 g. 1 cu. m řešení.

kterým se postup je stejný jako v případě cementového potěru, s tím rozdílem, že:

 • připravený roztok by měl být konzistenci vlhkého písku;
 • Pro nastavení úrovně majáky a průvodců;
 • nastavit podél stěny izolace ve formě pásky, minerální vlny nebo expandovaného polystyrenu;
 • Roztok skica rovnoměrně ponořením jeho podlahové plochy;
 • Pravidlo hladkou vodorovnou plochu v roztoku v souladu s majáků;
 • když se roztok začne chytit, povrchové úpravy hladítkem.

Hlavní výhodou semi-suchého potěru je, že je již více než 12:00 Ztvrdne dost na to se můžete projít. Po 42 hodinách je možné položit žuly a dlaždice, a skrze 7 dní - plovoucí, dlažba nebo linoleum PVC. Faktem je, že i když je polosuchá mazanina sílí velmi rychle, vlhkost neodpaří z toho trochu v posledním měsíci. Z tohoto důvodu, aby zajistil čerstvý potěr parketovou podlahou je lepší po měsíci expozice, neboť i minor odpařování může zkazit suchou podlahu.

Hlavní výhodou suché potěru je, že je možné pokrýt podlahovou krytinu ihned po instalaci. Mezivrstva suchý potěr se vytvoří následujícím způsobem. V oblasti překrytí je umístěn v hydroizolační fólii z polyethylenu o tloušťce 0,2 mm. Na něm je naplněna kamenný zához keramzitu nebo písku, který je pečlivě vyrovnána na úrovni a utěsněn plochou nebo vibračního válce.

Na takto vytvořený vrstva se položí speciální kovový profil, který útočiště na vrcholu sádrových vláknitých desek, střídavě, které jsou připojeny upevňovací šrouby do tohoto profilu. V případě, že náplň má tloušťku větší než 7 cm, horní vrstvy s další vrstvou vyztužených sádrokartonových desek. Podle hotový potěr je položen ihned.

V případě, že je třeba získat dokonale hladké vodorovná plocha připraven, nejlépe mezivrstva pro stohování linolea, dlaždice nebo PVC laminátu mohou být získány nalitím na dobře impregnována malta základem určitého složení. Takové řešení je tvořen zředění vodou, v souladu s instrukcí, která je přiložena ke každému paketu ready mix, velké množství z nich jsou v současné době dostupné na trhu stavebních materiálů.

Směs se skládá z cementu, sádry, jemného písku typu plniva a obsahuje různé Chemické složky, které podporují rychlé a rovnoměrné roztíratelnost, plastifikaci a ke stabilizování výsledného povlaku. ideální vodorovná plocha sám tvořen gravitace. To je důvod, proč tito jsou voláni samonivelační směsi. Různé prostředky související s různými podmínkami a různé tloušťky tvořena povlakem.

Před tím, než přístroj by měl být umístěn mezi podlahovými nosníky tepelnou a zvukovou izolaci. To může být z minerální vlny, keramzitu nebo strusky. Porézní izolační materiál do značné míry ztrácí své izolační vlastnosti při absorpci vlhkosti nebo páry. Proto je třeba pečlivě izolovat odolné proti vlhkosti film např. polyethylen nebo střešní lepenky. Pokud je velikost snímku je nedostatečný, je nutné uložit listy překrývající hrany mají přilepená páskou.

 1. Pokud je vzdálenost mezi trámy není větší než 60 cm, může být podlaha položena přímo na trámy. Pokud ne, pak nosníky, kolmo k jejich směru v určité vzdálenosti 50-60 cm naskládaných protokoly.
 2. Zpoždění umístěn přímo na vyztuženou betonovou podlahu nebo potěr.
 3. Záznamy - průřez dřevěné trámy 50 x 100 z jehličnatého dřeva. Při pokládání nezbytnou úroveň nastavenou přes horní čelní bytu. Vzdálenost mezi trámy by neměla překročit 60 cm.

Na lag je překrývají v předstihu Podlahová deska, která díky dělenému kolíku tvoří jednu podlahovou látku. Ve stěnách je nutné namontovat větrací kanály, které vycházejí ze stěn o několik centimetrů od soklu, uzavřené otvory pro otevřené dveře. Tyto pohyby jsou nezbytné k tomu, aby větrané mezi mezerami a spodní stranou desky. Pro větší pevnost jsou desky připevněny k okrajům šrouby zasunutými pod úhlem na úrovni závlačky, aby se skryly hlavy a aby bylo možné zpracovat jediný povrch podlahy leštícím strojem.

Nejlepší podlahová deska je mahagon a dub, ale nejčastěji jsou vyrobeny z jehličnatého dřeva. Optimální poměr cenová kvalita mít desky ze sibiřského modřínu.

Po leštění může být podlaha lakovaná nebo malovaná. A v obou případech je to nutné postupujte podle pokynů pro malování a pokud je to nutné, provést předběžné nátěry se speciálními půdami. To se výrazně prodlužuje životnost barevná vrstva.

Na dlaždici lze také položit hrubovací podlahu, na níž lze položit PVC, linoleum a laminát jako podlahovou krytinu. Za tímto účelem je pokryta drsná podlaha další vyrovnávací plošný materiál, například dřevotřískové desky. Krytí z dlaždice nebo keramické žuly na dřevěném obložení je možné pouze za předpokladu, že se zesílí zpevněný potěr.

Hrubá podlaha může být získána z podlahové desky, dřevotřískové desky OSB. V tomto případě je to další vyrovnávací vrstvy není potřeba. Na drsné podlaze se položí parkety.

Podlahové krytiny dokončují pokládku podlahy. To je přesně materiál, který bude adresován osobě, která bude s ním přímo kontaktovat a kdo bude mít všechny vnější vlivy.

K pokrytí dřevěné desky se používají listy. Je to hoblované desky ve tvaru pravidelného rovnoběžce, podél jedné z úzkých stran, jejichž hřeben (jazyk) je frézován po celé délce, a naopak, odpovídající drážku. Tento tvar dovoluje sběr desek tak, aby jazyk jednoho vstoupil do drážky druhého a vytvořil pevnou desku ze samostatných desek pevná podlahová tkanina.

Tloušťka podlahových desek kolísá od 25 do 45 mm. Čím hrubší je deska, tím méně to hraje, to znamená, že se podlaha ohýbá. Čím tenčí podlahová deska, tím menší je vzdálenost mezi lamelami. Například s deskou o tloušťce 25 mm, vzdálenost mezi mezerami nemůže přesahuje 60 cm. Při instalaci je nutná podlaha z podlahové desky ponechat mezery mezi stěnou a hranou podlahy alespoň 1 cm pro expanzi z vlhkosti a teploty.

Deska musí být dobře sušené (nejméně 10% vlhkosti). Po instalaci může být dřevěná podlaha leštěna, lakována nebo natřena. Štěrbina na stěnách, na konci instalace, je pokrytá soklem. Podlahová deska není z lipových a olše.

Parkety, ve skutečnosti, tato podlaha malé velikosti, který má drážky a závlačky kolíky na všech stranách v párech. To umožňuje shromáždit podlahovou tkaninu z dýmek spíše malé velikosti.

 1. Malá velikost parketové desky umožňuje vyrobit z cenných plemen stromu, takže výtěžnost produktů bez defektů (uzlů a dalších defektů) je významná.
 2. Malá velikost parketové desky vyžaduje drsnou podlahu pro instalaci. V tomto případě je každá čtvrtá nebo pátá deska připevněna k podkladové hrubovací podlaze pomocí šroubováku, který je zašroubován do jazyka úhlopříčně a proplachován.
 3. Sada parket může být vyrobena s výkresy, z nichž nejběžnější jsou jedle a šachovnicí. Obrovské podlahy v halách paláců však umožňují typovat parkety z matric různých velikostí a tvarů, které tvoří krásný vzor. Takové parkety jsou kusové zboží a jsou velmi drahé.

Parkety jsou nepochybně nejpříznivější pro podlahu. Nicméně je to neodmyslitelné významnou nevýhodou. Pokud se pohltí i malé množství vlhkosti, je to prudké, a když je zaplaveno, "vyroste".

Alternativou k parketám je nenáročný laminát. Zvenku je laminát velmi podobný parketám. Ve skutečnosti - je to parketová deska, ale není vyrobena z masivního dřeva, ale ze čtyřvrstvého materiálu, nosné vrstvy což je tenká dřevovláknitá deska impregnovaná pryskyřicemi. Na něm je zespodu připevněna montážní vrstva, zajišťující tuhost, na vrcholu papíru, s tištěným vzorem, obvykle napodobujícím přirozený strom pokrytý další vrstvou melaminu nebo akrylové pryskyřice, zajišťuje trvanlivost. Strukturálně se laminátová deska opakuje hromadění listů parkety, které vám umožní snadno, rychle a spolehlivě sbírat povlak.

Linoleum, pravděpodobně nejběžnější a nejvíce univerzální nátěr ze všech existujících. První linoleum bylo jutové žíně, na němž byl nanesen materiál z korkové drti, lisovaný lněným olejem vazebný materiál. Dokonale se osvědčila již řadu let jako nátěrový materiál pro podlahy, stěny a desky. Současné linoleum si zachovalo základní představu o dvou vrstvách, textilii a povrchu, ale oba se podrobily mnoho změn.

V podstatě, v moderním linoleu, různé tkané a netkané materiály, jako jsou plsti, které slouží současně základ a izolace. Jako povrchová vrstva se používají četné materiály odolné proti opotřebení, například PVC v různých provedeních a kompozicích. Moderní technologické možnosti umožňují imitovat na povrchu linolea veškeré materiály a faktury a malovat s neuvěřitelnými vzory.

Všechno toto umožnilo produkovat neuvěřitelný sortiment na pevnosti, izolaci a dalších možnostech. Ale charakteristický rys linolea, který je příznivě odlišuje od keramických dlaždic a kamenů, je jeho "teplo" v pocitu a nějakou měkkostí. Pokrmy, které padly na podlahu linolea, nebudou tak jednoznačně rozbité. A modřiny, když padnou na linoleum, nebudou tak bolestné.

PVC dlaždice jsou dlaždice vyrobené ze speciálního vícevrstvého kompozitního materiálu, který je založen na drcený přírodní kámen a velmi odolný vinyl. Dodává se v různých barvách. Díky modularitě a různorodým barvám je možné na podlaze dosáhnout neuvěřitelně výzdobného designu. Jeho hlavní výhody jsou:

 • jednoduchost pokládky na asfaltové tmely a lepidla;
 • jednoduchost pokládky a demontáže usnadňuje výměnu poškozených dlaždic;
 • a levné je změnit nudný vzor;
 • dlaždice je extrémně odolná a dobře přilne k povrchu.

PVC-dlaždice - nejvíce demokratický materiál pro podlahovou krytinu.

Keramické dlaždice a porcelánové dlaždice

Keramické dlaždice jsou jedním z nejstarších obkladových materiálů. Dříve existovaly dvě odrůdy:

 • obložené dlaždice, pokryté glazurou a mající podkladní malbu;
 • nelesklý, drsný, pro podlahu.

Nyní jsou keramické dlaždice různých velikostí a účelů. Jejich hlavní výhodou je síla materiálu a odolnost vůči všem agresivním vlivům. Nicméně, při vytváření dlaždic, materiálu a způsoby tepelného zpracování.

Země dlaždic, jako je Španělsko, Německo, Itálie a Česká republika, se ukázaly jako velmi dobré. Výběr dlaždic takových nových účastníků trhu, jako je Turecko a Čína, můžete vyhrát v rozpočtu, ale ztrácejí v kvalitě. Nicméně, tito výrobci mají také vysoce kvalitní výrobky, které umožňují ušetřit na podšívce. Nevýhody podlahových krytin z dlaždic je klopení když na ni dopadne vlhkost, křehkost těžkého předmětu zasáhne, "chlad" ve vnímání, tvrdost, která vede k tomu, že padlé nádobí ze skla a keramiky narazí na malé kusy, které mohou představovat některé nebezpečí pro děti a domácí zvířata.

Pokud se před instalací dlaždic provádí řešení, pak s rozvojem průmyslu stavebních lepidel se instalace provádí s jejich pomocí. Hlavním nástrojem je široká stěrka s výřezy pro aplikaci lepidla. Lepidlo je aplikováno na dlaždici a pak je dlaždice pevná na připraveném povrchu. Nesmíme zapomínat na to, abychom mezi dlažbou nechali malou mezeru, pro kterou je jednoduché a přístupné nástroje. Tato mezera je nutná k vyrovnání tepelné roztažnosti dlaždice při výměně okolní teplota. Švy jsou pak utěsněny speciálními maltami a zlepšují estetické vnímání povrchu.

Porcelánové dlaždice jsou velmi podobné dlaždicím, ale mají mírně odlišné vlastnosti. Keramická žula byla získána v Itálii v pozdních 70 letech a vyrobena slinutím keramiky a přírodní minerály při velmi vysokých teplotách a tlacích. Tento proces je velmi podobný přírodním procesům, které se vyskytují v útrobách země při tvorbě žuly. Nakonec se to neuvěřitelně ukázalo odolný materiál, Je silnější než žula a blíží se k korundu.

Technologie vám umožňuje malovat tak, aby dlaždice z ní nejen simulovala všechny známé drahokamy a polodrahokamy, ale také vám umožňuje získat jakoukoli barvu a vzor, a jsou rozloženy po celé tloušťce a nejsou umístěny pouze na povrchu. Kromě toho je materiál lehčí než přírodní kámen a má další tepelně izolační vlastnosti. Je dokonale leštěný a poněkud teplejší keramické dlaždice.

Nejdůležitější výhodou porcelánových dlaždic a keramických obkladů je jejich absolutní hygienu, což z nich dělá nepostradatelnou podlahovou krytinu pro koupelnu a kuchyň.

Téma přístrojových podlah je velmi rozsáhlé. Je zřejmé, že různé materiály a technologie umožňuje vytvořit pohodlnou, funkční a krásnou podlahu pro každou vkus a veškeré peníze. Přesto bych chtěla poznamenat, že navzdory jednoduchosti a srozumitelnosti postupů pro zařízení sexu je lepší tato odpovědná práce důvěřovat profesionálním, protože k dosažení dobrého výsledku potřebujete syntézu znalostí, zkušeností a praktických dovedností osoby, která se v tomto důležitém směru neustále zabývá.

Kopírování materiálů na webu je povoleno za předpokladu, že je nainstalován aktivní odkaz na naše stránky.

Jaké jsou nejlepší podlaží v bytě? Doporučení

Při opravě bytu je velmi málo pozornosti věnováno pohlavím, hlavně je to hladké, zdravé a trvanlivé. Tento prvek bydlení se však v konstrukci více stává poptávkou. Nedávno najdete nejen klasické povrchové úpravy, ale také originální. Takže, jaká podlaha je lepší udělat v bytě?

Parkety je stále v módě. Ale teď už nebyl stejný jako byl předtím - ve tvaru položen herringbone. Teď je ve formě speciálních panelů, které jsou pokryty jemnými lesy. Jedinečný kus parkety je nejdražší, ale to může být provedeno na podlaze uměleckého díla. Pro takové podlahy se běžně používá buk, javor, jasan, dub a exotické dřeviny.

Při rozhodování o jaký druh podlahy je lepší, aby se v bytě, je možné učinit závěr, že podlaha je nejen velmi drahá volba, ale i rozmarný z hlediska péče. Mnoho zastávka volba na podlahovou deskou. Je vyroben tak, aby vám umožní opakovaně aktualizovat sám, což je důležitý faktor. To může být použita na pokrytí všech prostor, dokonce i balkony. Kladení se provádí na úrovni podlahy plovoucím způsobem, to znamená, že bez použití lepidla. Desky mají blokování. Z hlediska údržby je méně vrtošivý než parkety, tedy i levnější ho.

Pokud se rozhodnete provést některé podlahy v bytě, je třeba vzít v úvahu některé další možnosti. Například, laminát. Ten dokonale vyjadřuje strukturu a barvu z různých druhů dřeva, mohou napodobovat kámen, kůže, obkladů a dlažeb. Mezi nejoblíbenější druhy laminátů, které napodobují exotické tmavé dřevo nebo dub. Kromě přirozených přírodních barvách, najdete ukázky zelené, oranžové a modré barvy.

Mluvit o tom, co je nejlepší udělat podlahy v bytě, je třeba říci, že v posledních letech se stávají stále více populární opletené koberečky - podložky. Jsou vyrobeny z přírodních vláken cukrové třtiny, len, sisal, konopí a juta. Tyto povlaky se liší v textury, velikosti a barvy. Jejich důstojnost je hypoalergenní, antistatické, masážní efekt, bez schopnosti přilákat prach. Takové povlaky nesnášejí mokro a vyžadují opatrné zacházení. Rohože jsou velmi dobře postaráno minimalistické interiéry.

Pokud budeme mluvit o jaký druh podlahy je lepší, aby se v bytě, který byl pro něj snadné chodit naboso, pak zde je odpověď - protože dopravní zácpy. Tento povlak je lehký, pružný, šetrný k životnímu prostředí, to nehnije a vaše nohy nejsou skluzu na něj. Korkové desky, které pokrývají lak může mít celou řadu vzorů a barev: být světlé, tmavé, pruhované nebo s určitým vzorem.

Pokud se rozhodnete, aby se podlahy v novém bytě, je třeba říci o neobvyklém kryt - sklo. Nikdo říká, že celá podlaha by měly být vyrobeny ze skla, to je poměrně málo malá okénka obdélníkového tvaru. Mohou být naplněny kameny, barevného skla, písku, mušlí. Můžete si vytvořit transparentní pódium nebo více kroků žebříku. Na podlahu se používá tvrzené sklo.

Ukazuje se, že byt může být různé podlahy.

Ve kterém patře je lepší, aby se do bytu - vybrat nejlepší povlaky

Krásu, komfort a útulnost v domě jsou ovlivněny mnoha faktory - výzdoby stěn, stropní dekorace, organizace osvětlení, a dokonce i nábytek. Přesto bychom neměli zapomenout na takovou důležitou součástí interiéru, jako podlahová krytina, protože to není jen doplňkem okolí, ale také vytváří pohodlné a bezpečné podmínky pro život.

Na kterém patře se nejlépe provádí v bytě, jaký je rozdíl různých povlaků, stejně jako to, že je důležité vzít v úvahu, v konkrétním případě, popsat v tomto článku.

Odrůdy podlahy bytů

Podlahová krytina objekt, který závisí přímo, jak je pohodlně umístěn v určitém místě bytu. Z tohoto důvodu je výběr podlahy pro apartmány je velmi důležité a zásadní krok v každém renovaci.

Mezi řadou moderních stavebních materiálů pro konečnou úpravu podlahy je několik hlavních odrůd.

Jedná se o nejpopulárnější:

 • koberec;
 • linoleum;
 • podlahové krytiny;
 • laminované desky;
 • obklady;
 • kapalných polymerních podlah s 3D efektem.

Je třeba poznamenat, že pro každý z nátěrů pokud jeho provozní podmínky, za kterých se bude podlaha trvat tak dlouho, jak je to možné. Proto, aby se zjistilo, že je lepší, aby ležel na podlaze, je nutno vzít v úvahu výhody a nevýhody určitého druhu pojištění, nebýt mylný s výběrem.

Více nedávno, koberce byly považovány za luxus, a položte je v bytě nemohl každého. V současné době se situace radikálně změnila, a koberec byl zpřístupněn k souhrnnému množství kupujících.

V podstatě, koberec je povlak cívka sestávající ze syntetických nebo přírodních vláken, která je uložena na podkladu z pěnového kaučuku, juty nebo plsti. Mezi odrůd koberce může být viděn jako model tkaných a jehlou.

Hlavními výhodami jsou koberce:

 • izolace;
 • izolace;
 • antistatický efekt;
 • snadnost údržby;
 • univerzálnost.

Různé typy koberců umožňuje jejich stohování v různých místnostech. Například, bude dítě mít význam načechraný koberec s dlouhými a měkkými štětinami a lepší volbou by bylo přirozené juta kryt pro obývací pokoj.

V případě, že podlahové krytiny v bytě koberec je vyrobena z vysoce kvalitní s antisoiling vlastnostmi, s řádnou péčí a pravidelné čištění, povlak může trvat 10-15 let.

Jedinou opatrnost proti kterým koberec v domě je přítomnost vlastníků alergie. Kromě toho, koberce je kategoricky není vhodná pro pokládku v koupelnách a na WC, kuchyni a na chodbě (čti jako: „Které patro je lepší, aby se v kuchyni - přehled materiálů, vybrat to nejlepší“).

První přírodní linoleum začalo vyrábět více v polovině století XVIII. Zpočátku používá tkaniny a přírodní rostlinné složky, později - korkové čipy. Postupem času se lidé naučili dělat a linoleum se vzorem.

V současné době však linoleum v apartmánech je téměř nemožné splnit, protože je složité na výrobu a velmi drahé. Materiál, který nazýváme linoleum je umělá PVC povlak, přizpůsobené potřebám spotřebitelů.

Existují tři druhy PVC linoleum, v závislosti na jeho síle: domácí, semi-obchodní a komerční. Nejčastěji se pro pokládání v bytě zvoleného typu domácnosti linolea. Různé linoleum a mysl základy - vyrobený povlak na pěnový podklad a netkané základny. Viz také: „A co ležel na podlaze v kuchyni a jak se to dělá správně.“

Zde jsou některé výhody linolea:

 • Není kluzký, to znamená, že chodí po ní bezpečně;
 • levná - k dispozici i pro spotřebitele s nízkou úrovní příjmů;
 • odolné - lze použít s náležitou péčí na dlouhou dobu;
 • vlhkosti - povlak není ovlivněna kolísáním vlhkosti a přímým kontaktem s vodou;
 • redukce šumu - nevytváří hlasité zaklepání při chůzi na něm;
 • nízká tepelná vodivost - i když dlažby na betonové podlaze, podlaha se nezdá být chladný;
 • snadná instalace - není potřeba speciální dovednosti pro pokládku linolea;
 • univerzálnost - může být, kterým se v žádných prostorách;
 • druhová diverzita.

Se všemi zjevné výhody linolea stále není zbaven nevýhod, mezi něž patří přítomnost syntetických složek, deformace při extrémních teplotách v místnosti, jakož i sklon, aby se zabránilo promáčknutí z těžké předměty.

Rozhodování o tom, ve kterém patře je lepší, je třeba věnovat pozornost materiálu jako podlahové krytiny. Jedná se o moderní materiál, který byl vynalezen jako protějšek parkety prkenné podlahy.

Parkety je sám o sobě velmi nákladné potah na stejný způsob, kterým se to předpokládá existenci stavebních zkušeností a odborných znalostí. Vzorky Masterpiece parkety lze nalézt v předních světových muzeí, ale předek této vrstvy byl konvenční dřevěná rustikální podlahy.

Dřevěná deska je mnohem pohodlnější a rychlejší k položení podlahové krytiny, která má přesto elegantní vzhled a vlastnosti parket. Takže to může být vynikající volbou do výběrového řízení, než může pokrýt podlahy v bytě.

Dřevěná deska ze tří vrstev, přičemž horní, obvykle je tloušťka 4-6 mm a je vyroben z drahých dřeva. U ostatních dvou vrstev desky použít levnější dřevo. Mezi všechny vrstvy jsou spojeny pomocí lepení a lisování. Hotové výrobky odhalit lak v několika vrstvách.

Výhody podlahové desky:

 • Povolit vícenásobné opravy - broušení;
 • odolnost proti vlhkosti;
 • síla;
 • trvanlivost;
 • estetika;
 • možnost umístění v místnosti jakéhokoli typu.

Počet možných oprav uvedené v označení na obalový materiál (také číst: „Jak opravit podlahu v pětipodlažní bytě s rukama“).

Mezi množstvím materiálu, než může pokrýt podlahu, ne poslední místo je obsazené laminátu. Jedná se o poměrně nový materiál, který se však stala velmi populární v poslední době.

Laminát - Tento laminát, který je založen, je typicky přítomen dřevotříska nebo dřevovláknitá deska, přičemž tvrdost materiálu, trvanlivost a schopnost odolávat vlhkosti. Jako dekorativní prvek aplikován vrstvy papíru, potažen vzorem napodobujícím různých povrchů - od pokožky na přírodní kámen.

Dokončovací potahové vrstvy je laminace, tj. Ochranný polymerní film je navržen tak, aby nedošlo k poškození povlaku v důsledku vystavení mechanickému namáhání, ultrafialovému záření, vlhkosti, chemikáliím nebo nečistot.

Tloušťka ochranné vrstvy nakonec závisí na tom, jak je podlaha levně - z laminátu nebo jiných podobných materiálů.

Deska - je nejlepší podlaha pro byty, v případě toalet, koupelen či jiných místnostech s vysokou vlhkostí. Deska kombinuje trvanlivost, praktičnost, estetickou krásu a zdravotní bezpečnost.

Pokud potřebujete dlaždice do koupelny, je lepší se rozhodnout pro tvarovaných výrobků, které se pohybují v chůzi. Světlé barvy dlaždice pomoci přivést do pokoje čerstvé akcenty a originalitu.

I když se pocity dlaždice a zdá se, zima, ale možnost instalovat systém na svém podlahové více než kompenzuje tento nedostatek. Naopak, v tomto případě, dlaždice bude dobrá a dát teplo do místnosti.

Nicméně, jeden by měl být opatrný, protože dlaždice není jako prudké nárazy a mohou prasknout nebo zlomit.

3D samonivelační podlahy může být životaschopnou alternativou k jiné povlaky, pokud jste se rozhodli, co je nejlepší dát na podlaze v pokoji. Mají nejen vnější krásu prostřednictvím barevných původních barev a absenci švů, ale také mají značnou pevnost a trvanlivost (čti: „Tvorba samonivelační do koupelny s rukama nad hlavou“).

V závislosti na pojivu rozlišit tyto typy podlah:

 • akryl - s výhodou v obytné oblasti, i když náchylné k mechanickému poškození;
 • polyuretan - vydržet vibrace a teplotní rozdíly;
 • epoxidové - voděodolný, trvanlivý, není citlivé na mechanické nebo chemické napadení.

Ale hlavní výhodou je možnost samonivelační podlahy jejich instalace kdekoliv v bytě - všichni vypadají harmonický a přirozený. Viz také: „Jak udělat zadní podlahy - 3D podlahu s jejich rukou.“

To znamená, zkoumá všechny tyto vlastnosti, jeden může rozhodnout, že je lepší, aby ležel na podlaze v bytě v dané místnosti. Důležité je, nezapomeňte, že estetická krása není rozhodujícím faktorem, protože povlak musí být také praktické, odolné a bezpečné pro zdraví.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 2