Vejce z korálků

Vejce z korálků

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Vytvořte velikonoční vajíčka z korálků

Kyselé zbarvení velikonočních vajec nebo termoprášek nemůže nikoho překvapit. Ale zdobené korálky dřevěné vejce, pokud jsou vykonány úhledně a s představivostí, přitáhnou pozornost každého estetika. Takový dar, jestliže je vyroben vlastní rukou, se stane žádaným velikonočním suvenýrem.

Dokonce i když jste nikdy nezajímali ozdobu, ale opravdu chcete vyrobit velikonoční vejce z korálků s vlastními rukama, existují dva typy designu pro "líné", při kterých se nepředpokládá tkaní jako proces. První - nalepení obrobku s korálkovým závitem. Budeme potřebovat:

 • barevné korálky;
 • šití nitě (rybářské lano je lepší nebrat, protože je obtížnější je rovnoměrně lepit);
 • dřevěný vačkový vloček (nejlépe se stojanem);
 • Univerzální typ lepidla "Druhý" nebo "Moment"
 • dřevěná tyč se špičatým koncem.

Mechanismus "tkaní" je velmi jednoduchý: na povrchu polotovaru, od horního konce, se nanese lepidlo (v malých částech) a po něm se spirálovitě viní, na něm jsou naneseny kuličky se závitem na nitě. Chcete-li přesně otáčet svitky, narovnejte korálkový závit ostrým koncem tyče. Také je vhodné rozdělit lepidlo podél povrchu obrobku pomocí hůlky. Střídavé barvy korálků ve svitcích tvoří vzor budoucích řemesel (viz video 3).

Vyzdobit velikonoční vajíčko technikou vkládání není obtížné, ale nebude možné tento proces urychlit. Aby bylo zajištěno, že je opletení čisté, bez lumenů a vypuklých lepidlů, je nutné opatrně ořezat každou otáčku (zejména v široké části polotovaru) pomocí hole. Takový suvenýr můžete udělat v průměru 7-8 hodin.

Dalším způsobem, jak zdobit vejce s korálky bez tkaní, je ozdobit obrobek stuhami, na kterých můžete vyšívat korálky nebo skleněné korálky jakýmikoli vzory. Kromě obrobku potřebujeme i úzkou (až 1 cm) dekorativní pásku, korálky, jehlu a nit.

 • Prvním krokem je lepení vajíček se saténovou stuhou. Jak provádět lepení co nejpřesněji, bez zkreslení, podívejte se na video 4. Tajemství spočívá v neustálém napětí pásky.
 • Druhým krokem je šití perliček na stuhu. Všechny nuance procesu lze vidět ve videu 4. V zásadě můžete na pásku vyšívat libovolný vzorek s perličkami - od jednoduché geometrie až po složitou kompozici, vše závisí na dovednostech velitele. Nejjednodušší způsob, jak vyzdobit saténové předlitky s korálky, je šit jej podle linií položení pásky.

Nejvyšším pilotem jsou velikonoční vajíčka vyrobená z korálků, zcela zdobená korálkovou sítí. Na první pohled se může zdát, že pletení vajec tímto způsobem je složitý a zdlouhavý postup, ale pro začátečníky existuje zjednodušená technika. Spusťte tuto vazbu sami sebe může být i začátečník, a co je nejdůležitější, postupujte podle pokynů videa.

 • dřevěné vejce (standardní velikost). Můžete také použít plastové pouzdro od klavírního obra, ale praxe ukazuje, že pro začátečníky je nejvhodnější pracovat s dřevěnými předlitky.
 • stříbrné korálky №10 - 1 balení (25 g)
 • modré kuličky o rozměrech 3x4 mm - 230 ks;
 • stříbrné korálky rr 3x4 mm - 100 ks;
 • rybářská linie d 0,25 mm - 1 cívka;
 • tenká jehla pro korálky;
 • nůžky;
 • lehčí pro špičky zpěvu.

Splétání vajec podle tohoto schématu je univerzální, protože je vhodné pro horní a dolní části sádla. Pro řemeslo je třeba tkat tři základní prvky - pás a dvě čepice, z nichž se z korálků vytváří proužky vajec.

Podrobný popis tkacího vzoru naleznete níže. Snažte se pozorovat stejnou hustotu tkaní (korálky, ze kterých se tvoří květy květu, neměli by se viset na lince), ale obrobek musí být plochý, jeho okraje by se neměly ohýbat.

Podrobný diagram tkaní pásu naleznete na níže uvedené fotografii. Technika provedení je podobná - splétané kulaté kuličky.

Když jsou všechny tři části pleteniny připravené, je na malém - spojit se s rybářskou linkou. Budete mít nádherný suvenýr vytvořený během několika hodin.

Mírně složitější, ale docela přístupné pro ovládání techniky tkaní "oděvů" pro vejce z korálků se nazývá peyot (peyot). Na rozdíl od otevřeného oka zajišťuje těsné uchycení korálků k sobě (jiný název pro techniku ​​je "cihlový" steh). Lilek je vyroben přímo na dřevěném obrobku, v praxi to doslova roste od šperků (obr. 1-8).

Velikonoční vejce z korálků: vzory pro beadwork, master class

Velikonoční vajíčko je náboženský atribut, který má velký význam a dlouhou historii. Symbolizuje narození nového života, čistoty a věčnosti. A pokud je barvené kuřecí vejce vidět jen na jasné dovolené, pak se umělé potěší po celý rok. Z vlastních rukou se stane originálním darem. Velikonoční vejce z korálků jsou tak krásné, že se mohou stát nejkrásnějšími dekoracemi domu. Existují různé techniky pro výrobu a vzory tkaní velikonočních vajec s korálky, ale všichni vám umožňují získat originální suvenýr.

První věc, kterou potřebujete pro korálky velikonočních vajec, je základ. Skořápka může být použita z přítomnosti, ale je křehká a může se kdykoli prasknout nebo rozpadat. Můžete vytvořit dutou postavu. Ale jeho nevýhodou je to, že tento tvar dobře drží a proces výroby řemesel bude ještě obtížnější a pečlivější.

Co může být použito jako základ:

 1. Speciální dřevěné předlitky určené k malování. Jsou prodávány v obchodech pro kreativitu nebo mohou být objednány od tesaře.
 1. Plastové vejce a kontejnery z dětských sladkostí.
 1. Omítky ze sádry vyrobené vlastním rukama.
 1. Základ může být vystřižen ze speciálních květinových hub a polystyrenu.
 1. Obrobek může být vyroben v papír-mache techniku, získá správný tvar a není těžký. Přilepená skořepina nemůže být odstraněna.

Poté, co je základna připravená, měla by být barvena v barvě vhodné pro perličky nebo neutrální barvu. Takže prázdná místa mezi korálky budou neviditelná a vyřezávání velikonočního vejce z korálků bude přesnější. Pokud máte v plánu vytvořit vzorek, může být nadace vytvořena v kontrastních barvách, aby se zdůraznily linie tkaní.

Mistrovská třída na pletených vejcích

Kousání vajíčka z jednoho výtoku do druhého je namáhavé. Nejjednodušší je obléknout obrobek v částech. Tento přístup provede kreslení.

Krok za krokem master class Velikonoční vejce:

 1. Pás je vázán přes širokou část vajíčka. A může to být jak horizontální, tak vertikální.
 2. Hrany jsou připojeny. Je důležité, aby pás byl pevně držený obrobek.
 3. Na každé straně se střídavě pokrývá výlevka vejce, čímž se redukuje počet řádků, postupně se snižuje počet kuliček.

Vertikální pás se používá, pokud není vejce úplně zapletené a na straně je nutné nechat okno pro obrázek, květinu nebo jiný dekor. Na okraji otvoru je často povolen velký korálek nebo vlajka kontrastní barvy. Tato šablona masterclass beading velikonoční vajíčka mohou být použity v jakékoli technice.

Beadwork velikonoční vajíčka v tkaní techniky je nejjednodušší. Korálky přesně leží v řadě, což vám umožňuje vytvořit jakýkoli vzorek nebo nápis. Ale tento proces je dlouhý a namáhavý. Tato technika není vhodná, pokud jsou kuličky různé velikosti a tloušťky. K tomu, aby byl vzor symetricky a rovnoměrně položen, je nutné předem vykreslit vzory velikonočního vejce z korálků vzhledem k velikosti korálků a obrobku.

Schéma tkacího postupu:

Pokud nemůžete provést schémata splétání velikonočních vajec s korálky s obrázky, pak můžete vytvořit gradient. Bezproblémový přechod od světelné špičky k tmavé základně vypadá stejně zajímavě. Ozdobte takový suvenýr mohou být tkány odděleně prvky, které jsou šité pomocí rybářského potrubí. Mohou to být jen písmena ХВ nebo цветочки, kuřata, králíci.

Mozaiková technika je považována za nejhustší, na rozdíl od tkaní, korálky jsou vzájemně vyrovnány. Mezery mezi perličkami jsou minimální. Mozaiková technika vám také umožňuje vytvořit různé vzory a nápisy. Na rozdíl od předchozí techniky se mozaikový vzor ukáže být rovnoměrnější, protože není veliký rozdíl ve velikosti korálků.

Schéma tkaní mozaiky:

Pro mozaikovou techniku ​​lze použít jednu nebo dvě jehly. Jedním z nich je výrobek s rovnoměrným počtem korálků v šířce a dvěma jehlami s lichým číslem.

Techniky tkaní a mozaiky mohou být použity k provedení kuřat, velikonočních králíků. K tomu je třeba, aby vajíčka tkaly zobáky, uši a křídla. Podobné tkaní, vyrobené na drátu, se používají k výrobě podpěr pro běžné krishnok a ozdobné varlata.

Mínus ve spletení vajec technikou tkaní a mozaiky spočívá v tom, že trvají dlouhou dobu k dokončení. Také to vyžaduje spoustu korálků. Alternativa - otevřené sítě v podobě mřížky.

Schéma tkacího stroje:

Velikonoční vajíčka z korálků, pletená síťkou, jsou vyrobena dostatečně rychle a spotřeba materiálu je malá. Dutiny v kostech mohou být jakékoliv velikosti. Otevřené výrobky vypadají vzdušně a jemně, dokonale vhodné pro dekoraci rekreačních suvenýrů. Vzory beadwork velikonočního vejce se mohou mírně lišit a někdy je mezi kosočtvery vidět průhledné nitě s korálky. To činí řemeslo ještě zajímavější a slavnější, zejména pokud je průměrný korálek velký.

Při výběru této techniky je důležité mít kvalitativní a rovnoměrný základ. Barva může být v tónu korálků, ale kontrast vypadá krásnější. Chcete-li se podívat přes patch velikonočních vajec z korálků vypadalo krásně, může být obrobek lakovaný nebo třpytivý flitry.

Není-li absolutně žádný čas nebo nejsou žádné dovednosti tkát s korálky, pak je možné vyrobit originální ručně vyrobené velikonoční vejce z korálků zjednodušeným způsobem. Pro něj, kromě obrobku, budete potřebovat lepidlo, transparentní nit a různé dekorativní doplňky.

Korálky jsou umístěny na řetězec v libovolném pořadí barev. Obrobek je namazán lepidlem (je důležité, aby byl průhledný) a spirálovitě položil řetězec s korálky. Můžete také vložit tematické dopisy, obrázky a ikony. Kromě korálků může být obrobek vkládán s paillettes, krystaly a květinami. Přidejte saténové stuhy a barevné tkaničky. Nepřehlédnutelně spadlé peří způsobí, že řemeslo bude ještě hezčí. Nesmíme zapomenout na krásný stán, takže slavnostní varlata mohla být viděna v celé její slávě a nezůstala bez povšimnutí.

Kraslice z korálků - je nejen krásná, ale také velmi vzrušující. Zvládnout nejjednodušší režimů podle platných i pro děti. Pokud máte trpělivost, můžete vytvořit originální články pro dovolenou.

Pletení technologie velikonoční vajíčka s korálky pro začátečníky

Tradice malování, malovat velikonoční vajíčka natvrdo kořeny v mlhách času. Značení na den, kdy vzkříšený Ježíš Kristus, křesťané zdobí svátečního stolu a dát si navzájem malovaná vajíčka, vnímá je jako symbol nového života, dobrotu, milost, bohatství a prosperity. Skvělý dárek na hlavní pravoslavné svátky velikonoční vajíčka může být korálek, vyrobený vlastníma rukama.

Ti, kteří nikdy zabývá korálků, mít trpělivost a naučit se dovednost od nuly. Nebo zvolit jednodušší verzi zdobení kraslic s korálky - způsob lepení.

 • Pro práci potřebujeme skutečné vejce, potravinářské barvivo, sůl a ocet, PVA lepidlo, párátka, tenký vlasec (nylon příze), korálky, korálky. Vejce před zdobení vařit jako obvykle vaří.

korálky a perličky ocet sůl

Korálky řetězec v řadě jednoduše našroubuje na vejce, pre-mazané lepidlem. Spustit vkládání je možné jako konec, a od poloviny vejce. Hlavní věc - dobrý fix a přilepíme na konec nitě.

Pokud Fenichka široký, v uzavřeném tvaru jeho průměr se musí přesně shodovat s průměrem vajec v nejširší části. Lišta s dokončeném vzoru nasadit a vázané pevně skořápku vejce ve středu. Poté, z „pásu“ na zúžených konců, vložit přes vaječným jediným vroubkované nebo lepených dlouhé řadě korálkových vláken.

 • Sofistikovanější způsob zdobení kraslic - Twining korálky.

vejce opletení techniky zesílené pletivo nebo tkanina se může lišit. Volba vzor a téma ruční práce je omezena pouze na fantazii a dovednosti mistrů. Ale v každém případě takové symbolické upomínkové předměty vypadají skvěle, slavnostní a velmi elegantní.

Jednoduchý vzor pletení vajíčka pro začátečníky mistrů - výukové video

Předtím, než se přistoupí k vyšívání, je nutné zakoupit materiály pro výrobu operlených velikonoční vajíčka. Jsou stejné bez ohledu na vybrané obruby technik. Při práci na řemeslech bude potřebovat:

 • Polotovary ve tvaru vejce.
 • Korálky různých barev a velikostí.
 • Clay.
 • Jehla a shromažďování kuliček ve vzoru.
 • Tenké nylonové vlákno nebo rybářský vlasec.

Aby se velikonoční vajíčko z korálků, může být použita celá skořápky vajec:

 1. K tomu, obsah syrových vajec je vháněn přes malé otvory vyraženými do konců.
 2. Shell „posílit“ své obkleivaya kousky měkkého papíru (noviny, ubrousky) v papírová hmota.

Obrobek může být vyroben výhradně z papírová hmota, což je tvar vejce. Pro pohodlí své obchodní základny rovnou na „vejce“ stabilní. Pro kosmetické a estetika vrstvy se sušily papír je vyrovnán s jemným brusným papírem a potažena akrylovým lakem.

skořápky, opevněný noviny vytváření prázdných vajec z novin v papírová hmota

 • Korálky na zdobení kraslic je možné zakoupit jakýkoliv. Vyšší kvalita je ten, že české sklo, ale pokud tomu tak není, je to velmi vhodné a Číňan.
 • Paleta barev, jakož i velikost kuliček je stanovena na základě zvoleného vzoru obvodu, vzor.
 • Pro pozadí obvykle používají bílé, smetanové, modré korálky, všechny pastelových odstínů. Za vzor - světlé multi-barevné, v několika způsoby.
 • Koupí korálky, musíme mít na paměti, že se neprodává samostatně a hmotnosti. Proto je nejjednodušší způsob, jak určit správné množství kuliček na speciálním stole poté, co v současné době vybrán obvod vzor budoucnost (vzor).
 • Nitě a jehly pro korálkování lze nalézt ve stejných prodejnách. Příze by měla být vybrána velmi tenká, avšak robustní, s průřezem vhodné velikosti otvorů v kuličkách. Jehla pro zvláštní potřeby - velmi tenký, pružný, s miniaturní ucha.

tkaní diamantové pletivo korálky

Poměrně jednoduchý způsob tkaní, které se můžete naučit v krátkém čase. Oplesti Easter Egg mesh „diamant v“ schopný i nováček švadlena.

 1. Práce začíná tím, že linie získávání kuliček v takovém množství, že průměr uzavřeného řady odpovídala průměru vajec v její nejširší části. Počet kuliček by měla být násobkem 6 m. E. 24, 30, 36, 42 a tak dále. G., v závislosti na velikosti předlisku a korálků. S krátkým řetězcem, které mají jehlu s vlascem v prvním lemu.
 2. Dále získává výstupky 5, 6-počítal v konečném řetězci a porodit jehly. Ukazuje diamant. Ze stejného důvodu koncové zbytku diamanty, končit série prvního korálku.
 3. Druhý řádek mřížky kosočtverců začne točit, výtěžek diamantové jehly procházejících středem, třetí, perličky. Příze 5 se posune kuličky, jehla vede do třetí perliček sousední kosočtverec. Podle níže uvedených kroků, vytvořte druhý a několik následných řádků sítě kosočtverců, která křižují střední část vajíčka.
 4. Připravený pás je kladen na obrobku a začít pletení zkosené části. Souprava korálků a upevnění se provádí stejným způsobem jako počet plete 2, ale jehla je tlačen není 5, a 3 kuličky. Snížením průměr obrobku užívat pouze jednu kuličku.

Tam je další způsob tkaní konvergující sítě. Sada korálků i nadále dělat 3 věci, ale jehla je provlečena diamantu, teče nedaleko. Křižujících konec vejce, může systém nelepí a připojte korálky v libovolném pořadí.

Ze stejného důvodu, aby pletené pletivo „diamant“ druhé části vejce. Vetkána do struktury poslední korálek, aby zajišťovací uzel, ustřihneme a kůži.

Technika dvoustranného započtení

Tato metoda je ideální pro ty, kteří jsou právě zvládnutí perlení. Tato technika - bilaterální síťovina nebo ruční tkaní - i zkušení kvalifikovaní pracovníci často volí ozdobit velikonoční vajíčka s korálky.

Nejjednodušší způsob, jak se učit na korálky ve dvou kontrastních barvách. Jeden dokonce-vazební řádky, druhý - odd. První 2 řádky plést takhle:

 1. Závitem závit 2 korálky.
 2. Recyklovaný a vstřikuje jehlu do 1. korálku.
 3. Nově navlečené na provázku z korálků 2.
 4. Provede jehlu a řádek v třetím korálku.
 5. V rámci tohoto režimu, tkát dva řádky. V prvních korálků

jsou vzájemně spojeny v druhém patky připevněno k první řadě.

 • Aby nedošlo k zaměňovat s velikostí a tkát krásné, přilnavé k povrchu tkaniny obrobku z korálků doporučených vazba pás 2 první řadě, dát ji na vejce a tkát další sérii. Konce pásu musí být pevně spojen s sjednotit, vázání konce závitu.
 • Když je plně připraven řemen a pevně připojen k obrobku, můžete začít pletení kuželové části. To by mělo být provedeno opatrně, snížení počtu kuliček v každém následujícím řádku. Nést tkaninu rovnoměrně, by měl být počet kuliček snižuje rovnoměrně průchodem nit ze stejného počtu kuliček z předchozího řádku.

ruční tkaní metoda je vhodná nejen pro zdobení kraslic. Za použití podobného schématu, můžete vytvořit krásné dekorace pro všechny ostatní řemesel a suvenýrů. Například, aby se dekorativní velikonoční korálků, které mohou být použity pro vnitřní výzdobu nebo prezentovat jako dárek pro přátele, příbuzné, kolegy.

Velmi jednoduchý způsob tkaní mozaiku je ideální pro začátečníky. Tkaniny bez systému, vypočítat, kolik celá vejce pletené listy korálky také nepotřeboval. To stačí pro přípravu kuliček vybraných odstínů, jemné linky a jehly.

Pokud se jedná o první zkušenost při výrobě rukodělných výrobků z korálků, to není nutné zastavit na výběr z několika komplexních multi-barevné vzory. Dostatečná k omezení několika pastelových odstínů.

Mosaic obruba pro zdobení velikonoční vajíčko pracovat v následujícím pořadí:

 1. Udělejte si květinu s patkou ve středu a s 6 okvětními lístky kolem.
 2. Korálky 2. řádek vazba mezi „plátky“. Aby to bylo snazší pochopit, kde druhý a první řada tkaní, doporučuje se použít jinou barvu kuličky.
 3. Počet kuliček v 3. zvýšení řádek rozšířením webové oblast. Proto mezi patky 2. řadě tkát ne jednu, ale 2 korálky. Chcete-li být přímý řetězec, minout závit na stejné perličky, od kterého je odvozena, a pak spustit vlákno v prvním perliček třetí řadě.
 4. Pro vytvoření 4-řádek copánky mozaiku na jehla je tlačen jedné patky, propletaya jejich mezhdubiserinami předchozího řetězce.
 5. Pátý řetězec je rozšířit, takže zisk za dobu, po kterou je třeba mít 3 kuličky.
 6. Šestá řada tkaní, navléci na vlákno 2 korálky. K páření byl jednotný, jehla prochází 3 kuliček 5. řadě.
 7. Mít hotový mozaikový housenku 6. řetězce, můžete začít opletení vejce. K tomuto účelu připravena nahrávat cent přesně v centru jednoho z konců obrobku. Montáž může být provedeno s kolíkem nebo lepidlem.
 8. Sedmá série pokračuje rozšiřování. Aby byla zajištěna jednotnost páření, jehla prochází oběma patkami 6. řádek, čára navlečené na jedné patky se provádí na každé třetí jehle prostřednictvím patky 5. řadě.
 9. Získání 8. řetězce, je třeba se zaměřit na vzdálenosti předcházejícího řádku, a velikost kuliček používaných pro tkaní vzor. Na základě toho rekrutovat otočí 2 a 3 kuličky. Závit projít každý druhý patkou předchozího řádku.
 10. Řetěz číslo 9 a 10 jsou nakresleny ve stejném pořadí, ale 9 série na niti navlečené na jednom patkou, a 10. - od 2.
 11. Hotové mozaiky 10. řetězec může perličkový cop vazbu v jakékoliv konstrukci nebo vzor. V této fázi je neomezená představivost - můžete bez obav vybrat jakýkoli plán a vytvořit vzor pro dekorace velikonoční vajíčko na něm.
 12. Po absolvování střední část vejce, opletení je třeba postupně úzké. Nábor a tkaní perličky se podobným způsobem, ale směrem dolů. Chcete-li zjistit (vzor) je symetrický ze všech stran by se měla zaměřit na osách, které procházejí 6 okvětními lístky květin.
 13. Herecké spletení mozaikové velikonoční vajíčka stejným způsobem, jako to začalo - vytvoření jednotného květ s patkou ve středu. Závit je pevná, hlavu to v několika kuliček horního řetězu.

Velikonoční vajíčko z korálků je dokončena. Ale můžete volitelně vytvořit stojan na suvenýr. Aby byla tato položka může být od stejných kuliček nebo jiných dekorativních materiálů - korálky, barevné saténové stuhy, fólie, barevné vlnité lepenky, atd ...

Nejjednodušší způsob, jak se stát po dobu velikonočních vajíček, pletená s korálky, mohou být vyrobeny z pásů lepenky a krajky. K tomu, pás lepenky požadovanou šířku lepidla do válce a horní část je přilepena krajkový „sukni.“ Kromě toho je okraj krajky může být zdobeny krystaly, korálky, flitry, satén květiny, péřových peří.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

35 − = 31