Ventilace kanálu

Ventilace kanálu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Ventilace kanálu

Zde můžete zakoupit širokou škálu kanálových zařízení pro kruhové a obdélníkové profily pro ventilační a klimatizační systémy: kanálové ventilátory, ohřívače, chladiče, filtry, bradavky a mnoho dalších. jiné

Obdélníkové potrubní zařízení

Široká škála kanálových zařízení s pravoúhlým průřezem umožňuje sestavit ventilační systém jakéhokoli složitosti v jakémkoliv typu místnosti.

Kruhové potrubní zařízení

Hlavní výhodou kruhových kanálů je absence potřeby utěsnění kloubů, vysoká propustnost vzduchu, nižší náklady.

Základní principy kanálových systémů větrání

Větrání kanálu - sada zařízení, která jsou navržena pro připojení vzduchových kanálů různých úseků a poskytují větrací zařízení. Ventilační zařízení je malé velikosti a snadno se instaluje. Nevyžaduje častou a složitou údržbu a v případě potřeby může být provedena skrytá instalace. Větrání kanálu je nejvhodnější pro komerční a průmyslové budovy. Díky tomu můžete zajistit vysokou kvalitu cirkulace vzduchu ve velkých budovách nebo v několika místnostech současně.

Z technického hlediska je větrání kanálů mnohem obtížnější bez kanálu, ale je to značně výhodnější. Existují systémy obecného i místního účelu. Místní zařízení jsou instalována pro zvláštní účely, v závislosti na potřebách: zředit znečištěný vzduch v prostorách s přívodem vzduchu nebo odvádět odpad, nasycený škodlivými nečistotami.

Větrání kanálu umožňuje nejen konstantní proudění vzduchu, ale také umožňuje regulaci mikroklimatu v areálu, což zabraňuje vzniku stojatých zón. Za tímto účelem je instalováno mnoho zařízení, instalovaných v potrubí: od výkonných ventilátorů až po baktericidní filtry a ionizátory.

Společnost "OblVent" nabízí výhodné prodejní ceny předních továren v Rusku a v blízkém zahraničí. Větrání kanálu - část, na kterou věnujeme zvláštní pozornost komplexu našich služeb. Naši specialisté vám pomohou rozebrat projekt složitosti, provést výpočty a v případě potřeby vyměnit zařízení za podobné, levnější a méně kvalitní. Zavolejte našim odborníkům! Naše obchodní podmínky Vás jistě zajímají!

Flexibilní systém slev umožňuje získávat všechny uchazeče!

Ventilace kanálu

Při větrání kanálu se přívod čerstvého vzduchu a likvidace odpadu uskutečňuje prostřednictvím speciálních kanálů, které se nacházejí v budově nebo v připojených dolech. V tomto ventilačním systému se vzduch pohybuje kvůli rozdílu mezi vnějším a vnitřním tlakem.

Pokud není potrubní síť, promluvte o nekanálovém větrání. V takovém systému je ventilátor instalován ve stropě a je dalším prvkem přirozeného větrání. Ale zpět na kanálový systém. Bude to předmětem naší pozornosti.

Kanálový systém přirozené větrání

V systému přirozeného větrání je tlak vynaložený na překonání odporu k pohybu proudění vzduchu podél kanálů neustálý a nedostatečný. Proto je dnes vzácné používat kanálové větrání s přirozenou motivací.

Větrání přírodního kanálu se používá hlavně pro místnosti, kde je dostatečná výměna vzduchu. Ve výrobě je přírodní ventilace výfuku přípustná, jestliže může zajistit rychlost výměny vzduchu.

Větrání kanálu se skládá z následujících prvků:

  • vertikální stěnové nebo stěnové kanály s otvory;
  • leštěné mříže, které zakrývají tyto otvory;
  • prefabrikované vodorovné kanály;
  • výfukový hřídel.

Pro aktivaci výměny vzduchu může být na ventilačním hřídeli namontován deflektor.

Zašpiněný vzduch skrz mřížkový rošt přichází z místnosti do kanálu. Teplo, stoupá nahoru, do prefabrikovaných vzduchových kanálů. Odtud se dostane do dolu a jde do atmosféry.

Dnes se vyrábějí hotové panely nebo bloky s ventilačními kanály. Přicházejí v různých formách:

Nejfunkčnější je kulatý tvar. V tomto kanálu je nejmenší odpor vůči tření.

Ve větších panelových domech je odvětrávacím kanálem speciální betonový nebo železobetonový panel.

1. V budovách s počtem podlaží až pěti mají ventilační jednotky na každém patře jednotlivé kanály.

2. V budovách s počtem podlaží z pěti kanálů je umístěn jeden nebo více podlaží. To je nezbytné k úspoře prostoru obsazeného ventilačními jednotkami. Vertikální kanály jsou připojeny ke sběrnému kanálu s větším průřezem.

Nezávislé větrací kanály pro každou místnost splňují hygienické a hygienické normy, splňují požadavky požární bezpečnosti a poskytují zvuková izolace.

Pokud má dům vnitřní stěny z cihel, požadavky na větrací kanály jsou následující:

1. Jsou uspořádány ve stěnách nebo v brázdách, pokryté deskami.

2. Minimální velikost kanálu ve stěně je 0,5 × 0,5 cihel. Tloušťka větracího kanálu by měla být alespoň 0,5 cihel.

3. Na vnějších stěnách nelze umístit kanály.

4. Pokud v prostoru nejsou žádné cihly, nainstalujte další blokové nebo deskové potrubí. Jejich minimální parametry jsou 10 × 15 centimetrů.

Něco o připojených kanálech:

1. Pokud mají místnosti normální vlhkost, jsou připojené potrubí vyrobeny ze sádrové omítky nebo sádrokartonové desky.

2. Pokud je vlhkost vysoká, bude vhodná betonová struska nebo betonová deska. V některých případech je nutné použít azbestocement, plechovou ocel nebo plast.

3. Tloušťka desky pro dýchací cesty je 3,5 až 4 centimetry.

4. Připojené potrubí jsou tvořeny vnitřními konstrukcemi (příčky, sloupy, vedle zabudovaných skříní atd.).

5. Pokud budete muset uspořádat kanál poblíž vnější stěny, musíte se od ní vzdálit alespoň pět centimetrů nebo zahřát kloub.

Část potrubí, která prochází podkrovím nebo nevytápěnou místností, by měla být vyrobena z bloku s dvojitým sklem nebo ze sádrové strusky o rozměrech 4 až 5 centimetrů. Plus vzduchová mezera o 4 centimetrech.

Cesspool, co to je? Znaky siláže Příčiny ucpání kapacity Metody čištění Vnější kanalizace soukromého domu [...]

VÝHODY A plynu FURNACE Banna ZAŘÍZENÍ plynová trouba na lázni a pravidla instalace [...]

Kde začít? Výběr trubky Co se skládá ze žlabu? Příprava Hlavní činnosti Odtok je důležitým prvkem [...]

Kopírování materiálů je zakázáno Jsme na Google+

Ventilace kanálu

Kanálové ventilační systémy používají síť vzduchových kanálů, které slouží k pohybu vzduchu. Po dohodě je ventilace kanálu rozdělena na přívodní a odsávací ventilaci.

Ventilační systémy s přívodním vzduchem, jak naznačuje název, pracují na přílivu čerstvého vzduchu zvenku do místnosti. Kanálová síť je v tomto případě nezbytná pro přenášení vzduchu na předem stanovený bod jeho vysunutí. Odvzdušňování funguje s přesným opakem a je určeno k likvidaci znečištěného vzduchu.

Ventilační systémy kanálu se používají v případě, kdy systém výměny vzduchu bez kanálu prostě není schopen plnit přidělené úkoly. Většina větrných kanálů se používá ve výrobních oblastech, ve velkých obchodních centrech, nákupních halách, ve veřejných a rezidenčních oblastech.

Místní a obecná výměna větrání kanálů

V závislosti na obsluhovaných oblastech je ventilace potrubí rozdělena na společné a místní. Společný větrací systém je určen pro jednotnou výměnu vzduchu v celé místnosti. Zatímco místní větrání slouží pro intenzivní výměnu vzduchu v určitém místním prostředí. V této práci je cílem Přívodní kanál zředit znečištěného vzduchu v místní oblasti (například svařování dávkami), a odpadní vzduch se používá pro intenzivní využití (laku komory, chemické laboratoře, potraviny a podobně.).

Výhody systémů ventilace potrubí

V současné době jsou kanalizační ventilační systémy velmi oblíbené, protože kromě jednoduché výměny vzduchu dokáží plně regulovat mikroklima uvnitř areálu, aniž by v kterékoli její části vytvořily stojaté zóny.

Dnes existuje množství mikroklimatických zařízení určených pro instalaci uvnitř kanálů, od ventilátorů až po ionizátory vzduchu a bakteriologické filtry.

Větrání kanálu z hlediska technické implementace je mnohem obtížnější než non-kanál, ale je nejúčinnější způsob, jak uskutečnit zdravou výměnu vzduchu. Je pravda, že v provozu vyžaduje větší pozornost, protože vzduchové kanály potřebují pravidelné čištění a dezinfekci.

Moderní systém větrání kanálů nahrazuje celý komplex jiných mikroklimatických zařízení. Zde je krátký seznam mikroklimatických zařízení, které lze instalovat uvnitř dýchacích cest:

- ohřívače a chladiče;

- zvlhčovače a odvlhčovače;

Kromě toho systém ventilace potrubí umožňuje uspořádat průtok vzduchu, nastavit intenzitu výměny vzduchu v určitých prostorách místnosti s ventilačními mřížkami a difuzory.

Nekanálová ventilace z technických důvodů je zbavena všech těchto výhod a ve většině případů se nemůže vyrovnat s organizací výměny vzduchu v budovách s velkým počtem místností, ve výrobních halách, velkých halách apod.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 21 = 30