Viburnum Skladování up pro zimní recepty

Viburnum Skladování up pro zimní recepty

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Kalina pro zimní recepty s fotografiemi

V pozdním podzimu keře Kalina viditelný z velké dálky, a to vše díky jasně červených bobulí. Jedná se o nesmírně cenný produkt, který byl používán po staletí v lidovém léčitelství. Jarní lidé sklizeň kůra rostlin, sklizené na počátku letních poupat, ale s příchodem prvních mrazů, můžete začít sbírat jantar bobule.

Existuje několik způsobů, ovocných přípravků Viburnum na zimu, a to vše je velmi jednoduché. Jsou to:

• sušení (svazky jsou zavěšeny na odlehlém místě, kde se postupně vysychají);

• zmrazení (bobule jsou od sebe odděleny, se po částech přidá v pytlích a uloženy v mrazničce);

• broušení cukru (bobule sklizené tímto způsobem se přidají do lahví a uloženy v chladničce).

V tomto článku jsou nuance v kalina obrobků jsou podrobně popsány v zimě, takže tento přirozený dar nejen pomáhá podporovat imunitní systém v celém zimním období, ale i potěšilo neobvyklou příjemnou sladkokyselou chuť?

Složení:

Viburnum bobule jsou přijímána ve stejném poměru s cukrem. Například, pokud se vám podařilo shromáždit 1 šálek bobulí a chcete brousit, a cukr je přesně stejný. To znamená, že jeden šálek. Poměr Kalinovoye šťáva (bez výlisky) k cukru 2: 3, tj. Na 500 g strouhaného Kalina zapotřebí 750 g cukru.

Jak se připravit Kalina s cukrem na zimu bez vaření

1. Oddělit všechny plody ze stonků a důkladně opláchněte vodou. Chcete-li se zbavit jemným prachem, je lepší složit bobulí do mísy a přidejte vodu až na vrchol zásobníku. Všichni klesají ke dnu a suché listí, hole a chyby bude povrch. Pour znečištěné vody a ještě jednou se promyje ovoce.

2. Nyní je potřeba rozdrtit bobule. K tomuto účelu můžete použít tolkushkoy použita při přípravě bramborovou kaší nebo gázou.

3. Vrásčité jeřabin, přidat cukr, míchá se, dokud se nerozpustí.

4. Viburnum bobule vyrobené ve vlastní šťávě. Spread směs v malých sklenicích a skladovat v chladničce.

Kalina kaše s cukrem postavil recept na zimu

Chcete-li získat čistý sirup, vypeckovaných a oloupaných, pak krok bobule tlak potřebný ke stisknutí šťávu. Chcete-li to provést, přidejte vlákniny ve tenká a vytlačit kapalinu. Zbývající koláč můžete využít k alkoholické likéry. Získat šťávu bez pecek a kůry. Promícháme s cukrem a nalít do čisté a suché nádoby.

Držet obrobek v chladném pokoji, lednička nebo ve skříňce, že nedostal slunečnímu záření.

Kalina směsí dobře s mnoha druhů ovoce, jak s rostoucí ve středním pásmu, a exotické. dost zajímavé chuti (při zachování všech výhod) byl získán přidáním do kaší Kalina pomeranče. K tomu je nutné smíchat připravený podle výše uvedeného receptu hmoty s přerušený a potom rozseká v mixéru neošetřených citrusů členy rodiny. Množství závisí na pomeranče počáteční hmotnosti Viburnum: 1 až 750-1000 g oranžových bobulí.

Amazing keř shluky červených bobulí - kalina. Plody této rostliny je skutečnou zásobárnou živin: obrovské množství různých vitamínů, antioxidantů a radionuklidy.

Naši předkové využívali k aktivnímu Kalina k léčbě různých onemocnění. Jejich seznam není menší než velký seznam živin. Kalina pomáhá při infekcích, astma, hypertenze a dalších kardiovaskulárních chorob. Mimochodem, k léčebným účelům byly použity nejen hořké Viburnum bobule, ale také květiny, listy a dokonce kůry tohoto keře.

Bobulí ve šťávě může připravit čaj a sladký sirup je ideální pro koláče, palačinky a jiné pečivo.

Kalina obsahuje vitamíny A, C, E, K, P, je zde mnoho železa, manganu, fosforu, zinku, je bohatý na minerálních kyselin (valerová, kyselina mravenčí, octová, linolové, máselné, a další). K dispozici jsou v tomto závodě je cennou látkou, která je glykosid viburnin a mnoho pryskyřice a éterických olejů, taniny jsou přítomny a pektin.

Lidé s nízkým krevním tlakem, poruchami krve, onemocněním ledvin a těhotné ženy by neměly být zneužívány sněhová koule.

Kalina doporučuje shromažďovat v pozdním podzimu, kdy se první mrazy začít. Skutečnost, že plody mají výraznou hořkou chuť, která se ztratila před vystavením chladu. Pick plody by měly být v suchém počasí. V tomto případě se shluky by měly být sníženy úplně, není okrást ovoce.

Samozřejmě, že ne všichni z Viburnum bobulí měli nechat pro skladování nebo poslat na recyklaci:

• Za prvé, musí být čerstvé;

• Za druhé, není nutné sklidit nezralé nebo přezrálé plody;

• Za třetí, vrásčitá a shnilé ovoce by měly být okamžitě vyřazeno.

Poté by měla být připravena sklizeň jahody. Ty by měly být odděleny od větviček (v případě potřeby), odstraňte stopku, listí a jiných nečistot. Pak ovoce by měly být pečlivě promyje a vysuší. Nyní jsou připraveny pro zpracování nebo skladování.

Kalina držel docela dobře. Za starých časů hrozny právě visel ve sklepě nebo ve sklepě. V moderním bytě může být snazší: sečíst hrozny na pánvi a dejte do lednice. Tak oni budou mít všechny své vlastnosti až na šest měsíců. Více kalina již uloženy v zmrazené formě. Je to dost, aby ovoce v zapečetěných schránkách, a poslán do mrazáku. Prepack jen jahody, pečlivě jejich odstranění s větvičkami. Ale můžete zmrazit a uskupení jako celek, dát je do nádob.

V případě, že bobule hodně, aby se ušetřilo místo, můžete použít následující postup. Část Kalina nalije do obalu a pak je obal umístěn do obdélníkové nádoby a odeslán do mrazáku. Když zmrazit ovoce, je nutné odstranit výsledné nádoby z předlisku. Tyto bobule „stavební kameny“ lze složit do více kompaktní mrazničky. Nicméně, proces zmrazování v tomto případě bude mít více času.

Optimální se považuje za zmrazené teplota kalina od -18 do -23 ° C, V takových podmínkách, proces je dostatečně rychlý, a tak zachovat prospěšné vlastnosti plodů. Kromě toho taková teplota umožňuje uložit Kalina 8-12 měsíců.

Je třeba připomenout, že laičtí bobule v pytlích nebo v kontejnerech musí být tak, že po vyjmutí z chladničky okamžitě používat všechny jeho obsah. Skutečnost, že re-zmrazené kalina není nutné.

Kalina špatné uloženy v sušené formě. Sušení může být celé svazky, visí někde ve stínu. Můžete také použít troubu. Poté opláchněte plody, rozložené na položeném pergamen plech a odeslat v troubě, předehřáté na teplotu 60 ° C, V tomto případě se dvířka trouby by měly zůstat pootevřené.

Sušené ovoce je třeba posunout do skleněné nádoby nebo textilních sáčcích a skladovány na suchém místě s dobrou ventilací. Jako takový, kalina může být použit až do nové sklizně.

Z zmrazené nebo sušené plody mohou být vařené mnoho chutné a, co je nejdůležitější, užitečné, dezertů a nápojů. Nicméně, to je méně účinný jako sklizně uchování v Kalina.

Šťáva z kalina bobule udělat víc naši předkové. Je třeba poznamenat, že způsob jeho přípravy je poněkud odlišné od standardu.

Nejprve je třeba z připravené bobule vymačkat všechnu šťávu. To může být provedeno buď prostřednictvím odšťavňovače nebo přes dvojitý složené gázou. Nicméně, v tomto odšťavňování proces končí. Výsledný koláč je nutno umístit do hrnce se přidá voda a směs se vaří po dobu 10 minut na mírném ohni.

Ready vývar vypouštět a smícháme s dříve získanou šťávou. Pak se přidá k chuti cukr a zahřívá se na teplotu 85-90 ° C, Zbývá nalít šťávu na plechovky nebo lahve a korek prokipyachonnymi kryty.

V chladném šťávy kalina je možné uložit dost dlouho. V městském bytě pro tento účel, můžete použít lednici a vlastní domov - sklep.

Výsledná šťáva se získá podobným způsobem dostatečně koncentrovaný, včetně ji používat ve své čisté podobě se nedoporučuje. Je lepší předem rozpustit vitamínový nápoj čisté vody.

Další pokyny. Namísto cukru v šťávou z Viburnum lze přidat přírodní konzervační látky - med. To nejen zvýší trvanlivost konečného výrobku, ale také dát mu novou chuť.

Pokud jde o množství medu, pak je každá žena by měla vycházet z jejich vlastního vkusu. Optimální poměr je považován za 100-150 g včelí produkt na litr šťávy. Ale to je jen doporučení.

Sirup kalina, sklízení zimu

Kolem stejného principu jako šťávy lze připravit kalina sirup. K tomu, umýt bobule, dát je do kastrolu a pokrýt s vodou. Doporučuje se vařit sirup na smaltované hrnce. Voda je nutné nalít do té míry, že je mírně pokryt bobule.

Hrnec s ovocem je třeba dát na mírném ohni a vaříme, dokud dokud bobule jsou měkké. Po tom, bobule důkladně drtit. Výsledná směs by měla být filtrována přes hustou gázu k čištění nádobí. Pokrutin musí být pečlivě překonat. Připraveni opustit šťávy po dobu 3 hodin, aby se sediment klesl ke dnu.

Po uplynutí této doby se kapalina je nutné pečlivě nalít do čisté hrnce a přidáme cukr. Množství cukru, musí být vyšší než množství šťávy v 1,5-krát (na 1 litr 1,5 kg cukru šťávy). Pan dát na mírném ohni a tepla, za stálého míchání směsi až do okamžiku, dokud se všechen cukr. V konečném sirup, můžete přidat trochu vanilky. To výrazně zlepší chuťové vlastnosti výrobku.

Výsledný sirup může být nalita do banky a válců kryty. Nech si to měl být, stejně jako šťáva na chladném místě.

Možnosti pro výrobu džemu z kalina dost. Nicméně, nejlepší je tak, že minimalizuje tepelné zpracování ovoce, tzn bez vaření. To bude mít Kalina v maximální množství živin. Tento způsob výroby jam již bylo výše popsáno pod nadpisem „Kalina kaší s cukrem.“

Pokud budeme hovořit o klasické zácpě, to je nejlepší použít možnost uvedenou níže.

Tak, aby se uvíznutí z bobulí Viburnum bude muset vzít:

• kalina (jahody) - 1 kg;

• cukr - 0,8 kg;

Viburnum bobule dát do odolné misky tepla, zalijeme 200 ml vody a do předehřáté 180 ° C trouby. Podobný doba zpracování by měla být taková, že plody se staly velmi měkké.

Zatímco Kalina prochází primární tepelné zpracování může mít přípravek sirup. Za tímto účelem je pánev vyprázdní všechny cukr, zalijeme 200 ml vody a dusíme až do úplného rozpuštění cukru.

Když jsou obě složky džem (jahody a sirup) jsou připraveny, je třeba kombinovat a vaříme asi 30 minut na mírném ohni. Od kamen a zároveň je nemožné odstoupit, protože tato směs by měla být po celou dobu míchání.

Po tomto polotovaru, odstranit z tepla a nechte stát po dobu 6 hodin. Pak je třeba dát pánev zpět na teplo a přiveďte k připravenosti džemu, za stálého míchání ji neustále a pravidelně odstranění pěny vytvořené.

Ready-made jam by měly okamžitě se nalije do předem sterilizovaných sklenic a srolovat.

Neobvyklá chuť Kalinovoye uvíznutí může být udělena přidáním hotový produkt citrónové šťávy a 1 balíček vanilkového cukru.

V klasickém marmeládou z kalina můžete také přidat různé ovoce, jako jsou jablka. Podobá se léčit následovně.

Viburnum bobule brousit v mixéru, nebo jednoduše natáhnout. Poté byla výsledná hmotnost posun v cedníku je položen dvojitá vrstva tenká, a vymačkejte šťávu z ní. již není potřeba výlisky zbývající po tomto postupu, včetně Squeeze je třeba co nejpečlivěji.

Jablka jsou čištěny z jádra, řezané na tenké plátky a místo v pánvi. Na horní straně plátky jablek muset usínat s cukrem a vaříme na mírném ohni, dokud dokud se nerozpustí všechen cukr. V důsledku toho by měl dostat jakousi jablečné pyré. Za to, že je nutné odstranit misku z ohně a nechte vychladnout polotovar.

Potom pyré nalít výslednou šťávu kalina a znovu dát na pánev na oheň. Poté, co se směs vaří, džem je považován připraven. Zbývá nalít ji na březích.

Nejchutnější džem, jako je získán tím, že složky v následujících poměrech:

• kalina (jahody) - 1 kg;

Kromě ovoce v džemu Kalinovoye můžete přidávat a zeleniny. Nicméně, ne všechny. Vynikající provedení je považováno za kombinace Viburnum dýně. Pro takové ochrany se bude muset vzít:

• kalina (jahody) - 1 kg;

Dýně vyčistit, rozřeže na malé kousky a vařit v malém množství vody. Když je zelenina měkká třeba se jich zbavit do cedníku a pak brousit v mixéru nebo mash dobře.

Kalina sítem a smícháme s dýní. Tam také přidat cukr. Výsledná směs je třeba nechat stát po dobu několika hodin, a pak se pomalu vařit po dobu asi 40 minut, přičemž během této doby je nutno pravidelně promíchalo džem a odstranění pěny.

O indikace a kontraindikace

Na závěr pár slov o indikací a kontraindikací užívání Viburnum. Koneckonců, všechno je dobré s mírou.

Tak, že na počátku bylo řečeno, že sněhové koule - to je vynikající dodavatelů v těle mnoho živin. Mezi nimi, železo, jód, hořčík, měď, draslík, vápník, fosfor, hořčík. Kromě toho obsahuje pro lidské kyselin velmi důležité: valerová, kyselina mravenčí, kyselina citrónová, kyselina askorbová. A samozřejmě, vitamíny: A, K, P, E, a, samozřejmě, C. Je to dáno posledním kalina dokonale posiluje imunitní systém a pomáhá zbavit se mnoha ARI a ARI.

Odborníci však doporučují jíst kalina a jiných onemocnění, jako jsou:

• trávicího traktu (gastritida, vředy);

• oběhový systém (arterioskleróza, angina pectoris, hypertenze);

• centrální nervové soustavy (bolesti hlavy, neurózy, periodické záchvaty vzteku);

• v ústech (stomatitida, krvácení z dásní);

• kůže (dermatitida, furunkulóza, teenagerské vyrážka);

• gynekologické (vaječníků záněty, eroze, zánět močového měchýře).

Nicméně, nenesou Kalina všelék na všechny neduhy. Někteří lidé berou se nedoporučuje. Měli byste začít s alergickými reakcemi. Vzhledem k individuální nesnášenlivosti či předávkování kalina může způsobit nepěkný vyrážku. Není nutné jíst tyto plody, a lidé s těmito onemocněními:

• Zvýšený krevní srážlivosti;

• zvýšená kyselost žaludku;

Samozřejmě, že i v přítomnosti výše uvedených chorob může pít čaj Kalinovoye jam, ale pouze v přijatelných množstvích. Hlavní věc je, aby nezneužívali.

Ale zbytek občanů kalina budou jen těžit. A to zejména v zimním období.

Kalina Krasnaya: recepty pro zimní sklizeň kalina

Pět jednoduchých receptů na zimní preformy Viburnum

Zimní bobulí Viburnum nejen ušetřit během nachlazení, kalina - silný imunitní stimulant, protože obsahuje velké množství vitamínů (zejména C, A, K, E a vitaminy B). Tradiční léčitelé ve svých receptech používaných ve svých receptech všechny magické vlastnosti kalina Bush.

Tinktury, džem, sirupy, čaje, a další prázdné z kalina, kůry, větviček a květy se používají k léčbě a prevenci různých onemocnění: v případě problémů s gastrointestinálního traktu, kašel, nervové podmínky, tuberkulózy, onemocnění ledvin a jater, ztráta chuti k jídlu, zvýšená teplota tělo a zánětlivé procesy různého původu, ke stimulaci pocení při nachlazení, ekzémy, vředy, hlasové problémy a další. Viburnum a používá v kosmetice, například se může jednat o vlasy masku smícháním šťávy Viburnum se žloutky, med, lopuchu olej. Ale musíte pochopit, že dělají na internetu sebe nebezpečný! Poraďte se s lékařem, protože používání Viburnum má kontraindikace!

Kdo by neměl používat Kalina

 1. Když těhotenství. Červené šťavnaté plody obsahují určité látky, které jsou analogy ženských hormonů. A se svým zvýšeným obsahem v těle mé matky, dítě se může vyvinout onemocnění.
 2. Za sníženého krevního tlaku.
 3. Když se kyselost žaludku.
 4. Krevní onemocnění.

Vždy se poraďte se svým lékařem!

Tyče kalina v zimě mohou být přidány do čaje, vařit jeden ovocné nápoje, mix ve náplň koláče a jen vychutnat tuto užitečnou bobule trochu cukru do stejného horkého čaje. Viburnum šťávy můžete přidat i červené víno, aby to zajímavé a výraznou chuť. Dokonce i kosti byly použity odborníky z tradiční medicíny. Jsou vhodné k sušení, smažit v suché pánvi až hnědé, brousit a vařit. Takové kalina „káva“ má stimulační a protizánětlivý účinek. Chcete-li vymazat své tělo toxinů, toxiny a obnovit flóru, ovocné pecky potřebují jíst.

V našem dvoře rostl velký Bush kalina a pamatuji z dětství, moje babička vždycky mříže z kalina v zimě. Koupit pamlsek v obchodě není možné, jsem nenarazil na jednom okamžiku. Je to vařit sami, nebo najít babičky na trhu.

Shromažďovat tyto šarlatové plody je třeba jej po prvním mrazu. V omrzlé ovoce hořkost zmizí a je pěkný sladkou chuť.

První recept Viburnum zimu - obrobek s cukrem

Rád přidat Kalina sklizené cukr v čaji, protože to je taková sněhová koule pod teplotou varu vody bobtná a odhaluje svou pravou chuť a nádhernou vůni.

 • brusinka - 1 kg
 • 700-800 g cukru

K tomu budete potřebovat prázdné sterilizované sklenice, je připravit v předstihu.

Viburnum Sklizeň cukrové na zimu

K přípravě Kalina cukru nemusí být odborníkem v kulinářské umění. Koneckonců, i kuchař nemusí. Na celý proces vaření trvá jen pět minut času. Sklizené tímto způsobem kalina mohou být použity jako náplň, protože plody zůstávají celý a krásný. Cake je také možné ozdobit s jasně červené bobule.

Takže, kalina poprsí, rozmazlené jahody a větvičky hodit.

Pak umýt Kalina chladnou tekoucí vodou z kohoutku pro tento účel je vhodné použít síto.

Na spodní straně čiré sklo sklenice dejte trochu cukru.

Pak vyložit část Viburnum bobulí.

Posypeme cukru Kalina, a tak opakovat vrstvy do sklenice výplně.

Konečná vrstva musí být velké cukr vrstva.

Bank utáhnout víčko. Pokud máte v plánu skladovat Kalina dlouho, pak je lepší používat kovové poklopy. Pokud budeme jíst hned, pak použít plastový kryt a samozakruchivayuschiesya.

Druhý recept - zmrazování v zimě Viburnum

Bobule oddělené od větviček, poprsí, umyté a rozložit na čistém papíře nebo kuchyňské utěrky. Kalina zaschnout nutností. Poté položte jej na prkénko a odeslat ji do mrazáku. Pokud se sněhové koule zmrazit, může být složen do sáčků ke zmrazení nebo speciálních plastových nádobách, těsně uzavřít víkem. Také si můžete přečíst v detailu, jak zmrazit bobule na zimu.

V zimě, mražené kalina lze použít podobně jako Kalina v cukru - přidat kompot, džus, čaj a pečivo.

Třetí recept - Viburnum ve vlastní šťávě

Viburnum bobule do smyčky, mytí a pat suché. Celý objem ovoce je rozdělen do asi 10 kusů. 4 díly Viburnum vymačkat šťávu. Zbývající bobule složit do hrnce, zalijeme šťávou a přiveďte k varu na mírném ohni. Jakmile kalina ve vlastní šťávě k varu, nalít do sterilních nádob, a kryt s roll-uzávěry. Ve spodní části pánve doširoka ručníkem, místo plechovky Kalina, zalijeme teplou nebo horkou vodou, přiveďte k varu a sterilizaci 10-15 minut. Poté přehněte kalina ve vlastní šťávě, zapněte ručník zábal a odejít, dokud cool. Pak můžete odstranit sklep.

Takové Kalina s výhodou používá pro přípravu ovocné nápoje a ovocné kompoty.

Čtvrtý recept - zimní kalina sirup

Sladký sirup se doporučuje pít v dopoledních hodinách na lačno 3-4 lžičky.

 • Šťáva z kalina bobule - 1 litr
 • cukr - 1,5-2 kg
 • kyselina citronová - 10 g

K získání 1 litru džusu Viburnum bobulí, samozřejmě, budete potřebovat více než 1 kg.

Šťáva nalít do hrnce, přidáme cukr a míchejte na mírném ohni, přivedeme k varu. V tomto okamžiku se kůže začne objevovat, je nutné odstranit lžíci. Přidejte kyselinu citronovou a vaří při nízké teplotě po dobu asi 10 minut. Nalít do sterilních nádob a srolovat. Mohou být použity pro tento účel, a nesterilních lahvích se zátkami, ale je zde riziko, že sirup z kalina může ještě vyzrát přestože množství cukru v jeho složení.

Pátý recept - kalina s medem na zimu

 • kalina - Part 1 *
 • med - 1. část

Neznámé množství již připravených bobulí. Tyto produkty se používají v poměru 1: 1.

Bobule kalina máchání s vařící vodou, odhodit do vodního skla. Stírání bobule přes síto (semena a kůra se může použít pro přípravu výše popsaných kávy a ovocných nápojů). Smíchejte dužinu s medem. Je-li med zmrazené, to může být vyhříván na 40 stupňů. Výsledný hustý sirup vypuštěn do nádoby, víka a odstranit za studena po dobu 1 týdne, po kterém Kalina medem připraven k použití.

Děkuji moc! Nevěděla jsem, co dělat s sklizně kaliny.Pro sirupu slyšet poprvé.

Děkuji! Viburnum s cukrem v obchodě pro budoucnost. Celou zimu bude stačit. Doufejme, že budeme neublíží))))))

Přípravky z zimy Viburnum: zlaté recepty

Častým hostem v našich zahradách je kalina. Tento keř zdobí zahrádky bohaté kvetení, zeleně a šťastné, i když ne příliš chutné, ale velmi užitečné bobulí. Zářivě červená kalina bobule jsou již dlouhou dobu ceněný pro své léčivé vlastnosti. Jsou používány ve vaření a snadno se sklízí v zimě, protože je v chladném období kalina mohou být užitečné jako dřív. Výhody a možné kontraindikace a jak obrobek lze provádět v zimě Viburnum a diskutovat podrobněji později v sekci.

Kalina: výhody a kontraindikace

Červená kalina zpívají básníky ve svých dílech, a to i přes zvláštní chuť a velmi specifickou chutí. Ale popularita kalina odůvodněná nechutná nebo estetické kvality a její vlastnosti. Kalina obsahuje ve svém složení mnoho různých vitaminů a minerálních látek, které blahodárně působí na činnost celého lidského těla. V lidovém léčitelství, zvláště výrazné následující vlastnosti těchto plodů:

 • Obrovské množství vitamínu C má imunostimulační účinek na lidské tělo, což je zvláště důležité pro obnovu rychlosti.
 • Kumarin v kombinaci s vitamínem K má výrazné hemostatické účinky.
 • Bobule uklidnit nervový systém a normalizuje krevní tlak.
 • Tanin a produktu fenol-karboxylové kyseliny čerstvé normalizovat střeva.
 • Vstupné kalina účinný proti ateroskleróze, protože neumožňuje tvorbu cholesterolu plaků.

Na základě výše uvedených důkazů, můžeme rozlišit případy, kdy Kalina nemůže jíst:

 • těhotné ženy;
 • zvýšená kyselost žaludku;
 • nízký krevní tlak;
 • zvýšený krevní srážlivost.

Užitečné kalina keře shromážděné od nástupu do prvních mrazů, ačkoli jeho zrání probíhá v září. Nízké teploty zbavit bobule trpkost a hořkost, takže to chutná sladké a kyselé. Sběr kalina, by se měl starat o své zimní uskladnění, protože jeho imunostimulační vlastnosti, se jistě stane velmi nutné v období šíření chřipky a nachlazení.

Z lavinovému umí vařit mnoho různých dobrot: džemy, džem, džus, tinkturu, sirup, džem a tak dále. Tyto polotovary vyžadují čas a určité znalosti. Některé z téhož paní sklizeny Kalina pouze jednoduché způsoby použití zmrazení nebo sušení.

Metoda zmrazování je dobré v případě, že farma má prostorný mrazák. Doporučuje se takto připravit bobule:

 • Kalina oddělí od větviček a mytí;
 • rozhazovat bobule na čistou tkaninou nebo papírovým ručníkem do vodního skla;
 • dát čerstvé ovoce na malé plech s tenkou vrstvou;
 • umístěte bobule v mrazáku;
 • Po úplném zmrazení Kalina nalít do sáčku a uložte do mrazáku.

Tato metoda je asi nejjednodušší. Freeze Viburnum nevyžaduje mnoho času ani speciální znalosti, s berry zachovává všechny jeho užitečné vlastnosti. Výrobek používejte pokud možno k přípravě kompotů, ovocných nápojů.

V případě, že objem mrazáku je omezen a ušetřete Kalina přesto chcete, pak si můžete uchýlit k metodě sušení. Sušit plody se doporučuje takto:

 • Bez přerušení ovoce z větví, jeřabin podvyalivayut v interiéru, pokud je dobré větrání po celý týden.
 • Hrozny vysuší v sušárně při teplotě + 45 až + 55.
 • Vyloupit ovoce z větví, a nalijte do plátěného sáčku.
 • Skladujte polotovar na suchém a dobře větraném místě.

Sušené bobule kalina můžete využít k čaj, džus, vývar, infuze, tinktura. Například, tam je dobrý recept na infuzi, která pomůže zbavit se kašle a nachlazení. Pro přípravu vyžaduje pouze 10 g sušeného ovoce vařit v kádince s vroucí vodou. Během několika málo minut, to znamená, že můžete pít jako lék. Denní dávka pro dospělé je 1 st. To znamená.

Recepty chutné zimní přípravy

V případě, že dům má sklep a velký prostor, můžete postarat o přípravu různých konzerv dobrot z Viburnum. To znamená, že navrhované recepty níže pomůže připravit užitečný produkt pro každého.

Cukr z přírody je přírodní konzervant, který je schopen uložit na dlouhou dobu, žádný produkt. Kalina být také konzervované cukrem. To bude vyžadovat 700-800 gramů sladkého písku na 1 kg čerstvých plodů.

Unikátní receptura je, že vaření bobule nemusíme. Celý proces přípravy se skládá z několika jednoduchých kroků:

 • Bobule červeného Viburnum s okrást větvičky a důkladně opláchněte pod tekoucí vodou.
 • malé množství sterilizovaných lahví.
 • V dolní části nádoby nalít trochu cukru.
 • Cukr na vrcholu dát vrstvu bobulí a posypeme cukrem znovu.
 • Pod krycí vrstva by měla mít tloušťku cukr.
 • Banky jsou uzavřeny kovovými víčky a uložit do sklepa.

Tento jednoduchý proces vaření umožní i nováček paní připravit sklizeň užitečných bobulí na zimu. Kalina použití v odvětví cukru může být pro vaření kompotů, vaření koláč výplně nebo jako dekorace v různých dezertů.

recept dále navrženo, umožňuje připravit ihned dva vynikající produkt Viburnum: přímo se konzervy bobule a sladký sirup ze šťávy. Sirup se pak použije jako základ pro ovocné nápoje a přidávaných do dortů a zákusků.

Make zima Viburnum obrobku je velmi jednoduché. To bude vyžadovat sami bobule a cukru. 1 kg čerstvých produktů vyžaduje 400-500 g cukru. Sirup s obsahem cukru se koncentruje a musí být před použitím ředit vodou.

Abychom pochopili, jak se připravit na zimní kalina o navrhovaném předpisu, je třeba se seznámit s následujícími položkami:

 • Bobule třídit a prát. Jemně osušte rozprostřou na čistou papírovou utěrkou.
 • 1/4 z bobulí otočit přes mlýnek na maso a zmáčknout šťávu z výsledné buničiny.
 • Celé plody jsou složeny do hrnce a zalijeme šťávou dostane.
 • Přidejte cukr a schopnost, aby si tento produkt do varu, pravidelně míchání Kalina, aby došlo k úplnému rozpuštění sladké složky.
 • Pour hotového výrobku do sterilizovaných horkých sklenic.
 • Naplněné plechovky pokrývají víčka a sterilizovány po dobu 10-15 minut, pak se vrátit.
 • Ready švý zabalit do teplé deky a čekat, až úplně vychladnout.

Kalina připravil pro tento recept by měly být skladovány v chladném sklepě. Používání produktu jak je to možné pro přípravu ovocné nápoje a ovocné kompoty. V onemocnění trávicího kapalného sladký sirup se doporučuje pít denně ráno na lačno ve výši 3-4 hodiny. L.

Lahodný sirup z červeného kalina

Sirup Viburnum používán pro lékařské účely a pro kuchyňské přípravy. Velmi chutné šťávy získané z takového předlisku zimě. Nedostatek jídla a celých plodů zjednodušuje přípravu požadovaného nápoje.

K přípravě sirupu požadované šťáva Viburnum červená v množství 1 litru, 2 kg cukru a 10 g ananasu. Získejte šťávy lze dosáhnout mletím bobule přes síto. V tomto případě se semena a koláč se dostat do konečného produktu.

Připravte sirup je nezbytné, a to následujícím způsobem:

 • Šťáva nalít do pánve a promícháme s cukrem.
 • Ohřívat sirup na mírném ohni a přidejte ananas.
 • Pěna s děrovanou lžící, aby se odstranily vzniklé kapaliny.
 • Vařit sirup 10 minut a potom se plní do sterilizovaných sklenic a zachovat.

Vzhledem k vysokému obsahu cukru a kyselin sirupu červené kalina dokonale zachována i v interiéru. V zimní sezóně šťávy z připravovaného sirupem pomáhají předcházet virových onemocnění a v případě nemoci přispívá k rychlému zotavení.

recept dále navrhuje umožňuje připravit na zimní zásobárny vitamínů na základě červeného kalina a medu. Oba produkty jsou známé pro své blahodárné vlastnosti, ale v kombinaci jsou ještě jasně ukazují jeho léčivé vlastnosti.

Připravte sirup plechovku džusu a medu kalina, přičemž ingredience ve stejném množství. Šťáva z bobulí mohou být připraveny mletím přes síto. Med je výhodné použít přírodní kapaliny. V případě, že produkt během dlouhodobého skladování cukru, může být zahříván ve vodní lázni. Složky je třeba kombinovat a posunout do čisté sklenice. Během týdne se produkt vsáknout v chladničce, pak použití jako potraviny.

Banky s medem sirup kalina lze nazvat „zolotymi9raquo, protože se produkt odpovídající barva v kombinaci s překvapivou jeho prospěch. To znamená, že sirup může pít pro prevenci a léčbu virových onemocnění a pro hojení vnitřní vředy, gastritida.

Proces přípravy džem z kalina zabere hodně času, avšak v důsledku veškerou snahu dostane velmi chutné, dlouho skladované produkty. S cílem připravit džem z kalina v zimě vyžadují sebe bobule a cukru. Způsob přípravy zahrnuje následující manipulace:

 • Bobule projít a padají do nádoby s vařící vodou.
 • Kdy se bobule jsou měkké, které potřebují, aby třít přes síto.
 • Výsledné kaše bobule smíchané s cukrem v poměru 1: 1.
 • Vařit základ pro želé na mírném ohni 60 minut.
 • Hot želé rozložen do sklenic a zachovat.

Navrhovaný recept na zimní sklizeň červeného Viburnum nezachová všechny vitamíny jeřabin, ale navzdory tomu má stále příznivý vliv na lidský organismus. Toto želé rádi jedí děti, což je důležité pro péči rodičů.

Skutečné „vitamin bomba“ může být kalina šťávy. Pro jeho výrobu je potřeba:

 • Vymačkat šťávu z bobulí.
 • Zbývající dort přidat vodu a vaří se po dobu 5 minut.
 • Kmen výsledný bujón.
 • Ve vývaru přidat pre-lisované šťávy a cukru.
 • Směs se přivede do varu a nalijeme do čistých sklenic, roll je.

Poměry složek pro polotovaru Viburnum můžete vybrat sami, ale univerzální, je tato kombinace: na 1 kg šťávy z bobulí přidá 1 polévková lžíce. vody a stejné množství cukru. Při této koncentraci kompotu bude úspěšně skladovat celou zimu.

Kromě toho nabízí ingoty Viburnum můžete připravit tinktury a džem.

Dobrý recept na jam nabízené na video:

Lze jej použít i nezkušeným hostitelka, jak kulinářské expert podrobně vysvětluje všechny etapy přípravy zimní sklizně.

Naši předkové věřili, že kalina Bush ve dvoře - znamení rodiny pohodu. Víme, že tato rostlina může přinést nejen klid pro rodiny, ale také pro posílení zdraví všech svých členů. Viburnum bobule jednoduše sestavit a vařit. Používání výše navrhovaného receptů prázdnou kalina v zimě, může to být vynikající lahůdkou pro děti i dospělé, při zachování vlastností léčivé jeřabin.

zeptejte farmáře

01/17/2018

Alain Bertram hnojení rajčata ve skleníku polykarbonátu: Dobrý den! Huminové přípravky - humát.

01/16/2018

Sergey Krmení rajčata ve skleníku polykarbonátu: Dobrý den! O jaké konkrétní humát řekl.

01/16/2018

Yuri Centaur traktory: T-15, T-18, T-224: Koupil jsem mototraktor v prosinci 2016g.Sam šel do Gomel objednal.

01.10.2018

Elena Kalugin Okurka Farmer f1: «Farmer“ V naší zahradě asi 10 let v otevřeném poli, koupil.

08.01.2018

Alain Bertram Coop polykarbonátových skleníků: Dobrý den. U kuřat je škodlivá není tak horké, jak.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 16 = 26