Vnitřek úzkém koridoru

Vnitřek úzkém koridoru

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Konstrukce úzkého koridoru - hrát off prostor

Vstupovat do jakéhokoli bytu či domu, jsme okamžitě dostat do haly, ze které se rozprostírá další místnost, která vede hluboko do bytu. A když to vypadá elegantní a krásná, je pravděpodobné, a všichni ostatní budou mít útulný a originální. Jeho velikost může být velmi odlišné, ale to je obzvláště důležité zvolit vhodný design pro úzké chodby.

Úzká chodba může sloužit jako vstupní haly, stejně jako spojit s navzájem různých částech domu nebo bytu. A často se v tomto prostoru, existuje takzvaný „efekt tunelu“, v němž vidíme, že horní část stěn, neboť zužuje. To je zvlášť patrné v temných a dlouhé místnosti. Správně vybrané designy úzký koridor, aby pomohla vyrovnat se s několika úkoly:

 • opticky rozšířit prostor, používá dobře zvolené osvětlení a světlé odstíny povrchových materiálů;
 • funkčnost - můžete umístit řadu vestavěných skříní a police pro uložení věcí, které vám pomohou trochu uvolnit zbytek místnosti;
 • Registrace musí být v souladu se stylem ostatních místností.

Přemýšlíte o výzdobu stěn, je lepší zvolit materiál, který má dobrou odolnost proti opotřebení a praktičnost. Tyto povrchy jsou kvůli jejich klesající prach a nečistoty budou muset být obzvláště opatrní uhode.Chtoby zarovnat zdi, nepoužívejte sádrokartonových konstrukcí, která odnést cenné centimetry prostoru. Pro tyto účely je lepší využít benátského štuku, který má jemnou strukturu, nebo tekuté tapety. Tyto materiály, odstranění nesrovnalostí, vytvořit poutavý design úzké chodby.

Tvorba takového prostoru, to je velmi důležité zvolit světlé pastelové odstíny na stěnách. Tyto barvy pomáhají opticky rozšířit prostor, a budou moci částečně kompenzovat chybějící světlo. To může být použit pro zdí Tapeta: vinyl, omyvatelné, korku, pro malování nebo dokonce sklolaminátu. Udělat předsíň opticky širší help zrcadlo, které na stěnách.

Další možností - dolní část stěny může být pokryta pomocí obložení, a horní - světle barviva inkoustu. Zajímavý design úzkého koridoru bytu mohou být získány, jestliže se místo obložení použití světla laminát. Ale odborníci Nedoporučuji použít pro konstrukci stěn dlaždice nebo desky z umělé hmoty, protože tato konstrukce bude vypadat levné a neatraktivní.

Sex - je nejvíce znečišťující část celého bytu nebo domu. Z tohoto důvodu, jako podlahová krytina v blízkosti vchodových dveří, je lepší zvolit dlaždice nebo zařídit, samonivelační podlahy. Tyto materiály jsou odolné vůči opotřebení, nebojí proti nárazům a důkladně promyta. V části, která vede do místnosti, můžete použít parkety nebo laminát.

Podlaha by neměla volit velmi tmavý kabát, protože to bude patrné i mírné znečištění. Kromě toho, tmavá podlaha ještě opticky zúžit prostor. Ideální design je dlouhý, úzký koridor s podlahami ze světlého dřeva barvy.

Až ke stropu, je nutné zvolit barvu, která vypadá světlejší odstín stěn. Nejlepší volbou - bílý povrch. Chcete-li vytvořit úzkou konstrukci koridoru je ideální pro podhled. V malém prostoru může být dobrou volbou lesklý strop, který přidat vizuální výšku místnosti. Dlouhá, úzká chodba bude vypadat skvěle s komplikovanými víceúrovňových sádrokartonových konstrukcí na stropě a LED podsvícením.

Originální a neobvyklé bude vypadat dlouhé chodby s sádrokartonové stropní trámy. Měly by být umístěny po povrchu, a maloval v mírně tmavší odstín než zbytek pozadí, takové stropní trámy rozdělit do několika částí, a vyhladí nepoměr prostor. Mějte na paměti, že tento návrh by měl splynout se stylem ostatních místností.

Nábytek hala v dlouhé, úzké chodby by měly být funkční a kompaktní, a to je nejlepší umístit pouze jednu stranu chodby. To může být skříň, která nebude zaneřádit přihrávky, a všechny věci v něm bude skryto za dveřmi. Pohodlné a praktické straně v malé chodby, která má drátěný koš nebo box sedadla, jakož i police a háčky.

Ve velmi malé vstupní místnosti si můžete dát věšák na oblečení, stojan nebo skříňka na boty. Nepostradatelným atributem - zrcadlo, které by měly být umístěny v úrovni očí průměrné výšky. V blízkosti můžete připojit otevřené nástěnné police pro různé věci. Bude vypadat stylový malý stěny organizér pro uložení rukavic, klíče a tak dále. D. Aby se, že je vhodné dát na něčí boty, měla by existovat malé židli nebo stolice.

Existuje mnoho designové nápady a techniky, které vám pomohou uspořádat prostor tak, aby se zdálo, že širší a lehčí. Pomocí některé z nich může být i velmi blízká a proměnit tmavé místnosti je prostorný a atraktivní. Vytvoření úzké konstrukci koridoru by měla být věnována zvláštní pozornost jeho správné osvětlení a výběr odstínů. Její stěny mohou být zdobené s fotografiemi nebo grafikou.

dokončovací trh materiály je nasycen různých typů povlaků pro stěny. Jaký tapety, aby se vešly do úzkého koridoru? Návrháři nedoporučujeme používat zde materiál s svislé pruhy, protože prostor v tomto případě se bude zdát ještě déle. Ze stejného důvodu byste neměli zvolit tmavou gobelín nebo mající hlavní postavu. Výborná volba může stát tapety s abstrakcí, nebo s malou postavou, a zakryjte vinylové drobky pomoci zakrýt veškeré nesrovnalosti stěn. Zdá se, že velký vstupní halu s pevným lehkým tapetou.

V poslední době, obzvláště populární byla výzdoba stěn v místnosti průchod tapetu v kombinaci s výliskem, který skrývá společné materiály. V tomto případě je spodní část stěny by měla být o něco tmavší, než v horní části. Musíme si uvědomit, že kontrast mezi tónu tapety společník by měl být minimální. Zdá se, že nejlepší kombinace odstínů „káva s mlékem / mléka.“ Barva lití mohou být stejné tón dveřních rámů, nebo může být čistě bílá.

Laminát, který má vysokou pevnost a odolnost proti opotřebení, byl úspěšně použit jako podlahové krytiny na chodbách. Chcete-li laminát úzkém koridoru nápady musí zajistit splnění těchto podmínek:

 • při koupi podlah by měl preferovat modely, které mají široký rozhled na palubě, nebo keramické dlaždice. Nedoporučuje použít laminát se vzorem, který má podélný směr;
 • tou nejlepší volbou pro úpravu laminát - diagonální nebo rybí kosti, které pomohou vytvořit originální vzor na podlaze a nemá úzký prostor;
 • úpravu laminát by měl brát v úvahu směr světla, aby se zabránilo zjevně spár mezi dlaždicemi;
 • podlahová krytina musí být stínítko.

Jako podlahové krytiny mohou být použity tak silnou a trvanlivého materiálu, jako je keramická dlažba. Chcete-li vytvořit elegantním designem úzký koridor v pětipatrové bytě nebo v soukromém domě, je lepší zvolit obdélníkové dlaždice, a to musí být položen napříč dlouhé stěny. Pro tento účel vhodné a různé dlaždice mísí čtvercové a obdélníkové moduly různých velikostí.

Zajímavý návrh řešení konstrukce podlahy v předsíni může být dlaždice s různými barevnými dekory, které jsou rozmístěny po celé ploše s určitým krokem. Prvky, kontrastní na hlavní pozadí zdivo, vizuálně rozdělit dlouhou místnost opticky zkrátit tím, že úzká konstrukce koridor stylový a originální.

Několik dveří může pokrýt velkou plochu stěny. Chcete-li vytvořit harmonický interiér úzkého koridoru, je třeba, aby dveřní panely a skříňky byly světlé barvy: béžová, světle hnědá, bílá. Ale jejich tón neměli slučovat s barvou stěn. Vypadá to krásné dveře s trochou lesku, který přispěje k reflexním efektem. Problém úzkém prostoru může být řešen přes oblouky, které jsou instalovány na místě interiérových dveří. Tato technika pomůže vytvořit iluzi jediného prostoru.

Klasické dveře mezi předsíní a obývacím pokoji nebo kuchyni může být nahrazen závěs s ozdobným řasením zanaveskami.Krasivaya místnost na dvě části lze rozdělit: vstupní halu a kontrolní stanoviště. Aby se ušetřilo místo, vhodné nahradit křídlové dveře posuvné design. Prospěšné zdůraznit design koridoru dveří úzké, ve kterém místo skleněné vložky upevněné zrcadlo.

Šatní skříň v dlouhé, úzké chodby musí mít posuvné dveře, které, pohybující se na speciálních kolejnicích, takže se nemusíte brát potřebný volný prostor zde. Zrcadlová skříňka dveře jim mírně kompenzuje frekventovaném místě. Hloubka skříně by neměl být větší než 40 cm. V těchto modelech je podélná tyč pro oděv nahrazen na konci, který může být pevný nebo zasunovací. Ve spodní části skříně lze uložit boty, na otevřené straně police - různé věci, a na horní polici - pokrývky hlavy.

Vytvořit originální design úzké chodby v domě, je třeba se postarat o správnou volbu barev. Pro tak malém prostoru, který navíc nemá přirozené světlo, nejvhodnější světlých odstínů. Může být světle fialová, světle zelená, káva s mlékem, modré tón. Bílá barva na chodbě se používá zřídka, protože zdi bude velmi nepříjemné, a to zejména v případě, že rodina má děti nebo domácí zvířata.

Pokud je váš byt má malý průchozí pokoj, pak pomocí rad odborníků, můžete se snažit, aby to pohodlné a stylové. Chcete-li to, vybrat ten správný osvětlení, materiál pro výzdobu stěn, podlahy a stropu. A pak to bude skutečný punc celé vaší domácnosti.

Kopírování informací je povoleno pouze s přímým a indexované odvoláním na zdroj

Konstrukce úzké a dlouhé chodby

Chodba - je to první, co uvidí návštěvníci vstupu do bytu. Jeho vzhled zcela určuje vzhled objektu. Ale hala v výškových budov jen zřídka mají více prostoru. Majitelé mají vyvážit na lince mezi stylem a funkčností, protože to, co design úzké chodby přeměněna na skutečné umění, není k dispozici všem.

Majitelé malých prostorech žije v pravý čas. Tam byly roky, kdy módní požadoval nepořádek hojnost detailů a prvků i na relativně malém prostoru. No, je to už v minulosti. Moderní technologie opravy, spolu s výstižným způsobem mohou vyřezávat z úzký koridor prostor je perfektní, není horší než obecnou funkčnost místnosti.

chodba design v třípokojovém bytě

Prvním krokem zápisu koridoru bude výběr ze svého stylu. Existuje několik možností:

 • Minimalismus. Nejjednodušším řešením pro malé prostory. S výhodou je použití světlé barvy a osvětlení, co nejblíže k přirozené. Charakteristicky instalace jediný důraz.
 • Classic. Díky klasickému stylu designu, což je účinek šlechty, vysoké náklady. přírodní materiály použité v interiéru: světlé dřevo, mramor. Lakonický dekorace zdůrazňuje pouze obecný zdrženlivost.

 • Provence. Francouzský styl je pozoruhodný jeho romantiky a měkkých pastelových barvách. Tento efekt je dosaženo květinovými motivy, umělého stárnutí povrchů ryusha a jemné formy.
 • Country. Díky jednoduchému přírodních materiálů, rustikální výzdobou a množstvím teplých barvách vytvářejí nejvíce příjemnou atmosféru, která se nachází v domově důchodců.
 • Orientální styl. Drahé, ale ideální pro úzké chodby styl. Vzhledem k zakřivené nohy nábytku vytváří efekt lehkosti a vzdušnosti, který chybí v malém prostoru.

Správně uzavřeno povrch - polovina úspěšného designu. Specifika areálu nevyžaduje vlhkost a tepelně odolné materiály, vlastníci jsou schopni provést výběr pouze na základě vlastních preferencí.

V každém případě je možné sladit stěny v této chodbě s sádrokartonu. Metoda kostra slouží k tomu ukrást tajné centimetrů, čímž „medvědí službu“.

Pro stěnách chodby se používá:

Pokud jde o obrázek, to rozhodně nemůže být natažené v úzkém koridoru použít buď rovných vodorovné nebo svislé čáry, žádný velký symetrický vzor. Obě možnosti dosud jen velmi protáhlá a komprimovat prostor. Ale chaotické abstrakce - je to nezbytné pro toto místo.

Strop je nejlepší, nebo prostě jsou bílé, nebo použijte novější verzi napětí. Zcela nevhodné zde odstupňovány konstrukci stropu.

Tradičně, na podlaze chodby položit keramické dlaždice: vyžaduje minimální údržbu, se nebojí vymazat a nestanou „trest smrti“ na nádobí v kuchyni.

S pomocí barevných her může opravit absolutně žádný prostor. Úzký koridor - není výjimkou, a jedním z hlavních důkazů tohoto pravidla. Tou nejlepší volbou při vytváření návrhu dlouhé chodby, bude jasné studené barvy.

Je možné a nutné kombinovat různé barvy: široká zeď výbava teplý odstín a úzký - studené světlo - označení „zkrátit“ místnost.

Je samozřejmé, že přebytek tmavých tónech bude pochmurnou chodbu a mají negativní dopad na vnímání prostoru. Nicméně forma nemocničním pokoji pomocí příliš světlé barvy v interiéru úzkém koridoru také není praktické: stěny a nábytek jsou často kontaminované a bude vyžadovat zvýšené opatrnosti. Zároveň pocit komfortu bude velmi trpět.

Psychologové říkají, že jeden z nejlepších barev pro koridoru bude zelená. Věřte tomu nebo ne oni myslí - je to majitelé bydlení.

Vzhledem k nedostatku prostoru, je důležité definovat hlavní prvky nezbytné pro chodbě. Každý detail musí být funkční. V chodbě jsou nastaveny:

 • šatní skříň;
 • police;
 • skříňky;
 • závěs;
 • gauč nebo jiné pozice určena k sezení;
 • komoda
 • vchodové a interiérové ​​dveře.

Dlažba na chodbě + kk

Nepořádek většina z chodby není nutné. Ideální využití skrytých prvků vložených do jedné ze stěn. Je-li jeho fasáda pokryta zrcadlovými panely, prostor se zvýší o téměř polovinu.

Mezipatro - dobrá volba pro sezónní skladování nebo boty. Nejlepší nastavení pro úzký koridor na zakázku.

Obuvnitsa pomáhají udržovat pořádek na chodbě, a to zejména v bytech, která je domovem pro více než jednu osobu. Rozmanitost dostupných materiálů umožňuje psát tento kus v každém interiéru.

Věšák - povinný atribut na chodbě. I když v malé chodbě je často v kombinaci s skříňky, existuje spousta dobrých možností jeho využití v malé chodbě, například jeho rohovém provedení.

parketová podlaha

Nezaslouženě málo pozornosti při návrhu vstupní haly je na konstrukci dveří. Ale v malé místnosti, mohou trvat až 30% prostoru stěny. Základním pravidlem - dveře by měly být vždy v kombinaci se soklem, jsou-li použita druhá. Stejně jako u jiných povrchů, je výhodné nepoužívat tmavé barvy. Dobrý rozšířit prostor dveří světle hnědého dřeva. Pokud je to možné, dveře mohou být odstraněny, takže na jejich místě oblouku.

Nejoblíbenější položkou na chodbě Interiér Chruščov - šatník. To je vzhledem k nepravidelného tvaru místnosti. Místo toho, aby hromadí hodně prostoru vnitřní části nastavit jednu skříň s modulárním systémem. Tento nábytek položka je vyroben na zakázku, zajistit co nejefektivnější místo pro ukládání věcí, a vytvořit objekt, prostorovou konstrukci.

Průčelí skříně mohou být zdobené se zrcadlem panely, malé fotografie, grafiky, nebo dokonce vytapetovaný ve stylu protější zdi, která umožňuje skrýt přítomnost samotného nábytku.

Následující pravidla s cílem úspěšně vstoupit na skříň v interiéru dlouhé chodby v bytě:

 • hloubka nábytkové stěně, nesmí přesáhnout 50 centimetrů;
 • skladovací systémy umístěné podél zdi široké, užší prázdné. Vzhledem k tomu, že je možné opravit tvar malé místnosti na náměstí;
 • Nábytek by neměl začínat přímo za dveřmi. Odříznutí prostor na jedné straně, nezkušení regulované majitelé nejen vytvářet vlastní zásah do běžného provozu skříně, ale také opticky zužuje již malou chodbu.

Přístup, kde je pouze jeden centrální zdroj světla je instalován v prostoru, je zastaralý. Osvětlení pomáhá zdůraznit dekorativní prvky, vizuálně napravit nepravidelný tvar místnosti a rozšířit své území.

Velký lustr - subjekt naprosto nezapadá do designu malé a dlouhou chodbou. Bude vypadat více Organic Light-tablet nebo i propracovaný systém skvrny.

Pokud se použije ve vnitřním zpětným zrcátkem nebo zrcadlovým povrchem, podtržené je s ohledem - optimální řešení. V jejich blízkosti, naopak, nebo pod nimi často používají nástěnná svítidla. Odraz světla je schopen produkovat ohromující efekt, aby se hala lehčí.

Ale ne unést. Umístění zdroje světla podél celé stěny mohou hrát krutý vtip: namísto rozšiřování prostor bude přitahovat příliš pozornosti a zužuje již dlouhou chodbu.

Vzhledem k tomu není přirozené světlo, jeden z nejlepších řešení je použití halogenových žárovek, podání barev, který umožňuje, aby se přiblížil k osvětlení denním světlem. Profesionálové doporučujeme reflektory, které lze zabudovat přímo do nábytku.

Jak paradoxní, jak to může znít, ale úzké chodby, díky svému tvaru, může být skutečný umělecké objekt ve správných rukou. Dekor může být vytvořena is malým rozpočtem.

Chodba v panelovém domě

Dekorativní možnosti hala by mohlo být:

 • Malba - nejčastější volbou. Je dlouhá je úzký prostor se podobá galerii v muzeu? To může být umístěn podél zdi jako umění slavných umělců a mimořádné práce současných umělců - vše záleží na stylu místnosti a preferencí majitelů. Nakupoval obrazy, atmosférické viz fotografie z rodinného archivu. Můžete použít přídavné osvětlení v každém snímku.
 • Samonivelační může stát nejen dobrou možnost úpravy, ale také úspěšně plnit roli dekorace. Tento druh podlahové krytiny mohou být vyrobeny v nejrůznějších barvách.
 • Použití kamene pro výzdobu jednotlivých částí areálu pomůže dále vylepšit interiér úzké chodby bytu.
 • Různé police s bodovými světly - klasická varianta chodba. Takový objekt je schopen klást důraz na individualitu majitele: tady někdo vyslán uměleckých děl, některé knihy, a některé vlastní odměny.

Techniky a nápady, jak zvýšit prostor

Pokud by byly všechny výše uvedené tipy použit jako vizuální prostor je stále ještě nestačí, dodatečný efekt pomůže vytvořit:

 • Lesklý povrch. Reflexe - hlavní zbraní v boji s malým prostorem. Lesklý strop dává možnost zahrát si se světlem.
 • Diagonální vzor podlahy make room čtverečních.
 • Při výběru designu svítidel by se měla zaměřit na malých zařízeních.
 • Instalace položky výzdoby před zrcadlem dá efekt symetrického jejich umístění.
 • Alternativa k běžným interiérové ​​dveře, oblouky, pokud vytvoření místa, může se stát designové posuvné dveře, nebo použijte závěsy oddělit místnosti.
 • Paprsky světla by se měly pohybovat od stropu ke stěnám, a ne naopak.
 • Vliv velké vstupní haly napomůže k dosažení příjmu zónování. Je dostatečné použít kombinaci různých povrchových úprav.

Jak udělat design úzkém koridoru - 28 fotografie s nápady

Home »Interior Design» Jak design úzkém koridoru - 28 fotografie s nápady

Dlouhá, úzká chodba je často nejvíce zanedbané prostor v domě, kde dumpingové boty boxy, staré bundy a další zbytečné věci. Nicméně, toto místo nabízí čekají na návštěvníky, jakmile překročí práh. Proto stojí za to trávit čas a úsilí, aby jí krásu a funkčnost. Dnes se dozvíte, jak používat barvy, podlahové krytiny, osvětlení a doplňky vytvořit dokonalý design úzké chodby bytu nebo soukromý dům, a uvidíte 28 obrazů moderních myšlenek.

Jak opticky rozšířit úzkou chodbou

Takže úzká chodba se objeví širší několika způsoby, například „igraya9raquo; se světlou barvou stěn a výběru povrchových materiálů. Chcete-li přidat vzdušný interiér, použijte světlé tapety na stěnách, například, módní pastelové nebo neutrálních barvách. Bude to vypadat dobře a chladné odstíny, které budou sloužit jako osvěžující kulisou k tmavým nábytkem a dalšími předměty.

Přečtěte si také: Malá chodba v domě - 7 způsobů, jak navrhnout

Tmavé tapety na úzkém koridoru doporučen pro použití v kombinaci s jasným osvětlením, zrcadel a lesklém provedení, zejména na dveřích z chodby v ostatních místnostech.

Mimochodem, dveře do tmavé pozadí lehké stěny - další užitečné myšlenky pro návrh úzkého koridoru, který umožňuje vizuálně zvětšit prostor plochu.

Je třeba poznamenat, že výběr povrchových materiálů pro stěny by měla být věnována zvláštní pozornost na odolnost proti opotřebení, odolný proti nárazům a snadno se čistí. Omyvatelné tapety, dlaždice a barva vám umožní provést opravu úzkou chodbou tak málo, jak je to možné.

Konstrukce úzkého koridoru: vyberte praktický nábytek

Aby se zabránilo nepořádek a bez té stísněné interiéru pomocí koridoru kompaktní a multifunkční nábytek, jako jsou:

 • Stolní konzola se zrcadlem visí nad ní (viz Zrcadla předsíň);
 • Úzké skříň (40 až 45 cm hloubka) s prosklenými dveřmi;
 • Vestavěné skříně a skříně s otevřenými policemi;
 • Věšáky a háčky pro kabáty a tašky, koše pro boty a dalších organizačních složkách, které ulehčí úzký koridor nepořádku a nezabere mnoho místa.

Přečtěte si také: Konstrukce haly 2016 - nejlepší moderní nápady a fotky

Vlastnosti světlo úzký koridor interiér

Tento faktor je velmi důležité, protože vnitřek úzké chodby v bytě jsou obvykle zbaveny přirozeného slunečního světla, protože to, co vypadá bezútěšně i za denního světla. Jasné osvětlení mohou nejen rozšířit prostor vizuálně, ale také důraz na originální design.

Například, populární volbou pro dlouhé úzké chodby jsou nástěnné lampy. Hang lampy blízko zrcadla, sklo, nebo jiné lesklé prvky na chodbě a oni se zlomí krásný prostor a dodá rafinovaný nádech nudné dlouhé zdi.

Dekorační přívěšek světla a stropní svítidla dodá styl a komfort konstrukci úzkého koridoru, zejména v kombinaci s obrázky či jiné zdi dekor.

Bodová světla a vestavěný LED světla osvětlují pásku umožňují nejintimnější a malé, úzké chodby, nebo dokonce dát jedinečný styl.

Jak ozdobit dlouhou úzkou chodbou

Úzký koridor bude vypadat širší, pokud zdobí ji s lehkým koberci, a to zejména ve vodorovné pruhy. To platí i pro dřevěné podlahy - položit desku doporučenou kolmo, spíše než paralelní ke stěnám. Dva koberce pomůže vizuálně rozbít a přinést útěchu v dlouhé, úzké chodby.

Navíc můžete vyzdobit sál s pomocí obrázků a fotografií v rámci, police, zrcadla a pokojové rostliny. Nechť tyto fotografie interiérů sloužit jako inspirace pro vás!

Díky za přečtení Dekorin! Nezapomeňte se podělit zajímavých publikací na sociálních sítích!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 4 = 4