Vypadá to, že jalovec foto

Vypadá to, že jalovec foto

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Fotografie s popisem druhů a kultivarů jalovce, čímž se získá

Stálezelených jalovce, v povaze Russell z polárních oblastí do subtropech uznávány nejen některé z nejstarších rostlin, ale také nejcennější plodin pro terénní úpravy. Po prozkoumání jalovec obecný, druhy a odrůdy s fotografiemi, popisy a charakteristiky, můžete transformovat a příměstské oblasti, a rozsáhlé zahrady oblasti.

Všechny existující druhy těchto rostlin jsou:

 • plíživý, keř, nebo tvar strom;
 • šupinaté nebo jehlicovité listy;
 • ovoce ve formě malých hustých pupenů s uzavřenými váhy.

Díky nejvyšší stupeň přizpůsobivosti jalovce přežil klimatické události z minulosti a usadit se v různých přírodních zón. Tato vlastnost, stejně jako exotická kráska přitahovala pozornost rostlin, které se staly nepostradatelnou v konstrukci skalnatých zákoutí, skalky, hranice.

Juniperus (J. communis)

Jedním z nejběžnějších druhů jalovce nalézt v Evropě, severní Africe, Asii a dokonce i v zemích na severoamerickém kontinentu.

Na snímku na fotografii Juniperus podobu středně velký keř nebo strom. Za příznivých podmínek se hustá rostlin sestávající z prutů potažených jehly, délka 15 mm, ponechává dosahuje výšky 3-8 metrů. Někdy jalovce, rozdělením na mužské a ženské vzorky rostou až 12 metrů.

Jalovec obecný, stejně jako všechny jeho druhu, je trvanlivý a pomalu rostoucí kultury. Časté případy, žil sto let a starší. A krása rostlin se nejlépe ozřejmí při vysoké vlhkosti půdy a vzduchu.

Připomínající jehlanu nebo kužele crown díky tuhou, ostnaté jehly po celý rok uloží dekorativní, bez problémů tolerovat stříhání vlasů, což je důležité při pěstování okrasných rostlin, jako jsou jalovce. A opustí sám žije asi 4 roky a jsou postupně nahrazovány.

Šedomodré kužely rostliny dozrávají až v druhém roce.

Na stanici jalovec obecný, na fotce je nenáročný charakter, vysokou odolnost a snadné krmení. Popularita tohoto závodu dodává, že existuje mnoho druhů tradičního zelené, šedé, stříbrné nebo zlaté listí, s pyramidální korunou, zúžený nebo squat zploštělý tvar.

Foto jalovec odrůd tohoto druhu úžasné rozmanitosti a jejich zemědělské techniky je k dispozici pro začátečníky.

Juniper deprese - pěstované odrůdy rostlin nalezených v Kanadě. Podle různých zdrojů, tento druh je považován za nezávislý, Canadian, nebo rozpoznat poddruh Juniperus. Z obvyklé formě, se vyznačuje širokým, visící nebo prostaty koruny a výšce nejvýše jeden a půl metru.

Jehla-jako listy rostliny mají hnědavý zbarvení, které v zimě stává téměř bronz zvýšení dekorativní evergreen.

Jalovec Depressa Aurea vzhledu je blízko k řadě je popsán výše, ale jeho listy je atraktivnější ježka. Mladé výhonky rostlin mají jasně světle zelené, téměř žluté nebo zlatou barvu, která dala název obrazu ve fotografii grade jalovec druh Juniperus communis.

Juniperus sibiřský (J. sibirica)

Tento druh jalovce je pojmenována po Sibiř, kde se rostliny s malými jehlami a dřepu koruny lze nalézt v hornatém terénu. Kromě sibiřské oblasti, kultuře převládá v severních oblastech Evropy, Dálného východu, na Krymu, na Kavkaze a ve střední Asii. Všude jalovce rostliny sibiřský raději usadit na suchých skalnatých oblastech

Charakteristické rysy sibiřské jalovce jsou: malý vzrůst, pomalé rychlosti růstu a okrasných, díky lehkým pás jehly listoví, obývací asi 2 roky. Zaoblené modrošedé plody dozrávají v druhém roce po vytvoření.

Ve volné přírodě, vzhledem k pomalému růstu a malé rozměry jalovec sibiřský potřebu ochrany. Na zahradní rostliny jsou pohodlnější i při minimální péči. Nenáročná forma:

 • bezztrátový zažívá období sucha;
 • spokojeni s hustými živinami chudých půdách;
 • nebojí chladného počasí;
 • To trvá kořen v oblastech, kde existuje riziko zvýšené znečištění plynu a znečištění ovzduší;
 • Miluje světlo a nevyžaduje stínování.

Postupem času stelyaschiesya střílí jalovce může zakořenit, takže koruna růst a vytvářet živé obrubníky. Sibiřský druhy jsou ideální pro návrh sklíčka.

Juniperus Sabina (J. sabina)

Dalším častým typem jalovce zájmu pěstitele, že kromě vytrvalost, má dva druhy jehel. Za prvé, jehla ve tvaru listů až do 6 mm lze vidět u mladých výhonků, stejně jako poboček ve stínu. Druhý typ šupinatý listí - A jehly na dospělých větví.

V průměru, zeleň, s jejími charakteristickými jalovce bohatých pryskyřičné aroma života po dobu tří let. kulaté nebo oválné husté plody dozrávají v druhém roce.

Ve srovnání se společným jalovce, je znázorněno na fotografii Juniperus Sabina není tak vysoká a nápadné. Výška plíživé keř s hustou zeleň dřepu je asi jeden a půl metru. Ale to nezastavilo vyhodnotit jalovec a konec XVI století jej použít k dekoraci parků a zahrad pravidelně.

Vzhledem k odstranění odrůdy s tmavě zelená, modrá, šedá a světle jehel nenáročné, zimní otužilost a sucha snadno transportem závod bude nezbytná na horské dráze. Používá se k upevnění svahů a vznik života, dobré držet tvar obrubníků.

Juniperus chinensis (J. chinensis)

Mezi jalovce je rostlina z čeledi Cypress stojí impozantní rozměry. Crohnova rodák čínština, korejština a Manchurian dorůstá do 25 metrů na výšku. Juniperus chinensis, na snímku, má jehla-jako na mladé výhonky jehličí, které rostou starší tenké větve nahrazeny malými šupinatých listů. Malé hrboly rostliny mohou být natřeny modravým, hnědé nebo černé odstíny, které s modravým květu.

První kopie čínského jalovce se objevil na počátku XIX století v Evropě. V Rusku se tyto rostliny byly vysazeny o něco později na pobřeží Černého moře, kde jsou dnes. Ale na rozdíl od jiných druhů, Čína potřebuje větší rozmanitost v mokré zemi i ve vzduchu, takže často trpí suchem. Limit Kultura mrazuvzdornost je -30 ° C, Z tohoto důvodu, v prostředním pruhu bez přístřeší rostliny mohou zmrazit.

Je zajímavé, že i přes velké rozměry dospělých exemplářů Juniperus chinensis, jako na fotografii, je často používán pro pěstování bonsají.

Juniperus procumbens (J. procumbens)

V Japonsku a dalších zemích tohoto regionu se nachází ležel s jalovec plazivým nebo pokleslá listy, pokryté zelenými nebo často modrý-modrých jehel.

výška rostliny od 50 do 400 cm, přizpůsobit vlhké mořské klima, takže ruský sekundární pás mohou trpět v suchém vzduchu, jakož i před mrazem ve zvláště kruté zimy.

Ve vlasti druhu jalovce - jedna z nejoblíbenějších rostlin vytvořit efektní bonsaje.

Mnoho Far jalovce jsou aktivně využívány při návrhu zahradních a parkových výsadeb. Juniperus rigida - domorodí obyvatelé této úrodné oblasti jako stanoviště vybere pobřežní svahy a písečné pobřeží. Ve větrných klonů rostliny usadit pod rouškou velkého stromu. Tam jalovec zisk plíživé formu a ve výšce 40 cm, a to prostřednictvím dvoumetrových výhonků tvoří husté drsné skupinu.

V příznivých podmínkách, jalovec pevná látka dosahuje výšky 8 metrů. Crohnova pokryté žlutými zelené pichlavé jehličí, samec vzorky silná, ženy jsou více transparentní.

Velmi jednoduché druhy jalovce našel dost často v kultuře. V tomto případě je rostlina může být zábava pro parkových úprav a vytvoření autentických východních částech malých plochách.

Při pěstování jalovec solidní třeba poznamenat, že na kyselých půdách se cítí utlačováni rostlina ztrácí dekorativní a již tak nízké míry růstu.

Juniperus horizontalis (J. šířku)

Jméno tohoto druhu vypovídá o vzhledu a vlastností rostlin. Juniperus horizontalis byl squat i plíživé výšku korunu od 10 do 30 cm. Rostlina je původem z Kanady, kde dává přednost usadit se na písčitých svazích na břehu jezera nebo v horských oblastech, nazývaný také jalovec ve vodorovné poloze. Ačkoliv je druh je vytrvalý, nepriveredliv při výběru země a posiluje vynikající svahy, s jeho výsadba by měla brát v úvahu, že v období sucha jalovci cítit utlačovaných, ztrácí jehly jas a tón.

V okrasné zahradnictví jalovce horizontální ceněny pro jehly se dvěma bledé, téměř bílé pruhy. Na základě divoce rostoucí forma dnes více než sto odrůda s různým zbarvením listů a tvaru koruny.

Juniperus médium (J. x média)

Při chovu práci s jalovci, bylo zjištěno, že některé druhy mohou produkovat stabilní hybridy, zajímavé zahradníky. Příkladem takové úspěšné hybridizace - jalovce průměr získaných křížením kozáka a kulovité druhy (J. sphaerica). První exempláře tohoto druhu byly vypěstovány na konci XIX století v Německu a pak se stal rozšířený v Evropě a na celém světě.

Evergreeny jalovce střed, jak je na fotografii může mít korunka plíživé, prostaty nebo široký šíření tvar. V závislosti na odrůdě tohoto druhu roste na 3-5 metrů. Jehly vločka a typu jehly barevné v zeleném, modra. Existují odrůdy s zlatou korunou.

Přestože mrazuvzdornost, existuje riziko zamrznutí. Proto se v centrální a severní části jalovce na zimním útulku, je snadné s dřepu, relativně malou korunkou rostliny.

Jalovec skalní (J. scopulorum)

Severoamerického kontinentu dala světu mnoho okrasných stromů a keřů. Ve Skalistých horách, známý pro svou drsnou krásu, to bylo objeveno na fotografii předložen jalovec rock.

Tato forma stojí pyramidální tvar a šupinaté jehly, které mohou být nasycené nebo modro-zelené, téměř modři, v závislosti na odrůdě. Slim evergreen rostlina v první polovině XIX století, se pěstuje v parcích a skleníků. Během této doby, že obdržel více než 20 odrůd. S minimálními nároky na péči a ochranu v extrémních studená dospělých rostlin jsou nenáročné na údržbu pyramidální tvar a pomalu se vyvíjí, dosahuje výšky 12 metrů.

Juniperus virginiana (J. virginiana)

Červeného cedru nebo červeného cedru - domorodí obyvatelé severoamerického kontinentu. Neobvyklá přezdívka závod je povinen zaznamenat růst jalovce. Dospělí jedinci tohoto druhu - silné stromy až 30 metrů na výšku s kmeny, jejichž průměr dosahuje půl metru.

Velký stromová struktura - není jediný rozdíl mezi těmito druhy. Juniperus virginiana, na snímku, má poměrně rychlý růst. Tato skutečnost byla okamžitě ocenil Američany začaly pěstovat kulturu i v polovině století XVII.

Zařízení má malé jehličky smíšeného typu a stejné střední kužely, které jsou splatné ve stejném roce po vytvoření. V Rusku, tento typ je vhodný pro pěstování v jižních oblastech, vlast dřeva použitý pro výrobu tužek a kancelářské potřeby získání esenciálního oleje. Mnoho kompaktní odrůdy a mezidruhové hybridy se stříbrem, světle modrá a světle jehly zobrazené pro okrasné zahradnictví.

Jalovec šupinatý (J. squamata)

Čína, Tchaj-wanu a Himálaj - obytná plocha jiný druh jalovce s hustou, dekorativní koruny až jeden a půl metru.

To je znázorněno na fotografii jalovec šupinatý, snadno nesl suchost vzduchu a chudobě půdy, ale ne dost mrazovzdorné na centrálním Rusku.

Juniperus dahurian (J. davurica)

Ruském dálném východě, severní oblast Číny a Monngolii - rodiště dalšího druhu dekoračního jalovce, plíživý liší nejen tvarem a pomalou rychlosti růstu, ale také dlouhou životnost.

Dahurian jalovce rostliny mohou růst a rozvíjet více než sto let, a jejich výhonky v průměru nepřesáhne pět centimetrů.

Druhy jsou popsány na konci XVIII století, díky schopnosti masivního dřeva, aby se vypořádávají v chudých půdách, včetně kamenných skládek a kompaktní velikosti, domorodci nazývají kámen vřes.

Nadzemní část jalovce výšky nepřesahuje 50 cm, zavazadlový prostor je často skryté v půdě, která pomáhá udržovat výhonky a dělá rostlinu velmi cenné pro posílení strmých svazích kopce a kopce. Tmavě zelené jehlice na zimu se stává hnědo-hnědé zabarvení. Stejná barva zralé kužely kulovitá. Daurskiy dekorativní jalovec, nenáročný a velmi vytrvalý.

Druhy a odrůdy jalovce s fotografiemi

Juniper - stálezelený jehličnatý rostlina, která nejen lahodí oku s jeho růstu, ale také má mnoho užitečných vlastností. Je to malý strom s jehlicovité listy. Mají zelenou barvu. Plody rostliny - drobné hrbolky tmavě modrá nebo hnědá barva. Vypadá to, že jalovcová s ovocem lze vidět na fotografii.

 • Existuje mnoho druhů a odrůd rostlin. Nejpopulárnější z nich by mělo být zváženo podrobněji.

  Tento vytrvalý druhů rostlin, které se obvykle dosahuje 12 m na výšku. Tmavě modré kužely lze vidět již ve třetím roce růstu. Odlišit takové druhy jalovce obyčejné:

  1. Suetsika. Tento cylindrický keř s hustými jehlami. To je 4 metry na výšku, má modro-zelenou nebo světlý odstín. Produktivně rostou na osvětleny světlých oblastech. Na stinných místech Suetsika může stát více rozléhající a uvolněný. Často se používá pro terénní úpravy. Jak se tento druh rostlin lze vidět na fotografii.
  2. Zelený koberec. Malý keř světle zelené zabarvení, které stěží dosahuje 1 m na výšku. Upřednostňuje růst na svazích. Tato třída patula více než ostatní členové společného jalovce, protože jeho šířka může být až 2 m. Růst zelený koberec lze vidět na fotografii.
  3. Hibernika. Nenáročná odrůdového, protože může růst v jakékoliv půdě. Dřevo úzký a dostatečně vysoká, - může dosáhnout 5 m nesnáší přímé sluneční záření .. V důsledku jejich expozice dané rostlině může měnit jeho barvu. Jako rostoucí Hibernika vidět na fotografii.
  4. Gold Con. Úzký strom až 4 m na výšku. Má tvar jehlanu. V závislosti na ročním období, může jehly měnit jeho barvu. Gold Con nenáročný na úrodnou půdu. Na stinných místech může být tmavě zelené barvy. Na fotografii můžete vidět dřevo zbarvené jehlicovité listy.

  Pro mnoho lidí, vyvstává otázka: jalovec obecný - keř nebo strom? V případech skutečnosti záleží na odrůdě. Příliš malá jalovec je považován za Bush. Co se týče vyšších tříd, které jsou považovány za stromy.

  Tento strom, který má pyramidový tvar, a to až do 10 m na výšku. Obzvláště populární rockové Juniper má v zemích s teplým podnebím. Díky tomuto druhu krajinných projektantů vytvořit nádherné jehličnany složení v domácích zahradách. Mezi nejoblíbenější druhy rostlinných druhů jsou následující:

  1. Raketově stoupat. Vysoký strom -. Asi 8 m má kolonoviduyu tvar, šířka až 1 m Sayroket nenáročný na okolní podněty v oblasti životního prostředí, tak tiše roste ve větrných a suchých oblastech .. Ale preferuje růst na osvětlených místech. Jak se vyletět vidět na fotografii.
  2. Blue Arrow. Má bohatou modrý odstín, a to až do 4 m na výšku. Jak rychle stoupat, Blue Arrow je odolný proti větru, odolná vůči suchu a odolné rostliny.

  Juniper skála je často používán v krajinářská architektura, protože jeho neobvyklé modravým nádechem.

  To je nejvíce nenáročné druhy rostlin ve srovnání se všemi ostatními. Virginia jalovec obvykle nacházejí podél vody a větrných oblastech. Velmi málo ne rozkládat, takže dřevo tohoto rostlinných druhů je aktivně používá pro výrobu tužek. Juniper virginiana dobré ovoce, může být jahodové semena připravena pro následnou výsadbu. Rozlišovat tyto kultivary druhů, které jsou široce používány v krajinářské architektury:

  1. Gray Owl. Listy rostlin jehla šedavé zabarvení dosáhne 1,5 m na výšku. Charakteristickým rysem této odrůdy je velký počet plodů na stromě, což dává větší estetickou krásu rostliny.
  2. Stricta. Šedomodrá jehlicovité listy na této větvi dát další kouzlo jakékoliv vnitřní pole nebo parku. Dosahuje 2 m, a to jak na šířku a na výšku.
  3. Pendula. Šíření stromu, jeden z nejvyšších stupňů. Roste dobře ve všech povětrnostních a klimatických podmínkách.
  4. Burki. Tato odrůda jalovce Virginie liší rychlý růst. Jehličnatého stromu listy jsou zeleno-modrý odstín. Až 3 metry na výšku, má tvar jehlanu.
  5. Kanaerti. Je úzký oválný strom, který dosahuje výšky 7 m. Jehlicovité listy mají tmavě zelenou barvu. Na počátku podzimu, plody se objeví v tmavě modré barvě.
  6. Glautsa. Sloupovitý strom asi 5 m na výšku. Charakteristickým rysem je barva borovicových listů - jsou stříbřitě šedé barvy.
  7. Modrá Cloud. Tato třída je malý keř. - O 0,5 m vysílené Bush dosahuje 1,5 metru na šířku. Modrá Cloud je šedavě modrý odstín.

  Co je dobré vědět! Charakteristickým rysem mnoha druhů panenského jalovce je modravý-šedá barva jehla listy!

  Tento typ je pomalu rostoucí keře a stromy, které lze nalézt v Číně, Japonsku, Jižní a Severní Koreji. Jalovec čínský je ve formě šíří keřů, takže je široce používán pro výzdobu zahrady a parky. Stromy jsou poměrně vysoké - někdy dosahuje až 20 metrů z nejpopulárnějších jmen odrůd jalovec čínský :.

  1. Oživí. Wood Tvar pyramidální, který má modro-zelený nádech. Dosahuje 2 m na výšku a 1 m na šířku. Je dobře roste ve vlhkých úrodných půdách. Nesnášejí sluneční světlo.
  2. Kurivao Gold. Bush, která dosahuje 2 m, a to jak na šířku a na výšku. S růstem zelených listů stávají lehčí. Na stinných místech Kurivao Zlato ztrácí svou bohatou barvu, takže se doporučuje pěstovat v dobře osvětlených místech.
  3. Modrá Alpy. Charakteristickým rysem odrůdy čínského jalovce je hustá koruna, výhonky, které spadaly až k okrajům. Při sázení rostliny by měly být upřednostňovány na dobře osvětleném prostoru.

  Co je dobré vědět! Jalovec čínský je široce používán v úpravě pro návrh malých plochách!

  Tento typ zařízení je mráz, stelyaschiesya keře. Kde roste kozácké jalovec? To může být nalezené v některých částech Asie a Evropy. Popis nejčastějších druhů:

  1. Tamaristsifoliya. Šíření nitě rostliny jsou keře, která dosahuje 0,5 m na výšku. Na šířku je to mnohem -. O 2 m jehlové krátké listy jsou nazelenalá nebo namodralý odstín. sytost barev závisí na osvětlení prostoru. Čím více světla, tím jasnější je barva rostlin.
  2. Arcadia. Poměrně nízká křovina -. 0,5 m S ohledem na šířku rostliny, dosahuje 2 m nebo více. V průběhu doby, Arcadia rozšiřuje a zaujímá významnou část území.

  Charakteristickým rysem všech stupňů kozácké jalovce je výrazný nárůst na šířku. Výška tudíž stěží dosahuje 0,5 m.

  Výsadba tuto rostlinu se doporučuje v polovině jara. Sazenice, musí být do tří let, jehož kořeny, které by měly být zachovány v celistvosti. Rozlišovat funkce, jako výsadbu rostlin:

  • Otvor by měl být dvakrát hlubší než je výška celé sazenice;
  • Po pěstování rostlin by měly být hojně napojena a krycí hnojivo;
  • pravidelně sprej korunu;
  • skupina Rozestupy mezi rostlinami vyžaduje alespoň 2 m.

  Navzdory skutečnosti, že jalovec - nenáročná na půdu rostliny, ale to je lepší dát ho na úrodnou půdu.

  S ohledem na péči o tohoto keře nebo stromu, pak příliš mnoho problémů, tento postup nepřináší. Juniper normálně roste bez hnojiv. V případě potřeby můžete ji oplodnit měsíčně. Rostlina vyžaduje pravidelnou zálivku a nástřiky korunu.

  Co je dobré vědět! Prořezávání tato rostlina nepotřebuje! Tento postup lze provádět, ale pouze v případě, že chcete vytvořit živý plot stromů.

  Jalovec doma

  Tato rostlina může být pěstována doma. Juniper prostor pro malé, tak pro tento účel je lepší zvolit čínské vzhled. Ne nutně hledat sazenice pěstovat rostliny doma. Stačí si zakoupit Specializovaná prodejna mladého jalovec. Péče o tuto rostlinu doma má následující vlastnosti:

  1. Umírněné zalévání rostlin. Nadměrná vlhkost a její stagnaci může vést k nemoci nebo smrti jalovce.
  2. Bush by měl být pěstovány v dobře větrané místnosti. Je nutné monitorovat cirkulaci vzduchu.
  3. Trim poboček ročně. Tento postup se doporučuje na konci zimy, kdy je silný růst v buši.
  4. Prořezávání kořenů. Taková manipulace je dost trávit 1 krát za 4 roky.
  5. Rostlina je lepší pozici v nejchladnější místnosti. Vzhledem k tomu, topení v zimě může nepříznivě ovlivnit růst jalovce. Ideální balkon pro normální růst.

  Co je dobré vědět! Juniper rád hodně světla! Z tohoto důvodu by měl být umístěn na dobře osvětleném místě.

  Juniper - oblíbená rostlina v alternativní medicíně. To má užitečné vlastnosti:

  • zlepšení fungování trávicího traktu;
  • diuretikum;
  • antimikrobiální, antiseptické a antifungální aktivitu.

  Jalovce silice široce používány pro léčení takových chorob:

  • odřeniny, řezné rány a jiná zranění kůže;
  • revmatismus a další zánětlivé procesy v kloubních tkáních;
  • křeče;
  • průjem a otrava organismu;
  • vysoký krevní tlak a nitrooční;
  • generování porušení žaludeční šťávy;
  • celková slabost těla.

  Juniper také použit v aromaterapii ke zmírnění potíží v důsledku přeneseného stresu nebo citového zmatku. Uvolňuje svalové únavě, má uklidňující účinek na lidský organismus.

  Využití rostlin pro léčebné účely se nedoporučuje pro osoby s poruchou ledvin, těhotenství a kojení. Protože v některých případech to může způsobit alergické reakce, jako je vyrážka na kůži. Proto před použitím léčebného jalovec měl promluvit ke specialistovi.

  HLEDAT léčivé byliny na první písmeno

  OR klasifikátoru NEMOCI

  © 2017 Léčba lidových prostředků - ty nejlepší recepty

  Tyto informace jsou poskytovány pouze pro informační účely.

  jalovec

  Starobylé Slované Juniper byl symbolem věčného života. Kořeněná vůně hořící větve ve vesnici byl smutný znak. To znamenalo, že někdo v obci pominou, udělení věčného života.

  Šamani použít jalovec kouře vykuřování a rituální obřady, což Bushova magické síly.

  Běloruský folklór tam byla legenda o zlého ducha s názvem „Caduc“ žijící v Juniper kufru. V tomto regionu se Bush obejít.

  Zároveň jiných národů Juniper - symbol svatosti, příbytku bohů.

  V křesťanství, Juniper získal zvláštní uznání. Mnoho kněží stále zachovávají tradice posvětit jalovec pobočky a ukrýt ho za ikonu. Předpokládá se, že toto opatření bude bránit chrámu a ikon před zraněním.

  V různých regionech Ruska v dávných dobách na Juniper měl mnoho jmen.

  V některých zemích to bylo voláno Veres, v jiných - Yalovets, Morzhuha, Bruzhzhevelnik.

  Mezi nejčastější název „jalovec“, podle jedné z verzí je odvozen z výrazu „mezi jedlí.“ Často to keř se nalézá přesně jako podrost ve smrkových houštin.

  V jiné verzi jména pochází ze starověkého staroslověnské slovo „mozhzha“ znamenat uzel. Letmý pohled na klikatých kmenech starých stromů, je možné najít podobnost se skutečnými lano uzlů.

  Juniper je keř nebo malý strom kufr s tenkým a špičatým vrcholem výšky 5 - 6 metrů.

  Jehla rostlina v délkách 1 - 2 cm, je velmi těžké a pichlavý.

  Existují mužské a ženské vzorky. V zástupci pánských koruna je hustší, úzké a špičaté.

  Kůra je šedo-hnědé barvy a vláknitá struktura.

  Kmene stromu je často ohnuta složité vzory s větví hladce prochází ve vertikálním směru.

  Jalovec roste velmi pomalu, takže vzorky jsou sto let staré jsou sotva větší. Dokonce i nejstarší zástupci keř má výšku asi 5 metrů a tloušťku zavazadlového prostoru 10 - 15 cm.

  Maximální věk jalovce - 200 let, ačkoli tam jsou zástupci mnohem starší.

  Keř je považován za reliktní rostliny, svědkem dávných dobách. Po Juniper roste na Zemi již více než 50 milionů let.

  Bush zahrnuje 71 druhů. 20 z nich je původem z této země.

  Juniper je široce rozšířen na Urale, Kavkazu, v ruském a na Sibiři. Různé typy keře nalezen v jihovýchodní Asii, Americe a středomořské regiony.

  V lesích Ruska je nejběžnější druhy - Juniperus.

  Keř roste v místě podrostu a kácení. Pěstuje se v zahradách a parcích. Určité druhy rostlin se nachází v horách v těch nepřístupných místech.

  Juniper kvete v květnu, tvořící žluté květy na samčích rostlinách a ženské zeleně.

  Plodný začíná na podzim. Na keřích lze nalézt obě zelené a černé a fialové bobule. Jalovce Plody dozrávají až v druhém roce a jsou nepoživatelné pro člověka.

  Léčivé vlastnosti jalovce

  Jalovce obsahují měď, železo, mangan, hliník, velké množství vitamínů a esenciálních olejů.

  Odvar z ovocných Veres úspěšně bojuje s problémy močového ústrojí, a proto se používá při léčbě otoků, zánětů, a to i při odebrání ledvinové kameny.

  Odvar z bobulí zvyšuje vylučování žluči a zvyšuje peristaltiku.

  Také se používá při léčbě dýchacích cest. Tento nástroj je vynikající vykašlávání a zkapalňuje hlen lék.

  Jehly obsahují velké množství těkavých výroby, které zabíjejí škodlivé bakterie.

  Polštářek s jalovci pilinami může léčit bolesti hlavy a snadný studený, zbavit stresu a uklidnit nervózní vzrušení.

  V moderní medicíně vyrobené z Juniper diuretikum, vyvolávající pocení, analgetický a jiných drog.

  Green Juniper bobule jsou výroba přírodních nátěrů zlatožluté barvy. Black - pro výrobu hnědou a černou barvou.

  Jalovcové plody nejsou jedlé a používají se jako jedna z přísad v potravinářském průmyslu při výrobě čokolády, vdolky, ovocných nápojů, perníku.

  Vysuší jalovec - ideální materiál pro truhláře a řezbáře. Dřevo je dokonale suché a nikdy prasknout. Nemít velkou pryskyřičné kanálky, mořidlo a dokonale leštěné. Díky své vysoké hustotě, tento materiál je schopen aplikovat tenkou nit.

  Jalovce extrahovat cenné pryskyřice, která se používá pro výrobu vysoce kvalitní přírodní bílý lak.

  Veres dřevo je široce používán pro výrobu pastelek.

  Drog a léků, které zahrnují jalovec, jsou kontraindikovány pro lidi s onemocněním ledvin.

  Juniper - nepoživatelné bobule. S velkou opatrností je třeba věnovat Juniperus Sabina, protože je jedovatý a může způsobit zvracení, poškození ledvin a nervové soustavy. V některých případech může být fatální.

  Juniper - Zajímavosti

  Jalovce vytvořena v blízkosti uhelné sloje. Tato vlastnost se používá geologové při hledání ložisek uhlí. Tak bylo otevřeno Moskva uhelná pánev.

  Před solení hub v dávných dobách byli rolníci léčeni vroucí vody sudy s jalovci větviček, zabíjet hnilobných mikroorganismů.

  Nejstarší jalovec roste na Krymu. V jedné verzi jeho věku je asi 400 let. Na druhou stranu - 2 tisíce let .. Chcete-li zjistit přesný věk živého jalovce nesmírně obtížné.

  Skříně z jalovce, nikdy nastartovat krtků.

  jiné stromy

  Díky své práci, budou lidé mít možnost seznámit se blíže s přírodou, to vidět na vlastní oči, objevovat nové aspekty.

  Uložte dobrodružství, vzpomínky, zážitky. Vyplnit prostor lesnictví příběhy!

  Poukazem na místo na mapě, budete pomáhat druhým seznámit s přírodou a dozvědět se o nových míst.

  • učit se
   • rostliny
    • stromy
    • byliny
    • determinant
    • růst
   • houby
    • jedlý
    • jedovatý
    • determinant
    • kuchař
   • zvěř
    • zvěř
    • ptactvo
    • les maličkost
    • skladeb
    • determinant
  • vytvořit
   • Nahrát fotografie
   • psát historie
   • Řekni mi o tom místě
  • inspirovat
   • Atmosféra Atmosférická fotogalerie
    • seasons
    • lidé
    • zvěř
    • rostlinný svět
    • zeměpis
    • nálada
    • architektura
  • cestovní
  • chránit
  • literatura
   • poezie
    • Seasons
    • nálada
    • počasí
    • rostliny
    • zvěř
    • pozemky
   • historie
    • psát historie
    • Vede deník, určené příběhy v knihách, vázané na místo, kraje, rostliny, zvířata, i když vidí tisíce lidí!

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  + 49 = 55