Yak muruvati grubku

Yak muruvati grubku

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Brick grubka: Schéma zdivo

Venkovský dům v naší zemi je nemyslitelná bez zahřívání. Můžete nainstalovat kotel, krb či kamna put. Co by bylo účinnější? Jakýkoliv topný systém je dobrý, pokud plně vyhovuje potřebám vlastníků, odborně instalované - pak je zaručené teplo v domě. Mluvit o peci.

Foto: cihla pec

Než budete stavět troubu, musíte vybrat ze všech druhů, který je vhodný pro vás ze všeho nejvíc designu. Vyberte si místo a zahájit jeho instalaci.

Trouba - tradiční ruský vynález, který jsme zdědili po předcích. Ale nebudeme studovat historii a ujistěte se, že pec bude ohřívat svůj domov za každého počasí. Lepší pohled na praktickou stránku problematiky.

Je důležité, aby si vybrat, které trouba je lepší dát:

Grubka cihla - pevné, spolehlivé, tradiční, ale kovová kamna lze zakoupit v obchodě, a to bude vypadat pevné látky.

A dokončení krbová kamna mohou být jakékoliv - snadno se vejde do interiéru domu. Cihla je nezbytné stanovit, nepořádek ... Ale nespěchejte na nákup kovu. Odborníci zdůrazňují, že kovová topení kamna domov může být zdraví škodlivé.

V souladu s normami, teplota topných ploch by neměla být větší než 90 ° C, jinak se prach je spálen, uvolňovat škodlivé pachy.

Cítili jsme se v loveckém domě pach spáleného kovu z kamen? Slyšeli jsme, že se kamna „spaluje kyslík“? Jedná se o kovové pece. Proto je lepší zvolit cihly.

Zdivo cihla pec

Druhá otázka - jak nainstalovat a připojit troubu, pokud ostatní topné systémy? To vše je dána kvalitou domácnost, materiál schopnosti a vkusu majitelů.

Náklady na profesionální služby je určena kamen-instalatér složitosti projektu. Obvykle záleží na počtu cihel ve zdivu. V průměru trouby půjde až 1500 kusů - násobit 1,5-2 dolaru a bude cena, kterou chcete zaplatit.

Pokud se rozhodnete vyzdobit cihla kamnových kachlů ruční práce, to bude stát pár set dolarů za m2. Ale nejjednodušší grubku lze složit most - od knih.

Pro malé zahrady může mít lepší topení a varná deska, „švédský“ s troubou a varnou deskou. Celková užitná plocha situace v ruském stylu a relaxovat v přírodě.

V zemi, 2, bude 3-podlažní chaty nebo vila vyžadují ústřední topení a trouba bude symbolem krbu. Pak je lepší, aby se „Holanďanka“.

Názory členů rodiny mohou být rozděleny, jeden bude nyní krb, ostatní - troubu. Jak se oba touhy? Složit troubu, která je v kombinaci s krbem. Pec dveře podobné konstrukce se provádí se sklem a velké velikosti.

V případě, že systém vykonává funkci pece, dveře pece se uzavře, a kouř jde do kanálu trouby. Chcete-li se podívat na otevřeném ohni, šroub dopředný zdvih a dvířka topeniště je ponechán otevřený. A tato kamna nezabírá mnoho místa díky své kompaktnosti.

Přístroj pec navrhnout Russian

Cihla vysoká kvalita - tenké švy

Často se stává, že dům je již postaven, již žijí, a najednou chtěl dát troubu. To lze provést, i když je to dost obtížné. Ideal - kód se rozhodli dát troubu stále v konstrukci domu, a všichni „set up“ kolem něj.

Není divu, že říkají, že tanec od kamen! Pamatujte si, že je to důležité.

V přípravě troubu je lepší pozici blíže ke středové části domu na vnější straně trubky se nachází v blízkosti hřebene. Sex je lepší nemít paprsky pod sporákem a trámy a nosníky na kamnech, aby se menší.

Střecha může být cokoliv, jdou dobře s trubkami. Ale měkké střechy je lépe řečeno, když je připraven trubice. V opačném případě budete muset poupravit. Ale nejtěžší - zdivo pec.

Tip! Poznámka řešení jíl. Pokud jej připravit správně, je vadná zdivo a časově náročné. V současné době vyrábí širokou škálu prostředků na bázi jílu prášku. Důrazně doporučujeme použít tuto funkci.

Zdivo cihla grubki

Nyní, mít dobré nástroje a vysoce kvalitní materiály, odbornou literaturu a informace, mnozí budou chtít, aby troubu s vlastníma rukama. To je možné v případě dvou podmínek:

 1. nějaké zkušenosti.
 2. autentické materiály a informace.

To je velmi důležité, protože tyto informace mohou být velmi kontroverzní. Psát, například, že ve zdivu mohou být klouby 7 a 9 mm. Někdy se doporučuje umístit troubu na dřevěnou podlahu, a doporučuje se začít s nadací?

Co je správné? A pokud jste využít služeb profesionální, jak testovat to funguje? Je nutné přejít do stávajících norem.

Níže uvedené tipy mohou být použity jako vodítko pro kterou cihel krbová kamna:

 • Konvekcí trouby jsou ductless typu (s krytem) a kanál. V současné době dává přednost Ductless pece, které jsou ohřívány rovnoměrněji a snižuje tvorbu trhlin. Kromě toho nejsou foukané, a není tak špatné pro ně v případě, že ventil potrubí bude uzavřena včas.

systém podzemní pec

 • Kterým se švy stačit, až 5 mm. U pece je třeba vzít šamotových (žáruvzdorné) cihly. Existují dvě možnosti: Pouze pec složené z nebo části pece. Červené cihlové budovy v peci je zničena. Ale to je vyrobena celou řadu pece. To je normální Pálené cihly teshetsya dobře, střílet nahoru a padá na zem nerozbije na kusy.
 • Nezapomeňte, že Všechny svislé švy jsou vodorovné řady cihel bude muset přepsat následující série. Duální silikátové cihly 150 m, je lepší použít pouze část trubky nad střechou.

Výkres cihla pece

 • nutné pec Úklid - alespoň 2, z nichž jedna je provedena v základní trubce.
 • Překrývání mezi podlahami je třeba trubka krok expanze zdiva - požární řezání. Když začíná používat kamna, je nutné zkontrolovat její ohřev. V případě, že trouba je dobrá postava, na něm nejsou žádné studené zóny, nejvíce zahřívá dolní pásmo.
 • Největší potíž je kouř. Surový grubka může mírně kouřit, „poddymlivat“. Ale pokud se po nějaké době po sušení v sušárně v domě slyšel vůně v místnosti a malý zákal, je nutné zabývat se zdivem a pozvat profesionální diagnostikovat.
 • Topeniště pece by měla zajistit proudění vzduchu, která bude dostatečná pro dokončení spalování a drží na požadované množství paliva. Jeho zařízení závisí na typu zamýšleného palivo: uhlí, dřeva nebo rašeliny. Rošt vyroben tak, že tam je mezera 5-10 mm mezi nimi a pokládání cihel.
 • Poté, co dal kamen, musíte se rozhodnout, jak se dělá vnější obložení: Oblitsevat dlaždice, omítky, dělat případ oceli nebo s frézky otřete povrch.

V našem článku se budeme hovořit o obecných pravidel zdiva pece, které, jak doufáme, vám pomůže. Videa v tomto článku se může stát jakýmsi instrukce pro vás.

Pec-hrubý vlastníma rukama: od jednoduchého dvoupatrové vile až do domu s vyhřívaným podkrovím

Trouba surový zdroj hodně zmatku. Skutečnost, že „hrubý“, nebo „grubka“ - termín neodolá. V západní a částečně v jazycích jihoslovanské je hrubý nebo jednoduché domy topení a sporáku nebo kamna na dřevo pro letní kuchyni v 150-200 cihel. No, podle resp. poptávka v RuNet odchýlit Dutch, Swede, koupelna (!), zvon (!!) pece a další. Dokonce si můžete najít prohlášení, říkají, že někde kdysi vynikající návrhář Grub pece.

Ve skutečnosti grubkoy troubě, nebo jen hrubý je kompaktní vytápěcí a sporák s topným štítem, samostatná trouba na teplotsiklu ale technologicky kombinovat, tj. jsou konstruovány k sobě (viz. také níže). Z toho vyplývá závěr, že zvon nemůže být hrubý - topné podložky do pece vždy kanálu. Jejich ruce hrubá stavba jednodušší kanálu pece rovna tepelné kapacity s jedním tepelného cyklu, vyžaduje méně materiálu a menší váhu. Nicméně, jeho tepelná účinnost (účinnost pro pece analogové) níže. Proto surové build v sezónně obydlených oblastech nebo v malých domech s dobrou izolací, kde někteří překročení palivo v absolutních hodnotách, tak i co se týče peněz na rozpočet nezasáhne.

Poznámka: topení a vaření hrubých cihel až 12 kW tepla vyžaduje cihly 1200; Holandský stejnou kapacitu bez varné desky - 1200-1350, Švédsky - 1800-2000, ruský trouba - 2500-3500 cihly.

Grubka vlastní ruce mohou být konstruovány se štítem, vestavěný do tělesa (struktury) pece, a pak se podívat na to je k nerozeznání od desky, pos. 1 na Obr. Grubka deska kompaktní, menší spotřeba materiálu, nejvíce jednoduché, vyžaduje minimální množství dodatečného stavebních prací, ale je omezen tepelný výkon 10-12 kW, a pak se s velkou namáhání. Z tohoto důvodu hrubé deska dávají většinou sezónní domky (na jaře a na podzim) s občasnými odjezdy tam zima lovecké domy atd Důležitou výhodou hrubé desky - je možné stavět bez základů na podlaze, v případě, že nosná kapacita alespoň 500 kg / sq. m.

Hrubé s připojeným klapkou (poz. 2), konstrukčně složitá a obtížná, ačkoli zjednodušený základ (viz. Níže) a je vhodný pro to, ale jeho tepelný výkon je potenciálně větší. Hrubý dřevo s připojenou chlopní schopný vyvinout 16-18 kW; na uhlí - až 20-22 kW. Hnací proud ve spalinách s štítu drsnější uvedené v pol. 3; postavený na takovém populárním Galanka troubě. Nicméně, prosím, vědět, že stavět hrubý více než 3 otáčky nedává smysl: taková pec s jedním cyklem bude jednodušší a levnější. Kromě toho, v průběhu výstavby bude muset věnovat zvláštní pozornost na některé zvláštnosti pece-hrubé, který je určen k posuzování významné části papírového materiálu.

Poznámka: grubka dřeva lze provádět také pomocí kamen lavičce, cm. níže. Splachování uhlí nežádoucí lavice přehřívá.

Vizuálně pec může být zhruba odlišit od desky s připojeným štít pro pozdější celistvost konstrukce (poz. 4), ale ve skutečnosti, že jsou stejné. Výpočet tepoeffektivnoy pec je velmi složitá a vyžaduje poměrně hluboké znalosti v oblasti tepelné techniky a vývoj designu pece na základě jeho výsledků stále solidní a praktických zkušeností. Design a stavět hrubý mnohem jednodušší, protože jeho spalováním (oheň) a část desky se počítají zvlášť a potom „táhnout za jeden provaz“ spolu s pravidly spojování stavebních konstrukcí, s přihlédnutím k požadavkům topenáře. Samozřejmě, že tepelná účinnost výsledného zařízení bude nižší, protože interakce tepelných cyklů ústředny EPS a nejsou brány v úvahu, a to prostřednictvím svého účtu a může zvýšit účinnost cyklu jedné pece. Z tohoto důvodu Pokud žijete na okrajích s drsným podnebím, hrubý pro vás může mít smysl jen jako sezónní pece dočasné použití.

Hlavní rozdíly od surových desek na tuhá paliva - silnější pece a v nepřítomnosti spalování průchodu části (kouřových zubu). Zubní zpoždění horké plyny pod varnou plochu, přičemž tato deska v létě ke snižování spotřeby paliva vařením. Drsnější to není potřeba, protože přebytečné teplo bude vynaloženo na vytápění.

Silnější pece grubka trouba musí mít tak, že štít poskytuje dodatečnou odolnost proti proudu spalin. Komín se zvýšenou trakcí nepomůže zde: plyny expandovat na panelu ihned vychladnout. Jejich tepelná energie do mechanickým spínačem, který úspěšně létat do komína. Obrazně řečeno, pec s komínem v peci se štítem pracuje na principu push-pull, a „pull“ zde - čím více energie pec. To vysvětluje speciální požadavky na grubok pece a armatury pece. Viz níže.

V závislosti na účelu vyhřívací podušky jsou těžké pro ně provádět různé typy. konstrukční systém štíty pecí jsou uvedeny na obr. níže; Paliva část všude je zobrazen konvenčně.

Konstrukce systému štíty pro pece

 1. Proces krátkých svislých kanálů. Materialoemok nejméně a nejvíce snadno stavět. Impedance současná největší plyny. Kompaktnost a tepelné účinnosti pece průměry. Častěji všechny použitelné schéma;
 2. Proces horizontálních kanálů. Massogabarity stejné pece jako v prev. případ, ale postavit štít s vodorovnými kanály je mnohem obtížnější. Odolnost vůči aktuální plynu cca. 1,5 krát menší. V důsledku toho - tepelné účinnosti pece výše. Možná pohovek zařízení, tedy Horní kanál není silně zahřívá;
 3. Proces dlouhých svislých kanálů. Tepelná účinnost jako u štít s vodorovnými kanály, technologické složitosti - jako panel s krátkými svislými kanály. Zabírá nejmenší plochu, ale vyžaduje hodně materiálu a dobrý základ (viz atp.) Z důvodu velkého povrchového tlaku na podpoře. Optimální varianta pro dům ohřívací pece 2-3 v místnosti, viz dále .;
 4. Paralelní tah. Vysoká tepelná účinnost, nejmenší hmotnost na jednotku výkonu. Stopa a technologické složitosti největší. Může být použit s výkonem pece snížena. Optimální pro prodloužení stávajícího desky, aniž by přepracovávat to.

Poznámka: existuje stále střeží obvodu nebo šachy sériově paralelní. Nejsložitější, ale také velmi lehký, odolnost vůči aktuální plynu mají nejméně. Jedinou možnou volbou pro hrubý v domě s vyhřívaným podkroví. Viz níže.

Znovu: důstojnost ropy - kompaktnost a možnost výstavby ve stávajícím domě bez produkce kapitálového stavebních prací. Ale dát silnější pec ve struktuře pece je obecně stejná velikost není tak snadné, před nadměrným tepelným namáháním to všechno rychle stanou bezcennými. Pokud tomu tak není splněna specifickými požadavky na:

 • Fundam pec.
 • Malta.
 • Metody pec zděné konstrukce.
 • Výběr a metody pro instalaci armatury pece.

Konstrukce základu pod Surové je znázorněno na obr. Drcený kámen polštář bez pískového lůžkoviny srovnal před nalitím do obzoru. Vylitím tohoto roztoku M150 - M300 cementu a písku v poměru 1: 2. Mezera mezi suti založení a podlahové krytiny - 30 až 40 mm. Nezapomeňte snížit protokoly zpátky! Opouštět je visí všechno - společný, ale hrubá chyba. Rozměry založení v podmínkách by se působí na obvodu pece není menší než 100-150 mm.

Zařízení základ pec surový

Poznámka: cihla lůžko na základech stanovené pro topeniště s ligaci v řadách a mezi řadami, jakož i prvních 2 řadách zděných konstrukcí pece, viz. dále.

Pro sklopení hrubší použité roztoky 3 typů, viz. Obr. níže. Lůžko na základech a komín položené na vápennou maltou jako kombajnům dostatečnému teplu a vlhkosti, ale láhve musí být položen pouze na cement, písek maltou zcela odolném proti vlhkosti. Písek na řešení jílu je vysoce žádoucí, aby se na hory nebo rokle, s hrubými zrny. Plain clay - nákup pece, zaručené obsah tuku a co je nejdůležitější, v čistotě. Duše-jíl, upraví na požadovaný obsah tuku písku, kterým se na hrubý malý užitek.

Formulace pro zdění na pec surový

Pro hrubé zdivo komín se používá, a pokud poryadovkoy (. Viz níže) poskytuje šamotové cihly; Red pracovní Super fit - lehký červená (plně žíhaný), bez skvrn vyhoření, deformace a vzpěr. Cihla lití uschnout naprosto nevhodné. hrubá zděné konstrukce se provádí na trase. pravidla:

 • Pokud jste nezkušený seřizovač, každý řádek zdiva, nejprve vyložil vyschnout; zjištění závad řezání / sekání cihly odstranit.
 • Každá cihla Před položením namočeným v roztoku, dokud nepřestane vzduchové bubliny. Bum všechny cihly do sudu nemůže být bez rozdílu!
 • Vrstva 5 mm roztoku se nanese na lože a strčit stohování cihla.
 • Skládaný cihla hladkého pohybu mírně šikmo umístěn a pohybuje směrem k předchozí, tak, že šev je nezůstaly vzduchové bubliny.
 • Cihla stlačené, dokud šev konverguje až 3 mm; rap je nemožné!
 • Mezi normální a žáruvzdorného zdiva počáteční švu 8-10 mm; Po stisknutí - 6 mm.
 • Šev mezi cihlami a kovových hypotečních detailů (viz níže). - 10 mm.
 • Squeeze stěrkou (stěrka) odstraní z přebytku roztoku švu.
 • Zjištěno po čištění nadměrné vybrání řešení v švy jsou plněny roztokem zářezu bez příčného pohybu, ale ne rmutování!

Raději se učit vizuálně instruktážním videu zdivo topení a sporáků můžete prohlédnout níže:

Video: zdivo, kotel topení pece

Nesprávná montáž dveří pece

Příslušenství a rošt pro hrubý slitiny potřeba železa; Dveře a vrata - s montážní sukni a otvory v něm v rámci diagonální drátěné knírkem. Kování svařované oceli nebo litiny lugged přímé vousů (naskládány podél resp. Stěny pece), v tomto případě nevhodné. Nicméně, aby se dveře / bránu, jak je znázorněno na Obr. Dobře, nemůže být v drsné; to není o pravidlech kamen. Vila na nizozemských cihel do 2,5 v rámci které přiživují jednou nebo dvakrát za sezónu, možná, a odcházejí, ale ne hrubý.

Je nezbytné, za prvé, komprimovat knír (wire - pozinkovaná 2-3 mm), zabalit tak, aby nedošlo k pohybu. Squeeze první pevně ne, nastavit požadovaný úhel (od distálního konce k vnitřní straně zdiva vousů by měl být větší než 12 mm). Potom lehce utáhnout třást dveře / šoupátko nepatrně. Nechceme opustit? Dobře. A zadruhé, že je třeba pevně zabalit sukně azbestu kabel (nebo čedičového vlákna), a teprve nyní zavedena. O instalaci doplňků do trouby můžete také vidět v následujícím videu.

Video: rošt a vařič

Na ris.nizhe vzhledem poryadovkoy jednoduchý grubki sezónních chatkách nebo přechodně obydlený dům. Funkce - minimální použití žáruvzdorných cihel (zvýrazněno texturou plnění), bez které v surové, obecně, je obtížné provést, a výklenek nad varnou plochu. V chladném počasí urychluje vaření, a je-li venku je už dost teplá, neumožňuje kamna přehřívání prostor pro vaření.

Poryadovkoy surový jednoduchý dům pec

Na stopě. Obr. - poryadovkoy odnokonforochnoy hrubý příliš kompaktní a lehký, ale je to složitější, s kombinovaným systémem kanálů. Tato varianta je vhodnější pro lov domě nebo na zahradě, která se provádí v zimní dovolenou.

Poryadovkoy vytápěcí výhřevné peci hrubý pro pravidelné používání

Dále, na obr. - poryadovkoy house vytápění a vaření hrubý přechod na zimní a letní kurz (obousměrné). Sporák, to je poměrně složitá, ale docela úsporné a zima a letní kurz. Varianta pro trvale obydlených domků nebo jedné místnosti domu.

Poryadovkoy dům, kotel topení pece hrubý se zimní a letní kurz

Na stopě. Obr. - poryadovkoy výkresy vytápění a drsné - kaminopechi (protipožární dveře mohou být sklo) Příspěvek na bydlení Pokoje 2-3. 2-místnost je umístěna v hrubé mola, a 3-pokojový byt a - fasáda v obývacím pokoji a zadní stranou 2, sousedící s jejím pokoji; přepážka mezi nimi dopadá na zadní straně (zadní) pece. Souhlasíte s tím, 650 cihel v ohřívací pece pro 3-pokojový dům, je to málo.

Poryadovkoy topné pece-drsný pro 2-3 ložnice domovů

Nyní - na obr. poryadovkoy následující diagram a drsný se sporákem lavice: keramický materiál v kuchyni / koupelna s chodbou; lezhanochnaya - v obývacím pokoji. To je již velmi složitý design pro zkušeného kamen tvůrce. Pro ohřev teplé během pohovce pokryté dekou, a tak, že místnost není přehřátý, ale pak se okna v kuchyni / chodby mít na dokořán, protože přepnutí do letního kurzu není zajištěno.

Schéma poryadovkoy a vytápění a vaření, trouba se sporákem lavice surového

A konečně - drsné, tak říkajíc, akrobacii, viz obr .. takto: pro dům s vyhřívaným podkroví, kde je navíc klapka s šachové programy (vložka vpravo dole). Tato mikrovlnná trouba může být také v troubě požár v případě, že dveře pece, aby se sklo. Je to 2-way; ZLH výkresy - Valve letní cestování.

Poryadovkoy 2 útulné topné pece hrubý Pouzdro s vyhřívaným podkroví

Komín pro hrubý musí splňovat všechny požárně bezpečnostní předpisy. Zde je třeba jen poznamenat, že nejlepší komín pro hrubé - sendvič, protože to také nevyžaduje dodatečné práce v investiční výstavbě.

V případě, že hrubý - vaše první pec (což je docela dobře možné), mít čas budovat, simulovat nejprve na stole. Najednou se obvykle málo náhradní nějaké peníze - si můžete koupit sadu modelování pece s diagramy poryadovok a plastové stavební bloky na stupnici jsou prodávány. Ne - cihly také v měřítku lze řezat z pěny. Pak napodobit švy zdiva pohodlně pomocí proužků těžkého papíru nebo lepenky, v závislosti na zvoleném měřítku.

Jak postavit pec s hrubým domě

Vytápět domy v současné době používají velmi odlišné komponenty a vybavení. Nicméně, nejvíce tradiční výběr je považován za pec, která může pracovat z různých pohonných hmot, a může mít i jiné rozměry a další parametry. Mohou být vytvořeny, a to i krby, ale nejsou určeny pro trvalé vytápění objektu. Velmi často stoveheating je vytvořen v soukromém domě, tak často, budovy jsou postaveny v dostatečně velké od ústředního topení.

Také různé možnosti pecí může být dělána s vlastníma rukama, takže tento proces budou náklady minimální.

Mezi hlavní odrůdy zařízení

Existuje mnoho druhů sporáků, které se vyznačují různými parametry. Nejpopulárnější jsou považovány:

 • Ruská tradiční, která může být použita nejen pro soukromé domy, ale i pro vany nebo jiných drobných staveb, v případě potřeby vytápění a mohou být vybaveny různými prvky pro pohodlné spaní nebo vaření;
 • Holandský, které mohou být použity pouze pro vytápění;
 • hrubý, je docela zajímavé provedení, ve kterém je topení a vaření panelu, což je činí vhodnými pro vaření, a jako topný systém.

Jaké produkty jsou vybaveny hrubým

Tato trouba má Zajímavé možnosti a funkce. Sem patří především fakt, že nejoblíbenější materiál pro stavbu keramických cihel, který má výborné parametry. výborná tepelná s nimi zacházet, takže v domě takové zařízení bude zajištění rychlé a rovnoměrné zahřátí.

Tento materiál je považován za velmi atraktivní, takže dostat se z ní produkty se perfektně hodí do každého interiéru. Zvláště důležité je považováno za kamna vytvořil s rukama naplněna keramických cihel, v rustikálním stylu. No, to trouba přiblížit budovy ze dřeva.

vzory Grubkoy pece jsou zlepšeny ve srovnání s přímou dráhu prvků. Ale ve stejné době, vytváření vlastních rukou není tak těžké, a jejich velmi zařízení je považován za prostý. Nicméně, aby opravdu kvalitní a robustní konstrukce, je třeba pečlivě dodržovat pokyny a mít alespoň počáteční schopnosti pracovat s cihlou.

Chcete-li provést všechny kroky svých rukou, musíte mít představu o tom, jaké komponenty jsou součástí vybavení. patří mezi ně:

 • Popel jáma, což je speciální komora pro průchod vzduchu. Typicky obsahuje vhodné velikosti dveře, která umožňuje osoba, která má regulovat přívod vzduchu. Typicky, mezi tímto prvkem a trouby komory, kde se spaluje palivo, má roštu.
 • Topochnik je pracovní komora, která je navržena tak, aby zatížení a spalování paliva v něm tam jsou dveře.
 • Konvektor pec je prezentován ve formě svisle uspořádaných kanálů, které se rozprostírá ohřátý plyn ze spáleného paliva.
 • Grubka, který se používá pro vaření, může mají různé rozměry a parametry.
 • Komín vykonává funkci konvektoru, ale jeho hlavním cílem je uzavřít výfukového plynu z interiéru do exteriéru. Je důležité, aby to mělo dveře, pro čištění potrubí a ventil.

Před vytvořením konstrukce musí být navržena a nakreslit schéma budoucího zařízení, a tato otázka by se mělo přistupovat s velkou odpovědností a vážností. Koneckonců, výkresy Základem pro vytvoření co nejvíce kamna. Jsou-li chyby nebo opomenutí, může to vést k tomu, že jeho ruce dostat design, který nebude zvládat jejích hlavních cílů, a může být také vůbec nebezpečné používat.

Jaké materiály se používají k vytvoření kamna

Aby tento návrh může být ze zcela odlišných materiálů. Patří mezi ně:

 • Cihla, který je používán pro pokládku z ní vytvořil nejen sporák, ale krby. To je nejlepší zvolit keramické cihly, z jejichž vzhled závisí Přitažlivost Finální konstrukt.
 • Jíl a písek, který slouží k vytvoření řešení, které mají být použity pro pokládání cihel v domě.
 • Litinový rošt slouží k ukládání paliva, může být použit jak pro dřevo a uhlí.
 • Střešní krytina, která umožňuje vytvářet kvalitní izolace pece.
 • Dveře pro různé konstrukční prvky.

Chcete-li vytvořit dobré a spolehlivé zařízení, veškeré materiály musí být vysoce kvalitní a krásné, takže jejich volba by se mělo zacházet velmi vážně.

Aby tento návrh ve skutečnosti není tak těžké, ale je důležité vědět, jaké kroky by měly být provedeny, a každá je třeba věnovat velkou pozornost:

 • Vytváří budoucí obvodů. Výkresy mohou být vytvořeny samostatně, nebo s pomocí odborníků. Musejí zaplatit velkou pozornost, neboť určují spolehlivost a bezpečnost konečné struktuře. Obvod by měl obsahovat rozměry a další Základní parametry kamen, ale to by mělo být všechno maloval v detailu. I v případě, krby jsou standardní nebo designu bez grubki, musí být stále výkresy. Obvod je obvykle tvořen speciálními počítačovými programy, ale přítomnost dovednostmi a znalostmi mohou být to na papíře.
 • Vytvoření sporák základnu. Vzhledem k tomu, krby a kamna jsou často vytvořeny z cihel, měly by být instalovány pouze na stabilní a pevné základy. Musí mít optimální rozměry a parametry pro pece, která plánujete vybudovat. Místem pro výstavbu, vidí požadovanou tloušťku a příkop hloubky, poté dno dobře zhutněné a podle krádeže písku a štěrku. Dále betonová malta se nalije, po kterou je příkop naplněný cihel. Výsledný nadace zabalit střešní materiál pro vysoce kvalitní izolace. Veškeré práce snadno provést vlastníma rukama se bez problémů.
 • Tvorba samotných struktur. Kamna nebo krby skládané keramické cihly, malta musí být použity. Při vytváření vzorů v domě je nejlepší používat během šamotovou prášku, který neumožňuje pec pro ohřívání povrchu příliš během používání. Trouba mohou být vytvořeny pomocí různých typů zdiva. Před použitím cihly by mělo být namočen asi 10 minut ve vodě. Při pokládce je třeba učinit, aby se zabránilo trhliny a mezery, ale používat příliš mnoho řešení pro zdivo a nepotřebují, a můžete získat nízkou kvalitu a nerovnoměrné pece.
 • Instalace hrubý. On vytvořit řadu cihel dát kryt ventilátoru, a dveře jsou k ní připojeny. To je nejlepší zabalit šňůru všechny prvky azbestu, pak dal o další 4 cihla řádek. Je nutné zavřít dvířka trouby. Další montáž roštu, a po položení poslední řady cihel může pokračovat na montážní desce, která fit použití roztoku.
 • Instalace komín, který je obvykle potrubí, která jde směrem ven. Je důležité umístit průchod stěnového prvku použít tepelnou bariéru.

Tedy pro vytvoření vlastních rukou s kamna grubkoy jednoduše, to vytváří design, který bude použit pro efektivní vytápění celého domu pro příjemné a snadné vaření.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 4