Yak obrіzati hrozny

Yak obrіzati hrozny

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Grape Prořezávání pro začátečníky

prořezávání hrozny - jedna z nejtěžších akcí konaných v České republice. Někdy je těžké pochopit, jak správně oříznout vinnou révu a kdy.

Výřez réva prořezávání je snížena na 90 procent vinic, takže požadovaný počet otvorů (ledvin).

Uvažujme v detailu tajemství správné prořezávání keřů, počínaje prvním rokem pěstování.

Prořezávání hrozny mohou být vyrobeny jak na jaře a na podzim. Při prořezávání Bush na podzim je žádoucí, aby pokrytí na zimu, chráněné před mrazem. Pokud místní krutých zim, pak stráví jarní prořezávání nebo přechovávání révy v zimě. Mimochodem, Uncut hrozny lépe snášet zimu.

Rysy struktury a názvy částí vinné révy

Dno zavazadlového prostoru, který je v zemi, nazvaný pata, kořeny vyrůstají z ní.

shtamb - část stonku na prvních bočních výhonků, stejně jako u všech stromů. Hrozny a část trupu je pod zemí, pata končí.

hlava - ztluštění na hlavním stonku, která se odchylují od bočních výhonků.

Hadice (rameno) - postranní výhonky vystupující z hlavního stonku. A oči z nich, je to stejné ledviny.

Existují podmínky, které je třeba pamatovat: ovoce a větvička výměnu šipkou.

ovoce střelec - délka objímky střih, který zůstává po řezání renální 8-12.

větvička nahrazení - krátký rukáv, po ořezu je 2-4 pupeny.

ovoce odkaz - střílet pár skládající se z hloučku substituce a ovoce šipky. Všechna jména jsme diskutovali, obracíme se do tajů prořezávání hrozny.

Existuje mnoho možností tvorby vinné révy. Pojďme zabývat nejvíce jednoduchý a srozumitelný - výhonky začnou růst nikoliv vertikálně, ale horizontálně.

Formování vinic v prvním roce

Na jaře v centrální úniku nechal 2 nejnižší pupeny, zbytek je odříznut. 2 z nich roste jejich útěk, a ty pak spojit šikmo v různých směrech.

Pozdní podzim, kdy listí spadne všechno, než toto nemůže být provedeno, nebo hroznové šťávy vyčerpá, zkrácení výhonků. Jeden předmět krátký únik, přičemž obě ledviny druhý útěk odejít dlouho, takže čtyři ledviny. V zimě réví s mřížoví a krytem.

Tvořící hrozny pro druhý rok

Na jaře, po nebezpečí prošel silnými mrazy (dubna), odstranit kryt a táhlo do spodních drátu mřížoví, desky v různých směrech.

Stonky, pupeny roste zpět z, ať vertikálně nebo mírně nakloněná směrem ke středu pouzdra.

Na podzim, po pádu listí, dlouhý rukáv řez odchodu 2 uniknout. Rukávy jsou stejné. Pak trim vertikální stopky: ty, které jsou blíže ke středu a dolů hlavní stonky, cut opouštět dva pupeny. Toto je uzel substituce.

Vertikální stopky umístěné další snížení docházky na 4 pupeny - to bude šíp ovoce. Odebrat vinnou révu a uvíznout v zimě.

Tvorba hroznů ve třetím roce

Na jaře, po průchodu mrazem, odstranit kryt z vinné révy. Long ovocné šipky na spodní tie drátěného mřížoví horizontálně vrcholů v opačných směrech.

uzlů nahrazení ponechány růst ve svislém směru. V letním období, ze všeho ledvin grow stonky. Na začátku srpna, strávit ražení - stříhání stonků 10-20 cm Tím dojde ke zvýšení kvality a množství plodů ..

Srpna netrávil před ražby, nebo hmotnost na révy výhonky objevit.

Na podzim, po listu, plodina otplodonosivshie extrémní 4 vertikální výhonky s kusem hadice.

Výsledkem je, že na každém rameni zůstane jeden spoj s dvěma vertikálními výhonky. Jejich prořezávání také, v druhém roce. Uniknout nejblíže ke středu řezu opouští dva pupeny, takže dlouhé 4 pupeny.

Všechny následující roky, révy vinné růst, provádět prořezávání podobně jako ve třetím roce.

Poznámka: Pro více spolehlivosti a výkonovou rezervou, výhonky můžete nechat více pupeny, ale ne více než 10 každý. To se provádí v případě, že poškození mrazem.

Například optimální množství 3 uzlů na substituce ledvin a 6-7 v ovocné pupeny šipkami. Na jaře, když všechny pupeny přežít, přebytek může být upraven.

Video - krok za krokem Nůžky na hrozny

Zde jsou klíčové tajemství úrody hroznů na podzim, bude jejichž dodržování je klíčem ke kvalitě a velká úroda bobulí.

Prořezávání hrozny na podzim pro začátečníky ve fotografiích

Počínaje nájemníky často nevědí, jak snížit hrozny, jaké roční období je nejlepší udělat. Nejčastější chybou začátečníků považován za příliš mírný prořezávání, a přesto nováček zahradník je obtížné určit správný čas očkování.

Vinná réva je také jižní rostliny, podnebí středního pásma je neobvyklé pro něj, a příliš tvrdé, takže ořezávání keřů do značné míry závisí, jak se rostlina přežije zimu, protože výnos bude v příští sezóně bude bobule chutné a velké.

Tento článek je o prořezávání hrozny na podzim pro začátečníky, v obrázků a diagramů začátečníky můžete vidět, jak se očkovat vinice různého věku.

Jaký je úroda hroznů

Očkování hroznů, nebo jak to je více obyčejně volal, oříznutí skutečně nutné. Mnoho pěstitelů umožňují obrovskou chybu zanedbáním této fázi rostlinolékařské péči, v důsledku trpí výnosu keře, vinná réva trpět i zmrazit, a samotní bobule jsou malé a bez chuti.

Role prořezávání hroznů je obtížné přeceňovat, protože to řeší takové problémy, jako:

 • zvýšením mráz révy, což je zvláště důležité pro teplomilné druhy a neukryvnyh;
 • zvýšení výtěžku v důsledku ořezávání starých výhonky, jakož i vinné révy, které zasahují Bush vyvíjet správně;
 • optimalizace z nadzemních částí hroznů a kořenů, střílí úpravu ve formě gelu;
 • prevenci melchaniya bobule hroznů zhoršení chutnosti;
 • zjednodušení izolace rostliny v zimě, protože kryt kratší, dobře tvarovaná vinné révy je velmi jednoduchá;
 • Sap proces zrychlení na podzim střílí obřízka poskytuje dřívější plodin.

Názory týkající se načasování prořezávání vinné révy jsou rozděleny, ale většina vinařů tvrdí, že nejlepší způsob, jak zkrátit výhonky na podzim. Skutečnost, že jarní plodiny často vede k „plachu9raquo; révy vinné, což je důvod, proč ne všechny pupeny kvést, snížená úroda může za sucha snížit únik. To vše se děje proto, že s příchodem teplých dnů v hroznové šťávy nerozjede rostlina slábne a náchylné k poranění a infekcí.

Vyberte přesné datum podzimní úrody hroznů pomůže faktorů, jako je klima v regionu, teplota vzduchu v průběhu dne i v noci, odrůdy rostlin, je třeba pokračovat v útulku vinice.

Určit datum podzimní úrody hroznů, je třeba vzít v úvahu následující faktory:

 1. Delší svazky zůstávají na natáčeních, tím více živin hromadí hroznů kořeny. To znamená, že závod bude silnější a lépe bude mít zimu.
 2. Denní teploty by neměla klesnout pod -5 stupňů, protože při této teplotě se réva křehne, může rostlina utrpět během ořezávání nebo vazebných výhonků.
 3. By již mělo dojít k první noci mrazy proudění mízy v hroznech zastavil, jinak escape je „plakat9raquo; a nevyhnutelně vymerznet.
 4. Všechny listy z keře by měly spadnout, spoustu řezu.

Pre-prořezávání vinné révy se koná v září, bude odstraněn, když se sklizeň hroznů, druhá fáze je v polovině října, kdy je čas na kravatu réva k dalšímu oteplování.

Hrozny na podzim lze snížit různými způsoby, ale tento způsob prořezávání má být vybrán v prvním roce života rostliny a pozorovat v průběhu vegetačního období.

schéma prořezávání závisí na různých faktorech, jako jsou:

 • stáří rostliny;
 • hroznový mošt;
 • potřebují zimní úkryt (mrazuvzdorné odrůdy nebo ne);
 • kondenzuje s vinicí.

Aby bylo možné správně snížit hrozny na podzim, musíte pochopit příslušnou terminologii:

 • kmen obvykle nazývá proces vycházející ze země v pravém úhlu;
 • rostoucí bod může být nazýván Pás nebo pouzdro. Cordon vyrůstá z kmene, a rukávy pochází přímo ze země;
 • na rukávech s ovocnými vinic jsou umístěny na horní i na kordony jsou umístěny po celém horizontu.

Hlavní obvod réva prořezávání

Podzimní révy, které mají být vytvořeny, aby ji na jaře ovoce stonky, na nichž je plodina vytvořen ve formě klastrů. oříznutí režimy jsou závislé na tom, zda hrozny se schovat na zimu. V závislosti na tomto vydání ven deka a Stam prořezávání vinice.

Fan roubování odrůdy provedeno na krytinu. Takový způsob vytváření révy má několik výhod, včetně rychlých omlazení keřů bez snížení výtěžku a volný pohyb výhonků, což jim umožňuje ohýbat k zemi a kryt na zimu.

Ventilátory vinné révy musí být vytvořeny v následujícím pořadí:

 1. Prořezávání mladé hrozny začíná v prvním roce života rostliny. Letos na podzim, útěk je odříznut, takže tam bylo 3 pupeny. jarní pupeny měl dát nové pobočky, ale mladé rostliny nemusí být dostatek síly, jako výsledek, ne všichni probudit ledviny. Pokud jsou všechny tři poklopu uniknout, průměrná nouzi.
 2. Ve druhém pádu je nutno položit víry substituce. K tomu, dva výhonky špetka ven na 3-4 pupeny.
 3. Třetí pád - tvorba rukávy. Vines jsou tentokrát protáhnout více než metr a tloušťce asi 8 mm - to je budoucnost viničních rukávy. Na podzim by měly být zkráceny na polovinu, někam odchází, půl metru běžce. Tyto větve jsou vázány na drát ve výšce cca 30 cm od země.
 4. Vine dále vytvořena tak, že vnitřní objímky kratší než vnější.
 5. Čtvrtý Podzim - čas finále tvorba hroznového ventilátoru. Zpět na jaře odstranit všechny výhonky na rukávech, ale dva nebo tři vrchní. Měly by být umístěny vertikálně - to střílí plodů, které jsou vázány na mřížoví nebo podporu.
 6. Na podzim čtvrtého ročníku výhonků by měly být sníženy na rukávech. Horní plodící réva štípnout v oblasti 7-8 pupenů, takže jen nižší 2-3 pupeny - to víry substituce. Bych měl dostat ventilátor skládající se ze čtyř ramen a čtyř ovocných keřů.
 7. Každý příští rok na podzim je třeba snížit ovoce v aktuální sezoně, vinice. Příští rok, budou nahrazeny novými výhonky rostoucí z uzlů substituce.
 8. Staré hadice by měly být sníženy na dva nebo tři pupeny ze základny - to omlazuje hrozny. Tyto uzly jsou nazývány - obnova konopí.

Podzimu prořezávání vinice metoda Stam se aplikuje na ty odrůdy, které nepotřebují přístřeší na zimu, tak často se uchýlil k tomuto způsobu nájemníky jižních oblastech.

Stam prořezávání hrozny na podzim pro začátečníky se provádí v několika fázích:

 1. Prořezávání začnou zabývat ve svém prvním roce - zkrácená útěku do 2-3 pupeny.
 2. Na jaře příštího roku keře je třeba prozkoumat a určit dvě nejsilnější klíčků. Ten, který je větší, bude kmen, jeho špetku v horní části, aby se vyhnuli sílí. Druhý způsob je považována za nadbytečná bolus. Na podzim chcete oříznout dva útěk na požadovanou délku.
 3. Na podzim druhého roku snížit všechny mladé výhonky vinné révy, s výjimkou dva nejvyšší a silné. Tyto výhonky špetka ven na obě ledviny - cordon ramena. Na růst střílet na silný tah na drát a kravatu ramenům kordon.
 4. Další pokles, jak zkrátit uniknout: jeden na obě ledviny - uzel substituce, a druhý na šestou řezu oka - tento, v budoucnosti, v ovocných révy.
 5. Čtvrtý Autumn - time oblíbené plodová větve. Pro jejich tvorbu je nutné odstranit všechny výhonky na bedrech kordonu, přičemž nejsilnější ve vzdálenosti asi 20 cm od sebe.
 6. Již pátým rokem dělá jednoduchého prořezávání vinice - právě zkrátit všechny vinice na 2-3 pupeny.
 7. V šestém ročníku formování konce Bole. K tomu, zrající během léta výhony jsou řezány, pouze horní Bush je nejsilnější dvojice vinic. Jedním z nich je řez na 2-3 pupeny - substituce mote, druhý až šestý zkrácené očí - ovocných révy.
 8. Každý následující rok stará réva prořezávání spočívá v dělení otplodonosivshie útěk. Nové ovoce révy jsou vytvořeny na nahrazení uzlů.

V prvních 5-6 letech po výsadbě hroznů nebo ovoce, v tomto období závod buduje hmotu k vytvoření budoucí ovoce révy. Proto je podstatou mladého úrody hroznů je tvorba keře, přidělení těchto vinic, které se později přinese úrodu.

Poté, co tato fáze začíná rodící období, trvá v závislosti na odrůdy, asi 20 až 25 roky starý. Prořezávání v tomto věku je zachovat tvar keře, odstranění staré a nemocné výhonky, tvorbu mladých vinic plodu.

Poté, nejaktivnější fázi přichází vymírání rostlin, zahradník může provádět obnovu prořezávání s cílem rozšířit rození jeho vinici.

Začátečníci, kteří je obtížné soustředit se na diagramy a výkresy mohou sledovat video o různých fázích vývoje hroznů a pravidly své úrody v každém věku:

zeptejte farmáře

01/17/2018

Alain Bertram hnojení rajčata ve skleníku polykarbonátu: Dobrý den! Huminové přípravky - humát.

01/16/2018

Sergey Krmení rajčata ve skleníku polykarbonátu: Dobrý den! O jaké konkrétní humát řekl.

01/16/2018

Yuri Centaur traktory: T-15, T-18, T-224: Koupil jsem mototraktor v prosinci 2016g.Sam šel do Gomel objednal.

01.10.2018

Elena Kalugin Okurka Farmer f1: «Farmer“ V naší zahradě asi 10 let v otevřeném poli, koupil.

08.01.2018

Alain Bertram Coop polykarbonátových skleníků: Dobrý den. U kuřat je škodlivá není tak horké, jak.

Snížit hrozny v zimě, a sklizeň vás překvapí!

Podle legendy se brzy prořezávání hrozny před několika staletími, dal obyčejný osel. Italští vinaři, že dodané víno vojáků římské říše, si všiml, že vinná réva, která Jedno kousnutí osla, se staly mnohem lepší růst a dát větší bobule než nedotčené Bush.

Když je prořezávání révy - léto, podzim nebo na jaře?

Vzhledem k tomu, hrozny obřízka byla provedena na všech vinicích. Časem se zlepšila technologie, která umožňuje získat ještě větší sklizeň plodů. V současné době, protože věděl, jak správně uříznout hrozny, i nováček zahradník může dosáhnout vynikajících výsledků.

prořezávání hrozny nejen zvyšuje objem sklizně, ale také změny pro lepší chuť, stejně jako velikosti bobulí. Kromě toho postup urychluje zrání hroznů, což výrazně usnadňuje péči o ovocných keřů a sběr lesních plodů, protože tato svoboda-milovat keř schopné růst ve všech směrech, pokud netvoří ročně.

Když ukryvnogo víno preferenční podzimní zahradnické hrozny na prvním místě, protože to pomáhá skrýt kvalitnější vinice v zimě a na ochranu keřů před mrazem. S příchodem jarního péče obřezaný v zimě vinici jednodušší, a tím pádem velkého počtu plodů dozrávají.

Schéma prořezávání hroznový

není vítán Jarní prořezávání hrozny z toho prostého důvodu, že se na hrozny, a tak špatně se hojících ran, jako by chtěl uříznout révu na začátku toku mízy, objeví se na „slzy“. Výsledkem je, že nejen že nebude čekat na dobrou úrodu, ale také může zabít rostlinu. Na začátku března, kdy se sídlem teplota klesne pod 5 stupňů, může být opatrní prořezávání mladé révy, nevstoupil do uskutečnění nebo sazenice, které byly vysázeny na podzim.

Prořezávání hrozny nejen zvyšuje objem sklizně, ale také změní k lepšímu chutnosti

Letní prořezávání hrozny, ve skutečnosti, že není řezání v běžném slova smyslu. V letních měsících, nájemníci na keře špetka výhonky, máta, nevlastní syn, vypuknout nepotřebné větve. Tyto léčby jsou zaměřeny na prevenci nemocí, zvýšení provetrivaemosti Bush zajišťující slunečnímu záření svazek, vytváří příznivé podmínky pro zrání ovoce.

Vědět, jak snížit hrozny v létě zbytečných výhonků, budete moci zvýšit tok živin do kartáčů, které zvýší ovoce a umožňují dozrát vinice, které jsou ponechány na příští rok. Může být navíc řídnout listů do kupy „I dýchat lépe.“

Připravte se hrozny na zimu

Nyní víte, že je lepší zvolit úrodu hroznů na podzim, ale jak ji správně používat? To je nejlepší provést tento postup ve dvou etapách, takže si můžete ujistit, že opustí příští rok rodících vinic, které jsou velmi dobře vyzrálých.

V prvním kroku, jakmile budou všechny ovoce z keřů shromážděných, vyčistit od oborových celků prošel rodící etapu neduživý střílí a topy z omezování rozvoje hroznů. start Hlavní sklizeň hroznů na zimu Mělo by být za pár týdnů na konci pádu listu před útulku Vineyard. Část sacharidů z mladých výhonků v této době jít do kořenů a dlouhodobé části keřů. Pokud visí na keři révy bude trvat několik prvních mrazů - nebojte se, protože jsou lépe Obrnil, ale během ořezávání teplota by měla být nižší než -3 stupňů, jinak větve křehnou.

Obřízka mladých sazenic obvykle nezpůsobuje problémy: odebrat nadbytečné letorostů, tvořící pouzdro podle určitého vzoru hroznové plodiny, a opouštět 3 až 8 zbraní (stoupající v úhlu od země), který dá úrodu. Ale s dlouholetými keře muset pohrát, zvláště když nikdy obřezán.

Obřízka mladých sazenic obvykle nezpůsobuje problémy

Dokonce i v nejmodernějších případech bude správné prořezávání hrozny vyústit v křoví v pořádku a dosáhnout vyšší produktivity. Dělá to takhle:

 • v prvních deseti dnech měsíce září, aby se odstranily vytrvalá rukávem mladé výhonky, které se objevily před prvním drátu natažené ve výšce dvou stop nad zemí;
 • z výhonků, které rostly na rukávech nad druhým drátem táhla 30 cm od spodního drátu otchekante špičky o 10% délky výhonků a odstranění všech vedlejších nevlastní děti (udělej to hned, budete úrody hroznů v obrazech);
 • v polovině října po křídle vybrat pár z nejrozvinutějších výhonů na vrcholu prvních dvou drátů;
 • nižší útěk, která se rozrostla z vnějšku rukávy, střih, takže tři nebo čtyři oči - tedy budete tvořit substituce mrva;
 • Vyšší usadí na opačné straně únikové řezu, přičemž pět až dvanáct pupeny - to bude fruit šipka. Počet otvorů by měla být rovna průměru nahrazení únikové + 1-2 oček v případě zmrazení nebo vadnutí.

V důsledku toho vinice musí zůstat nejsilnější dlouhodobé kufry (kufry, roste kolmo k zemi) a pouzdro s ledvinami, z nichž poroste příští léto nové vinice a ovocný kartáč. Jak snížit hrozny v zimě, abyste pochopili, můžeme jen správně ji připravit na zimu: zbývající větve, vyjměte z mřížoví, odloží vinná réva růst, pak připevněte na zem a zakryjte fólií nebo plachtou.

Jemnosti prořezávání hrozny pro začátečníky

Proč nechat nájemníky se setkávají 4 pupenů na větvi substituce a 11-13 pupeny na ovoce šipky? To je do značné míry vysvětlit bezpečnostní síť na zimu, ale existují i ​​jiné důvody. Tak, další pupeny na větvi substituce umožní jaře před hroznů plodin balíčků zelené výhonky, vybrat výhonky, které tvoří největší květenství. Co se týče ovoce šipky, první dva nebo tři pupeny v podmínkách severních oblastech může být neplodná, protože jejich vznik připadá na chladném června. Až do sedmého květenství poupata přijme průměr, ale až 13-15 pupeny tvořil největší květenství, vytvořený v červenci, kdy dostatečný počet slunečných dní, a teplota vzduchu je vysoká.

V proces obřízky snažit ran a řezy byly na vnitřní straně výhonků, ten, který čelí uprostřed buše. Pak budou rychlejší a zarostlé. Rány z různých oborů strany míza průtoku obtížné, protože z keře Výtěžnost se může snížit. Plátky by měly být hladké, nikoli „chlupatý“.

V procesu obřízky snažit ran a řezy byly na vnitřní straně výhonků, ten, který čelí uprostřed buše

Pokud se kromě užitečných doporučení obsažená v tomto článku, budete potřebovat jasný příklad toho, jak hroznový plodina, video na kartě příslušné uspokojí vaši zvědavost. Učit teorii, pokuste se trim křoví sami, a budete mít jistotu, aby pěstovat vynikající úrodu!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

3 + 4 =