Yucca foto

Yucca foto

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jukka zahrada nebo „strom štěstí“: fotografie, zejména výsadby a péče

Originální a neobvyklé zasadit stromy a pomůže zajistit zahradní yucca zahrada. Stejně jako exotické palmy rostliny je velmi působivé a slavnostní vzhled v zahradě. V poslední době se tento okrasné kvetoucí kultury získala velkou popularitu mezi zahradníky a krajinářské architektury. V tomto článku budeme hovořit o nuance výsadby a péče o ně yucca zahrada v otevřeném poli.

Exotická rostlina je dlouhá stromová keř a patří do rodiny agáve. Jeho tvrdé meč-formoval listy tvoří husté růžice, které rostou ve spirále. Plech může mít zelenou nebo modravou barvu a růst k 25-100 cm od středu výstupu rozšiřuje velký latu -. Spike se nebo visící mléčně bílé květy. Každý květenství za sezónu může rozpustit až 200 zvonkohru délky 7 cm a šířce 5 cm. Do konce sezóny v závodě produkuje semena ovoce.

V otevřeném poli pěstují dva druhy juky:

  1. Yucca glauca listy různé délky 90 cm a krátké hlavně. Její tenké šedozelené listy mají světlejší okraj. Nažloutlé nebo nazelenalé-bílá květy tvoří úzký, jemně rozvětvený květenství. Stopky může růst až tři metry. Rostlina není náročná na půdu a mohou růst i v písku. Mew juka snáší sucho a mráz, ale může zemřít, pokud vystaveny nadměrné vlhkosti.
  2. Yucca vláknité je Bush s xiphoid listy o délce 70 cm. Šířka listů může růst od 3 do 10 cm. Okraje jsou upraveny vystupující vlákna, a horní ohnuté nepatrně. Délka stopky 2,5 m se skládá z bílého béžové převislými květy. Vláknité Yucca je velmi nenáročná rostlina, která odolává teplotám až -20 ° C,

Yucca Garden: Výsadba a péče, fotky

Získal závod přímo v otevřeném terénu výsadbě se nedoporučuje. Za prvé, musí být zmírněna. Chcete-li to v prvních dnech Bush vzít ven na čerstvý vzduch za hodinu nebo dvě. Doba zdržení v ulici postupně zvyšovat, a zhruba po dvou týdnech, juka mohou být zasazeny do trvalé místo.

Exotické rostliny miluje světlo, takže bude vyhovovat dobře osvětlené plochy vznešené pro něj. Při sázení ve stínu, nebo dokonce polostínu, zásuvky uvolnit a tenčí. V pestré formy bledá listy.

Pro mladé keře se nevyžaduje velkou jámu, ale vzhledem k jejich šíření. Pro tříleté velkém měřítku rostlin jámy v obvodu by měla být od 70 do 100 cm. Jejich kořen se prohloubil na 40-50 cm.

Kopat do země a připravit dobře doporučuje z podzimní výsadby juky. Oblast by měla být dobře odvodněné a non-jíl. To je nejlepší zahradní juka roste na jíl a kamenité, písčité, vápenitých půdách a černé země. Rostlina nemá ráda podmáčené, tak blízko k místu jeho výsadby by měla být žádná podzemní vody.

Na dně jámy nalil hrubý štěrk nebo písek, a dvě hrsti popela. Bush úhledně zasadil a kořeny pokryté zeminou. Zemina mírně stiskl ruku a zalévají vodou při pokojové teplotě.

Výsadba se provádí na jaře, po noční teplota je nastavena nesmí být nižší než + 10 ° C. Práce při výsadbě keř se doporučuje nosit rukavice, protože hustá zeleň může bodnout nebo řezané ruce.

Nadměrné péče tropická rostlina potřebuje. Na jeho pěstování v otevřeném poli je zapotřebí Pravidelné, ale časté zalévání. Je třeba pouze provést po dobře suchá vrchní vrstva půdy. Čas od času, můžete sprej listy keřů, a to zejména v případě, že slábnout nebo vyschnout. Postřik se provádí ve večerních hodinách nebo brzy ráno.

Dvakrát v průběhu aktivní rostoucí yucca zahrada krmit komplexních minerálních hnojiv pro sukulentních rostlin. První hnojení je představen na začátku vegetačního období, které začíná v květnu a druhý - po odkvětu rostliny.

Long roste na jednom místě proliferující exotického stromu vyžaduje transplantaci. V novém místě yucca zahrada poroste s novým elánem a nádherným květu. Avšak příliš často repot rostlina není žádoucí.

Zkušení pěstitelé pro transplantaci se doporučuje:

  1. Zapojit se do přesazování na jaře nebo v pozdním létě.
  2. Vykopat rostlinu velmi opatrně, aby nedošlo k poškození kořenů. Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že dospělá rostlina, mohou jít až do hloubky 70 cm.
  3. Pokud kolem objevil Bush proces, musí být odděleny a zasadil jako samostatný závod.
  4. Nové místo pro výsadbu by neměla být příliš neliší od starých. Místo by mělo být dobře osvětleny a chránit před průvanem.

Transplantovaných Garden juka, dva týdny jsou krmeni speciální komplexní hnojiva. To bude kvést rok po transplantaci.

Musím vyhrabat Yucca v zimě?

Mnoho divu - Potřebujete vykopat tropické rostliny, nebo můžete těsně před nástupem chladného počasí ji ohřát? Je-li zahrada roste vláknitý modro-šedé nebo Yucca je odolné rostliny, které lze snadno provést krátkodobý pokles teploty. V oblastech s těžkými zimy juka zahradní doporučuje izolovat. V prvních dvou letech se mladé rostliny izolován na všech volných plochách. Yucca zahradní přístřešek pro zimu v několika způsoby:

  1. Za suchého počasí, listy rostlin jsou shromažďovány v drdolu, a po celé délce lana nebo provazu připoután. Aby nedošlo k zamrznutí půdy, některé z dolních listů se doporučuje šířit na zemi. Půda kolem horké kaše je plná suchého listí, které jsou naskládány desky nebo tyče. V tomto případě jsou listy nejsou foukané pryč větrem. Zavázanou schovává polyethylen rostlin a základna kufru pokryté zemi.
  2. Yucca může být ohřát přes prostorné dřevěné krabici, která je na horní skrývání střešní lepenky, pěny nebo netkanou textilii. Výsledný design je posypané suché listí, jedlové větve a úkrytu nebo slámy. Na konci celého filmu je natočena na vrcholu slámy.

Izolovat rostlinu na zimu by měla být na konci října - začátkem listopadu. Zbaví ochranné skupiny až po absolvování poslední hrozba mrazu.

Vypěstované rostliny v několika způsoby:

Rozdělení Bush Je to nejjednodušší způsob, jak chov zahrady juka, které lze provádět na svém transplantaci. Zarostlé Bush vykopané v dubnu nebo začátkem května, a oddělený od něj klíčky z kořenů a výhonků. Delenki zasazeny do trvalé místo a napojena. Oni vyžadují zvláštní péči, což je čistý řídké zálivku, pritenenii rostlin před přímým slunečním zářením a krmení po zakořenění.

V průběhu množení stonků mírně nad kořen límec je odříznut kus kmene, který musí nejprve suchý, a pak zasadí do říčního písku nebo perlitu ve vodorovném stavu. Zakořenění by mělo probíhat při pokojové teplotě. Podklad kolem stonku vlhký. Jakmile rostochku s kořeny, stonky snížit na kousky a zasazeny do země. Na každý segment by měl být výhonek.

Pro řezání nutné snížit horní část dříku, která by měla být banda listů. Květináče perlitu nebo hrubým pískem řízky jsou zasazeny jen několik dní po sušení. Péče o nich spočívá ve stříkání substrátu s vodou při pokojové teplotě.

Vyrůstala v otevřeném poli a skleníkových yuca často svázaných semen, které mohou být na konci srpna sbírat rostliny pro další šlechtění. Koupit semena mohou být téměř jakýkoliv květinářství. Mají kulatý tvar a průměr 0,5-1 cm dosáhnou setí produkovaných v půdní směsi, které by mělo sestávat ze stejných dílů .:

První sazenice by se měl objevit v asi měsíc. Když dva pravé listy vyrobené jejich sparing nad různými poháry. Ve velkém hrnci nebo otevřeném terénu zasadil již značně rozrostla a stala se silným mladé rostliny. Bloom pěstuje ze semen Yucca až třetím roce po výsadbě.

Vzhledem k tropické rostliny v zahradě stránky, můžete vytvořit exotické roh. Velmi krásné, barevné a zároveň nenáročné na péči o juka, aby neobvyklé zahrady, potěší vás v příštích letech.

Odrůdy Yucca zahradu a místnost s fotografiemi a jmény!

Považujeme typy místností a zahradou juka s fotografiemi a jmény, stejně jako samotný květ. Odrůdy rostlin doplněných popisem. Mezi nejoblíbenější druhy: vláknité, slonová kost, modro-šedé, pěkné a aloelistnaya.

Rhode juka představoval více než 30-tého druhů stálezelených dřevin rostlin. Je rodištěm Severní Ameriky (na jih od Spojených států, Mexika a Střední Ameriky). Mnohé druhy se pěstují v Evropě a SNS (Bělorusko, Kazachstán, Rusko, Ukrajina).

Yucca vláknité používá pro výrobu papíru a lana, stejně jako jeho doplněk vlákna bavlněná tkanina pro džínsy pro větší odolnost proti opotřebení.

Extrakt z juky se vyskytuje v mnoha kosmetických přípravcích: očištění prášek, holicí krémy, osobní hygienu, a po odstranění chloupků, přípravky proti lupům šampony a další.

Také, rostlina se používá pro výrobu čisticích prostředků a pivní pěny ve Spojených státech. Kromě toho se používá ve veterinární medicíně k léčbě artritidy, jako potravinový doplněk ke krmení ptáků a zvířat, včetně zvířat v zájmovém kočky a psy.

V otevřeném terénu na území SNS pěstovat tři typy Yucca zahrady: vláknité, modro-šedé a slavné. Nejrozšířenější první vzhled, když úspěšně přezimovat v Moskvě a středním Rusku. Yucca a slavný sizuyu pěstuje především na Krymu a na Kavkaze.

Jukka vláknité (lat. Yucca filamentosa)

Nejvíce populární druh zahradního juka. Často odkazoval se na jak lidé, štěstí strom filamentoza, Adamův jehly (Igla Adam), džínové strom, ostnaté nebo vlákno. Vytrvalá evergreen rostlina s téměř žádná kmenových světlomilných mesotrophe a suchomilná. Řada druhů se nachází na východě a jihovýchodě USA.

Listy z růžici, ploché, lineární kopinaté 40-80 cm dlouhé a 2-4 cm široký modrozelené barvy. Na okraj listu má příze, sklouzávají.

V vláknité yucca (filamentozy) paniculate květenství o průměru 1-2 m na výšku s bílými květy (žlutá, krém nebo zelených odstínech). Květy délky 5-8 cm, který se skládá z 6 lístků.

Yucca vláknitý (filamentoza)

Docela běžné pestrá forma (variegata) - s žluto-bílé nebo bílo-zlaté listy. V současné době jsou nejpopulárnější druhy takových vláknitých Yucca (juka vláknitá): «Brightedge» a «Colorguard». Často se pěstuje nejen v zahradách, ale také v kontejnerech, často v teplém podnebí s krátkým zimě.

«Brightedge» o něco menší velikost než původní podobě. Stopka 60-90 cm na výšku, it velké bílé květy. Listy jsou modro-zelené uprostřed a žluté na okrajích. Tyto jiný druh rychlého růstu, snadno se množí (často vytváří stolons).

Jukka vláknité «Bright hrana»

«Colorguard» má žluté listy ve středu a zelené na okrajích. Vyplývá 90-110 cm dlouhé, s velkými bílými květy, 5-6 cm v průměru. Roste poněkud pomalejší než «Brightedge» vzhledem k menšímu množství chlorofylu.

Jukka vláknité «Color guard»

Docela populární forma celoroční stálezelený keř s malými dřevnaté stonky (25-40 cm). Modrozelená listy 35-65 cm na délku a asi 1 cm na šířku v lineární formě, a mají tenké zkroucené vlákna.

Spike v průměru 120-180 cm s racemose květenství s zvonu květiny, bílá-zelené nebo žluté barvě 4-6 cm na délku. V některých rostlinách, rozvětvené květenství, a oni přijali názvem odrůdy.

Yucca glauca zahrada je nejčastější v Severní Americe, z Kanady do Mexika hranice.

Yucca glauca „Candle Páně“

Jukka hezký (lat. Yucca gloriosa)

V našem regionu je tento typ je druhá nejpopulárnější po yucca vláknitých (juka vláknitá). Nechává jsou 40-60 cm dlouhé a 4-5 cm široké, lineární kopinaté, meč postupně rozšiřován do středu základny a zužující se k horní, kde ostnatý jehly.

Květenství 70-140 cm na výšku paniculate tvoří zvonu bílé květy 4-6 cm na délku.

Jukka slavná v přírodě roste ve Spojených státech.

Jukka slavnou

Doma většinou rostou dva druhy Yucca: slonoviny (velký) a aloelistnaya - je falešné palmy. Obě rostliny jsou velmi dekorativní a oblíbený u mnoha pěstitelů květin.

Květy mohou být pěstovány jednotlivě i ve skupinách, vytvoření účinného kompozic. Jsou ideální pro vyplňování prostor ve velkých místnostech.

Slonoviny Yucca (Yucca elephantipes)

Oficiální název tohoto druhu - obří juka, ale to je více obyčejně známý jako elefantiázy (elefantis). Je lidový název pro rostlinu získal stonku, který vypadá jako sloní nohy.

To je nejvíce populární druh pěstuje v domě, ale v přírodě roste ve Střední Americe as poměrně velkým stromem až 9 metrů vysoký, s průměrem 4-4,5 metrů koruny.

Listy květiny tvrdé, tmavě zelená barva, lineárně kopinaté až 115 cm a 6-8 cm na šířku.

Výška Yucca slonoviny více než 2 metry

Aloelistnaya Yucca (Yucca aloifolia L.)

To je mnohem méně časté v našich bytech a domech, ale neméně krásné a neobvyklé evergreen. Jeho rodný dům - tichomořského pobřeží severní Kalifornie do Mexika, byl také úspěšně přizpůsobil v Argentině, Itálii, Pákistán a Uruguay.

Yucca aloelistnoy tvrdší listy a tvar jiný koruny (téměř sférické) a menší výšce než slonovinové Yucca (Yucca elephantipes).

Jukka aloelistnaya

Přejeme si vybrat své oblíbené květiny a získat pozitivní energii z něj!

Hubnutí pro líné doma! Žaludek a boky půjde po dobu 7 dní, pokud se.

Rostliny začnou výrazně rostou a kvetou bohatě, když krmit lžičkou.

Získat co nejvíce ze smetany pro zúžení a posilování svalů vagíny!

Jak vypadat mladší 63 až 20 let, bez operace a injekce! Zapište recept.

Singer Adele stále řekl časopisu „Vogue“ své neuvěřitelné hubnutí!

„Hypertenze se okamžitě! Čínští vědci zjistili, jedinečný.“

Chcete-Me elegantní a zdravé vlasy? Pak zapomenout.

Vydáno: 05.12.2016 20:53 (aktualizováno: 05.12.2016) Autor: FlowersHolidayTeam

Průvodce pokojové rostliny:

„Věkový tuk zmizí, Mama Do not Cry! Stačí přidat kapku.“

„Hypertenze se okamžitě! Čínští lékaři objevili úžasné.“

„Tvář vypadá mladší, a to i po 45! Jen šíří cent.“

Chcete-Me elegantní a zdravé vlasy? Pak zapomenout.

Singer Adele stále řekl časopisu „Vogue“ své neuvěřitelné hubnutí!

Kopie článek v plném rozsahu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu správy webu. Aby bylo možné tyto informace s někým jiným, můžete kopírovat 1-2 odstavců textu a nastavit hypertextový odkaz na článek sdílet.

Yucca (Yucca). Popis, typy a péče juka

Yucca (Yucca) - druh atraktivní stálezelených rostlin čeledi Agave (Agavaceae), nativní do Severní a Střední Ameriky.

Yucca Rod zahrnuje asi 40 druhů.

Yucca - stromová rostlina s kmenem nebo výstupu (v závislosti na druhu). Pevný ensiform různé UCC listy dosahují délky 25-100 cm, šířce 1-8 cm, které byly shromážděny na horním nosníku nebo uniknout tvar růžice. V závislosti na druhu, UCC listy zelené nebo šedé, polotuhé nebo tuhé, vztyčené nebo spadl s vroubkovanými nebo hladkými hranami. Okraje listů jsou často pokryty řetězců, někdy mít ostrý hrot na konci. Z listů některých druhů UCC získáno vlákno, dosahující k výrobě lan a ostatních tkaných výrobků.

V mnoha květinami juky (300 ks.) Až do výše 7 cm na délku, ve tvaru zvonu nebo ve tvaru misky, barva bílá nebo nazelenalé-krém, nažloutlé barvy. Květy jsou shromážděny ve velké délce lata z 0,5-2,5 m, vztyčené nebo vynechán. Při pokojové podmínky yuca kvete jen velmi zřídka. Ovoce Yucca - suchý box nebo šťavnaté ovoce (u některých druhů je jedlý).

Yucca - nádherné rostliny, které jsou ve vlasti různorodých aplikací. Šťáva z řezaných květin obsahují hodně cukru. Vlákno, které je vyrobeno z yucca vláknitých mají dobrou pevnost. Nejdříve džíny byly vyrobeny z tvrdého yucca vláken namísto bavlny. Ve Spojených státech, ke zvýšení trvanlivosti džínoviny, to ještě přidá do asi 5% yuca vláken. Z juky, aby provazy a papír, že obsahuje látky s cennými terapeutickými vlastnostmi.

Dospělý ložnice Yucca podobá dlaň falešný a může dosáhnout výšky až 4 metry, tak vhodnější pro zdobení sálu nebo velké místnosti. Květu lze dosáhnout pouze po mnoha letech, kdy se závod stává dospělý. Yucca květ s bílými Bell-květiny. Zelené, meč ve tvaru šedivý, lineární listy jsou shromažďovány paprsek na horní straně sudu. Na pobřeží Černého moře Kavkazu, mnoho druhů Yucca roste v otevřeném poli. V poslední době, juky a podobné rostliny se staly velmi módní a jsou široce používány v interiérech. V tomto ohledu mnoho květinové farmy v zahraničí zapojil do rozmnožování těchto rostlin, příjem z Ameriky a Holland holé stonky a zakořenění je ve volném substrátu. Zvláště žádané položek rozvětvené kmeny tvoří několik růst bodů. Rostliny jsou nenáročné na teplotu, lepší práci v chladném místě, mladí jedinci potřebují hodně slunečního světla.

Yucca se používá jako tasemnice v moderním interiéru ve stylu high-tech nebo minimalismu. Vypadá to dobře a v klasickém prostředí. Některé rostliny, které se liší ve výšce, zasazené do velkého kontejneru, zdobí kancelář.

Aloelistnaya Yucca (Yucca aloifolia) . Žije ve vyprahlých oblastech na jihu Severní Ameriky, Střední Ameriky, Jamajce a na Bermudách. Roste pomalu a nakonec získává sférický tvar keř nebo malý strom do 8 m závitový čep, se stopami spadaného listí z dospělých rostlin mnohem rozvětvených na koncích větví. - s vysokou hustotou růžice tuhých vláknitých listů. Laminovaný podlouhle kopinaté, tmavě zelená, kožený, délka 50 cm, zoubkované hrany a končí jeden ostnatý páteř. V letní dospělých rostlin z výstupu roste paniculate výška květenství 45 cm s různými květinami kolokolchatovidnyh 3 cm dlouhé, lístků krémově bílá s fialovým odstínem.

Whipple Yucca (Yucca whipplei) . Roste na severo-západní Mexiko, Arizona, Kalifornie. Huňatý, pomalu rostoucí formu s krátkým dříkem, tuhé vláknité listy shromážděné v výstupního průměru větším než 1 m. Listová čepel podlouhle kopinaté, kožený, šedavě zelená, délka 90 cm, s zubaté okraje a zátarasy čepu na konci. Letní dospělé rostliny z výstupu roste paniculate výška květenství 2 m s množstvím kolokolchatovidnyh květy až 3,5 cm, s jemnou vůní, krémově bílé okvětní lístky, které mají purpurové odstín. Růžice listy monokarpický: květů a nese ovoce jen jednou, a pak otmirate, ale ve spodní části rostliny vytvoření množství procesů.

Joshua Tree (Yucca brevifolia) . Někdy se vyskytuje ve formě Arborea Yucca (Yucca arborescens) , označovaný také jako Yucca gigantea. Roste v suchých a otevřených místech v jihovýchodní Kalifornii a Arizoně (USA). Stromy 4-9 m na výšku, 50 cm na díru v dimmetree výše vysoce rozvětvené. Listy hustě uspořádané, trvedye krátký, 15-30 cm dlouhý a 0.6-1.5 cm na šířku ve středu, téměř trojúhelníkové rozšířen k základně, drážkované, nahnědlé na špičce a pichlavý s otropilchatymi světle zelené hrany. Stopka krátká; metla silná. Květy jsou světle žluté.

Coracoid Yucca (Yucca rostrata) . Výška strom a 3 m silný kmen a rozvětvené koruny. Četné kožený listy jsou tenké a dlouhé, úzké (asi 1 cm na šířku), ploché nebo bikonvexní. Deska má ostrý vrcholový trnových pruhovaný se žlutými zoubkované hrany. Dlouhá špice se rozdělila květenství-latu s bílými květy.

Sálavé Yucca (Yucca radiosa) . synonymum: High Yucca (Yucca elata) . Strom, který roste v povaze výšky 5-7 m. Listy četné, blízko sebe, lineární, 45-60 cm dlouhé a 1 cm na šířku (uprostřed). List se zužuje k základně, mírně rýhované, s ostrým vrcholem. Listové okraje jsou bílé, úzké, pokrytý s velkým počtem tenkých vláken. výška květenství a 2 m dlouhý rozvětvený latě medvědi s květinami.

Vláknité Yucca (Yucca filamentosa) . Vlast východní Severní Amerika. Téměř acaulescent závod. Je roste díky přísavky. Kořenový systém proniká hluboko do půdy. Jeden z více hardy UCC, je přechodné teplotám do -20 ° C, a někdy i více. Listy modro-zelené až 70 cm dlouhý, o šířce 4 cm, s ostrým hrotem, okrajové pýřité četné bílé, tenké, curling přízí. Životaschopná semena mohou být získány pouze umělé opylení. Květina lata a 200 cm vysoký. Květy jsou žluto-bílé, visící, až 8 cm dlouhé. Ovoce - kulaté krabice až 5 cm v průměru.

Bylo pestrobarevný formy «Variegata9raquo; se žlutými nebo belopestrymi listy.

Otvorochennolistnaya Yucca (Yucca recurvifolia) . synonymum: Yucca gloriosa var. recurvifolia . Evergreen s krátkým hlavně na 1-1,5 m, jednoho sudu nebo rozvětvených, tuhých vláknité listy shromažďují na výstupu v horní části sudu. Laminovaný podlouhle kopinaté, kožený, šedavě zelená, délka 90 cm, visící, se zubaté okraje a zátarasy čepu na konci.

Slonoviny Yucca (Yucca elephantipes) . Nativní do Střední Ameriky. Specifický epiteton je odvozen ze dvou latinských kořenů: «Elephas» - slon a «Pes» - noha. Ve skutečnosti to juka ve stáří se podobá obrovské 4-8 metrů nohu slona. Roste pomalu a nakonec má podobu svislé návyk keř nebo malý strom 8-10 m vysoký. Osnovy, velmi rozvětvené stonky, na koncích větví má mnoho zásuvek tvrdé a vláknité listy. Laminovaný podlouhle kopinaté, světle zelené, kožený, délky 50 až 100 cm, zoubkované hrany a s krátkým ostrým hrotem na konci letních dospělých rostlin z výstupu roste paniculate výška květenství 1 m s množstvím polokulové květiny délce 5 cm. kultura společné Třída «Variegata9raquo;, s listy, s nažloutle bílá hranice.

Yucca glauca (Yucca glauca) . Roste v západních oblastech USA. Evergreen výška rostliny a 2 m se značně zkrácenou stopkou. Kožený listy a vláknitá shromážděny v hustém šířky růžici až 90 cm. Listová čepel podlouhlého kopinaté, modro-zelené, délku 60 cm, okraje jsou bílé nebo šedé, s loupání vlákny. Letní dospělé rostliny z výstupu roste paniculate výška květenství 1 m s množstvím kololchatovidnyh květy s krémově bílé plátky mající nahnědlá nebo zelena.

Pěkný Yucca (Yucca gloriosa) , populárně nazvaný „Španělský kinzhalnik“. Roste v jihovýchodní Spojených státech. Roste pomalu v přírodním prostředí, má tvar kulového Bush nebo výšky stromu 2 m. Závitový čep, jednoho nebo mírně rozvětvené, se zásuvkami tuhé a zakřivené listy. Čepel podlouhlé kopinaté, kožený, modro-zelená, délka 60 cm, s hladkým nebo mírně ozubením na okrajích a s dlouhým ostrým hrotem na konci. Letní dospělé rostliny z výstupu roste paniculate výška květenství 2,5 m s množstvím hang-zvonkovité prominentní květiny délce 5 cm, s krémově zbarvené květy, které mají purpurové odstín.

Trekulya Yucca (Yucca treculeana) původem z Mexika a jižních oblastech USA. Pomalu rostoucí jehličnatý strom, jako pohled z malého rozvětveného stopky, až 5 m. Modro-zelené listy, rovné nebo mírně zakřivené, shromážděné v hustých rozety. Laminovaný podlouhle kopinaté, více kožený délce 1 m a šířce asi 7 cm, ukázal na jednom konci. Letní dospělé rostliny z výstupu roste paniculate výška květenství 1 m s množinou visí kolokolchatovidnyh květy s lístků krémově bílé, někdy mají purpurové odstín.

Schott Yucca (Yucca schottii) . synonymum: Velký-rodil Yucca (Yucca macrocarpa) . Roste na písčitých půdách štěrkových jižní Arizoně. To má přímý nebo mírně rozvětvený kufr 3-4 m vysoký. Rovné hladké tuhé listy, délka 20-50 cm a šířku 2-4 cm, glaucous. Deska o něco užší ve spodní části, je pokryta tenkými závity na okrajích. Větve a stonky ohnutá; Květenství - volná lata.

Southern Yucca (Yucca australis) . synonymum: Nitenosnaya Yucca (Yucca filifera) . Roste v Mexiku. Tato výkonná vysoce rozvětvený strom nahoře, v přírodě, 8-10 m vysoký, s krátkým kožovitými listy jsou 25-30 cm dlouhé a 2-3 cm široké. Listy jsou tmavě zelené, se závity na okrajích, hustě uspořádané. Long (1-2 m), rozvětvené houpající many-květenství květy s krémem.

Osvětlení. Yucca roste dobře ve světlé a teplé místnosti. Tato rostlina je velmi photophilous - zejména v mladém věku, juka potřebuje hodně slunečního světla, ale je lepší pritenyat před přímým slunečním světlem. Optimálně jejích oken z východní nebo západní orientací. Okna jsou jižní orientace v poledne lepší pritenyat před přímým slunečním světlem.

Pokud je nedostatek osvětlení mohou být pěstovány pod umělým osvětlením po dobu 16 hodin denně pomocí zářivek jejich umístěním ve vzdálenosti 30-60 cm nad rostliny.

V letním období, juky může být vzata pod širým nebem ve stejné době, chránit jej před deštěm a poskytne jí s nepřímým osvětlením. Je také třeba připomenout, že venkovní posezení, místo by mělo být vlhké a tmavé. Pokud nejste schopni vyhovět Yucca venku, musí být pravidelně v létě k větrání místnosti.

V zimě, ale také potřebuje dobré světlo.

Teplota. Teplota se během jaro-letní období juky preferuje mírné, 20-25 ° C, V případě extrémního tepla by pritenyat stojící na slunci rostliny v případě, že zařízení na dlouhou dobu stál na slunci, může dojít k přehřátí, takže se odstraní ve stínu, po vychladnutí se rozprašuje. V období, podzim a zima nezbytné poskytnout teplotu v rozmezí 8-12 ° C Když je teplota příliš vysoký obsah v zimě v kombinaci s osvětlením Yucca izrastaetsya nevýhodu: její základny značně prodloužené výhonky, listy tenčí, lehčí a pověsit ztrácí přirozenou hustotu zbarvení a šťavnaté. V oslabeném juky objevují škůdci (Pavoučí roztoči, mealybug); Jí žloutnou a odpadávat listy. Rostliny, které v zimě nebudou umístěny v chladném (10-12 ° C) místo, mělo by to být tak dlouho, jak je to možné, aby se na čerstvém vzduchu, a v příštím roce co nejdříve přivést na ulici na bezpečném místě. V chráněné místo rostlina může vydržet i krátké mrazy.

Zalévání. Frekvence zavlažování juky závisí na mnoha faktorech včetně velikosti a materiálu hrnce, množství rostlin, především na substrátu, teploty a vlhkosti. V teplejších měsících, juky napojena hojně - avšak pouze po zaschnutí vrchní vrstvy půdy až do hloubky asi 5 cm v parném létě zalévání často Yucca ;. ale nezapomeňte, že mezi waterings přistát v hrnci musí být suchý.

V době ostalnoe rok yukki Poliv dolzhen mírný (zimoy Poliv sokraschayut), inache z zastoya Vody v substrátu gniyut eo Korni, a zařízení může zaniknout.

Vlhkost. Druhy Yucca citlivé na suchém vzduchu musí být pravidelně stříká z rozprašovacího tenké vroucí vody při pokojové teplotě. Pro zvýšení vlhkosti může být umístěn do hrnce s rostlinným zásobníku mokré keramzitu, mech, štěrk. Při stříkání yucca na slunci na jeho listů se mohou objevit skvrny od opálení. Závod pro nejlepší výzdobu je nutné čas od času umýt ve sprše nebo tekoucí vodou, ujistěte se, že voda neprosakuje k podkladu (např uzavřete hrnec s polyethylenu).

Hnojivo. Krmivo juky je nutné v jarních a letních měsících, v intervalu dvou až tří týdnů se zředěným roztokem minerálních hnojiv. Je dobře reaguje na hnojení rostlina extrakt divizna, koňský hnůj, listí plísní. Nejlepší výsledky poskytují požírající listy (hnojivo roztok nastříká na spodní straně listů). Nemůžete krmit rostliny ihned po přesazení, a pokud juka nemocný.

Rysy pěstování. juka často pěstuje kmen, ale může být dosaženo, a jeho důsledky. Vzroste z yuca více vrcholů vybraných mladý, dobře zakořeněné výška rostliny 30 cm (čím vyšší, tím lépe). Na jaře nebo počátkem léta na yucca řezat ostrým nožem nebo špičkou nože (stopku 5-10 cm), ale musí zůstat na stonek opustí - opustí čím více, tím lépe. Plátky sypané rozdrcené uhlí.

Transplant. Transplant Yucca lepší na jaře nebo v létě, pokud je to nutné. Tato rostlina je úspěšně vyvinuté v dobře odvodněné substrát. Transplantace juky na dně hrnce opatrně nalije odtok z keramzitu, štěrkem nebo drcené cihly. Zemní směs je lepší zvolit médium. V případě směsí rašeliny, musí být neutralizován na neutrální hodnoty pH (6,0 - 6,5). Směs půdy je žádoucí přidat hrubý písek (30% objemových).

Je-li přesazování Yucca žádoucí udržovat maximální hliněné prostoru kolem kořenů, takže je nejlepší, aby se manipulace, spíše než po transplantaci zdravé rostliny. Transplantace je vyžadováno při nadměrném zavlažování začaly hnít kořeny juky. Shnilé kořeny jsou velmi měkké a plazit pod prsty z kořenů zápach hniloby - musejí být odebrány při transplantaci rostlin.

Yucca úspěšně pěstovány hydroponicky.

Rozmnožování. Množí semeny, stonků, vrcholových řízků.

Yucca semena vyseta bezprostředně po sklizni v jednoduché směsi (rašelina pozemní list a písku ve stejných částech). Plodiny Krycí sklo; Denně je provzdušňování a otřete sklo pravidelně hydratovat. Střílí juka se objeví jeden měsíc po výsadbě. Sazenice ponořit do hrnce 6 cm, postupně zvyklí na podmínky péče o dospělé rostliny, příští rok se převrátil na 8-9 cm květináčích.

Holland dodávka segmenty dálkového Yucca slonoviny. Holé řízky se voskovaná s relativně malým počtem plátků odpařené vlhkosti, což jim umožňuje být přepravovány na velké vzdálenosti. Zkontrolujte řezání v obchodě: musí být pružný, není usushennym není zkažené, by mělo být stanoveno horní a dolní konce. Reprodukce segmenty dálkového přenosu se stává nutností a dlouhodobé údržbářské provozy jako juka roste příliš. Za tímto účelem je třeba uříznout zavazadlového letní libovolný počet segmentů, které musí být alespoň 20 cm. Spodní konec tyče v mírně navlhčené směsi rašeliny a písku, a vytrvat v šedé oblasti na čerstvý vzduch. Umístěte řez na mateřské rostliny měly zakrýt zahradní hřiště. Řízky z listů pokryté průhledným ochranným filmem odpařováním. Teplota by neměla být nižší než 20 ° C, a substrát - mírně zvlhčí (zamokření nebezpečné). Zakořenění juka - dlouhý proces, který trvá 1-2 měsíce.

Pokud máte při nákupu špatně vyznačený řez (není jasné, kde se nachází a kde je jeho spodní část), položte ho horizontálně a napůl do hloubky. Spící buňky se probudí na kmen, který po zakořenění může být oddělen od kmene mateřského mléka.

Pro zakořenění apikálních řízků Yucca rostliny jsou řez od vrcholu (ostrý nebo čepele nože), sypané plátky udeřil práškového dřevěného uhlí nebo aktivní uhlí, tablet. V získaná sušená břitu (2 Chasa jej ponechat ve vzduchu), a pak vysazena na zakořenění stonků juky ve vlhkém písku nebo jej do nádoby s vařící vody při pokojové teplotě. To je užitečné, aby do styku s vodou kusové uhlí jako prostředek pro omezování šíření bakterií. Během zakořenění řízky Yucca na to může otgnivat spodní listy, poté se objeví nepříjemný zápach. Rozpadavé listy musí být odstraněny, vyměněná voda nahrazena; Je důležité, aby se uchytila ​​kmenové řízky nejsou shnít. Po objevení kořenů yuca stébel vysazených v substrátu.

Smrt rostliny často kvůli buď příliš mnoho vody v zimě nebo příliš nízké teplotě. Pokud z nadměrného zvlhčení podkladu v Yucca začala hnít kořeny a kmen objevil tmavnoucí skvrn a změkčených bodů - ale aspoň několik listů, a část trupu zůstaly světlé barvy, dotek, tvrdý a pevný, můžete se pokusit pěstovat z postižených rostlin nové kořeny ve dvou směrech :

1. Zakořenění zdravou část trupu Yucca vzdušným vrstvení. V obytné části dříku (nad rozpadající části alespoň 10-15 cm, a v horní části není menší než 60 cm) se odstraní s ostrým nožem kůry „kroužku“, šířky 0,5 cm. V místě odstranění kůry a svázaný těsně nad hlavni yucca vlhký rašeliníku, a na něj - plastový obal, který mechu není rychle odpařovat vlhkost. Neustále vlhké mech by měly být, pokud je to nutné, navlhčit to s rozprašovačem. Po 2-3 týdnech se rostliny se obvykle objeví nové kořeny nad místem odkornění. Více kořeny byly pěstovány po dobu dvou týdnů, aniž by jejich odstranění z mechu a filmu. Když úplně dospělý nových kořenů juky a vidlička, horní část rostliny s novými kořeny jsou řezané pod místě odkornění. Plátek sypané rozdrcené uhlí, mírně vysuší a dát závod v nové hrnce s čerstvým substrátem. Půda by měla sestávat z rostlinného zahrady nebo humusu zemi a hrubého písku (alespoň čtvrtina celkového objemu půdy).

2. Zakořenění zdravou část yucca kufr v mini teplichke. Ostrým nožem uřízl živých částech rostlin, z rozpadající se. Je žádoucí, aby řezná délka Získá se ne více než 30 cm, a zbývající část hlavně může žít kořen samostatně. Plátek řezání posypat udeřil uhlí, mírně se suší a zasadil stromek v květináči s mokrým hrubým pískem. Pro zajištění vysoké vlhkosti pákový vrchol pokrytý velké banky nebo uspořádat mini teplichku: přilepená svisle do hrnce s rukojetí 3-4 tenké tyčinky - tak, aby byly nad rukojetí a pokrývají hrnec s rukojetí z průhledného plastového sáčku, přivázáním k okraji pot. Obnovená rostlina se zakončuje za měsíc a půl; je důležité nečistit půdu, ale nechte ji vyschnout.

Žloutnutí dolních listů - pokud listy pomalu zbarvují žlutě, je to přirozené a nevyhnutelné pro staré rostliny. Yucca je zvláštní, že má zelené listy pouze v horní části holé stonky. Takový vzhled je vysvětlen skutečností, že jejich listy nežijí dlouho, po dvou letech se zbarví a zemřou.

Při transplantaci nebo získávání rostlin také může odmítnout část dolních listů, je to přirozená reakce na měnící se podmínky. Pokud je to masivní povaha, pak možná hypotermie nebo průvany.

Hnědé špičky nebo okraje listů Suchý vzduch. Většina yuccas vyžaduje vysokou vlhkost. Dalšími důvody mohou být studené průvany nebo nedostatečné zalévání.

Hnědé skvrny na listí - nedostatečné napájení. Zemní kóma musí být stále mokrá.

Měkké zkroucené listy a hnědé hrany - Teplota je příliš nízká. U citlivých druhů se takové příznaky objeví, pokud jsou v chladné noci ponechány v blízkosti okna.

Lehké suché skvrny na listech Příliš slunce.

Šedavě hnědé skvrny na listí (místo na listu). Hubové nebo bakteriální onemocnění způsobené vysokou vlhkostí vzduchu a půdy. Je nutné odstranit postižené listy. Stříkat systémovým fungicidem, snižovat zalévání a zastavit postřik.

Otočte stonky. Nemoci způsobené houbou. Část stonku nebo koruny se stává měkkou a hnijící. Houba, poškozující rostlina se obvykle rychle rozvíjí a zpravidla celý závod umírá. Přispívá k vývoji houby nadměrně navlhčené půdy a špatně větrané místnosti. V počátečním stádiu onemocnění se můžete pokusit zachránit rostlinu odstraněním všech postižených tkání. V případě vážného poškození zničte rostlinu společně s půdou a hrncem.

Diskutujte o tomto článku na fóru

Tagy: juka, juka, juka aloevidnaya, juka vláknitá, Yucca slavná, yucca Whipple, strom yucca, juka Care, juka rostlin, juka obrázky, závod yucca, květiny, juka, dlaň juka, rozmnožování juka, yucca rostlina péče, flower juka, juka žlutý listí, transplantace juka, indoor závod yucca, rostliny Yucca juky onemocnění, hrnkové rostliny Yucca, juky druhy, druhy juky, palmový yucca péči, juky suché listí, péče o palmy yucca, flower fotografie Yucca, palmový fotografie yucca juky druh foto , juka palm chov, chov juka výsadba juka, juka zavlažování, hnojení th kki

Další související příspěvky

Chcete-li dostávat aktualizace, zadejte svůj e-mail.

Obdržet aktualizace v sociálních sítích:

1 komentář k: "Yucca Popis, typy a péče o yucca"

Dobrý den. Řekni mi, prosím, co mám dělat se svou yuckou. Ihned poté, co byl nákup umístěn na stinném místě, listy se staly velmi žluté, pak se pohybovaly více slunečné, jako by vše prošlo. Ale nedávno se listy začaly zhoršovat, nikoli nižší, ale uprostřed květu. Líška ztmavá ve středu, stává se černým korechnevym. a tam jsou červené náplasti, tečky. Pomozte zachránit květinu. Vděčný předem.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

24 − 19 =