Yuka květ, jak vyfotit

Yuka květ, jak vyfotit

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

rostlina Yucca s popisem a fotografií - pěstování doma, šlechtění, zavlažování a léčbě nemocí

Palma z Jižní Ameriky - Yucca - péče v domově, která zahrnuje jak transplantaci, reprodukce, zavlažování a ochranu před různými nemocemi, je hrnkových rostlin. Zpravidla jedno Yucca na základě preferencí a návyků, bezstarostný domů stálezelené rostliny strom. Pokud se chystáte dostat tuto květinu, pečlivě zkoumat jeho vlastnosti.

Yucca - rod stálezelených rostlin, patří do rodiny z agáve roste v Severní a Střední Americe. Ensiform tuhé listy různých UCC může růst až do 100 cm do 8 cm široká, tvoří růžici nebo často shromážděné paprsek. na druhu základě je rostlinný list může být namodralý nebo zelené, polotuhý, vzpřímené, s hladkými nebo ozubením na okrajích. Často rostlina je pokryta s řetězci, někdy listové hroty mají ostré trny.

Palma juka Během kvetoucích stonků vyzařuje velká, kde existuje mnoho jemné voňavé zvony světlé barvy. Typicky, květenství jsou sestaveny do jedné velké délky lata 2,5 m. Doma, palm květy vzácné. Plody jsou šťavnaté, nebo suché box. Z listů některých druhů rostlin získáno vlákno, které se používá, aby se tkané výrobky.

Yucca květina je vhodný i pro zdobení zahrady, byty, které se používají pro výrobu léčivých a kosmetických přípravků. Doma budou pěstovat více než 30 druhů palem, často větší než velikost zasadit stromy mírného podnebí v Rusku. Květinářství Europe jsou pěstovány a propagovány tři okrasné druhy, které jsou dokonale přizpůsobeny domácím prostředí, a mají optimální velikost pro místnosti. Mezi nejoblíbenější odrůdy:

 • Elefantis nebo barvy slonoviny palma (Yucca elephantipe). Název rostliny pochází z původních silných nohách. Listy jsou na něj, a s růstem kmene postupně stává holé. Letní strom zdobené bílými květy, které vypadají jako zvonky.

 • Vláknitá (Yucca filamentosa). Rostlina vydrží až 20 stupňů Celsia. Ensiform listy s jasně bílými nitěmi, jsou ohnuty nahoře, může dosáhnout délky 60 cm. Květináč vláknité druh má jemnou zvony až 7 cm.

 • Aloelistnaya (Yucca aloifolia). Palma roste pomalu, nakonec se začne získat kulovitý tvar. U dospělých rostlin jsou dobře rozvětvené stromovou stonek, na koncích větví byly uzavřeny výstupními masité zelené listy.

 • Sizaya (Yucca glauca). Kmen tohoto květu v krátké, podlouhlé listy a tenké na okrajích světla. Zvony mají žlutavý či nazelenalý bledá barva. Mew juka obvykle roste ve vzduchu, dobrou odolností proti suchu a mírnou zimou. Listy mohou dosáhnout 90 cm.

Jak se postarat o juky doma

Palma má pěstovat doma na jižní okno, i když ostatní okna jsou dobře osvětleny, mohou být umístěny vedle nich květina. Pokojová rostlina Yucca vyvíjí dokonale ve světlé teplé místnosti. Mladé rostliny potřebují světlo, ale je to trochu lepší pritenyat před přímým slunečním světlem. V procesu kultivace může být použit a umělé osvětlení.

Teplota v létě a na jaře dlaň preferuje mírné, asi 20 až 25 ° C V zimě a na podzim - 8, nebo v rozmezí od 12 ° C Ke zlepšení vzhledu květu občas umýt ve sprše. Letní strom může být umístěno na balkoně, ale musí být dobře chráněno před deštěm. Při umísťování květ pod širým nebem, v místě by měly být suché a jasné. Winter palm potřebuje jasné světlo.

Závod řekne sám, když ho nalít. Při normálním půdní vlhkosti a dobré podmínky, opouští květinu narovnané. V dobách sucha, začnou kroutit bolestivě. Při odchodu domů dlaň zaléval s takovou frekvencí, že půda vyschne do poloviny nádoby. Zpravidla Zavlažování frekvence závisí na velikosti květu, zejména půdy, materiálu a velikosti potu, vlhkosti a teploty vzduchu.

Jak zalévat Yucca doma v létě? Horké léto dlaň někdy potřebovat hodně tekutiny, tolik vody je důležitá při použití teplé vody, ale zalévání květin až po půdu vysušuje horní vrstvu. V zimě, zalévání by měly být sníženy, jinak kořeny shnije. Druhy juky, které jsou citlivé na vzduchu uschnout, musí být neustále stříká s teplou vodou. Pro zvýšení vlhkosti vzduchu, musí být hrnec s květem umístěn na zásobníku štěrku, mech, mokré keramzitu. Při stříkání rostliny na slunci, listy jsou pokryty skvrnami od popálenin.

Zahradní druhy rostoucí v otevřeném terénu, může zůstat na jednom místě po dobu asi 20 let, ale odrůdy pokoj se přesazují každé dva roky. Při konstantním krmení, růst květ výrazně zvyšuje. Mladí vytvořené zásuvky může sedět, ale to by mělo být provedeno pouze tehdy, když vyrostou a stanou silnější. Existují určitá pravidla, jak se usadit Yucca:

 • Transplantace by mělo být provedeno na jaře nebo v létě;
 • Vyberte hrnce, že tři centimetry větší než průměr kořenů;
 • dno nádoby nalije drenážní štěrk, rozbité cihly, vápenec (hliněná směs by měla být průměrná velikost zrna);
 • Opatrně odstraňte květiny tak, aby nedošlo k poškození kořenového systému;
 • Pokud je to nutné, zalijeme dobrou půdu pro změkčení;
 • před výsadbou kořeny hodinu namočit vodou, a poté se v nové zemi a nalít;
 • po dobu dvou týdnů, je nutné krmit rostlinu.

Jako transplantovány do jiného hrnce

Palma v domácí potřeby, které mají být transplantovány do nového hrnce každé dva roky. Kapacita vybrat stabilní a prostorný, as rostlin list má těžkou váhu. Objem odvodnění musí být až 7 cm (asi jedna třetina z celé půdy). Pro větší váhu lze použít štěrku a na zemi by měla být přidána k uhlí. Transplantované květina na jaře av létě musí být následující:

 • budete muset zhluboka stabilní hrnec;
 • spodní nalít vrstvu štěrku nebo keramzit;
 • vylil trochu půdy;
 • V případě, že rostlina je zdravá, lze ji jednoduše vyškrtnout starý hrnec spolu s kusem země;
 • pokud je hniloba u kořínků, musíte nejprve odstranit a naplňte drceným dřevěného uhlí plátky;
 • kdy rostlina bude v novém hrnci, přidejte půdu, utěsnit a nalít vodu.

Prořezávání Yucca doma

S jedinou květinu stonek navlečené lze řezat jako jakékoliv zvolené výšce. V tomto případě je průměr válce musí být alespoň 6 centimetrů. Závod po obřízce zastaví růst a stimulovaly nástup nové ledviny. V případě, že květina má několik kmenů, stonky by měly být sníženy s výškovým rozdílem 15 cm. Měl by mít nádherný víceúrovňovou korunu, listy zároveň nezakrývá navzájem. Řezy byly nutné posypat síru nebo uhlí.

Jak propagovat Yucca doma

Semena květin vyšlechtěné ve vlasti, v naší oblasti neexistují žádné hmyz, který by mohl opylovat jemný zvony Yucca. Chovatelé použít několik dostupné palmové šlechtitelské metody, které lze snadno provádět doma. Pro tento postup budete potřebovat zralou rostlinu se zdravými vegetativních orgánů, nebo výhonky. Reprodukce juka doma následujícími způsoby:

 1. S pomocí palmy vrcholy. Větvení lze dosáhnout řezáním koruny rostliny až do 10 cm. Tyto sekce musí uhelný prášek, suché, kmeny rostlin získané ve vodě. Shnilé listy by měly být odstraněny, aby se zabránilo šíření bakterií třeba přidat uhlí. Po objevení malých kořínků květiny transplantovány do země.
 2. Řezání. Použité řízky, odříznuté od mateřské Bush. By měly být zvoleny s rozvinutým systémem kořenů. Pro reprodukci juka tímto způsobem probíhá snadno, péče o sazenice nevyžadují mnoho úsilí.
 3. Segment. Spodní konec dříku by měla být namočen po dobu několika dní v zvláštním zakořenění stimulátor, pak to musí být vysazeny na lehkou půdou. Silné řezaných květin může být uveden v písku vodorovně, půl ponořit do substrátu. Máte-li jakékoli zárodky musejí být odděleny a kořen.
 4. Semena. Bred palm tímto způsobem je velmi pohodlné. Setí semen by měly být namočené v čerstvé směsi SOD půdy, zeminy, písku (1: 1: 1). Vlhké půdy je třeba pokrýt tento kontejner nebo sklo. Sazenice by se měl objevit během jednoho měsíce.

Při přesazování květin na ulici, to je důležité, aby se spálit listy rostliny na slunci. Koupil sazenice by měly být definitivně tvrzené, vynášení každý den pod širým nebem. Nemůžete dát rostliny v blízkosti podzemních vod. Zahradní juky vyhnout dutin a tmavými oblastmi. Flower by v ideálním případě sedět na vyšší zemi. Jamky třeba předem kopat na podzim, postavit na velikost o něco větší, než je průměr kořenů. To je nejlepší použít k výsadbě půdu, která zahrnuje rašelina, kompost, perlitu, písku nebo humusu.

Květina může růst v jakékoliv půdě, je důležité, aby kořeny mají přístup ke vzduchu. Po zasypání půdy by měla být pečlivě přitlačí ji nenechávat zbytečně mnoho místa. Dále musíte nalít teplou vodu. Pro yucca ideální výživné volné půdy o pH 5,5-6,5. To je nejlepší dát vybranou zem malé množství uhlí a dno jamek - rozbité cihlové nebo říční kameny.

Nadzemní část dlaně je rozvinutější kořenový systém, takže dát květinu stability, mělo by být vysázeny ve velkém hrnci, hrnec nebo vanou. Nová výrobní kapacita pro rostliny musí být větší než 4 cm, průměr kořene. V tomto případě je hloubka hrnce, zvolit 2-krát větší, než je vnitřní průměr. Pot silná potřeba provést a vydrží nekroutí při vyplňování půdy. Pokyny Transplantaci yuccas v hrnci:

 • připravené půdy směs, a to novou kapacita drenážní vrstvu;
 • den před transplantací květu by měly být hojně zalévat jej;
 • odstranění všech suché listí;
 • jemně otočit staré hrnec a postupně se dostat hliněné pokoj s květinou, nezranit kořeny;
 • na drenážní vrstvu nalít půdy až na úroveň, která je základní juky nižší o 2 cm od okraje nádoby;
 • hliněné pokoj s květinou, aby v novém hrnci;
 • postupně zaplní půdu, a pravidelně jej kondenzovat.

Odříznout špičku dlaně je snadno implantát a zbývající kufru nakonec růst nové výhonky. Ve výsledném vysušte břit (vystavit jej na vzduchu po dobu 2 hodin), pak se k zakořeňování rostlin nahoru během mokrého písku nebo dát do kbelíku s teplou vodou. Advance dát kus uhlí. Když zakořenění na rukojeti může hnít listy, které je třeba odstranit a měnit vodu. Po výskytu kořenových stonků palem vysazených v substrátu.

Palmy mohou být pěstovány téměř z hokejky. K tomu, aby její otevřená část zdravého stonku a snížit horizontálně dát do hrnce na plicní povrch substrátu, nebo mokrého písku. Lehce stiskněte kufr pro lepší kontakt. Po několika dnech by mělo probudit ledviny, ze kterých se postupně vynoří, mladé výhonky z kořenů. Dále odstraňte hlaveň z výhonků nádoby, nařeže na kousky počtem výhonky řezů posypeme sušení uhlí a vzduch. Každá část trupu s kořeny stromů mohou být zasazeny v individuálním hrnci.

Palma, který obdrží dobrou péči, nemocné zřídka. Pouze tehdy, pokud není správně zacházet, může dojít k požáru plíseň, hniloba stonku nebo listí. Někdy rostliny žloutnou, ale může to být přirozený proces vývoje a růstu palem, ve kterém se provádí, jak se zbavit dalších listů. V případě, že květ se objevil žlutými skvrnami eliptický tvar, který se postupně zhnědnou - to indikuje přítomnost hnědého místě.

Zimní květina smrt často způsobeno dostatečným zavlažování nebo velmi nízkých teplot. Výsledkem je, že velké množství vlhkosti může být dostal na květinových škůdce: třásněnky, červci, svilušky, mšice a housenky. V případě, že rostlina je již ovlivněna, že je nutné odstranit příčinu oslabení procesních a květinových insekticidy, striktně dodržovat pokyny. Často majitelé stálezelené krásky mají otázky týkající se boje proti různým chorobám, ale měli bychom prozkoumat všechny před zahájením léčby Stávající Yucca onemocnění:

 • Rot, způsobená houbou Fusarium. V průběhu onemocnění postihuje korunu, listy vystavené hnít. V počátečním stadiu onemocnění je třeba odstranit nemocnou část stromu a postříká roztokem fungicidu.

 • Cercosporosis. Na povrchu listů hnědé skvrny oválné. Při vysoké vlhkosti nemoc může postupovat. Za účelem odstranění této nemoci by mělo snížit zálivku, ne sprej několik dní, odstranit infikovaný stonky, proces palmový fungicid. by měly být použity k hnojení hnojiva.
 • Bílá hniloba juka. Nejhorší v této nemoci poškozené listy rostliny, která se nachází těsně nad zemí. V době porážky oni vyblednutí a stát se slabý. Chcete-li se zbavit této nemoci, odstranění nemocné tkáně a provádět zpracování systémových fungicidů (fundazol, Rovral).

Jukka zahrada, juka ulice: péče a chov

Yucca Street, ošetřování a rozmnožování, které nevyžaduje žádné speciální znalosti - okouzlující zařízení s neobvyklým jménem. Host z Ameriky docela rychle chytil na domácím kuchyňské zahrady, kde se cítí dobře s náležitou péčí. Bledé bílé nebo krémové květy, zvonky, sešli v hojném počtu na stromě stopky, připomínající pestrý koště oživit krajinu, stojící světlou skvrnu na jeho pozadí.

Yucca - to je rostlina, která se chce neustále obdivovat. Bohužel, její květ, představující dovolenou fantastická, není dlouhá: až 3 týdny, což je v polovině léta. Vůně květin a velmi příjemná vůně připomínající drahé mýdlo. Je zajímavé porovnat pozadí jemných květin listy: více než půl metru na délku, tmavě zelené, špičaté, s rozdělením na tenké hrany vláken. Mimochodem, tato vlákna jsou historická domácí květina kvalitní surovina pro výrobu pevného papíru a lana, a Američané cukerná šťáva se extrahuje z květu. Indiáni, kteří se domnívají Yucca „strom života“, přidal své lístky v téměř všech pokrmů. Barvy zvláštní chuť, nejvíce připomínající fazolkami a artyčok listy. Yucca květy jsou optimálně kombinován s vejci, takže se často přidává do omelety.

Jukka zahrada: péče a způsobech pěstování

Rostlin, krása, někdy tak vysoké jako 2,5 metru, na webu nebo v bytě jako pokojová rostlina a každý může. Yucca propagovaly v několika způsoby: semena, výhonky nebo rozdělení laterálních kořenů, z něhož pružící ramena řezaných délce asi 5 cm se několik hodin se suší na slunci a pak vysazeny ve skleníku v hloubce 5-7 cm ..

Reprodukce juka vláknitá a péči doma - to není příliš časově náročné, jak by se mohlo zdát na první pohled. Rostoucí ulice květ ze semen - to je docela pracné a zdlouhavé. Setí je nutné vyrábět na konci zimy; sazenice kvalitní budou připraveny až po dvou letech. Takže je to jednodušší koupit již vzrostlou rostlinu nebo pěstovat v jednodušším způsobem - oddělen od hlavního závodu mladé výhonky, které jsou potřebné k přistání na jejich zamýšlené trvalého místa. Přitom se doporučuje na jaře nebo na podzim.

Yucca zahrada, která reprodukci lze provádět několika způsoby, přičemž zcela nekaprizna; to jen stojí včasné napojena pravidelně krmena a chráněny před zimním chladem. Tropical host adekvátně odolat mrazy, ale je to lepší, aby jej od nich. Můžete si udělat dřevěnou krabici, ve kterém namísto spodní části musí být pevně přišroubován krycí materiál. Elektrárna by měla být pokryta, a kolem pole a navíc můžete nalít borovicové větve nebo suché listí. K zajištění úplné ochrany na vrcholu toho všeho konstrukce se doporučuje přikrýt polyethylenu; Takto, juka, optimálně „spryatannaya9raquo; ze zimního chladu, snadno přečkat jakoukoliv mráz a špatné počasí. Můžete použít jednoduchý způsob: malý Bush Prořezávání, list kravatu do drdolu, a rostlina je pokryta se žíní. Tak se část povrchu má být chráněna, a studený vítr a déšť není rozbité listy rostliny; kořeny hluboko do země, chlad také nemůže dosáhnout.

Kde je nejlepší zasadit takové neobvyklé, stejně jako palmy, květiny? Jukka zahrada, ošetřování a rozmnožování, což je vlastně malohlopotny, rád dobře osvětlených prostorech; V polostínu to bude pohodlné pouze na vrcholu letních veder. Pokud se však rostlina bude i nadále růst ve stínu, budou listy začnou dosáhnout na slunce, „lohmatitsya9raquo;, která způsobí krásný akvizice juka neslušný a neuspořádaný vzhled. Yucca Street, péče a chov mohou být vyráběny, které není v plném rozsahu, s nedostatkem slunečního svitu začne klesat listy; s nadbytkem slunce objevit suché světlé skvrny na listech. Před výsadbou, rostliny potřebují k hnojení půdy, takže díru do sklizených 2-3 kg humusu. Typicky, juka kvetou v třetím roce výsadby, ale tam je takový, že květiny neobjevují po dobu několika let. To může naznačovat možné zmrazení rostlin v zimě zima.

Yucca Street, ošetřování a rozmnožování, které jsou jednoduché i pro nováčka zahradník, miluje dobré zavlažování; potřeba vlhkost může být posuzována podle jeho vzhledu: v případě, že listy jsou rovně - v pořádku, květ příjemné; s zkroucené listy a droops mrtvé prameny tropický host by měl ihned nalít. Nicméně, zalévání by se nepřehánějte to, jinak to může vést k hnití na sněhobílé krásy.

Přestože je juka je odolná vůči chorobám a škůdcům, ale přesto by měl mít na pozoru před moučný červi, roztoči, slimáci, whitefly a červci, vzhled, který může být posuzována podle toho, hnědé skvrny na rostlině. Listy v tomto případě, otřít vlhkou vlnu. Jednorázový poplatek místo vody otřít potřebu používat vodku. Rostlinných chemikálií pomoci speciálního nářadí prodávané v železářství. Na invaze slimáků může být posuzována podle nažloutlé skvrny. V tomto případě, zpracování Bush je třeba, aby insekticidy. Rostlina může infikovat houba na jejichž výskyt lze nalézt na změkčené stonku. Pomoct opravdu jen v počátečním stadiu onemocnění odstraněním postižených oblastí.

Kromě estetické potěšení juky měli být vědomi svých užitečných vlastností. Listy rostliny jsou bohaté na sliz, obklopující žaludek a projímavé účinky. To dělá z juky nezbytné pro onemocnění zažívacího ústrojí, zánět žaludku, vředové choroby. Obsažené v yuca látky ve svém složení podobné lidské enzymy vylučované tělem. Antioxidanty obsažené v rostlině, se zabránilo předčasnému stárnutí a chrání buňky před oxidačním procesu. Yucca kořen obsahuje vitamín A, které jsou nezbytné pro zdravou kůži, nehty a vlasy. Vitamin C je také přítomný v rostlině potřebné k udržení imunitní systém. Extrakt z kořene yucca pomáhá maximalizovat vstřebávání užitečných stopových prvků a normalizaci metabolických procesů.

Správná péče o rostliny, prevence včas onemocnění a škůdcům zajistit kvalitativní růst rostliny. Atraktivní stálezelený juka ulice, ošetřování a rozmnožování, které opravdové milovníky krásy přinese jen radost bude módní dekor prvek plocha, protože všechno v závodě vytvořené s cílem potěšit ostatní.

Květy juky: pěstování doma, fotky

Exotické rostliny na všech dob přitahoval zahradníky. Jeden z nejjasnějších zástupci skupiny stálezelených rostlin je juka. Kolébkou tohoto závodu, který patří do rodiny agáve jsou vlhké subtropy Severní Ameriky. To vyžaduje, aby majitel zavedení obdobných podmínek: klima musí být suché a horké. Nicméně, ne všichni mají nezbytné znalosti o pravidlech péče o tuto rostlinu doma, znaky propagace a tak dále.

Tato rostlina může být jedno nebo rozvětvený kufr. Yucca je také odlišný od ostatních rostlin, které listy se týkají nejen větev, ale i kufr. Jsou lehce natažené, a na konci pro vytvoření špičatého tvar. Skrz jeho život yuca kvete jen velmi zřídka. Její květy jsou poměrně velké a mají bílý odstín. Mnoho z nich je spojena s zvony v původní podobě. Mnoho zahrádkářů zvolit tato rostlina není, aby si jejich kvetení, a užít si neobvyklý vzhled. Po juky silně podobá miniaturní dlaň.

Pokud se chystáte pěstovat Yucca v květináčích, se doporučuje instalovat na okna, která se nachází na jižní straně. V tomto případě je žádoucí, aby květina vystaven přímému slunečnímu záření. V nepřítomnosti světla míst juka můžete umístit do polostínu, kde také bude cítit dobře o sobě. Nicméně, měli byste se spoléhat na formování zeleného koruny.

S nástupem léta se doporučuje přinést květiny na balkon, nebo mohou být přepravovány do země, kde by měl najít místo na ulici. Zde juka dostane maximální množství světla. péče o rostliny je jednoduchá, ale na první pohled to není na škodu, aby se seznámit s zvláštnosti výsadbu tuto rostlinu.

Chtěl bych zopakovat, že juka je světlo-milovat rostliny. Proto se v místě, kde se pěstuje, je třeba udržovat relativně vysokou teplotu. Tato květina reaguje silný růst v případě, že teplota v létě v rámci + 20 + 25 stupňů Celsia. Když je zima závod doporučuje převést na tmavém místě, kde by měla být teplota udržována v rozmezí ± 10 až 12 stupňů. Je důležité, aby se ujistil, že v tomto ročním období nevznikla náhlých teplotních změn, a to i navzdory skutečnosti, že v této době bude rostlina je ve stavu klidu. V případě, že teplota klesne pod kritickou úroveň, bude závod nemůže být připraveni na to, a zemřít.

Zalévání je jednou z nejdůležitějších událostí, které určují, jak jsou získávány silné a zdravé rostliny. Yucca není příliš náročná na vlhkost, takže časté zalévání mohou ji poškodit. Ujistěte se, že dávat pozor, aby povrch půdy voda není stagnovat po dlouhou dobu. Také není lepší to je, pokud je ponechána bez vody na dlouhou dobu. V zimním období je napojena mnohem méně. Typicky, aby splňovaly vodu potřebuje trávit dostatek zalévání jednou za týden.

Užitečné v létě je postřik rostlin, které by měly být prováděny s nejvyšší opatrností. V době listu vlhkosti nezbytném k zajištění, aby byly chráněny před slunečním zářením. V opačném případě bude mít za následek popáleniny. Je také důležité, aby se zabránilo vnikání vody během provozu v růžice listů a stonků mezi sousedními rostlin. V zimě, listy se postříkají častěji než v létě, protože v této době v úrovni vnitřní vlhkosti je snížena. Toto opatření je účinné, pokud se postup provádí v zimě alespoň jednou denně.

Při pěstování jakékoliv rostliny doma péče o ně Jde o hnojení. A juka není výjimkou. To je nejlepší plán na hnojení teplé období, kdy rostliny se do stádia aktivního růstu. Krmení žádný prospěch, pokud udělají půdu příliš často. Obvykle postačí provedení této operace každé dva až tři týdny. Zlepšení kvality půdy může být dosaženo zavedením do ní hnůj, humus nebo rašelinu. Nejlepších výsledků lze dosáhnout, pokud v procesu péče o rostliny použít speciální hnojivo pro agáve.

Existuje několik způsobů, kterými můžete násobit Yucca doma.

 1. Plátky délka hlavně 15 cm;
 2. Cut off a zakořeněné vrcholy;
 3. Dceřiné rozety.

Jako substrát, vyznačující se tím, rozmnožovací materiál má zakořenit, je možné použít písek nebo na základě směs písku a rašeliny. Když je materiál připravený, musí být zařízení zasazeny v květináči, je dříve naplnění pozemní substrátem, který musí obsahovat kusy uhlí. Také v nádrži, je nutné zajistit odtok, pro které můžete použít štěrk nebo kousky rozbitých střepů. Best fit minulosti díky své nižší hmotnosti. Také mnozí zahrádkáři pěstují ze semen v Yucca.

Reprodukce juka vertex rukojeť

Když zahradník bude první dospělý juka Bush, může být použit jako doma k chovu. Je třeba mít na paměti, že by to měla být květina s minimální výškou 30 cm jedním z možných způsobů šlechtění yuca palem. - použití řezání, převzato z vrcholu.

 • větev obrobku musí být uříznut ostrým nožem nebo nožem. Není nutné sklidit přes velké množství rozmnožovacího materiálu - závod bude ještě hůř, jestli zůstane trochu zelené listy;
 • Po sklizni řízky řez místo by mělo být mazány s práškovým uhlím. Po čekání trochu, pak můžete vidět, jak od zhojené rány začne růst nových poboček. Jako výsledek této manipulace umožňuje získat efektní rozvětvenou Yucca;
 • po sklizni řízků je třeba dát jim čas vyschnout. Obvykle to trvá asi dvě hodiny. Pak je třeba dát do vlhkého písku. Dokud je čas repot závod stálé místo, musí být udržovány ve vlhkém stavu. Pro tento účel může být špička do sklenice s vodou, přidá se předem aktivovaný uhlík. Ještě předtím, než se jednotlivé listy zakořenění může zemřít. Tentokrát budete chtít sledovat a odstranit. Když se kořenový systém vyvíjet docela dobře, je možné provést transplantaci závod v květináči.

Operační metoda reprodukce je Yuki Použití kmenových kusů. Tato metoda je vhodnější pro ty zahrádkáře, kteří opakovaně zabývají chovem této květiny. Zpočátku budete muset velmi pečlivě odříznout část kufru a dát ji do mokrého písku. To by mělo být provedeno takovým způsobem, že rostlinný materiál ve vodorovné poloze. Podporující písek mokrý, brzy budete mít možnost vidět, jak se rukojeť začnou tvořit kořeny a pupeny. Výsledkem je, že tato metoda umožňuje získat nějaké nové sazenice Yucca.

Reprodukce doma potomků

Potomstvo, které mohou často poskytují tuto květinu, mohou také sloužit jako dobrý rozmnožovacího materiálu. Musíte nejprve najít vhodnou nádobu, která je naplněna mokrého písku. Pak budete muset lehce oddělit proutek, a umístit jej na substrát půdy, vertikální hrany. Po chvíli vyroste malý strom, který byl následně potřebují vypadat velmi pečlivě. Takže budete muset připravit na transplantaci hrnce naplněného olejovým zahradní zeminy.

Přínosem drží prořezávání je to, že vám umožní vytvořit svěží a rozsáhlou korunu závodu. Bude muset odstranit horní část keře. - O 10 cm cut-off místo, které mají být ošetřeny práškovým dřevěným uhlím nebo zahradním hřišti. Taková operace může být provedena pouze s ohledem na tyto stromy, které by mohly dobře zakoření a dosáhl výšky 60 cm.

Kvést po transplantaci rostl dobře, potřebuje nejen patřičnou péči, ale také kvalitní půdy mix. Budete potřebovat zahradní zeminy, kterou chcete přidat písek v množství 1/3 objemu připravené směsi. Na dně hrnce položené střepů, a umístěn na horní kus vodopropustné geotextilie. Poté, co je tento kontejner naplněný zemi, ale pouze na poloviční objem. Dokončit vaření, přejít přímo k transplantaci stromy.

 • pokusit během chirurgického zákroku, aby kořeny keře co nejvíce starého světa.
 • přijmout improvizované prostředky a páčením rostlinu, takže ji lze snadno přenést do připraveného hrnce;
 • dále com s kořeny potřebují trochu čep na povrch a horní naplnit zbývající část nevyužitého mixu půdy;
 • Na konci půdy v kořenové zóně musí být dobře zhutní.

Yuka se nijak neliší od ostatních zahradních plodin, a proto je nutné zajistit odpovídající péči. Zhoršení stavu stromů je možné pozorovat v důsledku porážky plísňové nebo bakteriální infekce. Což lze zjistit pomocí toho, že na listech tmavé skvrny. Následně, v případě neexistence opatření, může to vést ke změkčování tkání a jejich rozpadu. V některých případech může tento proces ovlivnit a část trupu.

V tomto stavu, péče bude zahrnovat odstranění postižených oblastí s ostrým nožem. Je nutné provést i ve vztahu k poškození listů. Nemá vliv na onemocnění yucca Bush potřebovat zpracovávat systémový fungicid. Během tohoto období je nutné snížit četnost zalévání. Tyto nemoci mohou ovlivnit a rostliny pěstovány v podmínkách okolí. V tomto případě je třeba, aby se o ně postarat podobným způsobem.

Yucca je odolná proti mnoha škůdcům. Nicméně, velké nebezpečí pro něj představuje spider mite, ona může dostat v horkém počasí. Zabývat se doporučuje použít slabý roztok tinktury tabáku, která je nezbytná pro sprej kufr a odchází.

Zatímco juky málokdy spokojen s jeho rozkvětu, ale mnoho zahrádkářů je zajímavé, neobvyklé dekorativní pohled. Z tohoto důvodu, mnoho lidí, kteří měli možnost vychutnat si pohled na rostliny, se často ptají, mají za cíl dát na své stránky. To je docela snadné, pokud budete postupovat podle zemědělské techniky pěstování juky.

Péče doma je stejně důležité. Zvláštní pozornost by měla být věnována příprava půdy mix, protože až do transplantace yucca na novém místě by měly být vytvořeny optimální podmínky pro svůj růst. Také úspěch v tomto odvětví závisí na správné velikosti sadby. To je nejlepší používat řízky, které ve většině případů jsou dobře zakořeněné a proměnit silné zdravé rostliny.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

87 − = 78