yusb deska

yusb deska

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Co je to CSS překližky, a jak se používá?

Kamna CSS - stavební materiál pro výrobu dřeva, který se používá například jako osika a borovice. Základní produkt - velkých rozměrů čip, který se používá pro lepení pryskyřice pod tlakem a vysokými teplotami. V současné době je tento materiál je velmi populární v oblasti výstavby. Stavitelé se aktivně zapojit OSB téměř všude: v regeneraci beden pod střechou, a dokonce i na stěnách a podlahách.

Charakterizace použitého materiálu

Dříve se za to, že tento materiál je odvozen od všech známých dřevotřískových desek, není tomu tak. Hlavní rozdíl mezi těmito materiály je uspořádání čipů. V horních vrstvách má podélnou uspořádání, a v interiéru - kříž. Obvykle je počet vrstev, - 3 nebo 4.

Rozluštění OSB - je zhruba dřevotříska. Při jeho výrobě pomocí délky čipu 7,5-15 cm, a šířku - 1-1,2 cm, tloušťka - 0,5 - 0,8 mm. Poté, co produkoval pokuty produktu zůstanou, které zahrnují podmínky pro výrobu různých dřevotřískových desek nebo odeslána do pece.

Co je voděodolná překližka pro venkovní práce lze nalézt v tomto článku.

Mnoho výrobců vyrábět desek CSS v následujícím označením:

 1. CSS 1- do záběru s sníženou úroveň vlhkosti, kde jsou přísné požadavky na pevnostní parametry.
 2. CSS 2- aplikovat při instalaci nosných konstrukcí v místnostech, kde není vliv vlhkosti.
 3. CSS 3- mají být instalovány v místnostech, kde jsou těžké pro podmínek použití, tj potřeba vysokou pevností a vlhkosti. Z tohoto důvodu jsou náklady na desce je mnohem vyšší než ostatní.

Překližka velikost OSB deska a další charakteristiky stavebního materiálu se nachází v tomto článku.

Pokud budeme mluvit o vlastnostech, které jsou nejčastěji OSB tyto požadavky:

 1. zpracovatelnost - snadné zpracování materiálu je dosaženo použitím konvenčních tesařských nástrojů. Výsledkem je, že deska může být volně řezat a brousit, hoblované, vyvrtané otvory a nehty nehty.
 2. retenční kapacita. Jako část materiálu má velkou velikost čipy. To umožňuje perfektní držení spojovací materiál. Hammer nehty povoleno v krocích po 6 mm a nestarat se, že trhliny. Také, výrobky mohou být spojeny pomocí lepidlo na dřevo, ale před tím chodit na povrchu s brusným papírem. V případě, že OSB bude aplikován z vnějšku, je nutné zakrýt nátěrové hmoty. Díky němu strom nebude vystaven negativním vlivům srážek.
 3. fyzikální parametry. Hodnota hustoty se mohou pohybovat v malém rozsahu. Tady, všechny výrobce udává.
 4. Úroveň odolnost proti vodě. Vzhledem k tomu, CSS desek - dřevěné produkt, reaguje na změny vlhkosti. Nicméně, takový materiál splňuje požadavky, což vede k charakteru materiálu by neměla při teplotě měnit 20 stupňů a 65% vlhkosti. Nejvíce „solid“ je v tomto kontextu považována za kamna CSS 3.
 5. požární bezpečnost. Výše uvedené CSS destičky bylo provedeno více požární zkoušce a rychlost šíření plamene. Výsledkem těchto studií se stane aktivní, přičemž se nechá materiál pro použití v vnějšího pláště z domů, ale do určitého stupně požární odolnosti. Nicméně, může být požadováno, dodavatelé zcela zaplnit prostor rámu takovým nehořlavého materiálu, jako je minerální vlna.

Článek uvedené odrůdy překližkových charakteristik FC 4. dubna.

Ve videu - vysvětluje usb překližka:

Způsob výroby takových výrobků jsou neustále zdokonalovány, přičemž tyto výhody je možno uvést, CSS desek:

 1. Přítomnost homogenní struktury, což umožňuje chránit produkt z oddělení a štěpení.
 2. Zvláštní pozornost čipů, které mohou dokonale udržují spojovací prvky a neumožňují vlhkosti proniknout.
 3. Snadnou manipulaci.
 4. Opravdu kvalitativně aplikovat pero a drážku.
 5. Nedostávají na náhlým změnám teploty a mechanických faktorů.
 6. Vysoce pevnostní vlastnosti při nízké tloušťce. Pokud si postavit dům z takového materiálu, nebude podroben zemětřesení, na rozdíl od kamenného domu. Důvodem je, OSB desky mají zvláštní pružnost a ohebnost.
 7. Environmentální faktor, kterým je materiál naprosto bezpečné pro lidský organismus.
 8. Příznivá cena v porovnání s tradičními řeziva.

Co je voděodolná překližka bakelit 2440h1220h20 si můžete přečíst zde.

S ohledem na netu, pak najít něco, co stojí obtížný. Je důležité dodržovat preventivní opatření, které byly vyvinuty při práci se dřevem. Například, při léčbě OSB je třeba chránit jejich zdraví z dřevného dehtu, který se týká karcinogen. Chcete-li to, budete muset nosit respirátory. Při porovnávání výhod a nevýhod OSB je třeba chápat, že množství výhod je zde mnohem více než minusy.

Usb velikosti překližky a jiné údaje jsou uvedeny v tomto článku.

Výrobci nabízejí tento materiál rozměry, které jsou určeny na zpracování hran:

 • deska s hladkými hranami bude mít rozměry: 2500h1250, 2440h1220 mm;
 • desky s jazykem má takové rozměry: 2500h1250, 2450h590, 2440h590, 2440h1220 mm.

Parametr v tomto případě je tloušťka se může měnit v 9-22 mm. To vše závisí na tom, jaký typ kamen. Dodávka materiálu se provádí v paketech, ve kterém je počet listů, které dosáhnou 35-100 kusů.

Jaká by měla být tloušťka překližky pod laminátové dřevěné podlahy lze nalézt zde z výrobku.

Dnes CSS se zabývá výrobou desek mnoho továren. Ale upozornit na nejpopulárnější, můžete:

 • Krono;
 • Kronospan;
 • Egger.

Použít materiál představil v oblasti stavebnictví velmi výhodné. Důvodem je, že proto, že dostanete 100% přírodního dřeva za nízkou cenu. Hodnotné může být různé, záleží na kritériích, jako je výrobce, použitého plniva a rozměry.

Tento článek uvádí všechny rozdíly mezi překližky FK a FSF.

Kolik je materiál? V současné době se cena desky CSS bude také mít vliv na zemi, ve které bylo vyrobeno. Průměrně za 1 m2 vám poskytne 180 - 400 rublů. Také spotřebitel může nabízet zboží v podobě hotového listu.

Co je překližka WBP se lze naučit čtením článek.

CSS desky - jedná se o velmi nákladově efektivní a přínosné pro životní prostředí materiál. Aktivně se používají v různých oblastech stavebnictví. Taková investice peněz je velmi výhodná, protože se dostat solidní, spolehlivé a šetrné k životnímu prostředí design OSB dáte nejsou tolik peněz.

OSB desky: Tloušťka a rozměry, ceny a specifikace

OSB desky jsou široce používány ve stavebnictví pro stavbu stěn, laťování pod střechou, instalaci stěn, jakož i pro upevnění a balení jiných materiálů. Technické vlastnosti, jsou mnohem lepší než již známé dřevotřísky a dřevovláknitých desek. Výběru a nákupu OSB plechy tloušťky a rozměrů, ceny - jsou velmi důležité. Získávat vhodné materiály vám pomůže seznámit se s klasifikací, vlastnosti každé skupiny výrobků a jejich rozsah.

Back Oriented strand board je skvělou alternativou ke dřevu

Klasifikace OSB desek a jejich způsoby výroby

Zkratka OSB je zkratkou pro "Oriented Strand Board". Materiál pro výrobu to jsou dřevěné štěpky nebo třísky. Ve výrobním procesu několik vrstev těchto čipů jsou lisovány ve vzájemně kolmých směrech. K tomu se přidává speciální polymerní materiál je pryskyřice pojiva a dalších přísad.

Výroba OSB desek

V závislosti na jemnosti výroby a výsledné vlastnosti získaných cíl OSB, lze rozdělit do čtyř skupin:

 1. OSB-1 - slouží k vytvoření výrobky určené pro použití v podmínkách nízké vlhkosti. Například, takové desky se používají pro výrobu nábytku, dřevěné nebo jako obal.
 2. OSB-2 - použitý v konstrukci vnitřních podpůrných struktur. Pouze v suchých místnostech, můžete použít tuto skupinu výrobků.
 3. OSB-3 - se používá k vytvoření stěny, příčky a hlavní nosné konstrukce ve vlhkém prostředí.
 4. OSB-4 - skupina rezistentní nejodolnější a vlhkost. Používá se jako specializovaná stavební materiál. Tyto desky mohou odolat těžkých břemen.

Pros využití OSB ve stavebnictví

Stojí za zmínku, že asi 90% všech výrobků na trhu obsazených OSB-3. Vzhledem k tomu, tyto desky mají nejuniverzálnější vlastnosti, které umožňují jejich použití v širokém rozsahu prací, včetně výstavby nízkopodlažních domů.

Tloušťka a velikost překližkové desky: cena, odrůdy a aplikace. Rysy výroby, vlastnosti, základní typy, výhody a nevýhody. stavební materiály Přehled trhu.

Vlastnosti a standardní velikosti listů OSB

V zemích bývalého Sovětského svazu, tento materiál je relativně nový, ale ve Spojených státech a Evropě, OSB je široce používán ve stavebnictví v důsledku řady jedinečných vlastností:

 • Komfortní velikost talíře. Standardní parametry 1,22h2,44 m;
 • snadnost použití a zpracování. OSB desky jsou dokonale přístupný mechanickému namáhání, jako je řezání. Prostřednictvím ruční nebo elektrický nástroj, lze snadno odříznout nezbytnou součástí hladce, přičemž se vyhne vzniku trhlin nebo čipů, a získání požadované velikosti listu RSD;
 • pevnost materiálu. Dřevotřískové desky vydrží těžkých břemen. Nicméně, jejich tuhost umožňuje jejich montáž v libovolných spojovacích prostředků, jako jsou hřebíky, šrouby, vruty. Z tohoto důvodu mohou být snadno vzájemně spojeny, tvoří jednodílnou konstrukci s. Pro tento ukazatel, OSB desky nemají připustit ani masivní dřevěná deska;

Hlavní charakteristiky OSB

 • snadná úprava. Po skončení montážních prací, desky může být jednoduše lakované nebo použitý pro zařízení všech obkladových materiálů;

Užitečný tip! Před instalací omítky na OSB desky se ujistěte, aby se odstranily všechny vnější vady na povrchu a důkladně napenetrovat celou rovinu.

 • nízká hmotnost. Ve standardní velikosti listu 9 mm OSB desky váží jen 18 kg. To usnadňuje přepravu materiálu a zvedněte ji do libovolné požadované výšky;
 • nízké náklady. OSB desky jsou levné stavební materiál, cena za metr čtvereční v průměru 150 rublů.

Oblasti použití OSB deska

Výše uvedené vlastnosti tohoto typu stavebního materiálu dělá to použitelné v mnoha oblastech práce. OSB se používá nejen pro výstavbu budov, ale i při výrobě nábytku a baleních, jakož i pro dokončení vnitřku nákladních automobilů, lodí a ve vlacích.

OSB desky jsou jedním z hlavních konstrukčních materiálů ve stavebnictví

Druhy prací, náklady produkoval největší počet OSB:

 • Instalace stropů a příček, výstavba vnitřních a vnějších stěn v nízkopodlažních domů. Pro tento účel je deska z druhé a třetí třídy tloušťky 9 až 12 mm. Takové panely mohou být namontovány buď vertikálně nebo horizontálně;

OSB desky se používají v rámové konstrukci domu

 • podlahové krytiny. V tomto případě je deska je umístěna kolmo k vlastní záznamy, které slouží jako základ. Pro tento účel, tlustší desky - 18-22 mm, což umožňuje poskytnout dodatečnou tepelnou a hydroizolace;

OSB desky se používají jako substrát za podlahy, laminát

 • pevné střešní latě. To se nejlépe hodí pro takové velikosti a tloušťky odolných plechů vlhkost RSD-3. Cena a kvalita jsou v souladu se všemi potřebnými požadavky na. Nad můžete zařídit střešní břidlice, kov nebo válcovaného materiálu;

OSB jako kontinuální pružné lišty pod šindele, šev střecha

 • erekce dočasné oplocení. Odolnost proti vlhkosti OSB desky Group-3 umožňuje jejich použití pro zdobení ploty nebo ochranných konstrukcí.

Užitečný tip! V případě použití OSB hodláte zasunout do pochvy stěny, pak musíte nejprve správně nastavit speciální kovové konstrukce, které budou sloužit jako základ pro upevnění. V tento krok zaostává nebo beden by neměla být větší než 400 mm.

Výběrem OSB plechy tloušťky a rozměrů, ceny

Definované s účelem, pro který je deska má být použit, může přistoupit k volbě tloušťky a velikosti listů RSD. Cena bude záviset nejen na tyto parametry, ale také na zvolené výrobcem. K dnešnímu dni, cena za list OSB 3 mm a velikost se pohybuje v rozmezí 500-650 2440h1200h9 rublů kus. Náklady na tlustšího plechu vyšší cenu a velikost 1250h2500h18 mm OSB deskami, aby okolo 1000 rublů za kus.

OSB je vysoce spolehlivý, osvědčený pro výstavbu a opravu

Z tohoto důvodu není nutné kupovat desek vyšší třídy, než je nutné. To povede k finančním nákladům, které nejsou potřeba. Lepší vzít vhodnou velikost, cenu a tloušťku překližkové desky OSB doporučených pro tento druh práce od renomovaného výrobce.

Užitečný tip! Pokud jste laik ve stavebnictví, je lepší koupit talíř standardní velikosti. Tak to bude snazší pro výpočet správné množství. A tam, kde je to potřeba, můžete vždy dále rozřeže na listy. Navíc, většina instrukcí, které jsou uvedeny na internetu, standardní desky orientované rozměry.

Kreativní řešení interiéru s OSB

Po přezkoumání navrhované škále velikostí a cen OSB, uvidíte, že se jedná o levný a univerzální stavební materiál, který umožňuje provádět mnoho různých pracovních míst snadno. A s tím vším, jsou tyto listy jsou bezpečné pro životní prostředí a zdraví.

Specifikace, rozměry a ceny pěnových bloků

DSP desky: velikost, cena a vlastnosti materiálu

Stěnový panel MDF: ceny, katalog fotografie myšlenky a základní specifikace

Rozměry oharek bloku a specifikace

Tloušťka a velikost překližkové desky: cen, odrůdy a aplikací

Vodotěsný laminátová podlaha 12 mm 33 třída, Německo: specifikace, výrobci a cena

Vodovzdorná překližka OSB: popis, vlastnosti, rozměry a hodnocení

Vodovzdorná překližka OSB - je jedním z nových inovací v dřevozpracujícím průmyslu. Tento materiál je jedinečné pro svou univerzálnost - to je široce používán ve stavebnictví. Tato překližka se používá v konstrukci dřeva a hrázděnými domy, budovy SIP panelů, vše pro hrubé podlahy.

Produkt uvedený v názvu ve svém složení má pouze přírodní složky - dřevní štěpky a lepidlo na bázi přírodní pryskyřice leží. Speciální technologií čipy zapadají do některých směrech, který dává nastoupí na pružnost a elasticitu. Takový vysoký výkon činí tento materiál je velmi univerzální.

Materiály pro výrobu vodovzdorné překližky

Překližka OSB - je zhruba dřevotříska. Pro jeho výrobu se používá častěji než měkkého dřeva a některých tvrdých dřev, mnohdy rychle rostoucích dřevin. Tato volba je primárně spojena s prostředím - producenti snažit nepoškodit přírodu a nenaruší rovnováhu.

Výroba tohoto materiálu se provádí v několika stupních. Patří mezi ně:

 1. Volba vhodného dřeva.
 2. Míchání.
 3. Formace.
 4. Lisování a dokončovací desek.

Uvažujme každý z nich podrobněji. Takže není podnikání, Dřevovina vybrány na jevišti třídění. Kmen musí být řezány tak, aby za následek krátkou délkou obrobku, po které procházejí speciálním zařízení, které umožňuje pásku obrobku z čipu. Mimochodem, používá čipy různých velikostí. Dále, výsledné čipy jsou odesílány do speciálních nádob, které se důkladně vysuší, po nichž je seřazen vázán pás podle velikosti.

Ve druhé výrobní krok probíhá tzv mix - se přidal k materiálu zvláštní fenolické nebo isokyanátové pryskyřice. To je nutné, aby se překližky OSB má vnitřní pevnost, tuhost a odolnost proti vlhkosti potřebné. Směs se dostane do speciálního bubnu, ve kterém je také dodáván pojivo a parafinů.

Dále se krok tvorby. Tento postup se provádí pomocí speciální stanoviště s přítlačných kladek a magnet a závaží. Hořčík pomáhá vyloučit z budoucí deskových různých cizích těles a objektů. V této fázi se výrobek přibližně dřevotřísková deska. Horní vrstva byla položena podél delší části desky, na vnitřní - příčně.

Pak poté, co již byla vytvořena překližka OSB, je poslána do lisu. Pod vlivem tlaku a vysoké teploty rohože z čipů značně zhutňuje. Tento postup se provádí pomocí ocelových pásů, dříve mazané speciální topným olejem. Přítlačná síla je obvykle 5 N / mm.

Tento stavební materiál má hmotnost unikátními vlastnostmi. V současné době žádná ze stávajících výrobků ze dřeva takových kvalit není.

Odolné proti vlhkosti deska je velmi vyrobitelné. Jsou velmi snadno manipuluje se standardní sadou tesařských nástrojů.

Tento produkt má také vysokou retenční kapacitu. V rámci tohoto typu překližky použít velké čipy. Takové pásy držet velkou hřebíky a další spojovací materiál. Mnozí mistři zatlouct hřebík do překližky ve vzdálenosti 6 mm nebo více od hrany - není prasklý.

Kromě toho je stavební materiál je dobře přilepena žádná tesařské lepidla, které podléhají předběžné povrchové broušení. Jamkové destičky lze natírat libovolnou barvu. Mimochodem, pokud překližka se používá venku, přičemž odborníci doporučují pro léčbu povrchových ochranných sloučenin, které bezpečně uložit na strom před škodlivými účinky atmosféry.

Desky mají dobré fyzikální vlastnosti. To znamená, že hustota se pohybuje v malé hodnoty, v závislosti na konkrétním výrobcem (střední indexy hustotu 640 kg / m).

Pokud jde o úroveň odolnosti proti vlhkosti, OSB překližka - je výrobky ze dřeva, které se nemění v závislosti na změnách vlhkosti a teploty. Deska také odpovídá na severoamerickém standardu - ní produkt by neměl měnit jejich geometrické charakteristiky, pokud se pracuje při teplotě + 20 ° C a relativní vlhkosti 65%.

Zhruba dřevotřísková deska má vysokou požární bezpečnost. Popsané materiály byly testovány v nezávislých laboratořích, které jsou akreditovány s požárně bezpečnostních služeb. Deska OSB (překližky, jak to je voláno) prošel všemi požární zkoušky a rychlost, s jakou se bude ji šíření plamene.

Dnes je na trhu stavebních materiálů nabízí několik druhů těchto desek. Liší se v účelu a vlastností. Existují čtyři typy tohoto překližky.

OSB-1 - je počáteční značka. Tento materiál má strukturu s nízkou hustotou. Podle hodnocení, je hlavní nevýhodou tohoto zařízení - úplná absence alespoň nějakou odolnost proti vlhkosti. Překližka je značka nejčastěji používané při výrobě nábytku.

OSB-2 je vyšší charakteristiky hustoty a pevnosti. Nicméně, jak říkají odborníci, je stále nepromokavého materiálu. Tuto desku lze použít téměř všude tam, kde to nebude mít žádný vliv vlhkosti.

Překližka OSB-3 - se jedná o skutečné vodě odolný materiál a jeden z nejoblíbenějších typů desek provazce spotřebitele orientované. Tato překližka má vysokou pevnost a odolnost proti vlhkosti. Je ideální jako opláštění prefabrikovaných dřevěných domů.

Ale je tu háček skrytý, který neříká výrobcům a prodejcům - sporák je chráněna před vlhkostí, jen když krátké expozici. Je-li takový materiál nastaven jako stěna dokončovací lázni, poté se povrch musí nutně platit vrstvu dodatečné ochrany. Nedošlo k poškození za použití barvení a povrchová úprava proti vodě impregnací. V naší zemi, OSB-3, mají rádi jako materiál pro hrubou podlahu - v tomto případě to prostě nemá nic.

OSB-4 - to je, podle názoru spotřebitele, web je velmi vysoká pevnost. Jeden z jeho charakteristiky - vysoká ochrana proti vlhkosti, a to i s delší expozici. Nevýhodou je, a on je jediný - to je, jak moc se nazývá překližky OSB. Jeho cena je poměrně vysoká - velikost listu 1250x2500 mm a standardní velikosti, ceně od 500 rublů. Náklady závisí na tloušťce - 8 mm výrobek od 500 rublů 12 mm. - 680 rublů 15 mm -. 880 rublů 18 mm -. 980 rublů. Ale cena závisí také na výrobci.

Začneme s tloušťkou. Existuje několik variant bylo k uvedené desky, v rozmezí 8 až 25 mm. Podle tohoto ukazatele, deska je rozdělena do tří skupin:

 1. Tenké materiály - je 8, 9, a 10 mm.
 2. Průměrná tloušťka - to je 12 a 15 mm.
 3. Hustá tkanina - 18, 22 a 25 mm.

Tloušťka je v přímém poměru a hmotnosti plátu. Tak, když tloušťka plechu 8 mm v jeho hmotnosti okolo 16,6 kg. A 9-milimetr produkt již váží 18,4 kg, 10 mm - 20,6 kg.

Jedním z faktorů, na kterých vybraných překližky OSB - velikost. Obecně platí, že existuje několik. Nejpopulárnější mezi ruskými kupci - 2440x1200 mm, standardní evropská velikost - 2500x1250 mm, velmi vzácné velikost - 2440x950 mm. Předpokládá se, že poslední desky jsou populární pro zdobení na podlahu, když se produkt může být použit stejně dobře pro toto.

Pro ty, kteří se domnívají, že OSB - je to něco nového a ultra-moderní, je třeba říci, že výroba desek dat vyžaduje spoustu let. Pak se trh ještě nebylo moc z překližky, jako je tomu dnes, a OSB koupil, protože to bylo cenově dostupnější analogové překližky.

Při výrobě OSB deska jsou použity přírodní gumy, stejně jako vosky, a kyseliny borité. Při výrobě překližky používá formaldehyd. Z bezpečnostního hlediska OSB je mnohem lepší - deska může být použita v obytných oblastech. Překližka stejné pro to, z důvodu přítomnosti škodlivých látek, není vhodné.

Kromě toho, pro pokládání podlah, například použít speciální konstrukce OSB - drážkovaných konců těchto výrobků. Toto je děláno s cílem dosáhnout vysoce kvalitní materiály a jednoduché spojení mezi nimi.

Při výběru kurzu je důležité zaměřit se v závislosti na konkrétní situaci. A pokud zvolíte cenu, OSB je levnější překližky.

Nicméně i přesto, že cena materiálu a výrazně nižší než to, co je požádán o překližky, ale tato deska by neměla být použita pro úpravu podlah - podívat se na to není estetické. Ale, jak již bylo uvedeno, spor - který je lepší, překližky nebo OSB k podlaze - poslední významné výhody z hlediska ochrany životního prostředí.

Překližka jako materiál pro stěny se nedoporučuje znalci stejný v důsledku formaldehydu. Nad těmito dvěma materiály mohou být potaženy různými prostředky nebo ochranných laků. Deska lépe a rychleji se brousit, ale také nese lepší penetraci.

Je tedy zřejmé, že v různých situacích, budete muset použít celou řadu materiálů, které jsou vhodnější pro konkrétní úkol.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

74 + = 77