yusb panel

yusb panel

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Co je to CSS překližky, a jak se používá?

Kamna CSS - stavební materiál pro výrobu dřeva, který se používá například jako osika a borovice. Základní produkt - velkých rozměrů čip, který se používá pro lepení pryskyřice pod tlakem a vysokými teplotami. V současné době je tento materiál je velmi populární v oblasti výstavby. Stavitelé se aktivně zapojit OSB téměř všude: v regeneraci beden pod střechou, a dokonce i na stěnách a podlahách.

Charakterizace použitého materiálu

Dříve se za to, že tento materiál je odvozen od všech známých dřevotřískových desek, není tomu tak. Hlavní rozdíl mezi těmito materiály je uspořádání čipů. V horních vrstvách má podélnou uspořádání, a v interiéru - kříž. Obvykle je počet vrstev, - 3 nebo 4.

Rozluštění OSB - je zhruba dřevotříska. Při jeho výrobě pomocí délky čipu 7,5-15 cm, a šířku - 1-1,2 cm, tloušťka - 0,5 - 0,8 mm. Poté, co produkoval pokuty produktu zůstanou, které zahrnují podmínky pro výrobu různých dřevotřískových desek nebo odeslána do pece.

Co je voděodolná překližka pro venkovní práce lze nalézt v tomto článku.

Mnoho výrobců vyrábět desek CSS v následujícím označením:

 1. CSS 1- do záběru s sníženou úroveň vlhkosti, kde jsou přísné požadavky na pevnostní parametry.
 2. CSS 2- aplikovat při instalaci nosných konstrukcí v místnostech, kde není vliv vlhkosti.
 3. CSS 3- mají být instalovány v místnostech, kde jsou těžké pro podmínek použití, tj potřeba vysokou pevností a vlhkosti. Z tohoto důvodu jsou náklady na desce je mnohem vyšší než ostatní.

Překližka velikost OSB deska a další charakteristiky stavebního materiálu se nachází v tomto článku.

Pokud budeme mluvit o vlastnostech, které jsou nejčastěji OSB tyto požadavky:

 1. zpracovatelnost - snadné zpracování materiálu je dosaženo použitím konvenčních tesařských nástrojů. Výsledkem je, že deska může být volně řezat a brousit, hoblované, vyvrtané otvory a nehty nehty.
 2. retenční kapacita. Jako část materiálu má velkou velikost čipy. To umožňuje perfektní držení spojovací materiál. Hammer nehty povoleno v krocích po 6 mm a nestarat se, že trhliny. Také, výrobky mohou být spojeny pomocí lepidlo na dřevo, ale před tím chodit na povrchu s brusným papírem. V případě, že OSB bude aplikován z vnějšku, je nutné zakrýt nátěrové hmoty. Díky němu strom nebude vystaven negativním vlivům srážek.
 3. fyzikální parametry. Hodnota hustoty se mohou pohybovat v malém rozsahu. Tady, všechny výrobce udává.
 4. Úroveň odolnost proti vodě. Vzhledem k tomu, CSS desek - dřevěné produkt, reaguje na změny vlhkosti. Nicméně, takový materiál splňuje požadavky, což vede k charakteru materiálu by neměla při teplotě měnit 20 stupňů a 65% vlhkosti. Nejvíce „solid“ je v tomto kontextu považována za kamna CSS 3.
 5. požární bezpečnost. Výše uvedené CSS destičky bylo provedeno více požární zkoušce a rychlost šíření plamene. Výsledkem těchto studií se stane aktivní, přičemž se nechá materiál pro použití v vnějšího pláště z domů, ale do určitého stupně požární odolnosti. Nicméně, může být požadováno, dodavatelé zcela zaplnit prostor rámu takovým nehořlavého materiálu, jako je minerální vlna.

Článek uvedené odrůdy překližkových charakteristik FC 4. dubna.

Ve videu - vysvětluje usb překližka:

Způsob výroby takových výrobků jsou neustále zdokonalovány, přičemž tyto výhody je možno uvést, CSS desek:

 1. Přítomnost homogenní struktury, což umožňuje chránit produkt z oddělení a štěpení.
 2. Zvláštní pozornost čipů, které mohou dokonale udržují spojovací prvky a neumožňují vlhkosti proniknout.
 3. Snadnou manipulaci.
 4. Opravdu kvalitativně aplikovat pero a drážku.
 5. Nedostávají na náhlým změnám teploty a mechanických faktorů.
 6. Vysoce pevnostní vlastnosti při nízké tloušťce. Pokud si postavit dům z takového materiálu, nebude podroben zemětřesení, na rozdíl od kamenného domu. Důvodem je, OSB desky mají zvláštní pružnost a ohebnost.
 7. Environmentální faktor, kterým je materiál naprosto bezpečné pro lidský organismus.
 8. Příznivá cena v porovnání s tradičními řeziva.

Co je voděodolná překližka bakelit 2440h1220h20 si můžete přečíst zde.

S ohledem na netu, pak najít něco, co stojí obtížný. Je důležité dodržovat preventivní opatření, které byly vyvinuty při práci se dřevem. Například, při léčbě OSB je třeba chránit jejich zdraví z dřevného dehtu, který se týká karcinogen. Chcete-li to, budete muset nosit respirátory. Při porovnávání výhod a nevýhod OSB je třeba chápat, že množství výhod je zde mnohem více než minusy.

Usb velikosti překližky a jiné údaje jsou uvedeny v tomto článku.

Výrobci nabízejí tento materiál rozměry, které jsou určeny na zpracování hran:

 • deska s hladkými hranami bude mít rozměry: 2500h1250, 2440h1220 mm;
 • desky s jazykem má takové rozměry: 2500h1250, 2450h590, 2440h590, 2440h1220 mm.

Parametr v tomto případě je tloušťka se může měnit v 9-22 mm. To vše závisí na tom, jaký typ kamen. Dodávka materiálu se provádí v paketech, ve kterém je počet listů, které dosáhnou 35-100 kusů.

Jaká by měla být tloušťka překližky pod laminátové dřevěné podlahy lze nalézt zde z výrobku.

Dnes CSS se zabývá výrobou desek mnoho továren. Ale upozornit na nejpopulárnější, můžete:

 • Krono;
 • Kronospan;
 • Egger.

Použít materiál představil v oblasti stavebnictví velmi výhodné. Důvodem je, že proto, že dostanete 100% přírodního dřeva za nízkou cenu. Hodnotné může být různé, záleží na kritériích, jako je výrobce, použitého plniva a rozměry.

Tento článek uvádí všechny rozdíly mezi překližky FK a FSF.

Kolik je materiál? V současné době se cena desky CSS bude také mít vliv na zemi, ve které bylo vyrobeno. Průměrně za 1 m2 vám poskytne 180 - 400 rublů. Také spotřebitel může nabízet zboží v podobě hotového listu.

Co je překližka WBP se lze naučit čtením článek.

CSS desky - jedná se o velmi nákladově efektivní a přínosné pro životní prostředí materiál. Aktivně se používají v různých oblastech stavebnictví. Taková investice peněz je velmi výhodná, protože se dostat solidní, spolehlivé a šetrné k životnímu prostředí design OSB dáte nejsou tolik peněz.

OSB desky: Tloušťka a rozměry, ceny a specifikace

OSB desky jsou široce používány ve stavebnictví pro stavbu stěn, laťování pod střechou, instalaci stěn, jakož i pro upevnění a balení jiných materiálů. Technické vlastnosti, jsou mnohem lepší než již známé dřevotřísky a dřevovláknitých desek. Výběru a nákupu OSB plechy tloušťky a rozměrů, ceny - jsou velmi důležité. Získávat vhodné materiály vám pomůže seznámit se s klasifikací, vlastnosti každé skupiny výrobků a jejich rozsah.

Back Oriented strand board je skvělou alternativou ke dřevu

Klasifikace OSB desek a jejich způsoby výroby

Zkratka OSB je zkratkou pro "Oriented Strand Board". Materiál pro výrobu to jsou dřevěné štěpky nebo třísky. Ve výrobním procesu několik vrstev těchto čipů jsou lisovány ve vzájemně kolmých směrech. K tomu se přidává speciální polymerní materiál je pryskyřice pojiva a dalších přísad.

Výroba OSB desek

V závislosti na jemnosti výroby a výsledné vlastnosti získaných cíl OSB, lze rozdělit do čtyř skupin:

 1. OSB-1 - slouží k vytvoření výrobky určené pro použití v podmínkách nízké vlhkosti. Například, takové desky se používají pro výrobu nábytku, dřevěné nebo jako obal.
 2. OSB-2 - použitý v konstrukci vnitřních podpůrných struktur. Pouze v suchých místnostech, můžete použít tuto skupinu výrobků.
 3. OSB-3 - se používá k vytvoření stěny, příčky a hlavní nosné konstrukce ve vlhkém prostředí.
 4. OSB-4 - skupina rezistentní nejodolnější a vlhkost. Používá se jako specializovaná stavební materiál. Tyto desky mohou odolat těžkých břemen.

Pros využití OSB ve stavebnictví

Stojí za zmínku, že asi 90% všech výrobků na trhu obsazených OSB-3. Vzhledem k tomu, tyto desky mají nejuniverzálnější vlastnosti, které umožňují jejich použití v širokém rozsahu prací, včetně výstavby nízkopodlažních domů.

Tloušťka a velikost překližkové desky: cena, odrůdy a aplikace. Rysy výroby, vlastnosti, základní typy, výhody a nevýhody. stavební materiály Přehled trhu.

Vlastnosti a standardní velikosti listů OSB

V zemích bývalého Sovětského svazu, tento materiál je relativně nový, ale ve Spojených státech a Evropě, OSB je široce používán ve stavebnictví v důsledku řady jedinečných vlastností:

 • Komfortní velikost talíře. Standardní parametry 1,22h2,44 m;
 • snadnost použití a zpracování. OSB desky jsou dokonale přístupný mechanickému namáhání, jako je řezání. Prostřednictvím ruční nebo elektrický nástroj, lze snadno odříznout nezbytnou součástí hladce, přičemž se vyhne vzniku trhlin nebo čipů, a získání požadované velikosti listu RSD;
 • pevnost materiálu. Dřevotřískové desky vydrží těžkých břemen. Nicméně, jejich tuhost umožňuje jejich montáž v libovolných spojovacích prostředků, jako jsou hřebíky, šrouby, vruty. Z tohoto důvodu mohou být snadno vzájemně spojeny, tvoří jednodílnou konstrukci s. Pro tento ukazatel, OSB desky nemají připustit ani masivní dřevěná deska;

Hlavní charakteristiky OSB

 • snadná úprava. Po skončení montážních prací, desky může být jednoduše lakované nebo použitý pro zařízení všech obkladových materiálů;

Užitečný tip! Před instalací omítky na OSB desky se ujistěte, aby se odstranily všechny vnější vady na povrchu a důkladně napenetrovat celou rovinu.

 • nízká hmotnost. Ve standardní velikosti listu 9 mm OSB desky váží jen 18 kg. To usnadňuje přepravu materiálu a zvedněte ji do libovolné požadované výšky;
 • nízké náklady. OSB desky jsou levné stavební materiál, cena za metr čtvereční v průměru 150 rublů.

Oblasti použití OSB deska

Výše uvedené vlastnosti tohoto typu stavebního materiálu dělá to použitelné v mnoha oblastech práce. OSB se používá nejen pro výstavbu budov, ale i při výrobě nábytku a baleních, jakož i pro dokončení vnitřku nákladních automobilů, lodí a ve vlacích.

OSB desky jsou jedním z hlavních konstrukčních materiálů ve stavebnictví

Druhy prací, náklady produkoval největší počet OSB:

 • Instalace stropů a příček, výstavba vnitřních a vnějších stěn v nízkopodlažních domů. Pro tento účel je deska z druhé a třetí třídy tloušťky 9 až 12 mm. Takové panely mohou být namontovány buď vertikálně nebo horizontálně;

OSB desky se používají v rámové konstrukci domu

 • podlahové krytiny. V tomto případě je deska je umístěna kolmo k vlastní záznamy, které slouží jako základ. Pro tento účel, tlustší desky - 18-22 mm, což umožňuje poskytnout dodatečnou tepelnou a hydroizolace;

OSB desky se používají jako substrát za podlahy, laminát

 • pevné střešní latě. To se nejlépe hodí pro takové velikosti a tloušťky odolných plechů vlhkost RSD-3. Cena a kvalita jsou v souladu se všemi potřebnými požadavky na. Nad můžete zařídit střešní břidlice, kov nebo válcovaného materiálu;

OSB jako kontinuální pružné lišty pod šindele, šev střecha

 • erekce dočasné oplocení. Odolnost proti vlhkosti OSB desky Group-3 umožňuje jejich použití pro zdobení ploty nebo ochranných konstrukcí.

Užitečný tip! V případě použití OSB hodláte zasunout do pochvy stěny, pak musíte nejprve správně nastavit speciální kovové konstrukce, které budou sloužit jako základ pro upevnění. V tento krok zaostává nebo beden by neměla být větší než 400 mm.

Výběrem OSB plechy tloušťky a rozměrů, ceny

Definované s účelem, pro který je deska má být použit, může přistoupit k volbě tloušťky a velikosti listů RSD. Cena bude záviset nejen na tyto parametry, ale také na zvolené výrobcem. K dnešnímu dni, cena za list OSB 3 mm a velikost se pohybuje v rozmezí 500-650 2440h1200h9 rublů kus. Náklady na tlustšího plechu vyšší cenu a velikost 1250h2500h18 mm OSB deskami, aby okolo 1000 rublů za kus.

OSB je vysoce spolehlivý, osvědčený pro výstavbu a opravu

Z tohoto důvodu není nutné kupovat desek vyšší třídy, než je nutné. To povede k finančním nákladům, které nejsou potřeba. Lepší vzít vhodnou velikost, cenu a tloušťku překližkové desky OSB doporučených pro tento druh práce od renomovaného výrobce.

Užitečný tip! Pokud jste laik ve stavebnictví, je lepší koupit talíř standardní velikosti. Tak to bude snazší pro výpočet správné množství. A tam, kde je to potřeba, můžete vždy dále rozřeže na listy. Navíc, většina instrukcí, které jsou uvedeny na internetu, standardní desky orientované rozměry.

Kreativní řešení interiéru s OSB

Po přezkoumání navrhované škále velikostí a cen OSB, uvidíte, že se jedná o levný a univerzální stavební materiál, který umožňuje provádět mnoho různých pracovních míst snadno. A s tím vším, jsou tyto listy jsou bezpečné pro životní prostředí a zdraví.

Specifikace, rozměry a ceny pěnových bloků

DSP desky: velikost, cena a vlastnosti materiálu

Stěnový panel MDF: ceny, katalog fotografie myšlenky a základní specifikace

Rozměry oharek bloku a specifikace

Tloušťka a velikost překližkové desky: cen, odrůdy a aplikací

Vodotěsný laminátová podlaha 12 mm 33 třída, Německo: specifikace, výrobci a cena

Co je OSB (OSB): charakteristika, aplikace, velikosti a ceny

Je těžké v dnešní době najít někoho, kdo nikdy neslyšel o desky OSB (oriented strand board). Tento plošný materiál je široce používán na opravy bytů, konstrukce rámu budov, konstrukce střech a bednění struktur.

Aby však bylo možné slyšet a vědět - není ekvivalentní pojmy. Mezi nimi je rozsáhlá pole zkušenosti vyplývající z dlouhého hledání a omylů.

K překonání tohoto informačního prostoru bez frustraci a finanční ztráty pomůže tento článek.

Od vzniku prvních OSB desek, které zkrácené jméno v ruštině zní jako OSB (oriented strand board) Uplynulo 30 let. Tento materiál byl vyvinut v éře masové výstavby panelových dřevěných domů. Dnes jsou miliony lidí v Kanadě, Spojených státech a Evropě.

Za dřevěným rámem požadované lehké a odolné pouzdro, které odolá působení vlhkosti a slunečního světla. Tradiční DSP pro které se nehodí. Je to příliš těžké a má strach z vody. Přírodní nátěry na dřevo vhodné pro outdoor, ale jeho instalace netehnologichen (vyžaduje čas). Roztok byl nalezen, když místo náhodné směsi pilin a čipy používají technologie zaměřené na vrstvení dlouhé třísky. Pojivo pro něj bylo lepidlo na bázi formaldehydových pryskyřic.

Tříska, ošetřené lepicí směs je umístěna do vnější vrstvy OSB v podélném směru, a vnitřní vrstva - bočně. Za to, že spadá pod silným tepelným tiskem. Dochází k polymerizace (vytvrzení) lepicí destičku a stane se z masivního dřeva konglomerát minimální tloušťka a maximální pevnosti.

Vzhledem k tomu, čipy jsou naskládány na sebe kolmých směrech, OSB desky deformaci působením proměnné minimální namočení a sušení. Tato skutečnost má zásadní význam pro vysoce kvalitní obložení stěn „karkasnikov“ a rozpadá.

Shrneme-li všechny výše uvedené, je otázka, která je SIR, lze stručně odpověděl. To je lepené a lisované dřevní štěpky.

Izolované SIP panely panelových domů, jejichž tvorba, aniž by to bylo nemožné, OSB, se stal prvním krokem při použití nového materiálu. Dnes to lze nalézt v téměř všech oblastech stavební výroby.

Specifikace a aplikace

 1. OSB Hustota Je to z 640 až 700 kg / m3.
 2. otok faktorod 10 do 22% (testováno ponořením do vody po dobu 24 hodin).
 3. pevnost v ohybu. Evropská norma EN 310, to je 20 a 10 Newton na 1 mm 2 (podélný a příčný ohyb, v tomto pořadí).
 4. Mechanická retence tento materiál nemá žádné přesné číselné výrazy, ale odhaduje se odborníci být velmi vysoká. Šrouby a hřebíky, jako deska drží pevně.
 5. Nátěru a přilnavost. Desky jsou vnímaví k barvám a lepidla, které umožňuje měnit v širokém rozmezí jejich vzhled.
 6. zpracovatelnost. Tento materiál může být řezané, řezat, vrtat, přibil a brousit. Velké plochy desek zajišťuje jednoduchou a rychlou montáž.
 7. požární bezpečnost. Desky z orientovaných třísek jsou skupina hořlavosti T4. To znamená, že jsou vysoce nebezpečí požáru. Pro snížení hořlavosti na přijatelnou úroveň v pouzdru (T2-T1) se zpracuje s retardéry hoření.

Oblasti, ve kterých OSB deska nalezeno aplikace jsou četné:

 • Obložení roubených domů;
 • CIP panely;
 • Substrát pro střešní šindele;
 • podání stropy, jsou základem pro instalaci podlahových krytin;
 • opláštění dřevěných schodišť;
 • Bednění stínící strukturu;
 • regály a stojany;
 • oplocení staveniště.

Existuje několik druhů tohoto materiálu. První úroveň se týká třídy rozlišování desek, označených na obrázcích 1 až 4:

 1. OSB-1 - nízká třída pevnosti materiálu. Tyto desky mohou být použity pouze v suchých oblastech, ve stavbách, které nenesou zatížení (nábytek, opláštění).
 2. OSB-2- nechá se používat pro konstrukci nosných konstrukcí v suchých oblastech.
 3. OSB-3 určeny pro provoz při zatížení v podmínkách vysoké vlhkosti.
 4. OSB-4 určený pro vlhké prostředí a intenzivní mechanické působení.

Výrobní odvětví vyrábí i speciální typy OSB - laminované. Mohou být umístěny uvnitř objektu, stejně jako opakované použití bednění.

Chcete-li použít drážkovanými podlahy montážní desku. Na svých koncích použita speciální vybrání a výstupky (drážky) pro těsné spojení.

Všimněte si, že nejrozšířenější ve stavebnictví dostal OSB-3 desky. Mají za rozumnou cenu, dobře instalace a výkon.

Výrobci vyrábějí OSB následující rozmezí velikosti:

 • (S hladkými hranami) 3125h2000 mm 2800h1250 mm 2500h1250 mm 2440h1220 mm;
 • (Profdlážka hrana) 2500h1250, 2450h590, 2440h590, 2440h1220 mm.

V maloobchodě, můžete často vidět na velikosti OSB desky 2,5h1,25 metrů.

Tloušťka tohoto materiálu je od 6 do 22 mm.

V kategorii OSB výhod může být zapsán:

 1. Vysoká odolnost proti vlhkosti.
 2. Nízká hmotnost.
 3. Vysoká mechanická pevnost a stabilita geometrických charakteristik.
 4. Není práce instalace.
 5. Esteticky přijatelný vzhled.

Někteří autoři upozorňují na výhody GSP jejich nízké ceně. Nesouhlasíme s nimi, protože kvalitní dováženy kamna, ideální pro hygienické normy má vysokou cenu.

Nevýhody tohoto materiálu jsou:

 1. Nízká pevnost v ohybu.
 2. Nízká úroveň environmentální bezpečnosti produktů některých tuzemských firem.

To je „nemocný“ téma, kolem kterého se debata neustále udržován. Výrobci tvrdí, že desky jsou zcela bezpečné pro zdraví. Experti, na druhou stranu, jsou skeptičtí ohledně jejich jakost z hygienického hlediska.

Podívejme se, co je důvodem pro takovou polární pohledu je. Jak jsme již uvedli, pojivo v deskách působí lepidlo obsahující formaldehyd. Chemicky vázaný stav je v bezpečí. Nicméně, během lisovacího plechu v důsledku působení tepla, je zničení molekulárních řetězců lepidla a atmosféra je plynný formaldehyd.

Jak víte, je hranice mezi jed a lék je velmi tenká. Nízká koncentrace jedu je lék, a vážně poškozuje velké. Něco podobného se děje s formaldehydem. Stupeň toxicity závisí na počtu molekul ve vzduchu.

Tam je emise koncept úrovni. To se používá k normalizaci hygienické vlastnosti OSB, a rozdělit je do tří tříd:

 • E0 - emise od 3 do 5 mg / 100 g suchého materiálu;
 • E1 - emise ne více než 10 mg / 100 g;.
 • E2 - emise formaldehydu je v rozmezí od 10 do 30 mg / 100 g.

Pro vnitřní použití, můžete použít OSB deska E0 a E1. Materiál třídy E2 je určena pro venkovní instalaci (střecha, vnější stěna pláště).

Osvědčení o zdravotní nezávadnosti vydané výrobci desek, neuvidíte tuto klasifikaci. V jejich hodnocení toxicity je na MPC (maximální přípustná koncentrace). To se měří v miligramech formaldehydu ve vzdušném prostoru 1m3. Přípustná koncentrace v tomto případě není větší než 0,003 mg / m3.

Po formaldehydu ve veterinárním osvědčení je dlouhý seznam dalších toxických látek, jejichž obsah musí být kontrolována Standard.

Na konci seznamu vidíme konečné číslo, označované jako index toxicity v procentech. V tomto případě je 70 - 120%. Podle sanitární klasifikace, to znamená, že OSB deska je netoxický.

Chcete-li chránit svůj domov od emise formaldehydu, doporučujeme tyto kroky:

 1. Nenakupujte třídy desku pod E1.
 2. Pokud existují pochybnosti o kvalitě materiálu, pak se před montáží, aby to přežil pod širým nebem vrhnout 3-4 měsíce. Během této doby je koncentrace volného formaldehydu se sníží několikanásobně.
 3. Vnitřní výzdoba OSB desek nízkou toxicitu třídy, které mají být zpracovány detoxikační primeru.
 4. V místnosti, lemované údaje o materiálu, je třeba každý den větrat.
 5. V letních měsících nelze vyhnout přehřívání místnosti nad +30 ° C.
 6. Neumožňují zvýšit vlhkost vzduchu nad 70%.

Osvědčený výrobci a orientační ceny

Vzhledem k tomu, aby si „falešný“ certifikátu pro nekvalitních domácích výrobců panelů není složité, doporučujeme při nákupu produktů se zaměřují na osvědčené značky. Do této skupiny patří značky Egger Glunz, Kronospan- Bolderaja, Kalevala.

Indikativní ceny materiálů (do konce roku 2015), produkovaných těmito známých výrobců, jsou následující:

Kronospan-Bolderaja OSB-3 (E1 třída) rozlišení 2500 * 1250 mm - .. 510 rublů / fólie (tloušťka: 9 mm) na 1300 rublů / plechu (tloušťka 22 mm).

Německý Glunz a Egger deska stejné velikosti a tloušťky výrazně dražší - od 650 do 1800 rublů na 1 list.

Průměrná cena skupina reprezentovaná ruskými deskami Kalevala OSB-3. Ty lze zakoupit za cenu téměř identické Kronoshpanu od 530 rublů. / List (9 mm) na 1300 rublů. / List (22 mm).

Na závěr tradičně jsme na vědomí, že na materiálu, ceny mohou výrazně lišit v závislosti na regionu, stejně jako objem nakoupených hodně.

Komentáře (0)

Novinka na místě

Sazenice rozvíjet a rozšiřovat vegetativní hmoty v omezeném objemu substrátu. A tento objem.

Winter - utrpení pro domácí mazlíčky. Zvlášť těžké je přenesen nosnic. Krátká.

Novoroční marnost s dárky a kreslení slavnostního menu platí pro domácí výzdobu interiérů.

Komfortní dům, postavený pryč od sítí dodávek plynu je nemožné bez kamen. V chladu.

Osvětlení plochy příměstské oblasti je považován za samostatné plánování zóny stupeň uspořádání.

Obyčejná fráze života psa v těchto dnech je použitelná pouze pro bezdomovce psů. ,

Získávání pozemků a vytvoření plánu budoucího domu, je nutné myslet na umístění.

Posledních 10 let na rostlinné výroby v zelinářství a zahradnictví seminářích a fórech je aktivní diskuse.

Je těžké v dnešní době najít někoho, kdo neslyšel nic o deskách.

Při pohledu na pytle cementu a hromadu písku, ne každý developer cítí.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

76 − 71 =