Záclony pro dětský pokoj pro dívky

Záclony pro dětský pokoj pro dívky

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Závěsy v místnosti pro dívku

Při vytváření téměř jakéhokoliv interiéru hraje důležitou roli volba textilií, zejména okenních textilií. závěsy. To se plně vztahuje na dětský pokoj pro dívku. Proto jsme se dnes rozhodli věnovat tomuto tématu zvláštní pozornost.

 • Za prvé, volba stylu a barvy záclon, se řídíme celkovým nápady a styl interiéru.
 • Zadruhé je třeba vzít v úvahu věk dívky. Souhlasíte s tím, že prostor pro novorozené dítě se výrazně liší od pokoje dospívající dívky.
 • A za třetí, věnujeme pozornost funkčnosti a praktickosti vybraných záclon.

Záclony do místnosti novorozence

Novorozenec stále nemůže vědomě vnímat svět kolem nás, je to jen začátek jeho známost. Proto by situace v místnosti měla vytvářet atmosféru klidu, klidu a tepla.

Rodiče od prvních dnů mohou zpravidla určit, jak je dívka klidná. A pokud zjistí, že je příliš nepokojný, vyžaduje neustálou pozornost a často přichází do vzrušeného stavu, zjevně následuje Vyhněte se jasným barvám při výběru záclon a v interiéru obecně, protože např. červené odstíny jsou vzrušující na nervovém systému dítěte.

V tomto případě je lepší upřednostňovat pastelové tóny a nemusí to být nutně krémové a béžové odstíny. Perfektně vhodné pistácie, levandule, světle šedé nebo světle žluté. Že záclony nevypadají příliš nudné a monochromatické, na rozdíl od kontrastu můžete přidat pozdní obrys plátna, který není příliš široký.

Závěsy pro místnost dívky 3-7 let

Dívka v tomto věku se stává skutečnou malou princeznou. Poslouchat pohádky, sledovat karikatury a dětské filmy o princeznách, také se snaží být jako oni. Toto období může být interpretováno jako začátek vývoje ženskosti v ní. Velmi populární v designu dětských pokojů pro dívky je vytvoření takového mini-království. V tomto případě se záclony mohou aktivně podílet na vytváření atmosféry pohádky.

Bude to vypadat skvěle čisté závěsy na záclony, kravaty, protože to dá prostor pokoj a milost.

Nicméně, tam může být mnoho variant designu místnosti pro dívky. Proto při výběru záclon opatrně rozhlédněte. Je-li místnost sama o sobě poměrně světlá a je zde mnoho dekorativních prvků - obrazy, vzory na stěnách, je lepší vybrat záclony více stručně. No, jestliže místnost naopak postrádá jas, pak ji lze jen přidat pomocí šťavnatých barev v okenním textilii.

Záclony pro dívčí pokoj 7 - 11 let

V tomto věku už dívka začala utvářet svůj vlastní názor a chutě, takže bude správně poslouchat její přání. A tak, aby některé nedorozumění nevycházely, mohou rodiče nejdříve zvolit podle jejich názoru několik vhodných závěsů a nabídnout dívce volbu.

Velmi oblíbené pro dětský pokoj pro dívku dnes jsou záclony lila, růžové a tyrkysové odstíny, pokud se samozřejmě hodí do celkového stylu místnosti v konkrétním případě. Současně v místnosti pro dívku tohoto věku se už můžete zbavit jednoduchosti a prostoty a aktivně využívat originální ozdoby a výtisky v designu závěsů. Mohou to být kosočtverce, cikcaky, paisley nebo dokonce polka tečky. Takové záclony nejenže udělají originální pokoj, ale do interiéru přidávají také svěžest a veselé poznámky.

Co se týče tvaru záclony, vám doporučujeme se vzdálit ze všech druhů ozdůbky a okázalosti. A v případě, že stejné okno které dívky stůl, dlouhé závěsy jsou úplně ztracená. Jako alternativu můžete uvažovat o římských nebo roletových žaluzích. Jsou velmi funkční a přesto mají stylový moderní design.

Navíc k výše uvedenému chci doplnit hlavní rady při výběru záclon v dívčí místnosti, což je vhodné bez ohledu na věk dítěte: měli byste věnovat pozornost kvalitě záclon. Měly by být vyrobeny výhradně z přírodních materiálů. Navíc jejich tvar a upevnění musí být pro dítě bezpečné.

Vyberte si záclony v dětském pokoji pro dívky

Každý rodič chce, aby jeho dítě vyrůstalo v atmosféře tepla, pečování a bylo obklopeno jen krásnými a vysoce kvalitními věcmi. Proto, uspořádat uspořádání dětské místnosti je potěšením, zejména pokud je určena pro dívku.

Psychologové se domnívají, že způsob, jakým se každodenní život dítěte odehrává, závisí na tom, jak se stane jeho světem a budoucími vztahy s ostatními. Proto by situace v místnosti měla odpovídat věku dívky a pokud možno odrážet její názory a vášně.

Při výběru záclon v dětských školách zvažte následující požadavky:

 1. 1 Eko-šetrnost. Upřednostněte přírodní tkaniny vyrobené z bavlny, lnu nebo hedvábí. Tyto materiály nejsou elektrifikovány a jsou pro dítě bezpečné.
 2. 2 Cvičení. Vyberte jednoduché záclony bez komplikovaných drapáků, které nezachytí prach a nepomáhají při vývoji alergií. Kromě toho, lakonické řezací závěsy, tím je jednodušší je umýt.
 3. 3 Zabezpečení. Je-li vaše dítě stále velmi malé, neměli byste ozdobit závěsy všemi druhy doplňkového příslušenství (korálků, umělých květin, aplikací, pramenů apod.), Které může odtrhnout a spolknout.
 4. 4 Ochrana před sluncem. Silný a zdravý spánek je pro každé dítě velmi důležitý. Proto musíte zvolit látku, která spolehlivě ochrání před slunečním zářením. Také za tímto účelem můžete použít záclony (Roman, roll) z husté látky nebo zatemnění materiálu v kombinaci se záclonami nebo závěsy.

Pro mladé princezny mladší 6 let

Pokud je vaše dítě ještě velmi malé, pravděpodobně se pokusíte ozdobit její pokoj v romantickém stylu. To je vynikající volba pro prostorné a světlé pokoje. Na okně takové dítě chce zavěsit nejelegantnější závěsy. Pokud se vám líbí, když se jim prolíná měkké světlo, zvolte výrobky v měkké růžové nebo teplé broskvové škále, ale můžete si vybrat pastelové odstíny. Vybrali jsme pro Vás výběr fotografií s nápady závěsů v dětském pokoji pro dívku.

Fanoušci jasných barev si mohou vybrat jiné originální řešení: vyzdobit okno s barevnými záclonami z mušelinu. Vrstvy tohoto průsvitného materiálu vytvoří úžasné barevné efekty a opravdu změní místnost.

Jako dekorativní prvky pro tyto závěsy můžete použít široký vyzvednutí nebo pásky, snadno upraví osvětlení místnosti. Hlavní věc je zajistit, aby jejich okraje byly dobře opraveny.

U dětských dětí nejen spíte, tady tráví většinu dne, hrají a učí. Proto při navrhování této místnosti je důležité vzít v úvahu všechny nuance, které mohou ovlivnit zdravotní stav a náladu dítěte. Pro tento věk je dekorace v romantickém stylu s velmi jasnými odstíny dobře.

Pokud vaše dívka má otevřenou a veselou postavu, ozdobte pokoj v útulném venkovském stylu. V tomto interiéru dokonale zapadají záclony s různými květinovými výtisky. Můžete si vybrat i malé růže a velké heřmánek a krásné chrpy - všichni vytvářejí radostnou náladu a přidávají do interiéru pozitivní.

Pro dětské pokoje je také dobrá volba pro zdobení okna s římskými nebo anglickými závěsy, protože nejen vypadají stylově, ale i velmi prakticky.

Starší dívky jsou velmi citlivé a zranitelné, takže rozhodnutí zvolit jeden nebo jiný styl interiéru svého pokoje by mělo být přijato pouze společným úsilím. Jeho vlastní místnost pro dospívajícího je jakousi "skořápkou", ve které se může skrývat ze všech složitostí a nedokonalostí vnějšího světa, získat důvěru ve své síly, které jsou v tomto věku tak žádoucí. Vytváření příjemné atmosféry pro dítě v místnosti je proto přímo zodpovědné rodičům.

Klíčem k vytvoření atraktivního interiéru jsou správné záclony do dětského pokoje. Pro dívku tohoto věku můžete použít různé stylistické a barevné řešení, a to především, že splňují chutě hostesky a odpovídají módním trendům.

Je-li interiér vybrán v moderním stylu, ideální volba bude válcovaná nebo římské žaluzie. Mají spoustu výhod:

 • původní vzhled;
 • použitelnost;
 • krok za krokem nastavení úrovně osvětlení;
 • schopnost připevnit záclony ve zdvižené poloze.

Posledně jmenovaný faktor je obzvláště důležitý, protože usnadňuje přístup k prahu a používá jej jako přídavný pracovní povrch.

Při výběru barvy pro budoucí závěsy u holčičí dívky věnujte pozornost následujícím nuancům.

Pokud okna dětského pokoje vypadají na sever, na východ nebo na západ a většina denního světla nestačí, je lepší vybrat záclony teplých odstínů palety barev: žlutá, oranžová, béžová, korálová, růžová.

Pokud se okna dětí dívají na jih a většina dne je dobře osvětlená, je lepší zvolit záclony studených barev: modrá, modrá, lila, stříbřitá, tyrkysová.

Nejobecnější barvy na záclony v dívčích školkách jsou považovány za béžové a bílé. Budou vyváženy mnohem rozmanitější situace, zapadají do většiny interiérů a budou vhodné v dívčí místnosti v každém věku.

U malého a slabě osvětleného dítěte je lepší zvolit světelné záclony. Zvětšují vizuálně prostor a nebudou ztlumit již tupé denní světlo.

V pokoji pro děti od 0 do 3 let jsou vhodnější pro jednobarevné záclony v jemných pastelových barvách. Takové barvy uklidňují a podporují zdravý spánek.

Starší dívky ve věku od 3 do 12 let si mohou vybrat záclony jasnější, veselé a nasycené, ale v žádném případě ne křičící odstíny.

Mladé dámy starší 12 let se s největší pravděpodobností budou cítit jako záclony z dospělých tkanin neutrální barvy nebo závěsy "dospívajících" velmi jasných barev, například tyrkysové nebo citrónové.

Záclony často získávají poslední zatáčky, kdy je školka již zařízena, se zaměřením na barvu stěn a čalounění nábytku. Pokud však stále ještě přemýšlíte o návrhu budoucí školky, využijte příležitost k jejímu vytvoření, v závislosti na barvě a vzoru záclon. Zjistíte, že výběr tapety, textilních prvků a interiérových doplňků je mnohem jednodušší, když je již známo, jak budou okna navržena.

Takže se základní barvou záclon pro místnost malé princezny jsme rozhodli. Ale prosté textilie vypadají v takovém provokativním prostoru, jako jsou děti, jsou docela nudné.

Kresba záclon v místnosti pro dívku je vybrána podle následujících doporučení

Základním pravidlem je, že barva závěsů nebo vzorek na nich musí odpovídat barvě nebo vzoru tapety nebo textilních prvků interiéru.

Tradičně, dívky si vybrat závěsy se vzorem malých nebo velkých hrách, klecí nebo pléd Vichy, stejně jako s květinový vzor.

V úzké školce v podobě pouzdra na tužky bude mimochodem záclony v širokém vodorovném proužku. Takový tisk vizuálně rozšiřuje prostor.

Nízký strop bude zdát větší, pokud okna pověsit záclony v široké svislé pruhy nebo protáhlé vertikální tisk, jako například květinové vzory.

Velké a jasné výtisky vizuálně "zjedou" objem místnosti. Pokud velikost dítěte není velká, vzorek na záclonách by měl být mělký a není příliš zřejmý.

Děvčátko, jehož věk není více než 12 let obvykle rád roztomilé obrázky vtipné: kreslené postavičky, víly, princezny, srdce, luky, bonbón.

Starší dívky mohou mít záclony s damaškovým vzorem, květinovými motivy, obrazy módních dámských ozdob, obuvi, kosmetiky.

Při nákupu záclon v dětském pokoji pro mladou dámu byste měli věnovat pozornost materiálu, ze kterého jsou šité. Hlavní kritéria výběru jsou následující:

 • Textilie pro záclony by měly poskytnout dostatek prostoru pro zastínění, nezmizí pod vlivem slunečního záření, nepřitahuje prach, snadno se nosí off, ale to je také možné vypnout zvuky přicházející z ulice.
 • Optimální volba pro náklady, praktičnost a estetický vzhled - smíšené tkaniny (polykotton) a tkaniny ze syntetických vláken s vlastnostmi blízkými přírodním analogům (viskóza, modální).
 • Pokud je pro vás priorita 100% přirozená, vyberte si lněné plátno nebo hedvábí. Mějte však na paměti, že tkaniny bez syntetických přísad vyhořejí na slunci a po umytí vytváří smrštění 15-20 cm.
 • Pokud plánujete šití žaluzie sami, pak je nejlepší věnovat pozornost polykotonu a bavlně. Tyto tkaniny nejsou během zpracování žádnou sypyatsya a nejmenší náladový.

Poté, co jsme rozhodli tkaninou, barvou a vzorem, jsme se přesunuli k výběru typu závěsů. V tomto ohledu zvažte následující nuance.

Nejpohodlnější a nejbezpečnější pro dětské záclony - délka k okennímu prahu: Římský, rakouský, Londýn, role.

Měkké závěsy, stavby, rušičky a girlandy mají povahu romantické dívčí přírody. Nicméně pro dětské záclony není třeba, aby byly příliš svěží a bohaté. Četné záhyby hromadí prach a komplikují praní.

Vícevrstvé kompozice závěsů, záclon a lambrequinů vypadají velmi krásně a ženské, ale nejsou příliš praktické. Abyste pohodlně dávkovali denní světlo pro místnost pro děti, je lepší vybrat jednodušší a jednodušší kombinaci. Například římské, rakouské, rolovací nebo londýnské závěsy v kombinaci s jednoduchými závěsy nebo tylem.

Děti, které se naučí chodit a prozkoumat svět, rádi hrají se záclonami, vytáhnou je a táhnou. Proto v dětském pokoji pro děti do 3 let by neměly být zavěšeny dlouhé závěsy.

Pro dospívající dívku si můžete vybrat jakýkoli typ závěsů. Hlavní věc je, že se jí nejvíc líbí.

Nezapomeňte na doplňky: vybíječky, kartáče, luky, magnety, všechny druhy klipů. Přinesou do interiéru kouzlo a jedinečnost, zejména ty, které s dítětem uděláte vlastními silami.

Bez ohledu na záclony pro návrh dětské místnosti, které jste si nevybrali, bude toto rozhodnutí úspěšné. Koneckonců je to diktováno láskou k vašemu dítěti a touhou zaplnit okolní prostor teplým, útulným a pečlivým prostředím.

Záclony pro dětský pokoj pro dívky

Ozdoba oken v dětském pokoji je velmi důležitá pro celkový dojem z interiéru.

U dívek od raného věku se vyvíjí chuť a individuální estetické normy. Při výběru závěsů pro pokoj dcerky je třeba vzít v úvahu.

Designové záclony by neměly být v rozporu se stylem místnosti. Měly by být kombinovány s tapetami a nábytkem.

Příliš jednoduché záclony neodpovídají luxusnímu nábytku a těžkým, kreativním stěnám. Také objemné, náročné záclony budou v normální místnosti vypadat směšné.

Můžete si hrát s barvou závěsů - udělat si kontrast s ohledem na interiér nebo vyzvednout tón ve stejném měřítku.

Při výběru barvy je třeba vzít v úvahu přání dívky a rysy její psychie a charakteru.

Jasné barvy vzrušují dítě, a teplé, neutrální, naopak, upokojují. Pro hyperaktivní dceru jsou vhodné jemné přírodní odstíny

 • světle růžová
 • peachy
 • béžová
 • jemně - fialová.

Pro flegmatickou dívku si můžete vybrat živější a bohatší barvy.

 • oranžová
 • jasně žlutá
 • bledě červená.

Vícevrstvé, s mnoha detaily a dekoracemi, záclony dávají dítěti pocit bezpečí.

Kresby na záclonách by se měly lišit v dětských a dospívajících místnostech.

Kreslená postavička, plyšové hračky a pestrobarevné tkaniny budou nejstarším děvčatům nezajímavé, ale pro malou budou mít pravdu.

Pro malou dceru si můžete vybrat záclony s dekorativními lambrequins, na kterých jsou aplikace, luky, květiny. Pro starší dívky je důležité použití a funkčnost.

Tkanina na záclony by měla být přirozená, hypoalergenní, lehká, dobře vymazatelná.

Vhodné pro prádlo, hedvábí, bavlna materiály a jejich kombinace, stejně jako textilie s malým přídavkem syntetických vláken.

 • hedvábí
 • guipure
 • bavlna
 • organza
 • lnu

Péče o takové tkáně je jednoduchá a barva a vzor mohou být velmi rozmanité.

Římské žaluzie ideální pro dívčí pokoj. Jsou snadno použitelné, nezabírají příliš mnoho místa; jsou zasunuty do otvoru okna.

Existuje mnoho možností pro návrh římské opony. Může být zcela shromážděn nebo spadl do krásných záhybů.

Pro ni je vhodná jakákoliv tkanina. Bude lepší, pokud je hustá, dobře pokrytá. Takovou záclonu lze šit ručně nebo v ateliéru.

Slepý musí být bezpečně připevněné v okně nebo na zeď, aby dívka mohla přidávat nebo omezovat osvětlení místnosti nezávisle bez poškození.

Koupit závěsy pro dívčí pokoj v interiérech nebo textiliích.

Internetové obchody Nabízí také mnoho možností. Jejich služby zahrnují pomoc při výběru a dodání zboží kupujícímu v krátkém čase.

Zakoupením látky, která se vám líbí, můžete šátky zakrýt objednat v ateliéru a šicí dílny.

Dokonce i začínající šindelář se dokáže vypořádat s vytvořením závěsů jakéhokoli modelu.

Výběr záclon, je třeba vzít v úvahu nejen vaše preference, ale také chutě dívky.

Maximální čas stráví v místnosti, a proto by měla být spokojená s návrhem dětí obecně.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 4 = 1