Záhon z kamenů

Záhon z kamenů

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Záhon z kamenů - dekorativní oplocení záhony

Kamenné postele snadno stát součástí přírody, která je jedním z nejvíce levný a jednoduchý varianty zahradní úpravy. Ozdobný záhon z kamenů již dlouho obsazené zvláštní výklenek v designu krajiny parků, zahrad a příměstských oblastech.

Rocky postele, být jasný scénický prvek, poskytující zahrádkáře a krajiny návrhářům možnost využít všechny své schopnosti k uspořádání křehkou krásu svých závodů s drsnými materiály jako je kámen.

Záhon z kamenů s rukama

Populární materiály pro skalní lůžek a květinových záhonů

Záhon z pískovce

Mezi hlavní rysy tohoto sedimentární horniny patří pórovitost a ložní prádlo. Bulk druhy pískovce - suť kameny a balvany, ideální pro rámování zvýšené záhony v zahradě.

Záhonu vápence

Další sedimentární horniny s vhodnou texturu pro návrh záhonů - to je vápenec. Mezi nejčastější barva kamene - světle šedá. Méně časté v konstrukci příměstských oblastech může splnit plemeno žluto-krémové odstíny růžové a modré.

Záhonu břidlice

Minerály skupiny skládající se z několika skalního zvané břidlice. Hlavním rysem tohoto přírodního materiálu - schopnost delaminaci na talíři. Často jen rozházené postele z břidlic drti proč získají rafinované a velmi neobvyklý vzhled. (Fotografie z vyvýšených záhonech glybnyak břidlice)

Záhonu oblázků

Oblázky v designu krajiny a dekorace je otevřené plochy a materiál pro stopy a obrys květinových záhonů. Stack oblázky tendenci cement řešení, aby se mezera mezi kameny tak úzká, jak je to možné.

Záhon z tufu

Tento kámen má tyto důležité vlastnosti pro dekorativní účely, barvami teplými barvami a sílu. Krásné květinové záhony tufu kameny v zemi často umístěny v blízkosti malých umělých nádrží.

Záhonu žuly

Milióny let ležely v zemské kůře, žula stala důstojným ornament zahrady krajiny. V mnoha oblastech použití vlastnosti určeno kámen (mrazuvzdornost a odolnost proti vlhkosti).

Záhon z křemence

Úžasně krásný kámen s hladkým povrchem a záviděníhodné palety odstínů. Hlavním rysem tohoto kamene - schopnost odrážet světlo a jiskru na slunci. To je důvod, proč je minerální, takže často používají pro dekoraci květinových záhonů v této oblasti.

Připraveno pro www.moydomik.net místě

Záhony panelového domu s rukama v náhodném pořadí, nebo šířil původní geometrickým vzorem. Cihla může být cokoliv: bílé nebo červené keramiky křemičitanu.

Květinový cihly + diagramu zvýšen lůžek

Pro ty, kteří budují cihlové záhon na dlouhou trať vhodný plán zvýšen lůžek. Jen mějte na paměti, že tato květina bude vyžadovat nějaký čas a peníze.

Opční ideologická Výzdoba záhonů přežívající památky sovětské éry (od kamenných bust).

Záhon památek (poprsí)

Péče o záhony z kamene

Povrch kamenů, nabídl spotřebitelům ve stavebnictví a krajiny trhu, se může štěpit a hladké, leštěné a hořel, kartáčované a věku, rozřezané a další. Bez ohledu na design, přírodní kámen při stavbě záhonů neztrácejí odvolání buď v létě nebo v zimě, jsou dobré a pod spalujícím sluncem, a při silném dešti. Ale i impozantní pevnosti z horských a říčních kamenů nemůže zachránit před zahradním nečistotami.

Znečištění Zabránit může být snížena absorpční kapacitu některých kamenů (např, pískovec), léčení jejich povrchovou hydrofobní ochranné prostředky speciálně pro kameny v zahradě. Impregnace pronikání do kamenného materiálu, což je více syté barvy, a zároveň posílení její strukturu. Jediný kámen, který v průběhu let to bude jen lepší - vápenec.

Péče o záhony z kamene

Skalnatý postel se liší od skalky a skalku?

Za prvé, aby se kamenné hranice pro záhony nemusí pečlivě vybrat materiál, například pro sáňkařská dráha. Záhon z kamenů má málo co do činění s rozsáhlou výstavbou skalku, která má ze své podstaty maximální odpovídají přirozené topografii hor a zahrnují celou řadu zařízení s dobře vyvinutým kořenovým systémem. V běžném záhonu, zdobené kameny, rostlinami, výběr není tak jednoduchý.

Zvláštní podobnosti lze nalézt skalek. Ale na druhou stranu, v posteli-skalky minerálů s použitím různých velikostí a šířit je přirozeně i asymetricky. Jednoduchý kulatý, obdélníkový nebo čtvercový lůžka na chatě dlažební kostky nebo cihla, umístit přesně jeden až deset vrstev, v závislosti na požadované výšce.

Lůžka z kamenné chaty

Záhon z kamenů s rukama - představa krásných květinových záhonů

Řidičské lůžek zařízení z kamene s rukama

Zvýšené lůžko v zahradě kamene a cementu

Na rozdíl od plochých kamenné drti, které jsou umístěny přímo na zemi, vytváří zvýšené postele pomocí zděných stěn, výšky 30 cm do 1 m. Průměr postelí závisí na počtu druhů rostlin, které budou umístěny a velikosti pozemku.

Zvýšená kamenný záhon s rukama

Plán a technologie zvedl záhon zařízení s suti

 • Zahájit výstavbu jakýchkoliv lůžek, které potřebujete skicovat. Chcete-li to na začátku, že je třeba definovat, co přesně kámen (pískovec, žula nebo travertin) je vyroben zděných stěn. Pak vypočítá množství materiálu, který je potřebný pro stavbu.
 • Výběr správné místo pro květinové zahrady (slunečný nebo větrného) je nutné označit základy linky (dalo by se říci, základ), pomocí krejčovským metrem, závit konstrukce a dřevěné kolíky.
 • Podle těchto linií vykopat šířku příkopu rovnou šířce budoucího skalní stěny pro odlévání betonové zdivo. . Hloubka 20 cm dostatečné vytěžené zeminy z výkopu, není odveden do haldy a složené v různých směrech: úrodnou (horní) vrstva - jeden, a pod povrch (nižší) - na straně druhé.
 • Do postele stěny jsou pevné, že je třeba vybudovat nízký sklon směrem dovnitř od butovoj (kámen), zdivo. Začíná se pokládkou největších kamenů (hladké kameny váží k horní řadě).
 • Drážky a zející dutiny nezbytné, aby okamžitě těsnění zálivka (za tímto účelem se doporučuje, aby se přístroj podobný cukrářského injekční stříkačky), případně přidání štěrku nebo kamenné drti. (V nižších řad zdiva se doporučuje, aby ušetřit pár tří svislých švů (Plačky otvory) Intermedia kameny, aniž by jejich naplnění roztokem).

  • Pre-připravit organický materiál (větvičky, větve, hobliny, staré noviny, piliny a kmeny potřebují dobrý grind) a promícháme s úrodnou půdu. Po dlaždice rám postele je připraven, musí být její spodní vrstva položena klestu, štěrk nebo oblázky v nemletého formě (horším zemi a nad stěnou, silnější musí být vypouštěcí vrstva), k jejich kondenzaci, napojena a posypeme organické směsi.
  • Pak znovu důkladně zhutní a naplněné lože úrodné půdy. Mrholení. Počkat několik dní, dokud je půda dobře prosyadet, nalijte na zem a začít suchozemské rostliny.

  Vyvýšené postele vyrobené z kamene

  Rostliny pro záhony a záhony z kamene

  Tvorba složení různých druhů rostlin na vyvýšených záhonech, by měla být nižší stupně umístěny co nejblíže k okraji, a high - umístěn v centru krajinné kompozice.

  Je zajímavé, že v vyvýšených záhonech z kamene květiny vyvinout rychlejší a bujný květ. Vše se děje v mikroklimatu, který je vytvořen kolem nich přírodní kámen. Za slunečného počasí, žula, pískovec a vápenec zahřívají velmi rychle, takže stěny kamenné drti zůstat v teple i pozdě v noci.

  Další skvělou vlastností hornin spočívá v jejich schopnosti zadržovat vlhkost, se pak pomalu uvolňovat.

  Jako zahradní rostliny s takovým přistání je méně náchylný k útoku škodlivého hmyzu.

  Na záhon oblázky nebo cihel vypadat hezky, je třeba pečlivě zvážit jeho design. To je třeba vzít v úvahu:

  1. načasování kvetoucích rostlin;
  2. podmínky jejich zadržení;
  3. kompatibilita odstínech, výška a tvar.

  Příklad nenáročné lůžka pro zahradu, navržený v růžové a červené barvy:

  V pozadí, květinová zahrada osázená jiřiny, Hollyhocks a Cleomenes. Centrum složení dát pod rostlinu - šalvěj. A v čele sadim Nolan, Ageratum, měsíčky a Iberis.

  Počet rostlin v každé skupině - od 3 do 5.

  Chcete-li záhonu kvetly v zemi pravidelně zvolit takové kvetoucí květiny, například počítačů, Astilbe, růže, Heuchera, hyacinty, krokusy, zvonky a mnoho dalších. a kol.

  Jehličnaté stromy a keře jako prvek výzdoby kamenné drti

  Jehličnany pro kamenné drti

  Je zajímavé podívat se záhony kolem stromu. Například pod jemnými korunami jehličnatých stromů: jalovce, jedle a Thuja roste pozoruhodně Heather a Eric. Kámen-kroužek obvykle představují vzdálenost půl metru ze spodních ephedra tlapky.

  Schéma postele jehličnaté

  1. evergreen Thuja occidentalis tlusté šupinaté jehly «Holmstrup9raquo; (1);
  2. jalovec s pozlátko «Old Gold» (2);
  3. kompaktní kulovitý borovice Mops »(3);
  4. šíří pomalu rostoucí jalovec «Shlager9raquo; (4).

  Záhon ze síťoviny a kameny jako expresivní konstrukční prvek v zahradě

  Jedním z nejzajímavějších možností konstrukce lůžka - to gabionů, rám, která je vyrobena z kovového pletiva a naplňte ji kameny. Záhonů zařízení gabiony dobré, že má vlastnosti výjimečná drenážní, odstraňují nadbytečnou vlhkost a zabránit stagnaci vody.

  Záhon ze síťoviny a kameny

  Lůžka pro kamenné barvy jsou důležité všude: v módní krajině a v zahradách klasickém stylu.

  Původní koryto kamenů Krásný kruhový záhon kamenů Jasný květinový záhon z kamenů Květinový záhon, postaven z kamene

  Komentáře (0)

  Informace o projektu stavby rodinného domu s vlastníma rukama. Úplné nebo částečné kopírování materiálů je možné pouze po dohodě se správcem

  Lůžka kamenů - nejlepší příklady (90 + obrázky)

  Rostliny jsou hlavním zdrojem kyslíku, což je důvod, proč lidé mají tendenci obklopovat se s přáteli „zelených“. Květiny, keře a stromy se potýkají se znečištěním ovzduší, a umožňují nám dýchat. Ale kromě toho, dodávky proto potřebují kyslík k rostlinám jen pěkné na pohled, chtějí si užít a obdivovat složitou barvy a tvary. V této souvislosti se záhony lze nalézt v parcích, v blízkosti obchodů, a samozřejmě v soukromém domě území. Co se může stát lůžka - kulaté, čtvercové, obdélníkové, ve tvaru kosočtverce a polygonální. Oddělovač postele se zbytkem totéž může být naprosto cokoliv, někdo rozhodne pro montáž obrubníků, jiní jsou při pohledu na kovový plot, jiní rozhodnout, že dřevěné podpěry, no, čtvrtý se rozhodnout pro přírodní kámen. Lůžka kamenů vypadat opravdu harmonicky, jako by příroda sama má postaráno o tomto „cut“ zelených rostlin. V tomto přehledu, místo „Comfort House“ se chystá předvést ty nejlepší příklady takových lůžek, takže Nestlé, a pokračovat k dalšímu studiu článek.

  Teplý odstín kameny do evidence porcí tóny světla a tepla přináší.

  Důležité body k vytvoření záhon z kamenů.

  1. Za prvé, je třeba pečlivě zvážit umístění takového záhonu, takže to není žádným způsobem v rozporu s volným pohybem v místě a byla viditelná z několika úhlů. To znamená, že volba často padá na pásu podél plotu nebo alespoň - prostřední části, typu silnice s větším počtem kruhových křižovatek.
  2. Po vymezení místa, můžete přistoupit k výběru rostlin. Takže řekněme, že ve stínu oblasti, je lepší sázet květiny v obavě z přímého slunečního světla, dobře vysázené na slunci slunce-milovat rostliny.
  3. Umísťování lůžka mohou být také umístěny v dosahu kohoutku, takže nemusíte neustále přetáhnout zahradní hadice z jedné oblasti do druhé, a to pouze v určité oblasti.
  4. Předem určit velikost postelí a odhadnout potřebný počet kamenů.
  5. Kameny se může šířit jako přímé záhony a mnohostranný - volba je na vás.

  Shady květinové záhony lepší snímkovací kameny teplý podtón: béžová, žlutá, červená.

  Vápenec nebo pískovec. To je nejčastější materiál pro dekoraci květinových záhonů. Vápenec vše, co může sloužit jako vynikající základ pro okamžité přistání rostlin, a to vše díky své struktuře, které při bližším zkoumání dává jeho pórovitost. V tomto případě, jen co by kamenem priporashivaetsya zemi, a přes vysazených rostlin se špatnou kořenový systém, například ozdobný mech. Ale výběr pískovec potřebují vědět, že časem bude zničena povětrnostním vlivům, tj to není trvalý.

  Desky čedičové jsou také velmi často používá při tvorbě květinových záhonů, kde se nejen uzavírají záhon, ale pouze a jeho centrální design, výsadba kolem kvetoucích rostlin, jako jsou petúnií a měsíčky.

  Coquina vypadá tak jednoduché, ale zároveň útulné a světlé. Vzhledem ke své slunečné barvy, může to být skutečnou ozdobou webu. Jenže to je důležité vědět, že povrch pláště v průběhu času z vysoké vlhkosti mohou být zelené, nebo zarostlé mechem spor.

  Tuff kámen dostane spolu skvěle s lezení květin a kobercových rostlin.

  Břidlice vypadá úžasně, a vytvořit záhonů se hodí jen perfektní, no, je skutečnost, že pokud je tato vrstva dort můžete delaminaci, což je ještě atraktivnější vytvořit zajímavé záhony. Je také třeba zmínit, že to může mít různou barvu, mezi nejoblíbenější - šedá, červená, žlutá.

  Oblázky přináší velkou expozici vůči vlhkosti, teplotním změnám, spalující slunce. Při správné krmení jednoduché oblázkové kameny mohou nejen vypadat hezky, ale opravdu zajímavé! Výzdoba záhonů oblázkové druhy kamenů lze považovat za nejdostupnější, protože jejich hodnota je zcela přijatelné.

  Oblázky lze bezpečně stohovat nedaleko provizorní rybníka, se zdokonalovali v průběhu času a být ještě krásnější.

  Možnosti dekor lůžek kameny není nouze. Mezi nejoblíbenější lze rozlišit, kterým se otevřený konec podíl ropných břidlic a vytěženou příkop zasypán oblázková, dobře, nebo čedič, úhledně rozloženy podél květinových záhonů. No, chceme demonstrovat pod instrukcí fotografických na vytvoření zajímavé spirálovité postele, lemované s velkými oblázky.

  Oblázková typ kamenů můžete vytvořit improvizovaný řeku, v roli „vody“ jen vystoupí kameny.

  Krásný záhon z kamenů (volitelný výběr foto):

  Dekor postele kameny vypadá velmi zajímavé, také zapadá do přírodních předmětů, znamená v podstatě je květinová zahrada. Takové postele prostě nemůže zůstat lhostejný, a počet nadšených lidí se zřetelně vyšší než ty, kteří jsou schopni ocenit tuto krajinu tah. Mimochodem, zde si můžete přečíst zde o záhony pahýlů, a pokud se rozhodnete prozkoumat japonské zahrady dekor, Country, anglické zahrady. Dokud se znovu setkáme na stránkách našich webových stránkách!

  Přidat komentář zrušení odpovědi

  • Celebrity domů (45)
  • Tipy pro domácnost (5)
  • Ořezávání (304)
   • Koupelna (17)
   • Obývací pokoj (30)
   • Dekorace (135)
    • S rukama (82)
   • Dětský pokoj (23)
   • Chodba a předsíň (16)
   • Otevřená kuchyně (23)
   • Ložnice (30)
  • Terénní úpravy (21)
  • Neobvyklé budovy (8)
  • Oprava (51)
   • Cteny (25)
   • Paul (13)
   • Strop (13)
 • © 2013-20 ** Všechna práva vyhrazena. Kopírování materiál z místa v domě Comfort zakázané. Zásady ochrany osobních údajů.

  Jak ustlat kamenů: několik tipů

  Zahrada - místo odpočinku a osobního rohu volně žijících živočichů, kde si můžete odpočinout. Co je zahrada bez květů? Ale květiny, rostoucí náhodně na místě - to není esteticky a stylově. Plot zušlechtit elegantní postel z přírodního kamene.

  Který si vybrat kámen při výrobě postele?

  Záhonu mohou být vyrobeny z přírodního nebo umělého kamene:

  • Přírodní kámen má několik výhod oproti umělé imitace: trvanlivost, pevnost, odolnost vůči chemikáliím, extrémním teplotám, různé barvy. Nevýhodou - vysoká cena.
  • Umělý kámen je vyrobena z akrylové, polyesterové pryskyřice s přísadami s přírodního kamene. Syntetický kámen napodobuje strukturu a barvu žuly, pískovce, břidlice a jiných hornin. Nejčastěji umělý kámen používá k vybudování nábytek, obklady stěn, schodů, výroba dekoračních předmětů pro zahradu. Výhody: estetika, trvanlivost. Nevýhody: Ve srovnání s jinými materiály - vysoké náklady, ne všechny odrůdy houževnatě teplotní změny jsou přenášeny, praskliny se mohou objevit na interakci s prostředím.

  Pro výstavbu květinových záhonů kamenů si můžete vybrat tyto přírodní kámen:

  • Vápenec - oblíbený materiál. Tento porézní skála je vhodný pro pěstování mech.
  • Čedičové - stabilní a pevná skála magmatické původu.
  • Žula - silný, cenově dostupné, krásný materiál, ale oxiduje půdu.
  • Rula - rockové metamorfní původ, vyznačující se tím neobvyklým zbarvením.
  • Pískovec - plemeno, představila širokou škálu barev. Nevýhodou - nízká pevnost.
  • Quartz - krásný plemeno ukazuje bohatou paletu barev.

  V krajině design používal několik druhů lůžek:

  • Skalka - napodobování vrchoviny. Obraz skalku zdůrazňují miniaturní rybník, skalky. Kamenné lůžko v skalky by mělo být ve formě kopce. Kameny by měly být přírodní, drsný. Používané čedič, žula.
  • Skalka - na rozdíl od skalku, vybavit na rovném pozemku. Kameny se šíří ve formě asymetrického horská dráha kopce. Použít kameny různých velikostí - tak záhon vypadá úžasně. Drsnost, nerovnost materiálu vytváří úžasný kontrast s květy vysázeny v záhonu. Skalka - nejčastější lože kamenů s vlastníma rukama: nestojí moc, vypadá to hezky a originální.
  • Skalka nebo japonská zahrada - ztělesňuje orientální harmonie člověka a přírody. Toto množství kamenů, které jsou hlavními akcenty v podobě japonské zahrady. Velké, zaoblené balvany mají různé vzdálenosti od sebe - to napodobuje hornatou krajinu, rostliny mohou být trochu. Designové postele vyrobené z kamene v japonské zahradě - několik velkých balvany naskládané ve tvaru kruhu, čtverce nebo obdélníku. Někdy kameny mají asymetricky. balvany velikostí - to může být vzorky stejné velikosti nebo různě velkých kamenů.
  • Řadový sjezdovkách - způsob, jak zahradní vzhled hory, kopcovitý terén. Kámen postel je velmi šikovná - použít žula, břidlice, křemen, pískovec, vápenec. Volba kamene záleží na preferencích majitele zahrady. Záhon v zahradě může být multi-stupňová.
  • Nejběžnějším záhon v zahradě - symetrická, kulaté nebo hranaté, ve formě hranic. Obrubník kámen pro záhony jsou vyrobeny z velkých balvanů rozšíření či vrstvené skály - quartz břidlic. Tento záhon nebo nezávazný, se hodí do každého stylu terénní úpravy a může být sémantické centrum, zaostřeno, zahrádka.

  Jaké materiály jsou potřebné pro výstavbu květinových záhonů?

  • Písek, voda, cement - materiály na bázi, s nimiž lože zesílí. Záhon kamenů a cementu nevyžaduje velké množství materiálu - pouze jeden pytel cementu (10-15 kg). Není vždy v konstrukci cementu lůžek, někdy balvany jen těsně stohovat bez jakékoliv dodatečné montáži žádné materiály.
  • Vědro, kontejner pro přípravu roztoku. Bude to trvat několik kbelíky nebo jiný zbytečné obaly.
  • Nástroje - stěrka, kladivo, zednická lžíce. Jistě, tyto nástroje mít každý host. Mohou být obložení konstrukce záhony.
  • Pracovních oděvů. Doporučuje se používat ochranné brýle a rukavice.
  • Materiál - přírodní či umělý kámen. Tento materiál je v každé prodejně stavebnin. Snad zbytky kamene „ležící kolem“ se sousedy a přáteli. V každém případě, aby se kámen pro stavbu lůžek - není obtížný úkol.
  • Je lepší se zastavit volby na přírodní kámen.
  • Zhodnotit finanční možnosti.
  • Rozhodne o výběru typu kamenných lůžek: pravidelné hranice, skalky, skalku, japonské zahrady. Pro skalky doporučenou bazaltu nebo granitu, omezit, obecně používán křemen, břidlice.

  Při výběru obrazových záhony, pamatujte - zahradní design by měl být svou kreativitu. Fantasia pomůže vytvořit zcela unikátní verzi záhonů. Krásné postele vyrobené z kamene nemusí nutně být kopírován ze stránek tematických časopisů.

  Zvážit, jak vytvořit ložní obrubník. Výzdoba záhonů kameny trvá 2 až 7 dní, a množství materiálu lze vypočítat pomocí odborníka v prodejně stavebnin. Chcete-li lože kamenů v zemi, bude zapotřebí: kameny, cement, tmely nože, kladivo nebo kladivem, voda a písek, speciální tmel.

  • První krok - označit místo na místě pro budoucí záhony. Můžete řídit kolíky nebo nastínit obrysy mouky.
  • Po obvodu budoucí záhony je třeba vykopat příkop - 10-20 cm hluboký. Hloubka je závislá na velikosti kamene.
  • Na dně jámy může začít vyložit největší kámen - to bude první série, má na starosti, takže je třeba ho utěsnit kvalitativně.
  • Zobrazení druhé řady.

  Dávejte pozor! První 3 řádky nemusíte zapnout cementové malty - to udrží vodu v záhonu. Voda by neměla proudit, ale také ji odložit na dně postelí není nutné.

  • S pomocí kolíků nastínit horní hranice hranice. To se provádí pomocí lana, která se táhla mezi věšáky - to bude přesně vyložit postel. Když jsou kolíky, aby se značka, lano bylo odstraněno.
  • Příprava cementové kaše - to by měla být jednotná, silná. Zakrýt potřebnou vnitřní lůžka stěny na vnější cementu, které mají být vidět - suché zdivo esteticky - zvláště velké a hrubé kameny.
  • V případě, že spojka není dokonalá, můžete odstranit chaotický sporných kamenů s kladivem nebo kladivem.
  • V posledním řádku musí být vyroben z hladkých kamenů.
  • Křižovatka mezi posledním a předposledním příští potřebu naplní cementem.
  • Když řešení je suchá, je třeba léčit postel uvnitř tmelu. Jedná se o speciální materiál, který nedává cement trhliny.

  Výzdoba záhonů s kameny násilím každému, kdo má základní ruční nářadí, představivost a volný den.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

49 − = 41