Zahradní květiny obraz a jméno

Zahradní květiny obraz a jméno

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Mezi nejoblíbenější zahradní květiny: fotografie, nadpisy, popisy,

Je těžké si představit, zahradníka, nezdá, že jeho zahradní prvky originální, barevné a zároveň jednoduchý a nenápadný. Zvláštní jedinečnost zahradní po celou dobu dával harmonicky vybral zahradní květiny, hraje důležitou roli při projektování krajinářského.

Květiny zůstane malebné zahrady od časného jara do pozdního podzimu, což z této oblasti jedinečnou chuť a neblokuje jiné rostliny.

Výměna navzájem kvetoucí, zahradních květin a pouze zavedení diverzity do tvaru průřezu oživení, hlavní potrubí kapely stále hraje olistění. A hlavním úkolem zahradníka - správné umístění a výběr sousedů u každého závodu, s přihlédnutím k požadavkům a podmínky jejich pravidla růstu a složení.

s vědomím základní charakteristika rostlinných (Doba kvetení, výška, počet zelených, chovatelských podmínkách apod) Gardener, jako malíři, protože čerpá svou vlastní zahradu a vytváří zvláštní atmosféru.

Při tvorbě květinových záhonů by měla brát v úvahu vnější faktory a přirozených barev na výběr v souladu s ním. Například, růst příspěvek Květy se dělí na:

V tomto článku budeme hovořit o různých druzích barev, jakož i uvést příklady s fotografiemi a jmény.

Období sucha, kdy klesá minimální srážky a teplota vzduchu je poměrně vysoká, negativní dopad na zahradní rostliny a květiny. Dopad těchto negativních rostlin na přírodních faktorů stanovených dobu trvání, přítomnost a síla větru, indikátory teploty vzduchu, a možnost pravidelné rostlin zalévání.

Správně výběru rostlin na suchých oblastech může zabránit mnoha problémům udržet atraktivitu zahrady. V tomto případě je třeba dát přednost rostlinné xerophytes, tj suchu odolné květiny, nejsou předmětem suché podnebí. Dalším důvodem, proč se rozhodli pro suchý kserofitov odvodněné půdě, když je celý zavlažovací voda rychle vstřebává, vypaří nebo kanalizace, je-li na zahradě se nachází na svazích.

Tyto květiny jsou často nenáročné a dobře se po dlouhou dobu bez zalévání a dešti, a nevyžadují zvláštní pozornost zahradníka. Často se tyto květiny jsou vysazeny na kamenitém terénu, se používají při uvádění rokariev, skluzavky a kamenné opěrné zdi.

Musíme však mít na paměti, že při pěstování rostlin v této kategorii je třeba hnojit půdu s organickými hnojivy, a poskytují sazenic během prvních několika týdnů nebo měsíců dostatečné zavlažování, dát příležitost rozvíjet svůj kořenový systém, schopnost krmit rostlinu.

V zahradách, sucho-náchylné, je doporučeno vysadit květiny a rostliny s dlouhými kořeny v umožňující jim dosáhnout podzemní vody; má masité listy a stonky (sukkuluenty), která svítí vlhkost nezbytný pro přežití a rostlinami s stříbro, rouno nebo voskového povlaku, což umožňuje odrážet sluneční světlo.

Mezi suchu odolné rostliny jsou nejpopulárnější pozemní kryty a koberců. Vezměme si adresář suchu odolné rostliny na zahradě.

To se vyznačuje robustností, nádherný koberec šedo-zelené listy a ozubených bohaté dlouhodobé kvetení, přitahuje luxusní květiny a nádhernou vůni. často preferují Arabis Alpine a kavkazské huseníku.

První se vyznačuje velkým a šíření koruny, a radost s jeho růžové nebo bílé květy od dubna do května.

Druhý typ květy bílé květy a teprve v červnu.

Fialová barva charakteristika dalších druhů této rostliny - Arabis resnitchatolistny. Rostlina roste dobře na obou slunečních a stínování oblastech, má dlouhou kořenový systém a netoleruje přebytečnou vlhkost. To je vytrvalá rostlina, snadno odolávají teplotám až 7 stupňů pod nulou. Jde to dobře s tulipány, kosatce, Alyssum, obriettoy a další.

dostatečně vysoká rostlina s přímou tetraedrického stonek, dosahující 1,5 - 1,7 m na výšku, ale nevyžadují podporu, díky své pružnosti. Přitažlivost verbeny, a to zejména ve svém dlouhá doba kvetení nápadné květenství fialové a lila odstíny, a to od poloviny léta a končí v pozdním podzimu. To je prakticky bezúdržbový a vypadá skvěle v kombinaci s jinými barvami.

To má velkou rozmanitost druhů, od malých, které dosahují výšky 30-40 cm, na skutečné obry 1,3 m na výšku. V závislosti na druhu rostliny kvetou to může být buď v květnu nebo v červnu a červenci. Všechny druhy jsou Phlox příjemná vůně, nepodléhá onemocnění a není náročná na údržbu. Květy jsou Phlox mají obrovskou škálu barev, díky němuž je zvláště atraktivní, když umělecké plánování květinových záhonů.

Květina s měkkou atraktivní „vzhled.“ Sladké medové aroma vyplňuje vzduch kolem jasně bílé, fialové nebo žluté květenství. Podle jeho charakteristiky a vzhled je velmi podobný Iberis. Jde to dobře s rostlinami. Alyssum vytrvalý a kvete od začátku května do pozdního podzimu.

Patří do kategorie půdopokryvná rostliny.

Vytrvalá zahradní rostlina, kvetoucí červená, bílá, oranžová, světle žlutá a černá velké květy. Přicházejí v froté, snadné a hebké. značka Mack nepriveredliv. Brány odděleně mák květiny po pádu zveřejnění během 1-2 dnů, ale ve hmotě pěstování máku vytvořit dojem dlouhé kvetení.

Existuje více než 70 různých druhů máku, včetně roční i celoroční. Při plánování zahradní kompozice musí brát v úvahu, že na konci kvetení listoví rostliny žloutnutí a vyblednutí.

Květina ve svých vnějších znaků se velmi podobají sedmikráska s rozdílem v barvách (barva je růžová, fialová bílá, oranžová a žlutá). Tato rostlina má úzké, oválné zelené a v některých případech, s nádechem fialové na základně listů, opatřené hranami, zubů a žíly.

V druhé polovině léta - doba kvetení velké (až 1,5 m výšky) s dlouhodobou dekorativní květového medu a léčivé vlastnosti. V moderní zahradnictví má asi 9 druhů Echinacea.

Velmi oblíbená trvalka jarní květina, běžně vyskytují v parcích, zahradách a příměstských oblastech. Tato baňatý rostlina z čeledi Amaryllidaceae. Ve světě existuje více než 40 druhů a tam jsou asi dvanáct tisíc různých druhů této krásné květiny.

V Rusku existují čtyři hlavní typy rostlin, včetně nesčetné množství různých odrůd. V závislosti na odrůdě, může být umístěn na hrotu jako jeden květ a květenství ve tvaru štětce. Na květinové stonku listy chybí. Přímé a úzké, že jsou ve velké počty rostou od žárovky. Velmi speciální žárovka rostliny pokrytá šupinami, z nichž některé mají ochrannou funkci, a část je určena pro reprodukci, vytváření nových elektráren.

Velmi populární v poslední době trochu terénní úpravy rostliny. Jejich odvolání kvůli barvě listů a tvaru zásuvky. Typicky, sukulentní rostliny mají masité zelené listy (často s voskovým květu, nebo stříbro), měnící se na rudý odstín na konci léta a na zbývající výzdobu zahrady po celý rok.

Tyto rostliny jsou ideální pro vytváření různých zahradní architektury a sochařství skladeb umístěním poměrně blízko u sebe. Mezi nejznámější zahradní sukulenty Jsou rozchodník a mladé. Oni dobře rostou na skalních oblastech a skalní skluzavky, kde jiné rostliny prostě chytit.

Jsou to rostliny - to není celý seznam suchu odolné květy, které mohou okořenit nejvyprahlejší krajiny vaší zahrady, a jen několik příkladů těch více populární.

Často tam je situace, kdy na jednom místě ve stejné době tam jsou suché a mokřady nebo je rybník. Správný výběr vodních milující, vodních a semi-vodní rostliny se snadno vypořádat se s tímto problémem, vytváří jedinečný krajinný složení.

Všechny rostliny vlhkosti-milující mají jednu důležitou společnou vlastnost: ve větší míře, pokud vůbec, co potřebují ve vlhké půdě nebo ve vodě. Je třeba poznamenat, že například, mokřadní druhy potřebují mokřady půdu, vodu rostliny by měl vždy mít kořeny ve vodě, a některé z nich jsou stále pod vodou.

Tudíž všechny rostliny se vlhkost milující lze rozdělit do tří hlavních kategorie:

 • Rostliny, které vyžadují vlhké zemi;
 • Rostliny, které rostou v mokřinách;
 • Rostliny rostoucí v a pod vodou.

Obvykle vlhké plochy do zahrady se nachází v polostínu. Lůžka uspořádané v takových částech zahrady, dobře zakoření vlhkost milující, který popisujeme níže. Mnohé z těchto květin jsou trvalky - viz foto a jména a preference pro rostliny.

Forget-Me (tykev, horečnaté tráva prigozhnitsa)

Rozlišit asi 50 druhů této krásné malé stavební mechanizace. V závislosti na druhu, forget-me jsou jedno-, dvou- a dlouhodobá. Výška rozvětvené stonky rostliny 10 až 40 cm. Listy mají jiný tvar.

květy rostlina od května do poloviny června. Květy jsou obvykle modré nebo někdy růžové nebo bílé barvy se žlutým jádrem. Na konci kvetení ovoce dozrává - malé matice.

Forget-Me je nádherné dekorace záhonů ve stinných a vlhkých místech. Houštiny těchto květin rostou těsně pokrývající zem a prevenci růstu plevelů. Perfektně lilie, macešky a jiné jarní květiny.

Je to okouzlující vytrvalá pryskyřník rodina dostala své jméno díky místa (poblíž potoků, řek a luk s množstvím vlhkosti), ale také proto, že na začátku svého rozkvětu se shoduje se začátkem koupací sezónu v pozdním jaře nebo počátkem léta.

Existuje mnoho druhů Globe s různou výškou a kvetoucí čas. barva květiny - ze špatně-krém na jasně oranžovou. Hodnota některých odrůd až 7 cm v průměru a jemné vůně připomínající mandarinky.

Překvapivé kulovitý tvar květu pylu chrání před vlhkostí a často s nimi zacházejí různé hmyzu, skrývá před větrem a noční chlad (teplota uvnitř květu do 5-6 stupňů nad vnější).

Původní zahrada květ, právem získal uznání pro zahrádkáře mrazuvzdornost, snadné pěstování a délku bohaté kvetení. Astilbe potvrzuje svou atraktivitu nejen během kvetení (červen-srpen, v závislosti na druhu a kraje), ale celá zahrada sezóna díky svým neobvyklým listy a šíření keř.

Květy jsou červené, růžové a bílé odstíny a tvoří nápadný latě podobné květenství. Astilba má více než 30 druhů a větší počet stupňů, rozdělí na nízké (30-60 cm), střední (0,6 až 0,9 m) a vysokou (až 1,5 m). Rostlina preferuje dobře navlhčenou půdu a částečný stín.

Roky krásného květu. Rozlišovat bylinné a stromů pivoňky. Hlavním vyznamenání Tyto dva typy je, že několik typů nadzemní stonky nejprve zemřít s nástupem zimy, při zachování její podzemní části, která umožňuje zařízení bezpečně strávit zimu, zatímco druhý jen shazují listí.

Strom pivoňky dosahují výšky dvou metrů. Oba typy pivoňky pokračovat ve svém rozkvětu během jednoho měsíce. Průměr květiny bylinné pivoňky obvykle pohybuje v rozmezí 14 až 26 cm, zatímco strom je 30 cm. Jejich barva závisí na odrůdě a může se měnit.

Pivoňka má krásnou zeleň se změní svoji barvu třikrát do roka: na jaře červenými, zelenými -v době květu, žluto-zelené a fialové-červené odstíny - na podzim).

Pokud máte stránky jsou zbytečné kameny různých velikostí, můžete vytvořit alpský kopec v zemi vlastníma rukama.

Pro skutečné mistry plastové láhve - je to dar z nebes. To, co lze vyvodit z nich, čtěte zde.

Je třeba vzít v úvahu, že obecně, v oblastech s vysokou vlhkostí půdy se nachází ve stinné části zahrady, proto jsou okamžitě vyloučeni umístění světelných-milovat rostliny. Také si můžete ihned odstranit většinu cibuloviny začínají hnít, když přebytečné vody. U těchto místech nebude fungovat, a rostlin z aridních oblastí.

Voda a odstín-milovat rostliny Za prvé může být identifikován velký, svěží zelené listy. Tyto druhy zahrnují:

 1. Gunnar - vytrvalá bylina s velkými listy a neobvyklých květenství. Největší estetickou hodnotu, jsou přesně ty listy, jejichž průměr může být až 1,5 metru. Nicméně, mezi rostliny tohoto druhu, jsou velmi malé instance plíživý, například, Gunnar magellanskaya, jehož průměr ponechává jen asi 10 cm. Všechny rostliny tohoto typu jsou vhodné pro výzdobu pobřežních oblastech nádrží, jako slunečních nebo lehce zastíněné oblasti, nemůže tolerovat mráz. V krajině designu jsou používány jako pozadí rostlin.
 2. Rogers - se týká rodiny lomikámen a je největší umění a listnaté rostliny. V závislosti na typu, že má dlaň nebo zpeřené listy dlinnochereshkovye zvýšil svěží zelenou barvu a na podzim se stávají šťavnaté bronz, purpurový nebo červeno-fialové. Rogers květy asi měsíc, počínaje od začátku nebo v polovině července, komplexní laty květů růžovo-bílé nebo krémové barvy. Květy jsou uspořádány na vysoké špice (1,2-1,5 m.) A mají jemnou příjemnou vůni. Bažina a rybníků na okraji květu je zejména jasné a nasycené. Vyznačují se vysokou odolností.
 3. reveň - rostlina pohanka rodina má asi 30 druhů. Mají velké krásné listy se silnými načervenalým řízků. Roste dobře v blízkosti vody, má rád slunečné a lehce zastíněné plochy. Tato vytrvalá rostlina může snadno tolerovat chladu a nenáročný na péči. Mnoho druhů se používají jako zelenina a má léčivé vlastnosti. Květy zelenavé nebo bílé, a více zřídka růžové až krvavě červené květy, které jsou schopné, aby se stal skutečnou ozdobou zahrady.
 4. Ligularia (Ligulyarii) - skutečné poklady zahrádky, čítající asi 150 druhů. To je vytrvalá okrasná rostlina je jedním z největších a nejvíce zarážející krásou listů (zelená, tmavě hnědé, fialové, hnědé a bronzové tóny), a bohaté kvetení. Kvetoucí koště nebo špice Ligularia svíčky dosah lidského růstu, a jejich barva se mění ze žluté na červeno-oranžové. Květiny dostat 5 cm. Průměr. V závislosti na druhu Ligularia může kvést od července do října. Dobře roste na slunném, mírně stínování okraje rybníků, jakož i v oblastech s vysokou vlhkostí půdy.

rybník vaše stránky budou zdobit perfektně duhovky a měsíček.

duhovky - jeden z nejběžnějších typů zahradních rostlin vlhkost milující, představovat obrovskou škálu tvarů, jedinečných barev a odstínů, od světle žluté až tmavě fialové. Kromě toho každý jednotlivý květ má jedinečnou barevnou kombinaci, podrobovat jeho krásu.

Kosatce přijít trpasličí, střední a vysoké velikosti. Hromadné kvetoucí kosatce obvykle začíná v květnu (druhá polovina), ale tato doba může být změněn v důsledku počasí a klimatických podmínek. Tyto květiny mohou být hladké, dobře ohraničené lístků spolu s sametem, které mají zvlněný okraj. Existují tři hlavní typy duhovek:

 • Sibiřské kosatce - mráz venkovních rostlin. Zelení tohoto typu je široce používán v krajinářská architektura, a to i po skončení květu.
 • Vousatí duhovky dostal své jméno, protože barevné prvky květy, které se podobají vousy.
 • Japonské kosatce více dlouhodobé výnosy a ozdobné (5 až 7 let).

Sledovat zajímavá videa o tom, jak pěstovat cibule kosatce.

měsíček - velmi krásné jarní petrklíče. Jedná se o nízký keř trvalka s zaoblené lesklé tmavě zelené listy ve tvaru srdce. V přírodě se tato rostlina kvete jednoduché zářivě žluté květy, zatímco výhled do zahrady úžasnou paletu barev, tvarů a květy, které jsou mnohem větší než jejich divocí příbuzní. Marigold dobře roste na břehu a v mělkých vodách do 15 cm hluboké. Liší se odolnost proti chladu a snadnost kultivace.

To znamená, že zahradník, vybrat ty správné rostliny, má vždy možnost vytvořit si kousek ráje v zahradě, která potěší oko svěží kvetení od časného jara do pozdního podzimu. V tomto případě, i ty zdánlivě nevzhledné přírodních krajinných prvků, může proměnit v zázrak designu umění.

Děkuji za krásu!

Dobrý den všem! Řekni mi ... co se nazývá keř s velkými růžovými květy ... Velikost ..myachya děti. jako květiny na petúnie ... .ale menší ... ... .videla .rostet Bush na zahradě v České republice.

Přehled trvalých květin na zahradě s fotografiemi a jmény

Vytvoření záhonů na své letní chatě - pěkné a tvrdé práce. Koneckonců, by měl pečlivě přistupovat k výběru barev. Trvalka, kvetoucí po celé léto - ideální a snem každého pěstitele. Koneckonců, tyto květiny snadno vydržet kruté zimy a nevyžadují každoroční výsadbě.

Dávat květiny k dekoraci, můžete snadno. Koneckonců, existuje velké množství barev, které nevyžadují potíží během stravování a péči. Je třeba zvolit a vybrat rostliny, které bude klást důraz na originalitu a sezónní funkce webu. Dream je dosažitelná, takže můžete obdivovat krásu květin od jara do podzimu.

Květiny - dekorace pro příměstské oblasti, a pýcha pěstitele. Koneckonců, světlé barvy kvetoucích rostlin vytvořit pohodlí a harmonie. Flower World stávkující rozmanitost. Vyberte si barvy pro navrhování příměstské oblasti je některé, které potěší krásu a harmonii celé sezóny.

Co trvalka květiny vybrat?

Někteří pěstitelé dávají přednost roční květiny, protože jsou jedinečné svými barvami. Ale mnoho zvolit trvalé květiny.

Výhody trvalých květin pro zahradu:

 1. To nevyžaduje transplantaci přibližně 2 roky.
 2. Snese lehké mrazy.
 3. Kouzelný v zimě.
 4. Nevyžadují zvláštní péči.
 5. Vypadá to skvěle celém teplém období.
 6. To může být použit jako základ pro tvorbu květinových záhonů.
 7. Rostou trvalky Květy jsou mnohem levnější, protože během transplantace rostliny lze rozdělit do několika částí pro vytvoření nových záhonů.

Na květinovou zahradu svátek pro všechny teplém ročním období, je třeba se postarat o to na podzim. Podzim - to není čas ztrácet srdce, co potřebujete k práci na zahradě, na kvetoucí rostliny lahodí oku.

Výsadbu vytrvalých květiny mohou být tří typů:

Mohou být zasazeny celou kompozici, která nebude vyžadovat změnu v nadcházejících letech.

Pravidla pro výsadbu Trvalka

 1. Rozhodnout o plánu bude vypadat záhonu.
 2. Musíme jasně vědět, jaký druh růstu a výsadbu květin. Poddimenzovaný by měla být v popředí, vysoké závod v pozadí.
 3. Nezapomeňte, že obrubníky umístěny květiny podél cest a tratí.
 4. Vezměme si barvy, rozkvět a harmonii jednotlivých závodech.

Trvalka, které jsou vysazeny na podzim

Zvážit trvalé květiny na zahradě s fotografiemi a jmény na každého zahradníka mohou vybrat květinu, která bude vypadat dobře v posteli.

Krokusy - tam jsou 4 druhy, nejpopulárnější - nizozemské hybridy. Všechny druhy kvetou v různou dobu na jaře, takže všechny druhy rostlin.

Hyacinty - rostlina začne kvést v dubnu. Existuje více než 30 odrůd, které se liší nejen barvou, ale i formou.

Narcisy - existuje mnoho druhů rostlin různých barev a tvarů. Žárovka rostliny jsou skvělé zimy, takže na jaře potěší krásné a elegantní květy.

Tulipány. Existuje mnoho skupin tulipánů, které se liší v barvě, tvaru a třídě.

Brčál - Flower poddimenzované, dosahuje výšky 20 cm, květy malé, modré. Pozoruhodné je, že roste ve stínu.

Amur Adonis - podměrečné rostliny. Květy žluté, červené a růžové s malými květy.

vytrvalých květiny pro zahradu, které kvetou v pozdním jaře av létě,

Daylily - vysoká květina, která má různé barvy: růžová, oranžová, bílá, a tak dále.

Macešky-platidlo vytrvalá květina, která fascinuje původní podobu a neobvyklé barevné kombinace.

Pivoňky - jedna z nejpozoruhodnějších vysoké květy, které vypadají skvěle nejen na jejich chatu, ale v květ buketnye kompozic.

Phlox paniculata - voňavé, jasný, velký květ, který lahodí oku svou rozmanitostí.

Lily - měkká a neuvěřitelně roztomilý květ. Pupeny jsou nápadné v jejich kráse. Rozmarná rostlina, náchylné k nemocem. Ale pokud se pečlivě starat o něm květiny dá nádherné barvy.

Chrpa - neobvyklé výběrové řízení závod. Existuje několik druhů s bílou, růžovou, tmavě fialové a fialové květy levandulové.

Astilbe - vytrvalá vysoká rostlina, která kvete celé léto a těší se zářivými barvami. Květiny malé rostliny mohou být růžová, bílá, fialová. Rostlina je odolná vůči chorobám a škůdcům, nevyžaduje zvláštní péči.

Hostitel. Květina má velké listy, které mohou být v různých barvách. Kvetoucí stopky jsou dlouhé, může dosáhnout 125 cm.

Bell - je-li správně pečovat o květiny, to může kvést před chladným počasím. Typ a barva zvonky různých, takže lze najít téměř na každém záhonu příměstské oblasti.

Zvolit trvalé květiny kvetoucí celé léto, takže pro ně byla snadná údržba. Chcete-li vytvořit záhon v blízkosti svého domu, který bude kvést nepřetržitě nijak složité - je to dost k poklesu o 8 až 10 druhů trvalek květin, které kvetou v různých časech. Taková metoda zajistí nepřetržitý květ miloval a nejkrásnější květiny. Je třeba jasně vymezit rozsah a můžete začít.

Pamatovat, že téměř každá rostlina kvete po dobu 3 týdnů. Během této doby může být 2 nebo 3 kvetoucí rostliny, čímž se vytváří re-kvetoucí v záhonu obrázku. Existuje mnoho druhů trvalých květin, které jsou odolné vůči škůdcům, chorobám. Díky multi-barevné fotografie lze pochopit, v předstihu, co se květina v plném květu. To vám pomůže vytvořit harmonický a květinovou zahradu nebo květinový záhon.

Preferující trvalky, květina pěstitelé v dlouhodobém horizontu vliv na vzhled vašeho webu. Nezaměňovat s výběrem plodin, je užitečné podívat se do popisuje Trvalka katalog s fotografiemi a jmény.

Svět okrasných rostlin je neuvěřitelně velký. Ale trhá květiny pro vaše záhony, hranic a rabatok, nováčci často jít o barevných ilustrací a neberou v úvahu takové důležitých kritérií, jako načasování kvetení a velikosti rostliny. Jaký druh květin zasadit do země kvést celé léto, byly jasně viditelné, nenáročný a dobře kombinovat s ostatními „obyvateli“ spiknutí?

Vysoké zahradní trvalky s fotografiemi a jmény

květinové záhony Plánování začíná výběrem rostlin, které se bude konat v hlavní plodiny. Máte-li rozdělit záhon se všemi směry, „jeho hlavní hrdinové“ bude vysoká, velmi viditelné barvy. Nachází se na domácí či oplocení květinové zahradě jsou vysoké trvalky také nepostradatelný.

Je také důležité, že vybrané Zahradní trvalky květiny je nejen zdobí stránky s pestrými barvami, ale také dekorativní listy, které po odkvětu bude sloužit jako pozadí nižších rostlin.

Různé odrůdy Spirea květu na začátku léta. Lush brush-like světlo, narůžovělé nebo bílé mraky nejen ladně vznáší nad vyřezávané listoví, ale také odradit od oblasti horseflies, mušek a zvláště otravné komáry v tomto ročním období. Výška rostliny dosahuje jednoho a půl metru, kulturu vytrvalých a dokonce má léčivé vlastnosti.

Od konce června nebo prvního července přijde čas luxusní kmenových růže. Vysoké, silné stonky květin k udržení 20 velkých jednoduchých nebo froté korun všechny odstíny bílé, žluté až fialové.

Hollyhock, nebo jak se jim říká grandiflora sléz, zvážil tepelně milující rostliny, takže ne všechny regiony Ruska budou moci bezpečně přes zimu. Nicméně, oni mohou být snadno vyměnit. Například na Urale mají kvete celé léto trvalky květiny, s fotkou a jménem nejblíže k předchozímu kultury.

To sléz zebrina s okázalými lila-fialové květy, zdobené s charakteristickými vzory žil. Nekapriznoe bylina tvoří volné Bush 1,5-1,8 výšku metr a velké zelené listy a pupeny 10-15 vzpřímených květin.

Ještě více odolné a méně dekorativní Ligularia, vynikající růst a květ v těch nejnáročnějších podmínkách.

Neuvěřitelně působivý vzhled husté vztyčené květenství digitalis. Kulturní rozdíly ovlivňují různé barvy mnoha květin, zvony. Tato trvalka květinová zahrada ozdobí stránky od června do srpna.

V polovině letním období květu se týče různých druhů a odrůd stevia. Fialová, růžová, bílá nebo červenohnědá čepice její květenství bude vypadat skvěle v otevřených oblastech, v blízkosti vody, v blízkosti Rudbeckia členitý, nebo zlaté koule a stejný nenáročné alpské astry.

Poslední kultura poměrně nízký, ale musí nutně vstoupit do seznamu jmen trvalých květin na Sibiř, severního Ruska, Uralu a dalších regionech, kde rostliny z požadované vytrvalosti (na obrázku výše).

V malém prostoru, kde je zahrada sousedí s lůžky a zeleninové zahrady, na hranicích mohou být zasazeny topinambury nebo slunečnicového hlízy s tlusté listy ve tvaru srdce, klobouky žluté květy a stonky, někdy i více než výšky 2-3 metrů.

Trvalka pro zahradu střední velikosti

Centrální zóna květinové zahrady nebo květinový kvetoucí rostliny jsou ponechány ve výšce 40 až 80 centimetrů. Tento katalog vytrvalých květiny na zahradě s fotografiemi a jmény je neuvěřitelně rozsáhlá a pro různé regiony země může obsahovat desítky či stovky pozoruhodných kultur. A ve většině případů lze dekorace květinové záhony sloužit nejen květiny, ale i listy.

Například, protože brzy na jaře od sněhu jsou uvedeny pýřitý, s důmyslně rozvlákní hranou světle zelené listy perského máku. A obrovská hala červené, oranžové a modré barvy dokonce se objeví v prvních dnech v létě spolu s mnoha typy zahradních sedmikrásky, Columbines, mnohobarevné lupiny a luxusních duhovky.

Dobře známý pro jeho fotkou a jménem v Sibiři dlouhé květu Erythronium bude také zajímavé květinářství středního pásma.

Bloom v dubnu nebo začátkem května, rostlina je velká rozmanitost záhonu s již tradičními druhy šafrán, hyacint myší nebo modřence, stejně známý pro svou vynikající odolnost a přežití mimo Uralu.

Pod stříškou není úplně rozkvetla stromy a ve stínu budov špatný pocit lilie. Jejich kvetení se vyskytuje v květnu a poté, až v druhé polovině léta zahradu zdobí hustá opláštění široce kopinaté kožovité listy s jasnými korálky červeného ovoce.

V posledních letech se stále více populární sasanky, které kvetou není příliš dlouhá, ale to je vždy svěží a světlé.

Spolu s tradičním, dobře známo, že všechny názvy a fotografie květinových cibulí na zahradě a zeleninové zahrady trvalek ne méně efektní, ale užitečné. To je dnes k dispozici, fanoušci zahradnictví víceletých druhů cibule s velkými květenství-čepice fialové, narůžovělý, bílé, zda zelenkavými tóny.

Rovným dílem nenáročné a krásné kultivary konvenčních řebříčku květů v prvním měsíci v létě, a odcházející téměř pod sněhem s květenství žluté, bílé, růžové a oranžové odstíny.

Horkých letních měsících - vysílacího času dítěte dech květ, něha soupeřit s takovými „hvězd“ v zahradě jako Astilbe, to je nejlepší, aby se necítili pod spalujícím sluncem a v temných koutech.

Od srpna, ukazuje barevný klobouk nad tmavě zelené listí Phlox, daylilies světlé svatozáře na seznamu jmen kvetoucí celé léto, jak na fotce, vytrvalých květiny k severozápadu. Současně, tam přijde bitmap rodina rostliny čas.

Nad jasné růžice listů vzroste květenství Doronicum, melkotsvetkovyh vytrvalé chryzantémy, trvalka Gaillardia. Lila, růžové a bílé barvy rozzáří keřů trvalé astry.

Poddimenzovaný vytrvalých květiny Garden s fotografiemi

Přední záhony plánu dát nízké rostlin, vytváří efekt kontinuální koberec. Podíváte-li se na katalog s fotografiemi a jmény trvalých květin na zahradě, může být takový výsledek dosažen rozchodníky různých druhů, celé léto dlouho udržet dekorativní zeleň a svěžest.

Výborné, světlé skvrny na jejich zázemí bude vypadat husté polštáře ptačinec a trpasličí růžové.

U otevřených prostorů v oblastech s lehkým provzdušněné půdy mohou být zasazeny Arabis. Tato rostlina rychle přijmout přidělené místo pro druhý rok bude spokojen s stohy růžové nebo bílé květy.

Skupina nízko rostoucí trvalky zahrady patří květiny zvané dyusheneya. Ozdobné jahodníku formy krásné zelené kryt potažený žluté květy na Mete který později se objevují červené, ale bohužel, nejedlé plody.

Zdobení chalupě trvalky, je třeba se postarat, aby byly chráněny před chladem, který je větší pravděpodobnost, že trpí žárovky, lilie, plamének a okrasné keře. Jejich náklady na zimní krycí mulčovací směsi rašeliny nebo suché listí, a pak chráněn netkanou textilií.

Květiny trvalky pro zahradu - VIDEO

Máte-li otázku, můžete požádat ji do komentářů k tomuto článku níže!

Naši odborníci vám odpověď na vaši otázku v blízké budoucnosti (1-2 dnů), přihlaste se k připomínkám včas dostat oznámení o odpověď!

Dobrý úvodní článek a fotografie vybrány krásné. Moc Miluji květiny, záhon uspořádání tráví hodně času. Téměř všechny z těchto květin, který byl uveden v článku, rostu. Poprvé jsem slyšel jen o rostlinách, jako jsou Astilbe a hostitele na fotografii, oni vypadají velmi hezky. Velmi rád hyacintů, kosatců, narcisů a mečíky. I když, mečík, zřejmě nevztahuje na vytrvalých rostlin, které potřebují kopat na zimu. Žárovky jsou uloženy v chladu a temnu (ale to není zmrazený), a znovu na jaře jsou zasazeny v zemi.

Manželka velký fanoušek uspořádat postele na území venkovského domu. Chci jí, aby dárek v podobě semen nebo sazenic krásných rostlin a květin. Tady jsem seznámen s články, hledají informace. Děkuji vám za vaše zajímavé a poučné, a řekl bych pěkný článek. Ještě jednou díky.

Velmi zajímavý článek, je vše jasné a barevné. Jsem nováček zahradník, a tady jsem našel spoustu užitečných informací. Děkuju.

spasibo.poznavatelno a užitečné. Krása zachrání lidské duše, svět a zemi.

Ale Press Photo:

Chci znát název rostliny

Ale Press Photo:

Máte úžasné kvetoucí révy nazýván mučenka. To je také nazýván Passion. Vzhled květu je velmi podobný jednomu ze svých odrůd - modrá mučenka, nazvaný hvězda kavalérie.

Nenašel jsem v tomto článku, která se snažila, a to bílé trvalé květy střední výšky s zpeřenými listy. Bloom teď a bude kvést po dlouhou dobu. Minulý týden, sazenice od souseda svědčit, ale nemohla si vzpomenout na jméno.

Popsat všechny kvetoucí trvalky v jeden článek je nemožné. Chcete-li to, budete muset napsat knihu. Máte-li přiložit fotografii, budeme se snažit pomoci určit název rostliny a řekněte nám o tom více v dalších publikacích.

Hrnkové rostliny, zahradní květiny, pěstování zeleniny, zahradnictví

Letničky říkáme květy, Není přezimování v otevřeném terénu v mírném klimatu. Vzhledem k rychlému vývoji ročních květin na krátkou teplém období, čas na růst ze semen zralé rostlině, která kvete a vázání semena léto. Trakaře design používal celé léto kvetoucích letniček, které jsou malované v jasných barvách květinové zahrady, nenáročné a odolné vůči nepříznivým podmínkám.

Léto je prchavá a chcete květiny na přední záhon, v květináče a kontejnery kvetly celé léto, protože řada zahradních rostlin doba květu trvá měsíc nebo dva. Pro tyto účely použijte kvetoucí všechny letniček. Níže je uveden seznam se jmény a fotografiemi ročních květin, jejich stručné charakteristiky a pravidel pěstování.

Po celé léto v mé zahradě květu krásy eustoma. To je velké krásy s jemnou saténovou okvětních plátků a skryté v srdci malé žluté prašníky a stigma. Květy tvoří eustomy může být tak jednoduché jako jediná řada lístků vytvoří trychtýř je popsáno, že je jako mák květiny. Velmi krásné plné květy eustomy, několik řad lístky vytvořit nádherné formy, jako růže.

Flower Velikost eustomy dosáhne průměr 5-7 cm, jejich barva je různé odstíny růžové, žluté a fialové, někdy s kontrastním hranici kolem okraje okvětních lístků.

Účinně vypadat nejen květiny eustomy sdělování stanovišť, ale pupeny, které mají elegantní tvar a tenké sepals na základně. Na koncích výhonků se mohou brzy odhalí několik barev, obklopené pupeny na lůžku nebo v hrnci rostlina vypadá jako nádherné kytice.

Květinářství Aust chtěli použít pro kytice, protože květy této rostliny jsou dlouhé ve vodě, jejich jemná a luxusní vzhled hodí ke každému oslavu.

Některé divoké rostliny jsme přesídlil na svých zahradách, takže smíšené záhony a zelených ploch jako přirozenou součást přírody. Loosestrife - Jedním z těchto přírodních rostliny jsou pěstovány v kultuře as trvalka květinové zahradě.

Nyní v módě vytvořit květinové záhony z rostlin s low-key přírodních krás, v přírodním stylu, který se používá především k tomuto nenáročné trvalky ozdobné listnatých a kvetoucí rostliny, které nevyžadují důkladnou péči, časté přenosy a úspěšně přezimují v centrálním Rusku. Tato květina vypadá jako kus divoké přírody, jako by se přenese část louce vedle skladby nebo rybníka.

Loosestrife začal poměrně nedávno pěstovány v zahradách, ale lidé tento závod je již dlouho známo, že se nazývá „uplakanec tráva“ za to, že listy se objevují kapky vody, takže rostlina zobrazuje přebytečné vlhkosti.

Zlatobýl nebo Solidago - okrasná trvalka závod, To dostalo jeho jméno od krásné paniculate květenství, pokryté drobnými žlutými květy. Zlaté zlatobýl květy zaplňuje zahrada se sluneční světlo, ani tato rostlina se nazývá severní mimóza, zlatobýl, zlatý peří.

Zlatobýl - vytrvalá zahradní rostlina s mnoha let, v závislosti na odrůdě keřů se zlatými laty může dosáhnout výšky 40 cm a dva metry. Kvetoucí zlatobýl trvá od července do září. Paniculate květenství dlouhé stojící ve vodě, takže se často pěstuje pro řezané květiny a použity pro kytice.

Roky květ Zlatý míč

Flower „zlatý míč“ tzv Rudbeckia členitý velký froté květenství kulovitý, zlato-žlutou barvu. Tento zahradní květiny - nízké nároky na údržbu trvalka, dříve pěstuje téměř v každé zahradě v zemi během sovětské éry.

Rudbeckia pitval Rudbekia patří do rodu a čeledi Asteraceae. Existuje asi 40 druhů Rudbeckia, hlavně rhizomatous trvalky s vztyčené stonky a květenství - koše na jejich vrcholcích.

Rudbeckia členitý květ nebo „zlatý míč“ - Stabilní zimní otužilost, přerůstá vysoké svěží Bush v horních bloom zlatých kuliček o průměru asi 10 cm na vzpřímené listové výhonky. Tenké stonky mohou dosáhnout délky 2 metry, tak oni jsou často spojeny do náruče a pevně na podporu, květiny nebyly na zemi. High Rudbeckia členitý zasadil poblíž plotu v pozadí květinových záhonů nebo okolí keřů schovat před zraky nevzhledné místo v zahradě.

Uprostřed léta - čas pro svěží kvetoucí daylilies, jas a eleganci květiny lilie daylilies nejsou horší, ale díky jednoduchému péče a nenáročné tyto trvalé květiny se staly velmi populární mezi zahradní květiny. Daylilies jsou dekorativní po celou sezónu, pružina závod vyrábí vodopád zelené listy, květy daylilies trvá od července do srpna. Nyní v prodeji existuje velký počet odrůd daylilies s jinou barvou, květ, bude tato odrůda každý vybrat něco na vaší chuti, a možná sbírat celou sbírku různých daylilies.

Na rozdíl od starých odrůd a druhů denivka moderních odrůd s velkými květy vyžadují pečlivé péči a správné usazení. Rostou nové odrůdy daylilies nejsou tak rychle, jak jen planě rostoucích rostlin, ale každým rokem rostlina se stane propracovanější a produkovat více stonků.

Alstroemeria květiny velmi podobně jako lilie, jsou stejné velké, světlé, s hedvábným plátky se vzorem teček a dlouhými tyčinkami vyčnívající ze středu. Mnozí lidé volat květiny Alstroemeria „Lily of the Inků“, protože tato rostlina je původem z Jižní Ameriky, horských oblastí Peru a Chile. V Alstroemeria květinářství prodávat květiny v životě váza z nich často svatební kytice, ale v zahradách nebo jako pokojové rostliny květiny Alstroemeria pěstuje vzácný vzhledem k nedostatku znalostí o péči o této rostlině.

Všechny druhy Alstroemeria (Alstroemeria) To zahrnuje asi 50 druhů rostlin. Alstroemeria má kořeny s zesílení ve formě hlíz z ledvin rostou vzpřímeně flexibilní stonků kryté tmavě zelené kopinaté listy. Na horní části každé úniku vytvořené volné květenství, která může nést od 4 do 15 květin. Alstroemeria květiny, v závislosti na druhu a odrůd může být bílá, žlutá, oranžová, růžová, fialová barva. Některé květy mají 2-3 plátky jiný odstín a vzor skvrn nebo čar.

Globe-květ - typy, výsadba a péče

V přírodě je možné vidět mnoho krásných květin, některé rosteme v zahradách a obdivovat jejich květy každý rok. květiny Globe jeden z nejvýraznějších lučních květin, které lze nalézt v různých regionech naší země. Za starých časů, že tyto barvy v závislosti na biotopu nazývá jinak. V Rusku, slunce květiny kvetou na den Ivana Kupala, a název „kupalnitsa9raquo,“ kupava9raquo, „kupavnitsa9raquo; nebo „kupavka9raquo;. Na svátek žluté květy shromážděných na kytice, věnce tkaných slavnostní. Během kvetení Brightness Color Globe také nazýván "zharki9raquo," ogonki9raquo, "bubenchiki9raquo," sibiřský růže“. V Evropě jsou tyto květy mají latinský název Trolius, což znamená „květina trolly“, mnoho skandinávských pohádek a pověstí s ním spojené.

Vidět kvetoucí louku globeflowers, to se nedá zapomenout, na zeleném pozadí ve větru houpe mnoho zlaté koule. V zahradě rostou v mixborders Globe, zlaté barvy s jemnou zelenou krásně s měkkými modré duhovky s přímými xiphoid listy. Také bude zeměkoule, harmonický vzhled vedle Aquilegia, Delphinium, a jiné trvalky modrými květy nebo jiné chladné odstíny. Solární květiny Globe osvětlit jakoukoliv pochmurný rohu zahrady a zvednout náladu svého druhu a jemné zelené pozadí vytvořit šťavnatou celou sezónu.

O krásné růže v zahradě snů každého. Květy růže, luxusní vůně úžasná a lesku a doba trvání kvetoucími růžemi již dlouho obsadila první místo mezi vytrvalých zahradních květin. Který vytvořil tolik odrůd růží, že každý pěstitel bude vybírat svou chuť růže tvarem a barvou květu.

Růže také vybrané formy růstu, jsou rozděleny do skupin: sprej, na výšku, mohou být miniaturizované na výšku a 40 cm a s velkou výškou - Rose Park; pochvopokrovye vzrostl z plíživé výhonky a motouz lianovidnymi růže s výhonky, které mohou dosáhnout délky 10 metrů. V závislosti na vlastnostech odrůd Růže výsadbu a péči Za nimi jsou různé.

Dekorativní groundcover ayuga zahradníci s názvem - zběhovec plazivý. Tato rostlina je jmenován pro jeho schopnost růst za všech podmínek: slunce, nebo ve stínu, na trvale vlhké půdy, ale také aby vydržely déle trvající sucho.

V zahradnictví zhivuchka používat od poloviny 17. století, tato rostlina je ideální pro dekoraci alpské kopce, stejně roste na svazích, vyplnění všech mezer mezi kameny. Plíživé zhivuchka bude perfektní trávník, to je obvykle vysazeny v místech, kde to není rostoucí trávník trávy - ve stinných místech nebo pod stromy. Zhivuchka lze kombinovat s nízkými rostoucích trvalek nebo v popředí vysokých rostlin, groundcover rostliny s ozdobnými listy vytvořit potřebné zázemí pro krásné květiny.

plíživé zhivuchka Dekorační po celou sezónu kvůli krásné listy, mohou být jednobarevné zelené, bronz nebo fialové barvy. Používáte-li několik druhů zhivuchka s různými barevnými listy, list koberec na zemi nebude vypadat monotónní a nudná.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

26 + = 32