Zamioculcas Flower Photo

Zamioculcas Flower Photo

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

„Flower lhostejnosti“ nebo Zamioculcas: transplantace a raznozhenie

Zamioculcas zamielistny - šťavnatý rodině Araceae. Rostlina je jediný člen rodu. Druhá část oficiálního názvu květu byl kvůli vnějšímu podobnosti s rostlinou Zamia.

Existuje mnoho domácností Zamioculcas, lidové názvy: Pearl of Zanzibar, věčný strom, ZZ závod, Araceae dlaň. V Číně, to je velmi populární, že to se nazývá Zlatý strom.

My Zamioculcas někdy nazývá vzájemně se vylučující jména - dále jen „květ cudnosti“, dále jen „dámská štěstí.“ Možná, že jméno pochází ze skutečnosti, že je to podobné jako slavný „muzhegon9raquo; Šplhavnice. Samozřejmě, druhé jméno hezčí.

Ti, kteří se držet peníze v dolar, srdce je jiný název rostliny - „dolar strom“ Podle Feng Shui, a opakovaně potvrzuje, že příznaky pot Zamioculcas dát v jihozápadní oblasti bydlení jsou vázány na listu je stočený do zákona trubky, a v zemi nebo pod dně hrnce se umístí minci. Předpokládá se, že tento rituál přinese finanční úspěch.

Zamioculcas květů může být viděn s malým fotogalerie, a zda řádné péče o získávání peněz, je kontrola pouze empiricky.

Jedinou podmínkou - závod by měl být zdravý. Máte-li správně pečovat o něj, zejména proto, že je to velmi jednoduché, můžete zabít dvě mouchy jednou ranou. Závod svého druhu potěší majitele a jejich energie „prityagivat9raquo; Hodně štěstí ve finančních záležitostech.

Zamioculcas jako pokojová rostlina se stala široce používán v druhé polovině 20. století. Home květiny okamžitě se zamiloval do květinářství pro jednoduchost údržby. Takové vlastnosti rostlin, vytvořené v jeho přirozeném prostředí - v jihovýchodní Africe.

Je těžké množit řízkováním fuchsie? Podrobné údaje o postupu v informačním bloku.

V tomto ovzduší v regionu se vyznačuje střídáním období sucha tropických bouří. Zamioculcas v přírodě roste v nížinných lesích nebo na horské plošině. Během let vývoje rostliny se přizpůsobil velmi nepříznivých povětrnostních podmínek a chudé kamenité a písčité půdy.

Zamioculcas kořeny akumulace vody pro těžké dny

Zamioculcas má zajímavé strukturní vlastnosti. V květinářství venku, nad zemí, existuje jen pinnately složené listy sestávající z osy, která je někdy mylně označované jako stopky a dvojče připojený k její malé kožovité listy. Takové složité listy někdy růst do výšky 120 cm a mají tucet párů malými listy. Její stonek roste pod zemí, nebo na jeho povrchu. Pod zemí od stopky dolů jsou silné kořeny.

Všechny díly Zamioculcas upraveny pro ukládání vlhkosti: lesklý plech zabraňuje odpařování v oddenek škrobu uložené v případě sucha. Je-li sucho táhne na čas, pak se listy rostliny klesají, ale vzhledem k uloženým škrobu je uložen podzemní oddenek. Při výskytu dešťů listy rostou zpět.

Květy mají Zamioculcas jako všichni Araceae mají tvar klasu. Po fertilizaci na něm dozrávají bobule s hnědými semeny uvnitř. Ve vnitřním prostředí lze vidět kvetoucí Zamioculcas ne často a pravidelně, a to případ od případu. To se může stát i se vzrostlými rostlinami, stejně jako mladí.

Květina roste v domácím prostředí. V našich apartmánech se suchým vzduchem v důsledku ústřední topení, cítí pohodlně. Chcete-li správně pečovat o květiny, je třeba znát tři věci: má rád teplo, jasné světlo a mírnou zálivku.

Zamioculcas přizpůsobí stejně dobře v jasném slunci a s trochou stínu. Trpí a nedostatečné pokrytí. Ale pro dobrý vývoj květu by měly být umístěny v jasném místě. Klidně „vyderzhivaet9raquo; teplotní rozsah od +12 ° C v zimě a nad +30 ° C v létě.

To nemůže být ošetřeny, i když tento postup nezpůsobí žádnou škodu k němu. Ponechává na odstranění prachu otřít vlhkým hadříkem. Může být jednou za několik měsíců, aby mu dát sprchu, celofánové pokrývající hrnec s půdou.

Po zakoupení Zamioculcas v hrnci, péči o květiny je zcela normální

Koupil zalévání Zamioculcas ihned po transplantaci není nutné. Přizpůsobit potřebu dát to alespoň pár týdnů, a pak, není-li to nutné, a to zejména v případě, že rostlina je mladá, s převodem spěchat za to nestojí.

Zamioculcas přivádí hnojiva v tekuté formě pro kaktusy a sukulenty nebo standardní hnojivo pro dekorativní-listnatých rostlin. K oddenek i listy nedostanou spálené, hnojivo, ředí podle návodu na obalu, což pro vlhkou půdu, a dbát na to, aby kapky nepadají na listech.

Rostlina miluje oblékání sprej na listech. V tomto případě, stejná koncentrace hnojiva zředěné v 10 krát menší než standard, který se používá pro napájení oddenky. V období od dubna do září, takže jakmile krmení během 2-3 týdnů. Na podzim av zimě je rostlina, která nebyla krmena. Pro vysokou prorostlé listu jsou použity na podporu kroužky.

Jak na vodu? osvětlovací funkce

Při odchodu zimu, a to zejména při nízkých teplotách v interiéru, je třeba si uvědomit, že květina nemá rád vlhkost. Zalévání rostlin by neměla být větší než 1-3 krát za měsíc. Až do příštího zavlažování hliněná místnost by měla být zcela suchá.

V teplém ročním období, od jara do podzimu, rostliny napojena střídmě. Mezi zalévání půdy v hrnci by měla vyschnout na polovinu jeho výšky. K zavlažování voda se používá, supernatant je ne méně než jeden den.

V teplejších měsících se rostlina dobře, aby balkon. On se nebojí průvanu a pro zajištění vlhkosti bude dostatek deště koupele.

Zamioculcas roste a vypadá nejlépe na světlé místo bez přímého slunečního světla. Na jižní straně je lepší dát květinu v určité vzdálenosti od okna a rozptýlené záření pomocí krajkové záclony. Zamioculcas dobře roste na oknech, zaměřené na zbytku světa. Tak dlouho, jak květina se nepohnul do růstu, může to být daleko od okna. Jakmile jsou k dispozici nové listy, Zamioculcas by měla být umístěna blíže ke světlu a teplu.

optimální teplota

Na jaře, v létě a na podzim na peněžním stromem nejpohodlnější teplota je 20 ° C - 25 ° C. V zimním období je optimální teplota pro jeho - asi +18 ° C Rostlina má ráda čerstvý vzduch.

Květina transplantovány na jaře nebo v létě, za 2 - nebo podle potřeby 4 roky. Malé rostliny by měly být zasazeny v květináči o velikosti kořenového systému, neboť velmi velký kontejner rostlina může být vyplněna. Velké rostliny se přesazují méně často, někdy částečně mění půdu v ​​hrnci.

Pro dobrý růst rostlin Zamioculcas v chudé půdě, ve které aktivované písek, oblázky, perlit nebo vermikulit. Tato půda poskytuje přístup kyslíku ke kořenům. Pro Zamioculcas můžete koupit směs zeminy pro kaktusy a sukulenty nebo univerzální zem. Nejnovější musíte mít přidat písek, perlit nebo vermikulit. Je důležité, aby spát dost drenáž - ne méně než 1/4 výšky hrnce.

Reprodukce Zamioculcas list

Zamioculcas množí dělením keř, řízky nebo mladé výhonky listů. Rychlý způsob propagace pokojová rostlina je jeho rozdělení tak, že každý z nových dílů měl růst bod. Péče během reprodukce listu se skládá z následujících fází: sušení listu během několika hodin, listové řízky zpracování plátek rozemele na tablety a práškové aktivní uhlí listu zakořenění ve světle půdní směsi, rašeliny a písku. Po 3-7 dnech zakořeňování listu nejsou napojena.

Nejnebezpečnější nemoc pro Zamioculcas je hniloba. To je vytvořeno v důsledku nadměrné vlhkosti. Při zalévání kořeny hnijí nutné výrazně snížit a léčit nebo květiny fundazol Oksihomom-li to nutné.

Květ mohou nemocní z toho, že je chováno spider roztočů, měřítko hmyz, mšice. S svilušek bojují pomocí prací vody tabákového extraktu z listů nebo slabý, nebo zem síry insekticidy.

Proti červci nastříkáním roztoku mýdla, tabáku a petrolej, mechanickému odstranění za použití mokrého zpracování tampon připravený insekticid. Mšicemi bojují za použití vodných roztoků nikotinu - síranu a mýdlem.

Je to obtížné pěstovat ze semen mučenky? Najdete odpověď v tomto článku.

Není nutné opustit závod, v případě, že pozemní část je nevyléčitelně nemocný. Je třeba odstranit z hrnce a zkontrolujte hlízy. Pokud zůstanou zdravé oblastí, hlízy potřebují vyprat ve slabém roztoku manganistanu draselného, ​​suché a dát do nové půdy. Je pravděpodobné, že tento vytrvalý květina zvyklí.

Jedním z tajemství úspěchu péče o Zamioculcas je korespondence mezi rysy teploty, zavlažování, osvětlení a krmení. Jsou-li také oslabuje nedostatek dalších parametrů. Například nedostatek snížit zálivku hnojení, světlo a teplotu. S přebytkem jedné z dalších parametrů, je také zvýšena. Například, v horku zvýšit zalévání více světla i po jídle.

Zamioculcas má jedovaté listy. Neměli bychom připustit, aby jeho domácí zvířata a děti.

Proč listy žloutnou a co mám dělat?

Existují tři hlavní příčiny žloutnutí listů z rostlin: přirozená smrt starého a rozvoj a růst nových listů, poškození rostlin vzhledem k hmyzím škůdcům aktivity a nesprávné péče, která spočívá v nadměrné nebo nedostatečné zavlažování.

V případě, že příčina není přirozený proces odumírání staré a nové zástavbě, můžeme se pokusit oživit tento velmi vytrvalý květinu, a aby bylo dosaženo vzhledu nových výhonů Zamioculcas z hlízy.

Velmi užitečný transplantace videa

Zkušení phytodesigners Sergey Lipatov v jeho přenosu mluví o funkcích transplantaci Zamioculcas. Šťastné prohlížení přátelé!

Viz nepřesné, neúplné nebo nesprávné informace? Víte, jak vytvořit příběh lepší?

Chcete nabídnout publikovat fotografie na téma?

Prosím, pomozte nám, aby na místě, tím lépe! Zanechat zprávu a vaše kontakty v komentářích - Vás budeme kontaktovat a společně budeme dělat uveřejnění, tím lépe!

Díky autora. Chystá dát tuto květinu kolegu. Doufám, že to přinese nejen a ne tolik peněz, ale dobrou náladu, když je obdivovat.

Jako tropické květy Zamioculcas - květ celibátu

V roce 1996, holandský nabídl floropitomniki milovníky nový host z Jihoafrické republiky, který má neobvyklý květ - Zamioculcas. Poměrně rychle se čínská „house of botaniky“ Exotic nazval toto „zlatý strom“, a ve slovanských zemích uvízl název „dolar strom“ a Zamioculcas stál osmý v sérii pokojových rostlin se společným názvem „květ cudnosti.“ V roce 2007 byl poprvé představen trpasličích odrůd (kultivarů) Tento tropický hosta.

Proč Zamioculcas dostal špatný přezdívku „květ celibátu“, zatímco „dámská štěstí“? S největší pravděpodobností proto, že je to trochu jako květina spathiphyllum na květenství, která v národních značek na jedné straně, To se vztahuje na rostliny-muzhegonam, a na druhé straně - eliminuje hostitelka samoty a zajišťuje její věrnou družku. Při pohledu na fotky z těchto rostlin jsou skutečně pozorovat určitou podobnost ve struktuře květin.

Zamioculcas, aby se stal ženský štěstí, musíte splnit určité podmínky:

 • list pro vlastní pěstování musí „ukrást“, nebo získat možnost Zalévání mladé rostliny (z květinářství) jako dar;
 • dokonce daroval závod dárce musí dát pár mincí;
 • závod by neměl být umístěn v ložnici - ideální kanceláři nebo host;
 • neprodávat listy svých závodů k dalšímu pěstování.

Nicméně, hlavní podmínkou pro dámské štěstí, jako obvykle, prozaické. Zamioculcas květy velmi zřídka, a závod sám potřebuje stálou péči a ošetřujícími holiyanii, a pokud nechcete starat o to, že začíná umírat. Ve skutečnosti jakákoliv harmonický vztah, včetně rodiny - konstantní pozornosti a „práce“. I když ve skutečnosti, záleží na „květu celibátu,“ sílu, aby kdokoli, dokonce i nezkušený amatér květinářství, ale chtěli vybudovat silnou rodinu.

Jedná se o dekorativní pokojová rostlina je někdy zaměňován s peněžním stromem - druh Kolanhoe. Mezitím porovnání Zamioculcas (foto 1) a Crassula (foto 2), které lze jen stěží nazvat dvojčata.

Aby Zamioculcas začala jeho magický vliv na přilákání peněžní dům v dolarovém vyjádření, je třeba proveďte následující kroky:

 1. Pověsit na pobočkách origami z dolarové bankovky. Vrcholy pyramid na obrázcích by měl směřovat nahoru. Nezapomeňte na několik mincí v podobě suspenzí centů.
 2. Dal velkou bankovku naminala mísy. Zde je nutné chránit proti úniku vlhkosti a samotného dolaru „papír“ s polyetylénu.

Pokud po tom všem Zamioculcas začnou vadnout, pak postupujte podle příznaků vedle je třeba umístit více mladých a zdravých „relativní“.

Zamiocúlcas - ar otvor fructu cognoscitur

„Strom se pozná podle jeho ovoce.“ Počátek této okřídlené přísloví nemůže být dobře hodí k této rostlině. Po tom všem, protože kvete Zamioculcas a „hodnotou“.

Zamioculcas - pouze typ Zamioculcas zamiifolia (Zamioculcas zamielistny) vztahující se k monotypic rodu Aronnikovyh rodiny, která zahrnuje asi 3 tisíce. monocots. Pochází ze subsaharské Afriky - Mosambik. Je stálezelený bylina se silným oddenkem a hlíz kopinaté, hard-zpeřené listy s lesklým povrchem, který je malován v hlubokém bohaté tmavě zelené barvy. Zdravé listy rostliny dosáhnout až 1 m na délku.

Květ (květenství) je docela zvláštní, není příliš krásné, ale velmi exotické. Zejména ve vnitřním prostředí v květu Zamioculcas zřídka - pokud je řádně postaráno pouze 1 každých 5-6 let. Popisovat toto „květina“ ve světle krémové klas s neuvěřitelnou texturu, vzorek a světle zelené „závoj“ na krátkou stopkou - je nevděčný úkol. Je lepší se podívat na fotku Zamioculcas.

Jak správně pečovat o Zamioculcas, takže zatsvol?

Tento hezký šťavnaté kvete pouze v dospělosti - závod by měl být silný a dobře zarostlé. Přestože někteří fanoušci náležitou péčí a různých firemních „vlastní tajné“ faktory květ a velmi mladí jedinci. Proto, aby bylo vidět květina bude muset být trpěliví a získat své vlastní zkušenosti.

Po odkvětu a opylování v domácnosti, a to i v případě, že ovoce je - malé hnědé plody, semena nikdy plně dozrát.

Doma se Zamioculcas jsou šířeny:

 1. S listy - řezaného listu hojně posypané aktivním uhlím, odešel po dobu 8 hodin a pak zasadil do půdy.
 2. Řezání - na stopce musí zůstat 1 list (dole) a jedna ledvina. Před výsadbou připraven stonek musí schnout po dobu 1 hodiny.
 3. Dělení hlíz na kousky.

Důležité! Navzdory tomu, že rostlina nepotřebuje speciální živin půdu pro vlastní pěstování je lepší si koupit ready-made zalévání půdu pro kaktusy a sukulenty, a spodní část objemu hrnce nalít vrstvu keramzitu a písku. Totéž platí i pro hosty podanou domu květinářství - v příštím květina potřebuje transplantaci a krmení.

Místo pro úspěšný život a květu

Rostlina bude růst v každé domácnosti, ale nejlepší je umístění v blízkosti jižního okna (nebo na okenním parapetu) s rozptýlené osvětlení. zimní láska chladicí - optimálně 17 ° C. Zamioculcas rád čerstvý vzduch a nemám rád vysokou vlhkost, takže by neměl být ošetřeny, ale pravidelně otevřít okno pro větrání místnosti. Nicméně, exotický - Chistyulya a je zvláště vděčná za pravidelné stírání s vlhkou houbou po povrchu svých listů.

South host rád, když zalévání je vzácné, ale bohatá. Řiďte se následujícími pravidly:

 • po zavlažování, aby se zabránilo hnití kořene, musí být nutně nalít vodu ze zásobníku;
 • zalévání připraveny pouze bránil (12 hodin), s vodou;
 • Signál k zalévání bude silně vysuší zemi v hrnci;
 • nedopolit lepší než pití;
 • zimě zálivku 2 krát menší než v létě.

Zamioculcas by měla být krmena přesně podle instrukcí v hnojivo pro sukulenty, kaktusy nebo okrasných listnatých rostlin. Winter flower celibát není podáván vůbec, a na jaře av létě - ne více než 1 krát za 2 týdny.

Nebojte se, zda je „dámská štěstí“ začnou žloutnout listy starší - přirozený proces. Máte-li začít žloutnout mladé listy, je nutné, aby odrážela a přehodnotit zavlažovací systém - rostlinu nebo nedopolito nebo příliš vlhkém stavu. V posledně uvedeném případě je nutno urychleně transplantovat závod v hrnci s jiného důvodu, předem s sušené kořeny na 1-2 hodiny.

V případě, že listy se objeví tmavé skvrny? To znamená, že „květina celibátu“ je studená a je vám strach z průvanu.

O předsudků a pověr - jedná se o čistě soukromá záležitost. Ale to, co je opravdu důležité - je jedovatá rostlina. Buďte opatrní při přesazování, prořezávání řízky a listí, a zejména dělením hlízy při chovu. Neumožňují zadat Zamioculcas šťávy na kůži a sliznicích - mohou způsobit velmi silné pálení a vyžadují okamžitou velkým množstvím mytí pod tekoucí vodou. Pracuje pouze s rukavicemi!

správném místě dodržení všech pravidel feng shui, pečlivý péči, bezpečnost, dodržování - a dorazí na váš domov a láska budou množit úspory měn!

Zamioculcas - je to také ideální dárek pro všechny úrovně podnikání. To není snadné být vynikající znamení, barometrem pro kancelářské nebo kancelářské čekárně, ale perfektně hodí do interiéru každého podnikání, a to zejména pokud si dát pár „dámská štěstí“ - Anthurium - „štěstí člověka“ a Zamioculcas

Zamioculcas

Zamioculcas, dolar strom, Zanzibar perla, věčný strom - jakmile to nazývat Dekorační listnaté tropická rostlina! Evergreen hezký patří do čeledi Araceae.

Jedná se o unikátní zástupce flóry východní Afriky, zatímco jeho rodina zahrnuje jediný druh Zamioculcas zamielistny. Jméno bylo kvůli podobnosti vzhledu k zamiey. Ve srovnání s ostatními členy rodiny Araceae (Dieffenbach, Alokaziya, lilie, filodendron) Zamioculcas je poměrně nenáročná rostlina.

Pod nadpisem uvidíte fotky a názvy druhů a odrůd vnitřní zamiokulkacha (celibát květu).

Zamioculcas zamielistny dostal své jméno v roce 1908. Také známý jako Zamioculcas Loddidzhesa, na počest svého objevitele Kondrada Loddidzhesa, který jako první popsal závod v roce 1828.

jedinečný Zamioculcas zamielistny Je to bylina až 1 metr na výšku. Listy husté, tmavě zelené, špičaté na konci. Výkonný kořenové hlízy systém slouží jako vodní „nádrž“, který se používá v suchých obdobích.

Jedním z květinových druhů Zamioculcas lancetshaped. On není považován za samostatný druh, ale prostě přirozené kolísání rostlin. Její funkce - delší čepel, jejíž tvar kopinaté. Od této doby jméno. V přírodě, lze nalézt v Mosambiku.

V raném a poloviny dvacátého století, závod byl znám jako vnitřní. Nicméně, 1996 byl začátek jeho použití v terénní úpravy ploch. V roce 2007 zde byl první kulturní forma Zamioculcas, chován chovateli. Tato odrůda byla pojmenována Zamicro. Na rozdíl od botanických druhů, tato odrůda má menší listy, a jeho výška nepřesahuje 60 centimetrů.

Můžete se také podívat na fotografii květů Zamioculcas.

V přírodě, rostlina roste na otevřených skalnatých místech. Podnebí je drsné dost: dlouhá období tepla a sucha jsou nahrazeny období dešťů. Takové podmínky životního prostředí způsobují strukturu Zamioculcas. Všechny jeho součásti jsou vytvořeny se schopností ukládat vlhkost, která se používá v obdobích sucha.

Roste velmi pomalu, ale může dosáhnout výšky až 1 metr. V období od října do února, závod období odpočinku - jeho růst a vývoj zastavil.

Z hlízy plíživé oddenky rostou listy, které dosahují 60 cm délky. Osa každého listu šťavnaté a husté, který poskytuje rostlinnou udržení vlhkosti v případě sucha. Každý list je rozdělen na jednotlivé 8-12 „Peryshkov“, což je vzácností pro zástupci čeledi Araceae.

Zamioculcas život termín v interiéru - až 10 let.

Zamioculcas je vynikající zelená výzdoba interiéru nejen obývacího pokoje, nebo místnost v domě, ale i jakýkoli úřad.

Je nemožné umístit květinovou školku jako rostliny jedovaté šťávy. Ze stejných důvodů by měla být velmi opatrní, aby se postarali o rostliny, nejlépe v rukavicích.

Takhle? Sdílet s přáteli na sociálních sítích:

Příčiny a důsledky žloutnutí listí Zamioculcas

Zamioculcas - nenáročná rostlina, nevyžaduje zvláštní péči. Ale i přes to, že začínající pěstitele potýkala s problémy při jeho pěstování. Přejděte na celý článek ...

Vlastnosti transplantace Zamioculcas

Přesazování hraje důležitou roli v životě Zamioculcas. Stává se, že to nenáročná rostlina zabito jen kvůli jeho špatné transplantovány. Přejděte na celý článek ...

3. Metoda šlechtění Zamioculcas

Dnes velmi populární pokojová rostlina Zamioculcas množí poměrně snadno. Mladé květiny pouze množí vegetativně: část listu, celý list a dělení oddenky. Přejděte na celý článek ...

Proč Zamioculcas volal dolar strom nebo květina čistoty?

Zamioculcas - nový závod v krytém zahradnictví. Pokud jsou některé druhy rostou v domech a bytech od 18. století, Zamioculcas objevil na trhu v Evropě závodům jen v druhé polovině 20. století. Přejděte na celý článek ...

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 78 = 84