Zamlžení oken na balkoně dělat

Zamlžení oken na balkoně dělat

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Důvody pro zamlžení oken na balkoně a řešení

Instalace nových oken v lodžii, který je vybaven dvojitými okny, samozřejmě, velmi potřebného procesu. Tím se sníží tepelné ztráty a zvýšit užitnou plochu bytu, který je nyní možné použít nejen jako úložiště pro haraburdí. Ale během operace se ptát, proč se potit okno na balkoně?

K tomu dochází z několika důvodů:

 1. těsnicí prostor. Pokud se chystáte otočit lodžii v „pokračování bytu,“ a pak, samozřejmě, to je dobře zahřeje, takže trhliny a vypracuje šanci. zasklení oken v takovém případě se bere uložení a plastových profilů - 5 a komoru. Pokud to není demontováno okna a balkonové dveře vedoucí na lodžii, pokoj zůstává zcela uzavřený, ale nezahřívá. S poklesem okolní teploty snižuje teplotu zasklení na rosný bod, a okno pokryté potem.
 2. vlhkost. Hlavními zdroji vody jsou v bytě: koupelna, kuchyň, ložnice. S ohledem na přirozené proudění vzduchu v místnosti, tato vlhkost je rovnoměrně distribuován přes plochou atmosféry, a bude průběžně kondenzovat na nejchladnějších plochách - potrubí studené vody a okenní sklo. V případě oken nebo dveří na lodžii pokojů částěčně pro větrání, pak zamlžená balkon.

Důvodem, proč se potit okno na balkon, může být jeden nebo může být celý komplex, eliminovat problém je nainstalovat a odstranit všechny.

Chcete-li úspěšně odstranit kondenzaci na oknech brýle balkon lodžie je nezbytné pro dosažení rovnováhy teploty a vlhkosti, jiný než „rosný bod.“ Pokud se na balkoně je zdrojem vlhkosti, v takovém případě:

 • eliminovat možný únik a únik z střechy, potrubí, drenážní systém;
 • pohybovat pokojové rostliny;
 • zlepšení izolace lodžií;
 • nainstalovat triple-okenní skla.

Na druhou stranu, mlha v okně balkonu v důsledku nízkých teplot. Jeden může zvýšit teplotu na balkon, nebo instalací elektrického ohřívače stěny elektrický ohřívač. Tento způsob je poměrně drahé v provozu. Nejenom, že získávání a programovatelné topná zařízení. Kromě toho budete muset připravit další zvýšení elektrického vedení z pultu, se samostatným jističem.

Nejjednodušší a nejspolehlivější způsob, jak to udělat, aby zamlžení oken lodžie - jak se zbavit vlhkosti pravidelným větráním nebo kontinuální ventilací. Větrání v lodžii může být přirozené a nucené.

Přirozené větrání lodžie

U fyzických větracích zařízení používají ventily ventilaci. Jsou rozděleny do okna a stěny.

 1. větrání okny ventil bouchne do horní části okna profilu. Tyto ventily jsou k dispozici v různých typech. Nejjednodušší se skládá z mřížky a pojistným ventilem. Poměrně složité systémy obsahují filtry a ochranné mřížky v celém těle a mají mřížky pro nastavení směru vzduchu. Instalaci lze udělat doma, aniž by bylo nutné odstranit z okna a bez vyjmutí zasklení. Pro jednoduché ventilu se vyvrtal počet otvorů, a šrouby jsou zašroubovány ventilové prvky uvnitř i vně balkony. Pro filtrování směrovače by měly být použity pro výběr nebo dremmel průběžné otvory v profilu.
 2. stěna větrací ventil. Jak už název napovídá, je umístěn ve stěně. Vytváří další vnitřní cirkulace vzduchu je možné nastavit průtok. Přístroj je to docela jednoduché:

Instalační proces je jednoduchý - vyvrtaný otvor požadovaného průměru, a tam je jít ventil v souladu s pokyny výrobce.

Bez ohledu na místo instalace, ventilační údaje mají mnoho výhod:

 1. aktivní prodyšnost, a to až do 35 m / kV v závislosti na modelu;
 2. vyhladit náhlým změnám teploty a vlhkosti;
 3. nevytváří průvan;
 4. regulovaný přívod čerstvého vzduchu;
 5. tepelná izolace a zvuková izolace nezhorší;
 6. snadnost instalace;
 7. Nevyžaduje elektřinu;
 8. To nebrání světla clony;
 9. odstranit ucpání v uzavřené místnosti;
 10. To eliminuje nadměrnou vlhkost a plíseň.

Nucené větrání lodžie

Dokonce v sovětských dobách bylo ventilátorů, větrací otvory jsou umístěny v okenních rámů. Měli s nízkou spotřebou energie motor je hlučný a tenká plastová deska - plug, což je skvělé minul za studena, a to i v zavřeném stavu. S řadou moderních vzduchotechnických zařízení dělat správné větrání lodžie nejsou problematické.

Nejjednodušší model umělé plicní ventilace jsou stejné zeď nebo okno, trojcestný ventil, který je vybaven jednoduchým ventilátorem. Dražší modely mohou pracovat ve dvou režimech: na kapotě a na injekce. Kromě toho, že jsou opatřeny ochrannými mřížkami a inerciální, Filtry. Nejdražší modely jsou vybaveny nucené větrací systémy rekuperátory. Tyto přístroje vytáhnout teplý vzduch, a zobrazuje je na ulici, zároveň kreslení studený vzduch na ulici. Uvnitř přístroje jsou dvě vzduchové proudy vstup do tepelného výměníku, kde se bez míchání, teplý vzduch z místnosti ohřívá studený vzduch přicházející zvenku. Taková zařízení mají celou řadu funkcí, a má řadu výhod:

 • snadnost instalace. Základní operace se neliší od nosné stěny větrací ventil velkým průměrem;
 • Aktivní filtry vnější znečištěného vzduchu;
 • nízká hlučnost;
 • dodatečný ohřev proudu vzduchu;

 • vysoká cena;
 • To vyžaduje připojení k elektrické síti.

Kondenzát v izolačních skel a řešení.

Mnohem horší, pokud se objevila zamlžení v „integrity“ skla. Ze zkušenosti víme, že se to stane v jediné komoře, duální komory a (3) brýle, dvojitými okny, zamlžená skla na balkonu a okna místnosti, bez rozdílu. Bohužel, důvod je jednoduchý - výrobce manželství plastových oken. V případě, že závada je si všiml v průběhu záruční doby, budete určitě potřebovat vyměnit celý skleněný díl v rámci záruky. Je-li ukončení záruční doby, pak dva výstupy majitele: platit za opravy společnosti, nebo se snaží dělat to sami. Jedná se o poměrně časově náročný a choulostivý proces, ale je docela dobře možné, je-li aplikován krok za krokem.

Pro opravy sklo řemeslné potřeby:

 • Budování vysoušeč vlasů;
 • silikagel;
 • vrtačka;
 • Lepicí pistole silikonovou tyčí;
 • špachtle.
 1. demolice a odstranění závadného zasklení není problém. Jemně zvedne špachtlí zasklívací lišty a odstranit;
 2. Zasklení tolerován v suchém teplé místnosti;
 3. Dělat mlhu v blízkosti místa malým otvorem;
 4. fén konstrukce při nízkém výkonu vysušit to kondenzaci uvnitř skla;
 5. otvor potřísněné s tukovou absorpční „silikagel“, nebo jakýkoli jiný s podobnými vlastnostmi;
 6. set top „náplast“ roztaveného křemíku nebo plastu;
 7. montáž a instalaci okna na svém místě.

Proč je zamlžená skla na balkoně

Očekává se, že během instalace teplé skleněné balkon (lodžie), bude okamžitě teplé jako místnosti. Ve skutečnosti to není pravda. Bylo teplo jedna sklenice nestačí.

Důvody pro zamlžení skla balkon

Často jsme se ptal po instalaci zasklení „Proč po instalaci teplé skla uvnitř je stále ještě zima a zpocená skla, pokud otevřete dveře balkon.“ Odpověď spočívá v základních fyzikálních zákonů z osnov.

Okna nejsou zdrojem tepla. Je to jen překážkou pro teplo, které vychází ven z místnosti. Čím lépe a lépe zasklení, tím pomalejší teplo ven z místnosti. Ale bez ohledu na to, jak se okno nebylo není-li zdroj vývinu tepla, pak dříve či později se dostane chladno. Podobně ,, v případě, že byt vypnout všechny baterie, pak dříve či později bude velmi chladno a jen zapoteyut všechno sklo.

Aby uvnitř bylo teplo, je důležité uvést zdroj vytápění. Za normálního bateriového zdroje je zahrnuto nebo podlahové vytápění, nebo otevřete dvířka balkon. Pokud tomu tak není, pak teplo prostě nikde objeví na balkóně teploty přiblíží na ulici.

Proč kondenzátu klesá, když se otevřou dveře

Pokud se budete držet balkónové dveře zavřené po delší dobu, pak, jak jsme již zmínili výše, teplota uvnitř se skoro na ulici. Vzduch uvnitř je suchý, na rozdíl od vzduchu v místnosti. Vzduch v místnosti má obsah vlhkosti asi 20-40%.

V době otevření dveří, balkon nebo lodžie okamžitě naplněna teplého a vlhkého vzduchu v místnosti. Pokud je to zima a studený sklo, pak se zákony fyziky, ale rychle vyrovnat veškerou vlhkost ze vzduchu (kondenzace). Glass často potit tak dramaticky, že přestanou být transparentní, a to se vyskytuje v 10-20 sekund.

V zimě, balkon má vzácný - jen aby se něco, nebo dát a doba otevření dveří balkon je zřídka více než jedna minuta. Tentokrát není dost na balkoně s pokojová teplota ustálila, takže po zavření dveří, celá vlhkost na skle promění v led. S každým následným otevřením jen zhoršuje situaci.

Má kvalitu skla síle mlžení

Závislost je, a rovné. Čím lepší je kvalita skla, tím větší bude zamlžení skla. Zamlžení Důkazem vynikající těsnicí zasklení. Vlhkost prostě nemůže fyzicky dostat na ulici, takže se usazuje na skle. Při realizaci prosklení chudý a ne příliš těsně, bude vlhkost projít štěrbiny.

Podle staré dřevěné zasklení tohoto jevu nelze pozorovat, jak ve starém zasklívací množství štěrbin a téměř bez řádné utěsnění.

Co je třeba udělat, aby se skleněné balkonu není pocení

Eliminovat mlžení důležité udržovat teplotu na balkoně v rozsahu 20 stupňů. Chcete-li to dost důsledně, aby dveře do provozu skládací. Nebojte se, že místnost by byla studená - studený odejít rychle, a sklo se zahřeje a stát transparentní. Pokud si nepřejete, aby houpačka dveře, pak dal na balkon jednoduchého ohřívače, který bude zdroj tepla. Chceme zdůraznit, že použití mikroprovetrivniya režim nemusí být dostatečná.

Pokud si nepřejete, aby otevřel dveře, zkuste druhou možnost - po otevření dveří balkon otevřený zasklení křídla co nejdříve. V tomto případě se většina vlhkosti půjde do ulice otevřeným oknem. Zároveň se smělo mírný kondenzaci.

Na balkoně okna jsou pocení: Příčiny a způsoby jejich odstranění 6

Zamlžená okna na balkoně, bohužel, poměrně běžná situace, a jak víte, vlhkost je optimální prostředí pro rozvoj onemocnění způsobují bakterie, plísně a plísní, proto nezdravé pro člověka. Vypořádat se s tímto problémem mohou a měly by být, bez ohledu na to, kolik času strávíte s rodinou na balkoně.

Snažte se pochopit, proč se potit okno na balkoně, a jakým způsobem by to mělo být zachycen.

Na rosný bod

Zamlžený balkónové okna

Pokud je balkon potu skla, to znamená, že povrchová teplota je nižší ve srovnání s teplotou rosného bodu - teplota, při které a pod kterou vodní páry obsažené ve vzduchu větší nasycený, přebytečná voda se usazují na studené sklo ve formě kondenzátu.

Vlastnosti rosný bod a kondenzačních jevů:

 • Rosný bod se může lišit v závislosti na tlaku vzduchu, okolní teplotě - vnější a vnitřní, jakož i index relativní vlhkosti.
 • Relativní vlhkost je poměr množství vody, obsažené ve vzduchu, ve formě nenasycené vodní páry na množství vody přítomné ve vzduchu ve formě nasycené vodní páry, který vzduch je schopen absorbovat maximum při předem stanovené teplotě. nejpohodlnější pro osobu, je považován za indikátor vlhkosti, která je v 40-60%.

Tabulka rosného bodu při různých teplotních a vlhkostních podmínek na balkoně

 • Při nižších teplotách se množství vodní páry ve vzduchu, vyžadované pro vytvoření nasycené páry, je třeba minimální.

Například, při teplotě 15 stupňů a vlhkosti 90%, na balkon okna pot při teplotě asi 13 °, a při podobné teplotě, ale s indikátorem vlhkosti 60%, je teplota kondenzace je roven 7 °.

 • Při optimální teplotě pro obytné balkon (20 °) a optimální vlhkosti (60%) na zamlžený okna balkon, pokud je jejich povrchová teplota je rovna nebo menší než 12 stupňů.
 • Proč balkónové okna teplota nižší než pokojová teplota

  Vzhledem k tomu, zasklívání balkonů v Chruščova, Stalina, atd slouží jako bariéra, která odděluje vnitřní prostor od vnějšího plochého ulici, jeho teplota, vezmeme-li být přibližně průměr mezi teplotami uvedené tekutiny.

  Mimo jiné okenní profil rámy nastat speciální otvory pro vypouštění kondenzované vody nahromaděné uvnitř profilu. Studený vzduch z venku může proniknout do těchto kanalizace a chladit nejen vnější povrch balkónových rámů, ale také dvojitá okna.

  Způsoby odstraňování příčin kondenzace

  Tak jsme přišli, proč se potit plastová okna na balkoně, a nyní, na základě výše uvedených skutečností, popíšeme vlastnosti a jak se zbavit z balkonu orosení mu:

  1. Aby nedocházelo ke kondenzaci vodní páry na oknech, může být prostřednictvím opatření zaměřených na snížení relativní vlhkost balkonu a maximální vnitřní vytápění balkon skla.

  Dvojsklo pot mnohem méně než jedno

  V takových případech je ztráta kondenzát je prakticky zaručeno.

 • Pokud váš balkón zamlžená, by měla být pokud možno se uchýlit k důkladnému zateplení vnější krycí balkonu. Tím se zvýší teplota uvnitř objektu jako celku, a teplota na priokonnogo prostoru, a tedy i vnitřní plochy profilu a sklem.
 • Be důkladněji izolována uvnitř balkonu, na vyšší úrovni bude podobný teplota ohřevu na balkoně a zasklívací svých vnitřních prvků, a to zejména, ovšem sníží pravděpodobnost výskytu kondenzace.
 • Pokud se po montáž plastových zasklení orosené balkon, i když v minulosti za podobných podmínek, ale s dřevěnými rámy, se tak nestane, znamená to, že příčinou kondenzace na oknech jsou nedostatečné nebo zcela chybí správné větrání.

  Snažte se poskytnout balkon výfukového kanálu a pro jistotu, bude vidět výsledek.

  Vysílání balkony - zbraň v boji s kondenzátem

  1. Vzhledem k tomu, balkón pocení jsou často kvůli nedostatku větrání, pokud je to možné, měl by být instalován zasklívací systém poskytuje dostatek příležitostí k nastavení stupně otevření okna.

  To platí zejména tehdy, je-li balkon neočekává žádné výfukové otvory.

  Pokud zjistíte, že se okna zamlžit na balkoně, bude to stačit jen dočasně otevřít okna, aby vlhký vzduch uniknout z místnosti.

  Tento postup se také doporučuje, aby pravidelně, aby se zabránilo zamlžení oken a jiných povrchů balkonu.

  Takže, pokud se potíte balkon ve vašem bytě, postupujte podle následujících pokynů:

  1. Zkontrolujte a v případě potřeby zajištění běžného provozu výfukového větrání balkonu.
  2. Pečlivě izolovat (uvnitř i vně), balkón, a také poskytuje možnost vytápění.
  3. Dosáhnout na chladné období teploty na balkoně nebyla menší než 20 stupňů.
  4. Odstranit zdroj vlhkosti na balkoně - Únik strop (střecha) o přestávce potrubí a podobně, je-li takový je k dispozici.

  Často větrat balkón však neumožňují výrazné snížení teploty na něm.

  Tak jsme přišli, proč pot okno na balkoně. Také stále pomocí dodaných doporučení k odstranění příčin kondenzace a zajištění běžného vytápění a větrání balkon. Tyto nástroje jsou nejúčinnější v boji proti kondenzátu na balkoně.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  66 + = 72