závěsné ohniště

závěsné ohniště

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vyrobit přívěsek krb s rukama?

Velmi často již zná mnoho objektů již způsobit silné pozitivní emoce. Tak například běžné krby navždy zůstane jen krby. Oni jsou už ne viděn jako zlatý hřeb interiéru. Cihla, ozdob, se staly mnohem praktičtější a nenesou zatížení estetiku.

Další věc - závěsné ohniště. To je něco nového, i když stavba není novinkou. Jeho zařízení vynalezl před 50 lety. Tyto produkty jsou stále nejsou příliš časté, ale postupně získává na popularitě

Historie prvních závěsných modelů podobné starověké hrdinského eposu. Takže na konci 60.-tých letech minulého století, cestovatel, filozof, absolvent proslulé vzdělávací instituce Dominique Imbert rozhodl být kreativní a nastavit na jihu Francie, v malém městečku Viola-le-Fort, malé dílně.

V této místnosti nebyly žádné zvláštní podmínky, a to i střecha byla místem, se slušnými otvory, okna byla také chybí. V zimě, sníh padal na podlaze místnosti. Chcete-li zachovat v průběhu tvůrčích experimentů v teple, projektant dělal první zavěšený krb s rukama a přilepil ji na stěnu.

Mnozí hosté, kteří neustále se zúčastnili semináře, byli překvapeni, že výrobek - každý chtěl mít kolem sebe samé.

Konzervativci netrvalo velmi dlouho inovace Imbert. Poprvé, když jeho obchod proběhl na příkaz profesionálních architektů, umělců a lidí z Čech. Pak se situace postupně mění, a nyní, po letech zavěšené modely se staly majetkem muzea moderního umění ve Francii. Pak některé z exponátů se usadil v muzeích v Německu a ve Spojených státech.

Ohniště visí na ruském trhu

V současné době tyto „paryaschie9raquo; bytového textilu již nezpůsobují takové vášnivé debaty jako předtím. Lidé vzali šok. Na trhu v zemi byly suspendovány články v druhé polovině 90. let. Od té doby, oni jsou získávají na popularitě, i když mnohé z nich jsou skutečnými klasiky.

Kupující krbu - znalec z původního obrazu, inovace, moderního designu.

Speciální filosofie tvorby false

Ohniště pozastaven - to je snad nejživější projev teorie dekonstruktivizama v moderním interiéru bytů. Tyto články se podívat na myšlence útulného krbu ve zcela novým způsobem. Obecně platí, že je to kvůli neobvyklému způsobu upevnění. Toto zařízení není připevněn k podlaze a stropu. K dispozici je také model pro montáž na stěnu.

Tak respektován mnoha mohutností a surovostí teď odsunout a dát přednost v jízdě na zmírnění, ironie a volný vzlet. Tyto produkty jsou všechny druhy zdůraznit určitou nezávislost, jako kdyby oni říkají, že nemají nic společného s tímto světem. Podívejte se, jak měnící se prostor visí krb. Fotografie uvedené v tomto článku nesmí převádět všechny pocity, ale můžete vidět, jak to vypadá.

I když jsou tyto produkty jsou spíše protest proti teorií funkcionalismu a racionalismu, jsou poměrně praktické. Takové „paryaschie9raquo; design může být instalován v prakticky ve všech částech místnosti, pokud je v místnosti vhodným vlastnosti nosných. Vzhledem k tomu, hmotnost konstrukčních center relativně malé, tyto modely jsou velmi vhodné pro aplikace, kde se nedoporučuje k vytvoření velké zatížení na střeše nebo stropních prvků. Další praktickou výhodu - to je úspora místa. Ale komíny mohou být docela dlouho.

Zejména harmonický vzhled těchto výrobků v designu dvoubarevném. Hrají roli vertikálních dominant, opticky zvýšit výšku místnosti. Taková centra mohou všechny typy prostor zvláštní atmosféru.

Často ohniště suspenze vyrobené převážně z kovu. Proto je jejich hmotnost je relativně mírný. Vzhledem k vysokým charakteristik požární odolnosti, které litiny nebo nerezové oceli, tyto výrobky vykazují vynikající operační schopnosti.

Ve většině případů, krby mají modulární konstrukci a jejich shromáždění ve sklepě. Montáž je příliš nevyžaduje značné úsilí a čas. Výskyt takových modelů - ultra-moderní, dokonale zapadá do interiéru typu high-tech, a podobně.

Kov je vybrán z dobrého důvodu - to je velmi poddajný. Návrháři se využívají tuto vlastnost, dát jeho výrobky mohou být nemožné vytvořit. Existuje spousta příležitostí k manifestaci i těch nejodvážnějších a tvůrčí nápady. Další produkt je možno vidět a přísné geometrické linie a rohy, a v podstatě z kovu sochařství.

Návrháři pravidelně přijít s novými možnostmi, což má za následek visící krbu mohou být vytvořeny v podobě bizarních rostlin, talíře, UFO, periskopy ponorek, magické krystaly.

To je obrovská svoboda pro kreativní myšlení let. Moderní zpracování kovů technologie poskytuje vysoce přesný produkt.

Určit typ struktury

Design je odlišná od té, která je klasická a potvrzuji ve společnosti. Pec je připojen ke komínu, která vede vertikálně a upevněny ke stropu. To dává větší možnost výběru, pokud jde o tom, kde se nachází domů. Také tato konstrukce umožňuje instalovat zařízení, kde je možné provést instalaci běžného krbu. Může být provedena při instalaci výškových budovách nebo chatě. Tady je to, co je uvnitř v normální městský byt visí krbu. Fotografie jsou prezentovány v průzkumu - pečlivě zvážit všechny detaily.

Pec má hmotnost, která je podstatně nižší než u běžných modelů.

Často je vyroben z kovu a upraveného kamene nebo keramiky. Celá hmotnost sestavy, v závislosti na modelu, může být až do 50 kg. Instalace nepotřebuje základ není nutné izolovat zdi. Kromě toho, aby visí oheň s rukama může být ještě doma v přítomnosti zařízení a na výkresech.

Jak vytvořit svůj vlastní rukou? Volba typu paliva

Podle druhu paliva jsou významní výrobky pro biopaliva a palivové dříví. Modely vybavené dřeva pro otevření a zavření spalovací komoru - mají ochranné dveře sklokeramickou. Současné trendy diktují zvýšenou plochu průhledné okénko pro dávku paliva, stejně jako využití panoramatickými okny.

Otevřené krby bez dveří více relevantní pro prostorných pokojích. Tyto místnosti by měly co nejvíce často a důkladně větrat. Pro rodinné domy s dvojitým zasklením žádoucí mechanickým ventilačním systémem. Pec by měla být podávána čerstvý vzduch je také násilně. Když svítí otevřený oheň, to spotřebuje velké množství kyslíku, než kdyby hořel v uzavřené peci.

Domácí kov na dřevo krby

Kov má mnohem více výhod než cihla. Ano, i v moderních apartmánech je nepravděpodobné, že podaří navázat vážný základ pro klasický krb. Samozřejmě, že nevýhody kovu příliš. Další výhody mohou rozlišovat mezi náklady, vyšší účinnost, nízkou hmotnost, vynikající pevnost.

Mezi nedostatky přidělit omezenou dobu práce, vysoké nebezpečí požáru a krátký teplo.

Kov je mnohem jednodušší proces, a jeho síla může být ve srovnání s keramikou. Mají potřebné vybavení v garáži, můžete použít fotografii se vám líbí model zavěšený z kovových krbů dělat sami. Po tom všem, co se děje? Tato konstrukce trouba sporák, který je upevněn na stropě do komína.

Jako materiál je velmi populární z nerezové oceli. Jeho mezní teplota je okolo 600 stupňů při expozici 2 hodiny. Aby vyhovovaly krbu fólii 4 mm. Nicméně, pravidelné užívání nelze hovořit o takovém kovu. Je-li krb rychle teplo, je zde riziko, že se spálil.

Průmyslové krby jsou vyrobeny ze speciálních žáruvzdorných ocelí. Moderní speciálních ocelí i při tloušťce pouhých 1,5 mm, mají životnost více než 20 let. Nízká hmotnost, vynikající tepelná kapacita a tepelná vodivost - záruka vysoké účinnosti.

Nepravdivá krby těchto ocelí je k dispozici pouze pro ty, kteří vlastní komplexní svařovací techniku ​​a vybavení. Vaření s použitím takového ocelového řemeslník technologie nedává smysl. Tepelně odolné nerezové oceli po těchto poprav se prostě ztrácet své vlastnosti, a krb popraskané.

Kromě oceli a litiny mohou být použity. Mezi výhody - nízká cena. Komín vhodné list o tloušťce 6 mm. Používejte archy menší tloušťce nemůže být - to prasklý. Tepelná vodivost kovu je malý, ale pro vytápění malých prostor se vejde.

Jak vyrobit přívěsek krb s rukama

Takže, před nástupem do sestavy a výroby, je třeba zakoupit některé z požadovaných materiálů. Jak již bylo uvedeno výše, tato plechu o tloušťce 3 až 5 mm. Půjde k vytvoření topeniště a komín.

Samozřejmě, že je to jednodušší a levnější koupit si výrobek přímo od návrháře. Vlastníma rukama vytvořit podobný estetický věc je nepravděpodobné, že by se stalo, ale pokud chcete něco praktického, je to stojí za to vyzkoušet. Aby visí krb s rukama, kresby, samozřejmě, je potřeba, ale nikdo nebude. Budou muset vypracovat vlastní, z fotografií. Obecně platí, že můžete udělat i bez nich - jednoduchý design.

Svařením z pouzdra plechové je vytvořen, nebo topeniště, je dále přivařena k trubce, který je zase spojen s komínem. Současné produkty jsou vybaveny elektronikou, který provádí nucené dmýchání vzduchu do spalovací zóny, a také systém pro nucené dmýchání spalin. Trubka musí být nainstalován přestane horký vzduch, jinak budete čelit problému, který má zavěšený krb. Horký vzduch z vrchu - je to znamení špatné navržený komín.

Pokud používáte naprosto jakékoliv modely krbů by se striktně dodržovat bezpečnostní pravidla. Je pro modely, kde je otevřený pec velmi důležité. Ty by neměly být umístěny v těsné blízkosti požáru bystrovosplamenyayuschiesya materiálů.

Někdy návrh lze otáčet. Tato technologická a moderní řešení, například může vypadat visí krb v interiéru high-tech. Tyto modely dát prostor bezprecedentní dynamiku. Ano, můžete nasadit lézi správným směrem a předělat interiéru.

Elegantní závěsné protipožární vlastníma rukama: 3 Výhody

Topeniště závěsné krby jsou rozděleny nejen ve formě, ale také v typu používaného paliva v následujícím textu jsou různé formy mobilních krbů, jejich funkčních a estetických vlastností, vývoj nyní i do budoucna.

Účelem stanovení falešný krb s rukama

Moderní závěsné ohniště - dítě civilizace, je klasický kompromis mezi praktickou potřebou a možnosti současného života, přichází k nám ze západního středověku. Ten člověk zvyklý mít ve své skříni ohřívá centrální systém vytápění, který se rozhodne pro něj většinu problémů s chladem a na venkově jsou stále dominuje stacionárních zařízeních topení v podobě starého ruského sporáku nebo módní rock-kovových systémech s připojenými lokálních topeništích, pracující na principech předchozí spalování uhlovodíkových paliv (dřevo). Ale tam je sféra lidského osídlení, které nezapadá, ne-voda topení nebo ohřev pece - předměstské bydlení.

Pozastavena ohniště - jeden z nejskvělejších vynálezů minulého století

V Rusku, to může být nazýván různými způsoby, v závislosti na pobytu:

Jedná se o dočasné, příležitostné užití bydlení (zejména v letním období, méně v zimě), který vyžaduje specifický topení. Pozastavena ohniště - Junior moderní „bratr“ rustikální trouba nebo velké cihla (kámen), ohniště. Interiér je skromný chaty nebo velký zemědělskými usedlostmi, že zapadá do rozmístění nábytku.

V sezónu jaro-léto může být krb odstranit ve skříni, aby vytvořily potřebný prostor.

Hlavní rozdíl mezi zavěšeným mobilního krbu je malá velikost, je mnohem nižší než v klidu, a proto mají možnost pobývat ve skromném prostoru, a mobilita - pohyb, transport z místa na místo, v závislosti na ročním období a vznikající problémy. Používat jako stavební materiál a kovový komín připevnění ke stropu pomocí potrubí, mu umožňuje připojit zvláštní stabilitu.

Praktické závěsné krby venkovského domu

Zavěšené krby venkovský dům „vyhrál“ Soutěž topná zařízení naší doby, a to díky přenositelnosti a malé velikosti, která umožňuje majitelům studené zimy nebo vlhký podzim selektivně ohřívat na libovolné místo v zemi domu malého množství dřeva, a to i v krbu dostatečně estetický vzhled.

Kreativní nápady instalovat krb dát prostor nové, originální design

V tomto případě pozastavení venkovského domu krby snadno vytvořit sami o sobě, zároveň:

  • Snížení celkových nákladů;
  • To se provádí s využitím;
  • Volba materiálu se provádí na vkusu majitele.

Ani nemají speciální dovednosti mistrů budou moci vybrat výkresy a detaily pro vytvoření hotové šablony krb. Krb je vždy k dispozici v závodě. To se týká jak báze (železné desky pro pece, mříže a ocelové plechy pro trubky), a sekundární prvky (listů pro dekorace komína a neželezných kovů, dlaždice a jiné dekorativní části kovu).

Nejjednodušší závěsné ohniště, které lze provést ručně, vhodný pro venkovského domu, se skládá ze dvou částí - topeniště a komín.

V peci (oválný, kulatý nebo čtvercový tvar) pevného paliva se spaluje, oteplování a částečně osvětlení místnosti. Komín je čtvercové nebo kruhové trubky, které vydává nejen generované kouře, ale také oxid uhelnatý, pomocí silné upevněním stává tyče podporující krb ve svislé poloze a stabilizuje jeho polohu. Obě strany takové struktury se obvykle skládají z kovu (černá - železo, ocel, méně barevné - hliník, měď). Výkresy krbu mohou být prováděny nezávisle na sobě, nebo objednat z továrny nebo odbornou firmou. Ve složitějších, pokud jde o povrchové krbových částí může být mnohem větší, protože různé provedení jsou zdobeny honí, s leptání vzorů a barev, barevných kovů. Chcete-li provést základní funkci topení (přijímat a distribuovat teplo), ale nepomůže, ale poukazují na bohatství a dobrého vkusu majitelů.

Pozastavena Bio krb je více „pokročilý“ Moderní mobilní konstrukce modelu ve venkovském domě, je nejen krásná, v interiéru, ale také velmi účinný při vytápění. Bio-krb navazuje na řadu pokročilých mobilních modelů. Zvláštností jeho provozu, je použití speciální paliva, obvykle dřevo ošetřené speciálním roztokem.

Bio-krb - přístroj určený k vytápění

Vzhledem ke zvláštní palivo opouští téměř žádný kouř, a proto nepotřebuje komín.

Jeden z konstrukce zavěšení je považován za konstrukčně jednoduché. Jednoduše řečeno, Bio krb je zavěšen na misku řetězce se zapálí, ale musí být vždy na paměti, že normální ventilace stále musí nutně existovat, protože, i když na střední hlasitost, spalování těchto paliv, vylučuje oxid uhelnatý a kyslík je absorbován. Bio krb s takovým palivem je velkolepý zdroj tepla, velká část z nich se spaluje v plameni, mění v teplo.

  • nebezpečné;
  • Mohou nechtěně narážečka;
  • Požární bezpečnost na minimální úrovni.

V jeho tvar a velikost bio krby jsou různé, ale nejpopulárnější tzv zavěšení, které jsou připojeny ke stropu nebo na stěnu. Takové statku krby jsou nejen šetří místo ve skříni, ale také nejpohodlnější z hlediska požární bezpečnosti.

Nebezpečí se zvyšuje, pokud jsou děti v místnosti. Převrátil krb může být příčinou požáru, který je nepravděpodobné, že s jistou visící.

Závěsné krby může být funkční s kovovými řetězy, které jsou připojeny ke stropu. Ale ve většině případů, krby jsou připevněny ke zdi pomocí tyče. Jedná se o nejspolehlivější a nevyžaduje vysoké schopnosti. Přesunout oheň generovat teplo na novém místě a nevyžadují mnoho času, a za pomoci nových barů, je připojen bez problémů.

zavěšení typu krby se staly jedním z nejskvělejších vynálezů moderní doby

Závěsný krby jsou nejlevnější z hlediska produkce a vztahů funkčností a cenou. Připevněn ke zdi, které vykonávají své povinnosti, aniž zabírá místo a bez negativního vlivu na lidi, jejich zahřívání v chladnějších měsících. Tyto krby jsou není obtížné pro zařízení a instalaci, a mohou být různých tvarů, podle vlastníků přání.

Moderní závěsné ohniště (video)

Poté, co prošel dlouhou cestu vývoje, krby dosáhl náš čas, odešel zejména v okrajové oblasti na letních obyvatele a rekreanty. Závěsné Biokrby, jako nejúspěšnější formy, se ukázala jako obzvláště slibné, pokud jde o komfort užívání a požární bezpečnosti. Tímto způsobem budou jako nejhmotnější podobě světla, mobilní krbu teplo rekreační dům.

Pozastavena krb: moderní ozdobou vašeho domova

Obsah:

Kreativní nápady nainstalovat krb dát prostor nové, originální design. Ty zahrnují nosné konstrukce. Vypadají dobře v soukromém domě s vysokými stropy, ale mohou být také použity v bytě, v případě, že přístroj nepotřebuje komín. Sestupující ze stropu visí kamin může mít jakýkoliv tvar, konstrukční prvky nejsou na ně omezeny. Instalace je složitější instalace než klasické přístroje, ale provedení této neobvyklé nákladů.

Celá zátěž dopadá na strop, takže přístroj by neměl být velmi obtížné. Výrobci obvykle nepřesahují hmotnost 160 kg, takže model může být použit v domácnostech s jakýmikoli přesahy. Krb není na základě pohlaví, to je jeho hlavní konstrukční prvek. Je umístěn v kterékoli části místnosti: v centru, s posunem do strany stěny, do rohu.

Pokud je přístroj odstraněn ze zdi, to je nazýván ostrovem. Pokud pozastavena ohniště co nejblíže ke zdi, to je voláno v blízkosti stěny. Může být rovněž připojen k ní v určité vzdálenosti od podlahy a mají vertikální trubky. V tomto případě je celý náklad je nesena na stěnu.

Pro bezpečný provoz pece, aby uzavřený protipožární sklo. Nicméně, otevřený model má také sortiment mnoha výrobců. Jsou vložit otevřené částečně nebo zcela, s výjimkou konstrukčních prvků. Pec může stanovit přítomnost pouzdra, která stoupá / klesá, převést ji do otevřené nebo uzavřené.

Forma pozastaveno krbové vložky nejsou podobné klasické. Moderní styl je zdůrazněn neobvyklých konfiguracích: elipsa, mnohoúhelník struktur, rozbité obrysy. Rozsah lze vidět visící z pece s otočnou nístějí, plně otevřené nebo ve formě desek, vytvořených jako sochy. Futuristický design častější než jiné. Ve skutečnosti, tato rozhodnutí a krby jsou budoucnost.

Zdroj zapálení může být klasický palivo - dřevo. Tato varianta je vhodná pro soukromé domy, protože vyžaduje instalaci svislého kouřovodu. V takovém uspořádání, aby splňovaly požadavky na průměr potrubí: 1/10 průměru pece. Výrobci dělat komíny s procesem délky trubek a montážní, takže konstrukce je zakázáno svévolně změnil.

Když místo dřeva použitý biopaliv, není potřeba komín. V tomto případě je konstrukce zavěšení krbu je ještě mimořádná. Je zavěšena na kovových lan (bez tuhého připevnění, uzavřená krbových), nebo na tenké trubičky. V případě, že hořák na biopalivo má velké rozměry (pro hromadné pece) je vyžadován pro oheň dostatečné množství kyslíku. V tomto případě je soubor místnost nucenou ventilací.

Co dělá falešné krby?

Materiály pro jednotky tohoto typu jsou:

Poskytují lehký, požární bezpečnosti a dobře zdůraznit myšlenku krb ve zmrazeném stavu ve vzduchu. Nepřijímá se k tomu čelem těchto jednotek. Nejen proto, že zhoršuje jim, ale také zachovat styl. Je to zvláštní a vhodnější pro navrhování místnosti ve stylu hi-tech. Dekorativní chromování kovové vlastnosti jsou zdůrazněny, povrch může být lesklý a matný v různých kombinacích.

Moderní krby pozastavena různé vybavení. To zlepšuje jejich funkčnost a umožňuje měnit vzhled pece. To zahrnuje zvedací zařízení, snížit skleněné prvky pro otáčení pece a / nebo potrubí. Tak, další možnosti umožňují změnit design jednotky v náladě, nebo v souladu se změnami v interiéru. Obecně platí, že konstrukční údaje slouží k výzdobě prostor, a ne pro celý vytápění. A úkol, které vyrovnávají lépe než jiné.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

51 + = 58