Že nalije do topného systému venkovského domu

Že nalije do topného systému venkovského domu

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak naplnit topný systém v soukromém domě: tipy a triky

Nejvíce obyčejný dnes ve většině zemí, včetně v Rusku, je topný systém je naplněn chladicí kapalinou. Tato sada vybavení - složité nebo jednoduché. Ve druhém případě hovoříme o otevřeném okruhu. V rámci těchto systémů:

  • kotelny;
  • výměníky tepla;
  • čerpací stanice zařízení.

Všechny uzly jsou propojeny potrubím. Kvalita a vlastnosti cirkulující tekutiny bude mít vliv na provoz zařízení, proto je důležité vybrat ten správný teplonosné médium, jak bude popsáno v tomto článku.

Jaká by měla být chladicí

Je-li před vámi vyvstala otázka, co naplnit topný systém v soukromém domě, musíte pochopit, co musí být teplonosné médium. Ideální kapalina pro tuto roli ještě nebyla vynalezena. To znamená, že všichni známých materiálů je provozován za určitých podmínek.

Důležitým faktorem je teplota chladicí kapaliny, při které se zneužívání návykových látek může měnit jeho vlastnosti, což má za následek zastavení provozu systému. Správné kapaliny musí přenést více tepla v krátké době, to je malá viskozita, to by nemělo být charakterizována způsobují korozi a neměly by představovat nebezpečí pro obyvatele. Mimo jiné tepelné ztráty v přenosu tepla musí být minimální, a nízkou viskozitou by být svědčící o rychlosti čerpání a zvýšení efektivity.

Pokud si položit otázku, co má vyplnit v soukromém topného systému, měli byste vědět, že jeden nebo druhý chladicí kapaliny může způsobit korozi, takže se setkáte s omezením při výběru mechanismů a částí systému.

Pokud mluvíme o bezpečnosti, pak se tekutina nesmí překročit normy toxicity, zápalnou teplotu, stejné požadavky se vztahují i ​​na páry kapaliny. Důležitým faktorem při výběru náklady. Cena by měla být relativně nízká, v opačném případě by spotřebitel měl být schopen používat chladivo po dlouhou dobu, aniž by nahrazovala jej.

Než se rozhodnete, co naplnit topný systém v soukromém domě, měli byste zvážit nejběžnější řešení tohoto problému. Jedním z nich je voda, jsou výhody, které jsou vyjádřeny v nejvyšší tepelné kapacity mezi všemi prostředky, jakož i méně vysokou hustotou. Tak kilogram vody, jejíž teplota je 90 ° C, ochladí na 70 ° C, přičemž se přívod tepla ve výši 20 kcal.

Při rozhodování o tom, co vyplnit soukromé domácí otopné soustavy s elektrokotlem, voda může být považována jako jedna z možností, která je různá ekologická a toxikologické vlastnosti syntetických látek. Je bezpečný pro člověka, a pokud dojde k úniku, nebude dodávat hádka. Takové chladicí kapaliny může být snadno ovládat, s nedostatkem objemu zálivu v požadované číselné soustavy. Toto chladicí nemá konkurenty za cenu levnější tekutina prostě nelze nalézt.

Při konfrontaci s úkolem před vámi o tom, co naplnit topný systém v soukromém domě, měli byste si být vědomi toho, že by neměla být používána voda v obvyklé formě, protože je bohatá na soli a kyslík. Postupem času těchto aditiv na vnitřních ploch otopného systému se usadí vodní kámen a objeví se koroze. Aby systém fungoval bez přerušení, kapalina před jeho použitím pro změkčení.

Chcete-li to provést, můžete použít jednu z existujících metod. To může být tepelné nebo chemické inženýrství. V prvním případě je technika je založena na varu. Voda by měla být umístěna v kovové nádobě, ve které se ohřívá nutnost. Při vaření oxid uhličitý bude odstraněn, a na dně nádoby se zpožděním sůl. Perzistentní sloučeniny hořčíku a vápníku zároveň stále zůstávají ve vodě. Chemické metody vlivu na úkor činidel. S uhličitanem sodným, orthofosforečnan sodný solí a vápenného hydrátu zisku nerozpustné formě a vypadnout a stát se sediment. Následná filtrace odstraní zbytky škodlivých látek.

Proč tolik odmítají vody

Pokud by došlo k otázka před vámi, které proudí do topného systému soukromého domu v zimě, budete s největší pravděpodobností muset vzdát vodu. V tomto případě hraje důležitou roli chladicí kapaliny takový parametr jako teploty. Pokud je teplota budova je nižší než 0 ° C, potom se kapalina zmrzne, a to způsobí poškození topného systému.

Když postupující studená, to je skutečná tzv nezamerzayku což je speciální tekutina pro vytápění. Pokud takové topné médium plnicí trubky, a to i když se teplota sníží na kritickou nemají roztržení, která je na skříni, která se běžně používá velmi důležité. Jako nosič energie, v tomto případě se používá nemrznoucí směs, která je určena pro provoz v širokém rozsahu teplot, v rozmezí od -30 do -65 ° C,

Když vyvstává otázka, co vyplnit soukromé domácí topení v zimě, měli byste věnovat pozornost této možnosti, která neztvrdne a stává se trochu změněného stavu gelu, když teplota klesne pod 0 ° C

Vraťme se zpět do svého původního stavu, bude nemrznoucí neztrácí své původní vlastnosti a nebude představovat hrozbu pro topný okruh. Odstranění koroze nebo měřítku výrobců použít přísady ve formě specifických inhibitorů. Přes toto období provozu topného systému může být prodloužena po dobu několika let.

Co je třeba zvážit před volbou je nemrznoucí směs

Pokud se stále nemůžete rozhodnout, co vyplnit soukromé topného systému - voda nebo nemrznoucí směs - to by mělo brát v úvahu dobu, že poslední z těchto možností je určen pouze pro několik sezón provozu. To může být 5 let, nebo spíše 10 sezón. Po uplynutí této doby musí být vyměněn objem chladiva. Výrobci a dělá doporučujeme použít nemrznoucí směsi po dobu 3 let.

Co chladivo je vhodná pro hliníkové radiátory

Pro systém hliníkových radiátorů lze použít chladicí kapalinu na bázi lihu, který může být snadno připraven nezávisle na sobě. V konečném důsledku se podaří získat kapaliny, která bude mrazící směs, která obsahuje ethanol a destilované vody. Tato kapalina má mírně vyšší viskozitu ve srovnání s běžnou vodou. Nicméně, toto číslo je nižší než u továrního nemrznoucí kapaliny.

Tekutost tekutiny menší než nemrznoucí kapaliny, což umožňuje nepatrné nároky na těsnost spojů obvodu. Tato tekutina nebude moci k poškození gumové těsnění systému. Když spotřebitelé myslet na otázku, co naplnit topný systém soukromého domu s hliníkových radiátorů, které se snaží vybírat takové směsi, které mají významné výhody oproti jiným možností, které je vyjádřeno v možnosti použití kompozic pro kovové radiátory. To je způsobeno tím, že alkohol bude bránit rozvoji proti korozi, a to je důležité pro ty systémy, jejichž porucha může vést k nepříjemným důsledkům. V tomto případě se doporučuje použití tvrdé vody, který spolu s alkoholem zabrání tvorbě usazenin na vnitřním povrchu předmětů. Sraženina se vytvoří ve formě pevné látky, a při profylaktické odplavení mohou být snadno odstraněny.

Před výběrem nemrznoucí se doporučuje věnovat pozornost skutečnosti, že tyto sloučeniny mohou mít jiný účel. Některé z nich jsou určeny pro vozy, druhý - pro topné systémy. V kompozici, se liší, takže nemohou být smíchány. Surovina může působit jako ethylenglykol nebo propylenglykol. Poměrně často údržbář dnes rozhodne o tom, co vyplnit soukromé topného systému. Prostředek proti zamrzání, který se také nazývá nemrznoucí směs, se mohou lišit v viskozity, tuhnutí a cenové kategorie. To by mělo být si pamatoval.

Budování domu - stavební portál

Katalog firem. Články o moderní konstrukce a opravy

Co je třeba vyplnit v soukromém topného systému?

K dnešnímu dni je důležitou součástí života v soukromém domě je systém vytápění. Mezi moderní paliv nejlevnější a nejdostupnější je plyn, jehož prostřednictvím chladicí kapaliny je předehřátý a dále ohřívá teplou tekutinou již baterie kuřáků. Kromě toho, tato kapalina sama o sobě mohou být různé: voda, nemrznoucí směsi, nebo směs nemrznoucí kapaliny.

Jedním z nejběžnějších a snadno dostupné chladicí kapaliny je voda, což není překvapující, protože to má mnoho výhod:

  • vysoký obrat (tak může proniknout všude)
  • s nízkou viskozitou,
  • beztoksichnost,
  • snadná dostupnost,
  • nízké náklady.

A další převody na ohřívání vody velmi dobře.

Ale, bohužel, dala chladivo a nevýhody.

  1. Jelikož soukromá domácí systém vytápění se často skládá z kovových prvků od okamžiku, kdy jsou v důsledku interakce s vodou, rez a stanou nepoužitelnými. Ale tam, kde je horká voda (nad 80 ° C) a dokonce i vodního kamene uložena na potrubí.
  2. Fyzikální vlastnosti vody, z toho důvodu, že je při teplotě pod nulou a zmrazí. Z tohoto důvodu, v domě, kde voda je nositelem tepla nemohou být ponechány bez topení v zimě, a to i po dobu několika dní. Koneckonců, když mrzne kapalina začne expandovat, co může být jen zlomit trubku.

V tomto ohledu, který používá vodu v topném systému, je nutné neustále sledovat výkon druhé, a to nejméně jednou ročně umýt systému od rzi a měřítku.

K dispozici jsou dva typy kapalného propylenglykolu a ethylenglykolu.

Ethylenglykol je jednou z možností rozpočtu pro otopné soustavy.

Jeho výhody jsou: nízká viskozita, dobré tokové vlastnosti a odolnost vůči nízkým teplotám (až do -60 °). A chladicí kapalina nevstupuje do chemické vazby s kovy, tak může být tento systém přítomen po velmi dlouhou dobu - bez praní.

Kromě toho, na rozdíl od vody, tepelná vodivost ethylenglykolu ve výše, a proto - dům se zahřeje rychleji a je zapotřebí méně plynu pro tento ohřev.

Nicméně, tato tekutina má jednu velmi velkou nevýhodu - je jedovatý, protože to, co může být použita pouze pro vytápění průmyslových objektů. Mimochodem, jehož cílem je odstranit tuto nevýhodu, vědci vyvinuli v průběhu času, výměnu tekutin - propylenglykol.

Má stejné vlastnosti jako ethylenu, ale na rozdíl od něj, ne toxické, takže jej lze použít v obytných budovách. Nicméně, tepelná vodivost se na něj nižší (než ethylenglykol), rozdíl je asi 15 až 20 procent. Mělo by to být mnohem dražší, propylen jeho předchůdce. Tento spodviglo výrobců vyrábět jejich směsi.

Nejlepším řešením - směs proti zamrznutí.

Tato chladicí kapalina absorbuje pouze nejlepší kvalitu propylenglykolu a ethylenglykolu dobrou tepelnou vodivost a šetrný k životnímu prostředí. A protože voda jako tepelný dopravník je již ztrácí své odvolání (částečně i díky tomu, že velká škoda trubky v průběhu času), ujistěte se, že podívat se na směsi nemrznoucí směsi těsně.

Country výstavba v Jekatěrinburgu na klíč

Pokud jste jen přemýšlet o stavbě svého domova nebo jsou připraveni začít hned teď, zavolejte a my souhlasit.

Co je třeba vyplnit v soukromém topného systému

Již jsme mluvili s vámi - to je dvojitý tlak kotle, je dobrá věc a kompaktní měly berou na vědomí! Nicméně, topný systém potřebuje více tekutiny a který bude odvádět teplo z kotle do baterií (litiny nebo hliníku nebo bimetalu), na tom nezáleží! Dříve lidé nemají již dlouho myslel na toto téma byla nalita čistou vodu a všechny problémy v případě, že? Ale je to vždy obyčejná voda může být vhodná pro váš systém, a jaké druhy tekutin pro přenos tepla nyní existují? Jednoduše řečeno - že nalijeme do topného systému? Pojďme přemýšlet ...

soukromý dům Topný systém je důležitou součástí pohodlný pobyt. Nyní v dnešní realitě, hledáme zdroje tepla, které je levné a dostupné. Ale to je nalezené v plynovým kotlem není něco levnější plyn ohřívá chladivo a mají kapalinu zahřeje naše baterie. Právě tito dopravci vytápět jen několik základních typů.

1) voda

Nejuniverzálnější a snadno dostupné chladicí kapaliny. A je to v 70 - 80% nalije do trubkových otopných soukromých domech.

Klady zde hmotnost: - volný a snadno dostupný, má nízkou viskozitu a vysokou tekutost (a tudíž prolezet téměř všude), netoxické (velmi důležité) přenáší teplo dobře. Možná je to hlavní výhody vody.

Ale nevýhody jsou tam také: - kovové části otopné soustavy nakonec rzi a k ​​ničemu, pokud je teplá voda až 80 stupňů a výše stanoví měřítka v trubkách zmrzne na „0“ na teplotu (a tím i venkovský dům není ponechán bez zahřívání po dobu několika dní v zimě ), rozšiřuje zmrazení a jen rozbít systém pro systém s vodou uvnitř potřebu neustále sledovat, nejlépe jednou ročně umýt systému ze všech druhů vkladů (rez a měřítko).

Zde je třeba rozlišovat mezi dvěma typy protimrazové ethylenglykol a propylenglykol.

ethylenglykol - levnější druh nemrznoucí kapaliny pro otopnou soustavu. Velkou výhodou je jeho odolnost vůči nízkým teplotám (drží až do - 60 °), tekutost, nízkou viskozitu, jak je to prakticky nevstupuje do chemické vazby s kovy (v podstatě neutrální), tak, že systém může běžet po dlouhou dobu bez vyplachování. Jeho tepelná vodivost vyšší než voda, a v souladu s tím se rychle zahřeje (topný plyn vyžaduje méně).

Ale nevýhody jsou také významné, není levná - budete muset koupit, a stojí za to dobré peníze a největší nevýhodou je jeho toxicita, pokud úniky v domě není dobrá! Je to z důvodu toxicity zřídka používané v domácnostech, obvykle používají tuto průmyslovou oblast.

Bylo zapotřebí ekologicky šetrné nahrazení ethylenglykolu, a našel ji.

propylenglykol - kompozice má v podstatě stejné charakteristiky (před mrazem dobře v kontaktu s trubkami a topení), takže je také netoxický, takže může být nalita do soukromé topného systému.

Nevýhody má také: - jeho tepelná vodivost je nižší než v případě ethylenglykolu (rozdíl 15 - 20%), a jeho cena je vyšší než toxické přátel, a významně.

Proto bylo nutné zavést nové formulace.

Jak vyplývá z názvu vyplývá, producenti rozhodli spojit všechny výhody dvou-mrazu kapaliny - ethylenglykol a propylenglykol. Pokud si vybrat ten správný make-up, se ukázalo, že je šetrné k životnímu prostředí kapalina s dobrou tepelnou vodivostí. Je to a je nutné vyplnit ve svém soukromém domě! Nebo, pokud jste se obrátili na ekologii, které mohou být při pohledu ve směru propylenglykol. Voda jako chladivo v 21. století prakticky ztratí svou přitažlivost, protože i když je zdarma, ale moc v kontaktu s trubkami a částí kotlů.

A to je, myslím, že dopravuje jsem vám nějaké informace.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

64 + = 69