zelená chryzantéma

zelená chryzantéma

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Trvalka zahrada chryzantéma: odrůdy, typy a fotky

Chrysanthemum - skupina trvalky a roční bylinné květiny Asteraceae rodiny nebo Asteraceae. Rostliny v blízkosti rodů tansy a řebříčku, které často zahrnují několik druhů chryzantém. Kolébkou tohoto květu jsou země severních a mírných oblastech, ale největší počet rostlin původem z Afriky, Evropy a Asie.

Zahradní chryzantémy: popis a fotografie

Většinou chryzantémy rostou ve formě rozvětvených trpasličích keřů, a někdy - v podobě bylin. Velikost zařízení od 55-155 cm. Listy jsou jednoduché, uspořádány v pravidelném pořadí, zářezy, celý, laločnaté nebo zářezy, které se liší tvarem a velikostí, většinou sytě zelené dospívající a tam. Květy jsou shromážděny v malé koše, sestávající z trubkového střední hrany pero a žluté květy obvykle umístěn uniseriate a různě barevné.

Některé odrůdy chryzantém se úspěšně pěstují v našem prostředí v otevřeném poli, ostatní - pouze ve sklenících, ale všechny rostliny ceněný zahrádkářů pro snadnost rozmnožování, dlouhé kvetení, jas barev.

Chrysanthemum druhy patří přibližně 160 druhů rostlin, které lze rozdělit podle struktury květin a grandiflora melkotsvetnye.

Pro kultivaci domácího vybrat podměrečné a tepelně-milující odrůdy melkotsvetnye. Volba druhu je poměrně velká. Jak již bylo zřejmé, chryzantémy, protože operace výběru dekorativní vlastnosti provedena dlouhá, v důsledku čehož barva chryzantém květin, vzhledem k tomu, stupeň začátek se značně liší, a množství druhů sebe, skupin a druhů výrazně zvýšil.

chryzantéma korunoval

Kmenové nahý, v horní polovině mírně rozvětvené, jednoduché nebo vztyčené velikost 24-71 cm. Taproot krátká. Průměrná přisedlé, až na 7-9 cm, v obrysu podlouhlé nebo podlouhle opakvejčité. Horní listy jsou méně členité a menší. košíky v počtu 3-7 kusů aať už jednostranné na listové větvičky nemají tendenci tvořit chlopeň. Reed šlehače barvy žluté, různé odstíny.

Mladé výhonky a listy chutnají jako celeru, které jsou používány jako jídlo. Také nutriční hodnotu jsou mladí květenství. Vysázeny jako okrasné keře.

To poddimenzovaný trvalka keř až 9-14 cm. Listy shromážděné v růžici, pinnatisected. Spodní strana šedo-zelené, horní - tmavě zelená. Není rozvětveným vzpřímené stonky jsou osamělé košíčky velikosti 3-5 cm. Kvete v polovině léta.

Alpine má chryzantémy stříbro-modro-šedé listy, na něž se vztahuje letních výběrových pupeny, květy vypadají jako sedmikrásky, ideální pro skalky. Jedním z přetrvávajících odrůd s dvojitými nebo jednoduchými koši, úspěšně zasadil do květináčů, květinových záhonů nebo hranic.

Je vzpřímený, hustě větvené, 22-73 cm vysoký, s masitým stonku, téměř chmýří rostlinu. Listy na řapíky dvakrát pinnatipartite, poněkud masité. Květenství - koše vonný, semi-double nebo double méně, single nebo shromažďovat pro 3-9 na listové bočních větví, je docela velký, 4-8 cm v obvodu, corymbose, květenství komplex netvoří, začínají kvést v různých časech. Ligulate květy jsou žluté, bílé nebo bělavé s načervenalým končetiny, někdy jedna barva, bílé nebo žluté; Tubular - sytě červené. Kvete bohatě od poloviny léta.

Z kýlem chryzantémy odvozeny různé relativně nízké (34 až 55 cm) a trpasličí druh.

Stálezelený rostlina až do jednoho metru. Brankovou konstrukci štíhlá, rozvětvené, přímé, v blízkosti základny drevesneyuschie. Zanechává často dělí. Květenství - obvykle vonné koše, někdy dvojité nebo poloplných, spíše než 6 cm v obvodu, jedné nebo zachycených na straně listové větví na 3-9 kusy. Žluté trubkovité květy, rákos růžové, žluté nebo bílé.

Výborná rostoucí v otevřeném poli a pod mírným klimatem. Bílá se žlutou středové koše, podobně jako obyčejné louce heřmánku, téměř rok jsou propuštěni na oplátku. V regionech s mrazivém klimatu květ mohou být zasazeny v nádobách až do domu na zimu.

Tato rostlina je hybridní druh. Low-rostoucí, vytrvalá, 31-135 cm vysoký, vzpřímený výhonky, vztyčené a pevné, s časem v blízkosti základny drevesneyuschie. Kopinaté listy trochu masité, oválné nebo oválné laloky o délce 8 cm, jsou zápach. Hrubě zubaté čepele, které jako celek. Květenství - koše voňavé, dvojitý, semi-double nebo jednoduché, poměrně velké, 6-8 cm v obvodu, které byly shromážděny na 3-9 na listové bočních větví či single. barva odrůdy Reed, jsou delší než disku. Vnitřní květy jsou žluté.

Odrůda hybridní zelené chryzantémy. Odrůdy tohoto typu keře liší výškou, načasování kvetení, a barvení tubulární ligule, velikosti a struktury květenství. Tyto jemné odrůdy pěstované v otevřeném terénu.

Květiny, s ohledem na množství může dosáhnout velikosti větší v obvodu 17 cm. Výška rostlina 35-110 cm.

Grade Korean druhy zahradní jsou odolné vůči patogenů, škůdců a nepříznivých faktorů. Jejich charakteristickým rysem - vysoce dekorativní účinek, schopnost dlouhé a bohaté kvetení.

Klasifikace korejského květin:

Průměr květenství:

 • Grandiflora - květenství o více než 11 cm, v obvodu;
 • melkotsvetnye - květenství až 11 cm v obvodu.
 • semi-double - se třemi nebo více řadami ray květin hranice;
 • froté - květenství ligule roztroušenou různé velikosti a tvaru, uprostřed malého počtu trubkové;
 • Dvouřadé a jednořadé - jazýčková hrana květy jsou 1-2 v sérii;
 • Pompone - květenství v kruhu 3-4 cm, s roztroušenou ligule;
 • sasanky - s několika, nebo jeden řádek ray květin hranice.

 • Vysoký -. Výška keř 54-110 cm Pro rostliny této odrůdy se vyznačuje dobře vyvinuté, velký keř, větší květenství a později kvetení.
 • sredneroslye. - výška Bush 34-55 cm Mezi této odrůdy rostlin našli květiny zcela odlišné barvy s dvojitými, semi-dvoulůžkové a nemahrovymi pupeny. Všechny keře, které patří do srednerosloe druhy mohou být zasazeny v homogenních shluků, v záhony nebo skupinových výsadeb. Na rozdíl od hraničního rostliny, mnoho druhů této skupiny jsou zasazeny v okrasné výsadby a prořezávání.
 • zakrnělé - výška pouzdra 32 cm na tyto chryzantémy typické časného kvetení času, málo růst kořenů, hustá Bush ve tvaru koule ..

Mezi nejčastější druhy korejské chryzantém

 • ‚Altgold‘ - sytě žluté rostliny květenství o rozměrech asi 6,5 cm výška pouzdra 54 cm ..
 • ‚Alenka‘ - chryzantéma růžová světla, jednoduché květenství-sedmikrásky. Výška Bush na 54 cm.
 • ‚Bacon‘ - červená Chrysanthemum až 85 cm po obvodu Terry květenství na 5 cm kvetoucí v září ...
 • 'Snow White' - Bush až 75 cm bílé froté chryzantém, květenství v obvodu až 6 cm kvetení na podzim ...
 • ‚Gebe‘ - Chrysanthemum „sedmikráska“ s jedinou řadou květin, o velikosti 7 cm.
 • ‚Večer světel‘ - velkolepé červené květy se žlutým kroužkem kolem středu květenství. Květenství romashkovidnye, jednoduché.
 • 'Orange zániku' - Chrysanthemum froté, oranžová, s květenství až 11 cm na výšku a keře 81 cm ..
 • ‚Malchish-Kibalchish‘ - poddimenzované chryzantémy, výška menší než 35 cm Květenství jednoduchý tvar, růžový .. Kvete v pozdním létě. květenství velikost na 8 cm.
 • ‚Umka‘ - Chrysanthemum střapce se květenství až 8 cm výška keře - .. 85-110 cm květenství barva se změnila z růžové do čistě bílé.
 • ‚První sníh‘ - bílý kompaktní rostliny až 40 cm Květenství froté až 6 cm květů během měsíce srpna ...

Používá se pro řezání, kvetou v pozdním podzimu, obvykle pěstuje ve sklenících.

 • 'Altgold'. Květenství plochý tvar, zlatožlutá, velikost gustomahrovye 6-8 cm Bush výška -. 50-65 cm Listy malé, tmavě zelené .. Doba květu - začátek října.
 • 'Aurora'. Květenství plochý tvar, velikost 9-11 cm, oranžová. Výška keře -. 75-84 cm listy velikosti medium, tmavě zelené. Kvete od září.
 • 'Snow Elf'. Květenství bambule gustomahrovye, sněhově bílá, velikost 6-8 cm Bush výška. - 54 - 75 cm Doba růstu. - září.
 • 'Valley Rufus'. Květenství plochý tvar, růžovo-fialová, froté, velikost 7-9 cm doba květu. - konec září.
 • ‚‘ Primzvara květenství polokulovitý tvar, velikost 8-11 cm, světle růžové. Výška keře -. 74-95 cm listy jsou středně veliké, tmavě zelená. Kvete od září.

Tyto odrůdy zahrnují všechny výrazné barvy pro chryzantémy. Existují také bi-barevné druhy. Vezmeme-li v úvahu věk a stupeň na stejné rostlině se může pohybovat od desítek až stovek květenství.

Kvetení a vysoký (1,5 měs.) Bush. Reed květy bílé, trubkovité - sytě žluté. Květenství deštník. Kvetoucí spadá do září. Tato třída je vytrvalá.

Roční keř s celými protáhlé listy bez stopek a lodyha, až 64 cm. Květenství obvykle malované v bohatých odstínech žluté. Kvete od června.

Krátký vzpřímený keř s četnými stonky, a to až do 24 cm. Tvar listu může být odlišné. Květenství nasycený žlutou barvu, dosahují velikosti 4 cm v obvodu. Vyznačující se tím, dlouhé a bohaté kvetení.

Rostliny, jako jsou rozptýlené jasném světle poledních přímého slunečního stínu květin. Večerní a ranní sluneční paprsky jsou užitečné pro rostliny. Vhodným místem pro péči o květiny - v oknech východních a západních směrů.

Je žádoucí, aby se na letní zahrádce květiny před domem, v místě, chráněném před slunečním zářením. Udržujte zařízení může existovat až do mrazu. V místnosti je nejlepší vzít chryzantéma chladném místě, cca 16C.

Zalévání během vegetace chryzantémy hojně rozloženy a měkká voda, alespoň horní vrstva sušení půdy. Zabrání půdy sušení v péči nemožnou - to může vést k vylučování pupeny a listy. Po vychladnutí se obsah v domě, zalévání se provádí opatrně, takže není moc navlhčit zemi.

Návnada, v péči o rostliny produkují každý týden během vegetačního období, květinové komplexních hnojiv.

Když chryzantémy Bush bud, to by měly být sníženy u země a přesunout ji na chladném místě při teplotě asi 4-6C. V březnu se Bush transplantovány a přesunut na chladném (14-19C) a lehce místnosti. Substrát pro chryzantémy mít volné a výživné, jako je tento:

Ve spodní části nádrže umožňují odvodnění.

Rostoucí barevné zahradní chryzantémy revitalizuje tupý podzim a krajinu, jak k tomu dochází jejich květu před zimními mrazy. Vypadají skvěle s mnoha různými keřů a květin v zahradě, protože umístění stříkací chryzantémy může být v jakémkoliv počtu lůžek. Používání listy a květy chryzantém nekončí na zdobení zahrady, dnes jsou široce používány v lékařských aplikacích. Předpokládá se, že jejich použití zlepšuje imunitní systém a je prevence kardiovaskulárních onemocnění a rakoviny.

Zahradní stříkací chryzantémy: fotky a názvy odrůd

Rostoucího v zahradě chryzantémy v módě byl vždy. Tyto květiny nevyžadují speciální podmínky pro růst, což je určitě plus. Kvetou na podzim, kdy ostatní zahradní rostliny již dávno zašlé. V tomto Chrysanthemum pokračuje k radosti svých čerstvých pupenů až do pozdního podzimu. Existují případy, kdy květenství krásné světlé skvrny vyčnívají na pozadí první sníh. Chcete-li ozdobit vaši zahradu chryzantémy či zahradu, pak pokračujte v tomto sevření. Péče o tyto rostliny pod silou každého z nich.

V tomto článku se budeme diskutovat o tom, co jsou stříkací chryzantémy, musí být fotografie s nimi spojené. Ihned je třeba poznamenat, že chryzantémy Bush zahrada je rozdělena do mnoha odrůd, z toho v jeho vlastní originální a zajímavý kus. Chovatelé ve stejnou dobu nezastaví, berou více a více nových odrůd této krásné podzimní květiny.

Foto od: flo.discus-club.ru

Chryzantémy odrůdy s fotografiemi najdete v této sekci. Stručný popis zařízení, bude zde umístěna. Prvním z nich je napsat, že existuje několik klasifikace chryzantém. Jsou založeny na funkcích těchto rostlin:

 • výška pouzdrem;
 • Charakteristické rysy pupenů a květenství;
 • doba kvetení;
 • otužilost.

Podle těchto kritérií jsou stanoveny podle jednotlivých druhů, stejně jako vybrané tituly Chryzantéma.

Foto od: www.akinto.me

Druhy chryzantémy, v závislosti na jejich růstu

Je poddimenzovaný, střední a vysoká chryzantémy Bush. Tyto typy jsou snadno definovat. V případě, že rostlina je větší než 1 metr, on je považován za vysoký. Pokud je nižší - Průměrná výška. Podměrečné chryzantémy dosáhnout maximálně 30 -40 cm na výšku.

To se odkazuje na vysoký mysli chryzantémy Bacardi. Pěstuje se pro řezání. Jednou z vlastností jednotlivých tříd chryzantémy - odpor. Květy mohou být dlouhá doba do vázy v podobě cut-off, a zároveň bude vypadat svěží a krásná. Chrysanthemum odrůd Bacardi je často používán k vytvoření objemu kytic.

Chrysanthemum odrůd Bacardi. Foto od: www.orangespb.ru

Vysoké keře chryzantémy vyžadují trim a podvazky. Sevření umožňuje dosáhnout nádheru Bush. Po rozřezání horní část natáčení Chrysanthemum začátku, aby se hodně postranní výhony. To je pravděpodobně v důsledku aktivace spících pupenů, stejně jako vznik nových.

Dokonce i po odříznutí pouzdro může mít značnou výšku. Tím je nestabilní. Stonky chryzantém nezlomí pod vlastní vahou, protože jsou flexibilní. Přesto klesl k zemi, smíšený, špinavý. Bush nebude vypadat velmi dobře. Proto je lepší svázat rostlinu.

By srednerosloe odkazuje Chryzantéma Saba. pramení jeho výška je 70 centimetrů. Tato odrůda je velmi staré. Navzdory tomu, její zástupci jsou stále populární s lidmi. Saba chryzantémy Bush. fotografie

Chrysanthemum Saba. Foto od: avalansh-dostavka-cvetov.ru

Podměrečné filé chryzantémy se často nazývají. Pěstují není vyšší než 40 centimetrů, a jsou ideální pro venkovní dekoraci. Často tyto malé sprejové chryzantémy z výše připomínají míč květin. Pro tento účel se nazývají kulatý. Odrůdy tohoto typu chryzantémy nejsou vhodné pro řezání. Jsou příliš poddimenzovaný za to. Jsou používány k výzdobě zahrad a parků. Také kulovité chryzantémy pěstované v květináčích jako rostliny v květináčích.

Low-rostoucí chryzantémy ve své většině jsou chováni. Jsou krásné, ale to je velmi křehká a nemůže tolerovat vysoký mráz. Proto je u těchto odrůd chryzantém vykopat zimu. Jsou umístěny ve sklepě, kořeny kropili zem. Také poddimenzovaný chryzantémy často zasazeny v květináčích, a poté se umístí na chladném místě stínování. Skleníkových těchto barev není nutné, protože to budou mít hodně světla a tepla, a to vyvolá silný růst. není nutné v zimním chryzantém. Měla by spočívat.

Foto od: elgardens.ru

Melkotsvetkovaya grandiflora a Chrysanthemum Bush. Fotografie a jméno

Chryzantémy jsou také rozděleny do kategorií v závislosti na povaze jejich barvy. Prvním z nich je rozdělení chryzantémy na velkém a melkotsvetkovye. První z nich se používají pro kytice. Mají velké pupeny a dosáhl průměru 7 cm. Tyto květiny mohou ozdobit jakýkoliv prostředek.

Melkotsvetkovye chryzantéma multiflora často používají pro zahradní dekorace. Obvykle svěží a pestré barvy. To dává velký prostor pro fantazii. Pořádání různých podměrnou a melkotsvetkovye chryzantémy, můžete vytvořit velmi krásné kompozice, které dělají podzimní zahradu jasný a veselý.

Foto od: Moicveti.ru

Také, v závislosti na druhu květin chryzantéma rozdělují na:

Jednoduché odrůdy chryzantém připomínají heřmánek. Mají velké květy, okvětní lístky, které nejsou silné a rovné. Bud prostřední, tedy zůstává otevřená.

Chryzantémy Santini se týká jednoduchých odrůd. Navzdory tomu, že v jeho struktuře, že se podobá multi-barevné sedmikrásky, je inherentní v určitém originality. To je chryzantém různých barev. Také jednoduchý je chryzantéma „Optimista“ Bush. Je růžové barvy a tóny. Také se odkazuje na tento druh chryzantémy „Selebreyt“ Bush.

Chrysanthemum Santini. Foto od: sdelaypodarok.ru

Chryzantémy Selebreyt. Foto od: Bestfleur.ru

Foto od: All-Biz

Poloplných odrůdy jsou nejčastější. Typicky, oni zdobí zahrady a předzahrádky květinami milenci. Květ poloplná odrůdy mají hustou hřiště jsou částečně uzavřená na půli cesty. K tomuto druhu patří do chryzantémy „Lolipop“ Bush.

Chrysanthemum Lolipop. Foto od: floritime.ru

Green Chrysanthemum Bush má kulovitý tvar pupeny. To je považováno za froté. Jeho neobvyklá barva bude dělat žádnou zajímavou kytici. Tento typ chryzantémy odvozeny synteticky. To je důvod, proč je množení osiva, neudrží svých odrůdových vlastností.

Zelená chryzantéma. Foto od: Vidumki.ru

Pompone květinové odrůdy mají téměř pravidelný kruhový tvar. Tento velký načechraný pupeny, které přicházejí v různých barvách. Mají především rád pěstitelé květin. Tím, pompoms třída by měla obsahovat bílé chryzantémy „Umka“.

Pompone chryzantéma. Fotografie barvy. Chryzantémy.

Foto od: sad-dacha-ogorod.com

Chryzantémy péče

Hedgeové zahradní chryzantémy vyžadují pečlivou údržbu. Hlavní věc je vybrat správné místo pro ně roste. To musí být nějaký nadmořská výška. Proč? Skutečnost, že čím vyšší budou vysazeny chryzantéma, tím méně se bude muset dosáhnout na slunci. V důsledku toho nebude vypadat tenký a dlouhý. Sevření bude Bush je také velmi svěží.

Tam je druhý důvod, proč by měly být vysazeny chryzantémy na kopci. Skutečnost, že tyto květiny nelíbí nadměrně smáčení. To s sebou nese vznik houbových chorob a různých škůdců. Na Chrysanthemum nezačnou jí trpí, a dokonce hnít, je nutné ji zalévat mírně. Ale řídit tento proces není vždy možné. Těžké deště mohou podmáčené půdy. Pokud Chrysanthemum vyroste na kopci, přebytečná voda v této situaci prostě vypustit zemi. Tak budou vaše barvy se uloží.

Chryzantémy by měly být pravidelně řezat. Pokud si zkrátit vrchol závodu poroste do šířky a otáčet se svěží Bush. Také sanitární řezání. Mají tendenci dělat na jaře a na podzim. Vyjmutí staré, zkažený a nemocný vychází chrání chryzantéma před úplnou zkázou nebo napadení škůdci.

Foto od: comfort-myhouse.ru

hnojiva pro chryzantém je nutné střídat v závislosti na ročním období. Na jaře a počátkem léta přinášejí hnojení dusíkem. Stimulují aktivní růst. V pozdním létě, jděte na fosforu a draslíku hnojiv. Přispívají k nahromadění pupeny a bohaté kvetení. Draslík také poskytuje energii na zimu. To je zvláště důležité v případě, že chcete ponechat chryzantémy na zimu v otevřeném poli.

Není nutné dát do pozdního podzimu hnojení dusíkem. Vyvolávají růst. Na jedné straně, můžete získat obrovskou keř, ale bez pupenů. Na druhé straně chryzantéma, která výrazně vzrostla pod vlivem hnojiva, jednoduše nemusí trávit zimu. Příliš mnoho z jeho sil půjde k tvorbě mladých výhonků.

Zimlvka Bush rostliny mohou být prováděny v otevřeném poli. Mohou být také v chladném období vyčistit sklep. To je ale způsob, jak přezimování vybrat? Frost-rezistentní odrůdy není nutné kopat. Mohou být jen teplý, s použitím dřevěného rámu a polyethylen. Tyto odrůdy chryzantém, které nejsou vytrvalý, je nutné vykopat a dát do sklepa nebo ve skleníku. Stojí za zmínku, že čím větší je chryzantéma, tím horší to přináší zimní počasí.

Trvalka zahrada chryzantéma

Mezi různými rostlinami zařídit záhonů a květinových zaujímá zvláštní místo takzvané „klasiky žánru.“ Jak to má konzistentně, rok co rok patří celoroční zahradní chryzantémy, které ohromit i ty zkušený pěstitel rozmanitost svých různých barev, tvarů a forem. V tomto článku se dozvíte o odrůd, výsadbu a péči o vytrvalých zahradních chryzantém. Míra změť barev a vybrat si preferované druhy pomoci jsou četné fotografie chryzantéma zahrada.

Popis zahradních chryzantém a fotografií

Jeden z prvních jmen kulturní botanických - Chrysanthemum, později to bylo změněno na Dendronthema a nedávno se stal známý jako pěstitelů květin chryzantém zahradní trvalka.

Kultura je rozdělena do velkého-terry a jednoduchých tvarů. K dispozici je klasifikace, pokud jde o kvetení, barvou květů, jejich velikosti a dekorace. Existují rozdíly, které jsou určeny výhradně pro pěstování řezaných květin. To buketnye chryzantémy, které jsou odolné vůči nepříznivým podmínkám jejich přirozeném prostředí. V závislosti na druhu rostliny mohou být pěstovány v podobě pouzdra kultury, a může mít jeden nerozvětvený stonek. Výška stonků až 150 cm, je minimální parametry dosáhnout až 15 cm. To umožňuje, aby lůžka čerpat celý skládá z různých druhů zahradního chryzantémy odlišných výšku a načasování kvetení. Oni jsou, mimochodem, může protáhnout od poloviny června až do okamžiku, kdy nastavíte trvalý sněhové pokrývky.

Podívejte se na fotky zahradních chryzantém různých výškových a barevných variet a ocenit krásu tohoto závodu:

Barva pupenů je nemožné popsat ani vyjmenovat všechny možné odstíny: je čistě bílá, žlutá a oranžová, citron a dokonce i zelené a červené a fialové. Taková paleta barev okvětních lístků, je nepravděpodobné, aby vyhovovaly jinými zahradnickými plodinami.

Poprvé celoroční chryzantémy, fotky, které vidíte na této stránce bylo uvedeno cestovatelé napříč rozlohách na Dálném východě. Historická vlast kultury je považováno za Mandžuska a severní Číně. Obyvatelé těchto oblastí nejen pečlivě zachovalé divoké druhy rostlin, ale také chov práce provedená tak daleko, jak je to možné. Přísně vzato, tento výlet do dávné historie nám umožňují představit, jak nenáročný zástupci zahradních plodin na podmínkách jejího růstu. I když v současné době máme k dispozici celou řadu zahradní chryzantémy výhradně chovu původ se zlepšenými vlastnostmi spotřebitele.

Ve většině případů se v našich zahradách jsou běžné typy, které jsou nejlépe přizpůsobené místnímu klimatu. Ale nebojte se experimentovat. Vyberte nejexotičtější odrůdy zahradních chryzantém fotografií, které vám pomohou učinit správné rozhodnutí, a nebojte se, protože jejich odolnost vůči chladném klimatu. Tyto zahradní květiny vydrží jarní mrazy a krátký a sibiřské zimní mrazy. To se stává možné, pokud je přítomnost sněhu pokrytí dostatečné. No, nebo alespoň další krycí na zimu s tlustou vrstvou sena nebo slámy.

Mezi nejčastější druhy vytrvalých chryzantéma zahrada - to «Early Yellow», která má smíšený genetickou strukturu a je podobný ve své dekorativní vlastnosti na japonských sasanek. Celkově vzato, květinářství je asi 700 druhů zahradních chryzantém, z nichž největší počet obyvatel disponují formě spreje, vhodný pro řezání a terénní úpravy výzdobu k dispozici. Všechny z nich jsou rozděleny do druhů. Zvážit nejběžnější odrůdy typu tvořícího květenství.

Froté tvary lehoučkés liší husté výsadbu lístků, které tvoří kulový tvar a zcela zakrýt záhon.

lístků schetinistoobraznyh chryzantémy Někdy může být zaměněny za jemné kartáče, které se získají prostřednictvím rafinovaný zkroucení tenké plátky.

Dokonale kulatý tvar hladký koule může chlubit Pompone grade, Liší froté a dlouhé kvetení i v těch nejnáročnějších podmínkách.

semi-double odrůdy zahradní chryzantémy na fotografiích jsou velké množství různých forem, ale nejoblíbenější závod s svěšené květenství. Mají odkrytý zůstane ve středu, a hrany jsou uspořádány hustě pokrývající úložné plátky různých tvarů a barev.

jednoduché odrůdy - to je elegantní ve své jednoduchosti květenství ve formě připomínající daisy.

Anemonopodobnye gradea sasanek mají jen společný název. Ve skutečnosti je to jednoduchá forma zahrada chryzantém květin, které vystupují ze svých spoluobčanů druhu pouze na konvexní jádra více květů. Zdálo se, že zvedne na okrajích okvětních plátků a vytváří příznivý dojem.

Další skupinu relativně vzácných druhů - je tendenci lžíce chryzantémy. Jméno kapely pochází ze srovnávacích podobností každého plátku ve tvaru s lžičkou. Toho je dosaženo prodloužení lalok povrch je blíže k vnějšímu okraji.

Kromě těchto tříd je podmíněná rozdělení stupeň odolnosti vůči nepříznivým podmínkám růstu. Pokud chcete, snadno pěstovat podobné plodiny, a to i na dalekém severu, zahrada pro výsadbu chryzantémy vyžadují specifický řadu s názvem „Korejský chryzantéma.“ Ale v oblastech s mírným klimatem můžeme doporučit takový zázrak v Japonsku, as Chrysanthemum odrůd „Fantasy“. Vysoký stupeň odolnosti proti chladu má Class «Susaninu Bonnet».

Aby byla zajištěna řádná péče o zahradních chryzantém vyžadují, aby jejich správného místa pro přistání a vyrazit na zahradní plot. Tyto zahradní květiny jsou rezistentní pouze k dočasnému stínování. Postup pro aktivní záložky květu jim pohárky dostatečné množství světla potřebného. Z tohoto důvodu, Ozelenění zahrady chryzantémy by měla být v místě, kde jsou k dispozici po celou dobu denního světla sluneční paprsky.

K pěstování zahradních květin mohou být použity chryzantéma osiva a řízky sklizené z dospělých rostlin. Stud přes řízky použít pouze v případě, že je dostatečné množství očkovací látky. Preferovaný způsob dlouhodobého výsadba zahradní chryzantémy pomocí setí. Takto můžete nejen zaručit zachování všech dekorativních vlastností květin, ale také poskytnout sám s nejvyšší rozmanitosti odrůd s minimálními finančními náklady.

S cílem zajistit brzké kvetení se používá velmi pěkná zahrada chryzantéma semena způsob sazenice. Mohou být zaseta již v polovině února v boxech s ohledem předem připraveného ve své struktuře půdy. Zásuvné semena by měla být do hloubky ne více než 1 cm. Klíčení z nich vynikající, takže se není třeba zahuštěný přistání. Výhonky objevují po 7 - 10 dní po výsadbě. Zálivka by měla být podle potřeby tak, aby se vždy zachovat hliněné pokoj za mokra. Sazenice šerm se provádí ve fázi objevení prvního páru pravých listů. Prohlubující se Sepals do země. Liberálně mrholení po pick and place na 2 - 3 dny v tmavém a chladném místě. Trvalka zahrada chryzantéma dobře snášen transplantaci a rychle vybudovat kořenový systém. To vždy ovlivňuje vývoj zelené hmoty sazenice.

Lůžkoviny budou k dispozici v polovině května, tím více vlhkosti v té době zůstávají v půdě, tím rychleji se sazenice začne se přestěhovat do růstu. A velmi důležitou podmínkou, týden před výsadbou do země je nutné kornatění sazenic. Chcete-li to, budete muset začít svůj den projít na čerstvý vzduch, počínaje 15 minut a přidá každý den stejné.

Poměrně jednoduchý způsob výsadby zahradní chryzantémy přes kmenů, řízky, a tak, že se pouzdro. Pro výsadbu materiál dostatečně snížit řízky (řízky) z dospělých pouzdrem a dát je do vody po dobu 7 dnů. Za to, že budou mít kořeny a můžete zasadit přímo do země. Rozdělení Bush nemá žádný dříve než ve třetím roce života rostliny.

Péče o zahradní chryzantémy v procesu pěstování

V procesu pěstování zahradních květin Chrysanthemum by měla věnovat velkou pozornost procesu tvorby keře. K tomu, který se konal pravidelně dělat a čalounění proschipyvaniya. Primární štiplavý se provádí, když je centrální růst střílet až do výšky 10 cm. Odstraněné špičky. Pak dopředu, když se postranní výhony do výšky 10 cm. A špetka je. Za to, že rostlina roste rozkvětem.

Také pro zahradní chryzantémy pečovat je včasné zalévání. Rostlina je velmi závislá na úrovni vlhkosti půdy. Nemá tolerovat sucho a může odstranit všechny buňky, a to i v případě, že země koma suchý pozorovány pouze 10 hodin.

Druhou důležitou událostí je zavedení organických a minerálních hnojiv. Obvazový používá humáty a komplexy s převládajícím draslíku a hořčíku. Přestože vývoj zelené hmoty z kroku zahrada chryzantéma květiny vyžadují velké množství dusíku. V půdě kopání velké množství organických látek zaveden. Na povrch půdy po zasetí mulčovací kompost.

V procesu udržení zahradní chryzantémy doba květu vyžaduje pravidelné odstraňování odumřelých květů a slábne. Pomocí tohoto jednoduchého akce může prodloužit dobu květu asi 3-4 týdnů.

Podívejte se na fotografie chryzantéma zahrada s dobře vytvořenými keřů:

Některé odrůdy dlouhodobé zahradní chryzantémy může být ještě více dekorativní. Pro tento účel celkem boční střílí prořezávání. Na každém závodě, takže pouze jeden stonek a květ bodec. Takto můžete získat skvělé velké květy. Pro takové „experimenty“ Regalia vhodných odrůd a Dorridge krása

SoderzhanieVidy a odrůdy rostlin brunfelsiyaUhod Otto Brunfels: zavlažování, hnojení a přesazování kořen jako Otto Brunfels: metody.

 • SoderzhanieRastenie host: jak správně pěstovat a vyraschivatVidy a hostitel odrůd: fotografie, název a popis rasteniySposoby chovné hostitelé :.

 • SoderzhanieSorta a druhy zahradních fialek (macešek): fotografie, název a popis trvalka tsvetovKak pěstovat macešky.

 • SoderzhanieKak strom pivoňky vypadat různých odrůd: fotografie, jméno a opisanieKak správně vysázeny okrasné strom pionKak.

 • SoderzhanieKakih květy jsou sněženky a vypadají jako zahradní Galanthus (s fotografiemi) Populární druhy a odrůdy sněženek: fotografie, jméno.

 • SoderzhanieKak čemeřice závod na místě, jak pěstovat hellebore a jak propagovat tuto zahradu tsvetokUhod pro pěstování hellebore :.

 • Květiny eustoma - vzácný návštěvník v našich zahradách. Trochu častěji tento závod se nachází na okenní parapety. I když je nespravedlivě podhodnocena. ,

  Hortenzie zahrada - není častým návštěvníkem v našich zahradách. A to je marné, protože pnoucí květiny mají širokou paletu barev.

  Existují různé druhy domácí kaktusy, které se liší v typu a velikosti. Zde je seznam nejběžnější.

  Růže - nejpopulárnější srezochnyh kulturu, je těžké si představit slavnostní kytici bez něj. Růže - nejznámější zahradnické plodiny. ,

  Most v květináči fíkus (Ficus), jsou dlouho-žil - drop off v závodě na okenním parapetu, můžete je nyní na dlouho.

  Mezi muškáty mají velmi nenáročnou rostlinu, která není náročná podmínky pro růst a nevytvářejí dokonce i problémy začátečník.

  Domácí zvířata orchideje - je, samozřejmě, chloubou každého pěstitele. Přestože za poslední roky Dendrobium a Phalaenopsis nejsou tak vtipné.

  Rozmanitost lesa zóny rostlin zvolit pro zahradní plot ty květiny nebo byliny, které se hodí dokonale.

  Kvetoucí rostliny v domě - to je skvělá příležitost vytvořit dobrý příjemnou atmosféru a vyplnit vzduchu s nádhernými vůněmi. ,

  Aubrieta květiny jsou také obyčejně známý jako Aubretia. To je rod z dvanácti druhů kvetoucích rostlin v rodině zelí (o nich.

  Zkrášlit vaši zahradu, aniž by příliš mnoho problémů a úzkostí pomáhá mnoho kvetoucí rostliny, které nevyžadují zvláštní péči. Tyto druhy zahrnují.

  Mezi různými rostlinami zařídit záhonů a květinových zaujímá zvláštní místo takzvané „klasiky žánru.“ Jako vždy.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  85 + = 94