zinnias foto

zinnias foto

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Přehled odrůd zinnias

Chcete-li, aby vaše květinová zahrada pastvou pro oči, a to nejen v létě, ale až do mrazu? Takže na své lůžko muset spokojit cínie! Světlé a barevné krásy potěšení paleta barev, doslova proměnit místo. Vy sami si představit, že poté, co se seznámí s tsiniya odrůd s fotografiemi a jmény.

Navždy uvízl v názvu jméno květ německý lékař a botanik Johann Cinna, který již v 18. století přinesl první semena ze střední Ameriky, Evropané neznámé květiny. Od té doby je pevně zakotvena v evropských květinových záhonů.

Květina, která patří do čeledi Asteraceae, má přímý poněkud rozvětvený kmen, na němž jsou archy bez stopky zasadil ovál. všichni mají několik špičatý hrot. A list a stonek rostliny neliší hladkost, naopak, jejich povrch je pokryt malý, ale poměrně tuhé chloupky.

Květenství - jednoduché nebo dvojité květy, shromážděné v koši. Velikost květenství liší: nejmenší má průměr asi 5 cm, velký dosah až 15 cm.

Rostlina miluje teplo, otevřených slunných místech, která nejsou náročné na zvláštní péči a nekaprizno. Vyznačuje se schopností rychle rostou a kvetou po dlouhou dobu. Květy se podobají jiřiny, měsíčky a chryzantémy.

Od 22. známé přirozeně se vyskytující druhy jednoletých v okrasného zahradnictví používá pouze čtyři: elegantní, angustifolia, tonkotsvetkovaya, linearis. Po zvážení Ostálky odrůdy s fotografiemi a jmény, budete moci vybrat nejvhodnější vyzdobit své záhony.

je nízká (do 60 cm), křoviny sestávají z křehkých stonků, které jsou malé dekorace květenství (3 cm).

Většina rostoucí nízké květiny zinnias (25-35 cm). Miniaturní keře kvetou stejné miniaturní květenství, které mají charakteristickou oranžová barva třásně na plátky.

Ale nejvhodnější pro klima naší země staly elegantní a angustifolia odrůdy Zinnia poskytují podrobné popisy.

grade potěší rychlý růst, velké (15 cm) velikost květenství.

Mezi nejoblíbenější odrůdy Ostálky elegantní oceli:

 • skupina Georginotsvetnaya která zahrnuje stupně s dobrým rozvětvených keřů různého vzrůstu, dlouhé (12 cm), listy a velké květenství s polokulovou tvar.
 • Pomponio Group má jiný název - liliputovaya. Nízká (55 cm) a dostatečně kompaktní, ale zároveň produkuje mnoho výhonky keřů odrůd tohoto druhu obvykle kvetou současně malý (4 cm) a liší se květenství malé lístky.
 • Skupina zinnias „Fantasy“ nebo „Fantasy“ reprezentován průměrná výška (65 cm) odrůdy s velkými listy a dostatečně velká (do 10 cm), volné květenství.
 1. angustifolia

Odrůdy se vyznačují nejen prodloužené a poněkud protáhlé listy s ostrými hroty. Jsou středně velké květenství o průměru pouze 4-6 cm.

Dva populární odrůdy tsiniya elegantní a angustifolia - mají mnoho odrůd, a jsou schopné vykonávat nejnáročnější požadavek na Zahradní architekt.

Víc seznámil s květinou a podobách.

Low-rostoucí odrůdy jsou cínie a elegantní, a uzkolistoy druhy. Květinářství miloval odrůd takové miniaturní zinnias:

"Červená Karkulka" (Rotcopchen) - elegantní Zinnia Bambule. Květina byl jmenován, protože jeho jasně červené barvy, saturace, které nemohou ani měnit letní slunce. Half-metr nízké keře (45-55 cm) mají formu koule, zdobený husté pupeny gustomahrovye, v některých případech - zaoblené, v jiných - připomínající komolý kužel).

„Perský koberec“ (perský koberec, perský koberec) - uzkolistaya cínie, které se týkají většiny okrasných odrůd. Keře jsou nízké, mezi 40 a 50 cm, hmotnost výsadba působí dojmem jasného koberec, kterému dominuje žluté, červené, hnědé odstíny. Květenství až 6 cm - dvojbarevný, rákosu květy se vyznačují charakteristickými kontrastní skvrny. K odrůdy výhody patří schopnost tolerovat sucho a dobrou odolnost proti mrazu.

"Tom Thumb" (Tom-Thumb) - ještě jeden zástupce elegantní cínie. Miniaturní keře (35-45 cm) je připomínající „Červená Karkulka“ a jejich jasně červené, nezmizí na slunci pupeny. Nicméně, ve srovnání s kulovité nebo zakulacené květenství vlastní Rotcopchen, květenství Tom Thumb-zdají být ploché.

„Short staph“ - jedna z nejnižších i mezi low-pěstování odrůd, jejichž výška - až 25 cm, na něž se vztahuje s poměrně velké (až 10 cm), barevné květenství (Cherry a korálů, červené a bílé).

Pro zahrádkáře Zinnia - jedinečný závod. To může být pěstovány na posteli nebo v hrnci. Dobré projevuje také s vázy s květinami života, a může trvat až 14 dní potěšit své názory. Zvláště cenné kytice zinnias že květina má žádný zápach a nezpůsobí nepohodlí pro lidi, kteří květinová vůně způsobuje bolesti hlavy.

Pěstovat tsinniyu kytice s potěšením uvádí, že se doporučuje používat směs tsinniyu srezochnyh odrůd.

California obři (Kalifornishe Risen) - směs, ideální pro řezání. Vysoké keře (90 až 100 cm), tak působivé velké (14-15 cm) květenství, které mají nejvíce jinou barvu. Mezi obry - květy jsou bílé, žluté, krémové a fialové, červené a různé odstíny barev - oranžové a fialové, růžové a losos. Zachovat nádherný výhled do vázy květiny mohou být až do 10-12 dnů.

Kaktusovidnaya Zinnia - díky vysoké růst až do 90 cm, vynikající pro řezání. Straight stonky, velké květy, okvětní lístky s neobvyklými tvary. Doba květu - od června do září, již dlouhou dobu v podobě cut-off ve vodě.

Tipy krajina návrháři

Krásná květina v designu místa pro mnoho odborníků je jedním z hlavních míst.

Profesionálové navrhnout následovat některá doporučení, které budou zinnias dívají na svých stránkách co nejefektivněji.

 • Je vhodnější použít zařízení pro skupinové výsadby, přestože se jeden přistání cínie vypadá krásně.
 • Mixborders pro nejvhodnějších odrůd vysoký, podsaditý užívání hranic tsinniyu.
 • Pokud se vám líbí design ztělesňuje rustikálním stylu, tsiniyu používat v kombinaci s těmito barvami: astra, měsíček, měsíčku, zvonky, sedmikráska, chryzantéma.
 • Použít tsinniyu pro jednu výsadbě v zahradě, v zahradě s zelenina, bylinky stolování. Jasná skvrna je expresivní na zeleném pozadí, a navíc bude dalším zdrojem přilákat hmyz k opylování.
 • Dobře vypadající lineární výsadbu zinnias, což je druh separátory zeleninové lůžek nebo vysazeny podél zahradních staveb, zahradních cest.

Zkušení pěstitelé vědí, že péče a údržba Zinnia splňuje krásu mrazu.

Tsiniya: druh, odrůda, název s fotografií a popisem

Cínie - je vytrvalá nebo jednoletá bylina. Existuje asi 22 druhů zinnias, ale ve výzdobě zahrad použity pouze dva druhy ročních květin. Ve volné přírodě, tato rostlina roste především v Jižní Americe. V Evropě, cínie zasáhla v roce 1795.

Zinnias získal popularitu nejen díky svým atraktivním druhů. zde několik výhod, že vám bude padat v lásce s těmito rostlinami i další:

 • Kontinuální kvetení. Čím více barev vám otschipnete z zinnias, tím více budou.
 • Libovolné výšky. tam jsou nízké a vysoké druhy mezi jednotlivými druhy zinnias; s nimi můžete snadno ztělesňují jakoukoliv představivost.
 • Paleta barev. Zinnias mohou být různé barvy, ale konzervativní, protože je lze snadno kombinovat s letniček nebo trvalek, listnatých rostlin a trav.
 • Hostina pro motýly a ptáky. Zinnias přistane a uvidíte, jak oživit svůj záhumenky se vznikem velkého množství okřídlených tvorů.
 • Minimální péči po výsadbě. Nenáročné rostliny budou příjemné na pohled, a nebudou se muset starat o nich hodně.

Cínie - trvalka a roční, polokeř a bylinné květiny. Přisedlé, vejčité se špičatou špice, na stonku se whorled nebo opačně, celek. Květenství - Jednotlivé koše, apikální, poměrně velké, přisedlé nebo dlouhý top of zahuštěných stopkách. Wrapper koše střechovité, vícevrstvý. Marginální květiny ligulate, maloval v různých barvách: červená, fialová, žlutá, růžová, bílá, fialová, fialová, roste hustě, s vykrojené nebo zaoblené zastřešující; interní - trubkové, malý.

V zahradě terénní úpravy použity dva druhy letniček - Zinnia angustifolia a Zinnia elegans, které vedly k mnoha druhů zahradních zinnias a jsou velmi různorodé dekorativní vlastnosti. Velký cínie populární v Americe.

Tsiniya - to termofilní a otáčivý ke slunci květ, který nesnáší mráz. Při dlouhodobé a bohaté kvetení vyžaduje setbu do půdy s neutrálním pH a živin. Prostor přidělené v rámci kultivace, první vykopané, a potom přidat podlážku, kompost nebo humusu 9-11 kg na 1 čtvereční. Hnojiva se přidá 1 polévková lžíce nitrofosfátového, draselný a superfosfát a kopal zase do bajonetu.

Výborný se vyvíjí, když výsadbu na slunné místo, chráněné před průvanem. Dbá přitom nesnáší delší sucho a přebytečné vody v půdě, ve kterém květy zmenšují. Závod v záhonu reaguje na zavedení návnady, a to nejen při přistání, ale také v návnadách, provést několikrát za sezónu.

První návnada tsiny make up of pučící: 11 l. vodou ředitelný 1 lžíce močoviny, 2 lžíce znamená „květina“.

V návaznosti na návnadu provést první nadějné: 11 l. zředí se vodou a 1 lžíce tekutý prostředek „duha“ a „Agricola pro kvetoucí keře.“

Před rozhodně návnadu spánek dřeva popel v poměru 2-3 lžíce 1 sq. m. odkrytí pupen květiny ošetřené znamená "bud".

Zpravidla zinnias rozmnožují semeny přes sazenice, protože rostliny jsou citlivé na to i mírný mráz. Před výsadbou namočit semena v mokrým hadrem k výběru životaschopných semen. Staré semena klíčí asi 7-11 dnů, čerstvé - po dobu několika dní. Vysévají na parapetu v kapacitě rašeliny, na začátku dubna, klesá do hloubky 1 cm. Nejlepší Růst teploty 21 až 25 C. Je-li stromek protáhla, může pohřbít. Rostliny se objeví rychle adventivních kořeny. Na začátku léta, sazenice rozloží, přinášejí květiny na lodžii.

Výsadba je na svém místě po jarní mrazy, květiny držel v určité vzdálenosti od sebe navzájem o 32-36 cm. Transplantací hrouda barev snadno přenášet. Každá květina na keř uchovávány po dlouhou dobu, až jeden měsíc. Semena mají rychlost klíčení až 3 roky.

Zinnias konstrukce infield

Pěstovány v rabatkah, lůžka pro řezání, ve velkých polí a skupin. Vysoké typy jsou ideální pro zdobení záhony a rabatok. Pro kontejnery a balkony vhodné krátké a střední růstu (16-21 cm) typů. Tyto odrůdy kvetou hojně a nepřetržitě, odolný proti větru, nevyžadují tolik péče. Zvláště atraktivní vzhled zinnias skupina. Rostliny jsou vynikající ve vodě a zachovat jas barev po dlouhou dobu. Jsou odříznuti, když květenství otevírá na třech čtvrtinách, řezané konce stonků v horké vodě, nebo spálit. Květy zvadlých svěžest může být vrácen, po aktualizaci dolní šikmý řez a jeho umístění v horké vodě.

Trpasličí zinnias může kopat před mrazem s hrouda, vysázeny ve velkých květináčích, pečlivě napojena a drženy v místnosti na světlém okenním parapetu. V tomto případě, mají za pár týdnů bude zdobení místnosti.

Druhy a odrůdy tsiny: fotky a popis

A rychle rostoucí jednoletá rostlina s stabilní a vztyčené stonky, 35-95 cm vysoký. Listy jsou přisedlé, celokrajné, vejčité, špičaté, tmavě zelená, uspořádány opačně. Listy a stonky mají tuhou okraj lesa. Květenství - koše 4-16 cm v obvodu. Ligulate Květy jsou bílé, světlé, žluté, krémová, červená, oranžová, fialová, lila, lila. Ve formě - válcované do trubice podél lineárně podlouhlé nebo podlouhle oválu. Kvete nepřetržitě a velmi bohatě od začátku července až do mrazů. Rodící. Semena mají rychlost klíčení 3 roky.

Výška zinnias, ligule tvar a strukturu květenství květiny dělí do několika skupin:

 • hrizantemotsvetnye;
 • georginotsvetnye;
 • gayyardiotsvetnye;
 • skabiozotsvetnye;
 • fantasy;
 • bambule.

V naší zemi nejoblíbenější odrůdy bambulkami a georginotsvetnyh tsiny někdy zasadil stupně fantazii.

Zpravidla semena jsou k prodeji ve směsi, ale dnes, s rozvojem krajinářské architektury zvýšila potřebu semen, děleno barev a odrůd.

Georginotsvetnaya skupina ladný zinnias

Georginotsvetnye cínie - kompaktní, silný šíření či keře 65-95 cm vysoký, s malým počtem nižších větví řádu. Listy jsou velké, až 14 cm dlouhé. Terry květenství, velké, polokulovitý, 11-16 cm v obvodu. Ligulate květy jsou imbricated s mírně zvýšenými okraji, typ podlouhle lopatky.

Některé odrůdy Ostálky georginotsvetnoy

Crimson Monarch - Bush výška 65-76 cm, šíření. Husté květenství, froté, někdy velké a křehká, tmavě červená, 12-14 cm v obvodu. Květenství, které kvetou 17-26. Kvete od začátku léta do mrazu.

Violet - Bush výška 64-80 cm, šíření. Husté květenství, froté, 11-13 cm v obvodu fialové, různé odstíny. Květenství, které kvetou 17-24. Kvete od začátku léta do mrazu.

Oranžová Král - keř 66-75 cm vysoký, šíří. Květenství velké, jasně červené-oranžový, střední froté hustoty, 13-16 cm v obvodu. Květenství, které kvetou 19-23. Kvete od začátku července až do mrazů.

Lavender Queen - Bush výška 70-85 cm, šíření. Květenství barvy levandule s fialový odstín, Terry, husté, 11-13 cm v obvodu. Květenství, které kvetou 18-24. Květu levandule královna od začátku léta až do mrazu.

Purple Prince - výška rostliny až 65 cm, s velkými květenství fialovém odstínu, květy od konce června až do mrazů.

Envy - výška rostlin 64 až 75 cm, se zelenými froté květenství 11-14 cm v obvodu nejneobvyklejší a, s největší pravděpodobností, z toho nejvíce populární forma dnes zinnias .. Začíná kvést od začátku července až do mrazů. Velmi výhodné pohledy na kontrastním pozadí fialové a růžové květy.

lední medvěd - Bush výška 64-70 cm, kompaktní. Květenství husté, gustomahrovye, 13-16 cm na obvodu, bílá s mírným zelena. Květenství, které kvetou 16-21. Kvete od začátku léta do mrazu.

Tango - Bush výška 64-75 cm, semi-šíření. Květenství volné, Terry, červeno-oranžové, velké, 8-12 cm v obvodu. Květenství, které kvetou 17-29. Kvete od začátku léta do mrazu.

Růže - Bush výška 55-70 cm, šíření. Květenství velký sredneplotnye, Terry, 11-13 cm v obvodu, růžovou barvu různých barev. Květenství, které kvetou 16-21. Kvete od začátku léta do mrazu.

Fialová - Bush výška 65-85 cm, šíření. Květenství velké, drobivý, Terry, 11-14 cm v obvodu, tmavě červenou. Kvete od začátku léta do mrazu.

Cherry královna - výška rostliny až 75 cm, s velkým rich-cherry košů, doba kvetení od začátku léta až do mrazů.

Pomponio Group ladný zinnias

Tato keře 44-60 cm vysoký, hustě větvené, kompaktní, s velkým počtem větví 2-4 série. Malé listy. Květenství malé, zaoblené, shapochkovidnye, 4-5 cm v obvodu, froté, velmi hustá. Ligule jsou imbricated, malých. Kvetoucí simultánní a bohatá.

 • Paleček - Bush výška 41-50 cm, kompaktní. Květenství jsou velmi husté, froté, 3.5-7 cm v obvodu, plochý, shapochkovidnye, jasně červená, nezmizí na slunci. Květenství, které kvetou 31-42. Kvete od začátku léta do mrazu.
 • Red Cap -. Bush v podstatě sférické, výška gustomahrovye 51 do 61 cm Květenství husté gustomahrovye, 5-6 cm v obvodu ve tvaru komolého kužele k téměř kruhového tvaru, tmavočervené, nezmizí na slunci. Květenství, které kvetou 64-75. Kvete od začátku července až do mrazů.
 • Na prodej je kříženec Thumbelina. The Bush 51 cm na výšku, a s velmi hustou froté květenství, 3.5-7 cm v obvodu, kvete od začátku léta mrazu.

Tsiniya angustifolia. Vzpřímené, jednoletá rostlina, Bush má tvar rozvětvený 34-44 cm. Listy špičatý, podlouhlé nebo kopinaté, přisedlé, s širokou základnou, a 7,5 cm dlouhé. Květenství až 5,5 cm v obvodu, malé, zářivě oranžových, někdy ligulate květin Květ poloplná a jednoduché, s tmavě červeno-oranžové a špičkami základny. Tubular - černá nebo tmavě hnědá. Kvete od začátku července až do mrazů. Rodící. Semena mají rychlost klíčení až 3 roky. Nažky oválného tvaru klínu, silně zploštělé.

sluneční svit. Scrub vysoce rozvětvené, 21-26 cm vysoký. Květenství 3,1-3,6 cm v obvodu, Terry. Ligule bohaté oranžové na základně a červenohnědý na koncích. Tubular - oranžová. Bohaté kvetení až do mrazů.

Zinnia zahrádkáři ceněný pro své kráse a krásu, stejně jako rozmazané chuť, která nezpůsobuje bolesti hlavy. Dokonce i ve formě řezaných květin může udržet svěží vzhled po dobu asi půl měsíce. Zkušení pěstitelé věří, tyto květiny jako dar z nebes pro neobyčejné krásy, jednoduchosti obsluhy a snadnosti pěstování. Máte-li čelit problémům na výzdobu svého záhumenky se cínie je ideálním řešením.

Tsiniya: odrůdy s fotografií a popisem. Výsadba a péče o zinnias

Tsiniya je jednoletá rostlina z jedinečné krásy, existuje asi 20 druhů. V závislosti na druhu, květiny mohou být vysoké, střední a nízké-rostoucí. Proto neobodimo informace jako pěstované cínie, odrůd s fotkou a popisem. Výška stonku se pohybuje od 15 do 70 cm. Poupat tohoto typu, které mají různé barvy z bílé, zářivě vínové. Tato rostlina je rychle rostoucí, od výsadby do kvetení se koná ne déle než 2 měsíce. Kromě toho je možné se setkat kombinaci několika barevných provedeních.

Druhy zinnias - název a popis

Jen několik druhů je ze všech druhů odrůd zvláště populární v Rusku.

Elegantní tsiniya má oválné listy, které se zužují na základně. V závislosti na vzdálenosti od středu jsou větší a výraznější barvy. Každý plátek pokryté drobnými vlákny a má podélné pruhy.

Tsiniyu elegantní rozděleny stejně do poddruh: bambule skabiozotsvetnye, hrizantemotsvetnye, georginotsvetnye, gayyardiotsvetnye a fantazii. Mezi nejčastější jsou považovány georginotsvetnye a bambulí.

 • Georginotsvetnye zinnias mají silné přímé šíření nebo keře, jejichž výška může být až téměř 1 metr.

Okvětní lístky zaoblené tvar, nacházet vzájemně úzce. Řezané květy jsou dlouhé a příjemné na jeho čerstvost amnogo déle než jiné barvy.

 • Pompone zinnias ve výšce poněkud menší až 60 cm. Tento druh může být také nazýván Liliputovye.

Lístky pompoms tsiny menší, stejný tvar georginotsvetnym. Během kvetení lístků začnou zastrčit a květiny podobu bambulkami. Odtud jejich název.

Tyto dva poddruhy lze často nalézt v dvorcích. Pokud budeme porovnávat, georginotsvetnye zinnias může mít na jednom stonku, až 25 barev roletových. Ale Pompone může zajistit skutečný ohňostroj na stopce a mají až 70 květy na jednom stonku. Sami květenství mají malé rozměry nepřesahující 5 cm.

 • Fantasy keře jsou ve formě kuliček, roste až 60 cm na délku.

Květiny střední velikosti až 10 cm. Tento druh se liší od jiných forem jejích okvětních lístků, to je jejich jazyk. Listy jsou válcované do trubice a mají úzké tvar s ohybem na konci. Výsledkem je, že vypadají trochu kudrnatá a rozrušený.

Angustifolia tsiniya méně náladový a vhodnější pro klima v Rusku, než elegantní. Květiny v její jednodušší, ale o nic méně elegantní. Barva obvykle žluté nebo jasně oranžová s dvojitým listy hrany. Shluky malých, nepřesahuje 50 cm na výšku, velmi krásný kulovitý tvar.

V zinnias jehličnany kultivary méně než elegantní. Někdy vypadají jako měsíčky. Je hovořit o nejběžnějších typů jehličnany zinnias:

 • Perský koberec - tento typ je tak pojmenovaný na počest spojení s koberci na Východě.

Barva okvětních lístků žluté až tmavě hnědé s lapačem, jako na obrázcích. Velmi pěkný výhled na potěšit své barvy. Velmi pěkný bude vypadat v návrhu na šířku.

 • Glorienshayn - Tato odrůda kvete velice bohatě až do mrazů.

Keře jeho vysoce rozvětvené květenství mají strukturu froté. Okvětní lístky jsou jasně oranžové s hnědými špičkami.

 • Candy Stripe - velmi zajímavá odrůda, která je podobná perské koberce.

Ještě někdy je nazýván odrůdy „tygr“. To znamená, faktem je, že tento pruhované plátky, které vypadají rozkošný na lůžku. Jasný, pestré, a tak okouzlující.

Existují také různé typy tsiny, které jsou získány křížením jehličnany a elegantní Ostálky. Ukázalo se, že velmi krásné a neobvyklé kombinace, s bujnou klobouky a světlé barvy.

Jeden z hybridních druhu je tsiniya chlupatý pes. Listy ji pletl v trubce a snížena. Kromě toho, že je velmi zajímavá hybridní druh volal Pepermint hůl, která má barevné lístky žluto-červené barvy. Pohled Envy má světle zelené listy jsou velké a bohaté cap.

Tyto neobvyklé krásy rostlin mohou být zasazeny v dvěma způsoby: semenáčky a nonseedlings.

 • Sazenice metoda. Chcete-li urychlit proces klíčení, mohou být umístěny do vlhké gázy nebo přidat „Appin“, který je také růst akcelerátor. Teplota, při níž se semena, které mají být udržovány nesmí být nižší než 25 stupňů. Poté, co se objevily výhonky by měly být transplantovány do jednotlivých nádob a místa na okenní parapet. Světlo by mělo stačit k tomu, aby růst a půda by měla být vždy vlhký.
 • Nonseedlings způsobem. Přistání se provádí v otevřeném terénu, je-li teplota vzduchu již drží stabilní Plus. Za příznivých teplot a obecných klimatických podmínek, střílí se začínají objevovat po 10-14 dní. Chladné počasí tsiniya negativně reagovat a mohou brzy zemře. Měly by být napojena často, ale vyhnout se velkým množstvím nasycení.

Zinnias jsou rozděleny podle období kvetení a jsou časně kvetoucí a srednetsvetuschimi pozdnetsvetuschimi. Vše bude záviset na druhu květu, a v době, kdy jeho přistání.

Podle struktury jeho květenství se dělí na:

Úprava stonky Ostálky také rozděleny do nežádoucího nebo trpasličích (15 až 30 cm), střední (30 až 50 cm) vysoký (60 až 90 cm).

Kromě toho rozdělení rostlin jsou rozděleny do skupin podle tvaru jeho květenství:

 • bambule - je malý keř s řadou výhonků různých směrů. Mají malé listy, které vypadají jako bambulí na klobouku. Tím, pompoms druhy jsou "Little Red Riding Hood", "palečkovi" a "Tambelina";
 • fantasy - Bush není zcela kulatý, ale blízko k němu. Mají velké listy. Tyto květenství zajímavé válcované do zkumavek a poslal do různých směrů, a tipy jsou zdvojnásobil;
 • Kalifornie - výška dříku může být až 1 metr a charakteristický rozdíl je později kvetoucí. Tato zinnias s dvojitými laloků, které jsou uspořádány v obytném kachlových uspořádání karet;
 • obří kaktusotsvetnaya - froté sloučeniny mají až 11 cm v průměru, které mají složené konfiguraci. Výška stonku dosáhne metr, ale blízko této značky.
 • georginotsvetnaya - silné keře 70 až 90 cm na výšku. Keře mohou být jak rozlehlé a kompaktní. Květenství polokulovitý tvar a velké listy.

U tohoto typu jsou „Violet“ s fialovým palety, „Orange Koenig“ s jasnými hroty a „Lední medvěd“ bílá s nazelenalý nádech květenství.

Všechny zinnias jsou velmi krásné a mají své vlastní charakteristické rysy. Prezentované odrůdy s fotografiemi a popisem zinnias pomoci rostou na vlastním pozemku o krásný záhon z jednoho nebo více druhů. Mohou ozdobit jakékoliv místo země, a vytvořit krásné barevné palety v každém palissadnike. Kombinace různých typů krajiny design může pomoci vytvořit nádherné barevné kompozice.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 2 = 2