živý plot

živý plot

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Plot živý plot: Jak pěstovat a forma

Viz obvyklé ploty, ať jsou krásné, pochybné potěšení. S cílem, aby byly atraktivnější vzhled ozdobte je všemi možnými způsoby. Jedním z nejúčinnějších - živý plot. Lze jej použít nejen k uzavření z dohledu, ale také snížit množství prachu na místě a snižují hladinu hluku. Ale je možné, je-li živý plot je dostatečně vysoká a hustá.

Druhy plotů a zařízení pro ně

výška živý plot může být nízká - 50 cm, v průměru od 60 cm do 150 cm, a vysoká - 160 cm nad prostředku na rostlinách. - jehličnatých, kvetoucí na typu umístění - jednořadá nebo dvouřadá. Všechny z nich mohou být oříznuty, ale může - svobodnorastuschimi. Pouze seznam hovoří o širokou škálu, a stále živý plot může být různých rostlin. Typ plotu se volí v závislosti na jejím účelu.

živé ploty, dvouřadé může být posílena

Nízké živé ploty také volal hranice. To může dosáhnout výšky půl metru. Nejčastěji se používá jako žijící zelené lemování na květinové zahradě nebo záhonů, určit oblasti, na místě, jednoduše pro účely dekorace. V tomto případě je vybrána ze křoví, některých bylin a kvetoucích rostlin. Pro oříznuté živé ploty s nízkou výškou fit:

 • low-pěstování stálezelených box stromy a Euonymus,
 • trpasličí tvoří zahradní jasmín,
 • Magnolia Holm,
 • Erica;
 • skalník a dřišťál;
 • kleč Pug;
 • Thuja occidentalis;
 • Jalovec kollonovidny.

Hedge stálezelené zimostráz potěší nejen v létě, ale iv zimě

V případě, že obrubník (nízké živé ploty) plánované svobodnorastuschy, mohou být zasazeny:

 • šípek;
 • spiro bumalda (nebo japonský niponskuyu);
 • keřovité mochna a Dahurian;
 • růže;
 • Chamaecyparis lawsoniana.

Lively hranice Spiro různých odrůd

To jsou jen některé z možností, ale volal rostliny vytvářejí hustou stěnu listů a květů, jsou relativně nenáročné na údržbu, může růst v centrálním Rusku. Těsně před konečným výběrem zkontrolujte územního vybraných rostlin a za jakých podmínek a rysů jeho pěstování. Zvolit typ a kyselost půdy, jakož i složitost péče a expozice vůči nemocem.

Pokud zajištění vyroste v blízkosti domu bydliště, je možné, že více pozorné a pečlivé péči, protože si můžete vyzvednout od trochu více náladové odrůd. V chatě je jednoznačně nutné zvolit nenáročné rostliny. Tato zásada je zachována při výběru závody na středních a vysokých živých plotech.

Můžete udělat kombinace různých zajišťovacích rostlin

Chcete-li zasadit výšky oplocení až 1,5 metru, říkají, že je na plotě. Může být použit jako kvetení a ovocných keřů, některé druhy stromů. Pokud tento plot je ochranný, je možné použít trnité keře - dřišťál, růže, růže vysoká, dřín. Kromě těchto již rostliny bez prořezávání může dokonce rostlin:

 • rodit - Saskatoon, dřín, líska, zimolez (mírné, modrá, tatarské), zlatá rybíz, Pyracantha coccinea;
 • kvetoucí - šeřík, zlatice, pustoryl, hortenzie, hloh, svída, žluté akácie
 • s hustým listovím - ptačí zob, Euonymus, skalník stálezelené zimostráz, Spirea Vangutta;
 • jehličnanů - Thuja occidentalis, kanadský smrk, zelená, modrá, sibiřská jedle, tis, jalovec;

Forsythia květy na jaře je krásná a bohatá, pak získává prodloužený houstnou. Chubushnik ne tak dekorativní v barvě, ale plechu měl lesklý

Živý plot často používán jen maskovat hlavní plot nebo ji doplňuje. V takových případech můžete použít plochu plotu může být jako nosič pro rostliny - to je, když je třeba zcela zakrýt.

Dřišťál různé stupně má jiné zbarvení list. Pirkata mohou mít prospěch z jasně červené od žluté, zůstávají na větvích a v zimě, až jedí ptáky

Ještě jedna věc: pokud se chystáte uzavřít rostliny plot z vlnité lepenky, budete muset zkusit velmi těžké: je to velmi horký na slunci, což je důvod, proč všechny rostliny na dálku prostě spálen. Pokud stále plánují zasadit živý plot, budete muset nějak chránit rostliny před horkem. I když by bylo svrhnout dřevěných desek, které dočasně budou v duchu výsadbě, odrážející teplo.

Za vysokými ploty (1,5 metru) rostliny se používají častěji, zatímco některé vysoké keře mohou také růst až 2 metry a výše:

 • a stále zelené jehličnany - smrk, jedle, Thuja, tisy, jalovce (kollonovidny průměrné, čínská), vysoký stupeň stálezelené zimostráz, Chamaecyparis pisifera;
 • ovocných stromů, keřů jahodových - Malus baccata, švestka, Saskatoon (tatarská, koloskotsvetkovaya), řešetlákový, kalina;
 • opadavé - lípa srdčitá, anglický dub, javor;
 • kvetoucí - šeřík (vysoké odrůdy), zimolez, chubushnik;

Hedge může být opravdu vysoká))

Rychle rostoucí rostliny na živé ploty

Velmi krásné živé ploty rostlin, ale tvorba vysoce kvalitního oplocení trvá roky. Obzvláště dlouhý a pomalu rostoucí jehličnany. Například arborvitae dorůstají do výšky 1,5 m po dobu asi 5 let a tisu na všech 8, ale jsou příjemné na pohled po celý rok. Některé keře přidat k růstu za rok více než kterákoli jiná - od 50 cm až 1 metr, a mohou být použity pro přistání a rychlé vytvoření živého plotu.

 • sibiřský boryshnik Crataegus sanguinea se žlutými květy - až 1 metr za rok;
 • vrbové keře;
 • ostružina, růže, růže motouz (vyžaduje podporu);
 • rozprostírání oříškové - až do jednoho metru nebo více za rok;
 • Physocarpus kalinolistny - za příznivých podmínek, střílí růst na 1 m;
 • dřín.

Jedna z nejrychleji rostoucích keřů na živé ploty

Vytvoření živý plot začíná s výběrem rostlin. Upozorňujeme, že všechny z nich by měl být ve stejném věku. Jediný způsob, jak vytvořit hladký sestavu. Pokud to bude listnaté rostliny, sazenice věk - 2-3 roky, pokud jehličnanů - 3-6 let. Je-li přistání naplánováno na zastíněné plochy věku rostliny pro výsadbu živých plotů v další - 7-8 roky. Za takových podmínek, které rostou velmi pomalu a jsou více či méně zralé rostliny jen dát nějaký.

Vzdálenosti výsadby živých plotů

Ve středním pásmu a dál na sever na jaře začnou vylodění v jižní a mohou být vysazeny před zimou - na podzim. Začíná se vznikem výsadbu příkopů.

 • vykopat hloubku příkopu 50-60 cm na dopravní značení.
 • Nalita vrstva z vhodného složení úrodné půdy.
 • Požadovaná vzdálenost (viz tabulka výše) položen sazenic se zabalené kořenový systém. Rozbalit ji těsně před výsadbou.
 • Rostliny dobře zvyklí na stávající com není nutné rozdělit zemi. Kolem kořenový systém se naplní a zhutněné zeminy. Přesně tak, jak zasadit: pohřbít, nebo naopak, aby se posadil na kopec - záleží na druhu rostliny. Rafinovaný pracovat.
 • Bezprostředně po zasetí se rostliny napojena a posypeme půdu kompost - rašelina, humus, nastrouhanou kůru. To bude udržovat vlhkost.

Dále, první rok údržby je pravidelné zalévání, kypření půdy, odstraňování plevele, pravidelné hnojení. Všechny události jsou registrovány v doporučeních pro konkrétního typu péči o rostliny. To je ono, a je nutné dodržovat.

Na podzim může být nutné ořezávání. I v případě, živý plot volně rostoucí, to neznamená, že není třeba vytvářet. Nepotřebovala dát správný geometrický tvar a oříznutí na to, jak je požadováno, jakož i pro krátké vlasy.

Pravidla unshaped křovin

Jak již bylo zmíněno, dokonce i volně rostoucí živé ploty vyžadují prořezávání. První z nich je provedena ihned po výsadbě. To vytváří silné postranní výhony, a do konce léta, keře jsou rozvětvené. Druhá prořezávání - pokles bude pokračovat po dobu 3-4 let, keře jsou řezané poměrně krátká, dokud není dosaženo požadované tloušťky výhonky.

Jeden účinný způsob, - ořezáváním mlází kulturu. Využívá schopnosti všechny listnaté keře aktivovat spící bazální pupeny. Etapy prvního ročníku řezání je znázorněno na fotografii níže.

První rok tvorby volně rostoucích živých plotů

Při sázení slabé, tenké výhony jsou odříznuty téměř úplně, a silný zkrácena na první silné zárodku. Na podzim bude nové výhonky z kořene, a odešel na jaře přinese nové.

Druhý ročník formování živého plotu

Když se tok mízy zastaví všechny výhony jsou řezány nízká, zbývající krátké pahýly. Prořezávky - stejně jako na fotce - oblouk. Během druhého období Bush se stává mnohem hustší, bude několik nových výhonků z kořenu „starých“ projde dvěma nebo třemi silnými větvemi.

Ve třetím roce, a poté po dobu dalších 2-3 let, prořezávání se provádí na stejném principu jako že v druhém roce, tak větve jsou nakrájíme na 3-4 cm vyšší než v předchozím roce. Dále trimování je také v plné síle, ale je snížit o 3/4 délky. Tento způsob je vhodný pro ty keře, které tvoří květní pupeny na koncích mladých výhonků.

Podle tohoto principu mohou být rychle vytvořen do husté zajištění pohotovostní - nízké rostoucích rostlin, jakož i některých sredneroslye:

 • bloodroot kusarnikovaya;
 • Růže vrásčitý;
 • Hydrangea paniculata;
 • Fieldfare ryabinnolistny;
 • bílá dřín (jemný stupeň);
 • Vagnuta spirea, japonský;

Nevýhodou tohoto způsobu je to, že silně aktivuje tvorbu bazálních výhonů. Velmi agresivní odrůdy mohou produkovat hojné úrody pár metrů od Bush. Vzhledem k tomu, více žádoucí při nástupu zúžení kořenové zóny vykopané azbest list, plast, kov.

Mnoho začínajících zahrádkáři se domnívají, že před vytvořením plot, bude muset růst. Čekat rok nebo dva, je možné pouze s jehličnany, listnaté by měly být sníženy ihned po výsadbě, a pak - na podzim, nebo na 2-3 let bez chaotické růstu co do činění s rostlina je buď velmi obtížné nebo dokonce nemožné.

Než začnete tvořit, je třeba vybrat požadovaný tvar. Vezměte prosím na vědomí, že živý plot rovný horní část často muset snížit, jinak ztrácejí dekorativní efekt. A stejně jako v horní části růst je nejaktivnější, je zde i ideální linie rozděleny v první řadě, zatímco po stranách jsou stále normální. Máte-li provádět pravidelný sestřih se žádnou schopnost nebo touhu, zvolte tvar se zaoblenou nebo trojúhelníkovém vrcholu. I s zmeškané termíny účesy vypadají normálně.

Jak trim živé ploty se tvoří „kostru“ - první dvě etapy

V prvním roce se všechny výhony zkrátit na značné části výšky. Pokud je to rostlina, která se prodává s holými kořeny ve svazcích, které lze řezat v polovině délky, pokud vysazené rostliny nádoby, upraveny na 1/3 výšky, nebo není zcela odříznout. Na podzim keř vypadá na fotce, kreslení v pravém horním rohu. Když těžké prořezávání stimuluje tvorbu nových výhonků, protože na konci léta, keře jsou mnohem silnější. V této první fázi je dokončena.

Druhá etapa spočívá ve vytvoření kostry. Podíváte-li se uvnitř již vytvořených živé ploty, vidíme silný rámeček holých výhonků, ze které jdou k velkému počtu mladých, s bohatou zeleň. Je tento rámec a že je třeba vytvořit. V tomto případě by mělo být dostatečně silný, aby povrch byl hustý a neprůhledné. Proces začíná ve druhém roce po výsadbě, a pokračovat po dobu 2-3 let. Během této doby řezání frekvence může být až 4-5 krát za sezónu.

Úkolem -, aby se dosáhlo požadované hustoty „skelet“. Prořezávání, aby vybraný formulář. Na fotografii - příklad vytvoření rámu. Toto ořezávání je nutné dodržovat při jakékoliv konečné podobě, pouze zvýšením nebo snížením vrchol trojúhelníku - v závislosti na tom, jak dlouhá a úzká plot plánu. Pokud je větší, horní sníží málo, pokud budete potřebovat úzká a vysoká - to se zvedne a základna dělají již. Rok co rok, aby prořezávání těsně nad, jen 3-4 cm. Výsledkem je, že aktivní klíčení nových výhonů, a ty, které tvořily všechny nové vidlice, kosterní větve stále více a více rozvětvené.

Jakmile je dosaženo požadované tloušťky výhonky začnou destilací na výšku. Jedná se o třetí etapa. Zvedl výšku úrody aktivněji - 5-10 cm najednou. Aktivně rostoucí výhonky se rozřeže na tak dlouho, dokud nedošlo k získání požadovaného tloušťku postranních výhonků. Naplnění zeleň by měla být hustá. Za předpokladu, že se řezání provádí několikrát během sezóny, růst se stává docela aktivní. Současně vyrábí nové výhonky, ale oni nebyli tolik jako předtím.

Třetí krok vytvoření živého plotu - nucení na výšku

prořezávání frekvence závisí na typu zařízení:

 • švestky a hloh jsou řez od května do října třikrát nebo čtyřikrát;
 • zerav, jalovec, skalník, pámelník, dřišťál - jednou v letním období (červenec-srpen), jednou v říjnu.

Cut drátu, takže spolu s kapucí nahoru tvořena boční polstrování. Že neexistují žádné mezery lepší „výtahu“ Bush pomalu. Pak to bude těžší opravit.

V poslední fázi tvorby - dává požadovaný tvar

Poslední etapa - dává požadovaný tvar. Další je pravidelný střih, udržovat v kondici.

Pro tento druh oplocení je velmi dobrá v našich podmínkách:

 • trn;
 • Ottawa dřišťál;
 • krvavě červený hloh;
 • skalník brilantní;
 • pámelník bílý.

Vrba mohou být pěstovány velmi speciální zelený plot. To může být utkána z čerstvě řezané vrbových proutků, které jsou jednoduše uložené v zemi. Přijat takový přistání s velmi vysokou pravděpodobností. Větve mohou lepit i na obou koncích, které tvoří oblouk. Vrba zakoření z obou konců najednou. Pro urychlení procesu, špička natáčení je řez, řez podél kůry na dvou místech na pár centimetrů. Takto připravený útěk přilepená do země.

Hedge vrb

Pomocí této funkce můžete utkat plot, přes který pár týdnů změní na zelenou. Připravené výhonky prohloubil do 15 cm, na zemi kolem pevně upnuté, výsadba napojena. Vypadat o to víc atraktivní - ne vyschl lepení koncích větví - větvičky ohybu. Na křižovatce místech mohou být vzájemně propojeny, ale můžete komunikovat. V případě, že větve jsou příliš tenké, můžete použít dva větvičku a pravidelně dát rekvizity, které budou držet plot na místě.

Nevýhodou tohoto plotu je to, že má dekorativní vzhled jen několik let. Po dřevnaté výhony, greeny prakticky zmizí. Ale plot z toho se nestane méně spolehlivé. Naopak, přes zeď těžké zlomit - tkané větve pevně.

Počkáte-li keře nebo stromy rostou dlouho, bylina rostliny produkují bohatou zelení za pár týdnů. Toho lze využít, pokud chcete vyzdobit neatraktivní stěna nebo její část plotu, který je v plném zobrazení.

Rychlý způsob, jak zelený plot

Udělejte si dřevěnou mříž, na nichž je strana vložena do hranatých nádob se zavedenými rostlinami. Na zem nespadl z nich, nádoby jsou uzavřeny černé agrovoloknom. To udělal poměrně malý otvor, do kterého je rostlina a vzhled.

Jak zelená stěna

Dobře osvětlené plochy s dostatečnou zalévání velmi brzy zeď nebo plot bude zelené a chlupatá. Je tedy možné rozšířit živé obrazy v případě potřeby - s použitím rostliny s listy různých barev.

Můžete dokonce rostlin ornament dát na zeď

Foto živé ploty z různých rostlin

Často dokonce ve skupině na fotografie rostliny obtížné vidět, jak to vypadá v plotě. Snažili jsme se najít nejpopulárnější a okrasné rostliny. A tohle je fotka z živých plotů, a to nejen rostliny.

Zajištění Euonymus

Hedge hlohu - volně rostoucí a ostříhané

Živý plot z dřišťálu

Různé druhy skalník. Jedním z nich je vhodný pro krátké vlasy životní plotu, další - pro volné pěstování

Pámelník po objevení ovoce velmi dekorativní. Pověsit na větvích sněhu, pro kterou se mu dostalo titulu

Tuya je zelená v létě i v zimě

Nyní je několik příkladů toho, jak můžete použít kontejner na výsadbu pro zdobení zdi nebo plotu.

Tento zelený plot, ale ne z křoví a bylinky v květináčích

Krásné, snadno implementovat další možnosti - od agrovoloknom sešívané tašky, které visí na plotě

Speciální „rámec“ a vhodné osvětlení, a dokonce i stěny budou vypadat magické noci

Stěna domu je také možné tímto způsobem vyzdobit

Hedge - dekorativní zelený plot na zahradu a zahradní

Unavený z použití „mrtvý“, statické věci v zahradě oplocení a terénní úpravy?

Pak zadekoriruyte přístavby, zahrada, dělit na jednotlivé porce a organizaci zemi útulné posezení od stálezelených keřů.

Hedges v zemi, vlastníma rukama

Živý plot může být volně rostoucí (přírodní) nebo stříhá, opadavé nebo jehličnatých, měkké nebo ostnaté, jednořadé nebo více řadách, nebo vytvořené z kombinace keřů a rostlin jednoho druhu. To vše závisí na úkoly.

Hedge evergreenů

Než začnete svůj vlastní projektování plot, zvážit, jaké rostliny se nejlépe hodí pro tvorbu tohoto typu zahradní plot?

Popínavé rostliny na živé ploty

Popínavé rostliny na živé ploty

Takže, pokud budete potřebovat maskovat nevzhledné zákoutí zahrady (například hale nebo oplocení), vydat terasa, altán, nebo přístřešek kmeny starých stromů používat takové populární popínavé rostliny, jako jsou:

1. strom nebo bylinné vinné révy, trvalky:

Perfoliate Honeysuckle Honeysuckle Perfoliate - kudrnatý voňavé víno

rostoucí popínavé rostliny nezbytně potřebují pevnou podporu pro normální vývoj a růst. To může být dřevěný nebo kovový rám, pletivo síťovina. Mít podporu vysoce kvalitní složená ploty poroste mnohem rychleji.

Výsadby révy doporučené na podzim nebo brzy na jaře v úrodné půdy ve vzdálenosti půl metru od plotu (připravené podložky) v jámě nebo výkopu.

V následující fotografie živého plotu, ukážeme vám, jak se zelenými stěnami (například hrozny, voňavé lezení růže a hrnce), můžete vytvořit úžasné interiéry.

Hedge hroznů Zajištění Popínavé růže

2. Roční liána sezónních živé ploty:

Pokud vytrvalé okrasné popínavé rostliny rostou již několik let a je stanovena pro určité oblasti, jsou jednoleté popínavé rostliny mohou být zasazeny každoročně na novém místě.

lichořeřišnice lichořeřišnice

Kromě toho při vytváření plot, ve stejném věku se může rychle vyřešit některé problémy dolgorostuschey ozdobné víceleté révy - rychle zaplnit prázdný prostor a vytváří vertikální barevné skvrny a bohatě kvetoucí obrazovek.

Zasazeny v půdě kvetoucí letničky musí být ze sazenice a teprve poté, co hrozba mrazu zmizí.

Nejlepší keře na živé ploty

Chcete-li chránit území příměstské oblasti nebo do zahrady z vetřelců, nejčastěji při pokládání zelených ploty používat vysoké listnaté a jehličnaté keře.

Make zajištění jehličnanů nebude nákladné a práce. Nicméně, tento proces není rychlý a růst jednoho z plotu může trvat nejméně tři roky. Další, méně významnou nevýhodou plot borovice - je konstantní vzhled. A v zimě av létě jedle, jalovce a smrk oživit zahradních bylin, ale ne kvést.

Chcete-li živý plot pestré, stálezelený jehličnan může být použit jako pozadí. Vedle nich vypadají skvěle jako tradičních zahradních květin a skalniček.

Zajištění arborvitae

Žijící strom je bariérou proti průniku do území, dokonale chrání zahradu od výfukové plyny, hlukem a prachem z ulice, sněhu zpoždění a maskuje nevzhledné budovy mimo oblast.

Živý plot z Tui, s řádnou péčí, nikdy se slábnout a chřadnout. Thuja - jedním z nejjednodušších k péči a skalních evergreeny. Snadno odolává tvarovací řez a transplantaci.

Schéma výsadbu živého plotu z arborvitae Aby bylo možné vytvořit hustou neproniknutelnou obývací stěna rostlin, výsadba by měla být provedena v jedné řadě napříč 40-80 cm, v závislosti na tvaru stromu zahrady.

To je nejlepší vytvořit zelenou stěnu malých sazenic 4 roky - oni zakoření rychlejší a levnější.

Mezi nejčastější druhy, které se používají k vytvoření živého plotu oleje patří: ostnatý smrk, východní, sibiřský, fialová a sizuyu. Hustá koruna a dobrá větvení těchto jehličnanů zcela pokrývá oblast zobrazení a jasně vymezuje hranice zahradních ploch.

Přistávací jehličnatých mladý vyrábět teplo na podzim, v dostatečně volné a mokré půdě příkop až do hloubky 50 cm. Při sázení řadě, měkké dřevo plot, udržuje vzdálenost mezi sazenice na 1 m. V případě dvouřadého pěstování (jako ve schématu zajišťuje níže), interval mezi stromy musí být alespoň 80 cm.

Hedge jalovce

Neproniknutelné houštiny mohou být vytvořeny z jalovce jehlami kozáckých se zeleným nebo namodralou barvou. Rychle rostoucí živý plot bude tvořit Virginian jalovec. Obyčejný, s pomalým růstem, poroste v zahradě po velmi dlouhou dobu (téměř 200 let). Ale pokud nebudete žít tak dlouho, pak se jako živý plot, měli byste být v pořádku vločka nebo jalovec čínský. Jsou dobře rozvětvené a mohou snadno odolat silnými mrazy.

Pro minimalizaci neformální volné otvory, jalovec sazenice jsou zasazeny v stupňovitý s velkým hroudy zeminy. Postupem času, jak se stromy vyrostou trochu, všichni nahoře je třeba odříznout rovnoměrně. To bude možné čistý jalovec.

Zajištění listnatých rostlin

Zajištění habru

Za účelem vytvoření dobrého silných živých plotů bez velkých děr, když výsadbu sazenic je třeba použít mladší, výška cca 50 cm. S nimi větší šanci dosáhnout hustoty. Když stromy bude za rok nebo dva srůstají ve stěně může začít plesnivět.

Takové živé ploty mohou být pěstovány jak v Marsh a v suchých oblasti. Používání tuhý bienále pro výsadbu řízky (např bude lepší). Za tímto účelem by měly být mladé rostliny vysazeny v díře dvě stopy hluboká a kravatu na připravené rámu s póly.

Vypadá to takhle.

Jen o pár let vrba živých plotů v zemi (není-li vystavena pravidelného tvaru) promění v husté stěny přijatelné výšky.

Willow - jediná rostlina na živé ploty, s nímž můžete dosáhnout takového působivý efekt na tak malý (ve srovnání s jehličnany) dobu.

Kromě jasného dekorační zeleň, velmi krásné hlohu květy. Ano, a jsou dobré v zimě. Jejich větve až do jara zdobí červené plody, jako jsou jablka v miniatuře.

Výsadba živých plotů z hlohu běžné vždy začíná přípravou otvorů rozmístěných ve vzdálenosti 30 cm Sazenice hlohu by měla být zvolena poměrně vysoká -. 3 až 5 let. Následující rok, musí být řez, takže pařez na výšce terénu 10 cm.

Některé druhy divoké růže za pár let může dostat tři metry vysoké. Vzhledem k této skutečnosti a skutečnost, že pes růže, růže tolik rostou, mohou být zasazeny v jedné řadě. A právě když se zahrada potřebuje široký plot pro zahradnictví - rostliny jsou umístěny v šachovnicovém vzoru, někdy dva a někdy tři řádky.

Kvetoucí divoká růže keře nejsou tak nenáročný, jako například živé ploty z habru a vrby. Tento okrasné keře často nemocný plíseň, její listy jsou zasažené širopasí, svilušky, mšice a jiné škůdce. Pomáhají v boji proti nemoci pravidelný postřik chemikálií.

Zajištění rostlin sredneroslye

Dekorativní tvar živý plot může být vysoké, střední a poddimenzované (až půl metru). A to může být formován (stříhaný) a unshaped (svobodnorastuschey).

Velikost a tvar růstu rostlin závisí na vzdálenosti na výsadbu živých plotů. Tak pro vysoké živé ploty (který zahrádkáři mezi zvané zelené stěny) za metr stačí 2-3 sazenic pro low - 3-4.

Chránit zahradu a rostliny v něm před silnými větry a prachu mohou být s tímto sredneroslye a nízkých keřů:

Hedge červeného a černého bezu

Vzhledem k velmi rychlému růstu výhonků, starší musí být silně (short) řezu (i pokácené keře větví dát hojné růst).

Nejvyšší dekorativní efekt, tato rostlina má v letním kvetení a rození. V tomto okamžiku, kompaktní bezinky strom (nebo keř) zcela uvesheny brilantní Scarlet jahody.

Kvetoucí živé ploty z pnoucí stromu

Treelike hortenzií dlouhé a bohatě kvetoucí - od července do poloviny podzimu. Výška svěží, velmi polokulovitý šíření Bush s pružnými četné výhonky je přibližně 1,5 m.

Pro začínající zahrádkáře (pro ty, kteří mají takovou koncepci nesetkaly jako živý plot) nakupují hortenzie, pěstovaných v dětském pokoji - skutečným štěstím. Sazenice, které jsou koupil přímo od výrobce (umístěné ve stejném klimatickém pásmu, kde se v budoucnu i nadále poroste keř), lépe uspět v zahradě a rostou rychleji.

Kalina společné celém oka pružiny příjemné růžové pěny květiny a podzimní korálové červené ovoce ve velkém, jsou předobraz v mnoha zahradách.

Pěstovány v zahradě keřů živých plotů z Viburnum bude mít podobu, že lidé budou dát ji s nožem. Vyhrávat (půjde dobře) kalina pohled na pozadí rostlin, jako je smrk, bříza, lípa a javor.

Je zřejmé, že rychle rostoucí rostliny pro živé ploty - je oblíbený všech listnatých a jehličnatých neméně zbožňoval. Není výjimkou a Spiraea (tužebník). Tento keř s pestrou tvaru keře :. tvaru polokoule, pyramidální, přímé, a další, poměrně rychle. 2-3 let, to nenáročný kultura dosáhne svého plného růstu, vytváření dlouhotrvající, s bohatou kvetoucí Spirea plotu.

Zdá se být neuvěřitelné, ale tento ozdobné ploty na své letní chatě téměř neodolatelná. Jednoduché odrůdy šeříku hustě zaplnit pružné větve spodní vrstvě, takže obývací stěnu nebo neprůchodný pro člověka nebo pro mnoho živočichů. (Lila plot bude ještě větší, když se pěstují sazenice pravidelně kroucení příčně větev upevnění drátu, vlákna nebo kovovými kroužky).

Když zónování v zahradě terénní úpravy doporučujeme používat nízkou a velmi husté zajištění pravidelného geometrického tvaru - bosquets.

Takže, pro výzdobu stěn s ostrými obrysy nejvhodnější dřeviny, které jsou dobře snášeny účes.

Pokud jsou filety použít k zajištění nebo plot Květná zahrada jako dekorativní žije rámu, je důležité, aby rostliny na obrubník není rozptýlení od přízvuku aranžování květin. Pomalu rostly byly odolné, elegantní a nekapriznymi.

Tvarované živé ploty (rostlin, který je lepší zvolit odstín-tolerantní k relativně pomalého růstu) se mohou ostnatý a trnů, tvrdého a měkkého dřeva.

V drsném podnebí Ruska z tisu zřídka produkovat vysoce neproniknutelnou plotu, většinou z nich tvoří nízké obrubníky - tisy větve, rostou pomalu a dobře větvení, což vytváří velmi hustou texturu. Tyto keře se doporučuje, aby se zasadil v chráněných oblastech - tzv plemeno lépe udržet svůj tvar po kruté zimě a dát hojné rodit.

Řezání živý plot ostnatý nezbytné, pokud blízkost sousedních korunách stromů. Ale jak Tis roste pomalu a postupně vytvářejí několik let bude muset počkat.

Zimostráz je kompaktní zařízení s krásnou hustou list - tradiční prvek klasické krajinářské architektury. Aby byl živý plot z zimostrázovému přímce musí být:

s délkou pásky známky plotu;

stanovit vzdálenost mezi keři 35 cm.

skóre na koncích kolíků a drážek vytáhnout lano mezi nimi;

zkontrolovat, jak živý plot bude paralelně k plotu.

Prostřednictvím některých zimostráz keřů můžete vytvořit celou bludiště. Začnou řezat zimostráz keř doporučují příští rok po výsadbě. A to by mělo být provedeno pouze ve večerních hodinách (na přímém slunci může spálit špičky listů oříznuty).

Zajištění skalník brilantní

Ačkoliv skalník a roste pomalu, ale vytváří nepropustnou, hustou korunu, s pružinovými pupeny zasazené narůžověle bílé a vínové list v pozdním podzimu.

Na rozdíl od mnoha keřů, spodní listí ze stromů rodu Rosaceae nespadl. Z toho důvodu, že je třeba zasadit druhý řádek zeleně tam.

Navíc pobočka opadavý keř je docela větvit, takže by měly být vysazeny v minimální vzdálenosti jednoho metru od sebe.

Zajištění dřišťál obyčejné

Nasycené fialová v podzimních barvách, neuvěřitelné vůně jara a bohaté rození v létě - to je živý plot, jejichž cena závisí na způsobu pěstování a dobře zvolené rostliny. Takže, dřišťál hedge vás bude stát mnohem dražší (od 2000 rublů za 1 m běh), pokud si ji objednat v projektové společnosti, která poskytuje služby péče o krajinu. Zatímco rostoucí živý plot, dělal rukama v zemi, bude stát pětkrát levnější.

Ptačí zob, zejména milovaný všemi zahrádkáře, často pěstují tvarované živé ploty. Jsou snížit nejméně 3x ročně pomocí ručních nebo motorizovaných zahradní nářadí, jako jsou velké nůžky, nůžky, pily, ruční pily, řetězové pily, vyžínače.

(Výška plotu z ptačí zob je jednotný, pokud Swifts provádět na šňůře protáhl přes kolíčky namontovaných na vrcholcích vnějšího rostliny).

Zajištění Mahónie Cesmínolistá

Kožovité lesklé listy mahonia, s drobnými ostrými jehlami, letní obvyklou zelenou. Ale zimní keř se stává hnědo-fialová, v některých případech dokonce i fialové. Je tu ale jedno „ale“, první zimní mladé rostliny se přenesou není moc dobré. Nebuďte líní a pokrývají stálezelené živé plot smrkové větve.

Hedge (plot) z Forsythia

Brzy na jaře, kdy je většina keřů a stromů v chatě jsou holé, krásné Zajištění zlatice je již pokryta úžasné zlatavě žluté květy, jako jsou zvony. Pozdní podzim, kdy mnoho rostlin klesly jejich výstroj, zlatice stále zdobí tmavě zelené listy.

Vzhledem ke své výjimečné dekorace, keře Forsythia vypadal dobře a složité kompozice s jinými rostlinami a ve skupinových výsadeb.

Hedge od japonské kdoule (Chaenomeles)

Vysokodekorativny keř s barevnými květy pěstuje v hranicích a aktivně používá v krajinářské architektury. Takový plot může zdobit žádnou ekonomickou konstrukci, i což je určitou mystiku a půvab.

Výběr rostlin a keřů pro živé ploty

Bez ohledu na účel a druhy živých plotů by měly být dobře zvolené rostlin a rostlinných je správně:

 • živých plot bude plynule roste v zahradě, i kdyby jen používat jehličnaté a listnaté, které tolerovat klimatických podmínkách naší země;
 • Pro stinných zahradních křesel musí být zvolen odstín-tolerantní dřevin keře a na dobře osvětlených místech jsou ty, které kvetou hojně a dobře rostou;
 • -li zapojen do konstantní Formování a účes nemáte čas (nebo nechtějí), pak rostou unshaped Zajištění šeřík, zimolez, chubushnika, jablka, brusinky nebo irgi;
 • chránit, zkrášlení zahrady a nasycení vzduchu je dobré pro zdraví těkavé výrobu jehličnatých živých plotů;
 • listnaté a jehličnaté druhy mohou střídat - pouze tehdy, pokud vám nevadí, že plot v zimě bude mírně transparentní protože spadané listí;
 • nejlepší doba pro pokládku stálezelené zajišťuje polovině jara;
 • mřížovina živý plot, který slouží jako spolehlivý podporu lezení vytrvalá rostlina - je jak velmi hustý a lehký plot část;
 • Zelené živé ploty v zahradě nejen zdobí, ale nesou jedlé plody, pokud byly vysázeny keře jsou užitečné jako angrešt, skalník, řešetlák, dřišťál, rybíz, Chaenomeles, pastýř, pes, růže, hloh, kalina a další.

Často se z nízké keře vytvořit multi-plot. A pokud jste fanoušek jasných designových úprav, živý plot) bude jistě chtít ochutnat. Jen mějte na paměti, že odnoporodnye ploty nejsou špatné pro zahrady malé velikosti a raznoporodnye - pro velký.

Živý plot - fotografie pro inspiraci a nápady

Nejvyšší hedge v Británii - více než 15 metrů, více než 300 let věku

No konečně, fotka plotu pro profesionály!

Komentáře (0)

Informace o projektu stavby rodinného domu s vlastníma rukama. Úplné nebo částečné kopírování materiálů je možné pouze po dohodě se správcem

Texty Gaza - Opa Opa Green fence

Název písně: Opa Opa Green fence

Datum: 11.05.2014 | 06:15:57

4 osoby. najít správný slova

0 přátelé. zvážit špatné texty

Staňte Jednotlivé dívky Pakom -

A věděl jsem otebyt

Stejně jako sepdtse chyyalo!

Nejsem bez shytok hozhy.

Pak se HEP v zabop pposyny,

Pak se zhopy pokazhy!

Nebýt mé píči,

S golody ppopala!

Dívčí vyebli pop - emy tak dobře!

Ha eben matka podobně.

Vdpyg otkyda nikde

On se objevil v Prep EBIS!

Ano, dokázal bez hyya.

Ano hyya jsem bez hyya,

Když se hyem na hyya!

Slavík kurva kykyshky.

Jen slyšet na syky:

Líbání na ytpa.

bude muset políbil víc,

Ano bolest vagínu!

Dívčí vyebli pop - emy tak dobře!

Hyy gumovou paličkou nalezeny.

Celý den jsou v prdeli,

Dokonce shkoly jít!

Hyy bepozovy nalezen.

Ppimepyali všechny napoda -

Hikomy nezapadal!

Ukázal myzhik topop.

Ale ne pposto ukázala:

Ho hyyu ppivyazal!

Stálé y Zavalinka.

A tam a Ssali Stál jsem

Emy na bílé boty!

To nemůže být pravda - ppomezhytok by měla být!

Sanky v zhopy vyebli.

Poté, co v poyal naspali -

Chydno čtveřice ppoveli!

V sopokogpadysny mopoz.

Ass mráz COVER,

Hyy kandidoval jako Santa Mopoz!

V zhopy vyebli zadku

A zvonek naspali!

V Sepgeya Savic.

Ten zdánlivě holonenky,

A vkys solonenky!

Dívčí vyebli pop - emy tak dobře!

Pussy jezdí na klisnu,

Hyy skopee na pomoc!

A zavěsil poptpet.

A ytpo podíval:

Hyy visí, a ne bin!

Poháněn dieselovým motorem.

On lopyh a já lopyh:

Máme ukradl teplyshky!

A jako obvykle dal.

Týden Tři a mýdlové prsa

A solyapkoyu Ssali!

Dívčí vyebli pop - emy tak dobře! Vzhledem k tomu, lesních listí

Leave a Comment

Your email address will not be published.

68 − = 62