Zónování haly

Zónování haly

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Zónování obývacího pokoje

Všichni chceme, aby naše bydlení bylo pohodlné a současně harmonické a funkční. A v malých prostorách by bylo žádoucí, aby každý metr prostoru byl používán racionálně. Také je to návrh zónování přijímacího prostoru. Tím, že rozdělíme pokoj na zóny, uděláme to krásnější, útulnější a praktičtější.

Zónování není jen přeuspořádáním některých kusů nábytku v místnosti. Všechno by mělo být zváženo a přemýšleno o nejmenším detailu, pokud chcete, aby nový interiér vašeho pokoje vypadal skvěle. Nejčastěji je místnost rozdělena na 2-4 zóny. Pokud je více z nich, pak místo útulného pokoje můžete získat chaotickou hromadu různých detailů.

Moderní designéři říkají, že můžete zcela sjednotit libovolný pokoj. Hlavní věc spočívá v tom, že když se zónové funkce částí místnosti nepřistoupily ke konfliktu mezi sebou.

Zónování obývacího pokoje by mělo splňovat chutě a preference všech členů rodiny. Pokud například chcete číst, ujistěte se, že jste v místnosti uspořádali roh, abyste mohli sedět s knihou ve vašich rukou. A pokud má rodina fanoušky televizních pořadů, pak je pro ně třeba vytvořit místo pro odpočinek u televize.

Co je zónování obývacího pokoje použito?

Nejčastějším zónováním obývacího pokoje jsou následující cíle:

 • rozdělení místnosti do společné a osobní zóny, například oddělení spací nebo dětské plochy od zbytku obývacího pokoje;
 • rozdělení celého obytného prostoru na zóny různých účelů, například oddělení rekreační oblasti od kuchyně nebo jídelny;
 • vytvoření atraktivnějšího interiéru v obývacím pokoji s vizuálními iluzemi, například zřejmým zmenšením velikosti velké místnosti nebo vizuálním nárůstem malého prostoru.

Existuje několik možností pro zónování obývacího pokoje pomocí různých konstrukcí a zařízení:

 • oblouky;
 • dekorační konstrukce;
 • Falsh-oddíly;
 • pódia;
 • posuvné dveře;
 • nábytek, záclony, tapety;
 • koberce, podlahy.

Zónování obývacího pokoje a ložnice

Funkční oddělení jedné místnosti do obývacího pokoje a ložnice je možné provádět pomocí stojanů a skříní.

Další dobrou volbou bude použití ve spánkovém prostoru pódia. Současně se část místnosti s postelemi zvedne do malé výšky a odděluje se od obývacího pokoje. Takové pódium může sloužit jako skříň, ve které můžete sestavit různé věci.

Spací prostor může být oddělen záclonami nebo oblázky. A pokud pro zónování místa na spaní v obývacím pokoji použít nábytek-transformátor, pak v odpoledních hodinách může tato část místnosti sloužit jako obývací pokoj a v noci se změní v ložnici.

Zónování obývacího pokoje a jídelny

Oddělit obývací pokoj od jídelny může být také několik technik. Například mezi měkkým nábytkem v obývacím pokoji a stolem můžete nainstalovat krásný pultový pult. Zónování obývacího pokoje a jídelny může sloužit jako tapety různých barev nebo vzorů v těchto dvou částech místnosti.

Různé osvětlení a různé podlahové krytiny v těchto dvou zónách jsou také dobrou volbou pro zónování. Stejným principem můžete zajistit zónování obývacího pokoje a kuchyně.

Zónování obývacího pokoje a dětského pokoje

Pro zónování školky a obývacího pokoje jsou lehké regály nejvhodnější pro dětské hračky. Vynikající bude vypadat zónování tyly záclony nebo tapety různých, ale vhodné barvy navzájem.

Zónování obývacího pokoje a skříně

Dobrá volba pro zónování obývacího pokoje a skříňky může sloužit různým přepážkám, stojanům ze skla, dřeva, kovu. Kromě funkce rozdělení místnosti na části mohou takové regály ukládat mnoho potřebných položek: knihy, fotografie a dokonce i vnitřní květiny.

Zónová chodba a obývací pokoj

Chodba z obývacího pokoje je nejlépe oddělena falešnou přepážkou nebo obloukem, který kromě rozdělení místnosti vizuálně zvýší svou výšku.

Jak můžete vidět, existuje mnoho možností rozdělení místnosti do zón. Zvolte ten správný pro svůj pokoj, zahrnujte představivost a vytvořte aktualizovaný jedinečný interiér vaší obývacího pokoje!

Kopírování informací je povoleno pouze přímým a indexovaným odkazem na zdroj

Zónování obývacího pokoje s různými místnostmi: kuchyně, jídelna, ložnice, studovna

Rozdělení obývacího pokoje na zóny je velmi běžnou metodou, na kterou se lidé i nevědomky uchýlí. Například oddělovat roh od televizoru od zbytku místnosti tím, že položíte křeslo nebo pohovku ve formě nějaké bariéry.

Zóny jsou velké a malé. Kromě rohu s televizorem můžete oddělit pracovní plochu, čímž část obývacího pokoje otočíte do kanceláře. A můžete vytvořit ložnici v obývacím pokoji. Instalace lůžka a oddělení. Dokonce i v dětských pokojích se podaří odnést část obývacího pokoje

V příkladu s křeslem nebo pohovkou je popsána nejjednodušší metoda zónování. Ale způsoby, jak udělat obývací pokoj funkčnější, zdůraznit v něm 1-2 zóny (více dělat, nedoporučuje se), je toho mnohem víc. Existují návrhy řešení, která jsou mnohem zajímavější než prostě oplocení nábytkem.

Jak již bylo řečeno, je možné oddělit určitou zónu od společného prostoru obývacího pokoje různými způsoby. Podívejme se na několik příkladů.

Studiové apartmány jsou již dlouho módní mezi mladými lidmi, kteří dosud nezřídili rodiny nebo mladé páry, které dosud nemají děti. Ateliér má své vlastní zásluhy, zvláště když přijíždí návštěvníci často. A pokoj je mnohem prostornější.

Proto, i když je byt obyčejný, to znamená, že kuchyně je umístěna za zdí, tato zdi je zbourána spojit dvě místnosti.

Tip: Nejčastějším způsobem, jak oddělit kuchyň od obývacího pokoje, je barový pult. Odděluje zónu a obsluhuje další skříňky, což je docela vhodné pro malý obývací pokoj a kuchyň.

Jako volbu můžete použít různé úrovně podlahy a stropu nebo jejich různé barvy. Kuchyně a obývací pokoj také osvětlují různým způsobem.

Tato metoda se používá, pokud je apartmán dvoupokojový a jsou zde i děti. Rodiče jim dávají jednu místnost a oni se sami stěhují do obývacího pokoje.

V tomto případě existují určitá pravidla:

 • lůžko je instalováno daleko od vchodových dveří části místnosti, blíž k oknu;
 • lze jej oddělit obvyklými závěsy nebo obrazovkami (možnost rozpočtu) nebo oddíly (dražší).

V případě, že ložnici je přidělena část místnosti, pak záclony, obrazovky nebo příčky by neměly dosáhnout stropu, takže zbytek obývacího pokoje není tmavý. Musím říct, že to není nejlepší možnost, takže v rohu je nejčastěji instalována postel.

A plot je již rohový, nikoliv součástí místnosti. Vynikající skleněné posuvné sklo. Sklo může být matné. Možnost je dobrá, ale musíte vynaložit peníze na vytváření takových oddílů.

Tip:Můžete také použít regály s odkládacími policemi. Vypadají skvěle a nechávají světlo.

Další možností je vzdát se velké postele a rozkládací pohovku. Vše závisí na úspěšném výběru takové pohovky. Mělo by být kvalitní, protože musí být rozloženo každý den a mechanismus musí odolat zatížení.

Pokud je potřeba studovat a není tam žádná samostatná místnost, pak je v obývacím pokoji umístěn stůl a oddělen od stojanu. Dnes, když většina lidí pracuje s notebookem, není třeba mít velký stůl. Pro skříň jsou omezeny na nákup malého stolu a pohodlné židle. Poskytněte různé regály pro pracovní papíry a obrubníky.

Pokud se rozhodnete vytvořit kancelář, musíte zajistit samostatné osvětlení. Je lepší, když je to dobrá stolní lampa s dostatečným jasem. Můžete pracovat bez zasahování do zbytku rodiny.

Je velmi výhodné jíst ne v kuchyni, ale v obývacím pokoji. A je vhodné vzít hosty. Ideální volbou je spojit obývací pokoj a lodžii. Bourají zdi a na lodžii uspořádají jídelnu. To je velmi výhodné, protože velikost místnosti se zvětšuje.

Není-li loggie, pak vše závisí na velikosti obývacího pokoje. Je-li malý, není snadné instalovat do něj velký jídelní stůl. Je lepší použít skládací nábytek, který položí stůl při příchodu hostů.

Oddělením takové zóny může být stojan s vnitřními rostlinami. Mělo by být zajištěno dobré osvětlení. V závislosti na zvoleném stylu designu může být stěna nebo světla otočená na stěnách a zaměřena na stůl.

Možná nejtěžší možnost. Ale pokud se rozhodnete vzít část obývacího pokoje do dětského pokoje, zajistěte vše, co je pro děti nezbytné. Pokud jsou dvě děti, pak je postele postele nastavena. Na druhém stupni je povinný plot, aby dítě spalo během spánku. Nejlepší je objednat takový výrobek v dílně pro nábytek.

Nejlepší je oddělit dětský prostor policovým systémem, kde si děti mohou uložit své hračky. A pro tuto zónu je nutné samostatné světelné zdroje.

Jsou popsány hlavní zóny, pod nimiž je vybrána část obývacího pokoje. V souhrnu je možné popsat různé varianty oddělení popsaných zón. A už jste si vybrali přesně to, co je pro váš obývací pokoj nejvhodnější.

 1. Oddělení prostoru od nábytku. K dispozici je pohovka nebo dvě nebo tři židle v řadě nebo velký obdélníkový podstavec.
 2. Územní rozdělení a stěny. Namontujte ty, které lze odstranit. Tyto prvky jsou vyrobeny ze dřeva, plexiskla nebo plastu. Výborná možnost oddělení ložnice.
 3. Zónování otevřené oblasti. Takový prvek vypadá úžasně, přenáší světlo a vytváří jasné oddělení prostoru.
 4. Oddělení skříní. Samozřejmě je nevhodné oddělit zónu a položit velkou hruď uprostřed místnosti. Za tímto účelem se používají malé nízké skříně.
 5. Přidělení zóny pomocí stupně vítězů. Tato volba je vhodná pouze pro velké místnosti. Na pódiu můžete nainstalovat lůžko a oddělit ji záclonami. A na samotném pódiu poskytovat zásuvky pro uložení prádla.

 • Alokace je odlišná. Je to skvělé pole pro vaši představivost. Můžete vložit různé tapety v různých zónách nebo malovat stěny v různých barvách. Taková odlišná úprava může být použita nejen na stěnách, ale také na podlaze a na stropě. Například, podlaha v obývacím pokoji je vyrobena z parket, a v oblasti pro děti je položen linoleum. Stropy mohou být vyrobeny ze dvou vrstev ze sádrokartonu.
 • světlo výběru. Light - klíčový moment, bez ohledu na to, co si přidělit místo - trim, regály, nábytek nebo cokoliv jiného. Oddělená plocha by měla být plná koupelna s vlastním světlem.
 • Větvit fiktivní oblast sloupce. Je-li místnost je velká, velmi kreativní vypadá fiktivní sloupec, který odděluje pásmo. Takový prvek interiéru mohou být vyrobeny ze sádrokartonu a ozdobte podle toho. Všimněte si, že sloupec by měla být součástí interiéru, spíše než samostatný prvek.
 • Jak vidíte, možnosti přetékají. Zbývá jen vybrat ten, který vám vyhovuje. Ale obývací pokoj se doporučuje zóny, bez ohledu na jeho velikost a kolik máte v bytě místnosti. Alespoň upozornit na rekreační oblast. Bez ní, interiér místnosti ztrácí.

  Zatím žádné komentáře, ale můžete napsat svůj názor nebo položit otázku.

  Efektní zónování v obývacím pokoji: 5 +

  Územní obývací pokoj je nejen vizuálně zvyšuje prostoru, ale také dělá místnost módní hlavní módní trendy jsou považovány za západní tradice a jeden z nejpopulárnějších je zónování obývacího pokoje. Tento způsob uspořádání bytů se používá již několik let, a to především integruje konstrukci haly a kuchyně, která je zvláště důležitá v malé podkrovní byt. Tak je možné výrazně zvýšit kvadratury, rozšířit prostor, jakož i pro osvěžení místnosti a dělat to více módní.

  Obývací pokoj s oddělenými zónami prostornějších a univerzální, což je zvláště důležité pro mnoho lidí, kteří žijí v malých obytných oblastech. Rozdělila vnitřek haly může být velmi odlišné obrazy a učinit buď v jedné místnosti několik míst pro určitý účel nebo provést přestavbu, která je dražší, ale o nic méně působivý.

  Design společný obývací pokoj vypadá velmi působivé, co je nejdůležitější nejprve zvážit všechny detaily

  1. Obývací pokoj s ložnicí - je volba pro ty, kteří žijí v podkrovní byt, nebo pro velké rodiny.
  2. Pokoj v kombinaci s kuchyní - A sanace nebo jinými slovy, který kombinuje dva pokoje do jedné.
  3. Velmi moderní vzhled obývací pokoj s jídelním koutem, ale bude to trvat hodně prostoru.
  4. Kombinace obývací pokoj a kanceláře - je jakýmsi zónování prostoru, ve kterém je místo pro řešení důležitých otázek a relaxovat zároveň.
  5. Často najdete obývací pokoje, dětský, ve kterém se nachází dětský koutek, například stůl s židlemi, koberec, na kterém hračky a podobné doplňky. V případě, že děti jsou mladém věku, hra prostor vybavený arena nebo nízké obrazovkách děti zůstat v bezpečí.

  V každém z obývacího pokoje by měla být měkká zóna, která bude ústředním místem relaxace, radosti a potěšení.

  Její přízvuk je součástí:

  Chcete-li tento prostor bylo pozvání a útulné zároveň, je nutné umístit televizor v úrovni očí a vzdálenosti cca 4 m, ale v závislosti na velikosti obrazovky. Měkké jedné místnosti mohou být velmi rozdílné, a přesněji řečeno, že sedací soupravy jsou oba bydlení a modulární. Jejich volba závisí pouze na vašich osobních preferencích, jakož i předběžného rozpočtu.

  Měkké zóny v obývacím pokoji - místo k odpočinku, takže by to mělo být hlavními složkami pohovkou a TV

  Nejdůležitější věc - je to, že neexistuje žádný nepořádek, jinak všechny síly na vnitřní uspořádání půjde fuč.

  Pokud umístíte pohovku přes místnost na délce stěny, místnost se opticky zmenší. A pokud se vám to dát na konci místnosti a pak expandovat. Je-li prostor neumožňuje prostor pro umístění tabulky tam něco z toho je lepší dát, a dát přednost pohovce s rohovou skříní.

  Styl společný obývací pokoj může být velmi odlišné, ale ta nejdůležitější věc - je zvolit správnou cestu k zónování, aby v místnosti byla úzká a zůstal stylové a kreativní.

  1. Vypadá to velmi zajímavé rozdělení prostoru pomocí barvy, a to je nejjednodušší způsob, jak dělat tak, že místnost byla funkční, zatímco tam bylo žádné příčky, stěny nebo obrazovek. Barvy mohou být i kontrast a odstíny barev. Volba závisí na osobní preferenci. Bude velmi zajímavé podívat se, jako kombinaci šedé a béžové, žlutá, oranžová nebo modrá a zelená.
  2. Separace může být provedena místnosti diverzifikované jeden povlak stěn. V současné době, je volba povrchových materiálů je velmi vysoká, a proto by měl být definován pouze s jeho názory, barvu a požadovaného objemu. To může také zahrnovat výběr různých hadr na podlahu. Například v kuchyni obývacím pokoji, můžete si vybrat dlaždice a podlahovou desku.
  3. Pokoj, děleno světlých oblastech bude vypadat originál, světlé a útulné. Zajímavé bude vypadat kombinovat centrální lustry, reflektory, nástěnné lampy a stojací lampy. Každá zóna musí předložit svůj vlastní zdroj světla, ale obecně by měl být kladen důraz na přirozené světlo co nejvíce a otevřít okna. Moderní elektrické trh nabízí velký výběr nejen osvětlení, a má dálkové ovládání.

  Nápady pro rozdělení haly existuje několik, takže vybrat způsob, jakým se cítíte atraktivnější

  Vyzdvihnout oblasti v obývacím pokoji, aby to mnohem jednodušší, protože prostor umožňuje neomezuje jejich možnosti. Většina návrhářů raději vytvořit vnitřní pódia, které budou umístěny kanceláře, mini-jídelnu nebo kuchyň.

  Za vzniku kompozice, aby splnila očekávání, je třeba předem design, takže můžete stále ve fázi plánování vidět chyby a opravit je.

  Multi-level podlahy, lávky ideální pro zónování do obývacího pokoje

  Ale pódia a stropy multi-level má své výhody, na kterém je také stojí za pozornost:

  1. Stupně vítězů nebo víceúrovňové podlahy - To je vynikající volbou pro vizuální rozdělení prostoru bez ztráty kvadratura je považován za vzácný u každého bytu. Stojí za zmínku, že mezi podlahou víceúrovňové a pódium tam je rozdíl. Konkrétně, první konstrukce se zvedne z přízemí zahrnující několik centimetrů a představuje určitý široký úroveň. Stupně vítězů jsou jedinečné v tom, že jsou používány jako přídavné úložných prostorů, nářadí nebo hračky.
  2. Víceúrovňové stropů - to je neobvyklé, ale oblíbený u mnoha možností zdobení a dělící místnost na jednotlivé části, ale pod podmínkou, že bude umístěn v místnosti s vysokými stropy. Tentokrát bychom neměli ztrácet ze zřetele, protože již nízké stropní desky vytvoří tlak účinek, jakož i dodávat nepohodlí kvůli stálému kontaktu s nimi. Je-li prostor dovolí, je možné sestavit dvě a tři úrovně a stropních krytin, a různých barev a odstínů. Správný výběr barev rozdělí prostor do zón, a každý z nich je jasný a módní.

  Vnitřní místnost: separační zóny

  Nápady pro dělení širokých nebo úzkých místnostech, pokud by byla komunikace, vedlejší místnosti, nebo může být nejvíce neuvěřitelné a někdy to nemusí příliš utrácet peníze, nebo budovat stěn, sloupů či obrazovek.

  Oddělení obývacího pokoje do zóny lze provést regály obrazovkami a dokonce pohovce

  1. Prostor může mít zonální separaci nejvíce konvenční a je známo, že všechny pohovky. velikost nábytku nevadí, protože to může být kompaktní, a velký. Určitě byste měli dodržovat pravidla zachování vzdálenosti mezi bytového textilu ne méně než 80 cm. Do místnosti bylo opravdu stylové a moderní, je žádoucí dát přednost modely s koženým čalouněním, pokud jde o snadno se udržuje, a to může trvat dlouhou dobu. Zvláštností umístění pohovkou, která může současně sledovat televizi a vařit, pokud to obývací pokoj, kuchyň, nebo podnikat a pozorovat děti.
  2. Máte-li vytvořit prostor, ve kterém je uspořádání několika oblastech a váš pokoj se provádí ve stylu high-tech nebo moderní, který bude optimálně nastavenou laťku. Vysoké židle s chromovanými nohami, původní držitel pod sklenic a tvorby kolem módní interiér je ideální pro živé mládež stylu.
  3. Police nechodí do minulého století a zůstávají v módě, a to i teď, když zvolíte neobvyklý design, který nemůže blokovat místnost, a aby její prostorné, vzdušné, ale opticky rozdělen na dvě poloviny. Pokud doma tam jsou ti, kteří dávají přednost čerstvé květiny, jejich ubytování pouze zrychlit pokoj na policích.
  4. Pro milovníky exotických stánků nabízejí stánek s akváriem, což přispěje k rozšíření vizuálního prostoru místnosti.

  Metody zónování do obývacího pokoje (video)

  Nezáleží na tom, jaký systém separace místnosti do zóny budou realizovány, vybrat to nejlepší podle svého vkusu, ale také nezapomeňte na doporučení designu.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  76 − = 66