Zónování prostoru přepážkou

Zónování prostoru přepážkou

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

příčky Územní pokoj

Většina bytů a domů se skládají z několika přeplněných místností, protože to, co někteří nájemníci váhají vyrovnání. Výsledkem je, že jedna velká místnost se stává multifunkční: zde může být jak kuchyň, jídelna, pracovna, ložnice, obývací pokoj. Takové plánování musí být dobře provedena, se zvláštním zřetelem k zónování. Nejčastěji vyrobeny příčky zónování místnosti, které mohou být reprezentovány pomocí různých druhů vzorů.

dělicí stěna Sádrokartonové desky se sklenicí

Ve většině případů, zónování se provádí v obývacím pokoji, kde chcete opticky rozdělit prostor do dvou zón, z nichž jeden bude přidělena pro rekreaci a příjmu, zatímco druhý zajišťuje organizaci ložnice nebo pracoviště. Navíc tímto způsobem uskutečnit zónování u dětí, kde by měla být místem pro hry, odpočinek a studium. Populárně územním plánování a v kuchyni, kde zóna být přítomna pro vaření a jeho příjem.

Existují čtyři hlavní důvody pro vymezení pásem:

 1. Separace z jedné místnosti do několika zón s různou funkční zatížení. Například kombinace obývací pokoj a dětský pokoj.
 2. Separace osobních oblastí práce.
 3. Změna místa v závislosti na denní době. To zahrnuje přiměřené přidělení prostředků na jednotlivé zóny. Například, ve večerních hodinách obyčejný skříň může být přeměněn na skládací lůžko.
 4. Vytvoření optické iluze pro vizuální vracet interiéru. Například malé místnosti může být vizuálně rozšířit, je-li to nezbytné, a aby co nejvíce z menších velikostí.

Moderní studio s pomocí různých technik a metod vykonávat oddělení velké plochy do několika funkčních oblastí.

bambus

Vyřešit několik z výše uvedených problémů řeší mnoho drastických změn v místnosti, ale výstavba nových stěn je nákladné a globální práce opravy, a ne příliš praktické nosné stěny. Tam je další cesta ven - je to rychlé, snadné a zároveň originální proměny prostoru pomocí příček. Švédský nápad, který umožňuje efektivně řídit celý prostor domu nebo bytu.

Tak je možné vyřešit všechny problémy spojené s oddělením místnosti na několik zón. V tomto případě každý centimetr bude užitečné a budou použity ve velké míře. Provádět členění prostoru v místnosti může být celá řada způsobů, ale nejoblíbenější typy:

Neobvyklé konstrukce příčky

Pokud budeme hovořit o některých jasných proporcí a směry, pak tam nejsou. Ale, územního plánování, by měl vzít v úvahu několik důležitých bodů:

 1. Pokud je to nutné izolace u dítěte sezení úhlu, bude pracovní místnosti nebo skleníkových být dostatečná část 1: 2 nebo 1: 3.
 2. Většina pokojů je třeba plánovat, kde je okno.
 3. Pro držení kanceláře v ložnici obývacím pokoji, oddíl je nastaven ve středu. To může být do 2/3 výšky nebo celou výšku a může pokrývat jen polovinu průchodu.
 4. Klenutý strop může zdůraznit hranice zón.

Neméně oblíbené jsou i falešné stěny, které mohou být prováděny v mnoha různými způsoby. Současně jsou funkční a dekorativní.

Sádrokartonové příčky nebo překližka

s krbem

Nejvíce časově náročné, ale zároveň je jeden pro původní instalace sádrokartonových příček či překližky. Sádrokartonové konstrukce je postaven na bázi kovu nebo dřevěném rámu připojeném k podlaze, ke stěně, stropu. Přepážka nemusí být hladké a ploché. S trochou fantazie si můžete naplánovat:

 1. Výklenky pro skladování.
 2. Výklenek pro akvarijní
 3. Místo pro falešné krb.

Dobrá bude vypadat a vestavěná skříň. Vybrat design, který potřebujete, v závislosti na cílech a celkovým stylem místnosti.

 • schopnost vytvořit tvarovanou přepážku;
 • vysoká odolnost, přičemž spolehlivě připojit;
 • neomezený počet možností úpravy;
 • dodávat na elektřinu.

Zastavení výběr na sádrokartonové desky, by si měl uvědomit, že jsou statické. Celková konstrukce může výrazně snížit prostor a přirozené světlo.

Originální design doplní veškeré osvětlení, které jsou upevněny v rámu - to může být bodové osvětlení nebo LED pásek.

Textilní dělící stěna ve studiu

Tato metoda byla použita podle našich babiček, které byly odděleny od záclon schovávají místo nebo ložnici v malém domku. V moderním interiéru využití územního závěsy, mohou být rychle a levně oddělit jednu oblast od druhé. Pro hustou nebo lehkou látkou může skrývat budoár, šatnu nebo postel.

Záclony lze upevnit římsou, na kterém bude snadné se orientovat. Také v této kategorii je přičítáno i přenosné obrazovek, které jsou plátno pevně na rámu. Pokud je to nutné, tato konstrukce je snadná montáž a skrytí, protože je mobilní. Volbě materiálu, měli byste zvážit styl a hlavní barvy v interiéru místnosti. Pokud jde o světlo a transparentní rozdělení, je třeba vybrat z:

Klasický styl zahrnuje použití závěsů, záclon, v tomto případě, zvednout kartáče.

Tyto přepážky rozdělit místnost je poněkud libovolný, protože jejich hlavním cílem je ukázat hranice dvou zón, spíše než skrývá obsah za nimi. Konstrukce dekorativních oddílů může zahrnovat celou řadu prvků, které harmonicky zapadají do interiéru místnosti. Kromě toho tyto stěny jsou jen dekorativní, ale také funkční není. Například v oddílu někdy narazil desku, která může být použita k jídlu, nebo umělecké dílo.

Funkční partition ve studiu

Je třeba poznamenat, že návrh by měl být vzduch, světlo a transparentní, takže místnost nebude snižovat vizuálně, ale spíše rozšiřovat. Je vhodné použít:

matné sklo

Sklo může být neprůhledný, zcela transparentní, vzorované, barevné nebo i reliéfní. Bude zajímavé podívat se osvětlení interiéru, krystaly a korálky. Rack, například, může být vydán do každé místnosti, není přitom drastické změny. Osazování zvolena individuálně v závislosti na konstrukci.

To není obvyklý způsob k oddělení prostoru, který je velmi často používán v moderních interiérů. Takový výjimečný způsob může být oddělena ložnici a obývací pokoj, kuchyň a jídelní kout se dvěma dětmi v celkovém dítěte. Základním materiálem pro vytvoření falešného stěny je sádrokartonové desky. Vzhledem k tomu, tento materiál je praktický a plastu, z ní můžeme udělat celou řadu oddílů:

 • kudrnatý;
 • prolamované;
 • s výklenky pro akvária, krb, TV, nebo skladování;
 • vybavené police;
 • v podobě schodů;
 • doplněné vložkami z jiných materiálů.

Trend vyřezávané překližky partition na bázi sádry kostře

Také, falešné stěny jsou rozděleny na mobilní a pevné (pevnou linku). Je toto rozdělení do zón bude vhodnější ve vnitřním uspořádání garsoniéra.

posuvné přepážky

 1. Vzhledem k tomu, stěny mohou sloužit různé předměty, jako je nábytek. Pokud nejsou k dispozici žádné finanční prostředky, může to provést separaci a obvyklé nábytku: šatní skříň, komoda, police, a dokonce i pohovku s vysokým opěradlem. V tomto případě budou objekty plní celou řadu funkcí, ale hlavní je přímá jmenování.
 2. Posuvné dveře a klenutým stropem, lze také vyřešit problém územního plánování. Tak to je dost, aby si vybrat ten správný materiál a tvar formuláře na přepážce nejen dokonale zapadají do stávajícího interiéru, ale také provádět další funkce.
 3. Dodá originalitu a osvětlení, které mohou působit samostatně a jako doplněk téměř každý design. Pro řadu svítidel, mohou být vybrány LED, svítidla a reflektory.
 4. Populární eko-design zahrnuje použití přírodních materiálů, takže v takových bytech jako příčky mohou působit „živé stěny“. Je vhodné používat vysoké pokojové rostliny nebo poličku, na kterém jsou umístěny květiny.

Organizace pracovního prostoru

Zvláštní pozornost by měla být věnována oboustranné skříně. Je možné objednat tak řešeny individuálně. V kuchyni, bohužel, to je naprosto nevhodné.

Takže, s pomocí oddílů může být velký pokoj rozdělen do několika zón, z nichž každá bude mít svůj vlastní účel. Může být použit jako jednoduchý a snadno možností a složité vzory. Chcete-li provést přestavbu, je třeba brát v úvahu preference všem obyvatelům.

bambusové zástěny

prolamované partition

Zónování pomocí kabinetu

Záclony skrýt kotviště

Air policový oddíl

Vizuální oddělení lůžek

Ekologický styl

úzká ozvučnice

těžký obrazovka

Rack ze sádrokartonu

Skleněná příčka vzor, ​​oddělující ložnici

Posuvné příčky, akordeon

Dělící stěna s vestavěnými policemi a krbem

Oddíl ve středu místnosti

Malé dělící-tabs

Můžete použít světelné clony

Postelové závěsy

Sádra přepážka s vůlí policemi

Sádra dekorativní příčka v dětském pokoji

Dřevěné vnitřní stěny

Dekorativní vitráže rozděl

Příčky dřevěné - konstrukční řešení

Zónování prostoru přepážkou - myšlenky a metody

Ne vždy odpovídají chápání našeho funkčnosti bytů, pohodlí a relaxaci. Ale ještě důležitější je, tam jsou 4 zdi, a zbytek může přijít s sebou. No, bourat stěny není nutné. Lepšímu využití tohoto principu, jako zónování prostoru přepážkou.

A tato metoda je aktivně používán návrháři interiérů, zcela transformovat místnosti. Ale vše, co můžete dělat s rukama, aby vymezila účel a způsob, jak ho dosáhnout.

Proč používat zónování?

Definujeme koncept. Zónování - recepce dekoratéři pro vizuální rozšíření prostoru a jeho rozdělení do funkčních zón. V tomto stylu místnosti se nemění, stejně jako v případě zápisu do jednotlivých místností.

Územní důležité a ve velkých místnostech a malý.

 • Prostorné pokoje této techniky se používá ke zvýšení pohodlí. Přemýšlejte o bytu nebo domu v podkroví stylu. K dispozici je velký prostor, a místnost přidělené posezení, kancelář, ložnice, kuchyň a dokonce i dětský koutek.
 • V malých bytech těžší dělat zónování pro to dobrý důvod. V tomto případě určí nejdůležitější část místnosti, zatímco zbývající oblast je již vypracován kolem něj. A pak taky, můžete získat pokoj mnohostranný.

Závěr: jsou nezbytné podmíněně vybrané zóny. Pak každý člen rodiny bude mít svůj vlastní prostor.

Po zónování prostor nesmí trpět jako estetiku a pohodlí. Proto před přestavbou místnosti budete muset přesně určit, které oblasti chcete zvýraznit, analyzovat potřeby domácnosti.

Nejoblíbenější místnosti, ve kterých někdy odlišit oblastí:

 • Living - rozdělen do kanceláře, společenská místnost, pokoj pro hosty, dětské hřiště, jídelny;
 • ložnice - ložnice, šatna, posilovna, dětské;
 • Dítě - spánek oblast, herna a výcvikový prostor;
 • chodba - na zádveří, chodba, šatna, komora;
 • Kuchyně - na varné zóny, přijímání a ukládání potravinářských výrobků;
 • WC - v koupelně a na WC;
 • office - na samém pokoji a posezením (bed).

Někdy hlavní zóny (skříň, školka, knihovna, ložnice, atd.), V domácnosti, kteří chtějí vybavit pokoj. To vše záleží na tom, jak jsou zapotřebí. Můžete darovat školky nebo kanceláře, jídelny nebo sportovní areál. Další možností - jeden vyhrazený místo má několik funkcí.

Zónování s různými přepážkami

Vymezují místnost instalací oddíly dřevo, sádrové desky, kovu, skla nebo pěnových bloků. Tato takzvaná stacionární verze, jak přesunout jim nepovede.

Sádrokartonové desky - dostatečně lehký materiál, takže se nijak zvlášť lisování na podlaze. Ale jeho instalace bude vyžadovat čas a zkušenosti.

Vhodné pro místnosti s moderním interiérem oblastech.

Výhody: pevnost, stabilita, flexibilita (může být půlkruh nebo vlna). Falešná stěna může být postaven vedení, komunikaci.

Nevýhody: Masivní, protože to, co oddíl nevysílá světlo, stmívání oddělené části místnosti.

Mount je jednodušší. Ale materiál je dražší.

Vhodné pro místnosti v podkroví stylu, země, Provence a dalších ekologických cílů.

Přepážka kolejnic

Výhody: nepotřebují více dekorativní povrch, ekologický, „prodyšný“ materiál.

Minus - vysoké náklady na materiál.

Použití tohoto materiálu vyžaduje prostorné a moderně zařízené pokoje. Aby nedošlo k zátěž místnosti, není nutné postavit stěny až ke stropu.

Výhody: snadná instalace, šetrný k životnímu prostředí, je možné udržet vedení, nebo zavěsit televizního obrazu.

Nevýhody: Vzhledem k mohutností není vhodný pro všechny prostory, které nebyly propouštět světlo.

Zvýšen stěna ze skla dokonale vyrovnat se s funkcí územního.

Výhody: v oploceném pozemku dostane dostatek světla, sklo neváží dolů do místnosti.

Nevýhody: transparentnost (ale můžete si vybrat matné vlnité sklo, nebo umístit na něj obrázek), drobivosti (namísto skla je často používán plexisklo, transparentní plastové nebo uhličitan).

Stacionární oddíly mohou být spojitá na strop nebo ho dosáhnout. Viz skutečné fotografie takové možnosti.

Dalším bodem. Hluchý falešné stěny jsou běžnější v kancelářích. Ve stejném bytě jsou majitelé stále více přiklání k dekoračním zdi, čímž se v místnosti lehkost. Tak často hluší zdi přichycena - s pomocí stojanů.

Příklad okrasné přepážka

Stěna skleněných tvárnic

Krása pomocí průchozí stěny je, že sdílejí pokoj zavěšený bez nepřehledná ji a umožňuje cirkulaci vzduchu.

Mohou být vyrobeny z pásů, kovových profilů, sádrokarton volna výklenků, skleněného nevztahuj kontinuálního pásu, a použití skleněných tvárnic. V tomto případě nebudou tolik zeď jako dekorace v místnosti.

Zde máme další video na různé typy příček:

Skleněné příčky v bytě

Takový způsob umožňuje znovu přesunout do místnosti bez námahy. U mobilních příček patří:

 • obrazovka. Jsou snadno pohybovat. Proveďte je z kolejnic, které se táhlo je vložena tkanina, papír nebo plast. Obrazovky se perfektně hodí do každého interiéru;
 • Posuvné PVC nebo skleněné tabule. jsou zcela odděleny jedna od druhé zóny v případě potřeby. Na druhou stranu - nechrání proti hluku ve zbytku místnosti;
 • příčky clony na římse. Závěs sklouzl nebo pevné vybral;
 • díky stojanu a oddělené části místnosti, a bude sloužit jako úložiště knih nebo jiných předmětů;
 • partition květin klade důraz na přínos pro vnitřní ekologické stylu, přináší komfort v high-tech a minimalismu.

Posuvné dveře v územním prostorách

Takže je možné do zóny pomocí hřebenu

A za pomoci záclony na římse

Příklad „zhivyh9raquo; příčky

Samostatně chtějí upozornit na územní pokoj má dvě možnosti:

 • přepážkou s akváriem. Tento dekorativní prvek umožňuje komfort a poskytuje pohodlí, relaxaci a stav klidu. Aquarium set na zdivo nebo betonové bloky. Ale pokud budete mít skleněných tvárnic, můžete vytvořit efekt lehkosti;
 • úzká stěna s krbem. V tomto případě bio-oheň, plynový nebo elektrický krb. Pokud povolíte zdi a tam je komín, nainstalovat skutečný krb. Musíte se ujistit, že vedle krbu nebylo hořlavé materiály, obrazy, umělecké.

Takové varianty sanace nerozlišuje jasně místnost, ale je zde zón. A akvárium a krb odvést pozornost. To lze vidět na fotografii výše.

Některé možnosti můžete vidět při zónování kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem. Kde jedna místnost byla oddělena od ostatních ostrova, část stěny, bar, přes-rack s nádobím a dalšími způsoby.

Další možností - kolona (Další informace o použití sloupců v interiéru, viz zde). Oddělování podmíněného, ​​ale v místnosti se nezdá být menší a ne stisknutím tlačítka na tom, že v něm. Výhody: stabilita, vhodný pro moderní interiér a klasiky, že je možné stavět na osvětlení či zásuvek. Minus - pevná přepážka.

Stěna skleněné kolony +

Dělící stěna s nikou

Proschityvaya a prorisovyvaya pokoj po přestavby projektu zvážit osvětlení místnosti. V případě stacionárních oddílů, je třeba lampy, lustry, stojací lampy nebo osvětlení v místech, kde není přístup k přirozenému světlu.

Bariéra může být hluchý od stropu k podlaze, která by jasně oddělit prostor místnosti, nebo světlo a jemná, která by nastínit pouze hranice mezi zónami. Sádrokartonové příčky, nebo překližka - to je nejvíce časově náročný způsob rozdělení prostoru do zón, jak to vyžaduje úpravy a opravy.

Top 10 blog materiály

25 nejlepších programů pro interiérový designér

20 nejlepších knih o designu interiéru

20 filmy, které stojí za to podívat před ozdobit svůj dům

Dřevěná stěna v ložnici: 11 příkladů, které vám způsobí radost

Jak se stát návrhář interiérů

Šatny malé rozměry: 31 fotografií

Navrhnout ložnici s dětskou postýlku

25 Možnosti designu stěny s televizí v obývacím pokoji

Jako pásmový místnosti se septem

viktoriánský dům

Nedávné komentáře

 • Sofia napsat Jak se stát designérka: kde začít a co vzít?
 • Ivan nahrávka pokoj Územní pomocí příčky - myšlenky a metody
 • Petro Design záznam ložnice-office: 50 designové nápady, které zvýší vaši produktivitu
 • Maria psát Jak se stát interiér návrhář: kde začít a co vzít?
 • Natalia Ivanovna psát nástěnná dekorace s TV v obývacím pokoji: 25 foto

© Design Mania, co je nového ve světě designu a architektury

Dotisk materiálů z těchto stránek pouze v případě, že reference.

Zónování prostoru přepážkou s rukama (foto)

Zónování prostoru přepážkou - běžná metoda konstrukce. To umožňuje i v malé místnosti, aby si domluvili osobní prostor. V současné době se používají různé varianty oddílů. Liší se velikostí, tvarem a designem.

Nejžádanější v zónování jednopokojových bytů. Zde existuje naléhavá potřeba v místnosti zároveň zařídit obývací pokoj, ložnice a pracovna. Také místnost zónování myšlenky prostřednictvím příslušných oddílů v bytech-studií. To lze vysvětlit především touhy neomezeného prostoru, ale s jednotlivými zónami.

Příčky mohou být vyrobeny s vlastníma rukama, jakož i ke koupi ready-made možnosti. Naštěstí, dnes neexistuje žádný limit na jejich druhu. Jsou vyrobeny z různých materiálů: dřevo, kov, látka, sádrokarton a jiné.

V tomto článku jsme se seznámili s běžnými způsoby bytových zónování prostorů.

Předtím, než přistoupí k rozdělení prostoru do zón, musíte vědět, že přepážky jsou dvojího druhu:

 1. Klidu. Jsou připojeny přímo ke stropu a podlahy, takže je přesunout na jiné místo, aniž by opravy nemožné. Obvykle se jedná o sádrokartonové příčky, oblouky, sloupy, pódia a další. Zvláštností tohoto typu je, že některé návrhy jsou pevné, a to může být zobrazena na denní zóny. Proto návrháři doporučujeme kombinovat materiály, jako jsou sádrokartonové desky se skleněnými nebo zrcadlem vložky.
 2. Mobilní příčky mají více výhod oproti stacionární. V případě potřeby je lze snadno přesouvat nebo zcela odstraněny. Toto, podle pořadí, se bude měnit konstrukci objektu a umístění určitých oblastech.

Zónování design místnosti přepážkou

Reálné fotky jsou rozděleny do pokoje oblasti lze nalézt v článku.

Aby bylo možné správně využívat oddíly oddělit prostor do zón, je třeba vzít v úvahu nejen jejich velikost a design, ale také funkčnost a účel. To je nejlepší, aby se s tím vyrovnat specialisty.

Používáme zónování pro nábytek

Tato metoda je považována za nejméně nákladné. jen úzký nábytek vhodný pro zónování. To může být regály, skříně, police, a někdy dokonce i nábytek. Nejžádanější pro roli šatníku. Vzhledem k vysoké nadmořské výšce je schopen sloužit jako pevný oddíl s tím, že slouží jako místo pro uložení věcí. Zónování prostoru přepážkou s rukama je poměrně snadné: skříňka je instalována v libovolném vhodném místě. Chcete-li tento návrh měl reprezentativní vzhled na obou stranách, můžete předem dojednat záležitost s výrobcem (v případě individuální objednávky není problém). Pro malé místnosti se doporučuje, aby model, dveře, z nichž jsou zrcadlově pokovování.

Regály, na rozdíl od skříně tvoří nesouvislý oddíl. Díky těmto strukturám světlo může volně proniknout na druhou stranu místnosti. Dokonalým modelem hluchým palec dolů. To dá potřebné soukromí, bez vážení celkovou kapacitu.

Zónování prostoru přepážkou z tkaniny - nejjednodušším způsobem. Tento design je ideální pro klasické interiéry a moderní. V posledně uvedeném případě se doporučuje použít hustou tkaninu s obdélníkovým vážení. To umožní, aby jej tvoří, nebo naopak narovnat. Nastavit si tento druh oddíl není problém. Stačí připojit římsou na stropě.

Některé styly jako klasické, Provence, v zemi můžete použít elegantní styl s pick-up, třásně, volány, třásněmi. Stojí za garnýž.

Zónování na pokoj dělicí (foto zde) má mnoho výhod:

 • mobility;
 • snadná instalace;
 • bohatá hojnosti barev;
 • schopný rychle odstranit;
 • malá velikost.

Příčky záclon perfektně hodí do malých místností, například dokonale oddělující prostor na spaní. Nejenže skrýt prostor před zvědavýma očima, ale také interiéru více příjemný a teplý.

Nespornou výhodou dekorativních obrazovek je mobilita. To může být přesunut do jiného umístění nebo úplně složit a dát pryč. Mnoho lidí se mylně domnívají, že tento druh zonace je vhodný pouze pro klasické interiéry. V současné době vyrábí řadu modelů, které perfektně zapadají do jakéhokoli stylu. Zónování prostoru přepážkou obrazovek s orientálními motivy bude skvělé řešení pro etnické oblasti. Pro high-tech oblek kovových konstrukcí se skleněnými nebo zrcadlem vložky.

Další výhodou obrazovek - funkčnost. S self-výroba může přijít s různými doplňky, jako jsou kapsy, stojany, police. Toto řešení pojme celou řadu drobných předmětů. To může být dálkové ovládání televizoru, kartáč na vlasy, telefon a další.

Jediným problémem pro ty, kteří se rozhodli tuto metodu územního plánování - vybrat registraci správný návrh, díky kterému se obrazovka bude příjemným doplňkem interiéru.

Prostorné pokoje jsou v nouzi hlavních prvků, proto se doporučuje použít původní metodu územního plánování - kolonii. Tento druh patří mezi pevnou divizi, takže vše musí být pečlivě zvážena před pokračováním jejich instalace. V malých místnostech je taková vůle nedoporučuje, protože moc a majestát jejich vzhledu mohou ukrýt a tak malém prostoru.

Zónování prostoru přepážkou ze sloupců má své výhody i nevýhody. Pojďme je podrobně prohlédnout.

 • tato struktura je dostatečně stabilní;
 • provést dodatečné osvětlení;
 • Univerzálnost materiálu umožňuje diverzifikovat cílovou obložení.
 • Masivní vzhled sloupců není vhodný do všech interiérů;
 • změnit design místnosti je možné pouze s pomocí oprav;
 • působivá hmotnost konstrukce.

Pokud jde o oblouky, je všechno mnohem jednodušší. Mohou být použity jak v malých i velkých místnostech. Tvar a konstrukce se volí individuálně, aby se zásadně mění vnější vnímání prostoru.

Posuvné dveře - stylové řešení

Alternativní náhrada vnitřních stěn bude posuvné dveře. Použít lze zcela skrýt určité oblasti v případě potřeby. Zpravidla jasný rozdíl je právo na zónování prostoru přepážkou (real foto níže).

Dveře mohou být hluchý nebo zvedněte sklenku. Je-li sada tří nebo více křídel, se doporučuje používat různé modely. Například, šířka otvoru umožňuje nastavit čtyřdveřový, zatímco dvě (okraje) - neslyšící, a druhá (střední), - s ozdobnými vložkami. Aby nedošlo zářit skrz skleněné objekty, můžete zvolit výrobky s zvláštní zacházení: matný, obrázek, barvy nebo potažené rytinou.

Předností posuvných dveří:

 • Jednotlivé velikosti;
 • široká škála registracemi konstrukce;
 • snadno otevřít a zavřít.
 • Při výrobě dveří výrobci nedoporučujeme výšku větší než 2,5 metru, protože by to mohlo vést k deformaci kotouče.
 • Je nutné vybudovat další stropní konstrukce.
 • Nízká úroveň zvukové izolace.
 • V prudkými pohyby a nárazy mohou klapka vyskočit z vodítka.
 • Válečkové mechanismy potřebují systematickou péči: čištění, mazání a tak dále.

Krb - dekorativní partition

Územní místnosti pomocí dekorativních oddílů často provádí konvenční roli. Při použití této metody se snažit získat vizuální oddělení, není jasně uspořádané hranice. Jedním z nejčastějších oddělovače je krb. Čas objemné modely, které vyžadují komín a další posílení základů, vypršel. Byly nahrazeny kompaktní krby, plní roli dekorace, a ne Ústřední topení.

Aby bylo možné rozdělit prostor do zón s krbem, je třeba vybrat ten správný model. K tomuto účelu hodí rámeček nebo elektrické spotřebiče. Oni věrohodně simulovat živý oheň, takže vzhled je téměř neliší od vysoce kvalitních krbů. Jejich Jedinou nevýhodou - absence zápachu a zvuk dřeva praskání.

Zónování vhodné vestavěné modely. Jsou namontovány v předem vyrobených konstrukcí jsou obvykle vyrobeny ze sádrokartonu. A pak zdobí vhodných materiálů.

V současné době se v rezidenční čtvrti, cihla vnitřní stěny mají prakticky přestaly používat. Fungují dokonale nahrazují sádrokartonové desky. Zároveň má obrovskou řadu výhod ve srovnání s jinými stavebními materiály.

 1. Územní místnosti přes sádrokartonových příček šetří místo, tloušťku asi 7 cm.
 2. Vzhledem k pružnosti materiálu může mít různé vzory tvary.
 3. Striktní dodržování instalace technologie zaručuje dlouhou životnost.
 4. Povrch lze natřít sádrokartonové desky, tapety, cílovou kámen, dlaždice, štuku a další materiály.
 5. Dutá struktura dokonale zakrývá kabeláž komunikací a dalších nepříjemností.

Nicméně, když už mluvíme o těchto oddílů, nelze mlčet o nedostatcích. Oni jsou docela dost:

 1. Pro stavbu sádrokartonových konstrukcí nutné mít speciální znalosti a budou mít dovednosti pro práci.
 2. Instalace takových příček - to je celková, ve které budete muset být připraveni na stavebním prachem a špínou.
 3. Povrch sádrokartonu potřebují tmel před cílovou lemováním.

Moderní skleněné přepážky

Někdy je plocha místnosti je tak malý, že oddělující určitou oblast, můžete vizuálně přemoci prostor. Jak tedy být v takových případech? Návrháři našli způsob, jak z této situace a nabídnout alternativní zónování prostoru přepážkou. Skla, v tomto případě by bylo jen správné rozhodnutí. Je dokonale propouští světlo, a místnost bude vypadat prostornější. Konstrukce těchto oddílů mohou být různé: zatažitelný, pevné, otáčení. Zpravidla pouze tvrzené sklo se používá při výrobě. Má dobré technické vlastnosti, což minimalizuje riziko náhodného poškození.

Zónování prostoru přepážkou z regálů - nejběžnější variantou v předměstských domů, a to zejména v případě, že interiér dominuje dřevo. Byty k této metody je rovněž relevantní. Za účelem vybudování takového oddílu, budete muset nainstalovat kolejnic na strop a podlahu. Potom se bude povrch sázecí způsobem. Výhodou takového dělení je levná cena a přírodní textilie.

Strom v interiéru - to je klasika. Tato dekorace lze použít ve všech slohových směrů. Péče o povrch přepážky je velmi jednoduchá, stačí otřít vlhkým hadříkem. Pokud v průběhu času bude vzhled ztratí přitažlivost, můžete aktualizovat pomocí kreslicích nástrojů.

V dnešním světě se stala velmi ocenili, je kvalita jako přirozenosti. Z tohoto důvodu, mnoho lidí raději užitím oddílů územní pokoj květin. Ihned je třeba poznamenat, že její vzhled není srovnatelná s jinými možnostmi. Nicméně, takový oddíl je velmi vybíravý. Nedostatek světla a špatná péče úplně zkazit. Čerstvé květiny vyžadují zvláštní pozornost a vzít si hodně času, ale originalita interiéru tvoří strávený sílu v plné síle.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

69 − = 63